Keresés

Részletes keresés

NetWorx Creative Commons License 2003.04.30 0 0 347
Elkészült a Route Builder magyarítása, a fájl hamarosan letölthető a honlapomról, +pár objektum (személykocsik). Egyébként a program szerintem viszonylag könnyen érthető, jómagam,aki eddig 0 tapasztalattal rendelkeztem BVE-pályák fejlesztése terén, máris szép haladást értem el. Amennyiben szükséges, a kézikönyvet is lefordíthatom magyarra, de kb. csak képek nélkül, azt nézze mindenki az eredetiben. További szép napot mindenkinek!
banjo82 Creative Commons License 2003.04.25 0 0 346
Bevallom ez a Route Builder egyenlőre nekem még kínai! Valaki nem tervezi, hogy készít egy használati utasítást hozzá?
bubu88 Creative Commons License 2003.04.23 0 0 345
Én is letöltöttem a RouteBuildert, de megnézni még nekem sem sikerült, majd a hétvégén megnézem, és próbálok dolgozni vele
IST Creative Commons License 2003.04.21 0 0 344
Hali!
Bocs, hogy nem néztem ide az utóbbi id?kben, de találtam munkát és ott sajnos nincs internet. Csak e-mailben tudok értekezni (most egy barátomtól írok). A lényeg:
A RouteBuilder letölthet? a www.bve-routes.com-ról!!! Én most szedtem le, kipróbálni még nem tudtam.
V63! Fotóztunk Bz vezérállást, megpróbáltuk felülr?l, amennyire lehetséges. Ha küldhetem a képeket, akkor kérlek írj e-mailt!
bubu88 Creative Commons License 2003.04.15 0 0 343
Üdv!
FOMA képeit ha minden igaz holnap kapom meg cd-n, hogy hogyan tudnátok megnézni, azon még gondolkodom. De sztem elképzelhető, hogy felrakja az ő oldalára, nem tudom, majd megkérdezem tőle. Az én képeimet egyelőre nem, mert ahhoz elő kellene hivatni őket, az meg sztem csak husvét után fog menni... :-( BVE ügyben nálam remélhetőleg a tavaszi szünetben várható vmi kis előrelépés, megpróbálom picpt normalizálni, pl. a sín közepéről kiszedem az odatévedt fákat és hasonlók. Most elég gáz állapotban van, minden van mindenhol, csak ott nem, ahol kéne... Majd a szünetben helyre rakom, aztán elküldöm IST-nek...
Nyárra meg tervezem, hogy nagyjából véglegesítem a pályát, aztán már csak kis módosítgatások lesznek (remélem).
Előzmény: V63_1668 (342)
V63_1668 Creative Commons License 2003.04.13 0 0 342
Ujra itt...ez a szar gép nem éppen akar műxeni,most ugy néz ki rendeződtek a dolgok.
bubu,a képeket meg lehet vhol tekinteni?Kíváncsi vagyok,mit alkottatok,szeretek képeket nézegetni:))

BVE ügyben vam vmi haladás? egyenlőre a gépem V6 felujitásával foglalatoskodtam,nem tudtam semmit lépni,de már dolgozom.
Bzmot projektet ujrakezdtem,egy régebbi .max file megmaradt,tehát van alapom az ujrakezdéshez.Hamarosan testrenderek jönnek.
IST,Bzmot műszerfal textura kellene ujra,sajnos a multkoriaknak csak egy részét tudtam használni,a már emlitett nem merőlegesség miatt.És ezúttal nem kell közeli képet csinálni,csak olyat,hogy télleg merőleges legyen.

Csörgőszülinap:
Hányan leszünk ott közülünk?
IST,te ugy tom jössz,elvileg én is,töbiek?

bubu88 Creative Commons License 2003.04.07 0 0 341
Megvolt a szerdai fényképezgetés, egy kis programváltozással. A 3023-as MD próbafutást végzett Mohács felé, Villányig utaztunk vele. A Btx ment előre, mi meg az MD-ben voltunk, de azért egy pár szembőli vezállás képet csináltunk. A pécsi GF-ben pedig egy Bz-ről (nem tom már melyikről) csináltunk képeket, ha minden igaz sikerült csinálnunk egy képet, amibe belefértek a lényeges eszközök! De ha FOMA-tól megkapom a képeket, akkor többet tudok mondani. Ja, Villányból visszafelé pedig Dacia-val jöttünk, ott pedig a gyorsító kar minden egyes állását külön-külön lekaptam, a fékre nem maradt képem... Majd legközelebb azt is megpróbálom. Az én képeimre várni kell, mert analoggal nyomultam, és az előhivatásra most nem jut... Ja, a pályával kapcs. mostanában ne nagyon számítsatok hatalmas előrelépésre. Majd a tavaszi szünetben, aztán meg a nyári szünetben egy kiadható állapotra akarom hozni...
bubu88 Creative Commons License 2003.04.02 0 0 340
Comenius Logo verseny 2002/2003 országos döntő. Ma megyünk FOMA-val fényképezni. V63, hogyan és mit fényképezzek?
hGege Creative Commons License 2003.04.01 0 0 339
Ilyent a T.Szerk! moderálás forumba kell írni.
Gege
Ui: csak mer ok se olvasnak mindent :)
Előzmény: bubu88 (334)
IST Creative Commons License 2003.04.01 0 0 338
És ha szabad kíváncsiskodnom milyen versenyed lesz?
Előzmény: bubu88 (337)
bubu88 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 337
Igen, pontosan ezért. Április 5-én én is fent leszek Pesten, de sajnos a Vasúttörténetibe nem tudok elmenni, mert versenyem lesz :-(( De remélhetőleg a nyáron eljutok oda is.
Üdv!
Előzmény: IST (336)
IST Creative Commons License 2003.03.31 0 0 336
Gondolom mert bent van FOMA valódi neve, azt pedig nem szokás közölni egy hozzászólásban...

(Szinte) kötelező program a hétvégére:
Április 5-én nyit a Vasúttörténeti Park!
1000 Ft-ért még Nohab-ot is vezethetsz a valóságban! Továbbá (nemtommennyiért) kipróbálhatod a V63 001-es gépből kialakított szimulátort. (Ami a decemberi állapotra visszagondolva igencsak jó lesz) Én ottleszek.

Előzmény: V63_1668 (335)
V63_1668 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 335
na visszajöttem.sajnos villamos problémák miatt selejteznem kellett a pécém tápegységét,a gép V4 felujitása után pedig ujra itt vagyok:)

Bubu,miért akarod azt a hozzásyólást törtöltetni,ha szabad megkérdeznem?

bubu88 Creative Commons License 2003.03.29 0 0 334
Kedves Moderátor! Újfent megkérem, hogy a 325-ös számú hozzászólásomat sziveskedjen törölni!
Köszönöm!
bubu88
bubu88 Creative Commons License 2003.03.26 0 0 333
A fűtőházi látogatás jövő hét szerdára lett halasztva, mert ezen a héten eléggé el vagyok foglalva... Várom az instrukciókat a fényképezéshez. FOMA szerint a fűtőházban tudunk M43, M47, M41, M62, V43, V46, V63, M28, Bz, MD vezérasztal képeket csinálni.
Üdv!
bubu88 Creative Commons License 2003.03.26 0 0 332
Üdv! Megkérem a Moderátort, hogy a 325-ös számú hozzászólásomat sziveskedjen törölni!
Köszönöm!
bubu88
IST Creative Commons License 2003.03.25 0 0 331
Köszönjük!
Ha sikerül vezérállás fotót csinálni, akkor kérlek figyelj arra, hogy pont felülről fotózd az állást! Majd V63 megmondja, hogy honnan, mit és hogyan fotózz. :-)
Előzmény: bubu88 (330)
bubu88 Creative Commons License 2003.03.22 0 0 330
Igen, a fordítás Carpy feladata lesz. A pécsi fűtőházi látogatásunk valszeg a héten meglesz. Akkorra megpróbálok én is szerezni egy fényképezőt, és remélhetőleg FOMA is elhozza az övét. Az eredményről majd tájékoztatlak Titeket.
IST Creative Commons License 2003.03.21 0 0 329
Esetleg a vasárnap, de ezt még nem tudom megmondani. Elég összevissza vagyok hétvégenként.
Előzmény: V63_1668 (328)
V63_1668 Creative Commons License 2003.03.20 0 0 328
IST,a jövő szombat,vagy vasárnap megfelel? akkor lesz megint bejárásunka GF-re.
IST Creative Commons License 2003.03.20 0 0 327
bubu88!

Ez egy nagyon-nagyon jó hír. FOMA-t "ismerem" a vasútmániás topikból, innen is millió hála és köszönet neki! Azt hiszem bőven lesz mit kattintgatni... :-)
A japán nyelv megfejtése gondolom Carpyra vár majd, remélem sokminden érdekes dolgot megtudunk majd belőle.

V63!

Lehet, hogy egyszer beneveznék majd egy fűtőházlátogatásra arra felétek valamelyik hétvégén.

V63_1668 Creative Commons License 2003.03.19 0 0 326
Ez tényleg nagyon jó hír! És örülök,hogy lehetőség nyílik valamit megfejteni a japán leírásokból,ez nagy áttörés lenne...Nektek,PFT-seknek(pályaépítők:) ),és nekem,mint mozdonygyárosnak.amúgy aki dombóvár/kaposvár közeli,mi is szívesen várjuk fűtőházlátogatásra,UDGF(dombóvári fütőház) nél van egy nagyon rendes ismerősünk,amikor ők vannak hétvégén,nyugodtam körbejárhatunk,és fotózhatunk,illetve a gépekre is felmehetünk.A feltétel csupán annyi hogy ésszel,és nagy odafigyeléssel,mert azzal hogy felmehetünk a gépekre,bejárhatunk a fűtőházba,a saját állását is kockáztatja,neadjisten ökörségből elkövetett baleset miatt.múlt vasárnap is voltunk,szépen körbenéztünk,megnéztünk egy V43 SWmotor cserét.Megugye fotóztunk is,ha még nem mondtam volna,a látogatásunk képanyaga felkerült ide:

http://kep.tar.hu/rollingpower63

Itt találjátok az újabb képeimet,elég gyakran fotózok,van olyan időszak,hét,hogy naponta teszek fel újabb képeket.E képek közt található egyébként a leendő mozdonyok vezetőállásfotói.
Hamarosan kaposvár emlékei képtáram egészítem ki további részletes fotókkal.A kaposvári állomásfőnökkel fogunk beszélni,remélem megengedi hogy körbenézzünk belül is az épületekben,hihetetlen szép emlékek egy letűnt korról.Pl az egykori épületegyüttes a volt fűtőhűznál annyira feeling,hogy szinte látom magam előtt a 424eseket,376osokat,a vadiuj M28asokat,a soksok kocsit,ahogy jönnek mennek...:))))
A gépem kapacitása csak 55kép max egyidőben,de fotóznivaló annyi van,hogy tervezek még egy ilyen gépet beszerezni,így egy alkalommal 110 kép:)))))

visszatérve a BVE-hez,ez nagy segítség lenne a doksi lefordítása,legalábbis fontosabb infók kiszűrése,bubu88,a részemről is nagy köszönet a segítségért!

v63_001

bubu88 Creative Commons License 2003.03.16 0 0 324
Nagyjából kész van, a design picit hasonló lett a mostanihoz (pl. háttér). Jövő hét végén feltöltöm a freewebre, ott kipróbálhatod, javaslatokat adhatsz, stb. és ha jó akkor elkülöm emilben. Nincs mit!
Előzmény: V63_1668 (323)
V63_1668 Creative Commons License 2003.03.16 0 0 323
Hát a designt rádbíznám,mert én ahhoz lófaszt s értek:) csináld úgy,ahogy Neked tetszik,amilyen elképzelésed van.Ez egy V63/M63 emlék-oldal,a fő fejezetei egy bevezető,a virtuális vasút,ed projektek,és két külön fejezet a V63,illetve M63 info oldalakra.tehát moduláris felépítésű,hogy esetlegesen lehessen hozzáadni/elvenni részeket belőle.a tartalommal nem kell foglalkoznod,ilyesmik hogy V63 leírás,hasonlók,azokat én írom meg,és bővítem idővel.a két mozdonynak egy azonos felépitésű aloldala lenne,mely a főoldalról nyílik,leírás,és némi képanyaggal.Talán igy gondolom,de ha van jobb ötleted,nyugodtan változtass.
ha még van kérdés/javaslat,csak írd nyugottam,és köszi a segítséget!!
Előzmény: bubu88 (322)
bubu88 Creative Commons License 2003.03.15 0 0 322
Ha gondolod, megpróbálhatok csinálni Neked egy oldalt. Csak akkor el kéne küldened mondjuk emilben a V63 és az M63 anyagát, ami korábban fenn volt, vmint, hogy tul. képpen milyenre képzeled az oldalt. Én Frontpage-t és Dreamweavert tudok használni, inkább Frontpagét, mert abból van XP verzió magyarul. Ráadásul még legális is! :-)
Előzmény: V63_1668 (320)
V63_1668 Creative Commons License 2003.03.15 0 0 321
ja,ma reggel,láttam az M63-003at,ahogy vontatja be a fekvemaradt 002-t!!!! hihetetlen mi?

betettem mindkét dizelgigantot a msts-be,és állatul megy,márcsak textura kell.
Najó,ez off volt,mertugye a konkurrenciát8MSTS9 nem reklámozzuk:)))) csak gondoltam vkit hátah érdekel.)

V63_1668 Creative Commons License 2003.03.15 0 0 320
igen,a százasgigantoknak valóban az engedélyezett sebessége 160 km/ó.De azért irtam 133at,mert nemcsak 100as gigantok vannak,azoknak pedig 133,vagy 120.És mivel a normál gigantok többen vannak,ezért a többség dönt,itt pedig demokrácia van,elvtársak:))))

ami még gond van.valaki,aki kedvet érez hogy gyártson egy szép oldalt a rollingpowernek,azt szivesen venném.Én több órai erőlködés után sem voltam képes egy tisztességes oldalt csinálni,eccerűen nem megy és kész.a webdesign nem az én műfajom:)

ugy képzeltem a dolgot,hogy a két 63-as,a V,és az M,együtt a kezdőoldalon,mivel a lap névadója ez a két szépség.

IST,a bz hangokat ma szedem le,eddig nem sok időm volt,meg a 3d studio maxxal szaraxok,egyenlőre még az se jó:(

na szal akkor most ezek mentek,meg a vöröshangyák
(vagy vörös Dízelgigantok:))))

bubu88 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 319
Megnéztem a házakat, nagyon királyak! Tökéletesek lesznek. Köszi! Egy észrvétel az oldaladhoz. A BVE résznél a Giganthoz azt írod,hogy engedélyezett sebesség 130 km/h. Ez egy százas Gigantm, nem? Legalábbis V63 oldalán az vann hogy (asszem) V63 156. Annak meg 160 az engedélyezett sebessége, nem?
Előzmény: IST (318)
IST Creative Commons License 2003.03.13 0 0 318
Megnézte valaki a házakat amiket csináltam?
Milyenek?

V63! A Bz hangokat meghallgattad?

kod Creative Commons License 2003.03.13 0 0 317
A régi verzió még mindíg jobb, mint a semmilyen. Nem mindegy, hogy előről kell kezdeni, vagy folytatni...

Egy kérdés: van egy motorvonatom, ki tudja milyen tipusú. Az vele a bajom, hogy nem látszik a km órán, éppen mi a sebesség. Hogyan lehet a kilométerórát megjelentetni?

Előzmény: IST (313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!