Keresés

Részletes keresés

stiglinc Creative Commons License 2005.09.16 0 0 3251
Szerintem az első hóeséskor, addig talál mindenki magának való élelmet.
Előzmény: tryxus (3250)
tryxus Creative Commons License 2005.09.16 0 0 3250
Sziasztok!

Már rég nem jártam errefelé(elvégre nyáron nem aktuális a madáretető ;) ).

Tudom még nem most kell kirakni az etetőket, de ki mikor teszi ki?? Novemberben?? Vagy amikor az első zord idő beköszönt egy-két mínusszal??

Üdv Tryxus
ZsuR Creative Commons License 2005.09.13 0 0 3249
Koszi - kiszedem.
Előzmény: nemethrizsa (3248)
nemethrizsa Creative Commons License 2005.09.13 0 0 3248
Szedd csak ki. Ugyanis tele lehet mindenféle parazitával amik jövőre gyötörnék a kicsiket. A tulaj majd épít szép újat.
Előzmény: ZsuR (3247)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.13 0 0 3247
Segitsetek - mit csinaljak vele? Takaritsam ki, vagy ne nyuljak hozza???
Nyar kozepe ota a madarak elmentek belole - majd jonnek tavasszal. . .tavaly osszel kiszedtem a feszket - de nem vagyok benne biztos, hogy jol tettem.

stiglinc Creative Commons License 2005.09.07 0 0 3246

Csak egy cseppet figyelmetlen vagyok...

 

(Birding Gyila 3236 - barázdabillegető = nemethrizsa 3240 - billencs, de nekem kell néhány nap, hogy az ilyen baromi bonyolult dolgokat összekössem egymással...:-)))

Előzmény: Törölt nick (3245)
stiglinc Creative Commons License 2005.09.06 0 0 3244
Ahhh, hát persze! De ez ítt nem OFF?
Előzmény: Törölt nick (3243)
stiglinc Creative Commons License 2005.09.06 0 0 3242

 

Mi az a billencs????

Előzmény: nemethrizsa (3240)
nemethrizsa Creative Commons License 2005.09.06 0 0 3241
a sürgölődés oka az hogy már jönnének potyázni a kis cinkecsöpiboborjánok. Szóval szerintem megindult a bandázódás és a potenciális táplálkozóhelyek felkutatása. De azért még ne dőljünk be nekik, hagy szedegessék a csúnya kis bogarakat!
Előzmény: stiglinc (3233)
nemethrizsa Creative Commons License 2005.09.06 0 0 3240
A madarad tényleg tövisszúró gébics, méghozzá egy hím (engem a villás farok lepett meg egy kicsit, de hát biztos ilyen neki csak azt soha nem figyeljük),  a billencs is helyes tippnek tűnik, habár nem nagyítottam bele (szerintem például ilyen esetben a környezet is segítség lehet (a billencsek imádják a háztetőket))
Előzmény: Birding GyiLa (3236)
Betyaar Creative Commons License 2005.09.05 0 0 3239
Ezek a örvös galamb fiókák ma repültek ki a fészekből ami a balkon előtti fán van. A szüleik nagyon szelídek még jó hogy nem az ablak párkányra építkeztek vagy a balkonra.:)
mézontófű Creative Commons License 2005.09.05 0 0 3238

Sziasztok!

Nálunk is nyüzsögni kezdtek. A kékcinkék bóklásztak ma az odú előtt...azelőtt soha.

Fecskét nem látok...

jbtoth Creative Commons License 2005.09.05 0 0 3237

Sziasztok!

Nálunk is kezd egyre nagyobb nyüzsgés lenni :)

Vannak eddig ismeretlen hangok is. Sajnos csak hallom őket, de nem látom, de majd igyekszem.

Remélem ezen a télen is nagy forgalom lesz!

Birding GyiLa Creative Commons License 2005.09.05 0 0 3236

Kedves Ribizli!

 

Az ismeretlen madár biztosan nem gyurgyalag. Azt ismerem (és nagyon szeretem) és van is tőlünk kb. 5 km-re egy telepük csak sajnos ritkán járok arrafelé. A gyurgyalag középső farktollai hosszabbak a többinél ennek a farka meg villás. Ráadásul én szabad szemmel is láttam és felismertem volna. Greyhead szerint tövisszúró gébics, és miután utánakerestem majdnem teljesen biztos vagyok benne, hogy igaza van. Iderakom a képet mégegyszer egy kicsit javítva.

A másik ismeretlent is sikerült azonosítani, ő egy barázdabillegető lehetett.

 

 

Tövisszúró gébics?
Előzmény: ribizli (3231)
stiglinc Creative Commons License 2005.09.04 0 0 3235

Hát, ajánlom is nekik...

 

A nyírfákon néhány napja fitisz füzikék serénykednek. Hol egyesével, hol többedmagukkal, de ha nyugton ülök a kerti székben, 2 méteree is leszáll az ágra és a levelek fonákáról csipeget valamit. A "hüit-hüit" is sűrűn hallatszik. Nagyon helyesek!

Előzmény: ribizli (3234)
ribizli Creative Commons License 2005.09.04 0 0 3234
Sajna nem tudom, de én is látom a tüsténkedést.
Az a tippem, hogy készülnek a télre, és a szálláslehetőségeket nézik. :)
ribizli
Előzmény: stiglinc (3233)
stiglinc Creative Commons License 2005.09.02 0 0 3233
ribizli, te biztosan meg tudod mondani, mi a csudát tüsténkednek, meg zajongnak a cinegék szeptember elején az odú körül? Remélem, nem fészkelni és költeni akarnak?! Ilyenkor?!
Előzmény: ribizli (3231)
ribizli Creative Commons License 2005.08.25 0 0 3232
Az elpusztult rozsdafarkú fiókákhoz: ez nagyon kései költés volt, azt hiszem, később se lett volna túl sok esélyük az élethez...
De jövőre már egy szép új fészekkel várhatjátok őket! ;)
ribizli
ribizli Creative Commons License 2005.08.25 0 0 3231
Jaj, de rég jártam itt, és milyen csodás képeket tettetek fel!
Birdling Gyila, az ismeretlen madár gyurgyalag, imádom, érdekes kicsit gurgulázó de csilingelő hangja van, és szívesen ül kiszáradt fa vagy bokor ágain. Egyik kedvenc csemegéje a darázs, a latin nevében meg is örökítették (Merops apiaster, ha jól emlékszem). Teljesen valószerűtlen a ruhája, cirkuszi jelmez szerintem, aranyló fényű zöld, neon-narancs, kék, sárga, bordó... Nagyon szép a röpte is, meg persze kiterjesztve a szárnya-farka mintája is. :) Ősz elején kis szerencsével csapatokat is meg lehet figyelni.

Ma este séta közben hallottam én is rozsdafarkúakat, de már csak halkan, bár a többi madár se ordibál úgy, mint tavasszal. :) A cinkék meg már őszi nótát fújnak, ahogy a fények is selymesebbek, és párás a levegő szürkületkor.

Új vendégünk a topikban, szia, örülünk Neked, és akár az MME honlapját, akár a könyveiket nyugodtan veheted bibliának. Macskabiztos madáretetőre is lehet találni tippeket, az egyik - szerintem barátságos és kertbe illő -, hogy a faágra, ahonnan megközelíthetné a macska, tövises ágakat rögzítesz - rózsa a legjobb, de lehet vadrózsa is, ha frissen vágsz ágakat erős kesztyűben, akkor még hajlítgatni is tudod. Hasonlóan lehet használni saját lábán álló etető esetében tövises ágakat, a lábra kell tekerni-rögzíteni úgy, hogy ne tudja kikerülni a macs. Ötletgazda egyébként a topikgazda a tövises ágakhoz. :)

Néhány napig lakott egy tücsök az erkélyemen, roppant jól szórakoztam, ahogy figyeltem, milyen jó ritmusban ciripelt, szabályos 4 másodperces szüneteket tartott. :)
ribizli
ZsuR Creative Commons License 2005.08.25 0 0 3230
Itt meg a masik kedvenc: Goldfinch
ZsuR Creative Commons License 2005.08.25 0 0 3229
Talaltam egy furdozo szepseget - American robin, Turdus migratorius.
ZsuR Creative Commons License 2005.08.23 0 0 3228
Kedves BGY - koszonom, hogy te milyen turelmes vagy.

Kepzeld, ezek a picikek este nyolcig itt vannak!

Ma a kertben tucskereztem, es ahogy jovok az uton (az eteto fele) egy picike repul felem, liftezik picit aztan elment. . .micsoda latvany! Persze nem volt nalam gep. . .:((

Tegnap meg eloszor lattam a parost, rajcsuroztak a levegoben. Hihetetlenul picikek.
Előzmény: Birding GyiLa (3227)
Birding GyiLa Creative Commons License 2005.08.23 0 0 3227

Kedves ZsuR!

 

Egy apró korrekcióval láthatóvá tettem a kolibridet. Ime:

 

 

ZsuR kolibrije
Előzmény: ZsuR (3226)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.16 0 0 3226
Nagyon lassu vagyok - en is meg a gepem is. . .biztosan tobb mint egy madar jon, mert eleg surun jon enni.

Nem tudom, leszek-e kepes elfogadhato minosegu kepet csinalni rola - foleg repteben! Villamgyors! Na meg en is bambulok rendesen - ahogy meglatom, megall a kezem :((
De a lenyeg a lenyeg - esznek!

Előzmény: ZsuR (3225)
ZsuR Creative Commons License 2005.08.15 0 0 3225
A hetvegen athelyeztem az egyik kolibri etetot (itatot?), mert a kertben eleg messze van - ritkan latom oket.

Ma viszont lattam oket - talan meg az ablakot is megpucolom, hogy jobban lassam oket.

Nem sokaig lesznek itt - szeptemberben mar koltoznek :((
Azt olvastam roluk, hogy a fiul kisebbek mint a nostenyek - es hogy a fiatal fiuk ugy neznek ki mintha fiatal nostenyek lennenek, csak az elso tel utan kapjak meg a fius ruhat.
Ez egy nosteny (vagy fiu alruhaban???).
greyhead Creative Commons License 2005.08.15 0 0 3224

Valóban szomorú. Nekem is kedvenc madaram a rozsdafarkú, sajnos még nem foglalták el nálunk a kikészített mesterséges odút, pedig szeretném odaédesgetni őket. A mellékelt képet a szomszéd utcában fotóztam, az idei kismadár szép nyugodtan bevárt és még pózolt is, mint egy fotómodell.

 

Előzmény: Birding GyiLa (3221)
stiglinc Creative Commons License 2005.08.15 0 0 3223
:-(((
Előzmény: Kiskertész (3222)
Kiskertész Creative Commons License 2005.08.14 0 0 3222

Nálunk, az udvarban lévő óriási nagy fenyőfán pedig a vadgalambok mellett csicsörkék is fészkeltek. Egy kihúzható aluminium létrán blinckézve le is fotóztam őket, majd két nap mulva újra, az udvarban kettőt, miután kiröpültek a fészekből. Olyan kis parányi jószágok voltak, hogy a kisrigók még csupaszon is griffmadarak lettek volna mellettük. Az egyik bánatom az, hogy a kutya sajnos egyet elkapott

:(((  A másik meg az, hogy én balga, eltüntettem a fotókat. Szerintem tévedésből kitöröltem:(((

Birding GyiLa Creative Commons License 2005.08.14 0 0 3221

Gyászhír!

 

A 2 hete felfedezett rozsdafarkú fészekben sajnos elpusztultak a fiókák. :-(

Az ok ismeretlen. A szülők úgy tűnik megvannak.

 

 

 

Requiescat...  R.I.P.
Előzmény: Birding GyiLa (3207)
Tralfamador Zog Creative Commons License 2005.08.14 0 0 3220
Sziasztok lett volna az első szó, fogalmam sincs mit csináltam lányos zavaromban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!