Keresés

Részletes keresés

V63_1668 Creative Commons License 2003.02.18 0 0 275
Elvtársak,amint egy korábbi közleményben közzétettem,az mfav letölthető,de nem linken keresztül,csak igy:

www.tar.hu/rollingpower63/mfav.zip

Mégvalami a bz vezállásról.Attol tartok,IST,rosszul fotóztad le.Az odáig OK,hogy össze tudom rakni,de az a baj,hogy nem merőlegesen fotóztad.Ugy értem,hogy mivel texturának csakis ugy lehet fotózni,pl vezetőasztal műszerfalat,hogy a műszerlapra merőlegesen.a műszerek képét,kapcsolókat kivágtam,ezeket tudom használni,de kéne egykét olyan fotó,amit az adott ojjektumra 90 fokkal fotóztál.Szal a műszerasztalról,meg az oldalsó kisasztalról,ahol a zbr van,arról kéne egy-egy fotó.nem bej ha nem ennyire részletes,csak lényeg az hogy merőlegesen fotózd.mindenesetre a cab készül,amiket fel tudtam használni,azokat beleteszem.nemsoká lesz testrender.

IST Creative Commons License 2003.02.18 0 0 274
Felhivjuk a tisztelt gepeszeti fonokok figyelmet, hogy vigyazzanak remot gepeikre :)

Na igen, én is így gondoltam... :-)

Előzmény: fant0mi (273)
fant0mi Creative Commons License 2003.02.18 0 0 273
De hogy miért is történt... :-(

Hat azert mert Szohelyre viszik oket.
Mivel a vezerig meg tele van ex Szohelyi/Pecsi urgevel, azt csinalnak ami nekik jo. Arra hivatkozva vittek, hogy ott van a tobbi M62 remot is. De a 302 fullra kulonbozik a tobbi 3-tol. Meg igen nagy szukseg lett volna ra nyaron a nyiregyi sebeshez.

(Felhívjuk a tisztelt utazóközönség figyelmét, hogy)
Vigyázzanak az értékeikre!

:))))
A szlogen jo, kisebb modositessal, mert a futohaznak kell nev meg szlogen. Merhogy mar minden epkezlab futohaznak van vmi neve.
Csakhogy Sv nem epkezlab futohaz, orszagos rosszhire van... sajnos :(

Felhivjuk a tisztelt gepeszeti fonokok figyelmet, hogy vigyazzanak remot gepeikre :)

Előzmény: IST (269)
IST Creative Commons License 2003.02.18 0 0 272
Ivanhoe-tól kaptam egy kelet-nyugati metró (M2) pályát. A pálya nagyon jó, csak angol állomások, stb vannak hozzá. Kipróbáláshoz töltsétek le:

www.c3.hu/~kid/bve/keletnyugat.zip

Esetleg közösen átalakíthatnánk úgy, hogy fullra magyar legyen.

IST Creative Commons License 2003.02.18 0 0 271
Hát nem elszúrtam??? Mindegy, akkor inkább nem linkelem. Itt van mind a négy darab, csak 2001, 2002, 2003, 2004 végződéssel.
http://ist.uw.hu/bve/letoltes/mfav_2001.zip
Előzmény: IST (270)
IST Creative Commons License 2003.02.18 0 0 270
Akkor használd az angol string.ini-t hátha azzal működik. Nálam még nem produkált ilyet, bár ez a string.ini még egy régebbi verziójához készült a BVE-hez. Az újabb verziókat nem használom.

Az MFAV gépet megnéztem, elvileg fent kell lennie. Legalábbis az oldalamon megtaláltam. Úgy tűnik, hogy V63 kolléga vette le a honlapjáról. Mindenesetre régebbi verziója itt elérhető, mindegyik darab kb 400 kbyte:
1. rész
2. rész
3. rész
4. rész

Előzmény: cmvw (268)
IST Creative Commons License 2003.02.18 0 1 269
Igen, én is láttam a cseréket. De hogy miért is történt... :-( Mindegy, megyek majd megint fotózni, hogy az "új" gépeket is elkapjam.

A Csörgő-napra szerintem kivonulok majd valami géppel, képviselve az Magyar Virtuális Vasúttársaságot. Remélem nem leszek egyedül. Az extra belépő tényleg jó volna. Ha már egyszer a honlapomon reklámozom a nevezetes napot.

Szlogen?
(Felhívjuk a tisztelt utazóközönség figyelmét, hogy)
Vigyázzanak az értékeikre!
:-)))

Előzmény: fant0mi (267)
cmvw Creative Commons License 2003.02.17 0 0 268
IST!

Köszönöm az instrukciókat, most perpill az a bajom, hogy nem tudom leszedni a MFAV járművet... Illetve, hogy beraktam a magyar string.ini-t a BVE könyvtárba és valami "time table error..." hibaüzenettel elszáll! :(

Egyenlőre ennyi! :)

Köszi, csáó!

Előzmény: IST (264)
fant0mi Creative Commons License 2003.02.17 0 0 267
Na, hat ennyi maradt meg belole...
Szal IST battya!

Jok a fehervari kepek, szerencsed volt a 302-es es a 2301-es geppel. Ezek Sv-re mar csak latogatoba jonnek. :(
Amugy van palyazat hogy nevet es szlogent adjanak a Sv futohaznak. Gondolkozz milegyen :)

Majd kerek neked vmi jo allaglistat a GF-en, hogy tudd mit kell fotozni ;]
Uj jovevenyek 62-260, 41-2140 ha jol emlexem, a Csorgo nembiztos.

Majd majd Csorgo-napra kene rendezni vmi exkluziv belepot ;]]]

Ja es van fenn a szokott hleyen uj mvv-menet.

Előzmény: IST (265)
fant0mi Creative Commons License 2003.02.17 0 0 266
IST
Előzmény: IST (265)
IST Creative Commons License 2003.02.17 0 0 265
Felraktam az oldalamra (ist.uw.hu) a felújított sellyei pályát. Mindenkinek ajánlom megnézésre!
Egyúttal felpakoltam a vezérállás fotókat is, ha valakit érdekel.
IST Creative Commons License 2003.02.17 0 0 264
Szia, üdv közöttünk!

Az uchibo.exe-t ugyanott találod, ahonnan az alap progit leszedted.
Azaz:
http://mackoy.cool.ne.jp/
Ez ugye a honlap címe.
Itt a bal oldalon fel fog tűnni egy GET! feliratú kép, amire ha rákattintasz a köv. oldalon a bal sávban van felül a Get BVE felirat, alatta outline, alatta download, alatta install, stb. Rákattintasz a download feliratra. Ekkor jobb oldalon változik az ablak, és letöltheted a (egymás alatt) BVE-t, a BVE (English)-t, majd az azalatt lévő négyzetben az uchibo8.exe-t.
Remélem ez alapján boldogulsz!

Ha letöltötted a tw6000-et, akkor nézd meg, hogy a pályához az a gép kell-e.
Talán az a legegyszerűbb, ha a Route könyvtárban megnézed az adott pálya route file-ját (.rw vagy .csv kiterjesztése van). Fentről a 4. sor környékén kell lennie egy olyan szövegnek, hogy
Train.Folder TW6000
Ha nem tw6000 van ott, akkor írd át arra, és ha van tw6000 könyvtárad a Train könyvtárban, akkor máris azzal a villamossal próbálhatod ki a pályát.
Értelemszerűen ezt a többi mozdonnyal/pályával meg lehet csinálni.

Előzmény: cmvw (260)
IST Creative Commons License 2003.02.17 0 0 263
Szuper!

De azért a progiban majd szemben lesz a vezérállás, nem ilyen féloldalasan? :-)

Ma kimentem hangokat felvenni. Lehet tippelni, hogy mikor döglött be a diktafon... (Mondjuk remélem csak az elem nem bírta). Elvileg rögzítettem állomáshangokat is (utastájékoztató rendszer), a 2148-as Csörgő mellőlem indult el dübörögve, stb, de amint elindult a Bz és ránéztem a diktafonra láttam, hogy az égvilágon semmit nem vesz... Majd otthon letesztelem, mi van meg a hanganyagból. Pedig reggel még egy kicsit utaztam egy bhv-n is, hátha ér valamit az ottani hangrögzítés. :-((((((((((((((((

Mindegy, holnap ha minden jól megy, újra próbálkozom...

Előzmény: V63_1668 (261)
V63_1668 Creative Commons License 2003.02.16 0 0 262
izé

elbasztam a cimet:)))

www.tar.hu/rollingpower63/testrender3.jpg

V63_1668 Creative Commons License 2003.02.16 0 0 261
tisztelt elvtársak!

Első ötéves tervünk keretében megindult a bzmot motorkocsi fejlesztése.Ma a képen látható eredményt sikerült elérni gyárunkban:))

szal testrender3:
www.tar.hu/rollingpower63/testrender3

fékcsapok,egyebek elkészülte után texturázom,csinálok egy pózból egy rendert,és amint megérkezik a hanganyag,napok kérdése és száguldhattok a Bzmottal

cmvw Creative Commons License 2003.02.16 0 0 260
Sziasztok!

Én még tök új vagyok itt a BVE dolgokban, ezért szeretnék érdeklődni!
A játékot feltelepítettem és el is indul. A játékhoz mindenféleképpen szükséges letölteni azt a unibo8.exe-t? Ha igen, akkor azt hol találom meg?

Letöltöttem 2 db német pályát és hozzájuk a TW6000-t, a játék indításakor a pályát ki tudom választani, de hozzá a train-t nem, ugyanis a BVE\Train\Tw6000-ben nincs kiválasztható file... :((

Ha van valakinek ötlete, akkor azt szívesen várom!

Köszönettel...

V63_1668 Creative Commons License 2003.02.15 0 0 259
IST,ász vagy!!:)
a képeket foggalmam sincs hogy kéne eljuttatni hozzám,én azt javaslom,hogyvhogy ha netközelben vagy,IrC-n gyere fel a HFL szobába,és dcc kapcsolattal pillanatok alatt átjön.
ha ez nem megoldható,darabokban tedd fel a lapodra,és leszedem onnan.a fremail csak 1mbot enged,és mig 24MB ot átküldesz...hááát:)

mirccel gyere fel ide:

irc.trefort.net 6667-es port

#HFL szoba

valószinüleg ott vagyok

IST Creative Commons License 2003.02.15 0 0 258
Megpróbáltam átkonvertálni a méretüket 1024x768-ba. Általában az irfanview-t használom, most is direkt letöltöttem, csak az a baj, hogy a nemcsak a felbontást állítja át, hanem a színmélységet is kb 16 színűvé!!! Ezt hol tudom kikapcsolni???
Különben már mennének is fel a netre...
Előzmény: bubu88 (257)
bubu88 Creative Commons License 2003.02.15 0 0 257
Ahh, király vagy!!! Isten! Köszönjük szépen!!! Remélem minél előbb lesz egy BVe-s Bz-nk. Most már csak a mi V63 barátunkon múlik a dolog!
Előzmény: IST (256)
IST Creative Commons License 2003.02.15 0 0 256
Bzmot 314-ről ma délelőtt készült egy rakat vezérállás fotó. Sőt, még a féket is üzemeltethettük, hogy legyen fotó a különböző állásairól is.
Összesen 24 mega, szóval az a kérdésem, hogy hogyan juttassam el őket. A képek kb 800 kbyte-osak, 1600x1200 felbontású .jpg-ek. Milyen méretűre alakítsam őket? V63: mennyit bír el a postaládád?

Hangok majd hétfőn vagy kedden délelőtt készülnek. A Szfvár-Komárom vonalon közlekedik Bz, azt fogom majd elkapni. Aztán majd a wav file-t is továbbítom valahogy.

Lehet örülni! :-)))

Előzmény: IST (255)
IST Creative Commons License 2003.02.14 0 0 255
OK, megjött. A honlapomat csak otthon tudom barkácsolni, úgyhogy hétfőn fogom feltenni a módosítást. Gratula a munkádhoz, király lesz a pálya!

Bz fotózás: én is arra gondoltam, hogy több részletben fotózzuk, hiszen olyan kicsi a hely a vezérállásban, hogy nem tudunk egy igazán jó fotót csinálni.

Előzmény: bubu88 (254)
bubu88 Creative Commons License 2003.02.14 0 0 254
Hú, tényleg! Pedig nálunk már egész nagy sűrűséggel járnak a Bz-k. A kisebb helyekre már mind azok mennek. Persze Sellye felé még mindig általában Piroskák járnak, de már itt is mentem Bz-vel. Mindegy. Teganp kicsist módosítgattam a pályán, Sellye és Kákics között már fák is vannak! Úgy csináltam, ahogy mondtad, freeobj-jal. Találtam vmelyik pályában egy facsoportot, de hát elég kemény volt őket berakni, eléggé megszenvedtem vele. A következő frissítésben majd a Kákics-Okorág részt csinálom meg, most meg küldök egy frissítést, kb. 800 KB összecsomagolva, egyébként meg kb. 4,42 MB.
Remélem, a Bz minél előbb összejön.
Előzmény: IST (252)
V63_1668 Creative Commons License 2003.02.13 0 0 253
IST,ha minden kötél szakad,és nem tudtok szemből vezállást fotózni,olyan képeket gyártsatok,ami sok-sok aspektusból mutatja a vezállást,illetve egyes elemekről szembeképet,akár több darabban is.texturának.ha meg tudom csinálni a mesht,feltexturázom a képekkel,nincs gond,lesz 3d-s vezállás:)
IST Creative Commons License 2003.02.13 0 0 252
A Bz-vel gondok vannak. Szó szerint meg átvitt értelemben is. Elfelejtettem, hogy jópár darab közülük nem közlekedik. Tegnap egész este figyeltem a 29-esen közlekedő vonatokat, hogy lesz-e valamelyik Bz, de sajnos egyik sem. Marad a hétvége, majd kimegyek a fehérvári állomásra, és próbálok egyet elkapni.
Fényképezőgépem nincs erre alkalmas, viszont 2 barátomnak van digitális. Majd megpróbálom rávenni valamelyiket, hogy szakítson egy kis időt rám meg a vonatokra és jöjjön el velem vezérállást fotózni. Majd V63 kolléga megpróbálja összerakosgatni a képeket. :-)
Előzmény: bubu88 (251)
bubu88 Creative Commons License 2003.02.12 0 0 251
Hú, az remek lesz! Az eredményről légyszives tájékoztass. Véletlen valamilyen fényképezőgéped nincs, amivel lehetne vezetőállást csinálni? Ha van akkor V63 azt mondta hogy az a lényeg hogy több állásból legyen kép róla. Nagyon jó lenne, ha lenne. Nagyon köszi!!!
Igazad van, majd .freeobj-jal csinálom, bár az elég hosszadalmas lesz... Akkor majd egy frissítést küldök a hétvégén, ha lesz rá időm, ok?
Előzmény: IST (249)
IST Creative Commons License 2003.02.12 0 0 250
Felraktam az oldalakra a helyes mozdonylinkeket.
M41-hez egyenlőre még nincs belső kép, majd otthon csinálok egyet a sellyei vonallal.
IST Creative Commons License 2003.02.12 0 0 249
Bz: na akkor holnap kinézek valami Bz-s menetet, aztán beizzítom a diktafont ami kölcsönben van nálam. :-) (Bzmot-ot én is nagyon szeretnék BVE-hez)

Vonatfestés:
Benne vagyok, csak:
1. a festéshez én se nagyon értek
2. félő, hogy a 2160-ast már nem tudjuk megmenteni. Szinte mindent kikaptak már belőle. Sajnos a 2168-as is erre a sorsra jutott, nem messze a 2160-astól rozsdásodik. Gondolom azért nem került még rájuk a félelmetes "S" jel, mert valami pénzt még kapnak így is, hogy hátul ácsorognak. Kíváncsi vagyok hova rakják őket a Csörgő-napon...

Sellye javítás:
azt hiszem én szúrtam el és elfelejtettem feltölteni. Most már rendben van, az előbb raktam fel. Várom szorgalmasan a további javításokat. :-)
A képet majd kicserélem hozzá olyanra, amin M41 van.

Sellye:
Miért nem FreeObj parancsot használsz a fákhoz? Tudom kicsit sokat kell úgy bevinni, de legalább minden egyes fánál meg lehet mondani, hogy hol legyen.

Előzmény: bubu88 (248)
bubu88 Creative Commons License 2003.02.11 0 0 248
Köszi a dícséretet. A váltót majd megcsinálom normálisra. A falas dolgot majd meglátjuk, egyelőre most azt teszem, hogy a sínszálat körbefogatolom mindenféle falakkal, legfeljebb azt is, hogy a háttérfájlt változtatom menet közben. Azt hiszem meg lehet csinálni, ugye? Azokat a HFl-es objektumokat hogy tudom megszerezni ill. hol tudok engedélyt kérni a használatukra? Azt hiszem, kb. két képet tudok küldeni Bz vezetőállásról, azokat ha otthon leszek elküldöm. Hangot meg nem végképp nem tudok sajnos, mert nincs diktafonom, amivel tudnék felvenni..:-( Mindegy. Köszi az észrevételeket!
Előzmény: V63_1668 (247)
V63_1668 Creative Commons License 2003.02.10 0 0 247
Na kérem

leszedtem a sellyei vonalat

megnéztem

ahhoz képest hogy most kezdted a pályaépítést ász lett!
a gondok a következők.a váltók kicsit extrém szögben jönnek:) váltótexturát tehetnél rá,mert az nincs.meg van egy 5letem,lehet hogy baromság:
a táj ugye most csak full préri.mi lenne,ha huznál a háttérbe,oldalra,balrajobbra egy magas falat,aminek a teteje már nem látszik,és arra egy háttértáj texturhát.

Mellesleg a HFl pályobjektumokat felhasználhatnád,azokból a texturákat,amolyan tipikus MÁVos feelingesek:))Sztem megengedik a felhasználást.

Szóval,örülök a pályának,és örülök hogy csinálgatod,én is igyexem a mozdonyokat final állapotba hozni.

bzmot téma:
A legkényesebb téma mozdonygyártás terén.több oka van:
-a vezetőállást NEM lehet lefotózni szemből.
-hangok kellenének,legalább rájellemző motorhang

oldalsó nézetes képem nekem is van,de az sajna nem jó.az jutott eszembe,hogyha tudnál külden nagyfelbontású fotókat,több szögből,nézetből,megpróbálhatom 3dsmaxban megcsinálni a cabviewet,kb olyasmi lenne mint a HFL Szili,és Gigant vezállása.Ismétlem,megpróbálom,ilyn bonyolult dolgot még nem csináltam.

Más

Ami a mozdonypucc-akciót illeti,ez nem rajtunk,hanem a szilikén múlik,ugyanis Őkegyelme igen elfoglalt mozdony,dolgozik folyton,és néha van csak hosszu szabija.Utánajárok,és meglássuk:)

bubu88 Creative Commons License 2003.02.10 0 0 246
Igenis, vettem, a hétvégén javítom a jelzőket. Valószínüleg párat ki is veszek, mert igazából nem minden megállónál van. Fám is van elég sok fajta, csak a .wall parancs használatában még nem vagyok profi, másrészt pedig még meg kell figyelnem, hogy a vonalon hol vannak fák, és hol nincsenek. Valamint azt is, hogy hol van fű, hol csak maga a föld, hol szoktak őzek lenni, stb. de ezt ilyen havas időben igen nehézkes, főleg a földet. Szóval erre még várni kell picit, addig majd tippelek :-) Ja, azt valószinű láthatod, hogy a vonalon nincs felsővezeték, azért tök nonsense a Gigant rajta, csupán szimpatizáció miatt használtam egy darabig, aztán elfelejtettem kiajvítani, viszont a javított sellye.csv-ben azt hiszem már Csörgőt használok. Héj! Nem tudom megnézni hogy jól emlékszem-e, mert a javításra kattintva error 404-et kapok. De ha jól emléxem, kijavítottam. V63! Lehetne szó egy Bz készítéséről. Nem hiszem hogy nagyon pontosan kellene beállítgatni a fékezést, gyorsulást, hangokat, stb. csak úgy kb. Nekem van róla vezetőállás fotóm, csakhogy azok picit oldalról készültek :-((
Részemről nagyon szívesen, nekem öröm dolgozni ezzel a nyomorult pályával. Csak ne lenne ilyen rohadt hosszú... Látom már, mire vállalkoztam. Na de ha egyszer valaminek nekiállok, akkor azt megcsinálom!
Üdv!
Előzmény: IST (243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!