Keresés

Részletes keresés

tereketa Creative Commons License 2006.10.17 0 0 28
Ja, és kellene egy rendes tokmány..
tereketa Creative Commons License 2006.10.17 0 0 27
Ez oké, de az enyém sem lyukas!(mármint a szegnyereg)
Azt még el tudom képzelni,hogy lehetne gyártani egy lyukasat,de mit tartja a fúrót?
kéne v.mi menetes hüvely, ami a lyukas szegnyeregbe illeszkedik,ez megtartaná a fúrót,és meg is vezetné.már csak egy menetes végü fúrószár kellene, aminek a végén van egy tekerő tárcsa(mint az eredeti szegnyereg.) ?
rferi Creative Commons License 2006.10.17 0 0 26

Mi is arról beszélünk! :)

Az esztergába befogott munkadarabot végig lehet fúrni, a főorsón és a tokmányon keresztül átdugott méretes fúróval. a munkadarab forog, a fúró áll.

Persze ha a gép kialakítása olyan, hogy ez egyáltalán lehetséges.

És az én gépem sajna nem ilyen :(

Előzmény: tereketa (25)
tereketa Creative Commons License 2006.10.17 0 0 25
Sziasztok!Köszi a képeket, nagyon szépek, de én az esztergákra gondoltam :) (mármint a saját készítésüekre)
Hosszlyukfúrásról csak annyi lenne, hogy nem tudom hogyan lehetne a kiesztergált oszlopokat pontosan kifúrni?(mármint a tiplik helyét)azt hallottam, hogy esztergával lehet ilyet csinálni.
rferi Creative Commons License 2006.10.17 0 0 24

Képet belinkelni ide nem tudsz.

Feltenni viszont igen, de csak a saját gépedről, és aztán a fórumszerveren tárolódik.

Feltöltöd a képedet a hozzászólás szerkesztőablakban, megjelenik kicsiben, majd a mellette balról levő "beszúrás" linkre katt, és ott lesz a hozzászólásban.

Csak Internet explorerrel és operával tudsz képet berakni.

Előzmény: adchef (20)
rferi Creative Commons License 2006.10.17 0 0 23

Igen, az enyém ilyen, mint amit itt ajánlottak.

Olvass vissza, amit leírtam, arról írtam.

Hosszlyukfúrásról nekem is kéne ötlet, mert ez nem tud olyat.

A főorsó is tömör, meg a szegnyereg is az, alapból.

Talán a szegnyereg környékén lehetne rajta kereskedni valamit :-/

Előzmény: tereketa (13)
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 22
Csakazéris menni fog.
Előzmény: adchef (21)
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 21
Ááááááááá.....
http://kepfeltoltes.hu/061017/S5000010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/061017/S5000017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Előzmény: adchef (19)
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 20
Tö*öm tele van.
Előzmény: adchef (19)
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 19
Na talán így.
Előzmény: adchef (18)
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 18
Na mégegyszer.[image1][image2]
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 17
Na mégegyszer.
Előzmény: adchef (16)
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 16
Ezt tegnap csináltam. Kép minősége nem a legjobb sajnos. Nemhiába nem lettem fényképész:)
adchef Creative Commons License 2006.10.17 0 0 15
Köszönöm felhívom őket. Asszem rferinek is FERM van ő többet tud mondani róla. Képeket majd este teszek fel, most csak beugrottam. Épp tegnap csináltam pár dolgot. Hosszlyuk fúrásban ha tudok segítek szivesen.
Előzmény: tereketa (14)
tereketa Creative Commons License 2006.10.16 0 0 14
Ja, még valami. Hosszlyukfúrásban kéne némi tanácsadás.tud valaki segíteni?
tereketa Creative Commons License 2006.10.16 0 0 13
hari! köszi a tippet a fermre, kinézetre majdnem olyan, mint a kinzó.Háát nemtudom.nincs túl sok bizalmam ezekben:(
tudnál feltenni képeket azokról amiket te csináltál?
A szerszámbolt neve Modern technika, a számuk 06 1 353 16 89
láttam náluk3-4 féle tokmányt, 10e körül indultak asszem.
Másolót csináltál már? Érdekelnének a tapasztalatok.
adchef Creative Commons License 2006.10.15 0 0 12
Vidéki vagyok (sajnos?), így nem tudom megnézni azt a szerszámboltot. Viszont érdekelne hátha meg tudom vetetni valami pesti ismerőssel. Nem tudod véletlenül az árát és mondjuk a méretét?
Gépvásárlás ügyben. Az igazán jó gépek betyárosan drágák. Én is szoktam csorgatni a nyálamat külföldi oldalakon, de hát ilyen gépeket csak álmomban vehetek. Ezért is építek saját magam. Ha viszont nem akarod magadnak megcsinálni és elég egy egyszerűbb is nézd meg ezt: http://www.alby.hu/product_2.php?prodtype=stationary&szam=10&tol=61
Egy kicsit kell csak alakítani rajta és kész. Az ára meg elég baráti.
Előzmény: tereketa (10)
PETYUS Creative Commons License 2006.10.15 0 0 11
Nekem semmilyen faesztergám nincs, de a cégnél van egy 500-as Ferm műszerészeszterga, és azzal próbáltam már fát is esztergálni. Úgy néz ki, hogy szinte alkalmasabb fához, mint fémhez. Kicsit gyenge ugyanis a szerkezet, és vasesztergálásnál be tud bólintani, amitől letörik a kés.
Fához való késeket köszörültem gyorsacélból, ezeknek a "csónakorra" laposabb szögben áll mint a fémhez valóknak. A középvonalnál egy picivel magasabbra állítom a kés élét, így jobban elvágja a szálakat.
Előzmény: rferi (6)
tereketa Creative Commons License 2006.10.15 0 0 10
néhány oldal saját gyártásu sztergáról:

http://www.mimf.com/articles/lathe/

http://www.vintageprojects.com/lathe-milling-plans.html

ez pedig egy nagyon informatív oldal a faesztergálásról általában:

http://turningtools.co.uk/index.html
tereketa Creative Commons License 2006.10.15 0 0 9
Adchefnek:kis tokmányt láttam a Dremmel szerszámboltban a Bajcsin.
tereketa Creative Commons License 2006.10.15 0 0 8
Sziasztok!Elkéne egy kis segítség eszterga ügyben!
Jelenleg egy elég gagyi fúrógéppel üzemeltethetö esztergám van(magyar gyártmány, valamikor a nyócvanas évekből..)
Üt mint állat, és elég használhatatlan, ezért szeretnék venni egy normálisat.
Körülnéztem a neten, de 300-400E ft. körül mozogtak az árak. Ez nekem elég húzós,kb.100e körül tudnék rá áldozni.Tudtok valamit?
Nézegettem egy KINZO márkájut, de nem volt elég bizalmam benne…
Elkéne egy másoló is, ezt akár le lehetne gyártani házilag is.
Egyébként jó ötlet ez a topic, reméljük felpörög majd.
adchef Creative Commons License 2006.10.15 0 0 7
Na igen. FERM faesztergához volt szerencsém nekem is. Ezért is esküszöm a saját építésű gépekre. Én már vagy ötöt építettem, de még egyikre sem volt panasz. A 800- as legkissebb sebesség ténleg magas. Főleg példul hosszjuk fúrásnál. Nálam a legkissebb sebesség 400 1/min. Az már használható. A legnagyobb fordulat meg 3000 1/min, amit tán még sosem használtam.
Régóta fáj a fogam nekem is egy kissebb tokmányra. Mondjuk egy 80-as vagy 100-as jól jönne, csak még nem bírtam ráakadni sehol. Síktárcsákat is magam csinálom. Általában alumíniumból. Épp tegnap gyártottam hármat.
Egyébként sok olyan házilag készült géppel találkoztam már, aminek a tengelye ütött, vagy a tengely középpontja nem volt szintben a szegnyereggel. Ilyenkor azt szokták mindani, hogy "minek, ez csak faeszterga". Pedig szerintem a pontos, ütésmentes futás itt is elengedhetetlen, ugyanúgy, mint a vasesztergáknál.
Előzmény: rferi (6)
rferi Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6

Nekem egy FERM van.

1000mm-es.

Gyárilag elég gagyi, szvsz abban az állapotában alig lehet használni, de itt-ott átalakítottam, meg befejeztem a gyártást, és így már elég kezelhető.

 

A gyári síktárcsát felszabályoztam rajta, mert üt mint állat.

Csináltam hozzá egy másik tárcsát, amire felszereltem egy 80-as vasesztergatokmányt, abba bele lehet fogni az apró munkadarabokat, nagyon hasznos.

Még a lábának kell csinálnom valamit, mert azt vettem észre, hogy ha merev lábakhoz fogatom, sokkal kevésbé rezonál be, és a munkadarabot is stabilabban fogja meg. (lemezalja van, valszeg rugalmasan hajlik)

Illetve a legkisebb fordulatszám 800. Ezt csökkenteni kéne, úgyhogy valszeg kivágom a gépház hátulját, és egy közlőtárcsát építek egy himbás tengelyre, amivel majd az egyszíjas hajtásból kétszíjas lesz, és a fordulatokat felezni, harmadolni tudom.

Előzmény: adchef (5)
adchef Creative Commons License 2006.10.15 0 0 5
Ha már ilyen szépen összejöttünk. Kinek, milyen esztergálya van. Értem ezalatt, hogy gyári avagy esetleg saját építésű?
rferi Creative Commons License 2006.10.15 0 0 4
Én is megjöttem!  :))
adchef Creative Commons License 2006.10.14 0 0 3
Vagy épp ellenkezőleg. Mindenki dolgozik és nem ér rá netezni.
Előzmény: dévédé (2)
dévédé Creative Commons License 2006.10.14 0 0 2
hát nem sokan szeretnek dolgozni...:))
PETYUS Creative Commons License 2006.10.14 0 0 1
Megjöttem. ;O)
Előzmény: adchef (-)
drakulady Creative Commons License 2006.10.14 0 0 0
0-t esztergáltam
adchef Creative Commons License 2006.10.14 0 0 topiknyitó
Ebben a témában egyetlen magyar nyelvű fórum sincs sehol. Pedig egy igazán nagyszerű és kreatív hobbi. Ide várok mindenkit, akit érdekel minden, ami a témával kapcsolatos.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!