Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 3520

Akkor szvsz vagy tömítőzsinór, vagy hőálló szilikon.

 

Pl. http://www.langor.hu/termekek/cikk_doc.php?xvez=900

vagy http://www.langor.hu/termekek/cikk_doc.php?xvez=5554

Előzmény: Kutya23 (3519)
Kutya23 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 3519
Igazából nem a kandallóval van probléma, hanem Édesanyám kokszkazánjához szeretném használni, mert a koromtalanító részen szó szerint szétégett a tömítő lap. Másik lap már van, csak vmi tömítésféle kellene.
Sajnos ilyen régi kazánokkal már senki nem foglalkozik, vmit meg ki kell találni h használni lehessen.
Köszönöm a tippet, megnézek pár kandallóst.
Előzmény: Törölt nick (3507)
Kutya23 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 3518
Ami nálam bevállt, az a hideg zsíroldó, vagy a mr muscle. Ráfújom, 5 perc múlva meg papírtörlővel le is lehet szépen törölni. Nulla erőkifejtés.
Előzmény: MNobby (3514)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.03 0 0 3517

Ja, hallottam azt is, hogy konyhai munkalap darabokat kell belerakni 2-3 nagyobb darabot, az nagy hőértékű, és jól letisztít mindent a koromtól. Kéményt is.
 

De aki abból szagol a környéken, annak se lesz jó napja.

Az ilyen pozdorja szerű fűrészporos sz*rok tele vannak ragasztóval, meg mindenféle vegyi adalékkal. Annak az égésterméke rendesen mérgező...

 

Sajnos sokan fűtenek olyan fával, amit nem lenne szabad eltüzelni, mert pl. festett, vagy előzőleg vegyszerrel telített volt. Ezekre a vegyszerekre rá van írva, hogy a velük kezelt fát már nem szabad eltüzelni, mert az égésterméke mérgező lesz.

 

Mondjuk ahhoz képest, hogy az egyik szomszédom nyáron xyladecoros fát, és PET palackokat dobált a nyársalójába, ez végülis kismiska. :-)

Előzmény: micimacho (3516)
micimacho Creative Commons License 2007.12.03 0 0 3516
Nekem két hét alatt csak a széle körben kormozódik be, napi hulladék fenyőanyag fűtéssel. 22KW vízteres... viszont én pl. simán kéthetente-max hetente egyszer lefújom (nem reklám) ügynökökön keresztül értékesített L.O.C zsíroldóval. papírtörlővel letörlöm és a nagyja már nincs is. Ha gyanta, akkor azt meg a kerámialapos tűzhelyekhez használható pengével szedem le, kb két pillanat alatt. Teljes takarítás kb 5 perc, de akkor már teljesen foltmentes is. :-))

Ja, hallottam azt is, hogy konyhai munkalap darabokat kell belerakni 2-3 nagyobb darabot, az nagy hőértékű, és jól letisztít mindent a koromtól. Kéményt is.

mm
Előzmény: MNobby (3514)
Péter az állat Creative Commons License 2007.12.03 0 0 3515
Ja, én legutóbb a bricobótba' vettem, de máshol is biztos van ilyesmi.
Előzmény: MNobby (3508)
MNobby Creative Commons License 2007.12.03 0 0 3514

Köszönöm a válaszokat.

Falsot nem szívhat, mert az üveg felső részén teljesen hiányzik a tömítés, itt ömlik be a levegő. A két felső rögzítési pontnál indul el.

Igen, én is tudom, hogy a fenyő nem a legjobb tüzelőanyag. De hát ami ingyen van, annál jobb nincs.

A huzat nagyon jó. 30kw-os vízteres kandalló, 225-ös saválló acél kémény, 5-5 cm légrés mindenhol, és így jön a falazás. Füst soha nem jön ki, akár nyitottként is lehet használni, ha úgy akarnám.

Vízzel és mosogatószivacsos dörzsivel (nem fém) lejön, csak elég izommunka. De ezek szerint marad a napi edzés.    :))))

Majd lefotózom világosban, és megmutatom, milyen.

Köszönöm a válaszokat. A nyers krumplit kipróbálom gyorsan, Péter az állat hozzászólásában említett szereket megpróbálom felhajtani.

Üdv

Norbi

 

previa696 Creative Commons License 2007.12.03 0 0 3513
Üdv ! Valóban volt már róla szó :( Víz+szivacs+saját hamu+némi izom erő. Mondjuk én személy szerint le égetni szoktam ,az még kényelmeseb megoldás.
Előzmény: MNobby (3508)
Péter az állat Creative Commons License 2007.12.03 0 0 3512
Én a magam részéröl már sok mindennel próbálkoztam, de igazán csak két vegyszer jött be. (Távol álljon tőlem bármilyen reklám, és persze ez nem azt jelenti, hogy csak ez a kettő jó, de nekem az általam kipróbáltak közül ez jött be.)
A relatíve "olcsóbb" a fekete flakonos talán soot outnak hívják. A másik fehér és talán star wax gyártmány.
Tapasztalatom szerint a fekete a gyengébb szennyeződésre jobb, mert gyorsabb, és kevésbé macerás használni. Elég befújni, majd kisvártatva egy szivacs puha felével fellazítani, és papírtörlővel letörölni. Gumikesztyű, főleg a sérült bőrre erősen javallott!
A fehérnél szintén befújás, majd néhány perc múlva vizes szivaccsal az ocsmányság letörlése, és a végén papírtörlő.
Jó munkát!

Ui: Húzd meg finoman a csavart, vagy nézd meg hogy a tömítés mellett nem szív-e falsot, mert szvsz ez okozhatja a csíkszerű kormolást. Persze csak szvsz.
Előzmény: MNobby (3508)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.03 0 0 3511

Milyen típusú kandalló?

Az üveg kicsit mindíg kormos lesz, ennek mértéke viszont sok tényezőtől függ. Pl. mennyire vizes a tüzelőanyag, milyen a huzat, milyen a tűztér kialakítása stb.

Az üveget általában külön "átöblítik" levegővel, ott van egy alsó/felső levegőztető ami miatt az üveg előtt gyorsabb a légáramlás, így elviekben el kéne szállítania a füstöt az üvegtől. Más kérdés, hogy ez nem mindíg működik kielégítően, vagy ha pl. belehullik a pernye a levegőztetőbe -szinte elkerülhetetlen-, akkor ahol eldugul, ott függőlegesen egy csíkban kormozódni fog.

Sima vízzel általában lejön.

Előzmény: MNobby (3508)
monyesz Creative Commons License 2007.12.03 0 0 3510

Pedig volt róla szó itt a topicon !

 

Egyszerűbb esetben félbevágott nyerskrumplival.

Aztán meg lehet próbálni kerámialapos tűzhelyhez való tisztítóval (asszem spray-s kiszerelésben van ilyen).

Előzmény: MNobby (3508)
MNobby Creative Commons License 2007.12.03 0 0 3508

Segítsetek...

Tudom, már volt téma, mégsem találom sehol.

Mivel lehet levakarni a kormot?

Minden nap begyújtok, ha hazaértem, és minden nap le kell vakarni az üveget.

A tetején 2 ponton elindul, aztán egyre szélesedik a koromcsík. Az üveglap és az ajtó között fent végig van rés a másodlagos levegőnek. De 2 kis vaslemezzel oda van csavarozva, na meg tömítéssel, hogy ne essen ki az üveg. Hát e mellett kezd el kormosodni.

Mivel lehet leszedni könnyen? Vegyszert nem merek használni... Ja, és fenyővel tüzelek, néha gyanta is kerül az üvegre.

Előre is köszi

Norbi

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.03 0 0 3507

Ha jó a huzat, akkor a füst nem kifelé jön, hanem felfelé megy a kéménybe.

De ha az a probléma, hogy régi a kandalló, és esetleg nem "zár" az üvegnél alkalmazott tömítőzsinór, akkor azt a legtöbb kandallós cégnél kapsz.

 

Azt hiszem itt is láttam: http://www.langor.hu

Előzmény: Kutya23 (3505)
micimacho Creative Commons License 2007.12.03 0 0 3506
Hát akkor már csak az lehet a gond, hogy kicsi a folytás, de a füst semmiképpen...
Előzmény: Kutya23 (3505)
Kutya23 Creative Commons License 2007.12.03 0 0 3505
Az van, azzal nincs gond!
Előzmény: micimacho (3504)
micimacho Creative Commons License 2007.12.03 0 0 3504
Ami "meggátolja, hogy a kandallóból a füst a kandallóajtón keresztül kijöjjön" azt jó huzatú kéménynek hívják...
Előzmény: Kutya23 (3503)
Kutya23 Creative Commons License 2007.12.03 0 0 3503
Tudna valaki segíteni abban, hol kapok olyan "kezelt madzagot" ami tömítésnek felel meg, így meggátolja, hogy a kandallóból a füst a kandallóajtón keresztül kijöjjön.

Bocsi a pongyola megfogalmazásért, de nem tudom a helyes szakszavakat.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.03 0 0 3502

Most ezt nem értem. Annak, hogy az online szoftver rossz és hülyeséget számol, semmi köze ahhoz, hogy a terméknél mekkora füstcsőhöz, mekkora teljesítmény tartozik.

Én arról beszéltem, hogy ha gond a füstcső, akkor nem az áruházi lemezkályhát kell megvenni 150-es csővel, hanem egy normális minőségű öntöttvas kályhát -pl. mint amiket linkeltem-, mivel ezeknél kisebb füstcsőhöz nagyobb teljesítmény társul.

 

Az áruháziak jórészével tartósan nem lehet fűteni, és az is egyértelmű, hogy óránként rakni kell őket. A full öntöttvas kályhákkal kicsit jobb a helyzet, de nem sokkal. Amire ezek valók -kiegészítő fűtés-, arra nagyon megfelelőek, mert gyakorlatilag azonnal meleget adnak, kb. 5x hamarabb befűtik a hideg házat mint egy radiátoros gázkazán, vagy akár egy cserépkályha, a beszerelése pofon egyszerű, javítása szintén, és még látványos is. Másra nem jó. Tartalékfűtésnek ideális. Pl. ezzel lehet fűteni addig, amíg a lomha cserépkályha bedurran.

Előzmény: Törölt nick (3499)
td cdx Creative Commons License 2007.12.02 0 0 3501
A kérdéseidre nem tudok válaszolni, de kérdeznék ha lehet.
Milyen szerkezettel fűtesz és mekkora házat? Elég meggyőző az írásod alapján a rendszered.
Mondjuk ha a jelenlegi famennyiség többszörösét eltüzelném, nálunk se kellene gázzal rásegíteni!
A grafitos tömítőzsinór cseréje szerintem nem nagy meló, és úgy gondolom csak szorosan van illesztve. Tönkrement hogy cserélned kell?
Előzmény: Péter az állat (3496)
Péter az állat Creative Commons License 2007.12.02 0 0 3498
Természetesen a kérdés, legalábbis az első fele, tűz tér topictársnak szól, mivel ő tudja milyen kandallóról van szó. A többire viszont minden segítséget köszönettel fogadok.
Előzmény: Péter az állat (3496)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.02 0 0 3497

A DN 120 füüstcsőcsonk az kb tényleg egy 5-6KW kiskályha teljesítményéhez van méretezve.

 

A régi -kb. 10évvel ezelőtti- svt kályhák még 120-as csonkkal voltak szerelve, pedig hivatalosan 8kW-os volt pl. a Lucifer. Azóta áttértek a 150-esre még a kisebbeknél is. De ha megnézünk egy neves gyártót, akkor ott kb. 9kW-ig még 130-as csővel szerelik a kályhákat, csak felette jön a 150-es.

 

Pl. itt egy 8kW-os 120-as csővel: http://www.kandallo.hu/_108_1_fiammetta.htm

 

Vagy egy 9kW-os 130-assal: http://www.kandallo.hu/_110_1_cortina_forno.htm

Előzmény: pjotrkolja (3495)
Péter az állat Creative Commons License 2007.12.02 0 0 3496
Szia!

Szükségem lenne a kandalló ajtajához tömítésre.
A kérdéseim erre vonatkoznak.
Milyen méretben keressem? Hol? És mennyire macerás kicserélni? (Be van-e ragasztva valamivel, vagy csak be van tűrve a horonyba?

Más. Nem tudod véletlenül, hogy 130-as inox kéménycsőre nincs valakinek szüksége? Nekem ugyanis sokra sikeredett, és megmaradt 2db méteres darab.

És végül, az egyik szomszédom kérdezi, hogy "antikokszot", vagy hozzá hasonló kéménytisztító szert (de nem a fahasábot) ami a tüzelőre szórva fejti ki a hatását, hol lehet kapni?

Amúgy a rendszer szépen üzemel.
Sokat ment a múlt szezonban is, de az ideiben a gázt még be sem kapcsoltuk. Sőt, teljesen kikapcsoltuk, mivel a nyáron végre sikerült "megerőszakolni" a fűtésszerelőket, és készre csinálták a rendszert. Így azóta nemcsak a radiátorokat, és a padlófűtést képes vinni a kandalló, de használati meleg vízzel is ő lát el, ha használjuk. Márpedig használjuk, mert mióta tudják a népek, hogy fával tudunk fűteni, azóta boldog-boldogtalan ellát minket tüzelővel, csak vigyem el. Remélem, ez a jövőben is így marad! :-)
Viszont erőteljesen gondolkoztam azon, hogy lehet, hogy megérné a kéményre egy hőhasznosítót készíteni.( mert a kandalló "másfél huzama" elég meleg gázt enged ki) Ha másért nem, hát az előmelegítené a vizet, és nem a kéményt fűtené. (Ami hűs reggeleken kellemes tud lenni, de nem tudom mennyire tesz jót a kéménynek, hogy ennyire átmelegszik.)
Van erre vonatkozó irodalom a neten? Egy ilyen szerkezet mennyire rontana a huzaton? Egyáltalán el lehet úgy készíteni, hogy ne sokat rontson?
pjotrkolja Creative Commons License 2007.12.02 0 0 3495
Szo szo ...
A DN 120 füüstcsőcsonk az kb tényleg egy 5-6KW kiskályha teljesítményéhez van méretezve.
Márha a honplgár épít hozzá egy rendes kéményt és megoldja a légutánpótlást......
.
.
.
Valszeg egy 14*20-20*20 kémény bekötéstől kitorkollásig 5m 2db Alef45 légbeeresztővel mindig jo tartalékfűtésre, egy 10kW körüli kaNDllóhoz, miegymáshoz.


kolja
Előzmény: Törölt nick (3494)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.02 0 0 3494

Nem biztos, hogy jó lesz a huzat ha szűkítesz, továbbá a szabály valahogy úgy szól, hogy a kémény keresztmetszete -beleértve a becsatlakozó idomot is- nem lehet kisebb a kályha füstcsövénél.

Egyébként ha már kandallókályha, akkor abban csomó olyan is létezik, amelyik 120-as csővel van, vagy 130-assal, ezek olyan 8kW-ig elmennek. Érdemes ilyen készüléket választani, és akkor no problem...

Előzmény: web27 (3488)
Fido Dido Creative Commons License 2007.12.01 0 0 3493

A szűkítő nagyon lerontja a huzatot, tehát ha lehetséges, akkor érdemes elkerülni.

 Főleg abban az esetben, ha 90°-os a bemenet. Kandallókályháknál ez a jellemző. Ha megoldható, akkor inkább a füstcső becsatlakozását növeljétek meg 150-esre. Ez az egyik legelterjedtebb méret, tehát stücnit (fali csőhüvelyt) még barkácsáruházakban is kapsz hozzá.

Előzmény: web27 (3492)
web27 Creative Commons License 2007.11.30 0 0 3492
Jaj bocsi, ez a kandallókályha 6 kw-os.
Előzmény: monyesz (3491)
monyesz Creative Commons License 2007.11.30 0 0 3491

Jó, de ha 2 db 4 kw-os volt most meg egy 18kw lesz ? Mert teljesítmény adatot nem írtál !

Ha elég nagy a kémény akkor, akkor a nyílást kellene bővíteni.

Előzmény: web27 (3490)
web27 Creative Commons License 2007.11.30 0 0 3490
Nem hiszem, hogy az kicsi lenne, mert dupla kémény. Azaz akkora, hogy két kályhát is elbírt anno.
Előzmény: monyesz (3489)
monyesz Creative Commons License 2007.11.30 0 0 3489

Volt szó ilyesmiről (Fido Dido írta asszem), a falba becsatlakozásnál kellene brakni a szűkítőt.

De probléma lehet a szűkítő, hiszen ott folytás keletkezik, a kályha kivezetése pedig nyilván nem véletlenül lett 150-es éppen. A 120-as lyuk a kéményen talán bővíthető lenne. Ha nem, akkor lehet hogy maga a kémény is kicsi lesz a készülékhez (mondjuk egy 140x140-es).

 

Előzmény: web27 (3488)
web27 Creative Commons License 2007.11.30 0 0 3488

Sziasztok!

 

Lenne egy problémám, erre szeretnék megoldást találni. Lehet, hogy erről már szó volt itt, de akkor elnézést kérek mindenkitől valószínű elkerülte a figyelmemet.

A probléma a következő: a kályhacső kivezetésünk 120-as a kandallókályha felső kivezetőcsonkja 150-es. Szeretném megkérdezni, hogy hova érdemes szűkítőt rakni, rögtön a kandallókályha tetején lévő kivezetésére vagy elegendő a falhoz, a kéményhez rakni?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!