Keresés

Részletes keresés

VJancsi Creative Commons License 2003.08.22 0 0 408
Én nem szoktam betartani, mert nem tudom, hogy hogy kell kikapcsolni a főmegszakítót. Egyébként azt tartomm a játék legnagyobb hibájának, hogy a szabálytalanságokat nem szankcionálja (azaz mehetsz bármilyen váltón kitérő irányban 299-vel, semmi nem történik, és hasonlók).
Előzmény: Fzolee (407)
Fzolee Creative Commons License 2003.08.22 0 0 407
Ha már Linie10...
A pálya elején van egy főmegszakítót kikapcsol tábla (nem sokkal a 20as ív után). Ti azt betartjátok? Mert én nem. Üzenetet meg nem küld...
Előzmény: bubu88 (404)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 406
Nekem az nincs meg. Akkor kérem a screen shot-okat! :)
Előzmény: VJancsi (405)
VJancsi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 405
Én csak TW2000-ről tudok, azzal lehet tartani a menetrendet.
Az ICE-vel a megállás a fő gond, ezért nehéz azzal tartani a menetidőt.
Előzmény: bubu88 (404)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 404
Általában igen, de szvsz a Linie10 kivétel. Persze ha nem tartod be a sebességkorlátozásokat (tudod azok a számok, pl. 50 meg 70), akkor tényleg nem nehéz. Az elején ha sehova nem érkezel késéssel (1 mp is késés!), GT6Z-vel vagy TW 6000-rel, akkor fizetek neked egy pohár Unicumot! (Ha megcsinálod, minden megállásról screen shotot kérek, amikor kiírja a megállótól való eltérést és a menetrendhezt képesti késést!)
ICE-vel én is el tudok száguldani 299-cel a 20-as sebességkorlátozás mellett... :)
Előzmény: VJancsi (403)
VJancsi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 403
Azt tudom, hogy POP3 szervere van, de küldeni akkor is csak az axelero SMTP szerverén keresztül tudok küldeni sajnos, így nem megy gyorsabban azzal sem.
A Linie10-et ismerem, szerintem villamosokkal könnyű tartani a menetrendet, de még az ICE-vel is lehet... :-)
Előzmény: bubu88 (402)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 402
Még mindig nincs itt egyik se.
A Freemail-nek van POP3 servere is, tehát lehet Outlook-kal is nyomni! Leírjam, hogyan? De ha annyira nem tetszik a Freemail, akkor csinálj Mailboxot vagy Netpostát, vagy netalán Indexet.
Tényleg nem egy, mert csak egy gyűjtő oldal. Azért szerintem érdemes megtenni azt az 5-6 kattintást (főleg ADSL-lel és angol nyelvtudással), mert tényleg nagyon jó pályák vannak. Csak az a baj, hogy magyar nincs egy se...
Egyébként ha letöltögetésbe kezdesz, akkor javaslom a német Linie10-et, nagyon szép a grafikája (még Citaro is van benne :) ), nem unalmas, és főképp: kihívás tartani a menetrendet... Viszont a NYCT-k unalmasak, és hosszúak, én azokat nem szeretem...
bubu
Előzmény: VJancsi (401)
VJancsi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 401
Célba érni ezzel is célba szokott érni, csak néha kicsit későn. A freemail webes felületét utálom, nagyon nem szeretem használni.
Mivel a bve-routes-ról nem egy kattintás a letöltés (ezt nem szeretem benne), csak azt töltöm le, ami érdekel. Viszont azt a NOHAB-ot megkeresem.
Előzmény: bubu88 (400)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 400
Mint tudom, pontosan. Javasolhatom, hogy csinálj ehgy Freemailt? Nekem kb. 2 éve van freemail-em, és eddig minden levelem célba ért...
A bve-routes.com-on ne úgy menj, hogy ez érdekel, ez meg nem. Ami 2 csillagosnál jobb, azt töltsd le, jó lesz, hidd el! ADSL-lel nem is gond a méret, pár megások... A BVE-train-on van egy nagyon jó NOHAB! Ajánlom figyelmedbe, szvsz sokkal jobb, mint a "mi NOHAB-unk"!
Előzmény: VJancsi (399)
VJancsi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 399
Jó, akkor írok IST-nek, csakhogy mostanában az elküldött leveleim nem mindig érnek célbe, mint tudod...
A két lapot ismerem, de ami onnan érdekelt, azt már letöltöttem.
Előzmény: bubu88 (398)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 398
Lehetne, de most picit körülményes. Dobj egy mailt IST-nek, akkor ő elvileg elküldni neked a Kis Földalatti épp aktuális pályáját. A sellyei vonalat jelen pillanatban technikai okok miatt nem tudom küldeni, talán majd egyszer elérhető lesz a tár-amról (ha a Vodafone és a TÁR is úgy akarja). A gépek V63_1668 hatáskörébe tartoznának, de szvsz ha IST-et szépen megkéred, akkor ő is elküldi neked, amit kérsz, ezekből válogass: M41, remot M41, M61, V43, V63.
Egyéb pályákat a www.bve-routes.com-on találsz, (itt egyébként linkgyüjteményt is), gépeket pedig a www.bve-train.de-n találsz.
Jó BVE-zést! :)
Előzmény: VJancsi (397)
VJancsi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 397
Valahonnan lehetne magyar pályákat és gépeket szerezni?
Eddig az alap pályán kívűl csak egy városi villamospályát sikerült életre keltenem, amin ugyan jó szórakozás 299-cel menni egy ICE-vel, de azért valami realisztikusabb jó lenne.
bubu88 Creative Commons License 2003.08.20 0 0 396
"abban a Bve programban, amirQl még a topic legelején beszéltetek"

Az OFF-okat leszámítva az egész topic a BVE nevű programról szól... :-)

Az ajtók automatikusan záródnak mindehol, "mechanikusan" nem lehet. Melyik pályán és milyen mozdonnyal akar alig elindulni? Ha leáll magától, az szvsz két dolog miatt lehet:
1. Ha 1 percig nem nyomsz meg semmit, akkorr jelezni kezd a vészfék, majd 15-20 mp múlva idegesítő csörgés mellett befékez a gép. Ellenszer: ha jelezni kezd, nyomd meg valamelyik olyan gombot, aminek van funkciója a BVE-ben.
2. A mozdonyra egy nehéz szerelvény van csatolva. A mozdony nem nagyon bírja el, ezért nehezen indul, esetleg egy ívben lassulni kezd, talán megáll. Ellenszer: a gép train.dat file-jában kellene kotorászni, de picit bonyolult, ezért javaslom másik mozdony használatát!
bubu

Előzmény: Makai Pisti (395)
Makai Pisti Creative Commons License 2003.08.17 0 0 395
Sziasztok,
én nagy ilyen közlekedés rajongó vagyok. Örültem, amikor megtaláltam ezt a progit, de sehogyse sikerül beindítani a metrót abban a Bve programban, amirQl még a topic legelején beszéltetek. Próbáltam azokat a gombokat, vmikor el is indul a vonat, mintha nem én irányítanám, meg leáll magától, és nemnagyn értem hogyan tudnám én irányítani. A zajtókat se én csukom, és alig akar elindulni, Nagyon megköszönném a segítségeteket!
KFMboy Creative Commons License 2003.08.11 0 0 394
Hi!

Lengyel barátaink a Mechanik után alkottak egy mai igényeket teljesen kielégítő szimulátort:
http://www.eu07.prv.pl/
Van angol nyelvű oldal, és leírás. Érdemes megnézni, de erőmű kell hozzá. Nekem jobban tetszik, mint a Zusi, pl: tök poén, amikor a pálya melletti autóúton elzúg az álló mozdonyod mellett egy kispolski.

IST Creative Commons License 2003.08.08 0 0 392
Szia!

Írok neked majd egy mail-t ezügyben az itt szereplő címedre.

Előzmény: MCM (387)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.07 0 0 389
Bocsika, ezt rossz helyre írtam, a vasútmániásba szerettem volna. Neked azt akartam, hogy köszi, amikor még V63_1668 oldalán működtek a letöltések, onnan is le lehet tölteni.
Jut eszembe:
Nincs kedved véletlenül mozdony fejlesztgetésre? Adunk hozzá angol segítséget is, meg félkész állapotban lévő magyar mozdonyokat (pl. M62, M43).
bubu
Előzmény: bubu88 (388)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.07 0 0 388
Egy kis segítséget kérek. Tudna nekem szolgálni valaki egy olyan Mo. térképpel, amin meg vannak jelölve a vasútvonalak számai? Ha megdobna egy ilyennel a mail címemre (rohadtjo@freemail.hu), azt megköszönném.
bubu
Előzmény: MCM (387)
MCM Creative Commons License 2003.08.07 0 0 387
Hello Mindenkinek!
Hát, nekem úgy tűnik, hogy sehogyan sem akar összejönni ez az MFAV pálya. Próbáltam e-mailt küldeni IST-nek, de a kiszolgáló valamiért nem fogadja. Ha valaki esetleg tudja a postai címét, nagyon megköszönném, ha elküldené nekem.
Más. Találtam egy hasznos segédprogramot a BVE-hez (a neve BVE Route Randomiser), amely segítségével egyszerűen lehet tetszőleges pályákhoz járműveket hozzárendelni. Ez akkor jó, ha pl. nincs meg egy pályához egy jármű, vagy egyszerűen egy másik géppel szeretnék egy pályát végigvezetni. A program első indításakor meg kell adni a BVE TRAIN és ROUTE könyvtárainak elérési útját. Ezután ki kell választani először egy útvonalat, majd utána azt a járművet, amelyikkel azon az útvonalon szeretnék menni. Ezután a program létrehoz egy BRRTEMP.CSV vagy BRRTEMP.RW fájlt a ROUTE könyvtárba, ami a módosított útvonalat tartalmazza a kiválasztott járművel. Így nem kell a CSV és RW fájlok átirogatásával bajlódni.
Akit esetleg még nem ismeri, az letöltheti a programot a http://www.zodiac-infosystems.co.uk/rail/bve/routes.html oldalon. (a fájl: RandLul3.EXE)
IST Creative Commons License 2003.08.07 0 0 386
Gyors beugrás, netem továbbra sincs. (Most viszont mákom van. :-))

Akinek kell az mfav pálya, az írjon nyugodtan mail-t az ist@datatrans.hu címre nekem, és postázom neki. A tudnivaló csak annyi hozzá, hogy nagyjából 5 mega, tehát így kéretik kalkulálni postaláda ügyileg.

Üdv!

KFMboy Creative Commons License 2003.08.07 0 0 385
Szia! Nézd meg a www.c3.hu/~kid oldalt, ott találsz egy 2-es metró pályát, félkész állapotban, meg sok linket.
Előzmény: MCM (383)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.06 0 0 384
Szia MCM!
Sajnos jelenleg nem érhető el az MFAV pálya, IST honlapjáról lehetett letölteni. Viszont IST sajons elég rég óta internet-hiánnyal küzködik, firssítések hiányában az oldala is megszűnt. A szerelvénnyel is hasonló a helyzet. Őt V63_1668 kolléga oldaláról lehetett letölteni, de a TÁR-as korlátlan tárhelye betelt (botrány, nem?), ezért kénytelen volt letörölni az összes eddig elkészült gépet kénytelen volt letörölni. Aztán tönkrement a gépe, így most nem tudja visszatenni az oldalára a gépeket, többek közt az MFAV-ot sem.
Nem tudom, hogy mikortól fogod tudni elérni a pályát, de nem hiszem, hogy a közeljövőben. Viszont ha minden jól megy, akkor szeptembertől lesz egy gyorsabb internetem (eddigi Vodafone GPRS helyett kábelnet), akkor én feltöltöm a tár-amra, azt pedig itt közzéteszem!
bubu
Előzmény: MCM (383)
MCM Creative Commons License 2003.08.06 0 0 383
Üdvözlet! Egy hónapja töltöttem le a BVE-t és nagyon tetszik. Főleg azért is, mert metrómániás vagyok, metrózni viszont nem túl sokszor van lehetőségem, mivel Pesttől 120 km-re lakom, de a BVE-vel otthon is tudok hódolni a szenvedélyemnek. Már letöltöttem rengeteg metrós pályát, kedvencem egyébként eddig a Hong-Kong-i. Olvastam, hogy IST elkészítette az MFAV-ot hangos utas tájékoztatással együtt. Az lenne a kérdésem, valahol le lehetne -e tölteni a pályát és a szerelvényt, mert én eddig sehol sem találtam. Ha pedig nem, kb. mikorra várható?
Előre is köszönöm!
bubu88 Creative Commons License 2003.08.05 0 0 382
Süllyedünk! :)
bubu88 Creative Commons License 2003.07.28 0 0 381
Azt hiszem, a feltöltés egyelőre nem fog menni, mivel a legkisebb tömörített (kb. 1,5MB) file-t sem tudom felrakni a tárra, mert folyamatosan valami belső hibát jelez. Nem tudom, hogy ez a TÁR, vagy a Vodafone-os GPRS netem a hibás, igazság szerint mint2ről el tudom képzelni. Ha majd esetleg lesz egy szélesebb sávszélességű netem, megpróbálom újra, addig esélytelen (márcsak azért is mert kb. 20 MB-ot akarok feltötleni, és Vmax: 0,5 KB/sec sebesség mellett ez elég veszélyes)...
bubu
bubu88 Creative Commons License 2003.07.26 0 0 380
Nem tudom hogy működik-e, de ha minden igaz, akkor gépeket a www.tar.hu/rollingpower63 oldalon találod. Ha nem megy, én megprbálom feltölteni a táramra, amit tudok és belinkelem. A pályálk pedig az ist.uw.hu-n voltak, de az oldal jelenleg nem elérhető. Ha tudom, azokat is felrakom a táramra.
bubu
Előzmény: mavesz (379)
mavesz Creative Commons License 2003.07.19 0 0 379
sziasztok!

letöltöttem a bve-t.hol lehet magyar pályákat és járműveket letöltenihozzá?

bubu88 Creative Commons License 2003.07.15 0 0 378
Igen, nekem is dobott egy mailt.
Nekem egy kérdésem lenne. ha egy gépbe (mondjuk a Bud2-be) be van építve a sebességtartás, akkor azt hogyan lehet használni is?
bubu
Előzmény: PETya (377)
PETya Creative Commons License 2003.07.15 0 0 377
Hello!

Most IST üzenetét közvetítem:

Sajnos nethiányban szenved, amíg nem lesz internetközelben, addig a kérdéseket az ist@datatrans.hu címre küldjétek, a honlapja pedig azonnal újraéled, ha lesz internet nála.

V63_1668 Creative Commons License 2003.07.08 0 0 376
Kedves uraim!

Korábban megtehettem volna, sajnos bejelentésem van, mégpedig hosszu időre befejeztem akartlanul is a BVE-dolgokat. A PC-m tonkrement, most Amigarol nyomulok, azon meg nincs BVE.Nem hiszem hogy vissza akarnék térni PC-re, de megeshet hogy veszek egy ujat, ez még a jovo dolga. Aki ugy érzi, hogy átvenné a folyó fejlesztéseket, illetve a meglevők jogait, az dobjon mailt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!