Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.16 0 0 7446

ha mar megvetted ,akkor mindegy mert mint irtam en az elodjevel is elvoltam...

leiras felesleges,ha nem tudsz magyart,mert eleg egyszeru a kezelese....d talalsz a neten rola valamit s guglival is ertheto joresze!

nekem a jelentos elorelepes a pinpointer volt.....fele annyi ido megtalalni valamit !

 

Előzmény: krn310 (7442)
Definition60 Creative Commons License 2018.01.16 0 0 7445

Ha valamelyik Garrett ace közül kellene választani,akkor a 400i a leg megfelelőbb.10 kh.,dupla d szonda,iron audio.Ez már elég jó kis gép.Majd nem profi tudású.

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.15 0 0 7444

En 250 l kezdtem es betanulni eleg jo volt,jo sokat kellett asni .....3 ev alatt(naptari)

osszeszedtem az arat euros ermekben!

Kesobb vettem hozza DD fejet .

Előzmény: Definition60 (7443)
Definition60 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7443

A Garrett Ace 300i középkategóriás gép 8 kh--el.Az a baj,hogy nem dupla D szondás.Szerintem felejtős.

krn310 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 7442

Sziasztok 

 

Garrett 300i - ről van valakinek tapasztalata ?  Bármit meghallgatnék, a legideálisabb beállításokról ,

 

meddig bírja a négy elem , ilyesmi .  Esetleg magyar leírása

 

van valakinek , vagy ötlet , hogy honnan lehetne letölteni ? 

 

Előre is köszi 

 

 

madmax211 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 7441

Üdv! WHITE'S (dfx,mxt,mxt pro,mx5,m6) Detech excelerator fej 45cm-es érdekel valakit?35.000-ért árulom.Mondj egy árat,megegyezünk.

Majer László Creative Commons License 2018.01.09 0 1 7440

Eladósorba került tökéletes állapotú Vallon VMH3CS tipusú katonai keresőm, elsősorban hadizásra ajánlom. Gyorsan összerakható, és kis méretre (90cm) összecsukva is használható. Saját hátiszákjával, fülesével, és kezelési útmutatójával együtt 75.000 Ft.

holder zwhed Creative Commons License 2018.01.06 0 0 7439

Szia. Bocsi a késői válaszért, mostanában nem jártam erre. Csak a bajorországi szabályokat tudom, tartományonként változó, de valahol tilos. Játszótereken, szabadtéri a strandokon, elhagyatott földutak mentén lehet engedély nélkül, de nagyon kell figyelni hogy ezek ne magántulajdonban legyenek, akkor meg kell kérdezni a tulajt.

Szántón hivatalos és földtulaj engedélllyel szabad, kivéve ha a terület nem műemlékvédelmi, tájvédelmi, régészeti stb...

Erdőben, mezőn, otthon stb tilos vagy spec engedély kell hozzá.

Régészeti, táj, műemlék, természetvédelmi helyeken és közvetlen közelében szigorúan tilos.

Szvsz nincs teljesen tiltva bajorországban mint otthon, de itt is erősen korlátozott, bár az engedély kiváltása egyszerűbb. Szabályokat betartva nem piszkálnak bár itt is sok a kíváncsi leskelődő szem. A helyi jogszabályok ismerete és nyelvismeret nélkül kb öngyilkosság belekezdeni, a tudatlanság díja több tízezer euro vagy egyébb nagyobb büntetések lehetnek, pl magántulajdon megsértése vagy tájvédelmi terület rongálása miatt.

Előzmény: Tomikahun (7415)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.03 0 0 7438

A kisebb gyurukeszlet amit osszgyujtott azert eleg szep ...ha azt lattad.

nekem ket eve van meg a vizalatti detektor es fokent Olaszorszagban szoktam a tengerparton,vagy ha nem melyul gyorsan,akkor beljebb is.

Az eurocentek,1,2 eurosok altalaban megvannak ...plusz rubel,lira ,az elmaradhatatlan dobozos pia nyitoful(pedig mar le sem jon a kinyitasnal)kisauto,stb,stb,stb ...lejebb belinkeltem egy kepet ..kb ilyesmi a termes.

 

Előzmény: feripapa46 (7437)
feripapa46 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 7437

Sikerült megnyitnom, sok rövid videó van.

Egyszer a Balatonon Zamárdiban egy strandon kerestünk vagy 16 éve. Főleg horgász cuccok, hajcsatok, 1 kopejkás, stb.  Egy fandlira való cucc volt. 

Előzmény: Törölt nick (7436)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.03 0 0 7436

Nyilvan az orosz modi sem kovetendo,de bekellene mar latni,hogy amit egy detektoros talal,az 99% ,hogy orokre ottmaradna.

Nagyjabol az angol peldat tudnam elkepzelni,mert azert feleloseg is kell legyen az egyenletben!

Az meg,hogy egy szantasban setal az ember,ahol akar evszazadok ota muvelik a foldet,ott nehez rafogni,hogy szetbarmol valami fontos leletet.....raadasul egy normal keresovel,nem is lat olyan melyre,hogy a komolyabb leletekre raleljen.

En fokent vizekben keresgetek,de par ev alatt meg semmi komolyat nem talaltam.

Tobb csapattal kapcsolatban vagyok,es pl ul brazil koma most tett ki egy kis "videot"

nem tudom ti latjatok e majd,mert meghivasos oldal.

 

https://www.facebook.com/100000046431482/videos/1842622929082570/

Előzmény: feripapa46 (7433)
madmax211 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 7435

Üdv!Elsősorban White's fémkeresővel rendelkező embereket keresek mert szerintem elég kevesen vagyunk ezért csináltam egy csoportot egymás segítésére,gépbeállítások stb..Akit érdekelne az jelentkezzen.Egyben meghirdetném Detech Excelerator 18"(45cm) fej.Új ára 80.000körül van.Alig használt.Ár:48.000ft

Az alábbi White's típusokhoz való:Dfx,Mxt,M6,Mx5

 

https://www.kephost.com/images/2018/01/03/26234539_1643300512404162_78540600_n.jpg

feripapa46 Creative Commons License 2018.01.01 0 0 7434

Milyen mélységre szeretnél látni? Van egy teszt a youtben ahol kisebb érmét 22 - 25 cm-ről érzékel levegőben.

Előzmény: Chevy305 (7432)
feripapa46 Creative Commons License 2018.01.01 0 1 7433

Ez egy agyon szabályzott ország, itt minden tilos amiben egy kis öröme lenne az embernek.

Meddig szutyorogtak a 10 lovas motor hobbi kategóriába sorolásával.

A oroszok kimennek egy mély keresővel utánuk meg megy a markológép.

Boldog Újévet mindenkinek itt a fórumon.

Előzmény: Hsanty (7431)
Chevy305 Creative Commons License 2018.01.01 0 0 7432

Sziasztok! Van egy Bounty Hunterem Quick Draw Pro detektor 10"-os keresőfejjel. Főként érmézésre használnám, de háborús ereklyék keresésére is szeretném használni. Úgy gondolom hogy nem látok vele elég mélyre (mivel más gépem még nem volt, nem tudom ezt vagy a szűrését stb mihez viszonyítani). Kérdésem: Erre lenne jobb egy nagyobb keresőfej vagy alapból másik gépet szerezzek? Esetleg más is használta már ezt a gépet (akár más fejjel) vagy a komolyabb változatát? Viszonylag kezdő vagyok, azért is lett ez a gép vásárolva. Köszönöm.

Hsanty Creative Commons License 2018.01.01 0 0 7431

Rosszul,félreérthetően fogalmaztam. Az elméleti fémkeresőzés nem tilos. Gyakorlatilag tilos. De tilosban sokan járnak. Többen mint akiknek engedélyük van.

 

Ha a barátod megengedi, és más nem látja....

Persze buzdítani semmiképpen nem szeretnélek. ;)

 

 

Előzmény: feripapa46 (7430)
feripapa46 Creative Commons License 2017.12.31 0 0 7430

"Elméletben nem tilos a fémkereső használata. (Még!)" Ezt ,hogy értelmezzem ? Hol lehet használni?

Mert úgy tudom, hogy birtokolni lehet de a kertem sem használhatom. Pedig a barátomnak 96 hektár földje van, ott lehetne gyakorolni.

Előzmény: Hsanty (7429)
Hsanty Creative Commons License 2017.12.31 0 0 7429

Üdv itt. A csónakosból már ismerlek! A technikát amit szerelsz nem ismerem. A jogi része a fémkeresőzésnek, adott. Sajnos. NEM.  Nagyon sajnos!!! 

Ha ügyességi tapasztalatokra vagy kíváncsi, itt remek emberek vannak. Bizonyára sokan segítenek majd...

Elméletben nem tilos a fémkereső használata. (Még!)

És ha tudok segíteni Én is szívesen teszem. Bár már megkopott a gyakorlati tudásom jócskán...

 

Előzmény: feripapa46 (7428)
feripapa46 Creative Commons License 2017.12.30 0 1 7428

Itt új vagyok. Szert tettem egy Orosz "Esély" fémkeresőre, mikróvezérlős, lcd kijelzős, PI rendszerű.

Holnap öntöm ki a kereső tekercset műgyantával. Tehát még nem használtam.

Van valakinek ilyen keresője, vagy ismeri valaki? Néhány tanácsot kérnék.

Mivel már a kertemben sem használhatom, lehúzom a redőnyöket és felásom a nappalit.

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.20 0 0 7427

Es mibol vizsgaznanak?

 

Egyszeruen nem kellene ovodasnak,debilnek,tolvajnak,sirrablonak nezni egy embert,akit meg elotte sohasem lattal,nem ismersz.

Vagyis csak annyi kellene,hogy allampolgarnak nezzenek,aki felelosegenek tudataban eltudja donteni mi a helyes!

Egy esztergalyos a munkahelyen eldontheti,mi merre es megkapja a fizeteset is ....vagyis megbiznak benne ......de ez az esztergalyos nem mehet ki keresozni ,mert ahogy kilep az utcara,maris meg van belyegezve !!Ha nem lenne siralmas,akkor azt mondanam,hogy nevetseges!

Szerintem egy klub kellene.ahol van tagdij,fenykepes igazolvany,etikai kodex,stb,stb.

Ha valakinek ez nincsen,az feltehetoen arnyekban szeret mozogni es talan rola feltetelezheto,hogy "lenyeli"a leletet.

az alabbi videoban is a muzeumos pacak olyan odavetett beszolassal celzozgatott,hogy egyaltalan nem volt szimpatikus ....."ok azok" akik mindennel gatoljak a detektorosokat!

 

Előzmény: Erkennungsmarken (7422)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.20 0 0 7426

http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/erre-kolti-az-allami-jutalmat-robert/r65xrvd

 

Vajon hany hasonlo lehetne ha lenne egy normalis torveny es a "jutalom " nagysagan kellene egy detektoristanak elgondolkodni es nem a birsagen,buntetesen !!??

Erkennungsmarken Creative Commons License 2017.12.18 0 0 7425

Szerintem is egy óra kérdezősködés többször annyit ér, mint oda tízezer forint.

Előzmény: Törölt nick (7424)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.18 0 0 7424

Közbe kipróbáltam, hogy ha már pofázok valamiről legalább tudjam is miről. :)

Online lekérdezés havi 20 ingyenese semmit nem ér. Abban egy darab lényegi információ sincs. Az egészhez ügyfélkapu regisztráció kell, és a lekérdezéshez újra személyi adatok kellenek, számlázási címmel.

Ahol már a tulaj is látszik abból viszont kettőt lehet ingyen évente, a továbbiak 1000 huf/db. Ezzel így nem vagy kisegítve, legalábbis én ilyenekért biztos nem fizetnék egy petákot se.

Előzmény: Erkennungsmarken (7423)
Erkennungsmarken Creative Commons License 2017.12.16 0 0 7423

Értem, köszi!

Előzmény: Törölt nick (7421)
Erkennungsmarken Creative Commons License 2017.12.16 -1 0 7422

Én szívesen látnék egy olyan szabályozást, hogy a keresőzést tanfolyamhoz, vizsgához kössék - így az állam is megkaphatja a sápját -, a tulajnak evidens, hogy kellene az engedélye, be kellene jelenteni, hogy hol, mikor keresőzöl, felvehetnél névre leletzacskókat, azokat a cuccokkal bevinni a múzeumba, ahol a régész visszaadná, ami nem kell neki. Így megmaradna az élmény, és szabadon mehetnél, para nélkül.

Előzmény: pukoon. (7418)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.16 0 0 7421

Ha nem sürgős, akkor egyszerűen, ha arra jársz és látsz a környéken valakit csinálni valamit, akkor megkérded, megkérded a lakókat, ha van tanya szerűség a közelben oda bekérdezel. Én kisvárosi vagyok, páran gazdálkodnak csak nagyméretekben, így az is működőképes, ha azoktól, akikkel sűrűn találkozol megkérded nem-e tudja. Isten háta mögötti részeknél nem foglalkozok vele, de én tényleg csinálom az utolsó sor ház végében, a főút mellett is. Aztán van a sürgős módszer, keresni kell "rendezési terv, szabályozási terv, fejlesztési terv, településrendezési terv, településszabályozási terv, településfejlesztési terv" kulcsszavakra az adott település nevével. Nagy eséllyel elérhető lesz. Ezen leolvasod a helyrajzi számot, majd itt http://www.foldhivatal.hu/content/view/172/163/ rákeresel. Pár darab havonta ingyenes. (Elvileg. Gyakorlatilag én ezt nem néztem meg pontosan soha, meg tudom nézettetni személyesen azt a pár darabot, ami kellett.) De a számokkal be lehet menni személyesen is, azt hiszem úgy is ingyenes pár darab havonta.  

Előzmény: Erkennungsmarken (7420)
Erkennungsmarken Creative Commons License 2017.12.16 0 0 7420

Tök igaz! Elég, ha a gazda szóban engedi, hogy rámenj a földre, így legalább őt nem lehet belerántani eljárásba.

Köszi a választ! Még a módszer érdekelne, hogy hogyan tudod meg, kié a terület?

Előzmény: Törölt nick (7419)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.16 0 0 7419

Nem, semmi érelme, ahogy már írták is. Törvény szempontjából lényegtelen, hogy a tulaj engedi. De mint próbáltam rávilágítani nem is ezért kérdem tőle, hogy bárkinél is erre hivatkozzak. Akkor már bűntársad is lenne. :)

Viszont azt már hárman mondták, hogy ha nincs vetve azt csinálok rajta, amit akarok, de hivatali f@szkolódásokba ők semmilyen formában nem kívánnak belefolyni.  

Gondolj bele, még igazuk is van, ismételten csak bűntárs, aláír egy halom mindenféle beleegyező nyilatkozatot, majd ha te "véletlen", szélvész gyorsan beakasztod  a helyet, amit egyesek már legalább 150 éve látszatkeresnek, az utóbbi években közben már valószínűleg tíz, száz milliókat elfolyatva, vagy szintén "véletlen", de szélvész gyorsan fogsz pár ezer tárgyat, ahol a látszatkeresők szerint semmi nincs, akkor ahelyett, hogy látszatkeresőktől kérdeznék meg, hogy ezt mégis hogyan, még ő is főellenség műkincstolvaj lesz. :):)

Előzmény: Erkennungsmarken (7417)
pukoon. Creative Commons License 2017.12.16 0 1 7418

Kb egy évvel ezelőtt úgy szólt a törvény hogy a földtulajdonosokkal szerződést kell kötni.

Nekem az összes földtulajdonossal ügyvédi papírom van!

Aztán módosították a törvényt

A papírjaim sz@rt se érnek immár.

De! A seggnyalók akiknek már van a régészettől papírja

Ők így értelmezik a törvényt!!!!!

Bár mikor, vetés után aratás előtt szét b...hatnak bármilyen földet ha úgy tartja kedvük a gazda engedélye nélkül

Beszéltem gazdákkal azt mondták keresztül lövi vasvillát beleereszti ha ez megtörténik

Ergo

A törvények összelapátolt trágya módjára vannak megcsinálva

Mint minden más törvény a mai világban!

Előzmény: Erkennungsmarken (7417)
Erkennungsmarken Creative Commons License 2017.12.15 0 0 7417

Figyelj, Szív!
Miután elbeszélgetsz a földtulajokkal, és megengedik, hogy lengess, írtok valami papírt? 

Előzmény: Törölt nick (7409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!