Keresés

Részletes keresés

SiriusBlack Creative Commons License 2007.06.20 0 0 10535

haaat...ha az a furcsa erzes, hogy bar nincs a szememben lencse, kicsit olyan mintha lenne....nem egeszen olyan, de hasonlo. bar most kb 3 ora elteltevel nem piros mar, de sokkal konnyesebb, es valoban van valami furcsa. nem olyan mint amikor hosszan nincs benne lencse. csepegtettem visin faradt szemre nevu cseppet bele. jobb lenne tiers naturale II.?

te mit nevezel furcsa erzesnek? es mit jelent, ha van furcsa erzes?

Előzmény: McLaca (10534)
McLaca Creative Commons License 2007.06.20 0 0 10534

Ennek leginkább az szokott az oka lenni, ha a delikvens nem mer határozottan a szemébe nyúlni, bizonyos lencséket viszont nem elég piszkálni, határozottan oda kell nyúlni és - száraz ujjakkal - összecsípni az alját, ettől ahogy levegő megy alá, lejön rögtön.

 

SiriusBlack: szerintem kiszáradt, és most tér magához a szemed. "Furcsa" érzés nincs a szemedben?

Folyadékból bármilyen lágy lencséhez való jó, amit a szemed bír. Pl. SoloCare Aqua, CyClean, OptiFree Express... (ezek a jobbak ill. drágábbak :D)

 

Üdv!

Előzmény: Zsoltee85 (10529)
SiriusBlack Creative Commons License 2007.06.20 0 0 10533

megvolt a proba. acuvue advance  torikus. elsore bent tartottam 9 orat, es egyaltalan nem pirosodott tole a szemem. kenyelmes volt, dacara annak, hogy nem az en dioptriam/cylinderem.

 

(lehet hogy van mindenfele proba, de en meg sose kaptam olyan probat mint ami a vegleges lett. azt mondjak, hogy nincs olyan a probasorban. nehezen ervelhetnek azzal, hogy de en tudom hogy van, csak biztos nem akarod odaadni ronda doktorno.)

 

viszont amikor kivettem a lencset (elsore siman kijott) akkor bepirosodott. es azota olyan konnyezos fe'le. es maradt a pirossag. csokkent, de maradt. mit csinaljak? vagy ez termeszetes, ha mar tobb honap utan eloszor tettem be lencset?

esetleg valami csodacsepp nincs?

 

es meg egy kerdes. a j&j lencsehez ha nem kapok sajat markaju folyadekot, akkor milyet vegyek?

kishoris Creative Commons License 2007.06.20 0 0 10532
Sziasztok!
Mivel a kl problémámat nem oldotta meg az a bizonyos üzlet, a veszekedésekből meg már elegem van, ezért eladnám a bontott dobozban megmaradt lencséimet (a két bontatlant visszavették).

Tehát:
J&J Acuvue Advance with hydraclear
Dioptria: +0,5 Görbület: 8,7 3500ft/4db

J&J Acuvue Advance for astigmatism
Dipotria: +2,5 Görbület: 8,6 Axis: 180 Cyl: -1,75 4800ft/4db

Ha valakit esetleg érdekel írjon ide, vagy küldjön e-mailt.
Köszi!
Zsoltee85 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 10531

Sikerült végül megoldani, de annyira megkínoztam a szemem, hogy szemüveggel is homályosan láttam. Szerencsére reggelre már kipihente magát a szemem, és látok rendesen.

Rendesen beparáztam!

macimoci Creative Commons License 2007.06.19 0 0 10530
Amúltkor én is így jártam, aztán kiderűlt,hogy nincsis már benne!
Előzmény: Zsoltee85 (10529)
Zsoltee85 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 10529

Sziasztok!

 

Van egy kis problémám...

Nem tudom kivenni a szememből a kontaktlencsét...

Próbáltam már úgy is h cseppenettem bele, de nem segített az se.

Valami mentő ötlete van valakinek?

Missteria Creative Commons License 2007.06.19 0 0 10528
Syasztok!
Lenne egy kérdésem!Már legalább 1 hete nemtudom meghordani a lencsét mert ha felteszem rettenetesen elkezd fájni a szemem!Már 1 het enem is hordom!A melom során egész végig monitort kel lfigyelnem és müszak végére bevörösödik a szemem és nagyon fáj!Szerintetek valami gyulladás érte a szememet?
macimoci Creative Commons License 2007.06.18 0 0 10527
Ez érdekes, én is élesebben látok szemüveggel aminek a dioptriája megeggyezik a lencséével.
Előzmény: McLaca (10526)
McLaca Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10526

Az a lencsétől is függ.  Aszférikusból erősebb kellhet.

Pl. én is -2,5D-s (aszférikus) lencsét hordok a -2,5D-s és a -2,25D-s szememen is (igaz, nekem a cilinder miatt jó így).

 

Üdv!

Nekrofil666 Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10525
Igen,tudom mit jelent!
Csak azért krédezem mert:
1.Nem volt emgfelelő dipotriás próbalencse,-1.5 össet próbáltam be-kivenni,itthon gakorolni!
2.A www.optika.hu oldalon azt írják hogy:
"A távollátó pácienseknek (pluszos dioptriák) magasabb dioptriaszámú kontaktlencsére van szükségük, mint amilyen a szemüveg erőssége, a rövidlátóknak (mínuszos dioptriák) pedig alacsonyabb dioptriaszámúra."
Szóval akkor elvileg a -2.25ös szemre -2-es lencse kéne,a -2.5ös szemre meg -2.25ös lencse nem?
LátoGató Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10524
Tudod mit jelent a nickneved? :-D
Előzmény: Nekrofil666 (10522)
lovely timike Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10523
Vagy ugyanakkorát (nekem ugyanakkora a lencsém meg a szemüvegem). Te neked kellett eldöntened jól láttál-e benne, nem ők kúrták el. Ha húzza a szemed szólni kellett volna. Ha meg jól látsz vele akkor okézs.
Előzmény: Nekrofil666 (10522)
Nekrofil666 Creative Commons License 2007.06.17 0 0 10522
Hello!Most kezdtek el lencsét hordani!A vizsgálatok szerint a bal -2.25 a jobb meg -2.5-ös.A bal szememre -2.5öst a jobbra meg -2.75öst kaptam,de úgy olvastam hogy a mínuszos lencséknél gyengébb lencse kell mint amekkorát mértek!Szóval akkor elvileg balba -2 a jobbba meg -2.25öst kellett volna kapnom nem?Lehet elkúrtak benn vmit?
Deep Down Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10521
Nem.
Előzmény: davi2x0 (10520)
davi2x0 Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10520

Sziasztok

Elolvastam az air optixra vonatkozó hozzászólásokat és láttam,hogy sokaknak nagyobb dioptriaszámú lencsét adtak az azt megelőzőnél.Ilyenkor nem romlik a szem a magasabb dioptriaszám miatt?

Köszönöm a segítséget

McLaca Creative Commons License 2007.06.14 0 0 10519

macimoci: nálunk sincs minden patikában, de ami beszerezhetetlen az ország méretre és népességre 3. városában, az az AMO Blink cseppje... Kipróbálni sem tudom emiatt...

 

davi2x0: használtam mindkettőt oda-vissza váltva. Nekem a SUV55-tel jobb volt (tökéletes volt) a látásélességem, de szeretett száradni, és eléggé kikészült tőle a szemem estére, bár a -0,5D cilinderemet tökéletesen korrigálta.

OX valamivel gyengébb "képi élményt" nyújt, és a cilindert sem korrigálja olyan jól, de elvagyok vele. Este is jól látok vele, nincsenek fénykörök, csak akkor homályosodik, ha száraz. Egyébként ez nálam igaz, másnál más lehet a tapasztalat.

 

Üdv!

davi2x0 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 10518

Sziasztok

Én Sauflon 55 UV-t használok,de most szertnék váltani.Az érdekelne,hogy a nagyobb Dk/t értékkel rendelkező lencséknek -pl. Air Optix- van-e valamilyen hatásuk a látásra(esetleg jobb a látás ezekkel a lencsékkel jobb vagy uolyan)? 

Köszönöm a segítséget.

macimoci Creative Commons License 2007.06.13 0 0 10517
Tears naturale II meg a B&L - hiába, nálunk itt falun ezek mennek.
Előzmény: McLaca (10515)
LátoGató Creative Commons License 2007.06.13 0 0 10516
10.960.-
Előzmény: em_laci (10513)
McLaca Creative Commons License 2007.06.13 0 0 10515

Arra gondolok, amikor észre sem veszed, de mereszted a szemed. Monitor előtt szokik előfordulni, ha erősen figyel az ember valamire.

 

Zsoltee85: megkésve bár... :) Szóval mit mondott a szaki? (Tulajdonképp elég, ha hozzá benézel, ha gáz van, úgyis átirányít a dokikhoz.)

 

macimoci: Systane használóknak ez nem túl jó megoldás, mert a Systane-nak kell kis idő, amíg a könnyel reagálva egy sűrűbb "filmréteget" (én csak takonynak hívom :) kialakít a szemen, ehhez pedig kell pár perc. A többi műkönnyről nem tudok nyilatkozni.

 

em_laci: ez már a kereskedői "lélektani határ" ár, aki ennél olcsóbban adja, annak nemigen éri meg.

 

poharne: végigolvastalak. :) Ha tényleg túlzottan mozog a lencse, akkor a homályos csík a lencse (vagy a dioptriás rész) széle lesz... Egyébként pár dolgoban korai lencsézős önmagamra ismertem, akkoriban pattanásig feszülten figyeltem minden változtás a szememen... Egyébként a szemnek szoknia is kell a lencsét, hozzáidomul, változik, azaz lehet, hogy két hét múlva már lényegesen jobb lesz.

Az eltérő dioptriás próbalencséhez annyit tudok hozzátenni: az első próbalencse az egyik(!) szememen nekem sem megfelelő dioptriájú volt (a másikon viszont igen!), de itt most arra a lencsére gondolok, ami legelőször került a szememre, és az illeszkedést, a szemem reakcióit figyelte a szaki vele, amit ezután hazavittem (bontatlant), az már dioptriában is OK volt. (Persze a lencsét elhordás után azonnal cseréltettem, mert nagyon vacak volt viselni - a jó öreg Frequency...)

 

Üdv!

Előzmény: Missteria (10505)
lovely timike Creative Commons License 2007.06.13 0 0 10514
Ennyi a lencseboltban is. ;)
Előzmény: em_laci (10513)
em_laci Creative Commons License 2007.06.13 0 0 10513
Sziasztok!

Tud vki AirOptix (Focus) Night & Day 6db-os (-1,75)-re 11,990 HUF-nál jobb árat?

Köszi előre is!
macimoci Creative Commons License 2007.06.12 0 0 10512
Én olvasni lencse mellett is csak szemüveggel tudok, de hát szemüvegből is két fajta volt előtte.
Előzmény: Missteria (10511)
Missteria Creative Commons License 2007.06.12 0 0 10511
Sya!

Az elején nekem is furcsa volt az olvasás a lencsével!De egy idő után elmúlott!De télleg énis ugy éreztem h nem láto krendesen közelre amikor rajtam volt a lencse!Alig tuttam pl ujságot olvasni!De ez pár hét után elmúlott!Szal neked is biztosan elfog múlni nyugi!
Előzmény: poharne (10510)
poharne Creative Commons License 2007.06.12 0 0 10510

sziasztok!

a tanácsotokat szeretném kérni, teljesen kezdő vagyok a kontaktlencsékkel.

hm, végülis van időm, mesélek :)

már rég ki szerettem volna próbálni a lencsét, de volt egy rossz élményem, még rég, gimis koromban. gyakorlatilag a szemvizsgálat odáig sem jutott el, hogy a lencse a szememre kerüljön... ugyanis a nyanya (bunkó hülye szemorvosnő, grr...) üvöltött rám, mint a fábaszorult féreg, hogy ne pislogjak... persze pislogtam, mert ez ugye reflex... de annyi türelme sem volt, hogy kicsit próbáljam erőltetni a dolgot... biztos késésben volt, a 10perc / beteg beosztással... na mindegy. végül felálltam és mondtam, hogy hagyjuk a fenébe a dolgot.

ezt csak azért meséltem el, hogy tudjátok, milyen keserű "élmény" volt az első találkozásom a kontaktlencsével. :) (jó, lehet, hogy így elmesélve semmi extra, de nekem annyira vacak és megalázó volt... )

de nem tettem le róla teljesen... főleg nyáron, amikor nem tudok napszemüveget hordani és hunyorgok össze-vissza... na igen, gyakran eszembe jut, hogy újra kéne próbálkozni. főleg, hogy most már elég erős dioptriás a szeműm, és hiába van vékonyítva, így is elég vastag... bár ha belegondolok, ez sem lenne olyan baj, ha nem lenne 2,5 dioptria kül a szemeim közt.

 

naszóval... :)

jön a lényeg.

elmerészkedtem szemorvoshoz. tök találomra, kinéztem egy optika hirdetését az újságban. végülis... elég "sietős" volt a pasi, de megvizsgálta a szemem és rendelt 2 próbalencsét. ez volt 2 hónapja. azóta vissza-visszamentem az optikába érdeklődni, megjöttek-e már a lencsék, de nem, csak az egyik érkezett meg. nos, mivel már vizsgaidőszak van és nyáron az ország másik végében leszek (itthon), ezért úgy döntöttem, nem várok tovább és bejelentkezek ismét, hogy legalább kiderüljön, bírok-e lencsét hordani.

nos, kisebb szenvedés után, de sikerült! :) felkerült a lencse a szememre, aztán le is tudtam venni, aztán ismét föl... nagy élmény!:)

csak az a baj, hogy nem klappol... valahogy... nem az igazi. pl. most is rajtam van (most másodjára:) )... de bevallom, kicsit olyan érzésem van, hogy inkább szeretném feltenni a szemüvegem.

na ne értsetek félre, már most beleszerelmesedtem abba az érzésbe, hogy nincs rajtam szemüveg és látok!!! :) na, biztos tudjátok, mire gondolok... sok-sok év szemüveghordás után.

 

DE...

de néha nem tiszta a kép... olyan, mintha a látóterem széle tök homályos lenne... ja, és közelre főleg nem látok jól... :( mikor először próbáltam olvasni, majdnem sírvafakadtam, mennyire rossz... egyszerűen nem láttam. aztán pislogtam, pislogtam... akkor jó lett. de aztán megismétlődött az egész.

ha messzire nézek, akkor tök jó kontrasztos minden! kivéve, mikor megjelenik egy homályos csík... komoly, így a látóterem szélén van egy csík. pislogok, meg mozgatom a lecsét is... akkor semmi változás. majd idővel eltűnik, és ismét előjön.

na szóval igazából röviden... időnként úgy érzem, mintha egy régi rossz szemüveg lenne rajtam... pl most szabályosan fáj ránéznem a monitorra. de ha kinézek itt mellettem az ablakon az utcára, akkor minden tök jó.

na, kérdésem: ez normális és majd változik??? vagy szar a lencsém?? mármint úgy értem, hogy az én szememhez. mert amúgy biztos nem szar. acevue toric egyébként.

 

az a rossz, hogy nincs összehasonlítási alapom...

mondtam a dokinak ezeket a dolgokat, de így kb hisztis libának nézett :) kérdezte, fáj a szemem? mondtam nem. aztán olvastatott a tábláról. de éreztem, hogy jobban kell erőltetnem a szemem, mintha szemüveggel nézném...

aztán megnézegette a szemem vmi géppel is. mondta, hogy az a baj, kicsi a szemem görbülete és elmozdul rajta a lencse. de hát nincs mit tenni, nincs kisebb görbületű lencse...

hát, mondta még, várjam ki a másik próbalencsét, próbáljam ki, hátha jobb (bár annak még nagyobb a görbülete...). aztán döntsek a kettő közül, rendeljem meg, csá.

hm. néztem a neten a másikat, focus toric. de azt nem vonták vissza vagy ilyesmi?

 

szóval most igazából az a bajom, hogy rákerestem a neten és több fajta tórikus lencsét is találtam. tök szivesen kipróbálnám őket. egy olyan is van, aminek a görbülete kisebb, mint ennek, ami most rajtam van.

de hogy tudnám ezeket kipróbálni? menjek más optikába? de akkor kezdődik előről ez az egész, perkálhatok a szemvizsgálatért, várhatok, míg jön más lencse, perkálhatok az illesztésért...

na jó, igazából megválaszoltam a kérdésemet... :)

de ugye ez szerintetek sincs így jól, hogy egy lencsét próbáltam csak ki és azzal sem látok tökéletesen??

és azt hogy lehetne megcsinálni, hogy tényleg a lehető legtöbb fajta lencsét kipróbálhassam? mi van, ha megint bejelentkezek, súlyos 3000ft-okat fizetek vizsgálatokért (amire nincs is szükség, mert hát be van mérve a szemem...) és a végén megint csak egy lencsét nyomnak a kezembe?

 

na jó, bocs a szóáradatért. tudom, vannak itt akik szarabb helyzetben vannak, rosszul megrendelt lencsékkel, meg hülye illesztőkkel (egyébként a fent említett üvöltöző nyanya nekem is vmi olyan lencsét akart a szemembe pakolni, ami tök más dioptriájú volt, csak hát abból volt volt neki a poncon egy rakat... jó, nem vagyok szakember, de ha vkinek nem a neki való lencsét pakolják a szemére, mégis hogy a fenébe tudná megmondani, lát-e vele vagy sem??)

 

minden tanácsot szívesen veszek ;) és köszi ha végigolvastál.

LátoGató Creative Commons License 2007.06.12 0 0 10509
....hát nem lehet és tudsz is ellene tenni, csak kérdés hogy megéri-e időben és agysejben?
Előzmény: Deep Down (10506)
kishoris Creative Commons License 2007.06.12 0 0 10508
Szia SZem!
Már többször visszamentem, komolyan mondom, hogy már zavarban vagyok ha be kell mennem oda. Lényeg, ilyen szemüvegem van: Bal: +0,75 Jobb: +0,75 +1,5cyl 90ax. Erre a köv. lencsét adták: Bal: +0,5 Jobb: +2,5 -1,75cyl 180ax. Szemüveggel tökéletesen látok közelre, távolra egyaránt. Lencsével a bal szemem folyamatosan homályosodik (még műkönnyel is), így nem is használom és tisztábban élesebben látok nélküle. A jobb szemem nem homályosodik, de nem látok vele jól se közelre, se távolra. Erre mondták, hogy lencséből nincs is olyan ami jó lesz. Álljak le vitatkozni? Az a baj, hogy nagyon nem értek hozzá, első próbám lencsékkel. Tegnap bejelentkeztem egy főorvoshoz Sopronban, de csak július közepére tudott időpontot adni. (Egyébként Ő is azt ajánlotta, hogy menjek vissza.) Azt sajnálom csak, hogy egy csomó pénzt kidobtam az ablakon, látni meg nem látok rendesen. :(
Előzmény: SZem (10492)
macimoci Creative Commons License 2007.06.12 0 0 10507
"az is segít, ha berakás előtt egy kis csepp ápolót teszel a lencsébe,"
Én minjárt egy kis műkönnyet teszek bele - nekem nagyon bejött.
Apropopó mire jó az izoto(?)niás sóoldat. Az a gyanum, hogy az is csak a lehúzás része volt az előző helyen.
Egyébbként az új B&L lencséimet teljesen megszoktam. Tegnap este megint az ágyban jutott eszembe, hogy még benn vannak.
Előzmény: McLaca (10501)
Deep Down Creative Commons License 2007.06.12 0 0 10506

Szuper... :-/

 

Szóval akkor az eredeti kérdésemre a válasz:
Igen, ilyet lehet.

Remek.

 

Előzmény: LátoGató (10504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!