Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2009.07.19 0 0 503
Nagyon aranyosak. :-)
Ezek a játékok sokszor látszanak durvának, Picur is néha úgy nekiesik Pajtinak, tépi, cibálja, lóg rajta, a kívülálló bizton azt hiszi, komoly verekedés.
De mindkettő élvezi és ha leállítom (mert túl hangosak) akkor mindkettő csodálkozva és szomorúan néz rám.

A Városligetben nagyban megy a pancsolás a tóban. Mindkét eb imádja a vizet.
Picur még acsarkodni is elfelejt. :-)))

A héten nagy munkában voltunk, cserélni kellett már a gázkonvektort és a gáztűzhelyet is. Gondolhatod, az ilyesmi mindig nagy rámolással jár, mert ha el vannak mozdítva a bútorok, akkor az tovább görgeti a tennivalót is.
De túl vagyunk rajta.
Bár még jövő hónapban a bejárati ajtót szeretnénk cserélni. Nem tudom, az hogy lesz, mert állítólag egy napig nem lesz ajtónk. Az ebekkel mit fogok tenni, azt még nem tudom, de majdcsak lesz valahogy.

Majd teszek fel én is az ebek pancsolásáról videot, de ahhoz kell a fiam segítsége, mert át kell valamit állítani, ehhez nem értek.
Előzmény: nagymóni (502)
nagymóni Creative Commons License 2009.07.19 0 0 502
Hát úgy látom, ez nem műxik tökéletesen. Na akkor másképp. Beírom a linket, másold be a címsorba. Talán úgy menni fog.
http://www.youtube.com/watch?v=J0LgKbZ3Wvo
Előzmény: nagymóni (501)
nagymóni Creative Commons License 2009.07.19 0 0 501
Ha minden jól megy, akkor meg tudon mutatni Ügyit, ahogy "játszik" Bogikával. Persze mindezt a legnagyobb szeretettel, de ezt láthatod a farokcsóválás mértékéből is.

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/J0LgKbZ3Wvo&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/J0LgKbZ3Wvo&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
Előzmény: oncogito (500)
oncogito Creative Commons License 2009.07.13 0 0 500
Megvagyunk, élünk, talán hétvégén lesz több időm, akkor jövök bővebben.
nagymóni Creative Commons License 2009.07.11 0 0 499
Néha azért pihenj egy kicsit. Mi egész jól vagyunk, Kormika nagyokat alszik a jó időben, ha pedig esni próbál, úgy tud könyörögni, hogy nem lehet neki ellenállni, be kell őt engedni.Szegény Bogika csupa seb, mert Ügyi folyton a nyakánál fogva cipeli, meg a fülénél fogva rángatja. Olyankor én is elkapom az ő fülét és meghúzgálom. Persze nem nagyon , de azért vegye észre. Beleordítok a fejébe: Neked jó? Csak les bambán és nem tudja miről van szó. Aztán megint hozzámbújik, és kéri a simit. Imádnivaló a nagy mafla.
Előzmény: oncogito (498)
oncogito Creative Commons License 2009.07.11 0 0 498
Nagyon ari! :-)
Végre jó idő is van, a Városligeti tónál van nagy strandolás a kuttyoknak.
Picurt is lehetett picikét szájkosár nélkül a vízbe engedni.
Sokat szelídül, volt hogy "véletlenül" meg is nyalta az egyik kutyás kezét, de aztán észbe kapott és gyorsan modult egyet. :-)
Rengeteget vagyunk most kint velük.
Meg van egy kis rendezgetni való, meg cserélgetni való a lakásban, jó fáradt vagyok, azért is írok most ritkán.
Remélem, jól vagytok mindannyian.
Előzmény: nagymóni (497)
nagymóni Creative Commons License 2009.07.06 0 0 497
Még jó, hogy Bogi inkább az árnyékos helyeket választja. Túl van az évi rendes nyiratkozáson, úgyhogy a pincsiből aranyos mopsz lett. Itt van előtte és utána:
Előzmény: oncogito (496)
oncogito Creative Commons License 2009.07.02 0 0 496
Szerencsére felénk már nem esik, meleg napos idő van.
Picúr nagy örömére. Persze vigyáznom kell rá, mert nap közben imád az ajtóban a napon elfeküdni, de a sugárzás nem túl jó neki sem, bár a szőre nagyobb védelmet ad, mint az ember bőre.
De még így is a lágyékán, ahol nincs szőr, igencsak leégett. Először azt hittem, koszos, kétszer is meg lett fürdetve, de csak fekete marad. Aztán mikor oltani vittük, a doki mondta, hogy ez csak sima leégés.
Szóval vigyázni kell rá akár esik, akár süt a nap. :-)

Előzmény: nagymóni (495)
nagymóni Creative Commons License 2009.06.30 0 0 495
Sajnos ez egy nagyon gyönge eresztés volt. Vagy a tojás nem volt tökéletes, vagy a kotlós - ez biztos mert egyszer szétdobálta a fészket - de csak 3 kicsi pipike lett. Ezek viszont aranyosak. Ma már ügyesen ettek és ittak, irtó jópofák, ahogy a mama tanítja őket, ők pedig megpróbálják utánozni a tyúk mozdulatait. Sajnos egy tyúkot megint vágni kell, mert valamilyen baleset folytán a hátán csúnyán felszakadt a bőr. Próbáltuk kezelni, de nem javul, ma már csak feküdt szegény. Jobb lesz neki a hűtőben. Arra gyanakszom, hogy a kakas körme akadhatott bele és szakította fel a bőrét, bár ilyet még nem láttam. Idén már olyan sok bibi volt a tyúkjainkkal, hogy már fontolgatom a baromfiudvar teljes felszámolását. Csak az a baj, hogy minden évben újra kezdem, mert nem nagyon tudok nélkülük meglenni. Hiányzik a kakas hajnali kukorékolása, a tyúkocskák kárálása. Szeretem ahogy kapirgálnak, bogarásznak. Egyszerűen szeretem őket. IS.
Előzmény: oncogito (494)
oncogito Creative Commons License 2009.06.30 0 0 494
Reméljük, majd csak jön már a szárazabb időszak és akkor könnyebb lesz. Persze, ha nem lendül át majd a száraz időszak ménkű nagy kánikulába.

A kiscsirkéknek drukkolok, legyen minél több egészséges és életerős. Biztos nagyon aranyosak lehetnek. :-)))
Előzmény: nagymóni (493)
nagymóni Creative Commons License 2009.06.29 0 0 493
Egyelőre szükségmegoldásként nagy fólia került az óltetőre a cserép fölé. Ha leszedjük a cserepet, aznap biztos nem kerül vissza, éjszakára pedig nem maradhatnak fedél nélkül. Remélem jön majd hosszabb napos idő, amikor a tetőjavítást beütemezhetjük. Jó hír: a tyúkanyó alatt ma már egy csirke a tojáson kívül csipogott, egy még félig a tojásban. Sajnos egy pipike mire kikerült a tojásból, elpusztult. Még van pár tojás egyben, legkésőbb holnapra kiderül, hogy záp-e vagy élő. Nem bánnám, ha lenne még pár kotlós az idén, mert jobb a tyúk alatt kelt csirke, mint a gépben kelt. Szeretek a kiscsirkékkel foglalkozni, olyan kis helyesek. Minden kicsi állat az. Olyanok, mint a kisgyerekek. Gondoskodásra van szükségük és a gondoskodást meghálálják. Remélem, pár napon belül újabb szaporulatról számolhatok be. Addig is jó időt és sok száraz lábbal végrehajtott sétát kívánok.
Előzmény: oncogito (492)
oncogito Creative Commons License 2009.06.28 0 0 492
Szia!
Tényleg nagyon vegyes az időjárás.
Tegnap annyira szép napos idő volt, az ebek rendesen kifáradtak a Ligetben.
Itthon vacsi után ledőltek és szinte reggelig ájultak.
Viszont ma megint megállás nélkül esett.
Picur, ha hiszed, ha nem még a kisdolgát is oda végzi, ahol van egy mákszemnyi száraz hely. Nagyon utálja ezt az időt.
Mi szintén, merthogy Pajti menne világba sétálni még ilyenkor is.
Ilyenkor tucatszám használom el a törülközőiket, mert minden séta után csurom vizesek-sárosak.
De talán jövő héttől lesz egy kis igazi nyár is.
Ti hogy vagytok?
Az ólak nem áznak már be?
Előzmény: nagymóni (491)
nagymóni Creative Commons License 2009.06.28 0 0 491
Mi a helyzet drága kutyák és gazdik, most hogy múlnak az esős napok és néha szárazon megúsztok egy-egy sétát?
nagymóni Creative Commons License 2009.06.26 0 0 490
Tegnap megpróbáltam válaszolni, de a vihar közbeszólt. Kormosom itt aludt velünk a szobában, mert a vihart nem állhatja. Reggel boldogan ment ki a többiekhez. Bogit és Ügyit biztos ette a sárga írígység, amikor elmesélte nekik, hogy az ágy végénél aludt.
Előzmény: oncogito (489)
oncogito Creative Commons License 2009.06.25 0 0 489
Egyébként a két kutya igen nagyon eltérően viseli az időjárást.
Pajtit nem érdekli, ha esik, ha fúj, ha havazik, ha kánikula van, ő mindig szívesen jön és nagy sétákba bármikor, a nap bármely szakában boldogan részt venne.
Kedden a fiammal voltak sétálni, de úgy megáztak, hogy a fiamnak még a dzsekijén keresztül is átázott a pólója, az ebet meg hajszárítózni kellett. De még így is alig akart hazajönni a Ligetből.

Picúr a meleg, száraz időt szereti. Hidegben ugyan nem fázik rövid szőre ellenére, de az esőt azt annyira nem szereti, mintha macskavér is folyna az ereiben.
Még ha nem is esik, de ha sár van, vagy vizes az úttest, máris vonszolni kell, mert a kapuból visszafordulna. Ha meg esik, hát akkor szinte legyalulja az oldalát, annyira a házfalak mentén jön. A héten is sírdogált, nyöszörgött, morgott, hogy ki lett vonszolva, de aztán néhány sarokkal odébb mégiscsak elvégezte dolgait.
Amit vettünk neki kabátkát, azt hideg ellen nem kellett, de esőben jó szolgálatot tesz, mert ebben még inkább kijön.

oncogito Creative Commons License 2009.06.25 0 0 488
Szia!

Szörnyű lehetett ez a nagy eső, szegény állatkák! :-/
És még nincs vége, jövő hét közepéig mondják ezt a nagy esőzést.
Gondolom jó sok munka lehet ezeket a károkat helyrehozni.

Egyébként van egy magyar autodidakta "időjós", aki sokat ért a meteorolgiához.
Érdemes olvasni róla és érdemes az előrejelzéseire odafigyelni.
Dávid Mihály

Az idei előrejelzése:

* Január 10-e táján enyhülés következik, majd 17-én a mostaninál is erősebb lesz a lehűlés.
* Februárban tartósabb lesz a hideg, amely 10-től a hónap végig tart majd
* Március is hidegebb, csapadékosabb lesz a megszokottól. Nem érkezik meg március elején a tavasz, bár 15-től enyhe idő várható. Belvizes időszak.
* Április 5.-én indul a tavasz, s rohamosan emelkedni fog a hőmérséklet.
* 25 fokos hőmérséklet is elképzelhető, de tartósan 20 C° fölött lesz a hőmérséklet egész hónapban.
* Május-június-július a sokévi átlagnál összességében hűvösebb, Medárdos évünk lesz, viszont
* Június 5-én 15-én és 25-én erős meleg várható, amolyan egy-két nap alatt belobbanó.
* Júliusban folyamatosan hűvös lesz, 20°-ot fogja közelíteni a hőmérséklet, kivétel a 20.-a környéke, akkor ugyanis lesz egy 4 napos meleg szakasz, viszont
* augusztus első fele igazi nyár lesz 25.-éig. 30-40 C ° fölötti hőmérsékletet prognosztizálok.
* Szeptember közepe hűvös lesz, a sokévi átlagnál 5 C°-kal hűvösebb.
* Az ősz is enyhébbnek ígérkezik azzal, hogy
* október 15.-én megjelenik az első fagy: egy hétig éjszaka fagyni fog.
* November kicsit enyhébb a sokévi átlagnál
* December közepén erős hidegre és mínusz tíz-tizenöt fokra lehet számítani, mélypont: 15.-e és 22.-e körül. A csapadék mennyisége a sokévi átlaghoz hasonló lesz: a Dunántúlon 700 mm/év, Kelet- Magyarország 600 mm/év.
Előzmény: nagymóni (487)
nagymóni Creative Commons License 2009.06.23 0 0 487
Itt is harmadik napja szakad az eső, bár ma délután egy kicsit kisütött a napocska. Következmény: 1. Tegnap este tetőt javítottunk, mert a kecsók derékig álltak a vízben, mikor megláttam sírógörcsöt akartam kapni. 2. Tejtermelés visszaesett, sőt valami csoda folytán Csenge egyik fél tőgye üres volt az esti fejésnél. Hogy ez hogy esett, még nem tudom. 2. Kutyák egész nap a sátor alatt szunyálnak, a macskák meg minden erejükkel megpróbálnak bejutni a konyhaajtón, mert utálják az esőt. Ha sikerül nekik, fel kell mosnom az egész házat. 4. A kertbe nem lehet kimenni, mert tiszta sár. Azért én mégis kimentem a szakadó esőbe és legeltem egy kis málnát meg egy kis epret Már megérte megázni. 5. A tyúkjaimat talán a mosógépbe kéne rakni, hogy meg tudjam őket különböztetni egymástól. Most csak a kakas lóg ki a többi közül. Egy fejjel. Meg is próbálok róla küldeni képet. Szárazat.:)
Pötyi
Szenti

Ők ketten a baromfiudvar legnagyobb és legkisebb testű lakói. A felső képen is ketten vannak, ugyanabban a magasságban állnak. (Ez nem látszik a képen.)
Előzmény: oncogito (486)
oncogito Creative Commons License 2009.06.22 0 0 486
Nálatok is ennyire esik?
Itt vigasztalanul egész nap zuhog.
Az állatkák hogy viselik?
Előzmény: nagymóni (485)
nagymóni Creative Commons License 2009.06.21 0 0 485
Tényleg tündériek a picik. Ha bemegyek etetni, vagy bármi másért rögtön elkezdik a ruhámat enni, a hátamra mászni vagy a hasamat célozzák meg. A kis bak - a fehér - már próbál ijesztegetni, kétlábra állva szarvval előre ugrál felém. Elkapom a szarvát és lenyomom - erre szelíden csócsálni kezdi a kezem. Csoda pofák a kicsik és a nagyok is.
Előzmény: oncogito (484)
oncogito Creative Commons License 2009.06.21 0 0 484
Nagyon aranyosak. :-)
A két kicsi biztos nagyon játékos.
Sok dolog van velük, de biztos nagyon sok öröm is.
nagymóni Creative Commons License 2009.06.20 0 0 483
Gőzöm nincs, miért nem kerülnek fel a képfeliratok. A felsőn Cuki az ősanya, és tavalyi szülöttje Ariel, a másodikon Cuki lánya Emma és az ő lánya Bambi, a harmadikon az egész hárem ura és parancsolója Tóni vagyis Antóniusz.
Előzmény: nagymóni (482)
nagymóni Creative Commons License 2009.06.20 0 0 482
Itt a folytatás:
Cuki és Ariel
Emma és Bambi
A csajok férje Tóni
Ez meg itt a törpekecske banda.
Előzmény: oncogito (476)
nagymóni Creative Commons License 2009.06.20 0 0 481
A képk felirata valahogy lemaradt. A felsőn Fanni van a kismama, a középsőn a nagypofájú ovisok, a harmadikon pedig az ovisok mamája, Csenge díszeleg.
Előzmény: nagymóni (480)
nagymóni Creative Commons License 2009.06.20 0 0 480
Küldök képeket, lehet, hogy apránként fog sikerülni mert sokáig tart nekem a tömörítés, meg a keresgélés. Nem vagyok egy pc-guru.


Fanni a kismama
ovisok
Csenge az anyuka
Előzmény: oncogito (476)
nagymóni Creative Commons License 2009.06.20 0 0 479
Nekünk is volt fázós kutyánk, bár ő csak néhány hónapig, élete utolsó hónapjaiban fázott. Meséltem már régebben Szusziról az öreg tacskóról. Szegénykém képes volt a Siestára föltolni a fenekét, attól féltünk, hogy tüzet fog a bundája. Rendszeresen bemászott mellénk az ágyba, hogy melegedjen.Aztán egy reggel kikísére a gyerekeket a kapuig, amikor iskolába mentek, visszajött, az ölembe bújt és elaludt. Örökre.
Előzmény: oncogito (478)
oncogito Creative Commons License 2009.06.19 0 0 478
Igen, már teljesen jól van.
Viszont van még valami, ami szót érdemel.
Rendkívül fázós az utóbbi időben, ha alszik a helyén, be kell takarni. Ha nem takarom be, akkor a plédjét ő maga húzza magára.
A napon órákon át tud feküdni.
Ezt megemlítettem a dokinak, azt mondta, lehet pajzsmirigy probléma.
Erre jövő héten majd lesz vizsgálat, hogy kiderüljön.
Ami viszont érdekes ebben, azt mondta, az agresszivitása is lehet ettől.
Amit kapott gyógyszert, meglehet erre is jó, mert bár a kedélye töretlen és az étvágya is, nagyságrendekkel szelídebb lett emberrel és kutyákkal is.
Hát, majd meglátjuk.
Mi nyüstöljük itt szegényt, aztán meglehet, hogy szervi dolog okozza az agresszivitását...
Előzmény: nagymóni (477)
nagymóni Creative Commons License 2009.06.19 0 0 477
Csinálok majd pár képet a hétvégén és fölteszem. Kutyikád jól van?
Előzmény: oncogito (476)
oncogito Creative Commons License 2009.06.18 0 0 476
:-)))
Aranyosak lehetnek.
Képeket tudsz feltenni az állatseregletről?
Előzmény: nagymóni (475)
nagymóni Creative Commons License 2009.06.17 0 0 475
Kösz szépen, megvagyunk. Kormos az utóbbi időben egyáltalán nem volt rosszul, Ügyes megint rászokott Bogi fülnél és faroknál való huzigálására, úgyhogy állandóan veszekszenek. Különben minden rendben. Kiskecsók nőnek, ahogy illik, csak folyton ordítanak, ha a mamájukat fejem. "Neeeeee, neeeee!!!
Előzmény: oncogito (474)
oncogito Creative Commons License 2009.06.17 0 0 474
Picur mostmár tényleg jól van, bár a gyógyszert még a héten szedni kell, meg diétázni.
De már minden rendben.
És ti?
Előzmény: nagymóni (473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!