Keresés

Részletes keresés

Manócska01 Creative Commons License 2005.10.10 0 0 3367

jó hogy rátok találtam - mert magamtól talán ilyen elemi dolog eszembe sem jutott volna - 8-(( -

- na majd erre is figyelek -

 

 

gyönyörü a kis védenced - 8-))

 

hol lehet elfogadható áron madáretetőt venni? - amiket áttam- elég huzos volt az áruk -

Előzmény: nozomi99 (3366)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 3366

A terményesnél van kisebb méretű is amit jobban is szeretnek,  mint a nagyobb emberi fogyasztásút. Őt is etetjük, nagyon szelíd, ez egy koranyári kép.

Előzmény: Manócska01 (3365)
Manócska01 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 3365
köszi az ötletet - van itt is egy termény bolt -
Előzmény: nozomi99 (3362)
Manócska01 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 3364

köszi a választ - jövő héten beszerzem,

 

 

 a vizet miben adod nekik? -

Előzmény: Szalkó (3359)
Manócska01 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 3363
no ebben bizom én is - az éhségben 8-))
Előzmény: nozomi99 (3358)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 3362
Ma nem voltam elég gyors, az ablakban szárad a dió, és cinege nézőbe jött. Megkocogtatta, nézegette, azt elment az asztalkára amin a napraforgó van. Könnyebb volt azt feltörni. Szoktam dió belet is kitenni, és én is csak a napraforgót használom. A terményesnél aránylag elfogadható az ára, 80 ft kilója.
Előzmény: Szalkó (3361)
Szalkó Creative Commons License 2005.10.09 0 0 3361
Nem szoktam más magot kirakni. Napraforgót a legkönnyebb beszerezni, leginkább ez áll a rendelkezésemre. Azt olvastam, hogy a napraforgón kívül más olajtartalmú magvak is megfelenek madáretetésre. Ilyen a kender és a lenmag, csak ezek jóval drágábbak a napraforgónál. Kiváló a tökmag is, ha valaki be tudja szerezni, vagy megterem a kertben. Előnye, hogy a verebek nem tudnak mit kezdeni vele, viszont a cinegék ügyesen kicsipegetik a belsejét.
Előzmény: nozomi99 (3360)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 3360
Milyen magot szoktál még kitenni?
Előzmény: Szalkó (3359)
Szalkó Creative Commons License 2005.10.09 0 0 3359

A legfontosabb magféleség a napraforgó. Valamennyi cinegefaj, és a csúszka is szereti. Továbbá a pintyfélék (tengelic, zöldike, erdei és téli pinty, meggyvágó, stb) imádják, na és a verebeknek is csemegéje a napraforgó.

Először csak egy-két madár fogja felfedezni az etetőt, azután ők odacsalogatják a többit is.

Én télen is itatok, de gyakran kell cserélgetni a vizet, mert befagy. Mindig kézmeleg vizet öntök ki, így tovább tart.

Előzmény: Manócska01 (3350)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 3358

szerintem is lesz, több helyre tegyél ki etetőt, többfélét is azt jönniük kell. Az éhség nagy úr!

Előzmény: Manócska01 (3357)
Manócska01 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 3357

hm- 8-) - itt van lócitrom - az utcánban is sok - 8-) - még nem tudom honnan jönnek - de naponta legalább három szekér megy el előttünk két lóval és este vissza - szóval végül is - citromjuk akad 8-))

 

Ma reggel kiálltam a kert közepébe és füleltem madárhangok után - hát főleg a szomszéd madarát hallottam kalitkából - de egyszer csak egy veréb féle repült el a fejem felett - szóval mégiscsak lesz itt madárka -

 

 

Előzmény: nozomi99 (3356)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 3356
Na izgulj, a veréb élelmes madár. Túlélte a lócitromnélküliséget, ha 1 felfedezi utána már csapatosan fognak jönni a többiek is. 5 éve mikor ideköltöztem 1-1 veréb volt a környéken, ma már 50-es rajban járnak. Ahogy meglátják, hogy megyek és viszem a magot már rajcsúroznak, és ezzel vonzák a többi madarat is. Meg ugye a bokrok szépen nőnek. Az idén jó a bogyótermés, rogyadoznak a bokrok.
Előzmény: Manócska01 (3355)
Manócska01 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 3355
Szia - én most örülnék annak is ha volna pár veréb 8-))
Előzmény: nozomi99 (3353)
Manócska01 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 3354
Szia -köszönöm - gyüjeni fogom a müa. fakkonokat - milyen jó ötlet -8))
Előzmény: stiglinc (3352)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.08 0 0 3353

Ma már nem tudok neked fotót készíteni, de többüknek van álló etető, amit egy stabil fa tetejére tesznek. Sajnos, ha kevés a fád ilyesmikkel kell megoldani.

No meg rettentő türelem kell, bár a verebek fellelik a kaját, akkor azért a többi is érdeklődni fog.

Előzmény: Manócska01 (3351)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.08 0 0 3352

Ha megenged, én leírnék pár tudnivalót, úgy is, mint sorstársnak. Mi 2000. jan. végén költöztünk nagyvárosból kertes házba, és, noha azonnal próbáltam volna etetni a madarakat, csak kb a 2.-3. évben kezdtek tömegesen megjelenni.

 

1. Érdemes visszanézned ezt a topicot, a téli hozzászólásokig.

2. sok cserje és fa kell, hogy télen-nyáron jól érezzék magukat nálatok.

3. Odú is kell, már most is érdemes feltenni őket, mert télen, a nagy hidegben, abban éjszakáznak, aztán tavasszal könnyebben költöznek bele abba, amit ismernek. Az odúk típusának, egymástól való távolságának, biztonságos elhelyezésének utána kell olvasni.

 

Nálam a téli etetés bevált módja a következő (másnál máshogy van és úgy is jó lehet persze):

 

A 400 négyszögöles telek több fáján csoportos etetés folyik. Ez azt jelent, hogy műa palackból fabrikált, kevéssé esztétikus etetők  tucatjai vannak fellógatva biztonságos módon a fát ágaira. + zsírszalonna csíkok, + faggyús marhahúsdarabok, + habverőbe erőszakolt lágyeleség gombócok, a rigóknak.

Ezen kívül, ezt már én is itt tanultam a topicban, éppenhogy összetört, nem pucolt dió, a cinegéknek.

 

Nálam nagyon bevált az, hogy egymáshoz közel több etető is van (az emberi szemmel esztétikus kategóriát mellőzve), mert néhány faj nem szeret tülekedni....

 

De, inkább olvasd vissza a téli hozzászólásokat, szerintem abból mindent megtudsz...

 

 

Előzmény: Manócska01 (3351)
Manócska01 Creative Commons License 2005.10.08 0 0 3351
Sajnos ugyszolván alig van fa a kertben - bár mi majd akarunk telepiteni - van egy cseresznye fa meg egy elég silány dió - és sok facsemete - nem tudom hogy azokat szeretik - e madarak - és hogy hova tegyem az etetőt - de azt majd a honlapról megnézem- de azért minden tanácsnak örülök -
Előzmény: nozomi99 (3346)
Manócska01 Creative Commons License 2005.10.08 0 0 3350

Szia Szalkó - köszönöm a figyelmeztetést - nálam még állat nem halt éhen, amióta élek, mindig állatok vettek körül - ha már sikerült egyik nagy álmom és a VI. emeltről végre kertes házban lakhatok, akkor ugy szeretnék reggel végre madárcsicsergésre ébredni - nem fognak éhesek maradni ha meglátogatnak minket - az biztos -

 

ezért is kértem tőletek tanácsot - hogy mindent szeretnék jól csinálni - fogalmam sincs hogy erre van-e egyáltalán madár - mert még hallani sem hallom őket - ill. - egyszer hallottam- valamit - nem tudom hol vannak innen madarak - de én szeretném ha hozzánk mindig jönnének -

 

télen hogyan itattok? - és milyen magot érdemes venni? -

 

www.bettyke.com

 

itt van a jelenlegi falkám -

Előzmény: Szalkó (3347)
Manócska01 Creative Commons License 2005.10.08 0 0 3349
Szia - köszönöm - ez szuper honlap - sok idő majd még alaposan áttanulmányozom -
Előzmény: Tralfamador Zog (3345)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.08 0 0 3348
Bocs kifelejtettem az egész téli etetést, de nekem ez természetes, mert az itt maradt madársereg egész évben kap folyamatában kaját.
Előzmény: Szalkó (3347)
Szalkó Creative Commons License 2005.10.08 0 0 3347
Azt tudnod kell, hogyha elkezdel etetni, akkor az egész télen folyamatosan el kell látni eleséggel az etetőt. Csak úgy, néha-néha, az ötletszerű etetés többet árthat, mint használ.
Előzmény: Manócska01 (3344)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.08 0 0 3346
Nálunk ez a rönk válik madáretetővé novembertől, mikor a kaktusz bekerül a lakásba. Addig van még bogyó, amit fogyasztanak, és van a kert másik végében kitéve mag. Erre a víz felöli oldalra jönnek a költöző madarak, és azok akik nem a veréb és gerle kategóriába vannak.
Előzmény: Manócska01 (3344)
Tralfamador Zog Creative Commons License 2005.10.08 0 0 3345
Előzmény: Manócska01 (3344)
Manócska01 Creative Commons License 2005.10.08 0 0 3344

Sziasztok !

mint friss kertulajodnos irok nektek, ill. kérek tanácsot.

 

Szeretném ha lennének madaraink - bár ezen a környéken ugy látom nagyon kevés van belőlük.

A kert most lesz illetve tavasszal megcsinálva, jórészt még csak gazolunk, és szedjük ki a nemkivánatos növényeket.

Viszont szeretnénk már télire madáretetőt kitenni.

 

Ebben kérnék tanácsot tőletek -

 

eddig emeletes házban laktunk - tehát teljesen tapasztalatlanok vagyunk - ha valakinek volna kedve és türelme egy kezdőt megtanitani, azt megköszönném!

nozomi99 Creative Commons License 2005.10.07 0 0 3343
Nálunk sok a bodza, rengeteg ilyenkor a madár is, meg ez a tüskés narancssárga bogyó, ezt nagyon szeretik a rigók.
Szalkó Creative Commons License 2005.10.07 0 0 3342
Pontosan erről (is) szól az MME Madárbarát kert programja. Olyan növényeket ültetni a kertbe, melyek fészkelési lehetőséget és táplálékot is adnak a madaraknak. Nálunk is jópár bodza van a kertben. Télen még a falon lévő vadszőlő bogyóit is leszedik a rigók. Ajánlanám mindenkinek a madárberkenyét. A rigókon kívül pl. a süvöltő is imádja.
Előzmény: nemethrizsa (3333)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.10.07 0 0 3341
kukában=kukába :-)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.10.07 0 0 3340

Egy régi sváb hagyomány szerint minden kertben kell lennie bodzának, mert elűzi a rossz szellemeket. Mi nem ültettünk, volt egy kezdemény, mikor vettük a telket, mára már szépen megnőtt, de szeretjük a virágja miatt (bodzaszörp!), és karban lehet tartani azért a dolgot.

Téli etetés: ültettünk vagy 40 tő madárbirset és szépen rájárnak a kis piros bogyókra. Meg a dinnyeszezonban a dinnyemagok nem a kukában kerültek, hanem télire elraktuk (bár nálunk komposztáló van a kert végében, arra is szeretnek rájárni télen).

 

Üdv.

 

nemethrizsa Creative Commons License 2005.10.07 0 0 3339
pont ezek a jellemzői miatt van hogy az ember fia évekeig küzd hogy megtelepítse a kertben a bodzát aztán meg minden fa alatt el kezd nőni :)
Előzmény: iglice (3338)
iglice Creative Commons License 2005.10.07 0 0 3338

És ha már bodza: a bodza magja csak úgy csírázik ki, ha előtte megtette az izgalmas utazást a madárka bélcsatornájában. A bokor kiskorában átültetve sokáig sínylődik, dugvány nehezen ered, a termés elültetve nem csírázik.

 

Ezt most találtam, de biztos mindenki tudja:

A széncinkék, a kék cinegék, a vörösbegyek kedvenc tápláléka a napraforgó mag, a tökmag, a fénymag, az ocsú, a köles és muhar. Ezeket faggyúval is keverhetjük. A fekete rigók a sárgarépát, a főtt burgonyát, a sajtot, a főtt tojást, az almadarabokat kedvelik. Kenyeret, zsemlét ne adjunk a madaraknak, mert ezek könnyen megsavanyodnak, és gyomorbántalmakat okoznak nekik.

Előzmény: nemethrizsa (3335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!