Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2016.05.13 -1 1 102038

Nagy átfogású objektívek (pl. 18-250) nagyon szoktak torzítani. Épületeknél és más olyan képeknél ahol a vonalaknak egyenesnek kéne lenni feltünően (zavaróan) látszik.

Előzmény: dalmma (102037)
dalmma Creative Commons License 2016.05.13 0 0 102037

Sziasztok

Obi vásárlással kapcsolatban lenne kérdésem. Nikon d5200-as vázam van, a szokásos 18-55-ös kit obival. Ezt szeretném bővíteni, melyik lenne a jobb választás:  55-300mm f/4.5-5.6G AF-S DX VR NIKKOR vagy Tamron AF 18-270 f/3.5-6.3 Di II VC PZD esetleg Sigma 18-250mm f/3.5-6.3 DC OS HSM Macro Nikon. Amatőrként inkább utazáskor, épületek, tájjak, állatkerti fotózáshoz használom a gépet.

Rich81 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 102036

Sziasztok!  Van valakinek tapasztalata Nikon AF-S 16-35 mm f / 4G ED VR objektívről FX-en?  Köszi 

roland556 Creative Commons License 2016.04.29 0 0 102035

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

 

Sigma 85/1.4 objektívet vettem 3év garanciával.

 

Jövőre meg majd beruházok egy 135 L is.

 

üdv

Roland

Előzmény: vplaca (102034)
vplaca Creative Commons License 2016.04.23 0 0 102034

Szerintem ezt csak te fogod tudni eldönteni. Mindkettő jó, a képminőséggel egyik obival sem lesz gond, azonban neked kell eldönteni, hogy melyik gyutáv lenne jobb számodra.

Előzmény: roland556 (102032)
cdl1 Creative Commons License 2016.04.17 0 0 102033

Apsc-re a Sigmát, FF-re a 135-öt venném.

Előzmény: roland556 (102032)
roland556 Creative Commons License 2016.04.17 0 0 102032

Sziasztok !

 

Szeretném kikérni a véleményeteket, objektív vásárlás előtt állok.

 

Két típust néztem ki:

 

Sigma 85/1.4

Canon 135 L

 

 

Az optikákat a következőkre szeretném használni: rendezvény/portré/esküvő

 

Nem tudom eldönteni melyik az alkalmasabb a dologra.

 

Köszönöm a segítséget.

csg78 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 102031

Sziasztok ! Canon 100-400 I-es és II-es verzió közötti különbség érdekelne. Rengeteg tesztet olvastam, nézegettem flickr-en egy rakat fotót, de jó volna, ha valakinek volna személyes tapasztalata. 3 éve használok egy I-es-t, és nagyon gondolkodom a cserén.

Előre is köszönök minden infót :)

Töck Jenő Creative Commons License 2016.04.11 0 0 102030

Egy probléma várható az ilyen nagy átfogású objektíveknél, torzítanak kegyetlenül. Ha van egyenes vonal a képen akkor nagyon (zavaróan) látszik. Ilyen pld. asztal széle, ajtó, viilanyoszlop ház sarka stb.

Előzmény: KorfuBoy (102028)
Róka69 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 102029
Előzmény: KorfuBoy (102028)
KorfuBoy Creative Commons License 2016.04.11 0 0 102028

Sziasztok!

 

Teljesen amatőr vagyok, most szeretném megvenni első tükörreflexes gépemet, amihez szívesen fogadom a kedves hozzáértők véleményét, illetve lenne egy obis kérdésem. A Nikon D3300-as vázat néztem ki és hozzá az alábbi objektívet:

 

Tamron Nikon 18-200/F3.5-6.3 AF XR Di-II LD ASP (IF) Macro objektív

 

A kérdésem, hogy ez tudja a motoros autofókuszt, vagy csak manuálisan lehet élességet állítani? Ez a tartomány (18-200) elég egy kezdő fotósnak? Úgy értem, ezzel már lehet szép közeli és távoli képeket is lőni?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

 

yatooo Creative Commons License 2016.04.04 0 0 102027

Sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy egy Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG APO OS HSM objektívemet szeretném eladni kategória váltás miatt. Az objektív Új állapotban van 2015.11.21 vásárlás!

 

Kiszemelt példány Nikon AF-S 200-500mm f/5.6E ED VR

 

Mennyiért kellhet el a sigma?

 

 

Acca81 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 102026

Sziasztok! Szakmai segítséget szeretnék kérni. Van egy Sigma 10-20mm f/3,5 EX DC HSM obim Nikonra. Azt vettem észre, hogy napfényes időben, erős fényben alul exponáltak a fotóim, míg beltérben, ahol távolról sem ideálisak a fényviszonyok, pedig szerencsére tökéletes, még akkor is ha vakura is szükség van. Ez azt jelenti, hogy kültéren, alapból egy teljes fényértékkel korrigálnom kell az expozíciót. Próbáltam D5200 -on, D300 -on, és mindegyik vázon ugyanaz a hatás. Más objektívvel nincs ilyen gondom. Alapból Mátrix fénymérés van beállítva mindig, tehát a fénymérés minden esetben ugyanaz. Aggódnom kellene az objektív miatt? Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Szomori Tamás Creative Commons License 2016.04.04 0 0 102025

Van egy jó ajánlatom erre a Minolta AF 100-300-ra. Nem szoktak ezek korlátlan mennyiségben lenni főleg ilyen áron, sokat gondolkozni nem tudok rajta mert hamar elviszik. Azt szeretném hogy éles legyen és a tele végén is használható maradjon.

Előzmény: rumos14 (102024)
rumos14 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 102024

nem éri meg, és nemcsak az ár, de legalább annyira a súly miatt sem.

100-300-ból érdemes az APO verziót venni, bár kicsit drágább, ill. egy másik lehetőség a 75-300 "New" (dyxum-on megtalálod), lényegében u.azt tudja mint a Big Beercan.

emlékeim szerint mindegyiknél élesebb a Sony/Tamron 55-200, ha elég a 200-as vég, én azt választanám. ha kicsit bővül a keret, jó választás a Sony SAM 55-300, még felette a Tamron 70-300 USD motoros, de az már megint Big Beercan közeli méret és súly.

 

Előzmény: Szomori Tamás (102023)
Szomori Tamás Creative Commons License 2016.04.04 0 0 102023

Szeretnék vásárolni Sony A350 vázhoz 300mm-es telét, ezt a kettőt néztem ki.

- Minolta AF 75-300 (Big Beercan)

- Minolta AF 100-300

Az előbbi árban és súlyban a duplája (865g és 410g), a Dyxum értékelésben is jobb, de mikor a velük készült képeket nézem 200-250mm-en, akkor nem látom a ezt a nagy különbséget.

Szerintetek megéri a Big Beercan 35,000Ft felett, mikor a másikat megkapom 18,000Ft-ért?

Kunpusztai Creative Commons License 2016.03.30 0 0 102022

...Canon EOS bajonettes.

Előzmény: Kunpusztai (102021)
Kunpusztai Creative Commons License 2016.03.30 0 0 102021

Sziasztok!

Mi a véleményetek. Egy régi, "sigmásan" kopottas de jól működő Sigma 14mm F2.8 EX ASPH HSM-nek mennyi a piaci értéke manapság?

Köszönöm

kokopali Creative Commons License 2016.03.26 0 0 102020

Érdekes a videó, de szerintem ennek semmi értelme, kell egy 16-35, vagy 17-40 és az ok!

o0-0o Creative Commons License 2016.03.25 0 0 102019

14mm-től, próbáltam, a szűrőmenetet is kicsit megdolgozva a négy sarkon. Bár itt a sarkok már igen csak szétkenődnek a fotón.

Előzmény: tutututu (102018)
tutututu Creative Commons License 2016.03.25 0 0 102018

17 millimétertől használható, nem tudok beírni egy youtube videót. 

 

Előzmény: kokopali (102015)
nemethla Creative Commons License 2016.03.24 0 0 102017

Utánakeresek, de én is a googleban lőttem.

Előzmény: kokopali (102015)
Primary92 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 102016

A régi és az új Samyang 85/1.4 közt mi a különbség? Azon kívül, hogy az újabbon piros csík van, nem arany.

kokopali Creative Commons License 2016.03.23 0 0 102015

Olvastam a megjegyzésed, hogy a 10-22 obit át lehet alakítani fullframe vázra, hogyan, ez érdekelne! Kösz

Előzmény: nemethla (102010)
bandita39 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 102014

Egėszsėggel használd szépen rajzol.

Előzmény: nemethla (102013)
nemethla Creative Commons License 2016.03.14 0 0 102013

Sziasztok, kaptam egy kis ajándékot, és végre kipróbálhattam, az EOS-M-re ment csak fel, még nincs se helicoid, se rekesz, é nem cyclop. Lehet véleményezni, nekem ígéretes a kicsike. A képek között van 2,5/50-es Canon macroval készült is, egyből rátaláln persze. Viszont egyiken sincs semmi utómunka.

Primary92 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 102012

http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?p=17037103

http://forum.photozone.de/index.php?/topic/3709-canon-ef-14-18mm-f5-56-is-stm/

 

Mondjuk én már leszoktam a Canonról, és Sony E 10-18-at használok FullFrame-n. Hobbira vállalható.

Előzmény: nemethla (102010)
Moris721 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 102011

Értem! Köszönöm szépen ! Nem volt világos,...rengeteg videót néztem, tesztet olvastam, ahol a két objektívet összehasonlították. És bizony nem sok gond volt a 10-18-al....ha meg az árat nézem ,akkor semmi gond.

Előzmény: nemethla (102010)
nemethla Creative Commons License 2016.03.10 0 0 102010

mert át akarnak szállni sokan a 10-18-ba, csak veszteségmentesen... meg állítólag a 10-22-t könnyű átalakítani fullframes használatra. Ami persze csak 12 mm-től műxik, 10-12 között tükörütéses

Előzmény: Moris721 (102008)
-Minarik- Creative Commons License 2016.03.09 0 0 102009

Minek "befogni" azt a tavot, ha fogalmad sincs mire hasznalnad? Nem kotozkodes. Ha nem vet fel a penz, ne vegyel semmit, csak hogy legyen. Ha csak hetvegi fotos vagy, akkor a 2.8-asok nehezek lesznek es a patyolgatasukra is tobb idot forditanal a kis "dragaknak" mint a fotozasra. 

Hatarozott elkepzelessel konnyebb valasztani.

Előzmény: vigusz (102007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!