Keresés

Részletes keresés

Nagyi67 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 73593

BOLDOG  ÚJ ÉVET  MINDENKINEK!!!!

 

 

Rebeka 60 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 73592

Szeretettel küldöm mindenkinek 

 

Hamarosan  jön a Bagoly úrfi.

tmari28 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 73591

 

Minden kedves csapattársamnak nagyon boldog újévet kívánok: Marika

zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.31 0 0 73590
Szerbusztok Lányok!

Szívből kívánok én is nektek boldog új esztendőt , és minden jót és szépet 2014-re , köszönöm az âltalatok küldöt jókívánságokat , és az elmúlt együtt töltött évet , és minden eddigi évet is ! Jó volt bejönni reggelente , és tudni , h valaki biztosan írt valamit , leginkább Borcsika nagy hűségesen , ugyan voltak akik ebben az elmúlt évben kevésbé voltak aktívak , például én is , de mindig szeretettel gondolunk egymásra , együtt sírunk ,együtt , nevetünk , egymás terhének a hordozásában is tán tudunk könnyíteni valamelyest , ês már ez is nagy dolog a mai világban ! De mi még sokat tanulunk is egymástól , és gyönyörködhetünk minden egyes elkészült kêzimunkában , és ha nagyon tetszik , még szívesen meg is tanítjuk egymást a fortêlyokra , és igazán jó kis csapat vagyunk ! :-)
Ölellek szeretettel mindnyájatokat , és maradjunk együtt jövőre is , és még azután is nagyon sokåig !
Képet most nem tudok feltenni , de kêpzeljetek ide egy jó kis testet-lelket melengető kandallót , amelyet jó körbeülni , és a tűz pattogása mellett , jókat beszélgetni , nevetgélni , vagy akár közben csendben zoknit kötögetni , és egy-egy lehulló tű pengő hangjára felkacagni , ugye Nagyikám ? És ugye Lánykák ? A Jó Isten legyen kegyes velünk továbbra is , remélem az újakat is meg tudjuk hamarosan ismerni személyesen is , mert igazán kedvesek ők is így látatlanban is nekem :-) ...BUÉK MIndenkinek !!!!

:-) :-* :-* :-*
Ilonamamzi Creative Commons License 2013.12.31 0 0 73589

Minden kedves kézimunka-szerető topiktársamnak és családjának boldog új esztendőt kívánok: Ica

 

 

 

 

 

borcsimama Creative Commons License 2013.12.31 0 0 73588

Kedves kilányok, kedvesbarátosnéim!!!

 

Itt is kívánok, Mindannyiotoknak nagyon-nagyon boldogúj évet... sok szerencsét, boldogságot, egészséget, és kevésbosszúságot az Új Évben!

 

Maradjunk meg egymásnak szeretetben, egészségben..... sokat kézhimunkázzunk a következő évben is..... és ami a lényeg, talizzunk sokat, és legyünk együtt személyesen is, és akiket még nem ismerünk, sikerüljön a következő évben Velük is találkoznunk!

Éljen sokáig ez a kis csAPAT!

 

BUÉK

 

terimamy Creative Commons License 2013.12.30 0 0 73587

A képet nem tette  fel, nem tudom miért. /A technika ördöge /

Újra írom, most már kép nélkül.

 

Minden kedves Kézimunkázónak kívánok Boldog Új Évet, jó egészséget, sok szép fonalat, gyöngyöt és még sok mindent hozzá,  hogy olyan szépségeket tudjatok készíteni, mint az idén!

 

 

 

 

 

 

 

terimamy Creative Commons License 2013.12.30 0 0 73586

Minden kedves Kézimunkázónak és Családjának !

 

                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

szikralány Creative Commons License 2013.12.30 0 0 73585

Szervusztok Kedveseim!

 

Minden kedves fórumos KISLÁNYNAK és kedves családjának kívánok nagyon boldog Új ESZTENDŐT!

 

 

 

 

 

Veramami2 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 73584

Sziasztok!

Egy kis aranyeső? itt a blogomon ...és saját

 

 

 

Én ha leáztatom késsel kaparom le a maradék ragasztót... utána drözs mosogatózsivacsal...

ancsaborcsa Creative Commons License 2013.12.29 0 0 73583

erzsimami! A tyúkhúrt ne kapáld ki! Szedjed magadnak! Nyersen salátának (pici olaj, citrom, gondolatnyi cukor, de utóbbi el is maradhat),  mint egyéb zöldsaláta, teának pedig megfőzve jó.  Amellett, hogy friss és egészséges C-vitamint tartalmaz, két nagyon áldott hatása is van: koleszterinszintet csökkenti, és csontot erősít, mert nagyon jól felszívódó kálciumot tartalmaz. Én is eszem-iszom. Ollóval (nagy papírvágó) vágom le a föld felett, hogy a sáros gyökere ne jöjjön ki, és ne pusztítsam el, megmosom, és frissen fogyasztom, a felesleget megszárítom későbbre teának. 

tmari28 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 73582

Sziasztok!

 

Ezt a ragasztós dolgot úgy szoktm megoldani, hogy a papírt leáztatom, aztán a ragasztót folyékony súrolószerrel bekenem és hagyom egy darabig. Az feloldja a ragasztót és könnyen le lehet mosni. 

Előzmény: rowena (73578)
borcsimama Creative Commons License 2013.12.29 0 0 73581

Rowena, örülök, hogy sikerült megoldani!!! 

Előzmény: rowena (73578)
borcsimama Creative Commons License 2013.12.29 0 0 73580

Szervusztok, szép jó reggelt itt!

 

Erzsikém, szerencsére itt találtam a légyölőt a neten, és nem pedig a kertünkben.... 

Kinézetre szép.... Isten őrizzen, hgy valaki ilyet fogyasszon!

Nálam is nagyon rügyes a kert.... mi lesz, ha hirtelen jön a fagy, minden lefagy, igaz, így kell ez télen, de mikor elkezdenek rügyezni, akkor úgy sajnálom, hogy lefagynak.

Egyébként nálunk is tele a kert tyúkhurral!

 

Szép napot Mindeninek!

 

Ők nem a mi cicáink.... neten találtam a képet!

erzsimami Creative Commons License 2013.12.28 0 0 73579

Légyölő galóca!

 

Nálunk a kertben ma láttam, hogy a nárcisz kihajtott, kgb 5 cm-es. Talán nem lesz tél?

Kerestem a hóvirágot is, de nem találtam. Igaz a tyukhúr mindent benőtt. De az már hogy néz ki, hogy a tél kellős közepén kapálok?

Előzmény: borcsimama (73577)
rowena Creative Commons License 2013.12.28 0 0 73578

Köszönöm a segítséget - beáztattuk próba-cseresznye alapon, aztán lejött és még súroltuk a ragasztót, úgyhogy tökéletes... (sebbenzinünk sajna nem volt otthon) - most ott száradnak már éppen festés után....

 

Előzmény: borcsimama (73575)
borcsimama Creative Commons License 2013.12.28 0 0 73577

mit találtam??????

borcsimama Creative Commons License 2013.12.28 0 0 73576

rowena bocsi, nem is köszöntem! mopst akkor így utólag, szia!

Előzmény: rowena (73569)
borcsimama Creative Commons License 2013.12.28 0 0 73575

Nálam is gond szokott lenni, de először forró vízben áztatom, majd kihülve legalább 1 napig hagyom ázni...... az én kis üvegeimről szépen lejöttek.... ha marad még rajta valami, akkor a drótos súrolóval szoktam mosogatószeresen forró víz ráfolyatással még leszedni. Többnyire sikerreljárok, nem marad semmi az üvegen. Vagy még egy kis súrolószer is jöhet szóba! Nálam ez vált be. De néha van olyan szerencsém, hogy az egészet le tudom óvatosan húzni egyben, és ami még rajta marad amit leszedtem papírt azzal próbálom letunkolni, a ragqcsos rész leszedi az üvegről a maradékot, remélem, hogy érthetően írtam....

Előzmény: rowena (73569)
borcsimama Creative Commons License 2013.12.28 0 0 73574

Szervusztok, csudaszép reggelt Mindenkinek!

 

Erzsikém jobbulást kívánok Levikének mihamarabb....szegényke, biztosan nagyon fájt a torkincája azért nem evett. A lányomnak van ilyenhasonló betegsége, nagyon fájt a torka, és elment a hangja, 24-én nem is tudott beszélni.... de most már kezd jobban lenni, és Dávidom is egy hete már fujja a nóziját... szerencsére lázuk nincsen!

 

Mész megnézni lánykádék fészkét..... örömteli szép napot!!!

 

Remélem, hogy már Te is jobban vagy.... azért van munka bőven, és mindez egy fél óráért, mert főzüónk, sütünk, és hipp-hopp, egy pillanat és minden elfogyottttt, de ez a jó, ha elfogy, merthogy akkor nem volt a munkánk hiábavaló!! 

Az anyukám mindig az mondta, hogy a házimunka a legutálatosabb, nincs semmi látszatja.... mindig van mit csinálni.... , s gyönyörű minden, és egy pillanat alatt fel lehet fordítani az egészet, és már megint kezdhetjük a takarítást, meg egyebeket előről...

 

De megéri, mikor látjuk a megelégedett arcokat, és dícsérik a dolgokat....

 

Már alig várom, hogy januárban talizhassunk majd, és jól kibeszélgethessük magunkat.

 

Nagyon csendes a fórum..... biztosan mindenki most piheni ki az ünnepeket, vagy készül az újabbra.

Mindannyiotoknak kívánok további kellemes napokat, és ha tudtok, gyertek!!!

 

Hiányoztok!

 

 

 

Előzmény: zöldtengerszem (73573)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.27 0 0 73573

Kocc Vicusom !:-) ..

 

Hajnusnál van valami változás ? Remélem !!! És drukk, drukk...

Levike is megint beteg .., köhög nagyon , tegnap eset voltak az ügyeleten , de mondták , hogy ez nem croup , inkább felülről jön a köhögés , de alig tud aludni , fáj a  torka , úgy kell belediktálni az ételt italt , de amióta kap fájdalomcsillapító cseppeket azóta kicsit jobb, valószínűleg azért nem evett-ivott , mert fájt a torka szegénykémnek .., remélem hamar meggyógyul...

 

Én meg állandóan aludnék ..., lehet h engem is kerülget valami vírus .., éjszaka meg forgolódok az ágyban , leizzadok , ha meg kitakarózom, megfagyok ...Pfff..., remélem jobb lesz hamarosan ...

 

30.-án megyünk Vivimékhez megnézni a berendezett kis fészküket :-))) , visszük a  Nagyit is :-)))...

Mindenkinek jó egészséget , sok szép nevetős napot , és jó  családozást kívánok....

 

   :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).....................................................

 

 

 

 

 

Előzmény: Vica113 (73546)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.27 0 0 73572

Verácska ez a frivol angyalka meseszééép !

 

Gratulálok ! Te találtad ki a mintáját ? És kikeményítetted ? vagy szorosan csináltad ? mert nagyon szépen tartja a formáját ! 

A többi kézimunka is szép a fán , de az angyalka csodaszééép ! 

Előzmény: Veramami2 (73557)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.27 0 0 73571

Szia Borcsika !

 

De jó képek , hát párszáznak azé nem mondanááám , de azért jó , hogy hoztál párat :-)))...Örülök , h jól sikerült nálatok is minden , és hogy a bejglid is fincsi lett , csak az a kár , hogy te nem tudtad megkóstolni :-(.., de majd jövőre , ugyeee ? :-)

Előzmény: borcsimama (73568)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.27 0 0 73570

Szia Rowena !

 

A párom első körben azt a tapadós vignettát meg szokta lehelni ( egy közértes ismerősünktől tanultuk ) , és ha arra nem válik el a széle , akkor van egy vegyszere , de azt te nem biztos h tudsz szerezni , izopropil alkohol az leszedi ezeket , de a párom azt mondja , hogy sima patikában kapható sebbenzin megfelelő teljesen erre a célra , de vigyázz , mert tűzveszélyes !

Sima alkohollal is meg lehet próbálni , de az nem tuti , ha van esetleg otthon neked , akkor próbálkozhatsz avval is ...

Előzmény: rowena (73569)
rowena Creative Commons License 2013.12.27 0 0 73569

Sziasztok!

 

Így ünnepek után - egy baráti társasággal pótkarácsonyra készülődve egy kérdésem lenne: hogyan lehet leszedni egy üvegről a vonalkódos vignettát - nem az a könnyen lejövős, hanem a totálisan ragadó, még szinte vakarással sem lejövős fajta a címke... érthető okokból nem akarnám a kompozíció részévé tenni. Tudnátok segíteni, hogy mivel tudom leszedni?

 

borcsimama Creative Commons License 2013.12.27 0 0 73568

Akkor most itt van egy párszáz kép:

 

Várakozásmár megjöttek

 

borcsimama Creative Commons License 2013.12.27 0 0 73567

"Senki nem jár mostanában erre, pókháló van már az ablakon"

 

Szervusztok, jó reggelt Mindenkinek!

 

Remélem, szépséges volt Mindenhol a karácsonyi ünnep! 

Nekünk igen, itt volt a család, 2x is összejöttünk... szent este, amikor  szűk család volt együtt.... fiamnem tudott jönni, de tegnap itt volt ő is, és még egyszer karácsonyoztunk..

 

Dávid nagyon élvezte, nem győzi mutogatni a sok játékot, sok-sok ruhácskát, amit kapott! Nagyfiú, az ingéhez kapott nyakkendőt is, olyan édes volt benne, remélem, sikerült valami fénykép a szentesteiek közül, mert az akumulátor is felmondta a szolgálatot, az elem amik voltak, nem tudom, hogy hogyan, most vettük őket, de nem működtek, úgyhogy arról az estéről alig készült kép, de megmondom őszintén el voltam foglalva azzal, hogy mit csinál a drága kisherecegem.....

 

Ma azt hiszem, hogy nagy játszás lesz, megyünk a papával játszani... és még egyszer megnézni a kapott dolgokat. Többek között kapott egy társas játékot, ami elemes, van egy cápa, aki megy, és nekünk dobni kell, és a színes figurákkal menni, milyen színűt dobunk, olyannal kell lépni, na utoléri a cápa, akkor bekapja.....hát én is élveztem..... na majd ma kipróbáljuk.....

 

Megyek megpróbálkozom a képekkel, addig hoztam egy kávét, és egy teát, egészségetekre!

borcsimama Creative Commons License 2013.12.26 0 0 73566

Szép jó reggelt Mindenkinek!

 

Kellemes ünnepeket továbbra is......

 

Nemsokára új ünnep lesz......év vége..... készülhetünk a SZILVESZTERRE... nálunk szülinapi buli is egyben..... Brigittta 20 éves lesz...... és január 3-őán pedig a lányomnak a szülinapja..... jó sok ünnep ilyenkor decemberben....

 

Kívánok továbbra is jó pihenést Mindenkinek.... fényképeket holnap tudok hozni.....

 

Veramami2 Creative Commons License 2013.12.26 0 0 73565

Jó pihenést!Legyen nagyon szép napotok!

Jó egybe tett mindent...Köszönöm az ajándékokat....

 

 

 

 

 

 

 

Mordek Creative Commons License 2013.12.25 0 0 73564

Kedveseim!

 

Kívánok mindenkinek Áldott Karácsonyt, az Éváknak itt is Boldog névnapot!

 

Köszönöm mindenkinek a jókívánságot!

 

Editem!

Jobbulást neked!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!