Keresés

Részletes keresés

cartmanrulez Creative Commons License 2003.10.17 0 0 485
Üdv!
Kösz az infókat!
Én a lapodon található leírásokból indulok majd ki!
Egyelöre még az útvonal-adatgyüjtés hogyanjáról és mikéntjéröl gondolkodom, mert nem egyszerü a terep. Fotózással indítok, aztán úgyis videó lesz a vége!:o)
Nehéz lesz a generalizálás, de megcsinálom.
Előzmény: IST (481)
vpeter001 Creative Commons License 2003.10.17 0 0 484
Kattints erre a linkre:

http://www.bve-routes.com/

Itt, a hírek között találsz egy linket a Babelfish által angolra fordított lapra. A lap alján találod a letöltést. A .Net Framework a MS-tól szükséges, azt is megtalálod ott.

Előzmény: banjo82 (483)
banjo82 Creative Commons License 2003.10.17 0 0 483
Sziasztok! Honnan lehet letölteni 2.9-es verziót? Sehol nem találom!
vpeter001 Creative Commons License 2003.10.17 0 0 482
Hegyivasút-épít?k!

A következ? címen egy Genovától induló keskennyomtávút tölthettek le, szerelvényekkel együtt. Érdemes átnézni a kódját, mert (ha jól emlékszem) kanyarodó hidakat is tartalmaz! Egyébként szerintem az egyik legjobb BVE-s vasútvonal.

A cím: http://digilander.libero.it/gen2000/

Sok sikert a pályaépítéshez!

IST Creative Commons License 2003.10.17 0 0 481
Persze.
Éppen a múlt hétvégén kaptam egy rakat fotót családi házakról oldalnézetben egy haveromtól. Ami azért jó, mert textúrának be lehet rakni, így végre nem a kézzel rajzolt házaim lesznek, hanem normálisabban kinézők a pályák mentén.

cartmanrulez:
Szívesen segítek ötletekkel, tippekkel a pályaépítésben. Igazából egyszer kell ráérezni a dolog nyitjára, utána megy minden mint a karikacsapás.
A neten elvileg található egy RouteBuilder nevű progi. Na, én azzal még nem boldogultam, kézzel csinálom a pályákat. Eléggé egyszerű.
A vonal megépítése kb semeddig sem tart, a nehézséget igazából a környezet kialakítása jelenti. Vagyis az, hogy megcsináld a körülötted lévő objektumokat. Én saját cuccokból szeretek dolgozni, ha már pályát csinálok, akkor az legyen nagyjából teljes mértékben az enyém, más ne lássa vissza a cuccát benne. Persze ez alól vannak és lesznek kivételek, lásd bubu88 elég pofás bhv-kat csinált.
Nézd meg az oldalaimat, ott van a pályaépítés elkezdéséről 3 lap is. Azokat tanulmányozd át, aztán szólj ha kérdésed van! Talán lesz időm a többi ilyet is lefordítani (összesen 5 van), meg az összes BVE parancs használatát leírni egy picit tömörebb formában.

Kis sugarú ívek:
A földalatti felújításánál (:-)) most próbálgatom. A 40 m sugarú nem néz ki túl jól, de a 80m-essel már nincs gond.

Előzmény: cartmanrulez (479)
bubu88 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 480
Ez pedig természetes. A pályában dm-enként helyezhetsz el tereptárgyakat (gondolok itt: ház, doboz, fa, bokor, emberek, repülő, röntgengép, meg amid van).
Előzmény: cartmanrulez (479)
cartmanrulez Creative Commons License 2003.10.16 0 0 479
Üdv!
Környezetet is lehet alakítani?
Kellene csomó ház meg erdö.
Előzmény: bubu88 (478)
bubu88 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 478
Üdv!
A komoly magassságkülönbség szvsz nem gond, ha jól emlékszem (most nicsenek itt a súgó lapjaim), a sínnél meg lehet adni a magasságot, és ezt változtatni is lehet, szerintem épeszű korlátokon belül akárhogy. A kis ív sem gond, főleg ívkészítő progival. Ív hídon: na ez már egy jobb kérdés, ugyanis nem tudom, hogy akarsz hidat csinálni. Javaslat: ha egy híd groundot csinálsz/találsz máshol és használod, akkor szvsz nem gáz az sem. Sőt, a pillérekkel sincs gond, ha .wall-lal csinálod, mert az is követi a sínszál vonalát. Az alagút biztos hogy megoldható, ld. példaként Schnellfahrstrecke. Több alagút is van benne, de sajnos nem tudom milyen módon, mert a pálya .rw formátumú... :( De szvsz egy egyszerű freeobj, aztán egy másik background.
IST oldalán (ist.uw.hu) találsz építési segédletet, ha pedig egyéb kérdésed van (márpedig lesz), nyugodtan írj ide, IST és én már eléggé otthon vagyunk a témában... :)
Hajrá!
bubu
Előzmény: cartmanrulez (476)
cartmanrulez Creative Commons License 2003.10.16 0 0 477
Nagyon kis sugarú ívek. Bocs.:o)
Előzmény: cartmanrulez (476)
cartmanrulez Creative Commons License 2003.10.16 0 0 476
A környezet.
Viszonylag komoly magasságkülönbség, nagyon kis ívek, ív hídon, alagút, viadukt.
Erre gondoltál?:o)
Totál kezdö vagyok a játék témájában, de mindenki elkezdte eccer.
Meg van egy valag térképem az útvonalról.
Előzmény: IST (474)
Fzolee Creative Commons License 2003.10.16 0 0 475
A nézelődésre rájöttem...
Csak akkor működik, ha zoomolsz...
Előzmény: IST (468)
IST Creative Commons License 2003.10.16 0 0 474
Öööö, nem így gondoltam. :-)
Hanem, hogy milyen speciális dolgai vannak a hegyivasútnak ami miatt esetleg ne lehetne megcsinálni.
A keskeny nyomtáv nem gond, az íveket segédprogival elég tűrhetően meg lehet csinálni, stb.
Előzmény: cartmanrulez (473)
cartmanrulez Creative Commons License 2003.10.16 0 0 473
Üdv!
LÁEV.
Tutira megpróbálom, de hogy mi lesz a vége...:o)
Előzmény: IST (472)
IST Creative Commons License 2003.10.16 0 0 472
Mit értesz hegyivasút alatt?
Amúgy meg szinte biztos vagyok benne.
Nekem a legnagyobb problémám a pályaépítésben a terep kialakítása és a jelzők működése. Az első nehéz, a második pedig nem nagyvasúti.
Ja, meg egy menet végén igazán adhatna valamilyen szalagot...

Más:
Nem sikerült felraknom a 2.9-est. Arra hivatkozik, hogy nincs .Net anyámtyúkjám. Ami viszont 28 mega, otthon nincs net, szóval nem mostanában lesz, az biztos. :-(

Aki már kipróbálta:
Milyen új változások vannak a progiban?

Előzmény: cartmanrulez (470)
louis1 Creative Commons License 2003.10.16 0 0 471
Sziasztok !
Nektek működik a joystick a 2.9 alatt ? Kipipáltam a beállításoknál, de nem akar életre kelni.
Köszi a választ !
cartmanrulez Creative Commons License 2003.10.16 0 0 470
Üdv Mindenki!
Rákattantam én is erre a remek játékra, kérdezném, hogy hegyivasutat is le lehetne modellezni?
Mert ha igen, próbálkoznék egyet.
SanyaBoy Creative Commons License 2003.10.15 0 0 469
Sziasztok!

Most már, hogy tényleg kezd kikupálódni a mi kis game-nk, így szeretném megkérdezni a tisztelt közönséget, hogy kinek lenne kedve összecsapni egy budapesti HÉV-szerelvényt?
Sajnos én nem értek hozzá, azért fordulok hozzátok!
Várom az ötleteket!

IST Creative Commons License 2003.10.15 0 0 468
Gondolom a gépeket még nem úgy készítették, hogy használható legyen a nézelődés.
Valószínűleg kijön majd hozzá egy javított mozdonykészítő progi, akkor viszont valakinek neki kell majd esnie a gépeknek...

Én még sajnos nem tudtam kipróbálni, de örülök, hogy a leírás alapján nektek sikerült!

Előzmény: SanyaBoy (467)
SanyaBoy Creative Commons License 2003.10.14 0 0 467
Sziasztok skacok!
Nekem is sikerült belőnni a 2.9-es csodapéldányt.
Nagyon buli, valoban full-szkren, és átl. pályákon !!60-75 fps-el nyomul! Nagyon állat, én is várom a végleges verziot! Ja, a billenyűzetnél a jobb-és balnézetre nem reagál!! Erre van valami orvosság??
bubu88 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 466
Ahh, király. Akkor majd hétvégén nyomulok egyet vele... 40-50 fps? Nekem a 2.4-essel 30 fölé nem sikerült mennem AMD Athlon XP 1600+ -szal és ATI Xpert 2000 Pro-val... Azt viszont birom, hogy öt alá a kiírás sose megy. Pedig nálam már volt kevesebb is... :) Persze a gyengébb gépen (AMD K6-2 500 Mhz, Nvidia Fanta ill. Vanta (:-) ) 16MB videokártyával)
bubu
Előzmény: mcm (465)
mcm Creative Commons License 2003.10.14 0 0 465
Sziasztok! A leírásnak köszönhetően sikerült elindítanom az új BVE-t. Ez a verzió csak akkor nem áll le a korábban emlegetett hibával, ha a Vezérlőpultnál a Területi beállításokon minden USA-ra van állítva. Remélem, a végleges verzióban ezt a hibát kiküszöbölik. Egyébként szerintem nagyon jó a 2.9! Már nincs a képernyő két részre bontva, hanem full screen-en lehet élvezni a vezetést, bár így eltűnt sok segítség (az előrejelzések, a megállás helyét jelző vonal, stb…). Ami viszont az egyik legjobb benne az az, hogy sokkal jobb frames/sec értékeket tapasztaltam ezzel, mint a korábbi 2.5-ös verzióval. Az egyik legösszetettebb pályán, a Birmingham X-City South-on a végállomáshoz közeledve nálam ez az érték mindig 5-ösre esett vissza a régivel, míg ezen 10-12 fps. Az „átlagos” pályákon pedig 40-50 fps-ot ér el. Csak az a kár, hogy gyakran előfordul még, hogy kiakad. Mindenesetre már nagyon várom a végleges verziót!
Előzmény: IST (463)
bubu88 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 464
Köszi, majd kipróbálom hétvégén.
FélOFF:
Mail-eimet megkaptad a pályával?
TeljesON
bubu
Előzmény: IST (463)
IST Creative Commons License 2003.10.14 0 0 463
Sziasztok!
Találtam némi leírást, hogy hogyan kell installálni a 2.9 bétát. Esetleg ez segíthet. Kipróbálni nincs időm egy darabig, szóval várom a tapasztalatokat.
Ja, angol nyelvű a leírás, ha nagyon nem boldogultok vele, akkor lefordítom majd (időhiány, időhiány).

This is my guide to help newbies on how to install
BVE 2.9003 Beta, and specially for those who don't use
English as your main language on your OS, just like
happened to me first, after having several error messages.
I'd like to mention here that my PC is still an ancient PII 400Mhz,
with GE Force 2 video card, 128 MB RAM and Win 98 SE. I'm
getting 12 FPS at 1024x768, which is rather good so, the following
procedures will take effect on the majority of computers. Let's go!

Follow these steps below:

1) Obviously, you must have BVE 2.5.3 already installed (If you are
still using BVE 2.03.0008, don't forget to install 2.5.3,
preferably in a different folder);

2) Download and install MS-Net Framework (23.0 Mb), from
Microsoft's site;

3) Go to START, Settings, Regional Settings and set from your
native language to 'English' language (If you are using Windows
ME or newest, set your country to 'United States'). Reboot your
computer;

4) Now, download and install BVE 2.9003. It's recommendable to install
it in a different folder (This means DON't overwrite BVE 2.5.3);

5) Rename the old string_jp.ini to any name you
want. You can even delete it. Then, rename the existing
string_en.ini to string.ini.

6) Launch the game and choose your route. Remember, if you are
trying to load a .rw file, jump the .csv option and choose
the ??????????? thing, inside the load game window.

7) In the game, press F3 continuously for important information
(Your display levers, time and FPS).
The BVE messages are displayed
at the upper left side of your screen, in red. Enjoy!!

Hope this helps,

(I'm currently coding 'Guaianazes to Mogi' urban route for BVE)

Cheers,

John Goncalves, Brazil

IST Creative Commons License 2003.10.14 0 0 462
Akkor viszont úgy tűnik, hogy meg kell várnunk, míg kihoznak rá egy vonatkészítő progit is, amivel már ehhez való gépeket is tudunk készíteni. Addig marad a régi BVE.
Előzmény: bubu88 (454)
VJancsi Creative Commons License 2003.10.13 0 0 461
Jó, mostmár értem, csak egy hozzászólás felett átsiklottam.
Előzmény: SanyaBoy (460)
SanyaBoy Creative Commons License 2003.10.13 0 0 460
V. Jancsi!
Nem is indul addig, amig fel nem telepited a net- buziságot..
Előzmény: VJancsi (456)
bubu88 Creative Commons License 2003.10.13 0 0 459
Hogy DGKUm egyik (fél)mondatát idézzem a vonatbuzullsról: "...amíg nem tanultok meg olvasni..." :)
Előzmény: VJancsi (458)
VJancsi Creative Commons License 2003.10.13 0 0 458
Hopp, efelett valahogy átsiklottam... :-)
Előzmény: bubu88 (457)
bubu88 Creative Commons License 2003.10.13 0 0 457
Ezt írtam le. :) Ld.: (450)
bubu
Előzmény: VJancsi (456)
VJancsi Creative Commons License 2003.10.13 0 0 456
Szvsz ha ez a .net tényleg kéne, akkor nélküle egyeltalán nem indulna a program.
Előzmény: SanyaBoy (455)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!