Keresés

Részletes keresés

jannoo Creative Commons License 2007.01.16 0 0 271
az a baj,h a kérdéseid nagy része,olyan,ami nem az OVB vagy más cég kompetencája:
-jutalék kifizetése:hó végén összesítik az egységeit vagy nem tudom OVBnél miben számolnak, ebből megvan,h mennyi pénzt kap. kiállít szépen egy számlát az OVB Kft-nek és ennyi.ők meg szépen átutalják
-leköltségelés:könvyelő tud ebben segíteni.ha kocsija van lehet benzint,telefont, adott esetben jó könyvelőel ruhát.
-piac:ez már OVB kompetencia,de nem fogják azt mondani,h szar a piac,és nem akarnak szerződni az emberek.ha az emberek szerződni akarnának,akkor nem kéne ügynök,tanácsadó,hanem mindenki menne be sépen biztostíókhoz szerződést kötni.viszont az tény, h kevés embernek van megtakarítása,és egyre fontsoab lesz,egyre többet nyomja a média a nyugdí és eü rendszer összeomlását.
-h ki milyen pozícióig jut el az teljesítmányfüggő..
-melyik fiók?OVB rendszerét nem ismerem,de gondolom aki felvételiztette,aki a vezetője,annak a fiókjához,vagy annak a vezetőjének a fiókjához.
-nem,sztem nem érdemes otthagyni egy kötetlen főállást!

az utolsó kérdés meg:h mennyit keresel,mennit dolgozol az rajtad, és a szerencséden múlik...

egyébként nem voltam OVBs soha,de van némi rálátsom, hiszen minden hasonló cég hasonlóan működik,lévén,h az OVB a közös ős...
Előzmény: orhydea21 (270)
orhydea21 Creative Commons License 2007.01.16 0 0 270

Szia! Végre egy múltal rendelkező személy a témába!!!

Számomra a legfontosabb ember kezdett el ezzel foglalkozni és féltem Őt....

Még csak az oktatások elején tart, tehát ambíció az már van. Tapasztalat még nincs.

Szeretném, ha sikerélménye lenne ebbe a munkába, de vannak kétejeim!

A fejmosások alkalmával a lényeg elsikkad, mégpedig:

- hogyan történik a kifizetése a jutaléknak?/egyéni vállalkozó/ 

- miket tud leköltségelni?

- milyen a piac, mekkora hajlandóságot mutatnak az emberek a szerződésekre?

- melyik pozicíóig jutottál egy év allat?

- melyik fiókhoz tartozol?

- érdemes feladni egy kötetlen főállást ami fix kb 200ezret fizet, bejelentéssel,  telefonnal stb...?, tehát a kettő mehetne együtt v csak az OVB?

Szeretem őt és aggodom a kudarcok miatt, nem az ő tudásában, ügyességében nem bízok!

- mennyi időt töltessz a munkával és mennyit tudsz keresni vele/bocsi a kérdésért!!/

Még lenne egy kérdésem, a nevedből gondolom ,szoktál lejárni a Dokkba? Hány éves vagy? Mennyit érnek neked ezek partyk, elhagynád miatta barátnőd ha nem értene vele egyet? Természetesen nélkülem jár ezekre a helyekre.....

Köszi

 

Előzmény: Dokkpeople (268)
Prof Creative Commons License 2007.01.15 0 0 269

Thaera!

 

Más nem írta, úgyhogy én belecsapok a közepébe. Az információk nem teljes körűek, de iránymutatásnak jók lehetnek.

 

Önkormányzat: 2000 Ft, legalábbis nekem az új igazolványt (a régi helyett) ennyiért állították ki, más költség itt nincs.

 

APEH: a nyomtatványoknak van pár száz forintos költsége.

 

Okmányirodában kell ügyfélkapu regisztrációt kérni, ez is ingyenes.

 

Bélyegző, nyomtatványok, számlatömb: 5-6 ezer forint.

 

Bankszámla (pénzforgalmi, vállalkozói célú bankszámla): banktól függ, 2-3 ezer forint/hótól van, nyitásra általában ezt kérik.

 

Ügyvédi, közjegyzői költség nincs.

 

Tehát mindenestül 15 ezer forintból elindítható.

 

 

Üdv,

 

Prof

Előzmény: Thaera (266)
Dokkpeople Creative Commons License 2007.01.15 0 0 268
Kedves "orhydea"! Én az OVB-nél dolgozom már több mint egy éve. Egy barátom említette nekem az irományaid mondanivalóját. Tulajdonképpen milyen kérdéseid is lennének az OVB-ről?
Előzmény: orhydea21 (265)
Prof Creative Commons License 2007.01.11 0 0 267

Hali!

 

A „Nálunk” ebben az esetben nem az OVB.

 

Hogy aztán az OVB oda tette az elvárást, hogy érettségi se kelljen, azzal kizárólag saját maga alatt vághatja a fát, mert idővel ezek az emberek bebuknak, hosszú távon pedig a cég veszít a presztízséből (és persze az ügyfélköréből is).

 

Másik oldalról pedig. Ha azt csinálja, ami a technológiában le van írva és le van oktatva, akkor nagyot nem bukhat a dolgon sem ő, sem az ügyfél.

 

Egyébként neked van róla fogalmad, hogy milyen elvek alapján dolgozik egy pénzügyi tanácsadó (most én konkrétan az allfinanz-cégek eljárásait értem ezalatt, nem pl. egy befektetési, hitel vagy biztosítási brókerét).

 

Prof

Előzmény: orhydea21 (265)
Thaera Creative Commons License 2007.01.11 0 0 266

Légyszi írjátok meg, hogy most mennyibe kerül az egyéni vállalkozói igazolvány kiváltása!

Minden ktg-et tudni szeretnék, nem csak az önkormányzat felé fizetendőt, hanem esetleg, ha van, akkor ügyvédi, közjegyzői ktg-et is!

 

Fontos és sürgős lenne!

Előre is köszi!

orhydea21 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 265

Tévedés!!!

 Már kötött szerződést és nem kérik az érettségit!!!!!!!!!

Viszont önbizalmat azt adnak zsákszám ami nem is lenne baj!

Csak hogy mást nem. Ez pont annyira elég, hogy magánál csak ostobább alanyokat találjon akiknek a kérdéseire még meg tud válaszolni. Egy kicsit dörzsöltebbnél tapasztaltabbnál ez a rendszer bebukik. De azért helyesek!!!

Természetesen van, hogy szükség van pénzügyi tanácsadásra, de semmiképp nem egy tapasztalatlanra bíznám.

 

Előzmény: Prof (264)
Prof Creative Commons License 2007.01.11 0 0 264

Bocsánat, szakirányú OKJ-s képesítés (biztosításközvetítő ha jól emlékszem, szakmakódot nem tudom).

 

Nálunk érettségit kérnek, anélkül ne lehet szerződni.

 

Prof

Előzmény: Thaera (262)
orhydea21 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 263

Sziasztok!

Én a 8 általánost tartom nonszrnsznek!!!!!

Épp hogy irni, olvasni tud!!!!

Előzmény: Prof (261)
Thaera Creative Commons License 2007.01.11 0 0 262
Lehet ének-zene tanári  diploma vagy műköröm építő okj-s vizsga is?
Előzmény: Prof (261)
Prof Creative Commons License 2007.01.11 0 0 261

Szevasztok!

 

Meg kell kövessem a Nagyérdeműt. Csendes (?) topictársunk privát levelezésben elárulta és megbízható forrásból igazolta is, hogy a munkánkhoz vagy felsőfokú végzettség (bármilyen), vagy OKJ-s szakképesítés kell. Ezt mondjuk én kicsit nonszensznek tartom, bár nem ez az egyetlen masszív hülyeség a jogrendszerünkben.

 

No, üzletre fel! :-)

 

 

Prof

kissanpentu Creative Commons License 2007.01.11 0 0 260
Látom, nem vagyok egyedül a véleményemmel :) Egyébként tényleg abszurd, hogy tapasytalatlan gyerekek pénzügyi tanácsadóknak nevezik magukat, holott én még közgaszdász diploma és pénzügyi tapasztalatom ellenére sem merném még annak hívni magam. Komplex képet legalább 10 éves tapasztalattal kap az ember...
Előzmény: Thaera (257)
jannoo Creative Commons License 2007.01.10 0 0 259
nagyon sok butaságot hordtok össze...

ezzel az erővel az összes biztsító,összes ügynöke be van hülyítve..holott a pénzügyi tanácsadás ennél egy cseppet magasabb értelmi színvonalat kíván.mondjuk az tény,h van ügynök jellege,és emiatt kell a motiváció,hiszen senki sem szereti,ha elzavarják. ha lenne itthon az embereknek pénzügyi kultúrája, végre megbíznának az emberekben,tanácsadókban és nem csak a reklámoknak hnnének kevesebb motivációs és tárgyalástechnikai tréning kéne, és több szakmai.. de ma M.o-n az embereknek plazmatévé kell hitelre, suzuki 120hónapra, mobiltelefon 5megapixeles kamerával és satöbbi..meg persze "OTÉPÉ"-be megy mindenki mindenért...

amiket momdtok,h céges bulik..sztem a céges buli alatt azt értik, h pár munaktársukkal buliznak.na és?! más munkahelyen is összeverődhetnek klikkek akik összejárnak.

az,h nem értenek hozzá?nekik annyira nem is kell.nekik ténylegesen scak eladni és felvilágosítani kell. amit mondjuk az állam is megtehetne(a felvilágosítást), h mondjuk nem lesz nyugdíja az illetőnek,de ők persze kussolnak.ugyanez a hitelnél.

az meg,h ki adózik?addig amíg nincs vállalkozóija úgysem kap pénzt,mert nem tud számlát kiállítani,így a cég nem fogja tudni kifizetni.

tegyük hozzá,h persze vanhibája a rendszernek:
-igen a biztosítást nyomja mindenki(unit-linkedeket),mert abban van a nagy pénz.talán ha több ügyfél lenne, akkor ez nem lenne a fontos.de ehhez az kell,h az emberek bízzanak a tanácsadóban.sajnos ez ördögi kör..
-hiteleket mindenki rühelli..kevés pénz,sok munka, ha meg majd az ügyfél nem tudja fizetni,akkor te vagy a szemét..

szal összességében a minkét oldalnak változnia kéne valamelyest,de elsősorban a magyar szemléletmdnak!
Előzmény: Thaera (257)
Thaera Creative Commons License 2007.01.10 0 0 257

Hülyités magasiskolája!!!

Az én ismerősömnek sincs érettségije, mindössze 8 általános alapokkal rendelkezik.

Az érettségi megszerzése sem akadály, vesz egyet a "piacon" mivel a hitelességét senki nem vizsgálja..... Ez komoly szerintetek, mindez nyakkendőben csomagolva???

19-22 évesen miről tudnának tanácsot adni? Max a hétvégén megtörténtekről, de nem a pénzről, befektetésről na meg persze a gazdasági dolgokról!!! Vicc az egész ahogy  van... Nem világositják a suhancokat fel a lényegről pl; már jelenleg is kötött állitólag üzletet kb 300ezret kap érte netto, de kérdezem én ki adózik utána és hol??

Nincs is bejelentve, nincs vállalkozóija kiváltva hogy van ez??? Persze ő semmiről nem tud csak egyet: JÖHET A HOLNAP!!! Gyurcsány papa mit szól ehhez!!!!

Nincs főnök, nem kell korán kelni, magam ura vagyok és élek mint Marci hevesen!!

 

 

arab.rab Creative Commons License 2007.01.10 0 0 256
:)))
Én annál sokkal jobb vagyok :)

és lényeg, hogy önbizalmam az van ...
Előzmény: kissanpentu (255)
kissanpentu Creative Commons License 2007.01.10 0 0 255
Te is egy új al-OVB-t akarsz alapítani? Heh.
Előzmény: arab.rab (252)
Prof Creative Commons License 2007.01.10 0 0 253

Szia!

 

Első körben a regisztrációs díjjal és a vállalkozói kiváltásának díjaival számolj (ez elkerülhetetlen). Mi azt mondjuk, hogy ez egy szűrő. Akárki jöhet, viszont kellően komolyan kell gondolnia, hogy ekkora összeget beruház a dologba. Vagyis egyfajta komolyságot feltételez az embertől, hogy rászánja ezt a pénzt. Ezért egyébként az OKJ-n kívül az összes oktatásod összes adminisztrációját kifizeted, ez azért nem kevés (én eddig kb. 150 órát ültem október vége óta előadásokon, ez mind le van papírozva, hogy ellenőrizhető legyen -- ez minisztériumi előírás).

 

Az alapképzéseink nagyon jók, az első napot a cég tulajdonos-igazgatója beszéli végig, a másodikat pedig az egyik régióigazgató. Mindkettő, ha mást nem is hall az ember, maradandó nyomot hagy.

 

Az OVB oktatásával nincs összehasonlítási alapom, mert azt nem hallgattam.

 

Minden kérdésedre választ kaptál?

 

 

Prof

Előzmény: tolditoma (250)
arab.rab Creative Commons License 2007.01.10 0 0 252
Szia

"Egyébként bármennyire is húzódozol a biztosítástól, a hitelekkel kapcsolatban mindenképp szükséged lesz rájuk: a legtöbb pénzintézet már alapból kér egy kockázati életbiztosítást és (ritkán vagy) vagyonbiztosítást a kihelyezett hitel mellé."

Ezt tudom és azt is, hogy ez kötelező (tisztában vagyok a tulajdonságaikkal is) és tény, hogy a hitelfedezeti életbiztosítás nem is hülyeség, de ha valaki csak befektetésnek akar életbiztosítást vagy esetleg a kockázat miatt ami az élettel jár, azt nem preferálom.. persze biztos vannak előnyei és hátrányai mint ahogy mindennek, de valószínűleg a személyiségemből fakad, hogy ílyen elutasító vagyok.

"Mi a célod egy ilyen munkával egyébként?"

Nem feltétlen célom, hogy bármilyen "hasonszőrű" céghez tartozzak. 24 éves vagyok, Bruttó300-at keresek egy cégnél ami nem olyan rossz ilyen idősen, de ebből nem lesz lakásom, kocsim, motorom és még x dolog, amiket elvárok az élettől vagy inkább saját magamtól. A hitelekhez értek lakossági-vállalati részen egyaránt, a jogi hátteret is vágom, de erről max 2 és fél év múlva lesz papirom (mondjuk tudom, hogy ez nem számít, de nekem fontos.. ez meg valószínű a neveltetésemből fakad). Szeretnék egy olyan céget, ahol Én hitelközvetítéssel foglalkozom, valószínűleg nem egyedül, hanem összeállok még pár haverral, bankárokkal, brókerekkel, jogászokkal, ingatlanközvetítőkkel, talán biztosítási alkuszokkal. Egyfajta biztonsági hátteret nyújtana persze, ha valamilyen nagyobb céghez tudnának kötni minket, és mi is magunkat, de ez nem feltétlenül szükséges.. sőt idővel biztos azt érezném, hogy csak megkötik a kezemet. Tudom, hogy elég telített a piac, de általában olyan közvetítőket ismerek, akik nem elég képzettek ill. ügyfélközpontúak ahhoz, amit csinálnak. Én az vagyok/leszek :) Természetesen a terv még nem kiforrott, de Én hiszek benne, és a lényeg ez.

üdv B
Előzmény: Prof (249)
orhydea Creative Commons License 2007.01.10 0 0 251

Sziasztok Mindenkinek!!!!!!!

Mindent megtettem annak érdekében, hogy az OVB-hez tartozó hozzászólásokat megtaláljam. Árulja el valaki az OVB-től, hogy mertek abszolút megbolondítani az élettöl még sértetlen, naiv, tanulatlan, oktalan fiatalokat???!! Azért mert öltönybe öltöznek a tapasztalatuk, tudásuk nem jár vele!!

8 általános végzettség is elég, hogy tanácsot osztogassanak, de milyet? Hol itt a szakértelem? Vagy minden mindegy? Az ismerősömet  olyan szinten beoltottátok, hogy ő már 2hónap múlva minimum 4-500ezret fog keresni félnapi munkával! Max. nem jön be viszont bejelentitek havi 500€-ra. Tehát bukás még véletlenül sincs betáblázva.

A cégnél ahol dolgozott kb.300ezret keresett, bejelentve, szabad idő beosztással, korlátlan szabadsággal, csak ezt adta fel! Január 1-óta nincs bejelentve, fizetése még nincs, kőltsége viszont igen mivel egy 20évre gyorsan köttettetek vele egy életbiztit ő meg az anyjával. Biztos ami biztos, nektek már megérte!!

 

tolditoma Creative Commons License 2007.01.10 0 0 250
Kedes Prof!

Azt hiszem, tudom hogy te melyik cégről beszélsz, mert most kerültem kapcsolatba egy illetővel kai ott dolgozik. Szeretne bevonni, de most így első hallásra, kicsit soknak tűnik ez a pénzösszeg. Bár lehet hogy nem az.
Tudod voltam már 2 másik helyen érdeklődni, és eddig sehol nem mondták, hogy az oktatás pénzbe kerül. Inkább csak kötelező ott lenni.
Nálatok miért díjköteles? Ez miért jobb vagy roszabb szerinted?
Köszi
Előzmény: Prof (246)
Prof Creative Commons License 2007.01.10 0 0 249

Szia!

 

Ha leszerződsz az ovb-vel, vagy a "nem az ovb"-vel, akkor ez automatikusan kizárja, hogy mondjuk bankokhoz hitelközvetíts?

 

Jól érted. Alapvetően arról van szó, hogy ezzel te egy hivatást választasz. Pénzügyi tanácsadó leszel, tehát komplex pénzügyi megoldásokat viszel az ügyfeleidnek a bankszámlától kezdve a gyerekprogramon és a nyugdíjmegtakarításokon át a középtávú befektetésekig vagy hitelekig. Ezt hívják Allfinanz szolgáltatásnak. A hitelközvetítés ezek közül az egyik lehetséges, bármilyen hihetetlen, nem a legáltalánosabb.


Ha a két év alatt mondjuk nem csinálom meg ezt az OKJ-s vizsgát, akkor ezt helyettesítheti esetleg egy közgazdász diploma??

 

Nem.


és igaziból Én hitelmániás vagyok.. kenem-vágom a témát és szeretem is..

 

Kend-vágd. A hitel egyáltalán nem egy rossz dolog, csak sajnos itthon nincs kultúrája, ahogy a biztosításnak, a megtakarításnak és a befektetésnek sincs. Egyébként bármennyire is húzódozol a biztosítástól, a hitelekkel kapcsolatban mindenképp szükséged lesz rájuk: a legtöbb pénzintézet már alapból kér egy kockázati életbiztosítást és (ritkán vagy) vagyonbiztosítást a kihelyezett hitel mellé.


De Nekem meg mondjuk az a dolgom, hogy megtaláljam a neki legmegfelelőbbet..


El kell menni hitelbrókernek. Az OVB vagy a hasonszőrű allfinanz cégek berkein belül ilyen szolgáltatást nem fogsz tudni nyújtani az ügyfeleidnek. Esetleg a Brokernetnél kicsit közelebb állnak ehhez a fajta specializációhoz, de ott sem a teljes hitelpiacot közvetítik.

 

Mi a célod egy ilyen munkával egyébként?

 

Prof

Előzmény: arab.rab (248)
arab.rab Creative Commons License 2007.01.10 0 0 248
Huhhh..

Hát először is köszönöm szépen a kimerítő válaszokat :)

De vannak ám még kérdéseim :)

Tisztázzuk hogy jól értem-e.. Ha leszerződsz az ovb-vel, vagy a "nem az ovb"-vel, akkor ez automatikusan kizárja, hogy mondjuk bankokhoz hitelközvetíts? Ebben voltak nézeteltérések úgy érzem...

Nos azt hiszem, azért mindenkinek vannak ötletei akkor is ha mégis így van... Azt azért tudjuk, hogy márpedig szamaritánusok és terézanyák elég kevesen vannak.. bár a Mikulás is létezik..

Ha a két év alatt mondjuk nem csinálom meg ezt az OKJ-s vizsgát, akkor ezt helyettesítheti esetleg egy közgazdász diploma?? (merthogy az van)
Most igaziból nem a pénz miatt hisztizek, hanem az az igazság, hogy közben jogra járok rohadt sok dolgom van, és nem is feltétlenül ez az irányvonal érdekel...
Persze a befektetések mint olyanok érdekelnek, de a biztosításban nem hiszek (jajjj már most látom mit fogok kapni ezért..) és igaziból Én hitelmániás vagyok.. kenem-vágom a témát és szeretem is..
Jó tudom, hogy egy hitelnél nem Én értékesítek, hanem úgy van ahogy mondtad Prof az ügyfélnek van szüksége Rám... De Nekem meg mondjuk az a dolgom, hogy megtaláljam a neki legmegfelelőbbet.. hmmm?

várom a hegyibeszédeket :)

üdv Barb

Előzmény: Prof (246)
Prof Creative Commons License 2007.01.09 0 0 247

Jaj, még annyit, hogy az OKJ-s képzés díját én is elnéztem korábban, viszont épp ma néztem a céges faliújságon a kiírást, hogy mennyi. :-)

 

Szal semmiképp sem 400 ezer. :-)

 

 

Prof

Prof Creative Commons License 2007.01.09 0 0 246

Szia Barbi!

 

Ami más...

 

Tanult kollégám hangsúlyozta sokszor az ingyenes oktatást. Nos, ez nálunk nem az, amennyiben:

-- az alapszeminárium két napja regisztrációs díj fejében hallgatható,

-- a középfokú szakmai képzés két féléve és a hozzá tartozó államilag akkreditált vizsga (tan)díjköteles.

 

Összegek nem vágnak földhöz, a regisztrációs díj 20 ezer, a tandíj félévente 60 ezer, a vizsgadíj 40 ezer forintos nagyságrend.

 

Minden további oktatás (céges szintű és struktúrán belüli) ingyenes.

 

 

Válaszok:

 

Mi történik, ha mégsem lesz meg 2 éven belül az OKJ-s vizsgád?

 

Törlik a PSZÁF-es engedélyed, nem végezheted tovább a tevékenységet.


Lényegében az elején akkor mindig fogja valaki a kezed minden egyes ügyféltárgyaláson?

 

Nem feltétlenül. A munkánk alapvetően két fő két részből áll, egy igényfelmérésből (ún. pénzügyi elemzés), és egy vagy több tanácsadásból, amikor a termékeket szerződéskötési céllal visszeviszed az ügyfélnek. Az első rész, az igényfelmérés az alapszemináriumon megismertek alapján önállóan végezhető. A második rész viszont nem, ott szükség van a vezető(i)d szakmai tudására, ezért oda már a vezetőddel mész vissza. Természetesen a tanulási folyamat során ez alkalmasint változhat, vagyis mehetsz elemzésre a vezetőddel, vagy mehetsz megnézni a vezetőd elemzését.

 

Amíg nem tudsz egyedül ügyleteket hozni, a közös ügyfeleitekért még a "vezetőd" kapja a jutalékot vagy már Te?

 

Amikor szerződést kötöttél a céggel, akkor a te ügyfeleidnek kiközvetített termékek utáni jutalék megfelelő részét te kapod (ez a legnagyobb „morzsa”), a vezetőd akkor részesül csak belőle, ha a strukturált értékesítést jellemző „ranglétra” bizonyos részére már elért, az ő jutaléka a te jutalékodnak töredéke (kezdő szinten is legfeljebb ugyanannyi, viszont ez néhány tíz szerződéskötés után fordul az új munkatárs javára).


Ha leszerződsz az OVB-nél, akkor esetleg mint hitelközvetítő vihetsz bankokhoz is ügyleteket saját magad, vagy ezt csak az OVB-n keresztűl teheted meg?

 

Az OVB, mint közvetítő által kínált termékeket közvetítheted az ögyfeleid felé. Ez magától értetődik. Ha valamire nem tudsz megoldást vinni, „műsoron kívül” ajánlhatsz neki valamit, viszont azt jog és szerződés szerint csak szamaritánus szolgálat keretében teheted, azért sem a banktól, sem az ügyféltől nem fogadhatsz el juttatást (ez mondjuk alapvető lojalitási kérdés az OVB vagy bármelyik másik cég felé).

 

Csak azért megyek bele ebbe a részébe, mert engem inkább a hitelközvetítés érdekel...

 

Az OVB alapszemlélete alapján nem feltétlenül a hitel az a termék, amellyel az ügyfelek számára a lehető legjobbat tudják tenni. Sőt, sokszor épp ellenkezőleg. A dologba mélyen nem akarok belemenni kérés nélkül, a lényeg kb. két mondatban összefoglalható: a hitelt veszik és nem eladni kell, ehhez képest a jutaléka az elvégzett munkához képest elenyésző. Akármi is történik (kudarc, visszarendezés akármi), te leszel a hibás, nem a pénzintézet és pláne nem az ügyfél.

Nagyjából ennyi.

 

 

Prof

Előzmény: arab.rab (244)
HITELHELP Creative Commons License 2007.01.09 0 0 245
Szia barbi!
ne haragudj, hogy csak így beleszólok, de megpróbálok válaszolni a kérdésedre.
Én is az OVBnél dolgozom, bombázhattok a kérdésekkel.
Az tény, hogy vannak jutalékéhes kollégák, akik miatt így látják ezt a szakmát.
A legelső "közös" munkáért is te kapod a jutalékot. Az okj-s vizsga, hanincs meg két éven belül, akkor vissza kell adod a vállalkozói igazolványod, mert nem végezheted ezt a tevékenységet sakképesítés nélkül(sztem ez előny)
Nem 400 ezerbe kerül, csak 105000be, de ha ovbzel, akkor ez nem nagyon érdekel.
Te külön leszerződhesz a többi bankkal, ha szeretnél, de akkor vizsgáznod kell az adott banknál.

Szia
Előzmény: arab.rab (244)
arab.rab Creative Commons License 2007.01.09 0 0 244
Szia Prof!

Akkor erre Én is kíváncsi lennék...

"Tanult kollégám azt sem említette (én konkrétan kíváncsi is vagyok rá), hogy az OKJ-s képzés egyébként nem vastag költségét (kb. 400 ezer forint) is benyeli-e az OVB, vagy ezt az extrát csak később hozzák a munkatársak tudomására (már hogy az ingyen az nem ingyen)."

És ameddig az OVB-től nem kapunk semmilyen hivatalos vagy nem hivatalos választ, addig Téged kérdezlek.. Nálatok ez - mint tudjuk nem az OVB-nél - hogy van?

További kérdések:
Mi történik, ha mégsem lesz meg 2 éven belül az OKJ-s vizsgád?
Lényegében az elején akkor mindig fogja valaki a kezed minden egyes ügyféltárgyaláson? Amíg nem tudsz egyedül ügyleteket hozni, a közös ügyfeleitekért még a "vezetőd" kapja a jutalékot vagy már Te?
Ha leszerződsz az OVB-nél, akkor esetleg mint hitelközvetítő vihetsz bankokhoz is ügyleteket saját magad, vagy ezt csak az OVB-n keresztűl teheted meg?
Csak azért megyek bele ebbe a részébe, mert engem inkább a hitelközvetítés érdekel...

Köszi előre is a válaszokat mindenkitől:)
Barbi



Előzmény: Prof (243)
Prof Creative Commons License 2007.01.09 0 0 243

Szia!

 

Tanult kollégám egy dologról elfeledkezett: a tevékenység végzéséhez OKJ szakmai képesítés kell (törvényi előírás, hogy biztosítási alkuszi tevékenységhez ez szükséges). Annyi engedmény van, hogy erre 2 év haladékot ad az állam (éppen az mlm-értékesítés jellegéből adódóan), ez az első befogadott életbiztosítási szerződés technikai kezdetétől kezd el ketyegni.

 

Tanult kollégám azt sem említette (én konkrétan kíváncsi is vagyok rá), hogy az OKJ-s képzés egyébként nem vastag költségét (kb. 400 ezer forint) is benyeli-e az OVB, vagy ezt az extrát csak később hozzák a munkatársak tudomására (már hogy az ingyen az nem ingyen).

 

Ami a tanácsadást illeti. Amit nem tudsz, azt tudja a vezetőd. Amit ő sem tud, azt tudja az ő vezetője stb. Kezdetben egyedül el sem adhatsz terméket önállóan, később, ahogy bővülnek az ismereteid, előbb egyszerűbb, később komplikáltabb termékeket is közvetíthetsz az ügyfeleidnek. És ezzel ők, függetlenül a te szakmai kvalitásodtól, lényegében biztosan jól járnak. Egyetlen dolgod van, a technológiát követni (és akkor pénzt is fogsz keresni és az ügyfeleid is maximálisan elégedettek lesznek).

 

Mi legalábbis ezt így csináljuk (nem az OVB-nél).

 

 

Prof

Előzmény: arab.rab (242)
arab.rab Creative Commons License 2007.01.09 0 0 242
Szóval semmilyen közgazdasági-pénzügyi végzettség nem kell? És heti 2x2 óra? Úgy gondoljátok, hogy egy ovb-nél most kezdő püi tanácsadó felelősségteljesen tud ilyen szakmai múlttal püi tanácsokat adni?
Prof Creative Commons License 2007.01.08 0 0 241

Szevasz!

 

Folyamatos adminisztráció...

 

A vállalkozás effektív adminisztrációja nagyjából így fest:

 

Egyszeri dolgok: vállalkozási igazolvány kiváltása, adószámigénylés, bankszámlanyitás (ez utóbbit már kiközvetítheti saját magának), ügyfélkapu regisztráció, ez pesszimista esetben kettő nap.

 

Utána a rendszeres dolgok: számlaírás (havi egyszer), könyvelő negyedévente (ha éves áfakörös, akkor évente egyszer). Ezek alkalmanként néhány órás (vagy se) teendők. Nekem éves szinten, főállású vállalkozóként kb. 3 egész napom (72 óra) megy el erre. Szerintem ez bőven nem sok.

 

Ettől kell a legkevésbé tartani. A buktató inkább abban van, hogy egyrészt a megkeresett pénzt konkrétan hülyeségekre költi, illetve nem fizeti, vagy nem készül fel a vállalkozás utáni közterhek hiánytalan rendezésére. Másrészt az egyensúly megtalálása: prioritás alapján tegye a dolgát, ne ad-hoc jelleggel, mert ez utóbbi esetben hosszabb-rövidebb idő alatt belebukik a helyzetbe és egyszerűen ketté szakad.

 

Jó vezetővel ez a helyzet kezelhető.

 

Prof

Előzmény: Törölt nick (239)
bilee Creative Commons License 2007.01.08 0 0 240
Kereken egy éve, előtte közöm nem volt a pénzvilághoz. Tanulok, nem volt miről átállnom.
Előzmény: tolditoma (231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!