Keresés

Részletes keresés

VJancsi Creative Commons License 2003.08.25 0 0 425
Diakoba szerintem lehetetlen 7 másodpercnél kisebb késéssel érkezni bekapcsolt ATS mellett, a többivel nincs gond... :-)
Előzmény: bubu88 (424)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.25 0 0 424
VJancsi, most ért ide a mail-ed az Axelero-s címedről. szvsz a fórumon kitárgyaltuk a témát, úgyhogy ha nem haragszol, nem válaszolok...
Ja, és várom a screen shotokat minden megállóba érkezésről, hogy tudod tartani a menetrendet! Nem ér csalni! :)
bubu
bubu88 Creative Commons License 2003.08.25 0 0 423
A 2.5.3-as verzió letöltése kezdésekor Error 403-as hiba.
bubu
Előzmény: IST (421)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.25 0 0 422
Szia IST!!

29-es vonal (és persze minden magyar vonal) érdekel!
Mail kb. 1-2 óra múlva megy! Most el kell mennem itthonról. A tárgyak textúrázása alatt mit értesz? A mail-ben külöm majd, ami nekem van.

Nemrég jutott eszembe, hogy elnézek a BVE oldalra, új BVE verziüért, de még nem tettem meg, viszont akkor hamarosan útba ejtem...
bubu

Előzmény: IST (421)
IST Creative Commons License 2003.08.25 0 0 421
Üdv mindenkinek!

Ismét csak rá tudtam nézni a topikra.
Jelentem: kezd készülgetni a 29-es vonal. Egy rövidke szakasza megvan, csak sajnos normális terep nélkül. Akit érdekel a Polgárdi-Ipartelepek - Balatonakarattya szakasz, az dobjon meg egy mail-lel és postázom a dolgot. Kb 200 kbyte-ra kell felkészülni.

Közeljövőben felrakom az oldalamra (amit lassan ismét beüzemelek, lévén az ultraweb törölte...) az összes bve cuccomat, aztán majd lehet töltögetni.

Bubu88: neked milyen leírásaid vannak a bve pályaépítéséről? El tudnád küldeni nekem e-mailben? Ami nagyon érdekelne, az a jelzők működése, illetve a tárgyak textúrázása. Előre is köszönöm! Nagyon fontos lenne a pályámhoz.

A BVE levlistán olvastam, hogy gondok vannak a főoldalon, nem lehet letölteni a bve új verzióját (talán 2.5.3???), mert 403-as hibát jelez. Tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

bubu88 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 420
Igen, ATC-nél tényleg van ilyen, de nekem ATS-sel is megcsinálta. De lehet, hogy az más volt picit.
Előzmény: Fzolee (419)
Fzolee Creative Commons License 2003.08.22 0 0 419
De az nem ATS hanem ATC...
Én ilyet csak egy pályán láttam, ott is csak felszín alatti szakaszon. A sebességmérő mellett megjelenik a megengedett sebesség és ha ezt túlléped, akkor lelassít a megengedett alá.
Előzmény: bubu88 (417)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 418
De jó, hogy nem süllyedt el a topic! :)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 417
Azt mindenképp be lehet állítani, hogy az egyes jelzők milyen sebességi adatot közöljenek. Talán ott van még +1 paraméter, ami megadja, hogy befékezzen a vonat. De ez nem biztos, én csak egy pályán láttam, hogy befékezett, de nem tudom, hogy csinálta (nem vészfék volt).
Előzmény: bubu88 (416)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 416
Fejből meg nem mondom neked, de valahol megvan papíron, majd egyszer megkeresem...
Előzmény: VJancsi (414)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 415
Mármint a pálya építésekor.
Előzmény: bubu88 (413)
VJancsi Creative Commons License 2003.08.22 0 0 414
Hogyan?
Előzmény: bubu88 (413)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 413
A pályán be lehet állítani, hogy ha nem veszed figyelembe a piros lelzést, automata befékez!! Csak nagyon kevesen használják.
Előzmény: VJancsi (412)
VJancsi Creative Commons License 2003.08.22 0 0 412
Ha kezdő szintre állítod, akkor alul pirossal kiírja, hogy túllépted a megengedett sebességet.

Igen, kiírja, de történik bármi egyéb? Nem. Ha a valóságban csinálsz ilyet mi történik:
Ha ki van építve a vonatbefolyásolás: A vonatbefolyásoló figyelmeztet, majd ha ezt figyelmen kívül hagyod, megállítja a vonatot. Csinál ez a hülye ATS bármit is? Nem, nyugodtan meghaladhatod a vörös jelzőt is.
És ami mindenképpen megtörtényik jelentős túllépénél: Kisiklik a vonat.

Előzmény: bubu88 (410)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 411
Pont logikátlan lett. Tehát: van felsővezeték: 0, nincs: 1...
Előzmény: bubu88 (410)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 410
Fzolee: Igen, már én is észrevettem őt, de szvsz nem lehet a játékban kikapcsolni a főmegszakítót. Talán a CTRL+F2 kombinációt lehetne használni, de semmi értelme.

VJancsi: Ha kezdő szintre állítod, akkor alul pirossal kiírja, hogy túllépted a megengedett sebességet. Én inkább azt tartom fő hibának, hogy
1. lehetetlen siklani, ennek megvalósítása elég komoly kihívás Mackoy barátunk számára, viszont az élethűség szempontjából szvsz elengedhetetlen.
2. a Gigant olyan szépen elmegy a 61-es vonalon, hogy öröm nézni :) Ezt viszont nagyon egyszerűen meg lehetne oldani: a gép készítésekor +2 paraméter: 1. villamos a mozdony vagy diesel?
0 - villamos
1 - diesel
2. paraméter: a gép tengelyterhelése
A pálya készítésekor a vágánynál 1. paraméter: felsővezeték van: 1, nincs: 0. 2 paraméter: a vonalon engedélyezett max tengelyterhelés...

Előzmény: Fzolee (407)
Fzolee Creative Commons License 2003.08.22 0 0 409
Igen, én a 30-as váltókon szoktam brahiból 70-nel menni...
Előzmény: VJancsi (408)
VJancsi Creative Commons License 2003.08.22 0 0 408
Én nem szoktam betartani, mert nem tudom, hogy hogy kell kikapcsolni a főmegszakítót. Egyébként azt tartomm a játék legnagyobb hibájának, hogy a szabálytalanságokat nem szankcionálja (azaz mehetsz bármilyen váltón kitérő irányban 299-vel, semmi nem történik, és hasonlók).
Előzmény: Fzolee (407)
Fzolee Creative Commons License 2003.08.22 0 0 407
Ha már Linie10...
A pálya elején van egy főmegszakítót kikapcsol tábla (nem sokkal a 20as ív után). Ti azt betartjátok? Mert én nem. Üzenetet meg nem küld...
Előzmény: bubu88 (404)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 406
Nekem az nincs meg. Akkor kérem a screen shot-okat! :)
Előzmény: VJancsi (405)
VJancsi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 405
Én csak TW2000-ről tudok, azzal lehet tartani a menetrendet.
Az ICE-vel a megállás a fő gond, ezért nehéz azzal tartani a menetidőt.
Előzmény: bubu88 (404)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 404
Általában igen, de szvsz a Linie10 kivétel. Persze ha nem tartod be a sebességkorlátozásokat (tudod azok a számok, pl. 50 meg 70), akkor tényleg nem nehéz. Az elején ha sehova nem érkezel késéssel (1 mp is késés!), GT6Z-vel vagy TW 6000-rel, akkor fizetek neked egy pohár Unicumot! (Ha megcsinálod, minden megállásról screen shotot kérek, amikor kiírja a megállótól való eltérést és a menetrendhezt képesti késést!)
ICE-vel én is el tudok száguldani 299-cel a 20-as sebességkorlátozás mellett... :)
Előzmény: VJancsi (403)
VJancsi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 403
Azt tudom, hogy POP3 szervere van, de küldeni akkor is csak az axelero SMTP szerverén keresztül tudok küldeni sajnos, így nem megy gyorsabban azzal sem.
A Linie10-et ismerem, szerintem villamosokkal könnyű tartani a menetrendet, de még az ICE-vel is lehet... :-)
Előzmény: bubu88 (402)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 402
Még mindig nincs itt egyik se.
A Freemail-nek van POP3 servere is, tehát lehet Outlook-kal is nyomni! Leírjam, hogyan? De ha annyira nem tetszik a Freemail, akkor csinálj Mailboxot vagy Netpostát, vagy netalán Indexet.
Tényleg nem egy, mert csak egy gyűjtő oldal. Azért szerintem érdemes megtenni azt az 5-6 kattintást (főleg ADSL-lel és angol nyelvtudással), mert tényleg nagyon jó pályák vannak. Csak az a baj, hogy magyar nincs egy se...
Egyébként ha letöltögetésbe kezdesz, akkor javaslom a német Linie10-et, nagyon szép a grafikája (még Citaro is van benne :) ), nem unalmas, és főképp: kihívás tartani a menetrendet... Viszont a NYCT-k unalmasak, és hosszúak, én azokat nem szeretem...
bubu
Előzmény: VJancsi (401)
VJancsi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 401
Célba érni ezzel is célba szokott érni, csak néha kicsit későn. A freemail webes felületét utálom, nagyon nem szeretem használni.
Mivel a bve-routes-ról nem egy kattintás a letöltés (ezt nem szeretem benne), csak azt töltöm le, ami érdekel. Viszont azt a NOHAB-ot megkeresem.
Előzmény: bubu88 (400)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 400
Mint tudom, pontosan. Javasolhatom, hogy csinálj ehgy Freemailt? Nekem kb. 2 éve van freemail-em, és eddig minden levelem célba ért...
A bve-routes.com-on ne úgy menj, hogy ez érdekel, ez meg nem. Ami 2 csillagosnál jobb, azt töltsd le, jó lesz, hidd el! ADSL-lel nem is gond a méret, pár megások... A BVE-train-on van egy nagyon jó NOHAB! Ajánlom figyelmedbe, szvsz sokkal jobb, mint a "mi NOHAB-unk"!
Előzmény: VJancsi (399)
VJancsi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 399
Jó, akkor írok IST-nek, csakhogy mostanában az elküldött leveleim nem mindig érnek célbe, mint tudod...
A két lapot ismerem, de ami onnan érdekelt, azt már letöltöttem.
Előzmény: bubu88 (398)
bubu88 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 398
Lehetne, de most picit körülményes. Dobj egy mailt IST-nek, akkor ő elvileg elküldni neked a Kis Földalatti épp aktuális pályáját. A sellyei vonalat jelen pillanatban technikai okok miatt nem tudom küldeni, talán majd egyszer elérhető lesz a tár-amról (ha a Vodafone és a TÁR is úgy akarja). A gépek V63_1668 hatáskörébe tartoznának, de szvsz ha IST-et szépen megkéred, akkor ő is elküldi neked, amit kérsz, ezekből válogass: M41, remot M41, M61, V43, V63.
Egyéb pályákat a www.bve-routes.com-on találsz, (itt egyébként linkgyüjteményt is), gépeket pedig a www.bve-train.de-n találsz.
Jó BVE-zést! :)
Előzmény: VJancsi (397)
VJancsi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 397
Valahonnan lehetne magyar pályákat és gépeket szerezni?
Eddig az alap pályán kívűl csak egy városi villamospályát sikerült életre keltenem, amin ugyan jó szórakozás 299-cel menni egy ICE-vel, de azért valami realisztikusabb jó lenne.
bubu88 Creative Commons License 2003.08.20 0 0 396
"abban a Bve programban, amirQl még a topic legelején beszéltetek"

Az OFF-okat leszámítva az egész topic a BVE nevű programról szól... :-)

Az ajtók automatikusan záródnak mindehol, "mechanikusan" nem lehet. Melyik pályán és milyen mozdonnyal akar alig elindulni? Ha leáll magától, az szvsz két dolog miatt lehet:
1. Ha 1 percig nem nyomsz meg semmit, akkorr jelezni kezd a vészfék, majd 15-20 mp múlva idegesítő csörgés mellett befékez a gép. Ellenszer: ha jelezni kezd, nyomd meg valamelyik olyan gombot, aminek van funkciója a BVE-ben.
2. A mozdonyra egy nehéz szerelvény van csatolva. A mozdony nem nagyon bírja el, ezért nehezen indul, esetleg egy ívben lassulni kezd, talán megáll. Ellenszer: a gép train.dat file-jában kellene kotorászni, de picit bonyolult, ezért javaslom másik mozdony használatát!
bubu

Előzmény: Makai Pisti (395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!