Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.26 0 0 22681

Hali! Lehet a forralt ioncserélt víz a megoldás  ;-)))))  + az sem árt ha tiszta minden a edény amiben oldod, a tölcsér a szűréskor stb. nekem ilyen gondom még nem volt.

Az Xtol 1+1 elöntős az egyik legjobb (Valójában a DDx egy árnyalatnyival jobb, dupla áron…), általános célú hívó amivel eddig dolgom volt  ;-)))))

 

(Ha valakit érdekel és ide kattint:   http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=237182

 és ott a Weblap „fülre” talál egy felsorolást azokról a hozzászólásokról, amiben leírom, hogy milyen következtetésre jutottam az analóg fekete fehér laborálással kapcsolatban. Persze van más is.)

Előzmény: BUSZNYI (22678)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.10.26 0 0 22680

"A keverés óta 2x is át volt szűrve mert lebegő dolgokat láttam benne."

 

Monnyuk, ha egyszer jól szűrnéd át, akkor nem látnál benne semmit.

 

Én csapvízben oldom, azután egyszer átszűröm, és problémamentesen használom.

(egyébként, ha lenne is benne valami, annak nem kéne törvényszerűen bele is ragadni a filmbe)

Előzmény: BUSZNYI (22678)
D94A Creative Commons License 2014.10.26 0 0 22679

Érdekes amit írsz. Nekem az Xtollal csak jó tapasztalataim vannak. Rendszerint inocserélt vízből keverem. Csak elöntősnek 1:1 hígított hivóként. Talán a csapviz amit használsz....

Előzmény: BUSZNYI (22678)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.10.26 0 0 22678

Uraim!

 

Még Áprilisba mikor bevertem életem első adag X-tol hívóját jelentkeztem a hivatkozott problémával:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130136770&t=9048189

 

Sok tanácsot kaptam és megoldási javaslatokat. Sajnos nem vállt be egyik se. Viszont lassan kicseréltem minden használt vegyszert, megváltoztattam a szárítás helyét és a probléma még mindig fenn állt. A végén egy valami maradt maga az X-tol. A keverés óta 2x is át volt szűrve mert lebegő dolgokat láttam benne. Most mérgemben bekevertem egy liter "korszerűtlen" D-76 ot. És a jelenség varázsütésre megszűnt!!

Mi lehet a gond az X-Tol al, hogy ilyen szemcséket gyártott a negatívra? Most jó mérges vagyok mert 5 tekercs filmemet rontotta el mire sikerült kiküszöbölni a hibát. Persze digitálisan javítható a gond, de akkor is.

Előzmény: BUSZNYI (22489)
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 22677
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 22676

Ja, szoktam muslincákat látni arrafelé :)

Előzmény: siófoki35 (22675)
siófoki35 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 22675

Az a pléhbüfé működik még? Pár éve még működött!

Előzmény: pacs_425 (22674)
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 22674

A kispesti vasútállomás és környéke, nagyon jó!

Én is jártam arra nemrégiben, az Utasellátó c. bódé kihagyhatatlan.

 

 

 

Előzmény: DJ Szegecs (22667)
siófoki35 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 22673

Ezt pontosan hogy csináltad? Érdekelne, mint "márkatárs"... :)

Előzmény: -Minarik- (22672)
-Minarik- Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22672

En a vakusaruval sagitettem a celzast, hogy ne szoritsam el a kepet oldalra.

Előzmény: siófoki35 (22671)
siófoki35 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22671

Köszi a dicséretet!

 

nem mondanám meg, hogy szmenával készült.

 

Ezt mire érted? Arra hogy jobb minősdégűek a képek mint amit egy Szmenától elvárnánk? Nos a Szmenának, hiába volt olcsó tömeggép, nagyon jó objektíve volt (és van!) :) Az állítható fókusz miatt még a mélységélességgel is lehet játszani (igaz nem egy portréobjektív).

Ami miatt azonban jól felismerhetők a Szmenás képek, az a teljesen használhatatlan átnézeti kereső miatti esetlen képkivágások, és a keresőtől viszonylag távol lévő objektív miatt okozott parallaxis (a kép középponti témája jobbra lefelé tolódik) :D

Előzmény: azmárOdébbia (22670)
azmárOdébbia Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22670

De jó hogy feltetted, én úgy elnézegettem ezeket a fotókat, és nem mondanám meg, hogy szmenával készült.

Valahogy az én szememnek és ízlésemnek ezek a filmes fotók sokkal jobban tetszenek, mint a digitális, ezeknek a képeknek van ízük, a digitális túl steril.

Előzmény: siófoki35 (22669)
siófoki35 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 22669

bár OFF, mert színes, de nem nagyon tudom hová máshová tenni:

 

Piliscsabai fotóim. Smena 8M, januárban lejárt Kodak Gold 200.

 

dn_bacsi Creative Commons License 2014.10.20 0 0 22668

Ezt is élvezettel olvastam/néztem, mint mindig! ;-)

Előzmény: DJ Szegecs (22667)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.10.19 0 0 22667

A lejárt filmek rovatban ezúttal: 

Filmotec (ORWO) PF2.

 

BNSfoto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 22666

Köszi, én is így tudom, ennek ellenére nem vállalták, de már megoldódott.

Előzmény: sóhajtó (22665)
sóhajtó Creative Commons License 2014.10.07 0 0 22665

Egy fotós mondta valaha hogy azok az automaták amelyek a kisfilmet hívják, tudják a rollt is (van adapter hozzá).

De nem javasolta mert szerinte tiszta trutyi ott ahol a kisfilm nem takarít.

Így az enyémet sem hívta elő - jót akart nekem.

art4lab ha nem lesz közelebbi ötlet

Előzmény: BNSfoto (22664)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.06 0 0 22664

Zugló, Újpalota környékén hívnak valahol C41 rollt?

(XP400)

petikám Creative Commons License 2014.10.01 0 0 22663
Előzmény: Károly Hullman (22661)
Károly Hullman Creative Commons License 2014.09.27 0 0 22662

Valakit érdekel egy doboz 250db-os síkfilm?

Képek róla és adatok a képeken:

Árban megegyezünk.

 

 

 

Károly Hullman Creative Commons License 2014.09.27 0 0 22661

Tisztelt fórumozok!

Ha valakinek van elfekvőben negatív szkennere és el szeretné adni, akkor azt szívesen megvenném.Kis és középformátumú negatívokat szkennelnék vele.

Emilem publikus

-Minarik- Creative Commons License 2014.09.23 0 0 22660

Beszeltem egy Kodak alkalmazottal, bar o nem a fotoreszlegnel dolgozik. annyit emlitett, hogy a szabadalmakbol probalnak/probaltak penzt csinalni, vagy bizonyos termekeket atadni masoknak.

Előzmény: D94A (22659)
D94A Creative Commons License 2014.09.22 0 0 22659

Érdekes módon történt a Kodaknál a termékpaletta szűkítése....

Sztem megszüntettek olyan nyersanyagot aminek biztos, hogy keresete lenne( f.f fotópapír, Ektar 25, E6 dia...)

Ektachrome 100D-t használták a S8 kedvelők. Ennek az anyagnak a halála óriási lökést adott a Ferrania cégnek. Mondom! Nekem az a furcsa, hogy nem a működő gyár indítja újra valamelyik megszüntetett termékét, hanem egy " új  gyár" indul.

 

Előzmény: Rőth Sándor (22657)
-Minarik- Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22658

Ebben igazad van. De a vallalt strukturajat nem lehetett atalakitani, mert a jogi kovetelesek elsoseget elveztek. Igy nem volt ido az atalakitasra, csak a csodvedelemre. Majd lesz egy szep muzeum belole. Eppenseggel van egy muzeum.

Előzmény: Rőth Sándor (22657)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22657

Ha vinnék a fotóanyagokat, mint a cukrot, lenne miből fizetni a nyugdíjat.

Előzmény: -Minarik- (22656)
-Minarik- Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22656

Igy van ez rendjen. Egyszeruen mas alapokra kellett helyezni a gyartast. A nagy cegek nem feltetlenul a csokkent igenyek miatt zartak be. a kodaknak is  a nyugdijas dolgozoi utan fizetett terhek okoztak a legnagyobb gondot.

Előzmény: D94A (22653)
D94A Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22655

Kíváncsi lennék a gazdasági, piackutatási eredményekre. Ugye a film gyártása nem egy olcsó mulatság. 

Ettől függetlenül örülök neki!

Előzmény: pacs_425 (22654)
pacs_425 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22654

Öröm ha végre nem megszűnik egy film.

Előzmény: lzs81 (22650)
D94A Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22653

Valamint a jó kis maszk nélküli színes negáik...

Milyen furi! Mikor dübörög a digitális, újra nyitják a nyersanyag gyárakat....

Én ezt már nem értem....:-)))

Előzmény: Rőth Sándor (22651)
tomicandy Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22652

www.kissfoto.hu

 

Náluk intézem én is a hasonló ügyeimet.

Előzmény: Törölt nick (22624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!