Keresés

Részletes keresés

Saughassy Creative Commons License 2010.04.12 0 0 12440
Csak nehogy kitalalja, hogy ketten, ketszer akkorat estek. :)
Előzmény: Bazsa69 (12439)
Bazsa69 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 12439
Mondjuk én a bringákkal vagyok így: van egy montim terepre, egy "virsligumis" aszfaltra, egy sárvédős-kosaras a városi közlekedésre és a munkába járáshoz és a napokban lesz egy tandem is, mert az asszonykám fél bringázni... ;O)
Előzmény: Saughassy (12438)
Saughassy Creative Commons License 2010.04.12 0 0 12438
En mar mondtam a multkor is, hogy olyanok vagyunk a korikkal, mint nok a cipokkel. Vagy a taskakkal. :D
Előzmény: Bazsa69 (12437)
Bazsa69 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 12437
Nagyon profi cucc!!!
Nincs rajta tériszonyotok? ;O)

Mennyiért vesztegetnek egy ilyen csodát, mondjuk a magas szárút?
(ááááá, nem AZÉRT kérdezem, csak úgy...)
Előzmény: Plezúr (12435)
zfazek Creative Commons License 2010.04.12 0 0 12436
Max 1-2 órás versenyre tökéletes a bokacipő, nem kell több tartás. A profi abban úgy hajlítja a bokáját ahogy csak akarja, nem akadályozza semmi és tényleg jóval könnyebb, mint a másik.
Viszont ha több órát akarod használni, vagy akár egész nap abban túrázol akkor az én bokámhoz kell az oldaltartás, mert egyébként nagyon megfájdul. Nemhiába hívják ezeket maraton cipőknek. Nem hinném, hogy túlságosan lassabbak lennének a bokacipőnél egy hozzáértő ember esetében. Viszont nem fér el egy kis hátizsákban.
Előzmény: Plezúr (12435)
Plezúr Creative Commons License 2010.04.12 0 0 12435
Félig meddig költői avagy provokatív a kérdésem, de itt ez a két gyorskori.
Gyakorlatilag ugyanaz a kettő, annyi különbséggel, hogy a 20.000Ft-tal drágább darabról "levágták" a cipő boka feletti részét. :) De ugyanaz a sín, ugyanazok a kerekek, ugyanazok az anyagok, ugyanazok a csatok.
Nem az lenne a logikus (ha már az előállítási költségeket figyeljük) hogy pont fordítva alakuljon az ára?



























A marketingen kívül egy logikus magyarázatom persze van: a bokát nem rögzítő cipők a többség számára kényelmetlenek, pontosabban viselhetetlenek, így ebből kevesebbet lehet eladni, vagyis a szerszámköltség fajlagosan magasabb.
Sajnos én is azok közé tartozom, akinek gyenge a bokája a félcipő viseléséhez, ezt néhány boltbeli cipőpróba alkalmával be kellett látnom. :( Persze gurulni nem volt módom ilyenben.
A másik kérdésem az, hogy a két cipőtípus közül a magasan záródó érdemben mennyivel rontja a versenyzés hatékonyságát? A plusz súly jelent elsősorban gondot, vagy a merevebben tartott boka, netán, hogy könnyebben összeér a két cipő a belső boka táján, vagy-vagy?
Netán nincs is jelentős különbség, egyszerűen csak a "profik" ezzel különböztetik meg magukat?
Mike Creative Commons License 2010.04.12 0 0 12434

A Hősök szerintem is jó lesz

jó, akkor nem 2:52-kor :)

Előzmény: zfazek (12431)
preben Creative Commons License 2010.04.12 0 0 12433
sose késő elkezdeni...nekem is asszem 35 körül volt először a lábamon göri (úgy hogy még jégkorizni se tudtam)...minden az elhivatottságon múlik...mint minden.... a saját példám okulásul: én egy lidl-s olcsó korival kezdtem, s egy ideig nyomtam városban is, de az egy túlélőtúra volt minden nap, a gurulás élvezete minimális....túl sok mindenre kell figyelni....s így váltottam, inkább hosszabbtávú edzésjellegű gurulásokat csináltam/ok....s mikor a műanyag sín eltört, beruháztam egy PS R2 versenykoriba....nos ég és föld....s annyiban vitatkoznék a "kínzókamrával", hogy nekem nagyon bejött....nagyon kényelmes, még egy bőrkeményedést se okozott soha...szóval az én tanácsom: Döntsd el mit szeretnél hosszútávon, városban gurulgatni vagy később majd félmaratonokon/maratonokon indulgatni? Ha az utóbbi akkor inkább vegyél egy olcsó fittnest hogy megfog-e a filling, s az alapképességek meglegyenek, s utána célirányosabban tudsz beruházni. S ha nem jön be akkor csak 10-et buksz...ja és a legfontosabb: MINDEN védőfelszerelést hordjál! Lehet hogy menőbbnek látszanak az anélkül korizók, de én ismerek olyan embert aki profin nyomta a fittneskorit, de egy kis gally okozta szilánkos csuklótörés óta nem volt a lábán kori....
Előzmény: Bagamoyo (12416)
Saughassy Creative Commons License 2010.04.12 0 0 12432
Valahogy en is igy saccoltam a sorrendet. A gyorskorinal mindent a sulyert, a fitnesz a belepo tipus es olcsobb, az urban a tuti kompromiusszum. :)
Előzmény: zfazek (12430)
zfazek Creative Commons License 2010.04.12 0 0 12431
Jó lenne korizni is és utána táplálkozni, beszélgetni valahol.
Találkozzunk a Hősökön! Csak ne 2 óra 52-kor :)
Előzmény: Mike (12427)
zfazek Creative Commons License 2010.04.12 0 0 12430
Egyértelműen a Twister a legkényelmesebb és a karbon gyorskori a kínzókamra. De kollina a kákettő fitneszére is azt mondja, hogy nagyon kényelmes.
Előzmény: Saughassy (12422)
Plezúr Creative Commons License 2010.04.12 0 0 12429
Nem ígérek semmit, de ez tényleg szép kerek évforduló! :)
Előzmény: Mike (12427)
Mike Creative Commons License 2010.04.12 0 0 12428

ja és még 1, illetve 2

érdemes otthon is hordani kicsit a szobában, illetve gyakoroloni, akár szőnyegen állva is, az egy lábon állást

bár ha jégkoriztál, akkor ezzel nem lesz gond

Előzmény: Bagamoyo (12416)
Mike Creative Commons License 2010.04.12 0 0 12427

18-a pont vasárnap

megfelel mindenkinek ha Bp-n csinálunk vmilyen topik 10 lves lvfordulót?

 

ötleteket szívesen várok, mit is lehetne csinálni

 

sőt ha valaki szponzorál pár millióval, akkor akár koncert is lehet :)))

Mike Creative Commons License 2010.04.12 0 0 12426

van esély

de meg kell tanulnod esni

védőcucc is alap

Előzmény: Bagamoyo (12416)
Bazsa69 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 12425
Ja, nekem a fék nem jött be: amikor használható, kicsi a hatásfoka. "Koszorúnál" meg bajt okozhat...

Kedvcsináló :O)
Előzmény: Bagamoyo (12418)
Saughassy Creative Commons License 2010.04.11 0 0 12424
Ja tenyleg, szetszedtuk egy haverom fitnesz Salomonjat, aszzem 90es kerekek, erezhetoen konnyebb mint az IlCapom, es valszeg jobban is szellozik.
A kerekek rogzitese itt is meger egy miset. A csapagyak szabvanyosak, ket oldalrol bepattannak a kerekbe, ahol a gyarilag kialakitott melyedes miatt elvileg nem is lehet beljebb nyomni oket, DE a ket csapagy kozotti terbe be kell tenni egy kis hengert, ami ott lotyog a csapagyak altal hatarolt legures terben (ez vegul is egy tavtarto, de nem kozpontositott), es igy a tengelyt sem egyszeru attolni az egeszen. Szetszedni meg plane nem. Raadasnak a tengely szokas szerint nem elfordulasgatlos, igy ket kulccsal lehet csak meghuzni.
Komolyan nem ertem a tervezoket. :)
Ebben is ILQ7esek vannak, de sajnos nem tudtuk osszemerni az enyemmel, mert ugy elment az ido, hogy nem tudtuk tesztelni.
Bazsa69 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 12423
Üdv, Bagamoyo!

A 41.-et töltöm, pár hete vettem a görkorimat, egy K2 Exo fitneszkorit. Kezdő vagyok e téren, igaz, pengés kori azért már volt a lábamon de azon sem nagyon brillíroztam... ;O)
Én is végignézegettem a olcsóbb görkorikat (erről itt olvashatsz is): gurultak azok is, de nem voltak kényelmesek, márpedig nekünk, hobbikorisoknak ez a legfontosabb szempont; egy órát korizni szülési fájdalmak és sebesedés-nyomorodás nélkül.
Ha találsz olyan korit ami olcsó és kényelmes, szerencséd van, elsőnek az is megteszi. De ha beledugod a lábad egy komfortosabb típusba, nem fogosd bánni a felárat (én legalábbis nem bánom, hogy 12-16 ezres helyett 26-ot szurkoltam le az enyémért!).

Gyakorlásra üres parkolót keress, kavics- és üvexilánk-menteset, és ne parkoljanak benne drága merdzsók és bömösök... ;O)
A védőfelszereléseken kívül egy alapszabályt ne felejts: dőlj előre! A seggreesés nemcsak "égés", de komolyabb sérülést, sőt agyrázkodást is eredményezhet.
Bújd a yuotube-t, oktató társ hiányában onnan is elleshetsz ezt-azt. :O)

Hajrá!
Előzmény: Bagamoyo (12418)
Saughassy Creative Commons License 2010.04.11 0 0 12422
En nem akartam ennyire markara szukiteni, nekem pl nagyon tetszett a Twister, de keskeny volt.

Inkabb arra gondolok, hogy neked van jo minosegu fitnesz (sot gyorskorid is, ha jol emlexem), ill urban (a Twister). Melyik a legkenyelmesebb tobb ora viseles utan?
Előzmény: zfazek (12421)
zfazek Creative Commons License 2010.04.11 0 0 12421
Hi,

Én 36 évesen kezdtem, nem is jutottam sehova :)
Szerintem bármikor el lehet kezdeni, ha nem jön közbe semmilyen sérülés, egészségügyi probléma akkor úgy tervezem, hogy legalább 65 éves koromig napi szinten gurulgatok. Az a jó a korizásban, hogy annyi de annyi nehéz figura van, hogy életed végéig van mit tanulni.
Ha jó a méret akkor próbáld ki Sau koriját! Én idáig Rollerblade hívő voltam de a feleségemnek vettünk egy K2 fitnesszt és annyira szereti, hogy belátom nem nagyon kell jobb vagy másik kori.
A kerékméret 80mm legyen szerintem, esetleg 84mm és a lehető legrövidebb sín ~ 250-270 mm.
Mostanában én is sokat korizok a városban, tényleg nagyon jó móka, de péntek délután hazajönni egy rémálom volt, annyian voltak az utcán.
Kesztyűt és térdvédőt mindenképp vegyél és esetleg egy könyökvédő sem árt.
Fék: először hagyd fel és próbálj vele fékezni. Ha nem megy vedd le nyugodtan :)
Előzmény: Bagamoyo (12416)
Saughassy Creative Commons License 2010.04.11 0 0 12420
Ezt nem hiszem el, en vonzom az esot. Reggel 8 ota folyamatosan el akartunk indulni korizni a Stadionokhoz. Mi lett a vege? Amint fel oraja kiertunk, es elkezdtuk felhuzni a cipot, megjott az eso is. Vicc. :)
Saughassy Creative Commons License 2010.04.11 0 0 12419
Jobb lenne egy minosegi, egy kenyelmetlen darab csak bosszusagot szul. Egyebkent van egy 43-44 es fitnesz K2-m hasznaltan elado, gyak nullkilometeres kerekekkel. :) 10.000ert megvalok tole es kapsz ajandekba terd es konyokvedot is. ;)

De ha visszaolvasol, errol is megoszlanak a velemenyek.
Előzmény: Bagamoyo (12418)
Bagamoyo Creative Commons License 2010.04.11 0 0 12418
Köszönöm!

Konkrét kérdés: kezdőnek fékkel, vagy nélkül? visszaolvastam, de vegyes véleményeket láttam.. Aztán: a párezres vackok elveszik az ember kedvét, vagy alkalmasak arra, hogy az első szezonon beletanuljak? (nem akarok úgy járni mint a nőm a kenyérsütő géppel. elment a kedve-5 alkalom után- és most a kamrában rohad egy csúcsmodell )
Előre is köszönöm!
Előzmény: Saughassy (12417)
Saughassy Creative Commons License 2010.04.11 0 0 12417
Sosem keso belevagni, es sokszor talalkom 40 felettiekkel. Az viszont valoszinu, hogy ovatosabban kell kezdeni, ha nem treningezted az egyensulyerzeked es az izuleteidet semmilyen mas sporttal.
A koriban az a jo, hogy meg nagyon kotott izuletekkel is elvezetesen lehet gurulni, baj altalaban csak az esesekbol lehet.
A varosban korizast viszont elso korben verd ki a fejedbol, az egyik legnehezebb mufaj, a turelmetlen embereknek mindenkeppen. :) Esszel csinalva es nemi technikat felszedve viszont az egyik legelvezetesebb is.

Kezd fitneszkorival, ill ha sok penzed van, nezhetsz valami urban korit is. Pl Rollerblade Twister, K2 IlCapo, The Don (Az il capo neked szerintem tul fiatalos design lesz.:)
Ha a sebesseg megszallottja vagy (amit korod miatt azert nem ajanlanek mar), akkor vannak a nagyobb kereku fitnesz vagy race korik.

Zfazek majd nyilatkozik, a fitnesz vs urban kerdesben, nekem kenyelmesebbnek tunt az urban K2 m mint a fitnesz, de volt kozottuk par ev kulonbseg.

Tanulni teljes vedofelszerelessel kezdj, kesobb el lehet hagyni par dolgot, de a csuklovedot soha. Szerintem. :) A serules igy meguszhato, kis temponal kell gyakorolni es akkor nem tudsz nagyot esni.
Előzmény: Bagamoyo (12416)
Bagamoyo Creative Commons License 2010.04.11 0 0 12416
Örömmel találtam a topicra! Üdv mindenkinek!
Hm.. Nagyon régi vágyam a görkorizás! Sajnos elmúlt már a kora ifjúságom.. Van köztetek aki negyven fölött kezdte? Van esély komoly sérülés nélkül megtanulni egy kellemes városi közlekedő szintet? Biztatást, de elsősorban tanácsot várok, milyen felszereléssel érdemes belevágni, kori típus, védőfelszerelés, stb.. Előre is köszönöm!
Saughassy Creative Commons License 2010.04.11 0 0 12415
Csak a felesleg kopik le, ne aggodj. :) Ezzel egyutt nem lehet, hogy tul kis szogben tolod ki, nem lattam a konkret korid, de ehhez 10-15 fok kornyeki szog kellhet, ami mar a tapadas hianya miatt nem tul optimalis. Szerintem. :)
Varosban viszonyt egyertelmuen jobban fogy a sin, az enyem orra nez ki ugy, mintha atomtamadas erte volna, es az oldalan is van itt-ott. Jardara fellepeskor szoktam neha odacsapni, de csak esztetikai a problema es a kompozit is birta. Ne aggodj szerintem, max azon gondolkodj, hogy tenyleg muszaj-e ellepeskor annyira bedonteni. Kellene megint par video. :)
Előzmény: Bazsa69 (12413)
Saughassy Creative Commons License 2010.04.11 0 0 12414
Gyakorold a masik labbal is, az egyenletesebb kopas miatt. Ugy mar nem olyan vicces. :)
Előzmény: Bazsa69 (12412)
Bazsa69 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 12413
Még valamit (aztán hagyok másokat is szóhoz jutni!): megtapasztaltam a műanyag sín hátrányát. Amikor lejtőn, nagyobb sebességnél "ráhajtok", mielőtt felveszem a lesikló testtartást ("golyó"), az ellépő láb sínjének elején a belső oldal leér. A gyárilag 78 mm-es, de már kissé kopottas kerekeim további kopásánál ez valószínűleg erősebben fog jelentkezni...
Talán ez is az oka a speed-korik nagyobb, magasabb kerekeinek és a vékonyabb alumínium sínek használatának.
(súlyban és merevségben szerintem nincs nagy különbség, talán csak a csapágyhő elvezetésében jobb az alu sín)
Előzmény: Bazsa69 (12411)
Bazsa69 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 12412
Időközben megtanultam a T-fékezést is.
Ez fórum, nem a személyes blogom, mégis írnék róla, mivel ezzel talán segíthetek azoknak, akiknek még nem megy.

A T-fékezést helyesebben 1-es féknek, pontosabban fordított 1-esnek kellene hívni: a hátul lévő láb nem merőleges az elől lévő lábbal (és a haladási iránnyal), hanem 90°helyett csak kb 60°-os szögben áll.
(ha derékszöget zár be, a fékező láb oldalára forgat be)
Fontos, hogy a testsúly nagyobb része a gördülő lábon legyen!

Nagyobb sebességnél szlalom, közepes sebességnél T - azaz 1-es - fék, kis sebességnél 180-as forduló, nagy terpeszben (úgy nem dob ki a centrifugális erő).

Eredményes gyakorolgatást! :O)
(sisak, térdvédő és kesztyű alapkövetelmény, de a könyökvédő és csuklóvédő sem árt)
Bazsa69 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 12411
Ami a "nagyokról" rám ragadt - és a logikám is megerősített - az az, hogy a nagyobb és keményebb kerék gördülési ellenállása kisebb.
A speed-korik általában 90-100-110 mm-es 85a-s kerekekkel gördülnek.

Ma "lebotkoriztam" a félmaratont: 21,6 km-t 81 perc alatt (16-os átlag). Ezzel megvan az első 100 km-em! :O)
Nagy élmény volt!
Az idén meglesz a Maraton is!... ;O)
Előzmény: Saughassy (12410)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!