Keresés

Részletes keresés

PETya Creative Commons License 2003.07.15 0 0 377
Hello!

Most IST üzenetét közvetítem:

Sajnos nethiányban szenved, amíg nem lesz internetközelben, addig a kérdéseket az ist@datatrans.hu címre küldjétek, a honlapja pedig azonnal újraéled, ha lesz internet nála.

V63_1668 Creative Commons License 2003.07.08 0 0 376
Kedves uraim!

Korábban megtehettem volna, sajnos bejelentésem van, mégpedig hosszu időre befejeztem akartlanul is a BVE-dolgokat. A PC-m tonkrement, most Amigarol nyomulok, azon meg nincs BVE.Nem hiszem hogy vissza akarnék térni PC-re, de megeshet hogy veszek egy ujat, ez még a jovo dolga. Aki ugy érzi, hogy átvenné a folyó fejlesztéseket, illetve a meglevők jogait, az dobjon mailt.

PETya Creative Commons License 2003.07.08 0 0 375
IST!!!

A honlapod hogy lehet megnézni???
Én akárhogy próbálom mindig error szöveg jelentkezik!

Előzmény: IST (48)
bubu88 Creative Commons License 2003.06.09 0 0 374
A Gigantot beraktam gépmenetre, kb. 10 km-en felgyorsult 299-re, komolyan olyan hangja volt szegénynek, mint egy régi porszívónak... :-)
Ja rájöttem, hogy hogy lehet úgy elindulni egy állomásról, hogy menetrend szerint még nem mehetsz. Szépen kikapcsolod az ATS-t (Ctrl+F2), és gyorsítasz. Akkor elindul, csak idegesítően csörög. Visszakapcsolod az ATS-t (Shift+F2), aztán rögtön megint kikapcsolod. Akkor normálisan gyorsul, nem csörög, cak azt írja ki, hogy "a vonat csúszik". Aztán pár másodperc múlva becsukódnak az ajtók, (gondolom az ijedt utasok nem akarnak kiesni), visszakapcsolod az ATS-t és lehet nyomulni...:-)
KFMboy Creative Commons License 2003.06.03 0 0 373
HI!

Ha kell, tudok segíteni tárhellyel kapcs. A c3 szerverén van elég helyem, ha érdekel, dobj mailt a ha5cjn@freemail.hu címre.

Előzmény: V63_1668 (372)
V63_1668 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 372
Türelem:) Most erőltetett menetben nyomom a Dizelgigantot MSTS-hez, elég kevés idő marad a BVE vonalra, de nyugi, nem felejtettem el. Hamarosan fent lesz. Amugy a mozdonyok nem elérhetőek, a tar.hu megszophatja a faszomat. Fel kellett tennem pár dolgot, és mivel a korlátlan tárhely BETELT!!!!, ezért le kellett törölnöm őket. Miután letöröltem a dolgokat, amik miatt a gépeket leszedtem, akkor meg nem volt elég hely visszatenni a mozdonyokat. Hamarosan visszakerül minden ha a tár.hu végre megunja a suxolást:)
Előzmény: bubu88 (371)
bubu88 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 371
V63, hogy vannak a mozdonyok? Mikor lesznek kész? Már kedvem van Daciazni meg Szergejezni...
BOMA Creative Commons License 2003.05.24 0 0 370
A Linie10el vltak gondok, de már megcsináltam. Ha csak a route-t meg a train-t (TW6000) pakoltam a könyvtárakba, akkor nme indult el, kellet neki még a soundsok meg a objectsek is.

de azért kösz

V63_1668 Creative Commons License 2003.05.24 0 0 369
Üdv!

Melyik pályával volt ilyen jellegű problémád?
Tapasztalataim szerint ez a hibaüzenet bizonyos pályáknál forul elő. Ha a gond globális,javaslom a BVE legfrisebb változatának telepítését, amennyiben egy régebbi verzióval rendelkezel.
Kicsit több infóra lenne szükség, hogy megállapítsuk a problémát.

Előzmény: BOMA (368)
BOMA Creative Commons License 2003.05.23 0 0 368
hi!
1kérdésem lenne, ha vki tud légyszi segítsen. ha letöltök vhonnan egy pályát és egy járművet, majd elkezdem megnyitni már a progiban, elkezd tölteni,
erre

Runtime9error meg subscript is out of rate

ez mi? hogyan lehet megoldani a problémát?

kösz

bubu88 Creative Commons License 2003.05.19 0 0 367
Hát akkor csináljunk! Nekem sajnos nem igazán van programozó ismerősöm. De lehetőségeimhez, időmhöz és szoros pénzügyeimhez mérten próbálok minél többet segíteni. Az új fórummal nagyon egyetértek!
Előzmény: V63_1668 (365)
soris Creative Commons License 2003.05.19 0 0 366
Szűk anyagi és technikai lehetőségeimhez mérten nagyon szívesen segítek,mert én is nagyon szeretnék egy teljesen Magyar SZIMULÁTORT,ami tényleg szimulál.
A dokumentációk megírásában és más egyszerű munkában bármikor szívesen segítek.
Kéne valami fórumot alkotni ahol a felmerúlő problémákat közzé lehet tenni a megoldásokkal együtt.
Előzmény: V63_1668 (365)
V63_1668 Creative Commons License 2003.05.18 0 0 365
Uraim,akkor ne beszléjünk róla,szervezzük meg,hogy ne kelljen folyton vágyódni,meg anyázni a meglevőeket,hogy ilyen meg olyan dolog miért nincs,stb.Ki akadályoz meg bennünket,hogy csináljunk egy olyat ami szeretnénk?
SENKI
Tehát ha ismertek olyanokat,és esetleg érdekelné a projekt,akkor szóljatok neki.Mindannyiunknak van feladat,hisz nemcsak programozásból áll.Hangok,grafika,fotózás,design,doksiirás,stb.Eddig páran vagyunk,akik nagy lelkesedéssel állunk neki,remélem sikerül végre összehozni valamit.
Fzolee Creative Commons License 2003.05.17 0 0 364
Én sem érdek hozzá, de van programozó ismerősöm. (Egyébként trolit vezet.) Tesztelőként én is jelentkeznék, ha lesz belőle vmi.
Előzmény: soris (362)
bubu88 Creative Commons License 2003.05.17 0 0 363
Ahogyan így leírtad, hogya milyennek képzeltétek el a játékot, nekem spec. nagyon tetszik. Pontosan az a plusz (is) lenne benne, ami a BVE-ből (nekem) nagyon hiányzik: hogy nem egy helyben ülök, és mintha ki lennék kötözve forgolódni sem tudok. Egy kérdésem/vágyam volna és egy dologra kíváncsi lennék. Ugye akkor ez apszolute magyar lesz, tehát amire gondolok: magyar pályák, mozdonyok, személy és teherkocsik, nyelv, stb. ja és MÁV menetrend?? Szóval nem úgy kell a netről vadászni a hatalmas méretű pályákat meg gépeket, hogy egyáltalán játszani tudjak vele. Amire kíváncsi vagyok: a játék irányítását hogyan képzeltétek? tehát hogyan mozgok az emberrel, hogy irányítom a mozdonyt (itt arra gondolok hogy billentyűkkel, vagy kurzorral), ilyesmik. Vagy ezek már nagyon részletkérdések?
soris Creative Commons License 2003.05.16 0 0 362
Nagyon szívesen segítenék,de nemértek semmit a programozáshoz.De ha elkészül valami használható nagyon szívesen tesztelem,mint béta teszter vagy valami hasonló.
Előzmény: V63_1668 (361)
V63_1668 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 361
Röviden leírom mik a terveink:

Egy olyan vasúti(nem mozdonyvezető) szimulátorprogram kifejlesztése,amely túl a mozdonyvezetésen,sok más dologra is lehetőséget kínál.A lényeg itt is a vonatod célbajuttatása lenne a cél.De egy olyan világban,ami nem szorul teljesen a mozdonyfülkébe a játék menete.Egy 3D-s világ,ebbe beletartoznak az épületek,kocsik,mozdony,egyszóval minden.A szimulációra fektetnénk a legnagyobb hangsúlyt.A mozdony fizikai tulajdonságait minél élethűbben lemodellezni,hogy az valóban úgy viselkedjen,ahogy az igazi életben is.Tehát nem "elméletileg" van a mozdony mögött 4 By kocsi,nem x tonna van mögötte,ami vmennyire leterheli a gépet.Hanem valóban négy külön objektum.LEgfontosabb,hogy nem a mozdony a főszereplő,hanem a mozdonyvezető.FPS-szerű lenne a téma,szabadon mászkálni,állomáson,vezetőállásban,gépterekben,átszállni más mozdonyra,kocsikba,stb,stb.Váltót tudj állítani,de persze ehhez meg kell állni,nem ugy mint MSTS-ben hogy 160al repeszt a gigant,és a jóindulat átvált előttem:)))
Úgy is mondhatnám:Nem Vasút,hanem Vasutas szimulátor.És azt hiszem egyáltalán nem merész,abszurd dolgok ezek.Azonban ahhoz hogy a vasút világának szépségeit virtuálisan(mert teljesen lehetetlen) visszaadjuk,minimum ezek az elvárások,célkitűzések a mérvadóak.

Előzmény: Fzolee (360)
Fzolee Creative Commons License 2003.05.15 0 0 360
Mégis milyen szimulátorra gondolsz?
Mert a "vonatszimulátor" egy elég tág megfogalmazás.
Előzmény: V63_1668 (356)
V63_1668 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 359
Nézegettem én is a routebuildert,kezdek ezt-azt értegetni vmennyire,a helpfile alapján.Egy a kérdés,ezt nincs időm/türelmem kinyomozni: Meg lehet e tekinteni 3d-ben a pályát? az elég szar ügy,hogy 2dben látom.nincs valami preview vagy ilyesmi?
V63_1668 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 358
Köszönöm a lelkesedést,sztem 3d studiózásban tudsz majd segiteni.Iszonyat sok objektumra lesz szükség majdan. a lényeg a programozáson vanHa van legalább egy C++os emberke,neadjisten egy assembly coder,akkor kezdhetünk valamit.
Előzmény: bubu88 (357)
bubu88 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 357
IST, a sorompót + házakat + templomot szívesen fogadnám (jól összetömörítve) a rohadtjo@freemail.hu címre. Köszi szépen! ŐŐŐ, V63, én nagyon szívesen segítenék, de sajnos csak Comenius Logozni tudok (de azt profin!:-) ) meg iszonyat alap szinten Turbo Pascal-t. Azt most kezdtem el tanulni. De ha esetleg vmiben tudok segíteni (pl. van 3D Studio Maxom), csak szólj. Én sztem most Jegyzettömbbel kiadható állapotra hozom a pályámat (majd a nyáron, most vizsgák vannak), aztán majd csinálok vmit RouteBuilderrel, lehet hogy az kitalált vonal lesz. De még nem tudom mi.
V63_1668 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 356
Sajna nagy bajok vannak,tele vagyok virussal.Nem tudom hogy amik az oldalon fentvannak dolgok,milyenek,ha valakinek odavirusoztam velük,sorry:(( Most megpróbálok tiszta telepiést csinálni,aztán első dolgom lesz hogy viruscheckert telepitek...17 féle virus,kb 1600 fertőzött file,köztük a nevezetes Win95.CIH is.Ami ujdonság,kész a dacia,szergej épül,de egyenlőre semmit sem adok ki,amig nem "tettem tisztába magam":)

Más:
Ki vállalkozna közületek egy uj vasúti szimulátor készítésébe? Lelkes,kitartó egyéneket keresünk,elsősorban C++,és x86 assembly téren,de minden segitséget szivesen veszünk!

IST Creative Commons License 2003.05.14 0 0 355
Hali!
NetWorx! Kérlek küldd el nekem is a magyarítást + kézikönyvet az ist@datatrans.hu-ra! Köszönöm!

Más:
Nekiálltam a 29-es vonalnak, de nem a RouteBuildeer-rel. Kicsit kínai nekem. A vonal még igencsak kezdetleges állapotban van, viszont csináltam pl sorompót, ami más pályákon is hasznos lehet. Van még rajta kívül felüljáró, peron, állomástábla, házak, templom. Ha valakit érdekelnek, szintén e-mailben tud velem értekezni.
A 29-es vonalat majd akkor tudom mail-ben küldözgetni, amikor legalább Szabadbattyánig elkészültem egy béta verzióval.
Üdv:
IST

bubu88 Creative Commons License 2003.05.05 0 0 354
NetWorx, köszönöm szépen a segítséget! Ja, és ha a rohadtjo@freemail.hu-ra el tudnád küldeni a magyarítást, azt is megköszönném.
Előzmény: NetWorx (351)
banjo82 Creative Commons License 2003.05.04 0 0 353
Nagyon szépen köszönöm NetWorkx! Megkaptam!
banjo82 Creative Commons License 2003.05.04 0 0 352
Szia NetWorx! Ha a bendzso82@freemail.hu-ra el tudnád nyomni nekem, azt nagyon megköszönném!
Előzmény: NetWorx (351)
NetWorx Creative Commons License 2003.05.03 0 0 351
Bubu88,

meglevo csv fajlt nem importalhatsz bele, csak a sajat RB projekteket tamogatja,ill.azokat exportalhatod aztan csv formatumba. Allomast nem poonthoz, hanem egy "connection"-hoz kell rendelned, megpedig ugy, hogy kijelolsz egerrel egy vonalat (2 pont kozott),akkor be kell lilulnia.Ha ez OK,akkor klikk a menu ikonjai kozott talalhato "Allomasokra" (Stations),es ott mar tudni fogod... Add station - allomas hozzaadasa + minden allomashoz kell rendelni egy vaganyt is,ezt pedig ugyanezen ablaknak a jobb oldalni reszen tudod megtenni. A Route Definition pedig az aktiv vonal, amelyen majd a BVE programban utazni fogsz. Ott is kell nyitni egy uj vonalat, Add route, azt aktivva tenni (Active), es aztan visszaterve a palyahoz ugyancsak ki kell jelolni, melyik lesz az aktiv palya, azaz megjelolod az egerrel az egyes "connection"-oket, klikk a jobbik egergombbal, es Add to current route - ezzel adod hozza az utvonalhoz az egyes reszeit a palyanak. Az Exportnal aztan ugyelj arra, hogy melyik allomastol melyik allomasig exportalod, default uzemmodban asszem az elsotol a masodikig van bejelolve, majd megleled. Amennyiben szukseges, szep lassan leforditom a kezikonyvet, kar, hogy nem nemetul jott ki, latszik megint, hogy nemet szerzo sem nemetul ir... na ennyi. Tovabbi jo epitkezest, aki esetleg igenyli,annak tudom kuldeni a magyar nyelvfajlt,amig nincs fent a honlapomon.

bubu88 Creative Commons License 2003.05.03 0 0 350
Sikerült a héten előhivatni a fényképeimet. Háááááááát. BVE-hez semmi használható nálam, viszont FOMA képeit még nem kaptam meg, de ha minden jól megy szerdán hozzájuk jutok. A Dacia kar képek iszonyat rosszak lettek, mindegyiken van vmi csík, meg túl világos, meg szóval szar. Nem igazán lehet használni sajna... Meg az MD vezállás is rossz lett, mert kevesebb fért rá a képkockára, mint amennyit én láttam a gépben...:-( Viszont van egy-két jó kép, kívülről Daciaról, Bz-ről, MD-ről.
A RouteBuilderben arra még nem sikerült rájönnöm, hogy hogyan lehet egy pontra állomást rakni, meg hogy mi az a Route Definition és mire jó. De ha ezekre rájövök, akkor elvileg sokkal gyorsabban és egyszerűbben lehet pályát készíteni vele. meglévő csv file-t nem lehet importálni bele?
banjo82 Creative Commons License 2003.05.03 0 0 349
Isten áldja a kezedet! Aztán ne felejts el szólni ha már letölthető lesz!
Előzmény: NetWorx (347)
V63_1668 Creative Commons License 2003.05.03 0 0 348
Navégre van routebuilder.AHmarosan piacra dobom a Daciat is,szereztem hozzá hangot,de mielőtt kiadom,muszály a video készitőjével egyeztetni,hogy engedélyezi e az anyag felhasználását.Gyönyörű dacia futómű videot leltem az egyik oldalon,a hangja pedig pont az,ami nekünk kell! Szóval az első BVE mozdony a dacia lesz,aminek a legrészletesebben,é élethűbben lesz sinhangja.

Más:
Van itt egy kezdeményezés,van egy programozó srác,aki összehozott egy openGL motort.Eredetileg vmi Doom szerűségnek indult,de rábeszáltem mi lenne ha vonat szim lenne belőle.Ez azonban húzósabb dolog,és segitség kellene.Aki úgy érzi,hogy tud OpenGL-t programozni,és szivesen segitene,az irjon nekem,többen biztos hogy többre megyünk.A program 3D-s része az én feladatom lesz(részben) a modellek elkészitése.Aki úgy érzi,segithet,bár tul sok dologom nincsen még:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!