Keresés

Részletes keresés

oktaclio Creative Commons License 2004.10.29 0 0 323
Nemtom, ki a Bíró Balázs DR BIG, de ezek szerint lehet, hogy el akarja adni a mocit? Gyurinak ajánlanám elsősorban figyelmébe.
Előzmény: oktaclio (322)
oktaclio Creative Commons License 2004.10.29 0 0 322
Ezt Robi írta a freemailünkre, gondoltam bemásolom ide:

---------- Továbbított levél ----------
Dátum: Wed, 27 Oct 2004 14:49:56 +0200
Feladó: Biró Balázs dr. <BalazsBiro@PGSM.HU>
Címzett: Döme Robert <robertdome@freemail.hu>
Tárgy: RE:

Szia,

Érdekelne, de szept 1-től más pozicióba kerültem, és most aztán
elszabadult a pokol...Már motorozni sincs nagyon időm ráadásul és
még lehet, hogy el is kell adnom a gépet, pedig karcmentes, annyira
friss...
Szóval semmi jó.

Üdv

BB

-----Original Message-----
From: Döme Robert [mailto:robertdome@freemail.hu]
Sent: Wednesday, October 20, 2004 6:38 PM
To: Biró Balázs dr.
Subject:


Szia Balázs!Mizujs Veled?Nem érdekel a BIG Club,vagy csak
egyszerűen nincs időd?Ha van egy perced válaszolj kérlek...Üdv.:DRobi



oktaclio Creative Commons License 2004.10.29 0 0 321
...és elsőre sikerült betennem a képet!!!
Előzmény: oktaclio (320)
oktaclio Creative Commons License 2004.10.29 0 0 320
ez is szépez is szép
DRBIG Creative Commons License 2004.10.29 0 0 319
Szijasztok BIGek&"BIGék"!Jó olvasni,hogy egyre többen és lelkesebben csapódnak a "LEGNAGYOBBAKhoz"!ICEAPO aludobjának még jobban örülök,régi álma valósult meg ezzel-ha tucc küld egy fotót róla,de lehet,hogy v.melyik nap átautózunk hozzád,vagy ha nincs más programod ebben a jó időben,átdüböröghetnél hozzánk ide Szegedre a Csőrössel :-)) !OKTÁnak a kormánycsapágy ma Gyuszink által postázva lesz,az árát megirom majd.A DRZ 400 nekem is titkos álmom(volt,mert most ide leirtam,he,he),sokszor volt szerencsém terepezni vele,és ha 1szer végleg itthon maradunk,tuti beruházok majd 1re a BIG mellé(de ilyen "vándor" életmód mellett felesleges 2 motort fenntartanom egyenlőre)),mert kibaszottul eltalált konstrukció a magunkfajtáknak :-)) !Addig birkózok továbbra is a Csőrössel...üdv.:DRobi
oktaclio Creative Commons License 2004.10.29 0 0 318
Hát az igaz. Mármint hogy terepen számít a +erő.
Előzmény: DRZlady (317)
DRZlady Creative Commons License 2004.10.29 0 0 317

Az E az erősebb, és hangosab, igen. Országúti motorozásra nem nagyon szeretném használni (csak amíg elérem a sarat), arra egy másik motor pont megfelelő. Nekem terepre kell, ott meg nem árt az a pár "paci"-val több.

Előzmény: oktaclio (315)
oktaclio Creative Commons License 2004.10.29 0 0 316
Aaahha, hogy te a sárdagasztók táborát erősítenéd inkább! Ez nagyon tiszteletreméltó egy hölgytől, mert úgy látom, a csajokat a terepmotorozás vonzza a legkevésbé. Nyáron a fóti amatőr endurocrossban indult egy lány DT125-tel, nagy tetszést aratott, nem semmi akár egy kört menni egy ilyen versenyen.
És végül is melyk verziót rendelted meg? Azonkívül ha esik a hó, egy igazi terepmotoros nem hátrál meg, olyankor kezdődik az igazi móka!
Még valami: ha jól tudom, az E-verzió karbantartása nem km-hez kötött, hanem üzemórás.
Előzmény: DRZlady (314)
oktaclio Creative Commons License 2004.10.29 0 0 315
Látom írogattál a nagymotort kellene vennem topicba. Véleményem: nagyon jó kis gép a DRZ. Szabad tudni, milyen motorod volt előtte? Mert úgy látom, az erősebb változatot keresed (persze lehet, hogy pont fordítva, sose bírtam megjegyezni ezeket a jelöléseket), de azt is tudnod kell, hogy hogy az erősebb verzió (ez az E, ugye?) nem "street-legal", azaz itt Mo.-on persze leműszakisztatják (mert itt bármit le lehet), de hangosabb a kipu, meg magasabb a károsanyagkibocsájtása (talán, de ez nem biztos), meg ilyenek. Az EU-ban máshol nincs rendszámos E-verzió. És szvsz ha veszel egy S-est (nem a mértére gondoltam), egy kis ráfordítással ki tudod hozni belőle azt a pár +pacit, ha olyan fontos.
Egyébként látom Győr környéki vagy, és Győrbe jártam fősulira.
Előzmény: DRZlady (298)
DRZlady Creative Commons License 2004.10.29 0 0 314

Ez tényleg költői volt! Vagyis, gondolom van ilyen költészet is.

Hogy miért a DRZ? Elég korán kezdtem a motorozást, mindig volt a környezetemben olyan ember aki mesélt róla. Az valahogy nem vonzott, hogy valaki mögött üldögéljek, jobban szeretek valaki előtt :o))))))) úgyhogy gyorsan lett jogosítványom is, állásom is ahol megkerestem a motorravalót. Mint mindennapi betevő falat! :o))

Aztán láttam egy csapatot amikor hasítottak ki az erdőből egy merő sárosan és valahogy vonzott. Másnap elmentem velük és kipróbáltam milyen. Hatalmasat estem egy vízmosásban (még jó hogy nem a saját motorom volt), következő hónapban már velük szántottam a terepet egy XL 650-essel. Kb. 1 hónapja kipróbáltam egy DRZ-t. Hát, óriási volt a különbség. Számomra.

Előzmény: Iceapo (304)
DRZlady Creative Commons License 2004.10.29 0 0 313

Köszi!

Megrendeltem a DRZ-t, de fejem teszem rá, hogy mikor megérkezik országos havazás indul, nehogy kipróbálhassam! :o))

Előzmény: oktaclio (300)
oktaclio Creative Commons License 2004.10.29 0 0 312
"Kár, hogy bazi nagyok..."

Vagy inkább:
Kár, hogy buzi vagyok...?

No, azé nem kő megijedni, csak viccelek, senki téli fűtésproblémáját nem fogom megoldani. (Értsd: nem vagyok meleg.)
:-)))

Legalábbis az asszony nem tud róla...
;-D
Előzmény: oktaclio (311)
oktaclio Creative Commons License 2004.10.29 0 0 311
Itt meg Zsiráf képei:

http://kep.tar.hu/zsiraf/index.phtml?aid=27681372


Kár, hogy bazi nagyok...
Előzmény: Iceapo (310)
Iceapo Creative Commons License 2004.10.29 0 0 310
Igen, felismertem hogy FiveStars túraplexi.
Előzmény: oktaclio (308)
Iceapo Creative Commons License 2004.10.29 0 0 309
Látod tudsz te ha akarsz!
Előzmény: oktaclio (307)
oktaclio Creative Commons License 2004.10.29 0 0 308
Kicseleztem ezt a tetűt...
;-)))

Na, milyen a plexi?
(Ez egyébként Five Stars túraplexi...)
Előzmény: oktaclio (307)
oktaclio Creative Commons License 2004.10.29 0 0 307
Beszarok mingyá....

Csakazértis:

-~^ˇ\>
o---I O
Előzmény: oktaclio (306)
oktaclio Creative Commons License 2004.10.29 0 0 306
ezt a QQQQva fórumot nem hiszem el!!!!! Mé nem lehet azt megjeleníteni, amit beírok???

Tuti most sem lesz ott:

-~^ˇ>
o---I O
Előzmény: oktaclio (305)
oktaclio Creative Commons License 2004.10.29 0 0 305
-~^ˇ>
o---IO

Nesze a plexid...
:-)))
Előzmény: Iceapo (303)
Iceapo Creative Commons License 2004.10.28 0 0 304
Üdv Lady , aki még DRZ nélkül vagy itt ! Remélem mielőbb sikerül terved és egy DRZ nyergébe hasítod az utakat és arcodra mosolyt csal majd az egyhengeres muzsika! Hú ez már majdnem költői volt, amiket itt össze vissza hordok a gyengébbik nem e bátor képviselőjének! Jó moci a DRZ, már felpróbáltam egy párat általában sikerrel, még egy sem dobott le. Kicsit kemény az ülése, remélem jól kivagy párnázva, hogy ne törje a ......! Olvasgass minket , én is többet olvasgatnálak! Hogy jutottál el gondolatilag a DRZ-hez, stb...? Bocs ha kicsit szabadszájú voltam, de legalább leírtam amit öszintén gondoltam, vagy nem? Kicsit bizonytalan is vagyok. Na Szia!
Előzmény: DRZlady (298)
Iceapo Creative Commons License 2004.10.28 0 0 303
Tudod mi hiányzik még, de tudom már nem fér bele, a plexi! De anélkül is tökéletes mert mostmár értem! Beleszellemültem!
Előzmény: oktaclio (302)
oktaclio Creative Commons License 2004.10.28 0 0 302
Aaahha...
Előzmény: Iceapo (301)
Iceapo Creative Commons License 2004.10.28 0 0 301
De az érzés mindent megér! Ez megint egy BIG?
Előzmény: oktaclio (292)
oktaclio Creative Commons License 2004.10.28 0 0 300
Kösz szépen előre is, megvárom, a tied hogy "muzsikál" ,ajd.
DRZlady! Üdvözöllek, ha jól sejtem, egy DRZ-t nyúzol (illetve fogsz, ha jól értettem), mindig kellemes látvány motoron látni a gyengébbik nem képviselőit. Egyenjogúság rulez! :-)
Előzmény: Másik Név (299)
Másik Név Creative Commons License 2004.10.28 0 0 299

Háj!

Én is elég sokat kerestem, általában mindenki az új úsző kivitelt tartja csak a kínálatában. A nyitrai Yamaha volt az aki végül is előhúzott egy katalógust és személyes közreműködésemmel behítároltuk a típust. Kistárcsás Bigre a Goldfren-nél 3 fajta van: egy teljesen klasszikus formájú, egy hagyományos, de más formájú és egy hullámos. Ha komolyan érdekel, akkor várd meg amíg megjön az anyém és ha beválik, akkor segítek beszerezni egyet. Betéteket vegyél a bécsi HeinGericke-ben, nagyon jók, az van nekem is. Nem nyikorog. Én nem is tervezek Goldfreneket venni, hanem ezeket újra. Azt hiszem, kb. 17 euro, de meg tudom nézni a számát és az árát is a katalógusban. Tavasszal volt nekik raktáron első-hátsó, nem kellett várni.

Hege

DRZlady Creative Commons License 2004.10.28 0 0 298

Sziasztok!

Ha szabad (utólag) megnéztem én is a képeitek. Nagyon jók. Gratula a csapathoz.

Én ugyan még nem vayok suzuki-s, de remélem hamarosan az leszek. Ha sikerül....

oktaclio Creative Commons License 2004.10.28 0 0 297
Aha. Egyébként nem tudtam, hogy Bigre lehet hullámosat is kapni. 3000Sk az durván 20e HUF, szóval lehet, hogy inkább hullámosat kéne vennem enyyiért? Csak az az igazság, hogy nekem most Goldfren betétem van és nem nagyon vagyok megelégedve vele. Gondolom a tárcsa az teljesen más tészta, csak rossz tapasztalatom van a márkával kapcsolatosan.
Fémfékcső meg van köztünk másoknak is a motorján, asszem pl. Zsiráfnak is.
Üdv
Okta
Előzmény: Másik Név (295)
Másik Név Creative Commons License 2004.10.28 0 0 296
A telóolaj különben 10W, száranként 466 cm3 SR41 és SR42-ben,  és 663 cm3 SR43-ban
Másik Név Creative Commons License 2004.10.28 0 0 295

Hmmm ... Ez biz elrettentően hangzik, de saját kárán tanulja meg legjobban az ember, vannak ilyen jellegű tapasztalataim. Előtte majd jól áttanulmányozom a robbantott ábrát. Bevallom azért férfiasan, ha valamibe beletörik a bicskám, van egy-két haver, aki besegít ésszel és szerszámmal.

A láncom nekem is elszakadt egyszer, nem kívánom senkinek az élményt ... . A hátsó kerekem tényleg kicsit dob, ez olyankor jön ki nagyon láthatóan, mikor gumicserekor centírozzák, ott aránylag egyszerűen mellé lehet tenni egy mérőórát, de ha felbakolod a mocit középpen (nekem vannak m,egfelelő méretű fahasábjaim, mert középállványom nincs) akkor szintén meg tudod nézni, üt, a kerék vagy esetleg löttyen a csapágy. Konkrétan Bigen még kerékcsapágyat nem cseréltem, de más gépen nem volt nagy művészet, a csapágy meg nem egy kifejezetten drága alkatrész - szerencsére.

A féktárcsa, amit megrendeltem, Goldfren, ígéret szerint 2-3 hét múlva szállítják (2 már eletelt), az árát kb. 3000 Sk-ra saccolták (hagyományos tárcsa 2500 Sk), pillanatnyi árfolyam a komáromi pénzváltóknál 6,50. Remélem, tényleg leszállítják, mert az előlegnek befizetett 500 Sk-ról a bizonylatot régi szokásomhoz híven elvesztettem :-) Amint megérkezik, jelzem, többek között azt is, passzol-e. Ez sem mindegy, mert pl. a tatabányai Pinkmotors-nál vásárolt két Sunstar kislánckereket (egyiket egy haveromnak) át kellet alakítani, pedig típushoz volt rendelve (egyiken a menet nem volt jó helyen, a másik agyrésze volt vastagabb-fúrni, köszörülni).

Apropó, így visszatekintve nem is nagyon írtam még magamról semmit: Hegedűs András vagyok, 34 éves, Dunaszerdahely melletti faluból, de pillanatnyilag Komáromban lakom és dolgozom.

Mindettől függetlenül, ha néha hülyeséget írok, azért javítsatok ki ;-)

h.

 

Előzmény: Iceapo (291)
oktaclio Creative Commons License 2004.10.28 0 0 294
... má' jobb...
Előzmény: oktaclio (293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!