Szia! Én jó szívvel merem ezt is ajánlani: https://filterabc.hu/SHELL-Helix-Ultra-ECT-C3-5W30-4L . Az enyém 1.6-os benzines és én abba is ezt teszem, a könyve szerint is jó bele. A gyári olajszűrőt is a Mann gyártja, úgyhogy tökéletes választás. KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET mindenkinek!!!!!!
Mivel láncos vezérlésű motor, ezért tökéletesen egyetértek a 10000 km olajcsere intervallummal. Nagyon köszönöm a segítséget. Kellemes ünnepeket kívánok! :-)
Szia, köszönöm a gyors választ. Mivel az autó újonnan Belgiumban volt üzembe helyezve, ott már akkor előírás volt a részecskeszűrő, így igen van benne (sajnos). Szűrőkben a mahle ill. a mann filter amin gondolkozom, melyiket ajánlod?
Szia, igen ilyet szeretnék, csak a literenkénti ára nem túl kedvező az 5l- hez képest, ill. telefonáltam, és nem tudtak biztosítani. De úgy látom most van l-es. Köszönöm a gyors választ és a segítséget. :-)
Üdv ! Annyit kéne megtudnod ,hogy van-e már ebben DPF(részecskeszűrő),mert ha van ,akkor valamelyik jobb márkából (Eneos) 5w-30 -as kéne ,ami C3 -as minősítéssel !:-)
A napokban sikerült szert tennem egy számomra új Kia Cee'd kombira. 2008-as évjáratú, 1.6 CRDI. A pontos típus jelzése kérdéses, mert Belga bejegyzésű vagy piacos autó volt, a forgalmiba ED típusjellel illették. Segítséget szeretnék kérni abban, hogy gyártmány szerint milyen olajat ajánlotok (milyet használtok) bele, ugyanis a total quartz ineo hks d 5w30 olaj nem elérhető amióta kiégett a gyár (a gyárban elvileg ilyennel töltötték fel).
A másik nagy kérdés, hogy szemüvegtartót honnan tudnék beszerezni, barátságos áron (elvileg típus hiba, és hiánycikk bontóban is). Boltból amit ajánlatot kaptam 42.000.- (köszönöm de annyiért nem kell). Segítségeteket előre is köszönöm.
2020-as Proceed GT nem huzza fel magatol nekem csak ha hosszan nyomom a zaras gombot aminek total semmi ertelme,hiszen pont az lenne a lenyeg hogy ha lehuzva felejtem felhuzza....igy csak akkor ,,huzza fel ha en latom h le maradt engedve. ez mondjuk eleg gaz...
Szia, tudsz egy linket küldeni a tpms szenzorhoz? Én ebay-en találtam, de ott kb 12 ezer volt egy pár, ennyiből itt meg lenne majdnem mind a négy :D... előre is köszi!
4 db kinai ( Aliexpress, 12USD/db) autospecifikus TPMS szenzorral szerelt acel felni + teli gumu szerelese tortent meg ma. Par km utan eltunt a kezdeti TPMS hibajelzes. Egyszoval ugy tunik, fasza.
Elvileg minden gyártónál az augusztusi szabadságolások (gyártósor-karbantartás, stb) után már a következő évi modelleket kezdik gyártani. Ha ilyenkor adja le az ember a rendelést és kezdik gyártani, az már elvileg következő modelléves lesz. Szerintem (ha csak nem beállt készletes autót látsz a kereskedésben) decemberben már kereskedésekben van a következő modellév. Lehetnek kivételek, mondjuk ceed-re 1.4 turbóbenzinesre van, hogy 8-10 hónapot kell várni a megrendeléstől.
Valahol azt olvastam hogy az uj Ceedek,alapból felhúzzak az ablakot,ha le van eresztve miutan lezarjuk az autót. Ez tenyleg igy van,vagy esetleg csak valamelyik magasabb csomagban pl Gold,gt line kerül(t) bele?
"Csak úgy mellékesen befotózok neked egy "becsületes nepper" autót a szomszédból. Igaz ez már nem új, hanem 5,5 hónapos és természetesen nem használtan vette.:)"
amúgy én soha nem állítottam olyant, hogy a nepperek mennek 100 ezret. Ha ők mennének 100 ezret nem lenne idejük az ilyen autó árát "megkeresni"
Capisce? :)
Látom a korábbi kérdésemre még mindig sikerült a választ összehoznod ?
Egyébként meg tényleg hagyjuk már ezt a témát, mert nagyon off irányba ment el az egész. Meg van jobb dolgom is, mint itt "bohóckodni" veled :)
Csak úgy mellékesen befotózok neked egy "becsületes nepper" autót a szomszédból. Igaz ez már nem új, hanem 5,5 hónapos és természetesen nem használtan vette.:) https://i.imgur.com/jYzllax.png
1-2-3 autós kkv-k nem mennek annyit. A magas éves futás nagy általánosságban olyan cégeknél jelentkezik, ahol üzletkötők, szerződéses karbantartók, terítők vannak. Szerintem.
Egy évben - manapság - 3-6 nap van, amikor csúszós az út.
Nem arról van szó, hogy félek vezetni, arról van szó, hogy én bármennyire is vigyázok, lépésben megyek szöges gumival, ha jön oldalról a faszkalap egy lerajázott ronccsal.
persze, biztosító meg minden, de MINDENKI tudja, hogy megy ez. Én inkább ezen a pár napon beülök taxiba, és alkalmanként 800-900 forintért reggel elmegyek dolgozni, hazafelé akár sétálhatok is.
Nagyon sok egyéni vállalkozó KKV az 1-2 -3 gépkocsinál, igenis megnézi a költségeket. ...és most nem csak a bazi magas márkaszerviz költégekről van csak szó, hanem az eladhatósági költégek is játszanak.(nem a multikról beszélek) Halkan megjegyzem hogy a skodáknak nem, de a fócusoknak már beelőzött a Ceed a céges autók piacán. Nem a magánvásárlások miatt ugrott meg a Ceedek eladása. A cégeknek is megéri, mert a legjobb árfekvésü kombi ma a piacon :)
Aki egy évben 75-100ezret megy, az valszeg céges autóval teszi, nem sajáttal - nem haszongépről beszélek, hanem Cee'd-ről. A cégek meg nem hiszem, hogy nagy üzemben állnának bele a tekergetésbe.
A félbehajtott autók.... Nagyon szomorú, mikor az ember vétlenül pórul jár, sőt! De hogy ezért nem ülök bele/rá a gépre? Szerintem ez nonszensz. Persze Budapesten elsőnek leesett hóban ész érvek miatt nem ülök autóba, csak ha nagyon muszáj, de másnap, harmadnap már igen. Mondjuk ezen a télen az első havazásban éppen motoroztam - le volt beszélve a szerviz - de nem volt jókedvem tőle :-)
A motorosbaleset után egy évig feküdt a garázsban az oldalán a motorom, facsarodott a szívem minden alkalommal, mikor bementem a garázsba (és akkor az egyéb kapcsolatos érzésekről nem beszélek), de eszembe sem jutott, hogy basszus, nem kellett volna elmennem vele arra az útra. Sajnáltam rohadtul, ráadásul azóta sem kaptam meg az egyébként korrektül megállapított kárértéket (meg a többi kártérítést sem), még kinéz egy-két lábműtét is, de egy percig nem jut eszembe, hogy azért ne üljek fel a mostani gépre(ami ráadásul visszalépés a törötthöz képest), nehogy összetörjön.
Pontosan. Én megemlítettem a haveroknak, hogy gondolkozom a cserén, másnap jött az egyiktől a telcsi, hogy komoly-e az eladási szándék. És vitte is.
Tudta, hogyan és mire használom, a legtöbb kolléga kiröhög, hogy télen taxival meg gyalog járok, ami nem igaz, mert csak amikor hó és latyak van. Mindig az a szöveg, hogy az autó van az emberért és nem fordítva. Ilyenkor mindig én mesélem röhögve és szándékosan bántóan fogalmazva, hogy gyere ki a telepre, ahol az összehajtogatott autók vannak, abból a fele vétlen, valamint elmesélem, amikor a havernál egy időben unalomból segítve ráncigáltuk egyenesbe az autókat.
És akkor általában nem röhögnek így a tulajok.
Ja, a leghülyébb kolléga szinte hónapra pontosan ugyanakkortól árulja a Micra-ját teljesen eredménytelenül.
Nem, nem csinálom így, mert nem vagyok nepper, viszont ismerek párat. De elhiheted, hogy az ő körükben sokkal gyakoribb az arány, mint ahogy gondolod, v amit leírtál.
Előtte válaszolj a kérdésre, hogy legalább tudjam a választ. Utána ok, abbahagyjuk :)
"Mutass egy márkaszervizt, vagy bárkit is, aki megmondja, hogy hány km van az autóban. (kormány, pedálok, gumi, fék, obd, kompresszió, kokszosodás, kipuffogó rendszer, stb...,vagy miről?"
Erre a felhasználók nagy többségének van ideje energiája és lehetősége? Főleg azok akik 50000 kilométert autóznak vagy többet évente. Ez mondjuk 1000-ből 2-3.. Te is így csinálod?
Biztos lehetsz abban, hogy tök hülyék és soha az életbe nem mondják meg a legtöbb autóról, hogy pályás 300 ezer, vagy városi/rövidtávú 80-100 ekm van benne, ha rendszeresen karban van tartva és cserélve rajta minden, ahogy kell. Mutass egy márkaszervizt, vagy bárkit is, aki megmondja, hogy hány km van az autóban. (kormány, pedálok, gumi, fék, obd, kompresszió, kokszosodás, kipuffogó rendszer, stb...,vagy miről? Ugyanmár :) Egy zömmel pályán használt 300 ezres különbül néz ki, mint egy azonos korú vásrosi 60-80 ezres járgány átlagában nézve. Természetese nagyban függ a használójától is az állapot. De nagyrészt a mákaszervizek dolgozói is bent vannak a történetben, ahogy az autólopásoknál is páran voltak , s feltételezhető, h még vannak is.
Először el kell menteni a kívánt rádió adókat. Én kedvencekbe tettem néhányat, azokat aztán lehet már léptetni a kormány bal oldalán levő fel-le kapcsolóval:
Az észszerűbb választás szerintem akár itthon akár kint, a magán tulajdonostól venni az autót. A kinti kereskedőtől veszi a magyar kereskedő az autót (többnyire). Tehàt mind a kettő "húz"rajta. Abból élnek. Kint is csak hosszas keresgélés után lehet autót találni. Én 2× jártam úgy, hogy mire ki mentem már eladták az autót, mert előre nem utalok láttatlanba. Harmadjára sikerült aztán. Ugyan az vezérelt amit itt írt valaki, jobb utak, szervízelés korrektebb, hosszútávú használat. (Németországi tapasztalat) Azóta rájöttem itthoni ü. helyezésű, tulajdonostól származó vásárlás jobblehet. Persze kivételek ettől még lehetnek.
Egyet értek ,azért nem lehet általánosítani ,mert az rossz koncepciót szülhet !:-) Csak még szőrmentén annyit,általánosítás nélkül ,hogy hasonló km/évárat alapján melyik lenne az ésszerűbb választás (külf./hazai),hát ....... !!??:-)
Aki új Ceed-et használ (2018-től), tudja esetleg, hogy a kormányról hogyan lehet a rádióadások között léptetni? Mikor a konzolon a főképernyőn vagyok(és egy aktuális adót kiír a bal oldali hasábban), egyszerűen nem tudom hogyan lehetne léptetni (persze másik adót lehet keresni, vagy hangosítani/halkítani de én az előre beállítottak között szeretnék váltogatni), így állandóan a monitoron kell nyúlkálnom, ha másik adóra szeretnék válltani, baromira idegesítő.
Ezek félreérthetően írtam, bocs. Igen, vannak kint is rendesen karbantartott autók is, de azokat ott se lehet olcsóbban megvenni, egyszerűen nem éri meg behozni. Ránéztem a mobil.de oldalra. Matrac cartárs által kinézett autót, hasonló paraméterekkel 6 ezer eurótól árulnak. Itthon meg 2.1. Nem jön ki a matek.
Ja, valami ilyesmire gondoltam. Ha az elméleti lehetősége adott, akkor nekem alapvetően az egyelőre elég. Nem valószínű, hogy belevágok, mert soha nem szerettem ilyen szinten megberhelni a gépet, de ki tudja. Egyszer lehet megpróbálom. Ilyenkor vagyok bosszús, hogy lecsúsztam a goldról, abban az egy órában, amíg ott voltam... Ha már akár előtte nap tudom, vagy csak a szalonba indulás előtt, hogy már nincs meg, akkor szerintem nem zavarna ennyire.
Ezt sajnos csak megerősíteni tudom. Az elmúlt két évben, három autót adtam el. Mondom itt a kinyomtatott JSZP doksi. Egyik vevő sem tudta,s hogy mit is mutogatok nekik.
Sajnálom..:( Nagyon bosszantó tud lenni az ilyen. Elég gyakoriak az ilyen véletlen, vagy szándékos sérülést okozó esetek. Ha lehetőségem van , akkor mindig olyan parkolót keresek, főleg bevásáró központokban, ami kicsit messzebb van és nem áll a közelben senki. Próbáld meg polir folyadékkal pl sonax óvatosan eltávolítani a nemkívánatos csíkokat. Ha nem túl mélyek, akkor sikerülhet is. Nekem is volt hasonló esetem. Raktam fel első és hátsó kamerát, de persze az sem előzi meg az ilyen eseteket, max csak rögzíti az eseményeket. Persze az is csak azt, ami a látószögében történik, mivel nem 360 fokos....
Sőt, van olyan (nem egy) hazai újonnan vásárolt autó, mely éves szinten fut 80-100 ekm-t. Lecseréli mindig időben magának az olajat, szűröket gumikat, féket,stb, és visszatekeri az órát kb. 29 ekm-re és elviszi az előírt 30ekm/ éves olajcserés szervizre és legalizálja a szerviznyönyvbe a 29 ekm futást. Ezt megcsinálja még 3x és a közel 300 ezret futó autóját eladja "hivatalosan igazolt" kb 80-90 ezer km-el. Tehát nem egyszerű sem az itthonról, sem külföldről behozott autók valós futásteljesítményét ellenőrizni.
Egy külföldről, tök ismeretlen előélettel behozott, dízel autónál, bizony kétségbe vonom a valós kilométeróra állást.
Én meg az itthoni autók valós kilométeróra állását. Utolsó eladott autóm adatai lent, eladás után azonnal visszatekerték. Semmilyen visszatartó ereje nincs a JSZP-nek, az látszik. Csak vissza kell tekerni és találni olyan vevőt, aki nem nézi az adatbázist.
Üdv ! Ezek szerint úgy véled ,hogy a Lajtán túl nem élnek az autójukkal felelősen ,arra a szervizigény betartását komolyan vevő emberek ? Szerintem meg pont ellenkezője inkább az igaz ,azt hozzátéve hogy Ők ennek fejében használják is az autójukat (nem 10ekm-t),és hát ebből fakadó használta(főleg téli autópályás sópermet),látszik is rajtuk ! Viszont kevésbé látszik/érezhető a motor,váltó,futómű, az ülések ,pedálok,kárpit kopás mert pályán relatíve hosszú utakat megtéve ezeknek kevesebb a km arányos elhasználódásuk !:-)Ezért is tekerik meg visszafelé a kocsik legalább 90%-t,de lehet többet !:-(((
Ui: A trehány gazdás autónak meg nincs országhatára !:-((
Nyilvan ez idegesitő, de kis pasztával el lehet tüntetni a nem tul mely karcokat, de a fekete nyomokat mindenkepp. En prevent polirpasztat es puha pamutrongyot (pl rossz polo) hasznalok ilyenkor.
juhuuu, köszi a beszámolót Lemir! Nekem még jó fél év, remélem akkor is ilyen lesz a hozzáállás a kvári szervízben. Végre előny, hogy kvári vagyok. De persze a 4 hónapos autómat már meghúzták a ház előtt a párhuzamos parkolóban... cetli semmi. Igaz csak horzsolások, vékonyak, de a fehér autó nem mutat jól a fekete csíkozás...
Persze, mint tudjuk a kivétel erősíti a szabályt. A most húsz éves, városi szaladgálónkban, lassan 120 ezer lesz, de van a családban negyedszázados autó is, 130 ezerrel.
Lehet egyszer majd eladó sorba kerülnek, de már most sorban állnak érte a barátok, rokonok, kollégák. Mert látják, tapasztalják, hogyan tartjuk karban az autóinkat.
Egy külföldről, tök ismeretlen előélettel behozott, dízel autónál, bizony kétségbe vonom a valós kilométeróra állást.
Persze lehet jó autót találni kint is, de az, ott sem olcsó. Csak rá kell nézni a határon túli kínálatra.
Azt tudjuk, hogy mely részeknél lehet probléma. De vajon változtattak az anyag-összetételen, a beszállítón, az alakon, a színen az érintett alkatrészek esetében? Kb. 10 éve volt a ráncfelvarrás, de a motorok (és nagy valószínűséggel a perifériák is) maradtak a régiek....
Én majd 20 évesen 143 ezerrel adtam el most tavasszal a Toyotámat.
Vagyis van ilyen, ha nem is mindennapos.
És egy érdekesség:
a KIA-mat 6 évesen 29 ezer km-el vettem most tavasszal, jelenleg 33 ezer van benne. Ha levonnám a kétévenkénti horvátországi nyaralás ez évi 1500 km-ét, akkor még ennyi sem lenne most.
Majd megnézem a hátsó lámpát, lehet, h nálam is hasonló szitu van. A jobb első ajtóra azt mondta a szerviz, hogy igazítanak rajta, a csavarral lehet állítani a síkot. De mondtam, hogy most nem, majd talán legközelebb. Az a gond, ha tudom hogy ott vmi probléma van , akkor az bazi zavaró tud lenni, mert akarva akaratlanul is oda vonzza a szemem. Biztos mindenkinél hasonlóan működik. De a BMW-men, vagy a Golfomon is voltak, vannak hasonló dolgok. Persze jó dolog a maximaliznus, de hosszabb távon káros mellékhatásai lehetnek :)
Köszi! Még valami! Említetted ezt a jobb első sárvédő-lökhárító találkozásánál levő festék "torlódást"... Mielőtt olvastam ezt a problémát nálad, én is észrevettem, hogy nem teljesen pontos az illesztés az én autómnál sem. Túlságosan össze van nyomva a két elem. De érdekes módon csak a jobb oldalon. Majd lövök róla egy fotót! Úgy látszik ez széria "hiba". Mondjuk (ahogy írod is) ez azért nem égbe kiáltó probléma, de az én szemem rááll az ilyesmire (is)... Másik dolog a jobb hátsó lámpánál nem egységes körben az illesztési hézag. A lámpatest felett nagyobb a hézag mint a bal oldalon. Talán még 1 mm-nél is nagyobb a különbség. Majd egy mosás után megnézem, szerintem ezt meg lehet igazítani, csak lazítani kell a rögzítő csavarokon.
Az AAA-ról annyi tapasztalatunk van, hogy ott is kinéztünk két Cee'd-t, nosza elmentünk, hátha. Onnantól, hogy meghallgatták, melyik autók érdekelnek, egy óra elteltével otthagytuk őket, mert az ég világon semmi nem történt, hiába érdeklődünk, mikorra várható, hogy szóba állnak velünk. 2, vagy 3 nap múlva hívott egy értékesítő, hogy akkor mit is szeretnénk, milyen autó érdekel... Addigra tárgytalan volt a dolog.
Viszont egy ismerős ott vett egy 2. generációs Cee'd-et, ő elégedett volt az autóval 1-1,5 év távlatából.
Szívesen. Most nézem kinagyítva fénytöréssel elég sz@rul néz ki a hátsó embléma. Majd lövök más képeket. A téli 16"-os alufelnire raktam csak a K logot, a gyári 17"-os felnin az eredetiek vannak )
Ma voltam Kecskeméten a szalonban kipróbáltam a XCeedet 1.4T-GDI dögös masina.Ha már ott jártam rákérdeztem a szervizvezetőnél az E10-el kapcsolatos dolgokra.A válasz nekem 2016-os 1.4l-nél mehet minden tovább a normál(95) ha jót akarok 95 prémium.A 10 évnél idősebb kiáknál okozhat problémát.Nem pánikkeltésként,csak kíváncsiságból.Mindenki értelmezi ahogy akarja.Érdekelt egy hivatalos szerviz véleménye.
Végignéztem pár m.olajat és a gyári ajánlásokat is figyelembe véve ennek voltak a legkedvezőbbek a paraméterei (hideg-meleg viszkozítások, viszk, index, stb) De hasonlóan jók a TOTAL olajok is. Korábban a Ceed I-II-nél a Shell volt, most a Ceed III-nál Total a KIA marketing partnere.:)
Igen egy kis családi vállalkozás, elég sokat beszélgettünk, s úgy érzem , hogy szakmailag rendben van. Nem most kezdték, korábban kereskedéssel is foglakoztak, csakhát nagy volt a követelmény beruházásilag és nem tudtak igazából Pappasékkal, meg Jász plasztikékkal versenybe szállni, akik több kereskedésben osztják meg az autókészleteket, stb. Én voltam Pappas KIA műhelyben is, bizonyára modernebb, de ami kell egy szerviz munkához, az sztem itt is megvan, mind tudásban, mind felszereltségben. Ha kell vmi komolyabb cucc a garis javításhoz, azt ugysem a kereskedők veszik elő a fiókból, hanem lerendelik és az anygköltséget a KIA Mo. viseli, övék a munkadíj része, ha jól tudom.
Én ugy gondolom, hogy itt nincs olyan átba...s, mint egy olyan helyen, ahol megmonják, hogy mikor gyere vissza az autódért és nem csillagászati áron dolgoznak, mint a legtöbb. meg nem nivópálca folé nyomatták bele az olajat sem. Van az autón pár széria hiba, mint pl a manuálnál a kuplung hirtelen felengedésekor kerregő hang (kinyomó/nyelesteng. környékéről), vagy a jobb odali lökhárító/sárvádőnél lévő festék torlódás, vagy az ajtó/sárvédő síkjában 1-2 tized mm eltérés. Ezeket mind fotózta, jegyzőkönyvezte. De nem kértem egyiknek sem a javítását, mert nem egy olyan hiba egyik sem, avatatlan szemek ezeket észre sem vennék még akkor sem, ha megmutatnám. Volt a műhelyben egy másik Ceed JD-s kb. 2 éves lehetett, annak a futómüvével babráltak vmit. Az első benyomásom pozitív volt, de ha vmi gond, v probléma is előfordulna velük, ami nem szimpatikus, akkor más szervizt keresek majd. De ugyanez fennáll egy Papasnán, v bármelyiknél is :) Bevallom, hogy sok rosszat hallottam már a KIA szervizekről nincs igazából központi megfogalmazás bizonyos fontosabb dolgokra , de sztem ezek sem rosszabbak mint a többi, s ráadásul barátiabbak az áraik is. A köztes olajcserét mindenképp meg akartam csinálni az ismerősömnél, ezért is vettem az olajat, meg a gyári szűrőt (másik autómon is ő szokta cseréli) és nem került volna be a szervizkönyvbe semmi és vittem volna majd vmely KIA szervizbe a hivatalos 15 ezresre. Így pedig teljesen legálisan szervizkönyves lett a csere és örülök, hogy így döntöttem. Tehát, ha nem viszel anyagot, akkor egy 15 ezres csere kijön 22 eft-ból.
Embéma elől nincs még, mert nem stimmelt a mérete, amit kaptam 110 mm-est, mert ami kell az 115 széles. Ezért rendelnem ebay-ről egy KIA Niro 2019-est, ami azonos méretű. A kormányon és a felnin is fent van. Utóbbi kettőt fel kellett az eredetire ragasztani, a hátsónál és majd az elsőnél az eredetit le kell venni és a helyére felrakni a 3D-s K logot.
Tehát a motor nélküli kézzel behajtható tükröt akarod motorosra cserélni? Szerintem bontóban lehet próbálkozni, de fog kelleni a négy irányú nyomógomb és a behajtó nyomógomb is, meg némi barkácsmunka. Nem tudom, hogy a tükrök felfogatása azonos-e, ezt is meg kell vizsgálni.
Na! Ezt örömmel hallom! Kaposváriként, sajnos egyetlen véleményt sem hallottam még a kaposvári szervizről! Nincs a ismeretségi körömben KIA-s. Csak annyit hallottam róluk, hogy egy kis "családi" szervizről van szó. Véleményed szerint megvan a kellő szakértelem és technikai felszereltség is?
Milyen olajat vettél? Jól néz KIAz embléma! ;-) Előre is feltetted?
Ceed (CD) 1,4 T-GDI SW Gt line. Ma voltam köztes olajcserén 7.800 km-nél 6 hónapos a járgány. (A kötelező 15ekm, vagy 1 év kicsit előrehoztam) Teljes átvizsgálás alul, felül, kívül, belűl , OBD csekkolás, szervizperriódus beállítás légszűrő ellenőrzése (csere nem kellett), olaj + olajszűrő csere, szervizkönyv beírás, számla. 1 héttel előtte egyeztettünk időpontot, az olajcserére,h milyen olaj lesz bele és az árat. Udvarias ügyfélszolgálat, tulajdonos, szerelő egyaránt! Nem egy csili-vili műhely, de viszonylag jól felszerelt. Megkérdeztem, hogy jelen lehetek-e a szervizmunkánál. Válasz igen, csak vigyázzak az aknánál , nehogy beleessek :) Nem ismeretlen eredetű hordós olaj lett beletöltve, hanem az általam vitt motorolaj. Azért vittem, mert korábban már megvettem az olajat. Amúgy tök fölösleges vinni, mert van nekik (nem hordós), hanem 1 és 5 literes kannás kiszerelésben és árban sem drágább, mintha netről van rendelve. Most 7.800 km-től ketyeg a következő 15 ekm/ 1év időszak. (Itt hozzáteszem, hogy volt pár általam megkérdezett szerviz, aki úgy nyilatkozott, hogy függetlenül hogy köztes olajcserét kérek, akkor is a 15 eKm/1 év ismét meg kell jelennem olajcserén. Teljesen logikátlan és irracionális sok szerviz részéről az ilyen hozzáállás. Ráadásul még pollenszűrőt is ráerőltetik az emberre sok helyen tök fölöslegesen.) De természetesen 8-10 eKm futás után viszem ismét olajcserére (a saját és az autóm érdekében), ami kb. jövő aug.-okt. környéke lesz, majd azt követően a 30 ekm/2 év. Hogy mennyibe kerül mindez? 22.000 Ft !!! Most voltam ott előszőr, de természetesen nem utoljára. Legközelebb is hozzájuk megyek. Nekem még hozzá kellett tenni kb. 4 eFt-ot, mert nem Kaposvári vagyok. De így is bőven megéri. Nem csak az árat, hanem amit a többi szervizek többsége nem enged meg, hogy végignézzem a munkafolyamatot és hogy milyen olaj kerül bele. Ez ahol ma voltam a KIA Kaposvár hivatalos márkaszerviz. Mindenkinek, (aki elérhető távolságban van tőlük), bátran tudom ajánlani. A Szekszárdiak alsó hangon 41 eFt-os ajánlatot adtak ugyanerre a munkára. A korábbi beírásokból feltételezem, hogy vagyunk jópáran a ebből a térségből.:)
Na megvolt a 30k szerviz az "ígért" 60k jó magyar forintért. Ami nagyon fura, hogy továbbra sem cseréltek levegőszűrőt. Sem az előző éves szerviz során (16k km-nél) sem most a 30k km-es szerviznél sem. Rákérdeztem, és azt mondták, hogy nem kell. Ezért jövet ismét vettem egyet és már be is dobtam, akár a múltkor. Bezzeg fékolajat azt cseréltek.....
Ami még nagyon érdekes, hogy a munkalapra ráírták a navigáció és a fej egység szoftver frissítést, (amire rá is kérdeztem, hogy lefutott e ?) de most leellenőrizve nincs változás a verzió infókban. (szerviz előtt és után fotózva a képernyő)
Létezik, hogy a szervizek nem kaptak frissítést 2018 május óta??
Sztem nem gond a külföldi autó. Egyrészt jobbak az utak, mint nálunk, ami a futóműben köszön vissza. Másrészt jobb minőségű üzemanyagot tankoltak bele végig. Harmadrészt jobb szervizek vannak kint, kevesebb a sufni. Nem állítom, hogy ezeket így egyben mind megkapod, ha behozott autót vásárolsz, de általánosságban elmondható, hogy itthon minden kicsivel alatta marad a kinti körülményeknek.
Irhatnék neked egy velük kapcsolatos történetet (saját), de nem fárasztalak vele. A lényeg, hogy az ottani egyik szaki azt mondta, hogy nekik olyan ügyvédi hátterük van, hogy kicsi az esélye velük szemben elérni bár mit is! Hivatkozott itt valaki pl. a szerződéseikre. Nagyon igaza van. A leg - nagyobb bukta azokban van. Csak nagyon körültekintően, ha lehet, jogász, egy másik szervíz szakvélemémy - de lehet, hogy ezt nem is engedik - kellene ahoz, hogy valamelyest biztonságba érezze magát az ott autót vevő.
Nem kérdés, hogy bőven van még átverős kereskedés az országban, és azon túl is. Sajnos még mindig ez a jelentős többség. De azért az ügyfelek alázását, náluk fejlesztették a legprofibb szintre. No és az apróbetűs szerződéses pontjaik, no meg a szándékosan érthetelenül megfogalmazott állapotlapjaik is, a simlisségükről árulkodnak.
A cégem pár éve náluk nézett ki egy off autót. Az AAA topikban számtalanszor felsorolt, ügyfélbarátnak cseppet sem nevezhető okok miatt, nem lett üzlet. Itt hadd ne soroljam újból, mi minden velük a baj. Semmi túlzás nincs az ott leírtakban.
Persze akinek van felesleges ideje, kötélidegei, nagyobb arca az ottani "értékesitőknél", az próbálkozzon csak náluk.
Náluk nem az az alpvető baj, hogy: "Ahol mosogatnak, ott néha törik a tányér."
Rengeteg autót adnak el, az AAA-t kritizáló cikkek meg egy-egy autó hibájáról szólnak. A faluvégi kis-mocskos kereskedő mindenkit átb*sz, cserébe róla nem írnak a portálok, mert senkit nem érdekel, hogy mi történik Piripócson.
Ahol mosogatnak, ott néha törik a tányér. Nyilván észnél kell lenni, de ez igaz bármelyik kereskedésre az országban. Autószalonokra is. Hajjajjj, de mennyire!
Pontosan erre gondolok. Amennyiben valós a km, és tényleg rendben az autó, azt azonnal megveszi, ismerös, rokon, barát, kolléga... stb. De egészen biztos, hogy nem az említett kereskedésben köt ki. Persze ez kinti, ott nem pont így működnek a dolgok, de arra felé a dizelt meg azért vették, hogy menjenek vele.
hmmm, én 2007-es Crdi-t vettem 78 ezerrel... első tulajtól...igaz lekértem a jszp-t és random felhívtam két szervízt ahol a szervízbejegyzéseket csinálták, minden stimmelt...lehetnek még csodák :D
persze az is lehet, hogy két szervíz között ment +50 ezret és visszatekertette az órát +10 ezerre :D :D :D orbanisztánban semmi sem lehetetlen :D
MatracotAAA autónál lehet vásárolni (inkább mint jó leadni) csak mocskos aljas módon kell alkudni!!!ű
- A szerződéskötésnél jól olvasd el mit írsz alá és nagyon sok papírt iratnak alá veled . (sok cikk van fent mire kell figyelni, pl állapotjegyzőkönyv X-elős, de trükkösen van fogalmazva) és arra figyelj, hogy ha január elején vásárolsz szintén trükköznek az adásvétel dátumával (pl még 2019-re datálják így már Te fizeted a 2020-as gjműadót)
- Nagyon idegesítő az eljárásrendjük, rengeteget várakoztatnak puhítanak, mond meg a kereskedőnek, neked max 30-40 perced van, mert meg akarsz nézni még két három autót, ha addig nem jutsz be elmész :D
- Alku esetén mindig keresnek egy magasabb szintű vezetőt, aki egy "qva" jó ajánlatot mond, ne fogadd el, ragaszkodj a Te áradhoz...
- Addig ne fizess, amíg minden igért vackot amit hozzáalkudtál a kocsihoz nem adnak át. Vigyázz, pl a gumi-garniturákkal, mert vagy szart adnak, vagy nem azt a méretet és még lehet sorolni az aljas kis trükkjeiket, de Te vagy a vásárló így most Te diktálsz :D
Írasd fel velük mint hibát, de szerintem hibakódot már akkor sem fognak találni, ha esetleg lett betárolva valami. Vannak olyan hibakódok melyek törlődnek ha a hiba nem ismétlődik bizonyos időn belül.
Nem lehetetlen, csak qva nehéz elhinni. :D Szüleim 2001-es dízel Passatjában talán 120 ezer km van, csak akinek ilyen autója van, az szerintem nem nagyon fogja eladni. Pláne nem az AAA-nál kötne ki.
Előbbire gondoltam, gombnyomásra, vagy pl ha bezárom az autót. A gyújtás elvételes jelenleg nem lenne nagy segítség, mert a garázs be és kiállásnál kell be és kihajtanom mindig az egyik tükröt.
A 3A-nál nem óvatosnak kell lenni, hanem jó messzire elkerülni. Amu meg a kocsit illeti, 9 éves dízel és 77 ezer kilométer... De ha még hiszel a mesékben...
"10 év tapasztalata alapján a sima, paraszti, egyszerű, mezítlábas 95-össel is mindig beindult tavasszal a 3 hónapig sztenderen pihenő motor (még a karburátoros is)"
14 év karbis csónakmotoros (4 különböző motor, évi átlagos 100-150 üzemóra) tapasztalata az hogy a biolószaros (eddig 5 %) benzint tankolva átlag évente egyszer van dugulás, az esetek felében zöld trutyival van tele a karbi, a másik felében víz vagy porszem meg bele ha a drágábbikat tankolom akkor átlag két évente van karbi pucolás, és nincs zöld trutyis verzió csak a másik a probléma az hogy a kikötőm környékén nincs ömv kút csak mol és shell, azoknál meg a drágábbik is pont annyira lesz ződtrutyis mint eddig az occsóbb volt, tehát hordhatom a benzint a világvégéről ha nem akarok ezzel vesződni
Hat nemtudom,elkepzelheto,h valami bezavart,de egy majdnem uj kocsinal ez nekem fura. Gondolom,bezabalhatott,de azert nemgondoltam volna,h ilyen nehezen fog begyulladni. Ha kicsit visszahulik az ido,ujra megprobalom keveset inditozni,es megrpobalom elohozni ujra etzt.Aztan kitudja,lehet elo sem jon. Februarban megyek vele szerbizbe a kotelezot megcsinalni,olaj szurok. Megemlitsem nekik ?
Tudjátok mit? Én már leszarom a bio-komponenst. A Kia-ba toljuk majd szépen birka módjára az E10-et, időnként kap majd MOL, vagy ÖMV prémiumot, oszt jóság van. Mire beszarik, már nem lesz érdekes, mert amúgy is elöregszik, betiltják, kitiltják, stb.
A motoromba is megy az E10, leszámítva a téli leállást; most ÖMV 100 figyel benne, de az igazság az, hogy kb. 10 év tapasztalata alapján a sima, paraszti, egyszerű, mezítlábas 95-össel is mindig beindult tavasszal a 3 hónapig sztenderen pihenő motor (még a karburátoros is)...
Mit értesz automatán? Motoros tükröt, ami gombnyomásra behajtódik? Vagy olyan motoros tükröt, ami pl. a gyújtás levételekor mindig behajtódik, a gyújtás ráadásakor pedig ki? Utóbbira van megoldásom, csak le kellene hozzá szerelni a kartámaszt, és ilyen hidegben nincs hozzá kedvem. De azt tervezem, hogy tavasszal megcsinálom.
Brazíliában etanollal járnak az autók. Azt hiszem, kukoricából csinálják. Nálunk is abból van mindenféle kommersz pálinka. Jártam a szabadegyházi szeszgyárban, tudom.
Hát akkor csak tankolj olyat. Hogy többet fogyaszt az autó, az egyéb mahináció miatt is van. Egyébként is már többféle adalék van a benzinben. Fő szempontként a minél kevesebb károsanyag kibocsájtás. Érdekes, hogy azért drágábban még lehetőséget kapunk jobb benzin vásárlására. Egyértelmű bizonyíték arra, hogy sz@r a normál 95 - ös, hogy pár hónap alatt a homogén tartalma megszünik. A motor nem fog beindulni.
..azert szerintem keves olyan motor van, ami - mondjuk szivoszelep zarasi idöpontjaval - csakugyan üzemben modositja a kompresszioviszonyt a magasabb oktanszamu benzin miatt
Volna egy valószínűleg buta kérdésem, de azért megkérdezem. Szerintetek a Silver felszereltségű autóba valahogy utólag lehet beépíteni akár gyári, akár valami más megoldású automatán behajtható külső tükröket? Pl bontott eredeti alkatrésszel? Vagy bilibe lóg a kezem és ez sehogy se játszik? Alufelni, ablak sötétítés megoldható utólag, ha van rá elég lóvé (hátsó könyöktámasz értelemszerűen nem, de mivel nem ülök benne hátul, ezért nem is érdekel :D ), de kíváncsi lennék, vajon a tükröt meg lehetne-e oldani valahogy.
Nem csak lehetne, van is. Ebből fakad, hogy néhány kúton tankolva többet fogyaszt az autó.
mérnökök/ vegyészek ezt már megállapították
Mit? 50%-ig általában nem szokott gond lenni, csak a fogyasztás nő meg és a cefreszag a kipufogónál. Felette már nem biztos, hogy a motorvezérlő képes lekezelni. Az tény, hogy a régi autóknál az üzemanyagcsövek és az üzemanyagpumpa megmakkant, volt is belőle baj úgy 15 éve.
A LongLife motorolajok mellé a szervizek LongLife szűrőt is adnak? Itt a különbség.
Tartok tőle, hogy a válasz: nem. Miért gondolják a tulajdonosok, hogy az a szűrő, amit 15ezer km-re terveztek, ellátja a dolgát 30ezer km-en keresztül is? Teszik tönkre az autóikat... :(
De ilyen elven lehetne 15 - 20 % is az alkohol tartalma. Valahol van határa a keverékének. Amennyiben káros az alkohol tartalom, mert bizony az, mérnökök/ vegyészek ezt már megállapították, akkor csak az a kérdés, hogy a károsanyag kibocsájtás oltárán mennyi az a mennyiség amit még a fogyasztókkal el lehet fogadtatni :-(
Nem kell aggódni, eddig 5% alkohollal jártál, most majd 10%-kal fogsz, tehát ha eddig bírta, ezután is fogja bírni. A tartós, 5% alkohol már kikezdte volna rég a gumi alkatrészeket, ha nem lenne ellenálló valamelyik.
hagyományos karbis csónakmotorok és kerti gépek bírják legkevésbé a ződet, de autókban ez a technika már vagy 20 éve kihalt ha valakinél mégis gondot okoz akkor az az a kör akinél ott marad az üzemanyag hónapokig a tankban, ha valaki ilyen helyzetre készül akkor érdemes előtte a drágábbikból tankolni ha az nem ugyanolyan E10-es
Lehet összehoztál valami ritka csillagállást azzal, hogy rövidebben indítóztál.
Vagy esetleg motorvezérlő programozási gikszerbe futottál...
Asszony 1.2-es Rio-ja pl. olyat csinált, hogy hidegen nem indult be. Nem akartam neki elhinni hiszen új autó, alig volt benne tizen-x ezer km.
Kipróbáltam. Nekem beindult, de 2-3 hengerezett. Leállítottam, újraindítottam, megint csak 2-3 henger ment. Leállítottam, beindítottam. Megint 2-3 henger. Pumpát felnyomta bennem és tapostam neki egy padlógázt és erre beindult a 4. henger is.
Soha többet nem tudtam előidézni a hibát.
Majd 3 év múlva asszony a munkahelyéről indulva ismét nem tudta beindítani, később meg igen. Addig a pillanatig télen-nyáron semmi hibát nem produkált. Ennek már 1 éve és azóta is mindig indul.
Persze a KIA szerviz semmit sem talált...
Namost én úgy tudom, az 1.4 MPI Ceed motor és az 1.2-es, szintén MPI rendszerű Rio motor egyaránt a Kappa motorcsaládba tartozik, tehát akár lehet is egy olyan hiba a motorvezérlő programozásában, ami közös programkód.
Egyszerű: benzinesbe 5W-30 A3/B4, dízelbe C3 kell. Ha ezt beütöd a keresőbe, 10-11 ezer Ft körül dob ki egy 4 literes kannát, innentől tetszés szerint választhatsz. Nálam volt olyan, hogy a szerviz a saját beszerzésű A5/B5 olajat akarta beletenni, én inkább megvettem az olajat magam (Castrol Magnatec Stop-Start), és elvittem másik szervizbe, ahol hozott olajat is beletettek.
Shell, Total, Castrol.... Ahogy a művelt orosz mondaná; sájszegál :-) A márka lényegében nem számít abban az összehasonlításban, hogy a specifikáció (ACEA, API), és a viszkozitási osztály legyen meg. Sajnos, vagy szerencsére a KIA/Hyundai-nak nincs saját specifikációja, mint pl. a MB, MAN, VW, GM, VOLVO, stb-nek. Szóval minőségi olajcég termékei közül válogatva nem lehet hibázni.
Túl van parázva az olaj kérdése... A mienkben most éppen Mobil1 kering, előtte Shell Helix volt benne, előtte pedig a jó ég tudja milyen. Az öreg autómba ELF-et töltök(korábban ÖMV-t), a motoromba Motul-t...
De mindegyikbe MANN szűrőt szerelek - Championnal előfordult, hogy szar volt, pár másodperc kellett az olajnyomás felépüléséhez (miután kicseréltem MANN-ra, megszűnt ez a probléma).
én parázom túl? nem én hoztam elő a Shellt,sőt a két Totálról is elég lett volna annyit írni,hogy mindkettő jó az autómba és a különbség csak a szervíz intervallumban mutatkozik,ehelyett...
Tényleg ne parázd már túl ezt a Shell kérdést, bár én most TOTAL véletlenül Shellt kaptam. De a kötszerviz előtt három helyről kértem árajánlatot, Mobil, Castrol és Shell olaj is szerepelt a válaszokban, és ezek szerint a szervizek, nem a KIA ügyfélszolgálatánál tájékozódnak. Ettől még a TOTAL is teljesen jó bele, meg még egy rakat másik olaj, ami a specifikációknak megfelel.
8 éve a Shell fizetett sokat, hogy bekerüljön a könyvbe, most meg a TOTAL. Értsd meg, nem tudod elrontani, ha az általad leírtak szerint használod. Felesleges a LL olaj, inkább cserélj minél gyakrabban, ha teheted. Ha pedig ennyire zavar, hogy más-más márkát írnak a kézikönyvek, akkor töltsd le ugyanazt PDF-ben, abban nincs semmilyen olajmárka. :)
pontosan,de még mindig nem tudom,hogy a 8 évvel ezelőtti Kia álláspont szerinti Shell olaj vagy a jelenlegi ajánlás szerinti Total olaj a megfelelőbb,amellett hogy nyílvánvalóan az acea A5-s hosszabb szervíz intervallumú olajat raknám bele,mert ok hogy gyógyüzemmódban jár,szinte kizárólag pályán, finoman tolva,de a motornak meg kell adni ami jár
végem van,az én gépkönyvemben nincs se Mpi se kappa motor jelzés,hanem csak 1.4L/1.6L és 2.0L, de még töltési mennyiség se klappol 3.3lityi a 3.6 helyett,valami kínai hamisítványt kaphattam
sziasztok. Ma jottem haza melobol,kicsit rovidebbet startoltam,igy kicsit elkapta,majd ledoglott. Majd vartam kicsit,ujraindit,es nemgyujt.teker,teker,semmi,majd megint vartam,es teker,teker,es semmi. Mar kezdetem kiborulni,de mégegyszer megprobalom,de akkor gázpedal nyomással. Ugy elindult,kicsit nehezkesen. Mi a fene lehetett ez ? bezabált ?van ilyen ezeknél a kocsiknál is ? 2018 as kocsi 1,4 szivó benzin, 19 000 km vel !!
Az új Ceed-ekről érdeklődöm, hogy valaki tudja-e, hogy mit jelent az hogy kétállású a csomagtérpadló a Gold felszereltségtől, (az alatti csomagokhoz nincs bejelölve az árlistán)? Illetve olvastam ilyet, hogy csomagtéri tálca rekeszeshez és rekesz nélkülihez is van. Úgy tudom minden felszereltséghez van pótkerék,akkor nem értem azt hova rejtik azt el,vagy milyen rekeszhez Gold alatti csomagokhoz...
Az 1 2 3 4-et beütöttem,meg a telóba is ezt kellett.Most megy.Még arra kell rájönni,hogy ha beülök,és a telón az internetes rádiót bekapcsolom,rögtön az szóljon.Mert most mindig párosítani kell.bazi béna vagyok ezekhez a kütyükhöz)))))))))
A telefon és a kocsi leírásában találhatsz kódot hozzá. Olyan is szokitt lenni, hogy neked kell megadni egy kódot mindkettőnek. Általánosabb a leírásban szereplő kód a kocsi kódja.
gondolod? nem kaptam választ mondjuk arra sem,hogy melyik jobb és valszeg bármelyiket rakatnám bele a motorom sem berzenkedni,ha igaz amit írtál,hogy az olajok rangsorolásáról,sőt a gépkönyvben sincs ilyen részletesen meghatározva,de mindegy lehet maradok is eneosnál
Te tényleg ennyire zokni vagy, vagy csak maximalista a lustaságban ? A kérdéseidre,választ kaptál. Ha ez sem segített elégített ki, akkor tényleg irreverzibilis vagy és a másnak adott tanácsaidat, hogy használja a keresőt, te is megtehetnéd. Kézikönyv, google, stb, :) Amúgy, ha valaki tanácsot, segítséget kér és kap, akkor azt illik megköszönni!
Ha sokáig világítottak és kiég az egyik, én valszleg cserélném mind a kettőt egyszerre, mert ha benne hagyod a még működő régit, tuti nem lesz olyan fénye, mint az ugyanolyan típusú, de újnak.
Nyilván a H7 izzók áraival ezt a döntést könnyen meglehet hozni, de ha fontos valakinek a precízség (ha már csak a gyári a jó), akkor ezt is figyelembe kell venni.
hát ettől az infótól bizonyára nem leszel még olajszakértő, csak legföljebb , ha legközelebb elmész olajcserére, lesz némi affinitásod és nem azt rakja bele az autószerelő, ami éppen neki készleten van, hanem azt, ami bele való :)
Amúgy a kérdésedre adott válaszban benne van amit keresel.
A lényeg: ACEA A5-ös és a viszkozítása SAE 5W-30 vagy SAE 5W-40 legyen, ugyanis ez való minden KIA Ceed benzines szivó és GDI motorba.
pl. ezek , de nem okvetlen kell TOTAL márkának lenni:
Szerintem, miután a motor 99%-ban ugyanaz mint a 2019-es enyém is, szerintem a 5W30 HKS olajat tedd bele. 1.4 szívó volt akkor is és most is. Talán nem túlzás azt állítani, hogy ez az egyik "ősmotor" a Kia berkein belül. A Fiatnak is az 1.2-es és 1.4-es motorja ugyan ez a kategória. Telnek az évet, de annyira jól sikerült konstrukció lett, hogy a végsőkig gyártásban tartották. .....Szerintem.
banyek, amiről itt írtak, írtunk és figyelmesen olvastad volna a, TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY HKS 5W30 . az a 2018-tól gyártott Ceed III-as CD sorozat 1,4 szívomotorosnak ajánlott motorolaj ACEA A5/B5 típus.
ACEA C kategória (Katalizátor kompatibilis, részecskeszűrős olajok): Az ACEA C kategóriájú, alacsony hamutartalmú olajok bizonyos motorokhoz alkalmatlanok lehetnek. Kérjük vegye figyelembe minden esetben a gépkönyvi előírásokat!
C1: Viszkozitásstabil, kifejezetten alacsony hamutartalmú motorolajok részecskeszűrővel és hármas funkciójú katalizátorral ellátott személygépkocsi és könnyű haszongépjármű motorokhoz, amelyek alacsony belső súrlódású, kis viszkozitású, alacsony hamu-, kén, foszfortartalmú és 2,9 mPas-nál nagyobb HTHS viszkozitású motorolajat igényelnek. Az e kategóriába tartozó motorolajok megnövelik a részecskeszűrő és a katalizátor élettartamát, és üzemanyag-megtakarítást is eredményeznek. (pl. bizonyos Mazda, Jaguar, Land Rover, Mitsubishi típusok)
C2: Viszkozitásstabil, közepes hamutartalmú motorolajok részecskeszűrővel és hármas funkciójú katalizátorral ellátott személygépkocsi és könnyű haszongépjármű motorokhoz, amelyek alacsony belső súrlódású, kis viszkozitású, közepes hamu-, kén, foszfortartalmú és 2,9 mPas-nál nagyobb HTHS viszkozitású motorolajat igényelnek. Az e kategóriába tartozó motorolajok megnövelik a részecskeszűrő és a katalizátor élettartamát, és üzemanyag-megtakarítást is eredményeznek. (pl. bizonyos Peugeot, Citroen, Toyota, Honda típusok)
C3: Viszkozitásstabil, közepes hamutartalmú motorolajok részecskeszűrővel és hármas funkciójú katalizátorral ellátott személygépkocsi és könnyű haszongépjármű motorokhoz. Az e kategóriába tartozó termékek HTHS viszkozitása 3,5 mPas-nál nagyobb. Megnövelik a részecskeszűrő és a katalizátor élettartamát. (Pl. bizonyos Opel, Hyundai, KIA, Mercedes, BMW, Subaru, Suzuki, Fiat típusok)
banyek amikor vettem a kocsit az év elején,akkor elmentettem olajcseréhez a Total5W-30 Quartz Ineo MC3-t,de azóta permanensen a TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY HKS 5W30-ről írtok,most akkor melyik jobb egy 2012.-es 1.4 CVVT motornak?
Megnéztem köszönöm! Hát szörnyű, ha a fél kocsit szét kell emiatt szedni! :( Erre utal ez a videó is, bár remélem van valami más megoldás is. https://www.youtube.com/watch?v=ptXEYAzI230
Köszi mindenkinek a kommenteket. Egyébként, de qvára mindegy, hogy milyet rakok bele, de szeretem a gyárit megvenni hozzá, egyébként valóban kb mindegy. :) Emelt fényerejűt már egyszer használtam a Logannél, nagyon jó fénye volt, de nagyon gyorsan kiégett, szóval kihagyom.
Más, van aki esetleg használ tetőcsomagtartót? Nemrég vettem egy Menabo Tiger black csomagtartót, és van hozzá két méretű csavar, az egyik 8, a másik 9 cm hosszú. bármennyire is keresem, sehol se találom, hogy vajon a Ceed-hez melyik kellene, valakinek nincs esetleg erről infója? Nyílván ki tudom próbálni mindegyikkel, de hátha tudja valaki.
Nekem Riom van. Szerencsére az jóval szerelő barátibb, mint a Ceed. Azért küldtem az előző videót, mert abban az esetben is hasonlóan kell eltávolítani, mint amit a gépkönyv a Ceed esetében ír. Néhány bejegyzés szerint viszont, a csomagtér borítás leszerelésével oldják meg, mivel állítólag elég rövid a vezetékelés.
Nekem eddig csak a kanyarfényszórókban ment ki de mind a kettő a gyakori fel-lekapcsolások miatt. H7-ből a hosszabb élettartalmút érdemesebb megvenni, ami meg van jelölve a dobozán. Anno a Lidlben vettem párban, majd elválik meddig tart. Igaz drágább, de a fénye is jobb. Szerintem mindegy hová írják, csak meglegyen a szervízkönyvben akár mellékelve egy papíron is.
Tud valaki segíteni abban, hogy 2014-es Kia Ceed SW rendszám megvilágító lámpáját miképpen szedjem szét? A könyve azt írja, a két végén meg kell nyomni majd elfordítani a műanyagot, úgy jön ki. De persze úgy meg sem moccan, eltörni pedig nem szeretném. A régi csavaros volt így egyszerű. Nem hiszem el, hogy emiatt le kell szerelni a belső borítást. Előre is köszönöm!
ja járhat, csak kérdés hosszabbtávon milyen hatással lesz a szivóoldali részre, turbóra és a katalizátor / részecskeszűrő részre.
Sajnos nemigazán van információ a benzines részecskeszűrők (GPF/OPF) telitődéséről, illetve kiégetéséről. Egy KIA márkaszervizesel beszéltem és halovány gőze nem volt a benzines GPF-ről ! Azt mondta, hogy a turbós benzinesbe nincs részecskeszűrő, csak a dizelben van. Ez az olajcserével kapcsolatosan került szóba, hogy milyen olaj való a benzines turbós motorokba. Mivel mondta, hogy ACEA A5/B5-öt raknak bele, mire mondtam, hogy okésabb lenne, ha inkább a ACEA C-1/2/3/4 közül keresgélnének, a részecskeszűrő miatt. Hát ennyit a KIA szervizekről..Ami pozitívum volt tőle, hogy mondta, hogy majd utánanéz:)
Ja és tegnap rákérdezem a szekszárdi szevizre, hogy mennyibe is fájna egy sima olaj+ szűrő csere.........hmm 40.600 ft-ot mondott :( Hát nem tartozik az olcsók közé!
Visszatérve a benzines GPF-re ez nem úgy tisztul, mint a dizeles DPF, hogy ~ 4-500 városi km után egy magasabb fordulatu 20-30 km országúti, v pályas tempónál ki tud égni a lerakodott korom egy része. A benzinesnél a gyakori motorfék segít, alacsony fordulaton benzinszegény keverék miatt megnő a oxigén telitetség és a kipuffogó rendszerben 7-800 C fokra emelkedő hőmérséklet által tud kiégni, ill. regenerálódni a GPF. A külföldi Ford fórumokon olvastam, hogy a turbós benzines fordoknál elég gyakori a 10-20 ekm kornyékén jelentkező hibajelzés a műszerfalon, GPF hibára utalva. Hát nem tudom, hogy a KIA-ba van-e vmi külön kontrollja a GPF-nek, vagy (reményeim szerint) hatékonyabb/jobban teljesít a KIA GPF-je , mint a Fordoké.
Szerintem vegyél az igényeidnek megfelelő fényerejű, színhőmérsékletű izzót párban és ha kiég a most bentlévő egyike, akkor mindkettőt kicseréled, s így azonos színértékű és fényerejű lesz mindkettő. Pl. Itt https://lumenet.hu/h7-izzo , vagy itt https://tinyurl.hu/pnKk/
Jó tökölős játék, főleg az akksi felöli kicserélése, jó szűk hely áll a rendelkezésre. Nagy lapát kezüeknek nne is próbálkozzanak vele, mert esélytelen a csere :) Nagy divat a fehérebb és magasabb fényű izzók. Kicseréltem én is ilyenre https://tinyurl.hu/ViJ8/ a két tompítottat. Valamivel jobb a fényereje, cserébe rövidebb az élettartama. Ugyanis, ha növelt (fehérebb/kékebb) színűt veszel akkor gyengül a fényereje (Lumene) Tehát csak úgy tudják a magasabb színhőmérsékletű (kékített üvegü) izzóknál fenntartani a fényerőt, ha a wolfram szálat vékonyabbra veszik, ezáltal jobban fog izzani, azaz növekedni a fényereje. Hátránya pedig, hogy gyorsabban oxidálódik és hamarabb elszakad az izzószál, valamint jóval drágábban is adják.
A szervizkönyvbe 15 szerviz beírás elfér. Ha félévente viszed, akko is kibirja a 7 év garanciális időszakot. Ha betellik, kérsz egy másikat, vagy részletes számlát kérsz az elvégzett olajcsrékről vs szervizekről.
Nem tudja véletlenül valaki, hogy a 2019-es ceed-ben milyen márkájú H7 izzó található gyárilag az első fényszórókban? Vennék tartalékot a biztonság kedvéért, de csak emiatt nem szedném ki belőle.
Meg egy általános kérdés, olyankor mi van, ha pl betelik a szervízkönyv, mert valaki gyakrabban cserélteti az olajat, és rendszeresen be is pecsételteti, ahogy kell? Kap egy másik könyvet, vagy írják oda, ahová tudják?
Köszönöm Neked is! Szerencsére mind a két autónk garázsban van, igaz nem fűtött (30-as Ytong), de azért az elmúlt nagy hidegekben /-15, -20/ sem volt 0 foknál hidegebb :D
A szerelési anyagokat szinte mindig a kovacsauto.hu-ról szoktam rendelni, pedig a sógoromnak van 40% kedvezménye az unixnál :D szerintem az olajszűrővel sem lesz gond - az előző ceedhez mindig sárga volt a betét...
Igen DPF-es az autód, ezért ajánlatos minimum az ACEA C2 és 5W-30-as viszkozításút, vagy ha csillag garázs, vagy sokat van szabadban az autód, akkor inkább a 0W-30-ast tegyél bele, az nem cseszi szét annyira a hidegindításokkal a motort. Az olajszűrőt pedig megnézed milyen van benne és olyant veszel. De sztem tök mindegy, mert ahány márkaszerviz, annyi félét használ. Ha kék színű szűrő van benne, akkor az eredeti koreai lehet, az ebay-ről érdemes venni, de az kb. 1 hónap átfutású...
Ha az alábbiak bármelyike vonatkozik Önre, gépkocsija karbantartását a Fokozott igénybevételnek kitett gépkocsik karbantartása pont figyelembevételével végeztesse:
Gyakori vezetés rövid távolságokon. Vezetés poros utakon vagy homokos területeken. Szélsőségesen intenzív fékhasználat. Vezetés olyan utakon, ahol sót vagy egyéb korrodáló anyagot használnak síkosságmentesítésre. Vezetés rázós és sáros utakon. Vezetés hegyvidéken. Hosszú ideig tartó alapjárati üzemeltetés, vagy alacsony sebességgel való közlekedés. Hosszú ideig tartó vezetés hideg időjárási viszonyok között, illetve különösen párás klímájú vidékeken. Élettartama 50 %-a felett, meleg klímájú (32 °C feletti) helyen, városi csúcsforgalomban vezetés.
Ha gépkocsijának üzemeltetésére a fent felsoroltak bármelyike is jellemző, a normál karbantartási ütemtervhez képest gyakrabban kell elvégeztetni az időszakos karbantartásokat, illetve a folyadékcseréket, utántöltéseket. Az "Időszakos karbantartási ütemtervben" levő időszak illetve futásteljesítmény túlhaladtával kövesse az előírt karbantartási intervallumokat.
Az van odaírva, ha használod az autót (nem tudok olyanról, aki ne esne bele valamelyik kategóriába), akkor 15ezer/12 hónap.
ja, igen nem 1, hanem 2 év.... és te milyen olajat használsz? én eddig a petronas syntium 5000xs-t használtam, de ha ebben már van dpf akkor nem biztos, hogy ez jó lesz :D
Szia köszi, az enyém 2015-ös 1,6 Crdi....a szervízkönyvben rendszeresen 30 ezrenként van a bejegyzés, de akitől vettük, Ő is mondta h közebe is vitte olajcserére... még garis, de hivatalosan már csak egy kötelező szervíz van 130 ezernél...én nem nagyon hiszek a longlife olajokban, bár az offtopic Octaviát kollégámtól vettem Ő pl szigorúan csak márkaszervízbe hordta és 30 ezrenként cserélt olajat...igaz az 1,4 benzin 75Le volt, nem olajkályha :D
Hacsak nem olyan pocsék olajat teszel bele, amitől tönkremegy a motor, hogy vennék észre? Esetleg az lehet gyanús, ha olajszűrőt is cserélsz, olyanra, amit semelyik márkaszerviz sem használ.
Sziasztok. A KIA ugye 30 ezrenként vagy évenként csinálja a szervízt. Ha azt akarom, hogy a garancia megmaradjon, de nem szeretném kivárni a 30 e km-t akkor köztes olajcserét tudok csinálni /otthon, másik szervízúgy stb/, hogy a garancia is megmaradjon. Most van benne 103e km /2015-ös/ már csak egy kötelező van, viszont én 130e-ig még +1, de lehet h 2 olajcserét szeretnék csinálni...szóval: így is megmarada a garancia?
Szerintem semmi nem indokolja a szervizkönyv nem azonnali, az autóval történő átadását. Nem is tudtam, hogy ilyen lehet (igaz, eddig csak 2 új autót vettem át, de azokhoz azonnal adták).
Mégis mi a csodát kezdesz a helyzettel, ha javításra szorul az autó amíg nincs szervizkönyv, akár külföldön?
Nomeg a nem magyar nyelvű szervízkönyv...nonszensz, és jogi kérdéseket is vet fel.
Ha csak néhány perces intervallumokról beszélünk, az nekem bőven jó. Én is ezt a felállást használtam, anno megvettem a full verziós torque-ot, jó kis cucc. Nekem a víz, meg pár egyéb adat kijön belőle, de nem annyi mint korábban.
Nekem az az igazán szomorú, hogy volt nekik ugyanilyen konstrukciójú 1.6 literes szívó benzin motorjuk 120 lóerővel, az előző generációs Hyundai i30 modelleknél. Hogy a kia használta-e ezt a motort, azt nem tudom, de az előző generációs ceedekben én nem nagyon láttam a használt hirdetések között. Pedig azzal megnézném, hogy mit tudna a mostani gép.
A víz után néhány perccel jut el az olaj kb. 100 fokra (üzemi hőmérséklet). Szóval lesz olyan, hogy a víz eléri a 90-et és az olaj még nem, aztán majd meg már igen. :)
Kia-nál nekem sem megy a BT OBD2 adapter, pedig Torque Pro van a telefonomon.
Igen, már 2 órája jeleztem, a tévedést. Autómatikusan az én 1.6 GDI - ből indultam ki. Nagy kár, hogy az 1.6 - os nem ugyan ilyen rendszerű, még ha egy kicsit többett fogyasztana is.
Alapvetően nem csak rövid távokra van használva. Hétközben feleségem használja, és heti 3-szor megy be Vácra, ami durván 15-20 perc is, aztán meg vissza. Hétvégente meg azért néha bejátszik Pest is, ami azért messzebb van. Ha ezek segítenek kicsit csökkenteni a kondenzvizet az olajban, akkor annak örülök. De az olajcsere periódus marad. :) Akkor azt hiszem, hogy a 100-as naftát hagyom, és maradok a bevált 95 maxxmotionnél. Egyébként meg ha rajtam múlik, akkor aztán meg van hajtva a gép. :D Most még persze nem nagyon, de ha bejárattam, akkor kapni fog a pofájára rendesen (na persze csak ha kb üzemi hőfokon van már a cucc, a loganre is vigyáztam, turbós lévén megvártam, míg a víz és olaj is elérte a 80 fok feletti hőmérsékletet, de utána nem kíméltem, forgott rendesen).
Utóbbiról jut eszembe. A loganhez vettem anno egy obd2 bluetooth adaptert, amivel tudtam nézni a fent említett két paramétert. Viszont a kia-ra rákötve csak a víz hőfokot tudom kinyerni, az olajét nem. Nem tudja véletlenül valaki, hogy ha a víz a mutató alapján elérte a megfelelő szintet, akkor ott vajon az olaj hány fokos lehet?
Asszem várhatnál sokáig, egy ideig nem tervezem eladni a vasat. :) Bár tény, hogy az előzőre is ezt mondtam, csak a ceedről tovább lépni már nagyon súlyos összegbe kerülne, és nem biztos hogy megéri (főnököm 2 éves céges Avensis kombiját pl nem érzem különösebben minőségibb darabnak ehhez képest, pedig az 10 milliós autó).
Szia! 2018 májusban vettem át az autót, és már akkor sem tudták az átadáskor ide adni. Az értékesítő teljesen korrekten az átadandó dokumentumokból lehúzta a szervizkönyvet és mondta, hogy később postán fogom megkapni. Én is "izgultam" annak idején, többször is felhívtam miatta. Majd talán ha jól emlékszem 2 hónap után jött meg ajánlott levélként.
Az is úgy van, ahogy írtad: a gyakori rövid távokra csak a gyakori olajcsere a jó megoldás, mivel a forgattyúsház nem tud kiszellőzni, ha nem melegszik fel a motor. Ha nekem kellene így használnom az autót, akkor hetente egyszer kerülőúton jönnék haza. Nem kell 100 kilométerekben gondolkodni, csak 20-25 perc autózásban (még csak nagy fordulat sem kell hozzá), hogy a legnagyobb hidegben is átmelegedjen a motorolaj és kigőzölje, ami nem kell neki. Ezzel együtt is idő előtt el fog használódni, de hatékonyabbnak tartom, mint a prémium üzemanyagot. Sztem annak nincs jelentősége kopás szintjén, mivel a motorolajat pont ugyanolyan jól hígítja, mint a sima és a többi károsító tényezőre (lecsapódó pára, korom) nincs hatással.
És ha már így vigyázol az autóra, akkor jelezném, hogy majd érdekelne, amikor eladod! :D :D :D
Ahogy már írták mások is, az 1.4-es, 100 lóerős benzin motor nem közvetlen befecskendezéses, hanem több pontos szívócső oldali (MPI: multi point injection). Amire te gondolsz, az a GDI (gasoline direct injection) jelzésű pl 1.6 literes 130.lovas motor, ami pl a Sportage belépő motorja. A CVVT meg amennyiben jól gondolom (ha nem, javítsatok ki légyszi), akkor a változó szelepvezérlésre utal.
Nekem anno az Octaviát teljes román fedélzeti irodalommal adták át.
Pedig állítólag azt az importőr itt Mo.-on teszi be az autóba. Én ebben nem hiszek, szerintem a gyárban nézték be. Az autót én rendeltem és a kódos címkéje szerint is Magyarországra készült eleve.
Átadáskor - mikor észre vettem és szóltam! - mindenből tudtak magyarra cserélni csak a szervizfüzetből nem. Amúgy persze lett volna két hetük hogy ezt észre vegyék, de nem, simán kitöltötték a román szervizfüzetet. Nem is értem. Azt hogy a szervizfüzet román, látniuk kellett, még akkor is, ha a kezelésit nem figyelték. De ha már a szervizfüzeten látják hogy nem magyar, esetleg meg lehetett volna nézni hogy vajon a többi doksi, amit kicsit többet nézeget az ember, pl. kezelési, az magyar? Vagy gondolták majd kiszótárazom?
Végül fel kellett emelnem a hangomat és akkor szereztek magyar nyelvűt, csak addigra már beragasztották a csomagtérbe a gyár által odakészített típuskódos matricát a román nyelvűbe így azt kivágták belőle és beragasztották a magyarba, majd miután mondtam, hogy ez így úgy néz ki mintha egy ügyetlen ember hamisította volna, a ragasztott címke széleit körbepecsételték.
Aszonta a szalonban az értékesítő arc, hogy 1 hét múlva küldik a kereskedésnek is, szól, ha megjött... Azóta sem...
Elhittem (bár furcsállottam), lehet, hogy nem kellett volna. Végül is most vettem először új autót. Minden mást megkaptam és kifizettem az egészet az utolsó csavarig. :)
Nem értelek....hát amikor átvetted az autót....az jár vele...abba van pecsételve az első inspekció, stb.....meg minden más doksit is oda kellett, hogy adjanak...vagy te csak egy részét fizetted az autónak, a szervízkönyv arányát nem? :-))
Ma meg is jött a Kia Magyarországtól a levél, hogy milyen olaj való az 1,4 MPI motorba.
Bemásoltam.
Tisztelt Barta István!
Köszönjük megkeresését és nagy örömünkre szolgál, hogy gépjármű vásárlásakor a Kia mellett döntött!
A motorhoz a KIA gyár az ACEA A5 minősítésű, 5W-30 viszkozitású motorolajat írja elő, gyártótól függetlenül. A Kia Motors Hungary a Totalt ajánlja, melynél a HKS megjelölés a Hyundai-Kia Specifikációknak való megfelelést jelenti.
Ezért javasoljuk, hogy a TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY HKS 5W30 motorolajat használja autójához!
Szevasztok, elsősorban az új autót vásárlókat kérdezném, az autó átvétele után ki mennyi idő után kapta meg a szervizkönyvet?
Október 31-én hoztam el az 1.4-es MPI Ceed-et és most, másfél hónap elteltével sincs nálam a szervizkönyv. Kb. 2 hete rákérdeztem, azt kaptam válaszul, hogy még nem kapott értesítést a kereskedés sem, utánanéznek. Azóta semmi. Járt valaki hasonlóképpen? Mennyire üssem a dolgot a kereskedőnél?
Mivel az 1.4 MPI szívócső befecskendezéses, ezért én nem a koszosodástól tartok, hanem az idő előtti extrém kopástól, ami a gyakori indítások, és rövid távok miatt van (1-1,5 km a bölcsibe, aztán mondjuk vissza vagy egyből, vagy kicsit később). Egyébként váci OMW-ben szoktam tankolni, nem tudom, hogy erről a területről ki mit tud ilyen szempontból. Olajból a pár hozzászólással ezelőtti HKS-t fogom belerakatni, valószínűleg minden 7-7500 km/félév után, amíg ez a használati mód érvényben van (ahogy egyébként a használatijában is van). Ha már nem ilyen távokra használjuk nap-nap után, akkor 10 ezrenként lesz cserélve. Benzinből a 95-ös MaxxMotion marad, a 100-as kérdés bennem, hogy a fenitek miatt megéri-e vajon, legalább ebben az időszakban.
Szia, fölösleges mindig azt tankolnod, föleg akkor ha esetleg a dunántúlon laksz. Mert arra a területre az OMW kutakra Ausztriából hozzák a benzint. A fontosabb a jó olaj! Amanyiben anyagilag megengetheted magadnak, a 100- as benzin és a legjobb olaj használata csökkenti a kokszodást.
Szerintem ez már Gen 5-ös (iAVN volt a régi neve, ez látszik is az infón). Nagyon nem tudsz mellényúlni, mert ha nem találja a megfelelő fil-okat, nem tudod elindítani az update-et. Még annyi, hogy több esetben olvastam, hogy a motort hagyták járni az update közben, nehogy lekapcsoljon a navi. Én már 2 frissítésen vagyok túl, mindkét esetben kikapcsolt motorral csináltam; max 15 perc volt a frissítés, semmi gond nem volt (látod, hol tart, bár nem teljesen lineáris a jelzés)
Egyébként ilyen gyakori rövid távú használatok, illetve beindítások esetében egy prémium üzemanyag, pl OMW MAxxMotion 95/100 segíthet mérsékelni a használatból eredő extra kopást? Jelenleg a 95-ös MaxxMotiont használom (a Logant is csak ezzel tankoltam), ezt biztos, hogy megtartom, de adott esetben, ha érdemes, akkor szerintem hajlandó lennék a 100-as benzint is belerakni, amennyiben kopás szempontból segítene. A figyasztás csökkentés, vagy a hajszálnyival (amit én nem is éreznék) jobb menetteljesítmények nem nagyon érdekelnek.
Igen, tudom, de már a 2016-os Logant is bejárattam és dobtam róla az olajat, meg szűrőt, és megtartom ezt a szokásomat. :) Egyébként jelenleg pont az általad leírt körülmények között van sokszor használva sajnos, így szerintem olyan 7000 km után le lesz cserélve megint az olaj. Nagyon mást amúgy se tudok tenni ezen kívül, hogy megóvjam a gépet. Annyi előnyöm van, hogy garázsban van tartva, és legalább nincs jéggé fagyva az egész reggelente.
Viszont felesleges 3 ezernél a csere, bár a motorodnak nem ártasz vele, max a pénztárcádnak. kb. 2000-2005 előtt volt előírás az első (bejáratós) 2-3 ekm-nél való cseréknek. Azóta sokat fejlődött a motor és a szintetikus motorolaj technológia is. Ha csak városban sok hidegindítással, vagy állandó magas fordulaton közlekedsz vele akkor erősen ajánlott az előírt csereperriódus felezése.
1.4 MPI olaj: én már írtam egy-két hete a Kia Magyarországnak, és tőlük az jött vissza, hogy a TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY HKS 5w30 a bele való olaj. Egyébként az én használati útmutatóm a mi régiónkba egyáltalán nem ír 0w20-as olajat. Én ezt a HKS-t fogom belerakatni, ha viszem 3000 km-nél olacserére.
2013. ceed JD a tárgy. Nem működik a fűtőventillátor automata klíma van benne. Az ikonok a sebességre reagálnak befúvás nincsen. Biztire gyanakszok de nem tudom melyiket keressem. Talán a motortérben van egy 50 A barna biztosíték az lenne ?
Ezzel egy időben az ESP lámpa is kigyulladt igaz időközönként. Lehet véletlen egybeesés de gondolom semmi köze egymáshoz ?
Nem nagyon, de nem ennyi idő alatt. Főleg, hogy én az évi pár ezer km 80%-t napi 8 km-re használtam, 3,5 oda, vissza kicsit több a bolt miatt. Azt is kétfelé törve, a boltig és a maradék út.
Ha nem kezdett volna rügyezni a küszöb, amit egyszer már megcsináltattam, akkor lehet, még ma is meglenne.
Szia Matrac, jó szívvel ajánlom ezt az autót! Mi már megnéztük, valóban kifogástalan, előttünk végigmérte a srác, sérülésmentes, kívül-belül szép. Flottás volt ez is, végig KIA szervíben volt szervízelve, minden földi jóval felszerelt, talán kormányfűtés nincs, ,eg autostop.... Sajna téligumi nem jár hozzá, csak az eredetvizsgát vállalta be a kereskedő, nekünk 2,8-ba sikerült megállapodni, csak utána még megnéztük azt amit megvettünk. A fószer sem az a tipikus nepper, a telepen is csak flottás autók vannak, abból sem sok 6-8db szóval egy pillantást megérdemelne...
Bocsánat,hogy közbe írok,nekünk is van egy CEED 1,4 MPI. Körbejártam én is az olaj témát ,érdekes,hogy a Total olajválasztó viszont elsősorban 0W20-as olajat ír hozzá.
hááát, én eddig 2011-es autókról láttam érdeklődni...Matracot Cartársat, szerintem Ő nem ebben a 2018-as évjáratban gondolkodik...persze várjuk meg Őt is :D
Köszi, utólag már azt mondom nem olyan vészes a csere.
Engem az zavar hogy mennyire ledegradálják ezt a problémát, pl. tesztekben (lásd speedzone), vagy eladáskor, miközben igen nagy költségvonzata van, nagyobb mint bármi más.
Szia! Végig néztem a képeket.-Ügyes vagy! És bátor! Én ennek nem mernék nekifogni. Így előbb vagy utóbb kénytelen leszek valakinek fizetni. Vagy megtanulok együtt élni a látvánnyal. ( Bár engem zavar de piszokul.).
Azt sem sokat használtam, most tavasszal adtam el 145 ezer km körül, de egy-két lakatolást leszámítva a 19 év alatt talán ha 60 ezer forintot költöttem rá javításként. Volt két kutyacsont és két első lengéscsillapító, egy vákumcső forrasztás (kirepedt a rezgéstől) valamint utoljára dióda hídban egy dióda megadta magát.
Az izzító nem tud belerohadni, ha egy rém egyszerű műveletet megcsinálsz vagy megcsináltatsz a szerelőddel: minden második éves átvizsgáláskor kitekerte könnyedén, ISMÉT befújta rézpasztával és mehetett is vissza. Nem vártam meg, amíg olyan görbe lesz a hőtől, hogy nem lehet kicibálni a helyéről, egy TMK keretében 4 évente cseréltem. Nem volt nagy pénz, a négy darab ára volt olyan 10-12 ezer forint.
Én pl. betartom a gyárit, x ezer VAGY egy év. És mivel én nagyon keveset megyek, ezért az én évenkénti olajamban csak olyan 5-6 ezer km van és jön a csere. Pénzügyileg nem jó ez, de csak ha rövid távon nézem.
Rájukbiztam mindent. kérdeztem lehet e vinni aztmondták lehet de csak gyári előirt és csak számlával hogy ha késöbb gebaszvan tudd bizonyítani az igazadat. Azt mondta szervizes az olajon meg pollen szrön tudok valamit spórolni ha viszem a többin nincs különösebb árkülönbség.
Üdv ! ÖÖöööö, " mennyire jó" ,háááát semennyire ,hol hallani ilyeneket v javasol ! ! ? ? Ez a tipikus motorgyilkos szerviz intervallum !:-( Max. 10-15 e km-t,de ha nem a legoptimálisabb az üzemeltetés (sok város,rövid utak,stb..),akkor a 10 ekm számomra a max. táv !:-)
Nem biztos hogy rám gondolt a kérdező, gondolom nem saját maguk szeretnék megcsinálni.
Anno én is végigolvastam a témát itt, és 140e-től 250e-ig mondtak javítási költségeket a komplett műszerfal cserére.
Ha valaki hosszú távra tervez, az mindenképp cseréltesse, vagy cserélje a műszerfalat, mert akkor már nem lesz vele gondja később, míg a javítgatással csak elodázza a dolgot.
Ha kereskedésből hozza el valaki, szemrebbenés nélkül alkudjon 250-et csak erre a hibára, vagy majd menjen vissza ha kijavította a kereskedő önköltségen, mivel ők sem piaci értéken vették be, lealkudták már azt a 250-et bevételkor...
Ha meg magánszemélytől akkor meg jó eséllyel meg lehet állapodni, márkaszervízből árajánlatot kérni, azzal együtt átbeszélni.
(A méltányossági javítás a márkaszervizekben szerintem felejtős, akivel én beszéltem az nagyon kicsi esélyt jósolt hogy belemennek, pedig magyarországi, márkaszervizes autóról volt szó.)
"A karburátorban nem volt mozgó alkatrész, a pillangószelepen és a gyorsító-membránon kívül. Ehhez képest egy adagoló rém bonyolult rendszernek tűnt."
Hááát attól függ, melyik karburátor.
1985-ös Audi80 1.6, Pierburg 2E karbi. Elektromos fűtőszál és a hűtővíz által szabályozott hidegindító rész automata szivatóval. Nem kicsit volt bonyolult a cucc, ember nem volt aki rendesen be tudta volna állítani.
szerintem a vevőkör bezuhanásában hatalmas szerepe van a vw botránynak és annak hogy kikiáltották a dizelt közelennségnek és dugódíj, meg behajtási korlátozásokat vezettek be...ettől függetlenül - szerintem - pont most lehet jó, keveset futott dizel autókat olcsón kifogni :D
A topictárs magának hozta rendbe ragasztással, a műszerfal kiszerelésével az elvált részt. Keress vissza, voltak fotók is a műveletről. Sajnos nem emlékszem a nevére.
Érdekes dolgokat sorosz itt fel a dizelek javára. Engem nem tudsz meggyőzni ezekkel. Már csak azért sem mert nekem volt már benzinesem is meg dizelem is. Több tipus! Aztán a végére ki kristályosodott a döntésem: többet a telkemre saját tulajdonú dizel nem teszi be többé a kerekeit! (ez az én döntésem, mindemki olyat vesz amilyet akar)
De mikre is hivatkozól?
- Gyújtógyertya/izzítógyertya: gyertyát 60e km. - ként kell cserélni. Nekem még gy.gyertyát közben nem kellett cserélnem. (Talán szerencsém volt)
Izzítógyetya hiba miatt télen, egyszerűen nem indult az autó. Te lehet, hogy még nem cseréltél. Hát többnyire nem egyszerű, hogy finoman fogalmazzak! Minuszokban, legtöbbször lehetetlen helyen van, sok esetben csak felfúrással lehet ki szedni!
- Befecskendezés/injektor:
A benzinesben 100/150 bár, a dizelben több mint 2000 bár. Csináltattár már magasnyom. adagolót? Azok legtöbbször az üa. - ban lévő szennyeződéstől mennek tönkre, másikor kopásból eredően. A lényeg, hogy a szennyeződés tovább megy az injektorba. Azt írod lehet javítani. Igen lehet, de aki ezt teszi hosszútávú megoldásra ne számítson! Az egész üa. rendszert át kell vizsgálni javítani/cserélni! A többi igenis kokányolás! Mert pl. ha màr egyszer kibányázták az injektort - mert sokszór szószerint így jön ki, de az is előfordul, hogy meg kell hozzá bontani a motort! Szóval ha már valaki idáig eljut, és megelégszik egy pl. ultrahangos tisztítással, az nagyon rosszúl teszi.
- A dizelekben nincs el. gázpedál: tévedsz!
- A dizelekben nincs folytószelep: Olyan is van? Én olyannal találkoztam - testközelből- amiben bizony volt. Na most, ha ez csak egy kicsit is akad, már pedig ezt is elektromos motor müködtette, el. gázpedállal(!) a működéslánc kezdetén, és nem mechanikus, hogy ha akad legfeljebb erősebben nyomjuk a gázpedált, le tilt a számítógép csökkentett teljesítményre. Kb. a harmadára! Tapasztalatból írom, hogy ennek a hibának a felderítése sem egyszerű! A folytószelepet nem lehet felújítani! Ára: 150e + munkadíj. Az én autótipusomba ennyibe fájt.
Milyen érdekes, mennyit lehet ezen is polemizálni. Közben ott van mindenki előtt a valóság. A vevőkkör bezuhanása! Ez objektív dolog, tények! Azokkal vitázni pedig nincs értelme.
Mind ezek ellenére azt kívánom neked, hogy sokáig legyen jó az autód :-)
Az a gondom vele, hogy ami leszakad a szelepről koromdarab, azzal mi lesz? Átmegy a hengeren, összekaristolva mindent, esetleg megszorul a dugó mellett és megkezdi a hengerfalat, aztán ha ki is köhögi a motor, akkor kikerül a katalizátorba.
Egyik probléma megoldásával kreálunk egy másikat. Rendszeresen cserélünk légszűrőt, hogy aztán hirtelen felindulásból, kemény koromdarabokkal bombázzuk a hengereket, a nagy jó reményében. :(
Az egyszerűbbsége álltal viszont olcsóbb a fenntartása.
Ha csak emiatt vennél benzinest, akkor már nem kéne. :)
Ez az állítás a karburátoros időkből maradt ránk. A karburátorban nem volt mozgó alkatrész, a pillangószelepen és a gyorsító-membránon kívül. Ehhez képest egy adagoló rém bonyolult rendszernek tűnt.
Az injektoros világgal ez megfordult: a benzinesben van gyújtás, amit számítógép vezérel (régen csak egy vákuumos előgyújtás szabályozó volt, oszt ennyi). A dízelben maradt az izzítás, ami induláskor és az első néhány percben kell, aztán nem. Cserébe gyújtógyertyát sűrűbben kell cserélni, mint izzítót, az ára meg kb. azonos.
A közvetlen befecskendezés tök ugyanaz, mint a dízel befecskendezés, csak némiképpen eltér a befecskendezés időzítése és nyomása (ezáltal az ideje is). Viszont az injektorok ritkán javíthatók, a porlasztócsúcsok meg általában igen.
A benzines autókban elektromos gázpedál és fojtószelep van, a dízelben nincs semmi a levegő útjában.
A dízelek elmennek 500ezret felújítás nélkül, a benzinesek meg 300-at.
Nyilván számtalan aspektusa van a két rendszernek és számtalan kivételt lehetne írni, de az autók végső árát nem az anyagköltség és a munkadíj határozza meg, hanem az, hogy mennyit néznek ki a vevőkből. Ha az van a fejekben, hogy a dízel drágább, akkor drágábban adják és kész. Ha az van a fejekben, hogy Európában drága az autó, akkor nekünk drágán adják. Amerikában meg nem, mert ott más az árképzés.
Én is jártam így, a szerelő túltöltötte. Én egyszerüen az olajleeresztő csavart lazítottam meg, úgy engedtem le belőle. Persze egy kicsit olajos lett a kezem, nem volt védőkesztyűm.
Hát én próbáltam ilyen vékony PVC csővel leszívni a fáradt olajat, de nem sikerült. Vettem hozzá egy olyan szivattyút, ami kimondottan olajhoz való és akkumulátorra kapcsolható. De csak erőlködik, igen-igen lassan jön fel az olaj. Szerintem az a probléma, hogy a nívópálca csöve túl vékony, csak 8 mm-es PVC cső megy bele. Annak pedig a belső átmérője talán 4-5 mm, túl nagy az ellenállása az olajjal szemben. A másik gond az volt, hogy bedugtam a csövet, de nem éreztem, mikor ér le a tank aljára. Lehet, hogy az alján össze-vissza tekeredett. Amikor pedig vissza akartam húzni, elakadt valamiben, és majdnem beleszakadt. Nagy nehezen, leizzadva sikerült kihúzni. Azóta nem kísérletezek, viszem szerelőhöz olajcserére, általam vitt olajjal és szűrővel.
Nekem úgy 7-8 mm volt a túltöltés. A megfelelő max értékig leszívva egy 500 g-os joghurtos flakon lett tele olajjal. Lehet kapni nem túl drágán a kereskedésekben (Pl. OBI, Baumax, Bauhaus) olyan csővel ellátott olaj/benzinálló kézipumpát, amivel könnyen leszívható a nívópálca nyílásán keresztül.
Valaki írta hogy a ceed my2020-ban már nem direkt hanem indirekt TPMS van. Gondolom igaz ez az a my2020 proceedre is. Van itt my2020 proceed tulaj aki meg tudná ezt erősíteni? Köszi!
Így tisztítják dióhéjjal. Az ára 160 körül mozog, inkább több. Novoth szerviz pont erre specializálódott.
1 centi az 2-3 deci lehet. Egyik lehetőség, hogy keresel olyan benzinkutat, ahol van olajcsere, mert ott úgy végzik, hogy a nívópálca helyére bevezetnek egy csövet, amin keresztül kiszívják az olajat. Ha találsz, akkor kérd meg őket, hogy a felesleget vegyék le.
Másik megoldás, hogy elmész egy kisállat-kereskedésbe, veszel szilikon csövet (levegőztető cső) 3 métert, aztán leszívod magad ugyanígy, a nívópálca helyére ledugott csővel, csak nem szivattyúval. A leszívott olajat lszi ne a csatornába öntsd, hanem az arra kijelölt MOL kúton add le, ott ingyen átveszik és újrahasznosítják.
Szia, az enyém LAN 6003 (5. generációs Androidos navi). Térképfrissítés elvileg márkakereskedésben, de igazából csak egy SD kártya kell hozzá, és a file-ok, amiket általában innen-onnan le lehet tölteni. - én pl. magam oldottam meg. Infók pl. itt (regisztráció szükséges, de nem kell félni tőle).
Köszi, és miből áll a tisztítás? Hova érdemes fordulni? Van erre specializált szerviz pl. Pesten?
Még egy láma kérdés, kb. 2 hete volt olajcsere, most néztem, hogy kb. 1 cm-el a max. szint fölött van a szint. ez jelenthet problémát. Előző ciklusban nem tapasztaltam olajfogyást, így tartok tőle, hogy nem fog megfelelő szinte fogyni magától az olaj.
Mindenkinél, kivétel nélkül. Csakhogy ez a probléma nem úgy jelentkezik, hogy világít a check engine és szól az autó, hogy kokszos az összes szívószelep, hanem szép lassan (50ezer km alatt) elmászik a fogyasztás, kevésbé gyorsul az autó, koszosodik a motorolaj, picit ingadozik az alapjárat, kicsit többet dolgozik a katalizátor, kormosabb az EGR.
Olyan lassú az átmenet, hogy a gazdája nem veszi észre, vagy ha gyanús is bármelyik jellemző, akkor legyint rá. Esetleg megkérdezi a többieket és megnyugszik, hogy másnak is ilyen. Bezzeg a tisztítás után azonnal jön a flash, hiszen ott nincs átmenet a két állapot között: "Sokkal jobban gyorsul!", "Kevesebbet fogyaszt!" és még mi minden történik, amiről a hűséges gazdi nem is tud.
Az összes GDI fos sajnos. Új korában teljesíti a környezetvédelmi normákat, de ez már nem igaz 100.000 km után, cserébe ott már senki nem áll neki megmérni. Ilyen ostoba, szemellenzős lett a világ. Ahogyan elhisszük, hogy a villanyautó nem szennyez és nem veszünk tudomást róla, hogy a szükséges energiát Kínában, szénerőművek fogják adni, ami jobban szennyez, mintha benzinnel, vagy gázolajjal járnánk, ugyanúgy elhisszük, hogy a közvetlen befecskendezés a jövő. Hát nem.
Üdv! Én agusztusban vettem egy hasonló autót. 2012-es évjárat, németországból hozták be. 1.4 cvvt benzines 5 ajtós. Teljes magyar üzembehelyezéssel együtt kerüt annyiba, mint a magyarországi alapfelszereltségűek. Vétel előtt nyilván lekérdeztem, és ugyanazok a kilóméterállások voltak mint a német Kia szervízben vezetett szervízfüzetben. Egy nagyon kicsi felületi rozsda van az alján, de a szervízben átnézték, és azt mondták ez nagyon sokáig nem lesz probléma. A sok kényelmi extra miatt nem bántam meg, semmi baja a kocsinak.
Üdv. én szekszárdal megvagyok elégedvel amit mondtak úgy volt. kapott árajánlatot nemlépte túl a fizetendő. üvegfalon nézhettem mitcsinálnak, mindenkérdésemre válaszoltak, segítettek korrektek voltak.
Szerviz kérdés nem lesz egyszerű... A kaposvári KIA "márkaszerviz" egy kis apa-fia mikrovállalkozás, szerény kis műhellyel. (Ettől még lehet jó...) Igazi értékelhető véleményt nem hallottam róluk.
Pécsi Pappas-ról hallottam már hideget-meleget...
Szekszárdi KIA szalonról csak jókat hallottam, a szervizéről viszont semmi infó.
Én egyébként a veszprémi JP-Autónál vettem az Ceed-et.
Provokatívnak érzem a kérdésed. Ezzel együtt megkérdezhetted volna a nyertes lottószámokat is.
Amennyiben kissebb eséllyel, komoly a kérdésed, mint egy több évtizedes tapasztalat alapján van véleményem. Az pedig korlátozódik a ma már "kihalófélben" lévő autókra.
Az új technológia szerintem már nem teszi lehetővé, hogy előrelátóan valószínűsíteni lehetne tartóság szempotjából az autók jövőjét. Annyira bonyolult, összetett egységek ezek már. Olvashatsz róla, hogy sok esetben a márkaszervízben sem tudnak megoldást egyből egyes hibákra.
De visszatérve a kérdésedre, a benzines autó is el fog romlani, természetesen. Az egyszerűbbsége álltal viszont olcsóbb a fenntartása. Elmultak már azok az idők amikor eleve olcsobb volt a gázolaj, kevesebbet fogyasztott majd (ma már ez is relativ) pedig könnyebben el lehetett adni mint a benzinest! El "olvadtak" ezek az előnyei. A mai állás szerint.
Szerintem azért soha nem a 7 évbe hal bele egy autó hanem a km-be. A 7 év nyilván megéri a szerviznek, mert sok km-t nem enged ,de vidd el évente legalább..
A Ceed előtti kocsim egy 2005-ös Mazda 3 volt 2 literes szívó benzin motorral. 2014. áprilisában vettem és 2019. januárban váltottam a Ceedre. Értékvesztése nominálisan nem volt sok, viszont az alábbi összegek jöttek ki az 57 hónap és 77.147 km alatt:
- havi átlag költség: 82.286 Ft/hó (vételi és eladási ár közötti különbség is beleszámolva)
- ebből benzin: 41.572 Ft/hó
- km-enkénti költség: 60,8 Ft/km
- ebből benzin: 30,74 Ft/km
Szerintem a Ceed mostani reál értéken, ha 5 évig tartom meg, azonos üzemanyag árral számolva és ugyanennyi össz. km-rel kb. havi 110.000 Ft-ból fog kijönni. Szóval igen, ~80 Ft/km.
Blackjack: köszi, arra nem emlékeztem hogy van összeghatár, majd megnézem.
Lemir: van Kváron is elvileg, nyáron még működött. Csak nem zár be, mikor egyre több a KIA. Egy próbát majd megér. Ha valahol lehet nézni hogy mit csinálnak, akár üveg mögül, az fontos tényező lesz. :D
Lala: a mai világban már annak is örülök, ha legalább akarat vagy szakértelemből az egyik megvan :D Aki annyira lehúzásnak érzi a garit, az tényleg, cserélje le otthon, ha mégis garanciális dolog lenne, ezek szerint így se-úgy se segítenek. Vagy jöhet a használt autó, akkor nincs gond a garanciával. De nem hiszem hogy a kókányoló szerelők jobbak lennének. Aki meg jó egy területen, annál ugyanúgy várnod kell, és majdnem ugyanolyan drága, meg viheted az ország másik végébe miatta az autót ha nem pesti vagy. Persze a legjobb, ha valaki ért az autókhoz, a számítógépekhez, meg meg is van minden eszköze egy modern autóhoz pártízmilláért, aztán lerendez mindent magának anyagárban. De akkor már nem árt, ha az orvoslás minden területéhez is ért, meg a lakásfelújításhoz is, meg a hivatalos dolgokhoz is, és akkor túléli a mai magyarországot, anélkül hogy lehúznák, leráznák, átvernék. :D
Üdv ! Az a baj,hogy míg a szinte nulla szakértelmet kívánó olajcsere csak a mutatvány ,és addig mézes -mázos a hozzáállás ,és persze a szép profit is realizálódik ,na majd ha kéne a garanciából fakadó esetleges "ingyen"munka ,meg ahol a hibát is szakszerűen megállapítani és megcsinálni ,akkor lesz terelés/kifogás ,rá nem érés(ki várhatatlan időpont),és persze vége a mézes-mázas időszaknak !:-)
Ui: Pécsi Pappas ,ahol az akarat talán megvan ,de a tudás ........
Még én se tudom, illetve elsőre valszeg Pécsre, már csak a kuponos kedvezmény miatt is. Még júliusig van időm gondolkozni. Aztán majd kérek konkrét ajánlatokat Kváron, Pécsen, Keszthelyen, esetleg Szekszárd, és akkor lesz kis kirándulás is. Utána meg ahol korrektek lesznek. Kötelezőn kívül remélem nem kell vinnem!
Szerintem nézz egy kicsit vissza. A tapasztalat a dizelt használók, szerelők stb. szerint, hogy kb. 250e km. után elkezdődnek a dizelekre jellemző problémák. Itt sem jelezte senki, ha jól emlékszem, hogy fiatal korában költséges lenne. Viszont a fentebbi tapasztalatok megalapozottak. Hozzá jön még az a tény is - saját tapasztalat is -, hogy rosszabb helyzetben van/lesz a dizel tulajdonos mikor el akarja adni. Ne érts félre, a benzinesek sem kivételek a meghibásodások tekintetében, de a költségek sokkal húzósabbak a dizeleknél.
Nyilván a használat, karbantartás sokat ront vagy javít.
Kívánom neked, hogy még sokáig ne legyen az autóddal probléma :-)
Az én autómon volt már egy garanciális javítás - ez egyik első lámpa LED sora aludt ki. 1 héttel a műszaki vizsga előtt. Szóval nem volt idő javítottért, bontottért szaladgálni, külföldről rendelni. A gyári új lámpa bőven 200 ezer felett lett volna. Nem kell komoly, nagy hibákba belefutni, hogy megérje az a 6 márkaszervizben végzett éves kötelező javítás felára. Nekem már megvan.
Ja, így nem tűnik soknak a fél milla. Főleg annak tudatában, hogy ezen felül még elköltesz az autóra a 7 év/105 ekm alatt közel +4 mill. Ft-ot (benzin, kötelező, casco, adó, 2-3 garnitura gumi, féktárcsa/betét stb)
Tehát visszaosztva a kiadásokat a 105 ekm-el , akkor az 40-42 Ft/km..........és akkor még nem számoltunk az értékvesztési részt, ami kb. hasonló nagyságrendet képvisel a 7 év alatt egy 6,5-7 millás újkori összegű járgánynál. Tehát a Ceed tartása kb. 75-80 Ft-ba "fáj" kilóméterenként, ami a 7 év garanciális időszak végéig kb. egy új Ceed ára.
Érdekes összegek...és még azt hiszik az emberek, hogy a dízelt drágább fenntartani. 200000 km felett bizonyára....de nem látom azt a rengeteg pluszköltséget eddig. :-)
Enyém dízel, 30000-es szervíznél volt kb 30000 Ft, de olajat én vittem. (Nyilván az ártalmatlanítási díj növelte az összeget.)
Most 60000-esnél meg kb 60000 Ft, olajat szintén én vittem, ami a 30000-es szervízhez hozzájött pluszban, az a gázolajszűrő és a légszűrő. (mondjuk a gázolajszűrőnek a kibányászása gondolom nyomott óradíjban)
Persze a Cee'd eladása kapcsán is írhattam volna hasonlókat. A próbaút jó ha kétszáz métert tartott, - "jó lesz, köszönöm" - pedig jeleztem, hogy nyugodtan mehetünk akár pályára is az autóval. De ekkor legalább a dokumentációt átnézték.
Azért volt már körültekintő vevőm is, aki nagyon helyesen, szervizes átvizsgálást és rendes próbautat is kért.
A CRDI-t lekérdeztem, annak a km állása rendben van, csak nem ugrottam rá a dízel miatt (még, de nem vagyok benne biztos, hogy teljesen jó ötlet a dízelbe belekezdeni most).
És akkor most valljatok színt! :D Pgabor, talán Te vagy az, aki Kváron a Zaranyira költözött hirtelen? ha nem, akkor köztünk van az illető? Csütörtök óta a házunk előtt időnként már 2 db fehér 2019-es Ceed SW áll, tegnap éjszaka már lőttem is egy közös képet. :)
Ha komolyan érdekel, akkor vedd meg az adatlapját autodna-n 3.107 forintért.
Nem tudom, jót vagy rosszat jelent, hogy az előélet alatti bejegyzések száma: 26
2 millió forintos autónál, amit külföldről hoztak, lehetőleg ne spórolj az adatlap megvételén, mert ennek sokszorosát takaríthatod meg. Amikor én vettem az autóm, megnyugtató volt, hogy minden km adat egyezett a kereskedés adatlapjával, tehát nem ment el a Holdig és utána nem tolatott vissza.
Bármelyik autó rohad, ha hajlamos rá, főleg ilyen idősen. Az alváza biztosan nem rohad, a küszöbök pedig biztosan fognak néhány év után, akár osztrák, akár nem.
Így kell gondolkodni, nem csak vagdalózni hogy lehúzzák az embert. Ki lehet számolni, kinek mi éri meg, 7 év gari, vagy az olcsóbb kötelező szervizek. Közgazdászként is így közelíteném meg, ha gyorsan el kellene dönteni, hogy megéri-e.
Megjegyzem, ha valaki ezt sokallja, és nem veszi a márkaszervizbe e miatt, akkor is talán nyert valamit a 7 év garanciával: vélhetően nem véletlenül mernek rá ennyit adni, bíznak a termékükben. Kis szerencsével nem alaptalanul, és a 7 év alatt nem lesz olyan komoly és drága hiba, ami miatt kellene a garanciát érvényesíteni. A kis hibákat meg lenyelheti az, aki úgy gondolja hogy sokba kerül a márkaszervíz.
Ezt így látatlanban elengedném. A hirdetés szerint a láncot az eladó maga cseréltette, és az összes dokumentáció megvan. No ha ez mind így van, akkor legyen már annyira eladó, az az eladó, hogy még megfejeli ezt a hirdetést egy acélos 300 forinttal. Mindjárt lennének hd képek, 12 db, no és külön a dokumentumok feltöltésére szolgáló fül. Lehetne prezentálni a szervizkönyvet, akkor is ha tudjuk, hogy az bőven lehet hamis, a számlákat stb, no és persze a lánccsere kapcsán is keletkeznie kellett, jó esetben, némi hivatalos irománynak, melyet szintén az érdeklődők elé lehetne tárni.
Persze mindig lesz aki így is megveszi... Két éve adtam el egy autót, jött a vevő, körbenézte, jó kell neki. Mondom próbaút? "Na jó menjünk egy kört, itt a parkolóba." A szervizkönyvet átnézi? "Miért van neki?" Márkaszervizes átvizsgálás? "Azt is lehet?" A járműlekérdezés kapcsán rendelkezésre álló dokumentumokat megnézi? "Miért olyat is lehet?" Áá...
Így hallottam ezt én is, hogy nem szabad osztrákoktól hozottat, mert ritka a minimálisan rozsdás. Mert van amikor az ajtók és a többi rész rendben van, akkor a híd stb az alján lesz "csak" elrohadva, vagy nagyon jó esetben csak elkezdődve rajta.
Egy másik kiszemelt egy CRDI 2011-es 1.6 115LE Belgiumból, mert ezek vannak felszerelve az igényeknek megfelelően.
Azt hallottam még, hogy németektől egy részről, olaszoktól, hollandoktól és belgáktól lehet, ezek kevesebb esélyel lesznek rozsdásak, mint az osztrákból érkezők.
Én úgy tudom, Németország egyes részein fordulhat elő rozsdamentes autó, Ausztirában ez nem nagyon a sózás miatt.
Anno egy nepper azt mondta a kollégámnak, ő tudja mely német tartományokból nem szabad autót hozni. Előtte néztünk meg egy másik neppernél egy behozott Jazz-t és nagyon rohadt.
Eladóvá vált feleslegesen megvásárolt eredeti KIA Ceed TPMS szenzor készletem. Ugyanis a MY20-as modellévtől kezdődően már indirekt módon (ABS jeladón keresztül) történik a kerekek nyomás ellenőrzése. Ár: 55.000.-
Ez nagyon jó, hogy ki számoltad. Már nekem is eszembe jutott, hogy matakoljak. Nekem még egyelőre belefér, de ha ilyen ütenben emelik az árakat akkor megfontolandó lesz, hogy érdemes-e beálldozni annyi pénzt a márkaszervízekre. Mert ugye egy esetleges komoly meghibásodást is ki lehet hozni a megtakarításból. Amire azért viszonylag kicsi a kockázat. Ennél a márkánál legalább is🙂
Én ezt nem venném meg! Osztrák, már cserélték a vezérlést (és nyilván még mást is), vagy pörgetett az óra - ezt biztosra veheted - és "egyeztetett helyszínen". Halmozottan problémás. De a te döntésed természetesen.
Nagy machinátorok az tény (elnézést a kevés kivételtől).
Én is vettem onnan egy autót, aztán kiderült, hogy hamis a szervízkönyve, és a márkaképviseletől lekért adatok alapján egy másik országban volt szervízelve 3 évvel és 100e km. - el korábban. Abban az időben kutakodtam, és igen nagyon sokan tapasztaltak Fehérvári át@szásokat!
Csak nagyon körültekintően vegyetek főleg onnan -de máshonnan is - autót.
Én szeptemberben voltam Budapesten Pappasnál 15.000 km-es szervizen, ez ~37.500 Ft volt. A 30.000 km-es legyen akkor 68.000 Ft.
Ha csak a garancia miatt viszed mindig márkaszervizbe, akkor ugye a 150.000 km-esre már nem kell odamenned. Ebben az esetben a szervizre költött összegek:
15e: 37.500 Ft
30e: 68.000 Ft
45e: 37.500 Ft
60e: 68.000 Ft
75e: 37.500 Ft
90e: 68.000 Ft
105e: 37.500 Ft
120e: 68.000 Ft
135e: 37.500 Ft
Öszesen: 459.500 Ft
A nem kötelező szervizekre nem muszáj márkaszervizbe vinned, hogy megmaradjon a garancia.
Tegyük fel, hogy ha ezt nem márkaszervizben kevesebb, mint a feléből kihoztad volna, akkor ~250.000 Ft-ba kerül a 7 év / 150.000 km garanciád. Azért ez nem egy túl magas összeg ahhoz képest, hogy mennyiért veszed újonnan.
(Lehet, hogy ~100.000 km környékén van egyéb kötelező plusz dolog is, de a nagyságrend szerintem stimmel.)
Ez nálunk népi hagyomány, ügyeskedés címszóval. Még büszkék is vagyunk rá... Csak nem tudjuk, hol a határ. Más márka más városban lévő kereskedéséről is hallottam, nyilván nem a véletlen műve, hanem inkább az, hogy ritka az a hely, ahol nem csinálják.
"A mostani szerviz egy levegő és egy pollen szűrővel lenne több (amit én már magamnak kicseréltem az előző szerviz után) ami biztosan nem kerül 30e forintba."
Pedig simán.
Ha Rio-ba 11e Ft egy pollenszűrő, a levegőszűrő se lehet sokkal kevesebb, meg a kis áremelés és össze is jött a 30 rugó.
Jól emlékszel, hogy nem emlékszel, nálam sem volt mindig észrevehető a dolog. De ha tele volt a csomagtartó akkor előjött a kockás kormányozhatóság. Olyan futóműveshez vidd az autót aki tudja, hogy a hátsó futóművet is lehet és kell is állítani. Nálam ott volt igazán rossz értékeken az összetartás, de összességében is volt állítani való.
Persze, a Cee'd-et, és az i30-at is Kecskeméten szervizelték. Cee'd-re a szegedi Pappas ajánlat 88 ezer, az i30-ra "legalább" 90 ezer volt. Nem mellesleg a kecskemétiekkel elégedett voltam, bár a Dakóéknál egy kicsit lassabb volt az ügymenet.
Én nyár elején voltam 1 évesen 34e - be került. Szóval kb. a duplájába fog kerülni a 2 éves. Most jut eszembe, GDI került ennyibe? Úgy tűnik rendesen meg fizettetik a garanciát.
Az autó 2013-as 1.4 CVVT (73kW), német országból kereskedő által behozott autó.
Én márciusban vettem, eleinte nem emlékszem hogy ilyen lett volna a kormányzás, az csak feltűnt volna, mert nyáron 2x is mentem vele hosszan autópályán.
Ez a jelenség inkább csak október végén jött ( tűnt fel ) autópályán közlekedve. Nagyon zavaró és talán még veszélyes is, csak cikázom a sávban balra majd jobbra, mert nem lehet finoman irányítani.
Mi lehet ez?
Lehetséges esetleg hogyha Zsolt_555 és Benben -nél megoldodotta ezt a futóműállítás (kerékösszetartás), akkor nálad talán azért nem sikerült mert a dísztárcsákat fent hagyták a beállításnál.?
A napokban voltam a kétéves kötelezön, a vérszerinti rokon i30-nal. A végösszeg 68 ezerben állt meg, és ez még a kedvezöbb ajánlatok, közül való volt. Négy szerviztől kértem ajánlatot, ebből egy nem is válaszolt a megkeresésre. A korábbi, Cee'd-em utolsó szervizéért is 60 ezret fizettem.
"egy hónap és az 1000 km az hét évre elosztva vonatkozik" ezen már morfondíroztam korábban is, hogy nem túl ésszerű minden évben megengedni egy hónap csúszást, mert az a végére fél évvel hosszabb garanciát eredményezne. Úgy igen, hogy ha van is csúszás, a küvetkező időpont a kezdeti / átadási dátumra áll vissza. Amit most mondtak, az megintcsak nem tűnik ésszerűnek a dátumok tekintetében - a megtett km-ben viszont igen.
De köszi az infót. Persze az sem ésszerű, hogy ha minden évben egy hónappal korábban visszük az autót, az meg fél évvel rövidítse a garanciat :-(
Csak okulásként a mai napon tanultakról, amit szeretnék veletek megosztani, bár lehet, hogy ezzel sokan tisztában voltatok.
Bementem a márkaképviseletbe, ahol vettem az autót, szerviz időpontot egyeztetni. 1500 km van még a 30 ezres szervizhez, és mivel még tervezek egy külföldi karácsonyi vásárt meglátogatni, jó előre szerettem volna időpontot kérni, hogy nehogy telt ház legyen az év végén. A második szempontom pedig az volt, hogy az év elején mindenütt divat az áremelés, még idén spórolok egy kicsit.
Amikor megbeszéltük az időpontot kértem egy kalkulációt a munka felvevőtől, hogy fel tudjak készülni lélekben, így karácsony előtt. 58-60 e forintot mondott. Biztos kiült az arcomon a csodálkozás, mert már kétszer cseréltettem olajat az autóban (először egy köztes olajcsere volt, másodszor pedig az első éves szerviz során) és mind a kétszer 30e forint körül fizettem. A mostani szerviz egy levegő és egy pollen szűrővel lenne több (amit én már magamnak kicseréltem az előző szerviz után) ami biztosan nem kerül 30e forintba. Azt mondta, hogy a fékfolyadékot is ki kell cserélni, az is benne van, és volt már egy kis áremelkedés is. Mondom, hogy még majdnem fél év van a két évhez (amikor eddig a többi autóimban cserélték a fékfolyadékot), amire azt a választ kaptam, hogy 30e km vagy két év. Na ez volt az első tanult lecke.
Ekkor mondom az embernek, hogyha már megvolt az áremelés (lőttek a spórolásnak) mi lenne, ha néznénk egy január eleji időpontot, még is csak jobban esne később kiköhögni a 60 rugót. Azzal indokolva, hogyha mégse lenne, addig elég az 1500 km nem sokkal mennék túl a 30 ezren, és ugye arra van 1000 km tartalékom, mivel még nekem olyan szervízkönyvem van, ami megengedi az 1 hónap, vagy 1000 km csúszást a kötelező ellenőrzésekhez.
Ekkor jött a mai másik lecke, ami miatt leírtam a történéseket (bocsi, ha hosszan), hogy az az egy hónap és az 1000 km az hét évre elosztva vonatkozik, és inkább ne próbálkozzak ezzel, mert nagyon szigorúan veszik a csúszást, és az új KIA-knál pedig, már zéró tolerancia van minden csúszásnál, ami már garanciavesztéssel járhat. Így hát maradtam a decemberi időpontnál.
Egy 150km alatti 1.6CRDI 2011 volt a kiszemelt, de mint említettem, 1.6 benzines lesz cserélve. Annyit megyek egy évben, hogy kb a majdnem mindegy a miben cserélek olajat, szűrőket része, általában 25km-nél kevesebb nem megy bele egy körben (+25 vissza, de inkább több). Magam is a benzines felé hajlok jobban, de ebből 1.6 normális felszereltséggel ritka mint a holló világos árnyalatban..
Nem turbós, hanem szívó motorú vs dizel viszonylatában írtam. Mert eredetileg is GDI motorú autóról kérdezett a forumtárs.
Nekem volt már dizelem, benzinesem több tipusból. Kb. 250e - 300e km. körül előjönnek pl. a magasnyomású rendszer hibák, pl. adagoló, és ha meg akarja tartani az ember, végig kell menni a rendszeren következnek az injektorok. Darabja került 90e - be. A részecskeszürő még jó volt annak az esedékes csereidejét már nem vártam meg. Egyébként az 600e - be fájt volna.
Szóval, amíg lehet minél nagyobb 1.6 - 2000 cm3 szívó benzines a nyerő, átlagfizetésből élőknek :-(
De lehet más kárából nem tanulni is.
Ezt azoknak írtam akik ezek után mérlegelik dizel vs benzinest vegyek?
Nem korfüggő, hanem km függő, hogy kell-e költeni rá. Előző autómnál (dízel) 366ezer km-nél még egyik probléma sem jelentkezett, amiket leírtál, cserébe egy benzines, 366ezernél már generálra szorul. 290-nel adtam el az azt megelőző (benzines) autómat és már jelentkeztek rajta a felújítás szükségességének jelei.
A félreértés abból fakad, hogy "ilyen idős diesel" autóban háromszor annyi km van, mint a benzines társaiban, mert az vesz dízelt, aki menni akar. Sokat.
Ugyanolyan (évi 15ezer km) használatban nincs különbség. Olajcsere, szűrő csere, kopó alkatrészek cseréje pont ugyanannyi mindkét verzióban.
A tiltások miatt adják el a dízeleket, nem a karbantartás miatt.
Az új Ceedben cserélt már valaki térképolvasó, csomagtér és kesztyűtartó izzókat erősebb fényű LED-esre? Ha igen milyen típusúak (sofita, vagy W) vannak és milyen méretűek, mert még nem szedtem szét, de tervezem hamarosan kicserélni, mert nagyon gyengén világítanak ezek a "gyári" pilácsok.:)
Ilyen idős diesel autónál már könnyen előfordulhat, hogy költeni kell rá és nem is keveset. :(
Nem akkumulátorra gondolok, hanem a nagynyomású rendszertől a turbón keresztül a DPF-ig bármi letérdelhet...ami azért elég horror tud lenni. Persze nem törvényszerű, de előfordulhat.
Nyugat Európában is azért adják el a sokat futott szép állapotú prémium autókat aránylag olcsó áron, mert az ottani szervíz díjak mellett sajnos nem rentábilis az életben tartásuk.
Erre a diesel létjogosultságra szélsőséges esetek jutnak eszembe... például, taxi, vér vagy szervszállító /amikor a motor ki se hűl/ egyéb más esetben rengeteget megy valaki, stb. vagy hozzájut a mai napig egy kis gázolajhoz mittudomén 250 ft-ért...
Nem rozsdás tankból leszívott üzemanyag kannázására gondolok, hanem, ha átteszik a pisztolyt, otthagyják a kúton a megtakarítást, stb...
vagy kamionos+ buszsofőr leszedi magának szivattyúval...vagy céges autókra elírják a tankolást, stb...
Alapesetben a diesel felárat és a későbbi magasabb fenntartási költségeket figyelembe véve egy átlagos futásteljesítmény (10-20e/év) esetén, az átlag autósnak véleményem szerint sose térül meg.
Ha a prémium benzin oldaná a kokszot, akkor alapból le se tudna rakódni a szelepekre, ergo nem lenne mit leoldani. Sajnos ez az elmélet sztem is zsákutca a kokszosodásra.
Összehasonlítva az 1,4 TGDI és az 1,6CRDI-t , mitől, vagy miért jobb a dizel?
Nyomatéka valóban kicsit több 240 vs 280 a dizelnek, de a nyomatéktartománya valamivel kisebb. A dizel nyomatéktöbblete ellenére gyengébb teljesítményben gyosrulásban, menetdinamikában, végsebességben. Az egyre nyíló gázolaj/benzin árolló , valamint a 10 %-al magasabb beszerzési ára bőven übereli az alacsonyabb dizel fogyasztást. A dizeles kerregő zajról és a jóval magasabb szervizköltségekről, meg az egyre jobban visszaszoruló dizelüzemről nem is beszélve. Akkor most miért is favorizálhatóbb jobban egy turbós dizel, mint egy turbós benzines?
Állítása szerint, szívóütemben olyan örvények keletkeznek a hengeren belül, melyek hatására a szívószelep külső oldalára képes eljutni az üzemanyag (szemben haladva a befelé áramló levegővel) és ez a prémium benzin, a benne lévő adalékok segítségével képes leoldani a kokszot a szelepről. Sajnos én érzek némi bizonytalanságot ebben az elméletben.
Sajnos előfordul, mivel közvetlen befecskendezéses. A Vezess.hu - n foglalkoztak ezzel a témakörrel (Gajdán), Szerinte a prémium benzinek jó eséllyel csökkentik ezt a problémát.
Én a cee'd jd 2018 ig gyártott autóira vonatkozólag írtam. Ezt elfelejtettem említeni. Amitket írtál az úgy alakult, igazad is van. Viszont én nem találkoztam még olyan tályékoztatással ahol az említett +fogyasztásokra is utalást tettek volna az átlagfogyasztást illetően. Azt írod, hogy ez elhanyagolható mennyiség. Hát én kíváncsi lennék egy ere vonatkozó "független" tanulmányra. Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet. Tudsz esetleg egy ilyen tartalmat közre adni? Jó, és érdekes lenne, szerintem.
1.6 GDI motoros tulajoktól kérdezném, hogy ezeknél a motoroknál mennyire jellemző a kokszosodás, valakinél jelentkezett-e már, hány km-nél (nyilván felhasználásfüggő is a dolog)? Van-e valamilyen módszer a "megelőzésre", időszakos vizsgálat létezik-e a probléma kiszűrésére, illetve mik az átlag autós által észlelhető tünetek?
Az átlagfogyasztásban benne van az összes többlet ,amúgy elhanyagolható mindaz, amiről írsz. Ráadásul benzinesben is van turbós, azt is vissza kell hűteni. Az új benzinesekben is van DPF, azt is regenerálni kell. EGR meg mindenben. És nem kell 3.000 fölött pörgetni, 2.000-nél is elvégzi, amit kell.
Még annyi hozzá tsrtozik, hogy a nagyobb nyomatékú autóval sokkal jobb/élvezetesebb menni. Akinek nem számítanak az ezzel járó többlet kiadások, azok dizelt vesznek. Hasonló a helyzet a prémiumautót vásárlókkal, a 30-40 mill. autók 5-6 évesen a felét érik kb.
Ha minden körülményt mérlegelsz, pl. nem hagyod ki a + fogyasztásokat - megállás után várni a turbó vissza hülését, regenerálás +fogyasztás, ha úgy adódik, hogy városban használod akkor ki kell menned időnként autópályázni 3000 fordulat fölött pörgetni kb. 30km -t. - valamint ugye PDF, EGR, magasnyomású rendszer, költségnövelő tényezőit, valamint a majdani eladási nehézségeket, ki fog jönni a matek, megéri-e, vagy nem :-)
Alapból a dízel vs benzin dologra gondoltam benne, nem csak a 300e kmre, mert az kell aki meg van huzatva, hogy 300km és annyit adni érte mint egy keveset futott kocsiért. Ez a dízelkitiltás és a többi.
Vonzó benne, hogy nyomaték van és, hogy kedvezőbb a fogyasztása.
Egy benzinesről váltanék dízelre, amennyit és ahogy megyek elvileg mindegy, hogy 1.6 benzin vagy 1.6 dízel, nem megyek sokat, de nem városban helyben használom a kocsit.
Azt kicsit unom már, hogy pályán a motor mindig kell 3.5-4e pörögnie, időnként örültem volna már 6. Sebességnek. A 6 sebesség ritkábban elérhető benzinesben.
Pár hete egy i30 taxi vitt Podgoricában. Amikor kiszálltam, ránéztem a km órára, 548+ volt benne és nem volt vállalhatatlanul fos. Gyanítom, az is német használt import volt. Más kérdés, hogy magamnak nem vennék ilyet, de amit veszek, az többe is kerül. Az óratekerés meg a kultúránk része lett.
Feltételezem nem arra gondolt, amit ingyen cserélnek visszahívásban/gariban, hanem arra ami neki fog sok pénzbe fájni ;)
Persze nem tudjuk hogy fogja használni, én az ideális autósból indultam ki aki 5 perc melegítés után 200 km-t megy országúton a dízelével, és leállítás előtt is hagy neki fél percet "megnyugodni" :)
Vagy nézz alá, vagy kapcsold be a kamerát és a vakut a telefonodon, tedd le a padlóra, menj át felette lassan az autóval és ha látsz egy ilyen alkatrészt a kipufogó vonalán a motor után, akkor van benne részecskeszűrő.
DPF van benn szerintem,2008 -tól mindegyikben van ,kettős tömegű az nincs !:-) Az enyém 2013 -as JD ,D4FB motorkódú 128 Le -s és van benne ,sajnos !:-)
Az enyémnek/2015/ a motorkódja D4FB, ugyan olyan mint a régi 2007-esé volt csak ez már a 128 Le nem a 116 lovas...ebbe hála az égnek se kettős tömegű, se DPF nincs :D
Üdv ! Ha az autó amúgy jó műszaki állapotban van ,akkor a 50 e ft+ tisztítás után akár 2 évig (kb30 e km) is megfelelően működhet ,de igazi tapasztalatok csak most lesznek ezzel kapcsolatban !:-) Persze függhet a DPF állapotától ,a tisztítás utáni használattól stb...,ami biztosnak látszik ez egy nagy kereszt lett(DPF) a diesel fannoknak !:-(
Belső tükör zörgés - levenni és valamit betömni alá, ami kitámasztja. Aztán megint. Végül valami polifoamot tömtem sokat, onnantól elhallgatott.
Belső kilincs kopás - garanciális csere.
Hátramenetből kiugrik - váltókulissza pozicionálás. Sajnos ezt még most is előadja néha.
Csomagtérajtó rohadás (díszléc mellett és a pótféklámpa körül) - javítás, fényezés garanciában. Aztán persze megint előjön, mert rés marad, amiben megáll a víz és kezdi újra.
Túlpörgő turbó - ECU frissítés.
Csomagtérajtó kopogás - zárcsere, illetve beállítás, illetve zsanér beállítása. Megint kopog, lesz*rom már.
Csomagtérajtó gázrugó megdöglik - garanciális csere, de úgy is megdöglik, mert nagyon nehéz. Ilyen hidegben már nem nyílik fel, csak rásegítéssel, vennem kéne másikat.
Csomagtérajtó belső fogantyú (valami bőr) elszakadt - Táskajavítóban csináltak helyette másikat egy ezresért.
Tetőléc végein, a konzol alsó részéről lejött a festék- Ez van.
Hidegben a középkonzolon lévő kijelző foltos - Ez van.
Rohadtul orrnehéz, így a hátulja elpattog - Tettem másik lengéscsillapítót, mikor a régi elöregedett, ez ugyanolyan pattogós.
Üdv ! Nekem JD motoros a Crdi-m ,egyedüli gond a részecskeszűrő eltömődése ,de már egyre több helyen tisztítják ,és utána ha időnként autópályázol vele ,akkor a városi közlekedést sem veszi zokon ,és öröm autózni egy nyomatékos diesellel egy benzineshez képest ! :-) Szerintem.
hááát én megvettem amit már a másik topikban is mutattam...igazi feketeöves benzinesként ez már a második 1.6 Crdi Kia Ceed-em :D nekem mindenképp pozitív csalódás volt... ha le tudod ellenőrizni valahogy a futást és a szervízek meglétét nagyon nem nyúlsz mellé...
A régebbi évjárat autóknál volt előírás az első 2 ekm-nél a csere, a mostaniaknál már nem szükséges, de ha kímélni akarod az autódat, akkor sok városi használat (hídeg indítás) esetén az előírt perriódusnak a felénél javasolt, ha viszont többnyire országúton és /vagy pályán használod, akkor az előírt km 2/3-nál javasolt a csere, vagy 1 év, amelyik hamarabb bekövetkezik. Én a TGDI-t 10 eKm környékén viszem majd olajcserére, az előírt 15 eKm helyett. Természetesen lecserélheted 2000 km-nél is, azzal biztos nem ártasz az autódnak, max a pénztárcádnak.
Nem, nem azt írtam, hogy a sok biz-basz miatt gyengébb képességűek a sofőrök. Az emberek ALAPBÓL gyengébb képességűek, és ez a közlekedők szempontjából IS meglátszik.
Én kb 3 hete vettem át az enyémet (1.4 MPI), nekem azt mondták, hogy 3-3500 rpm fölé ne nagyon forgassam az első 2-3000 km alatt (jellemzően 3000 körül váltok jelenleg, ha már nagyjából bemelgedett a motor). Én 3000 km-nél fogok olajat meg szűrőt cseréltetni.
Bocs, de ezt mire alapozod? Még egyetlen gyártó sem tett ilyen felelőtlen kijelentést. Cca. 20 típushibája volt az ED-JD konstrukciónak, nem kevés visszahívással. A mostani gyártás miért lenne kivétel? Már most tudod, hogy nem fog rozsdásodni valahol 5 év múlva? Hogy nem fog lekopni valamelyik burkolat? Hogy nem fagy le a rádió? Vagy nem fog zörögni valamelyik műanyag?
Biztosan lesz típushibája. Hogy mi, azt majd idővel megtudja.
Mint írtam én még nem használtam, de vagy a menteni kívánt sebességnél kapcsolod be, vagy előbb bekapcsolod - felfelé bill. a kapcsolót- és a jobb oldali gombokkal +/- be állítod a kívánt sebesség határt.
Érdeklődnék, hogy aki új autót vásárolt mostanában érdemes-e az első olaj cserét már 2-3000 kilóméteresen megejteni, illetve mennyi az ajánlott bejáratási idő?
sziasztok, a sebességhatároló funkcióval kapcsolatban: én még egy korábbi autómban használtam sokszor, mert kisgyerek utazott a kocsiban, és ha aludni akart, letekertem teljesen a műszerek fényerejét gyakorlatilag nullára, hogy ne zavarja. ilyenkor jól jött, hogy tudtam, nem fogok gyorshajtani véletlenül sem.
A kétzónás klíma valószínűleg nem véd meg a saját butaságtól.
Egyéb vezetéstámogató rendszerek miatt statisztikailag kevesebb a baleset, néha a saját butaságtól is megmentenek. És hogy a kiegészítők miatt gyengébb képességűek átlagban az autósok, az miért probléma, ha ennek az a következménye, hogy összességében kevesebb a baleset?
Az emberek többsége tud tüzet csiholni fával? Miért nem? Mert már nincs rá szükség? És ez probléma?
köszi, először azt hittem, hogy programozhato tempomat :D pl ha beérsz lakott területre és azt bekapcsolod akkor az előre beállított sebességet tartja....kár h nem az :D
Használta/ja valaki a kormányról kapcsolható sebességkontroll funkciót /a tempomat kapcsoló felfelé/? Ha igen, elmagyarézná nekem, h pontosan mire is való és hogyan kell használni. Előre is köszönöm. Joe
Ez a hivatalos állásfoglalás, amolyan üzleti érdek. :-) Mivel az általam használt autóknál többször előfordult, hogy nem olyan olajat akartak beletölteni, amilyen a könyvében írva van,ezért magam szerzem be. Ennél az 1.6 crdi-nél pl 0w30 Shell Helix Ultra ECT C2/C3 szerepel a könyvben, de akartak beletölteni 5w30 ; 5w40, sőt 10w30-at is. Szerencsére ez csak ott történt, ahova úgysem viszem többet, az általam preferált márkaszervízben hozzáértők dolgoznak és közreműködőek ez ügyben. Ők is ezt az olajat ajánlották, amikor egyeztettünk. (Asszem nekik is ilyen olaj van, de én ilyen háklis vagyok, hogy magam viszem:-))) Minden alkalommal beleírják, milyen olajat vittem, fizetem az ártalmatlanítási díjat és kész. Neten könnyen elérhető infó arról, mire kell figyelni, hogy ne hamis olajat vegyen az ember, ezt én is, és a szerelő is könnyen tudja kontrollálni, ő bontja meg az originált flakont, amiről számlám, fényképem is van. Ha pontosan az kerül bele amit előírnak, akkor nincs vita, nem lehet arra hivatkozni, hogy a rossz olaj miatt van. Nekem kell majd pl. 12 évesen szembesülnöm a motor állapotával és engem terhel majd a költség, ha mondjuk nem a megfelelő olaj miatt lesz cserés a turbo, vagy motorkopás miatt eszi majd az olajat. Voltam szervizes, dolgoztam hordós olajjal, tudom, milyen kannákba csapoltuk le és adtuk ki a szerelőknek. Nyilván sokat változott a helyzet azóta, sok helyen használnak már eredeti flakonos olajat, de már megbocsássanak...ha azt látom, hogy egyik oldalon van egy előírás, másik oldalon meg a gazdaságosság érdekében van egy könnyen alkalmazható "jó lesz az" minőségi hanyagság, akkor ne az én tulajdonommal kókányoljanak.
Én ezt kaptam vissza ma reggel az importőrtől:
Külön olaj beszerzését, csak az esetleges olajutántöltésekhez javasoljuk. Márkaszervizeink a kötelező karbantartások során nem fogadnak el külső forrásból származó olajakat.
Egyébként ők is a 9000 Emergy HKS-t írták bele való olajként.
Én is 38 éve vezetek,motort,kocsit,ilyet,olyat,De a lábamból nem tudom kivenni azokat az időket,mikor nem voltak szervók,meg ESP meg a többiek.
Jó,mert segít,ha elcseszed,de az alap,hogy Pl.:ha fékezni kell nem padlóig nyomom,azt lesz ,ami lesz,hanem megpróbálom szabályozni,és ha kell ,ott segít be a blokkolás gátló.
Nem kívánnék belemenni ebbe a hasznos - nem hasznos felszereltség, meg biztonsági berendezés témába. Csak egy két gondolat jutott eszembe, ha megengeditek.
Mivel már nem vagyok kezdő és megjártam a szocijárgányok korszakát, amikor még szervo sem kormányon, de még féken sem volt, de vezettem egész 3,5 tonnáig, meg hiperszuper járgányokat is, (nem csak ezen a kontinensen) van némi összehasonlítási alapom.
Én úgy gondolom, igenis a mai autókhoz is kell egyfajta érzék. Fizikai rálátás, szenzitivítás. Sőt úgy gondolom, hogy abban akinek van egy kis műszaki érzéke, sokkal jobban kialakul ez, vagy finomabban érzi az autót.
Nagyon sok fejlett technikai eszközt építenek bele mostanság a kocsikba, rengeteg hasznos dolgot. Ezek nélkül régen is megvolt az ember és igazat adok azoknak is, akik azt mondják, hogy több is volt a baleset anno, mert nem volt ABS, ESP, stb. Ha lett volna, akkor az nem történik meg. De nem is adok igazat annál fogva, mert a mostani technikák igenis érzéketlenné, elbizakodottá teszik a sofőröket és állítom, ha abban az időben közlkedik azzal a technikával a polgár, nem megy bele olyan hülyeségbe, amibe belement a jelenben.
Talán régi beidegződés miatt, de én soha nem fogok megbízni egy gépben, egy autóban teljesen. Bár nem csúcsfelszereltségű a ceed-em, azért van benne sokminden. Én még a visszagurulásgátlóban sem bízom. Amúgyis elég hektikus a működése. Van amikor nagyon indokolt lenne és mégsem fog be, de jónéhányszor jártam már úgy, hogy szinte nem is volt lejtő, mégis működött. Én igyekszem mindig úgy vezetni, ahogy anno a zsigulin tanultam...mérlegállás, stb.
Nem emlékszem rá, mikor hajtottam odáig a helyzetet, hogy a technikára kellett volna hagyatkoznom és az mentett volna meg. Ha a határokat akarnám feszegetni, akkor pályára mennék.
Persze a hétköznapokban is adódhatnak váratlan helyzetek, hasznos lehet minden biztonsági berendezés, de aki igazán előrelátóan, sok rutinnal vezet, annak relatív kevés meglepetésben lehet része. Már a másik autó centikben érzékelhető mozdulására, kis mértékű sebességváltozására is felfigyel, felkészül az ember a várható történésre. Engem úgy oktattak, hogy nem csak a magam tévedéseit kell korrigálnom, hanem akkor leszek jó vezető, ha a másokét is tudom.
Száz szónak is egy a vége, hülyebiztos autót még nem tudnak gyártani és szerintem kell vezetni tudni a mai autókkal is. Kellene legalábbis...és itt már át is lovagolhatnánk más témába, minthogy kik és miért is kapnak/kaphatnak jogosítványt, stb.
Tudom, hogy mi a különbség a visszaguruls gátló és az autó hold között, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy mindkettő a kerék rögzítés, (kézi)-fék szerepét szolgálja.:) Amúgy menetközben mindig használom az auto-hold funkciót, nem kell álló helyzetben állandóan a féket taposni. Parkolásnál (vizszintes úton) sebességben hagyom, emelkedőn/leejtőn + az el. kéziféket is behúzom.
De a hozzászólásom lényege az volt, hiába tudom kezelni az autónak bizonyos funkcióit, ennek ellenére azért szeretem, ha valamilyen extra segít ebben, mert nem gondolom magamról, hogy én istenkirálycsászár vagyok, nekem aztán semmi extra nem kell, mert én tudok vezetni. Csak páran, ahogy látom, úgy vannak vele, hogy mivel ők tapasztaltak és hiperaktívak, ezért szinte követelik, hogy a jobb kezük legyen folyamatosan elfoglalva városban botrángatással.
Amennyiben 5 centire áll mögöttem egy autó, akkor meg sem próbálok kézifék nélkül elindulni emelkedőn (még visszagurulás gátlóval sem, mert annyira azért nem bízok benne), de ha már XII. kerület, akkor például a MOM Parkból az Alkotás utcára kifelé jövet az emelkedőn, ha meg kellett állni a lámpa miatt, akkor az induláshoz nem feltétlenül használtam kéziféket. Nem azt mondom, hogy nem kell kézifék, csak azt, hogy a normál felhasználási körülményeim között nem feltétlenül szoktam használni.
Akárhogy kezelem a pedált, mikor 5 centire áll max. mögötted egy parkoló autó, kézifék nélkül egy meredek utcában az életben nem tudnák elindulni felfelé.
Szóval ez nagyon is lakás-és helyfüggő, kézifékhasználat és téli gumi nélkül én Buda-XII. ker.-Budakeszin meg nem tudnák mozdulni.:-)
Most gondold el ha ez a sok mai gyp-s nekilendülne ESP nélkül az utaknak.. egyrészt lenne belőle sok sok Darwin díjas piruett, meg egy csomó olyan amikor letarolonak miatta másokat, pedig az ESP megmentette volna. Na akkor most legyen, vagy ne legyen vezetéstámogató rendszer?
Mivan mivan mivan? Most én vagyok nagyon fáradt/gyenge felfogású, vagy te nem olvastad vissza a hozzászólásodat küldés előtt? Kb. 10 perce kamillázok azon, hogy mi akar a hozzászólásod második fele lenni.
Egyébként szerintem tök mindegy, hogy ki mióta kommentel, nem attól fog hangsúlyosabb lenni az, amit mondasz, hogy nem 5 perce regisztráltál. A felhasználónevek közötti ugrálást meg végképp nem értem, ahogy elnézem, én vagyok az egyetlen, aki a saját nevén írogat.
Nyilván sejted - ha nem, leírom - hogy nekem ez a nick a poltopikból történt kitiltásom folytán lett, voltam itt a "rendes" nevemen is, csak elfelejtettem egyszer váltani és már erre válaszoltak, így okafogyott lett variálnom. Az indexen az első hozzászólásom 2004-ből való.
A következő az, hogy igen, tudom, hogy csomagokból nem lehet testhezállót összeállítani, nyilván ez a forgalmazók praktikája. De én ezzel - habár véleményem van - nem vitatkoztam, nem vitatkozom, mert minek?
A következő válaszom az igaz, a lényegre törő, mert te is erre hegyezted ki, legyen akkor így. Elég idős vagyok ahhoz, elég régóta van jogsim ahhoz, elég balfaszt láttam és látok naponta ahhoz, hogy a véleményem megalapozott legyen. Sőt, mondok rosszabbat is. Elég ideje közlekedem (és direkt nem vezetést írtam) ahhoz, hogy lássak egy folyamatot. Tudod melyik folyamatot? Igen azt. Azt, ahogy az emberek hülyülnek. Nincs mozgáskultúra, nincs izómtónus, nincs térérzék, nincs tájékozódási képesség.
Három gyerekem van, mindegyiknek ezer osztálytárs meg haver, én a saját szemmel látom a változást. Én emlékezem, hogy az én gyerekkoromban hány bice-bóca, tornából felmentett, gyp-s, hhh-s, kezelhetetlen nyomoronc van. Vagyis volt akkor meg ma. Én tudom, mit és mennyit játszottam és hogyan.
Azt hiszed, ez a felhígult, belterjességgel küzdő társadalom egyedein nem látszódik meg a közlekedéskor?
(Sokan ilyenkor azzal próbálkoznak, hogy igen-igen, de nem tehetnek róla, nem szabad őket bántani... stb. Ugye te nem próbálkozol ezzel?)
Ó igen, kanyarodáskor nagyszerűen működik a rásegítés. Tavaly és idén is játszottam azzal forgalom nélküli széles úton, hogy csúszós állapotok mellett lendületesen vettem hirtelen kanyart, és élvezet, hogy mennyire be tudja húzni a kocsit irányba.
Nem tudja esetleg valaki, hogy a még idén kapható 1.4-es szívó benzinesek tartalmaznak részecske szűrőt? Azt megtaláltam, hogy a turbósak igen, de a sima turbó nélküliről ilyen infót nem találtam. Köszönöm.
Igen, lejtőn hátramenetben történő elinduláskor is ugyanúgy besegít a rendszer, de Ceed-nél semmilyen rántás nincs, szépen simán elindul az autó.
Amúgy télen ezek a kütyük /vissza- és előregurulás gátló, kipörgésgátló, ESP, ABS, fékerőelosztó/ kifejezetten élvezetessé teszik a vezetést. Egyik másik ilyen vezetéstámogató rendszer olyat tud amire ember képtelen, pl. kikerüléskor az ESP egy-egy kerék fékezésével "berántja" az autót irányba. Csak Németországban többszáz emberi életet mentett meg az ESP az utobbi években. Ne legyen senki szűklátókörű, a ti életeteket is menti a cucc, amikor egy kikerülő manővert végző szembejövő autó ESP-je, segít elkerülni egy frontálist...
Legfejebb új autóra érdemes, de én már pesszimista vagyok. Mostanában hirtelen sokszor lehet találkozni rábeszélő tartalmakkal.
Én úgy jártam ezzel, hogy van egy "koros" focusom az alja gyári alvázvédelmet kapott és nem is rozsdás. Viszont a futómű leginkább hátul, hát borzasztó. A szerelőm azt mondta, hogy nem is olyan vészes (Ő már látott rosszaddat). Minden esetre azt tanácsolta vigyem alvázvédőshöz. El is mentem egyhez, nézte az alját azt mondta hosszas kutakodás után, hogy 120e lesz. Kérdeztem mégis mi kerülne ennyibe? Hát a futómű tisztítás és az egész aljának a lefújàsa. Dehát rajta van a gyári alvázvédő sértetlenül, mondtam. A válasz az volt, hogy hogy nézne ki ha csak a futómüvet kezelné. Garancia a mumkára természetesen nincs. Nagyon naiv az aki azt hiszi, hogy lelkiismeretesen szakszerűen végeznék ezt a munkát. Legfeljebb le mossák az alját és más tisztítást nem végeznek. Mindenütt megy a porhintés, hogy mi ilyen meg olyan fantasztikus anyagokat használunk, aztán meg lehet nézni a véleményeket roluk, hát siralmas. Én jó párat elolvastam. A "becsületes nepper" tett fel egy videót erről érdemes megnézni! Ja legfeljebb egy jó .ismerős, barát, rokon esetkeg
Már akartam neked reagálni korábban a "meg kell tanulni vezetni", kioktató kinyilatkoztatásoddal kapcsolatban, de nem tudtam rendszerhiba miatt be jelentkezni.
Szerinted akinek van visszagurulás gátlója az nem tud vezetni. Először is az extrákat csomagokban adják. Ezt te is biztosan tudod. Én pl. a "fapadnál" egy kicsit többre vágyva silver felszereltséget rendeltem. Abban adott volt ez a funkció. Nyilván anyagi függés az, hogy ki meddig tud elmenni. Teljesen normálisnak gondolom, hogy aki teheti kényezteti egy kicsit magát, és a konfort érzetét is javítja ez a körülmény. Vannak persze teljesen felesleges, de hosszabb távon piszokul költséges extrák mint pl. a start - stop rendszer, el. kézifék, láblengetéses csomagtérnyitó. Mások is említettek hasonlókat.
A visszagurulás gátlóval használatával kapcsolatban nem jutott eszedbe, hogy közben a kuplungot kiméled (kettőstömegű lendkerék).
Szóval a nagy többségünk (az átlag), tudja nagyon jól, hogy mire van szüksége. A kivételeknek meg lehet ajánlani akármit, nem lehet befolyásolni őket.
Csak mellékesen kérdezem, tudsz/tudtál pl. csőrös Zilt, vagy 311es Ikarus - t vezetni, kormányszervó, szinkronváltó nélkülit, hogy mást ne említsek? Ha nem akkor fogd vissza egy kicsit magad, ha nem megy jöjjön rád az "arabtavasz". Nem sértésnek szántam, de nem tudtam kihagyni a neved okán :-)
Azt írtam, hogy régen nem használtam, de ennek ellenére örülök hogy most már van visszagurulás gátló, mert kényelmesebb.
Egyébként az auto hold az nem az, amikor automata váltónál a fékpedál felengedésére nem indul el az autó, hanem csak akkor, ha lenyomod a gázpedált?
Én azt látom, vagy gondolom, aki régebben tanult vezetni, régi autókon tanult meg vezetni, annak elég a minimális extra is.
Nyilván ez az élet többi területén is észrevehető párhuzamosságot mutat más, "modern" találmányokkal. Úgy vettem észre, hogy szeretik azt mondani sokan, hogy ha már van használom, az autó van az emberért, meg miért ne hisz' azé' van ott, stb. Ez tulajdonképpen igaz is, de nemrég olvastam egy statisztikán alapuló írást, melyben pont azt írták, a leggyakoribb oka az út szélén álló autóknak pont az elektronika.
Érdekelt volna, hogy ha páran végigolvassák, hogy mások szerint mik a felesleges dolgok, hátha belátják, de azt kell látnom - mert a munkahelyemen is megkérdeztem ugyanezt - hogy tudatos az autógyártók azon tevékenysége, hogy felesleges kiadásokra ösztönözzék az autóvásárlókat.
Normál környezeti hőmérsékleten (kb. 15 fok volt és 300 méterre van a kút ahova átgurultam 30-as övezetben) engedtem le. Egyedül közlekedek vele itt a városban. Hátra tavasztól őszig ilyen használatnál 2 bart, ha utazunk távolságra, 2-3 személlyel, csomagokkal akkor 2,2-t rakok. Előre 2,1-re engedtem a normál 2,3-ról. Tavasztól őszig előre min 2,3-2,4 kell. Szerintem sok a gyári, hátra, minden körülmények közöttre értendő 2,2. Pedig SW, horgom is van és pótkerék, meg minden franc kellék a csomitartóban. Amikor jön a csúszós idő, jég, hó, akkor itt városban 1,9-et teszek csak hátra. Bízom benne, hogy csak az egyik szenzor érzékenyebb és zokon vette. Egész nap kint állt a melóhelyen 2 fokban. Mondjuk furcsa, hogy amikor hazaértem, ill. megálltam boltnál vásárolni 4 km után, és indultam volna tovább, akkor jelzett be. Nem szeretnék lassú defekttel holnap gumishoz menni. :-( Ma este még párszor ránézek majd.
A melós Ducatoban van, de olyan durván engedi el a féket, hogy rosszabb, mintha nem lenne. Nyilván full terhelésre van kalibrálva, de félig rakott autónál is úgy indul miatta az ember, mint Lauda a pole-position-ből.
És úgy rémlik, hátramenetnél is aktivál - ritkán kerülök ilyen helyzetbe.
Tehát akkor mégis használsz kéziféket, mert hát ugye a visszagurulás gátló (Auto-hold) is a kézifék kategóriába tartozik, amit induláskor kell aktiválni.:)
Szerintem is jó dolog. Viszont kár, hogy csak előremenetnél használható, tolatásnál nem. Mivel egy leejtős úton, ha közvetlen eléd parkolnak, rükvercben nem old ki a rendszer. :(
Esetleg ha meleg guminál engedted le 1.9-re (nem túl kevés az?), az lehetett aztán még alacsonyabb, ahogy hideg lett. Nekem nem kellett még soha túlfújni és visszaengedni, hogy a TPMS jelzése elmúljon. Elegendő volt a normál nyomást beállítani.
Nemrég volt téma a TPMS. Mai tapasztalat, a kis autó ábránál jelzi, melyik kerékkel van baj. 1,7-1,8-at mutatott a kúton. 2 tizeddel csökkent az érték, mert 1,9-re engedtem le 2,1-ről, amikor mondogatta a havazást. Csak akkor alszik ki, ha túlfújja az ember, visszaengedve a korábbi értékre, megszűnt a jelzés. Bízom benne, hogy csak egy érzékenyebb szenzor okozta a galibát, holnap reggelig majd kiderül.
Ha esetleg érdekel valakit, rákérdeztem az utólagos alvázvédelemre az importőrnél:
"Amennyiben alvázvédelmet szeretne csináltatni gépkocsiján, ezt nyugodtan megteheti, a garanciára ez semmilyen negatív hatással nem lesz. Mivel főleg a táli időjárási körülmények jelentősen rongálják az autók alvázát, így ezt javasolni is tudjuk Önnek."
Nem erre számítottam, korábban rákérdeztem erre a Dacia esetében, és ott részleges garancia vesztésről volt szó, ha ilyet akarnék.
Mindenki egyetért abban, hogy tele vannak felesleges extrákkal az autók.
Abban nem ért mindenki egyet, hogy ezek közül melyikre van szükség.
Tehát nincs felesleges extra, mert mindegyikre valakinek szüksége van.
Az pedig, hogy kénytelen vagy megvenni olyat is csomagban, amire egyébként nem lenne szükséged, az azt mutatja, hogy a marketingesek jól csinálják a dolgukat.
A sírás meg, hogy azért nincs szükség egy extrára, mert akinek az kell, az nem tud vezetni, és ne is vezessen:
Én például szinte soha nem használtam kéziféket emelkedőn való elinduláskor, mert nemhogy a kézifékes indulással nincs problémám, de még a pedálokat is tudom kezelni olyan gyorsan, hogy ne legyen rá szükség, ennek ellenére örülök, hogy van visszagurulásgátló az autóban, mert kényelmesebb, mint nélküle. Azzal egyetértek, hogy az ilyen kényelmi extrák miatt az autó kezelési képességeim csökkenni fognak, de nem érdekel, mert ezentúl nem lesz rá szükségem és kényelmesebb. És legközelebb automata váltós autót fogok venni, mert hiába tudom kezelni a manuális váltót, nem érzem, hogy mindenkinek azzal kellene feszítenem, hogy ez a képességeim csúcspontja, hogy nekem aztán nincs szükségem automatára, mert tudom rángatni a botot mellettem.
Ami szerintem elengedhetetlen kényelmi és biztonsági eszköz:
- Fűthető kormány és ülés (hogy -10-ben ke kesztyűben kelljen elindulni), a fűthető váltógomb is jó lenne :)
- Klíma (télen a páralecsapódás ellen, nyáron meg a huzat és 40 fokos utastér ellen)
- Fűthető tükrök és hátsó ablak fűtés szintén télen
- Blokkolás/kipörgés gátló és fékerő szabályzó (Rangerrel csúsztam már be kis híján a belső sávba mikor kijöttem egy benzinkútról a pályán és a taknyos úton elkezdett kimenni a segge, de az elektronika megfogta, illetve láttam egy belső sávban a fűre lehajtó Mercit, azt is az elektronika fogta meg hogy ne vágódjon rá a korlátra)
- Holttér figyelő (ez az enyémben mondjuk nincs, de lehetne mert jó)
- Szervo (az enyémben 3 állítása van, egy sportos ami közvetlenül visszaadja az egyenetlenségeket, egy normál meg egy nyuger komfort fokozat amit kisujjal lehet forgatni, én a normális módban vezetek. Ehhez hozzájün a sebességfüggő kormányzási erősség is)
- Visszagurulás gátló (Igen, tudok vezetni, de a kuplung meghálálja a kevesebb csúsztatást. Ez főleg hegyvidéken lakóknak lehet fontos)
- Fényre sötétedő belső tükör
Tolatóradart én szívesen ki is köttetném mert múltkor meséltem, hogy kicsit aggodalmasan csipog. A kamera meg a 2 tükör szerintem teljesen jól megad mindent ami a tolatáshoz kell. Viszont egy 360 fokos kamera modul jó lenne a tolatáshoz, főleg ha a kanyarívet is mutatná.
Az tény, hogy van egy csomó biztonsági elem ami fals biztonságérzetet ad, ez főleg a fiatal vagány sofőrökre veszélyes, halnak is meg sajnos elég sokan a túlzott önbizalom miatt :/
De látom, mindenkinek más a fontos, játsszuk azt, mindenki írhat 3 legfontosabb kiegészítőt az alapokon kívül úgy, hogy a törvényileg kötelezők az alapokba számítanak bele és azokat most nem említem (ami kötelező).
Alap:
- szervó
- központi zár
- kötelezők.
Nekem a légkondi, a GPS, és tolatóradar elégséges lenne pluszban az alaphoz képest
Fejtámla meg fűtés azt most ne írja senki ha lehet, mert természetesnek veszem.
Akkor én vagyok a különc: minden, ami a vezető kényelmét szolgálja, egyben növeli a biztonságot is. Egy hülye példa: a hátsó ülésfűtés jelenthet kevesebbet nyekergő gyereket - több figyelem marad az útra...
Az egy teljesen más kérdés, hogy mi az, ami belefér a kasszába. Nekem pl. sokkal kevesebb, mint szeretném.
......és a kívánságlistára tegyük még fel, hogy ne merülne fel semmiféle javítási költség, ne kellene szervizelni, ne kopna és ne használódna el semmi rajta (olaj, fékek, gumi, akku, stb), és minimum inflációkövető lenne az értéke. Ja és a levegővel is beérné üzemanyagként és karosszéria és egyéb elemek sérülés esetén öngyógyulóak lennének :)
Biztonsági szempontból fontos: Légzsákok, mások és saját hülyeségekből eredő sérülések enyhítésére. ABS, ESP főként a taknyos, síkos utakon jó szolgálatot tehet. fékrásegítő.
Vagyonvédelmi szempontból:
kényelmi szempontból alap tartozék:
Klíma, mélységben és magasságban állítható deréktámasz jó oldaltartással rendelkező magasságban is állítható ülésekkel, jó zene lehetőség, szervokormány, persze csak olyan, amivel érezni is lehet az úttal való kapcsolatot, tehát nem vmi puha sz@r, mint a legtöbb járgányban van. ledes világítás, tolatókamera. el. ablak
Ami okvetlen nem hiányzik, de nem bánom, ha van :
Keresztirányu figyelő tolatáshoz, auto hold, el. kézifék, automata váltó, ülésf/kormány fűtés, ráfutás megelőző , tempomat , automata világítás, nyomogombos indítás
Ami nélkül nagyon jól meglennék, sőt időnként idegesítő, ha van:
TPMS, automata ablaktörlő, sávkövető, éberség figyelő, holtérfigyelő, start/stop, ja és az anyósom, ha beül :)
Van az alap felszereltség a Trabihoz képest - ha már azt emlegettem.
Szervókormány, légkondi, ABS, központi zár, tolatóradar. Ezeket olyan alapnak gondoltam, hogy meg is feledkeztem róluk, hát még említeni.
Amikre gondoltam, azok azok, amik a kényelmet és VALÓBAN hasznos kiegészítők, de még nem csúsznak át a felesleges kategóriába.
Ha az általad konkrétan megnevezettekre visszatérek, akkor pl. a tempomat meggondolandó, de n em mint alap, azt mint választható felszerelés, nálam legalábbis ár függvényében. Boltba meg a gyerekért oviba járós autóhoz nem éri meg szerintem a felér, amit érte kérnek.
A kényelmes ülés... hát erre mit mondjak? Nyilván sámlin senki nem akar ülni, ezért evidencia ez.
Az A-oszlop kérdése gondolom a tervezőknél statikai számításokon alapul. Lehetne sokkal erősebb anyagból és akkor vékonyabb, de azt meg nem fizetnék meg.
Nekem is van speciális igényem, amit nem is tudnék megfizetni, de szeretnék, az az, ha korrózió álló anyagból lenne az egész bódé.
Egyébként mióta munkanapokon letekerek 5-600 km-t (és közben forgolódok szűk helyeken), a leginkább hasznos dolognak a szervokormányt, a nagyon jó (fűthető - főleg a mostani ködös-párás időkben) tükröket, a tempomatot, tolatókamerát és nagyon-nagyon jó szellőzőrendszert tartom (klíma, és sok-sok módon állítható hideg-meleg szellőzés) tartom.
Visszagurulás-gátló, kormány- és ülésfűtés, holttérfigyelő, sávtartó és egyéb úri huncutságok feleslegesek.
Ja! Ki ne felejtsem; a kiváló ergonómia és a jó ülés!!!
És ami kifejezetten SZAR és VESZÉLYES: a kibaszott széles, hatalmas tereket kitakaró "A" oszlopok!!!!
Az alabbi kommentekben felsoroltakon kivul meg a kormanyfutes nagyon kiraly dolog, illetve nealam nem aktulis, de meg hasonlot el tudnek kepzelni a valtokaron. Automatat nem fogdosunk, helyette ott a jol futott kormany. Meg meg az elektromos ajtot hianyolom, amikor pakolaskor tizedszerre nyitom-zarom szentsegelek rendesen. Siman megerne nekem kenyelemben a felarat, de keszletes autoban nem volt :(
(A sima dudára nem ugrálnak a gyalogosok elég gyorsan félre, amikor egymásba kapaszkodva mennek négyen az út közepén hazafelé, hogy közben kibeszéljék, milyen fess az új pap, pedig van járda mind a két oldalon.)
Nem-nem, ezüst 2013-as ötajtós. A könyvtár mögött soha nem állok, keveset közlekedek vele, inkább a téli időszakban meg esőben. A többi esetén motor meg robogó.
De-de ROV, Bajcsyba parkolok mindig. Hát akkor szépen vagyunk Kvárról, főleg hogy még KIA márkakereskedő sincs :D Mehet majd az eszmecsere személyesen is ha szükséges :)
Nem is kell a 60-as évekig visszamenni...az is nagy élmény volt ahogy az 1500-ös tolta ki a hátulját az enyhén kavicsos kereszteződésben közel 30éve, ott még nem csattogott semmilyen relé... max., ha a fater látta...:))
Az összes extra közül nekem pl. a távolság tartó tempomat, visszagurulás gátló, deréktámasz amik fontosak.
A start-stop hosszabb távon + költség növekedést fog eredményezni. A leg húzósabb a kettős tömegű lendkerék megadása a sok újra indítás miatt. Nézzen mindenki utána ennek valódiságára, és szerintem érdemes mindjárt ki kapcsolni indulás után.
Az el. kézifék nagyon kellemetlen helyzetet tud okozni. Mint elektrónikával kombinált működés, nagyobb a meghibásodási kockázat. Az a baj, hogy csak csomagokban lehet az extrákat rendelni, pedig milyen jó lenne csak a nekünk fontos dolgokat "pipázgatni".
Na, gyarapszik a Kaposvári Ceed állomány. Téged miről ismerünk fel? Csak nem egy ezüst (vagy grafit) SW? A könyvtár mögötti parkolóban álltam egy ilyen mellett szerdán...
A visszagurulás gátlót is kapcsolni kell? o,O Mik vannak.. A 2017-esben automatán megfogja, ha emelkedőn akarok indulni.
Az ütközés figyelőt a céges kocsiban (Vitara) én is utálom. Nincs rosszabb, mint mikor hajnal 3-kor a budakalászi Auchannál a felüljárón a közlekedési táblára elkezd visítani. Mondjuk kávé helyett megteszi :D Múltkor tapasztaltam, hogy bele is fékez, ha szerinte nem nyomod elég erősen mikor szerinte nekimegyünk az előttünk állónak. Tisztára mint egy anyós..
"Vigyázz, jobbról jönnek!!!"
"Kimész a sávbóóóóól!!!"
"Láttad azt az autót mikor előztél? Szerintem oda se figyelsz!!"
"NEkitolatsz!! NEKIFOGSZTOLATNI! NEM HALOD?!?!?!?!"
Még a tanuló vezetőknek sem jó, mert nem tanulnak meg vezetni :)
Ja, egyre több hülyeséget raknak bele. Minden indítás után 4 gomb megnyomásával kezdek, kikapcsolom a start/stop-ot , sávtartót, el.kéziféket és bekapcsolom a visszagurulás gátlót.
Még az első utam alkalmával hazafelé a pályán próbálgattam a vezetéstámogató cuccokat. A holttérfigyelő elég zavaró volt, mert kb 30 m-re volt már mögöttem a külső sávban az előzőtt jármű, amikor vissza akartam sorolni, de villogott a kontroll a tükörben és csipogott. A sávtartót próbáltam egy 120-130-as tempónál, egy kisebb ivű kanyar előtt elengedtem a kormány és amikor a sávválasztó vonalhoz ért egy bazi nagyot rántott a kormányon. Ha nem nyúlok bele a kormányba, akkor jobbról a leállósávtól kaptam volna a másik pofont. Egyenes úton, vagy nagyon enyhe ívű kanyarnál közeledve a vonalhoz, úgy talán jó egy figyelmeztetésre egy fáradtabb állapot esetén.
Értem, akkor azért van Neked. Az ADA csomagot én is nézegettem, de egyrészt sokallottam, másrészt az enyém raktári autó volt ADA csomag nélkül, így könnyen megoldódott a kérdés... :)
Egyébként az első spoiler nagyon becsapós, optikailag sokkal alacsonyabbnak látszik, mint valójában. Én még sehol nem akadtam fent vele...koppkopp.
Igen sokszor az az idegesítő, hogy most megint mi a fenének sípol, mi nem tetszik neki...
Tegnap néztem az Aszfalt Királyai című filmet, a 60-as években még azokban az autókban nem voltak ezek a csecsebecsék...Más szelek fújtak az autó építésben...
Üdv ! Én is hasonlóan gondolom,hogy persze haladni kell a korral ,meg tényleg van egy jó pár hasznos extra is a modern autókba ,de sajnos szinte azzal vonják el a figyelmét a közlekedőnek ,hogy minden sípol,villog ,beszél stb., ezzel nagyban befolyásolva a környezetére v egyéb szituációra koncentráló gk. vezetőt !:-)
Most béreltem egy ilyen autót amiben ilyen hülyeségek vannak, borzalmas. Aki tud vezetni, azt szerintem ezek halálra idegesítik. Teljesen kezdőknek T betűvel jó lehet.
Gold az enyém is, de kértem bele ADA csomagot. Igazából a deréktámasz miatt kértem. Talán még a keresztirányú forgalom figyelőt és a gyalogos ütközéselkerülő tartom hasznosnak a csomagból. Utóbbi jól jöhet egy elbambulás esetén. Igaz, hogy csak városi 50-55 km/h tempónál működik.
Ezt tartalmazza az ADA csomag:(Ráfutásos ütközéselkerülő támogatás -autók és gyalogosok) BSD (Holttérfigyelő rendszer) RCTA (Hátsó keresztirányú forgalom felügyelet) Elektromos rögzítőfék hátsó lábtér fűtéssel Deréktámasz az első ülésekhez Csúsztatható középkonzol az első ülésekhez.
A holttér figyelő városban jó, de pályán elég zavaró tud lenni. Az el. kézifék jó, jó, de nagyon meglepődtem, amikor leejtőn próbáltam tolatni,(mert szorosan elém leparkolt egy autó) és nem oldott ki a fék. Ráadásul a visszagurulás gátló sem működik leejtőn tolatásnál.
Igen, hasznos lenne az első radar, de még az első spoilertől is parázok, nehogy egy járdaszegéllyel leamortizáljam. Ha mód van rá, akkor tolatva parkolok :)
Tényleg most nézem én is a fotókat, az a Mekitől kifelé jövet meg a másik a Tesco parkoló. Én nem vagyok kaposvári, csak hozzám tartozik a terület...:)
A dashcam akkuk minimális kapacítással bírnak. Ezek arra valók, ha leveszed a gyútást és megszűnik az áram, akkor le tudja zárni az aktuális felvételt. Hosszabb üzemidőt egyik sem bir, max. pár percet. Továbbá, ha huzamosabb ideig süti nyáron a nap, akkor hamar tönkremegy. Persze a nagyon hideget sem bírja, ahogy az akkuk többsége. Persze 1-2 évet kibír kiméletes körülmények között. Nekem a másik autóban napi használattal 4 éve hibátlanul teszi a dolgát a kondenzátoros Viofo A119.
A KIA-ban lévő 60Ah akksit nemigazán tudja lemeríteni egy kb 5-8 W-os kamera. A HK védelemről nem is szólva, ami nem is engedi az akkut lemerülését. De természetesen ettől függetlenül ajánlott a xiaomi kamera (is).
Van 3 kábelos HK is, de feltételezem, hogy csak olyan kamerával tud együtt dolgozni, amelyiken van parking mód is. Ez gyújtás levételekor átvált parking módra és közvetlen az akksiról kapja az áramot. Az akksi feszültséget mindegyik HK figyeli és ha 12 V alá esne, akkor a kamera nem kap áramot és kikapcsol. Nekem azért nem jó ez a 3 kábelos , mert a Viofo A129 GPS-el sem kompatibilis. https://tinyurl.hu/MqRZ/
Helyette egy billenőkapcsolót szerelek majd valamikor fel, mely egyik állásában a gyújtás bekapcsoláskor aktivizálódik, míg a másik állásában direktben az akkuról működik. Tehát ha olyan helyen parkolok le, ahol nem árt, ha éberen figyel a kamera, akkor átkapcsolok direkt állásba. Ez a kapcsolós megoldás egyelőre még csak terv a KIA-mnál, mert nincs igazán elképzelésem, hogy hová szereljem fel a kapcsolót. Nem igazán akarom szétbarmolni a burkolatot sehol, de ott főleg nem ahol látszik is. A másik autómba már kb 4 éve működik a kapcsolós megoldás. Abban is Viofo van, de az A119-es. Igazából azért választottam a Viofo kamerákat, mert viszonylag jó képeket csinál, valamint nem akkus, hanem kondenzátoros. Igy a meleget és hideget is jobban tolerálja.
Nekem egy 5 dolláros kamerám van, cserébe 2*2*2 centis, kvázi láthatatlan kívülről. Már nem tudom, mihez vettem, de csináltam hozzá egy konzolt, felraktam, használtam a régi autóban. Most készülök áttenni a Ceed-be, hátra, csak kellett volna a kábel-kit, amit szerencsésen megtudtam az hsz-ból! :)
Előre Xiaomi kerül majd. A kicsinek ilyen képe van: