Keresés

Részletes keresés

nemethrizsa Creative Commons License 2005.10.07 0 0 3337

Na igen de abból az 50 fajból ami eszi a bodzát jó ha 10 marad itt télire.

Egyébként tényleg az a jó ha mindenféle van és lehet válogatni, de a bodza a abszulút nyerő. Igénytelen, őshonos és imádják a madarak (mostmár tudom hogy tavasszal is)

Előzmény: stiglinc (3336)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.07 0 0 3336
Persze, persze. Annyira szeretik, hogy nem hagynak télire maguknak. Én olyan bogyósokat javasolnék (ha tudnék), ami télen is elérhető nekik. Persze a tűztövis is elfogy dec. végére...
Előzmény: nemethrizsa (3335)
nemethrizsa Creative Commons License 2005.10.07 0 0 3335
A bodza max tavasszal IS jó. Ahol van a gyűrűzőtáborunk ottt kb 10 bodzabokor van de a madarak többségének ősszel igencsak szép bodzalila a kakikája. Ez pedig csak egyet jelenthet.
Előzmény: stiglinc (3334)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.07 0 0 3334

 

A tűztövis bogyóját is szeretik a rigók nagyon, de azt hiszem, az nem őshonos. A bodza nagyon hamar elfogy, nem tart ki télig! A bodza tavasszal jó, amikor tele van tetűvel és azzal etetik a fiókákat :-)))

 

Ültess még epret, málnát, azt is imádják!

Előzmény: trachycarpus (3330)
nemethrizsa Creative Commons License 2005.10.07 0 0 3333

Bodza, kökény, fagyal, galagonya. De az első az ami egy madárbarát kertjéből sem hiányozhat!!! Én azt javasolnám hogy csak őshonos és nem nemesített növényeket ültess!! Akkor megspórolod a gondozást és egy kis természetvédelmi területet alakíthatsz ki a kertben.

Előzmény: trachycarpus (3330)
greyhead Creative Commons License 2005.10.07 0 0 3332
Kétségtelen, hogy rossz időpontban, éppen a költési szezon derekán tettem ki az odúkat. Azidőtájt, amikor ezt a topikot is olvasgatni kezdtem és igazán ráéreztem a madarak megfigyelésére. Korábban te is írtad, hogy biztosan találnak természetes fészkelőhelyet a környéken, ami nagyon valószínű. Talán a tél folyamán az etetés hatására odaszoknak és felfedezik. Nagy öröm lenne!
Előzmény: stiglinc (3329)
ZsuR Creative Commons License 2005.10.06 0 0 3331
Honnan tudtad, hogy a regi feszkek meg a bokrok alatt vannak :))?!?!?!

Megyek es a komposztra teszem oket. . .jol letakarva folddel. . .
Előzmény: Szalkó (3328)
trachycarpus Creative Commons License 2005.10.06 0 0 3330
Üdv, tudtok nekem mondani pár növényt, amit szeretnek a madarak? /Kaja, fészkelôhely, etc.../ Elég gyér a szárnyas-forgalom mostanában, pedig dió itt is van bôven... Kösz
stiglinc Creative Commons License 2005.10.06 0 0 3329
Én nagyon hamar a beköltözésünk után kezdtem el etetni a madarakat, de csak az odúk kirakása és a cserjék-fák betelepítése után kezdtek látogatni minket. Az odúidat biztosan használni fogják télen a zord időjárás elleni védelemül, és így lesz remény arra, hogy a tavaszi fészkeléskor már számításba veszik :-))
Előzmény: greyhead (3324)
Szalkó Creative Commons License 2005.10.06 0 0 3328
Jól tetted, hogy a régi fészket kidobtad az odúból, hiszen az csak az élősködők (tetvek) melegágya lenne. Az új lakó majd készít új fészket magának. Még a bokrokon lévő régi fészkeket is jó eltávolítani, ezzel a fézsekrakásra alkalmas ágvillák szabadulnak fel.
Előzmény: ZsuR (3325)
Szalkó Creative Commons License 2005.10.06 0 0 3327
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy az erdős részen lakóknak nagyobb az esélyük arra, hogy a cinegéket fészkelésre bírják a kertjükben, hiszen a cinegék erdei madarak. Messze az erdőtől, az alföldieknek erre kevesebb lehetőségük van.
Előzmény: greyhead (3324)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.06 0 0 3326
Nagyon jó az ötlet, de sajnos nálam ez nem válik be. A gerlice felköltözött a nagy ezüstfenyő tetejébe. A másik pár a kert másik végében egy öreg tujába. A verebek meg természetesen a verébdeszka mögött a padláson. Szarkáék a nyárfákon, meg az örvös balkáni galambjaink. Már elmentek, nem látom őket. Valójában ezzel tele is vagyunk.
Előzmény: Szalkó (3323)
ZsuR Creative Commons License 2005.10.06 0 0 3325
Persze, hogy van! Most renovalom oket :))!

Tanacsotokra kiszedtem belole az oreg feszket, jol kimostam, most szelloztetek - es nemsokara becsukom - kesz a menedek telre :))
Előzmény: Szalkó (3323)
greyhead Creative Commons License 2005.10.06 0 0 3324
Tavasz óta van kirakva egy cinke és egy rozsdafarkú odú. Semmilyen mozgást sem láttam körülöttük. A cinke odút most áthelyeztem a sűrű lombú barackfáról a forgalmasabb tölgyfa törzsére. Bizakodom, hogy téli búvóhelyként felfedezik és tavasszal beköltöznek!
Előzmény: Szalkó (3323)
Szalkó Creative Commons License 2005.10.05 0 0 3323
Nem tudom, nektek otthon van-e kirakva madárodú. Most teszek ki újabbakat. Az etetés mellett az is fontos, hogy legyen nekik alvúhelyük. Ezzel megnő az esélye annak, hogy tavasszal a kertünkben fognak költeni.
tryxus Creative Commons License 2005.10.05 0 0 3322
Szerintem is csak a szép, hosszú, napsütéses ősz után jöjjön a tél... Igazából azt sem bánnám nagyon, ha egy kis hideg után jönne a tavasz ;)

Nálunk nem kelt ki napraforgó, pedig ismerek olyat, akinél a madárkák ültették, és abból kikelt... Namost vagy az én madárkáim ügyetlenek, vagy szeretik a hasukat... akarom mondani begyüket... és nem hagynak "kárba menni" egyetlen szem szotyit sem! :)

Elvileg a hétvégére lesz állványom!!! :))))))))) Már nagyon várom! Remélem szép idő lesz!
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.04 0 0 3321
Csodálatos helyen lakhatsz. Ez itt bányatavak rendszere, nagyon szép terület, közel vagyunk a természethez, de más mint a hegyvidék.
Előzmény: Szalkó (3320)
Szalkó Creative Commons License 2005.10.04 0 0 3320
Hát én itt a Mátra-alján vagyok. Leginkább fülelek, így tartom magam edzésben. :-))
Előzmény: nozomi99 (3318)
Szalkó Creative Commons License 2005.10.04 0 0 3319
Én is amondó vagyok, hogy legyen szép hosszú ősz, a zimankó meg minél később jöjjön. :-))
Előzmény: nemethrizsa (3311)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.04 0 0 3318
Megkérdezhetem, merre laksz? hogy ennyi mindenféle jár hozzád? Itt még nem érezni ezt a mozgást, igaz az idén napraforgót ületettek, lehet az elhúzza a kertektől.
Előzmény: Szalkó (3317)
Szalkó Creative Commons License 2005.10.04 0 0 3317

Gondolom nekik feltétlenül a nyílt terep kell. Az a gyülekezés meg amolyan őszi mozgolódás féle, vagy táplálék lehetett ott.

Rendesen folyik az őszi mozgás. Kifejezetten madármegfigyelésre ritkán megyek. Itthon teszek-veszek, és hallom őket ahogy jönnek, mennek. Ma pl. a téli pintyet, erdei pintyet, csicsörkét, mezei pacsirtát, csízt, és még az erdei szürkebegyet is.

Még nem etetek, de a kertben van néhány lábon álló napraforgó, arra járnak a tengelicek, zöldikék és már a cinegék is.

Előzmény: nemethrizsa (3310)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.04 0 0 3316
Igen ez remek megoldás lenne, de én kinn lakom vízparton. Nagyon kicsi az udvar, megfigyelni csak az ablakon keresztül lehet őket. Főleg a költözőket nehéz. Jelenleg gerlice jár hozzánk. Ők viszont nagyon szelídek, egészen közel tudok már menni, az etető helyükhöz, nem szállnak el, max odébb topognak.
Előzmény: Szalkó (3315)
Szalkó Creative Commons License 2005.10.04 0 0 3315
Az etetőhelynél készíts egy leshelyet, így 1-2 m-ről is fotózhatsz.
Előzmény: nozomi99 (3314)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.04 0 0 3314
Sajnos nagyon nehéz jó képeket csinálni, mire odaérek a madarak elmennek, annyira messze nem lehet a kissebb méretűeket fényképezni, pedig lassan egyre jobban bejönnek, és várják az etetést.
Előzmény: Szalkó (3307)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.04 0 0 3313
Most nosztalgiából visszanéztem pár tucat hozzászólást a télből, elgyönyörködtem a képekben. Szinte megkívántam a hóesést, de mégis inkább némethrizsához csatlakozom: a hosszú, meleg, napfényes ősz után jöjjön csak az a tél...
Előzmény: tryxus (3309)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.04 0 0 3312

Milyen kis praktikus és ügyes ez a cinke!

 

Én is felmentem a földről a törött diókat és felteszem a kapuoszlop tetejére nekik. Remélem ez még nem számít hivatalos etetésnek :-)))

Előzmény: jbtoth (3303)
nemethrizsa Creative Commons License 2005.10.04 0 0 3311
A zimankó még várhat. Mi jövő hétre még bevállaltunk egy hét sátorozásos madárgyűrűzést. Inkább vénasszonyoknyarátmégsokat :)
Előzmény: tryxus (3309)
nemethrizsa Creative Commons License 2005.10.04 0 0 3310

Vasárnap mi is láttunk egy 10-es csapatot.

 

És ugyanott rájöttem arra hogy melyik madárnak tetszik a mai magyar erdészet totális tereprendezése. Mégpedig a házi roszdafarkúaknak. Bent egy nagy faültetvény közepén mentünk és egy kituskózott erdei fenyves helyén csak úgy nyüzsögtek, gondolom ez hasonlított a nagy magyar pusztán leginkább valami jó kis hegyvidéki élőhelyre.

Előzmény: Szalkó (3308)
tryxus Creative Commons License 2005.10.03 0 0 3309
Én is kitakarítottam a tavalyi madáretetőt, és kiakasztottam a fára, a helyére.. üresen.. Gondolom megnézegették, bár nem mertem megfigyelni, mert biztos megsajnáltam volna őket, és raktam volna ki nekik valamit... :)
Mostmár jöhet a zimankó!!! (madáretetés szempontjából.. egyébként egyetlen porcikám sem kívánja!)
Szalkó Creative Commons License 2005.10.03 0 0 3308
Még ma is láttam molnárfecskéket. :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!