Keresés

Részletes keresés

FM13 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 95
Na de kérem! Ne tessék rólam olyat feltételezni, hogy efféle kitalációkhoz piálnom kell. Sohasem iszok alkoholtartalmú löttyöket!!! Színjózanul találtam ki pl. a görgőkoszorús kígyóhosszmérőt, a lengőpörölyös akváriumtörésállóságvizsgálót, a hangtompítós riasztópisztolyt, a légpárnás kazalrakógépet, a könnyen zsebben hordozhatóság céljából vékony gumiból készült, felfújható úthengert, meg az aeroszolos flakonba tölthető, illatosított vákuumot is, valamint az instant lőport, amihez csak vizet kell önteni ahhoz, hogy tűzveszélyes helyen nehogy meggyulladjon... Nyugodtan fújtam volna a legérzékenyebb szondába is, miközben kiötlöttem az olyan palacsintasütőt, aminek a nyelének vége alkalmas lenne cipőkanálnak, meg a fogazott élű baltát, hogy fűrésznek is használható legyen, továbbá a kétfejű baltát, amivel egyszerre két fát is ki tudunk vágni, ha a nyelén a két fej távolságát a fák távolságának megfelelően beállítjuk, majd egy csavarral rögzítjük. Satöbbi, satöbbi, némelyik találmányomat le is közölte a Kretén magazin másfél évtizede, az induló évfolyamában...

Na de hogy a topik témájánál maradjunk, ha már szóba jött az alkohol, vajon milyen lehet egy részeg macska??? Kérdés persze, hogy mitől rúghatna be? Pl. egy magas alkoholtartalmú egértől? Vagy a hosszú idejű szállítás közben erjedésnek indult Whistlkastl-től (Made in Tenochtitlan)? A macskák kedvenc italának, a tejnek ugyanis elhanyagolhatóan alacsony az alkoholtartalma. Vajon meginná-e egy macska a konyakmeggyes tejturmixot?
Előzmény: Törölt nick (94)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 94
Ezt a találmányt mekkora adag jóféle bor után ötölted ki?
Előzmény: FM13 (92)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 93

Mindjárt ott az a kép példának, amit küldtél... Milyen elegánsan lehet, félkézzel tartani... Aztán, amikor vesemelegítőre van szükség, akkor is úgy lehet magad köré kanyarítania a kicsiállatot, hogy elérjed a teljes lefedettség állapotát. Tapasztalatból beszélek. Egy macskának se vége, se hossza...

Előzmény: Zottjoghurt (91)
FM13 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 92
Azért egy gumimacska mégiscsak jobban nyúlna. Sőt: képzeld el, ha Micsurin keresztezte volna a macskát a gilisztával! Vagy a rágógumival! Esetleg a rágógumit a gilisztával! Vagy a gilisztát az expanderrel. Esetleg az expandert a macskával.

Bocs' az offtopikért (ezen a késői órán talán nem olyan nagy bűn), de a nyúlásról eszembe jutott egy régi találmányom, amit még nem szabadalmaztattam (nem is fogom, ahogy a többi extrém találmányomat se), mégpedig a gumi mérőszalag! Alaphelyzetben a szabócentiken is levő méretskála van rajta, de megfelelően, a két és félszeresére kihúzva, a coll-skálának felelne meg, ám igény esetén mindenféle folyamatos átmeneti mértéknek is megfelelővé lehet tenni, a kihúzás erejétől függően. Jó, mi?! Pl. egy mozgásban lévő giliszta mellett periodikusan kinyújtva-összeengedve, a giliszta mozgásával szinkronban, mindig pontos mérési eredményt adna!!! A mérnökszakmai-konstruktőri elismerő okleveleket az alábbi címre kérem: Galóczássy Lypóth, Felsőkékcsalánczibarkazápdagonyapuszta, Dylinkay köz 117/dzs. A röhögést meg kéretik abbahagyni, mások itt már aludnának!
Előzmény: Zottjoghurt (91)
Zottjoghurt Creative Commons License 2008.08.26 0 0 91

Miért praktikus egy nyúlós macska? Mesélj...

Olyan, mint egy adag ektoplazma.

Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.26 0 0 90
Nem szörnyű - praktikus!
Előzmény: Zottjoghurt (89)
Zottjoghurt Creative Commons License 2008.08.26 0 0 89
 Hogy lehet így nyúúlni? Nem szörnyű?
Előzmény: FM13 (88)
FM13 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 88
A szőrtelen macskánál praktikusabb már csak a téglatest alakú, kiálló részek nélküli macska lehetne, hogy jobban illeszkedjék a szállítódobozhoz, és az autómosókhoz hasonló, csak megfelelően kisebb méretű macskamosókat is lehessen gyártani...
Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.05 0 0 87

De, van, persze génkísérlet eredménye, szegény. S aligha adnák oda nekem megőrzésre. Szépen zöldellett a képen.

 

Amit azért meggondolnék, kétszer is, hogy megfogjam-e, az a szőrtelen macska. Még sosem láttam élőben, képen is elég bizarr. De el tudom képzelni, hogy kellemesen meleg tapintású. S meg lehet számolni az ereket a hasán.

 

Más haszna aligha. Ja, allergiásoknak biztos jó háziállat lehet.

 

Előzmény: Zottjoghurt (83)
Zottjoghurt Creative Commons License 2008.08.03 0 0 86

Szerintem szép, legalább értenek hozzá.. ha már nem megy nekik a vakvezetés:

http://www.youtube.com/watch?v=TWeuftSPKk4

Előzmény: törpecsirke (85)
törpecsirke Creative Commons License 2008.08.02 0 0 85
Arról nem is beszéve hogy annyira idegesítő nyávogást vágnak le egész tavaszal és nyáron hogy komolyan egy horror filmbe bele illene
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.02 0 0 84
Én azért nem kóstolnám meg a macskasültet vagy a macskapástétomot sőt a rántott macskacombot sem pfújjjjjjjjj
Zottjoghurt Creative Commons License 2008.08.01 0 0 83

Olyan nem létezik, viszont van génmódosított reaktormacska:

http://www.ohgizmo.com/2007/12/18/fluorescent-cats-why-not/

Ha már nem tudnak vakot vezetni, legalább fűtőelemként hasznukat veszi az emberiség.

Előzmény: Törölt nick (82)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.28 0 0 82

Én a foszforeszkáló egeret kedvelem. Normális méretben. Ezt sokba lenne etetni.

 

(Bár mostanság volt afférom patkánycsaláddal, úgyhogy most egy ideig ne kerüljek rágcsálóközelbe. Aranyosak, megminden, csak ne az én udvaromban...)

Előzmény: Zottjoghurt (81)
Zottjoghurt Creative Commons License 2008.07.28 0 0 81
Macskahúskonzerven hízlalt egér.
Előzmény: FM13 (80)
FM13 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 80

"Egy macska naplójából"

 

http://www.gamestar.hu/hirek/reggelt-080718.html

 

FM13 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 79

Hát...éppenséggel ezt is megnézhetitek:

 

http://www.youtube.com/watch?v=SN1VcgRrEM8

Búvármacska

 

Zottjoghurt Creative Commons License 2008.07.24 0 0 78

Vigyázz, véres jelenet!

12 év alattiak csak csoportosan nézzék meg!

 

Mama, szükség lesz egy új macskára!

Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.24 0 0 77
Ezt nézzétek meg a youtubon cats vs dogs
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.24 0 0 76
Nézzétek meg ezt a youtuben cat vs dog
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.24 0 0 75
hehe, én is megtámadnám, aki a kedvenc helyemet elfoglalná..
Előzmény: Zottjoghurt (74)
Zottjoghurt Creative Commons License 2008.07.23 0 0 74

hagyd a városi legendákat...

a patkányok előszeretettel esznek macskákat.

 

http://www.youtube.com/watch?v=vbocOHswrTs

Előzmény: FM13 (73)
FM13 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 73

Ami azt illeti, Hapsikám az élő patkánnyal bizony megküzdött, de fél perc alatt legyűrte. A kisfüzesi szomszédunknak, akinek az anyacicája átjárt hozzánk a mi macskáinkat végigpofozni (amíg Angelica a házhoz nem került), volt egy szelíd kandúrja is, "aki" egyszer egy menyéttel tért haza...

Végül is ragadozók, csak városi körülmények között elkényesednek a műtáptól.

Angelica egy kisebb lakótelep emeletén élt és nőtt jókorára, de amikor hozzánk került, a faluvégi-erdőszéli házba, néhány nap benntartás után kiengedtük. Az aggályunk, hogy majd zavarban lesz a hirtelen nagy szabadságtól, alaptalannak bizonyult. Ideje javát az erőben és a bozótosban töltötte, és amikor hazajött, minden alkalommal szinte rá volt írva, hogy ő végre egy boldog macska!

Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.23 0 0 72
Én valamiért meg voltam róla győződve, hogy a macskák kerülik a patkányokat... mert úl nagyok hozzájuk képest... Vagy csak kellően harcias macskára van szükség? Egeret az enyémek is hoztak haza, de patkányt sosem. Persze, nem állítom, hogy nem volt a környéken.
Előzmény: FM13 (71)
FM13 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 71
Nyilván a macskák ízlése is eltérő. Nekem volt egérspecialista macskám, meg kifejezetten csirkekedvelő is, még Érden. A nagyra nőtt "Hapsikám" az egereket és a patkányokat imádta, és elfogadta a kiselejtezett törpenyulat is, de nem izgatta a többi rágcsáló-féle a terrárium-szobában. Bezzeg a mezei hörcsög, amikor valahogy kiszabadult, azonnal elfogyasztotta a Roborovszky-féle törpehörcsögöket, akik nagy nehezen végre épp szaporodni kezdtek. A görényre is vigyázni kellett, be ne szabaduljon a terráriumok közé, ezért amikor Dömösön laktunk, a fáskamrában tartottuk. Tőle viszont még Hapsikám is tartott valamelyest, pedig úgy látszott, hogy a görény szívesen játszana vele. (Aki tartott már, tudja, milyen játékos.) Régi szép idők, amikor a "Vivárium Stúdió" című vándorkiállítással foglalkoztunk! Mellesleg lehet, hogy ezen a néven fut még a kecskeméti kiállító kolléga vállalkozása, mert amikor mi abbahagytuk, és áttértünk egész más műfajra, megegyeztünk, hogy viheti tovább a nevet.
Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.23 0 0 70
Nálunk Luca macskám selejtezte ki a tengerimalacokat. Alig kaptuk meg őket, kis csíkos, maroknyi jószágokat, öcsém nyitva hagyta a terrárium tetejét (mentségére, 5 éves volt), s mire észbe kaptunk, Luca már rohant a fűtőtest mögé a zsákmányával. Volt bőgés...
Előzmény: FM13 (69)
FM13 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 69
Én ugyan húsmentes tápon éldegélek húsz éve, de azért el tudom képzelni, hogy a hátsókerti tengerimamlasz tartás gazdaságosabb, mint a hazai nagymalac-tenyésztés, és nyilván egészségesebb is. A különbség kb. annyi lehet, mint a csirkegyári hús és a kapirgálócsirke húsa közti különbség. Már csak azért is, mert a kapirgálócsirkék selejtjét időben kiszanálják a macskák.
Előzmény: Törölt nick (66)
FM13 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 68
Sebaj, ahogy a kötelező orosz tanulást túléltük, ugyanúgy elmúlik majd ez a kötelező anglománia is. Ha már a macskák bíznak bennünk, mi bízzunk a szebb jövőben!
Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.23 0 0 67

Szégyen és gyalázat, de nem olvastam sokat tőle, azokat is főleg gyerekkoromban, amikor valószínűleg fel sem fogtam ésszel, milyen jók a könyvei. Most van itt egy gyűjteményes a polcon, de nem ígérem, hogy holnap nekiállok. Egyetértek, biztos világelső lenne, ha angolul írt volna.

Előzmény: FM13 (61)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.23 0 0 66

Nem a Monty Python-ban volt az, hogy a fazon egy ütővel csapkodta az egereket, és úgy "zenélt", vagy rosszul emlékszem?

 

Az ehető-e a macska témakörhöz, szerintem miért ne, Európában a tengerimalac dédelgetett kiskedvenc, dél-amerikai lakótársamnak pedig "nyami" jött ki a száján, amikor meglátta őket a tévében. Majd elmesélte, hogy ha meglátogatták a nagyit az Andok lejtőin, milyen klassz kis malacsültet kaptak, a hátsó kertben lévő készletből...

 

 

 

Előzmény: FM13 (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!