Keresés

Részletes keresés

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 13336

Tegnapi vihar egyik áldozata. :-((((((((((  A fekete macska csak ráadás.

(szegény haver csaj asszem küzdhet a biztosítóval, önkormányzattal)

Csimpolya Creative Commons License 2015.07.07 0 0 13335

Ma reggel kimentem az erkélye, és nem hallottam semmiféle méltatlankodó csirregést. Ebből arra következtettem, hogy a fiókák már nincsenek ott, de nem mertem megnézni, hogy ha csak alszanak, ne zavarjam meg őket. Azért a virágtartót ott hagytam, mert hátha lesz másodköltés is, bár eddig nem volt. Viszont mit lehet tudni?

Csimpolya Creative Commons License 2015.07.04 0 0 13334

Biztos írtam már, hogy egy edényben vizet raktam ki a madaraknak. Mostanában gyanús lett, hogy alig-alig fogy belőle, holott meleg van. Ráadásul nem nagyon látom a szokott helyüket felkereső galambokat vagy cinkéket. Gyanítom, hogy a szürke légykapó pár nem csak tőlem védelmezi a fészket. Belevaló madárkák!

Csimpolya Creative Commons License 2015.07.03 0 0 13333

A fiókákat még nem hallom, de a szülők szorgosan hordják az élelmet számukra, 5-6 percenként fordulnak. Megnézem, milyenek a fiókák, de csak akkor, ha nem lesznek ott a szülők, mert ahogy kilépek az erkélyre, masszív becsületsértéseket vágnak a fejemhez, holott csak ivóvizet vittem ki nekik.

Csimpolya Creative Commons License 2015.07.03 0 0 13332

Nem csak lesz, de már van is végeredmény, legalábbis a zöldbabnál. Már én is kétszer ettem zöldbabfőzeléket a saját termésemből, és mondhatom, nagyon ízlett.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13330)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 13331

A rozsdás farkúak végül a tavalyi helyükön költöttek. Már csivitelnek a fiókák. :-))))))))

Előzmény: Csimpolya (13329)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 13330

Na már talán lesz valami belőlük.

 

 

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2015.06.28 0 0 13329

Az első óvatlan pillanatban megnéztem a szürke légykapó fiókákat. Úgy látom, csak kettő van, abból is az egyik majd’ kétszeresen a  testvérkének. Még mindig eléggé csupaszok, de a hátgerinc közepén és a szárnyukon már mutatkozik némi tollkezdemény, Gyorsan visszatettem a kicsiket, még csak fel sem ébredtek, és a szülők sem kaptak rajta. Nem látom a ki nem kelt tojást sem, de nem akartam a kicsiket piszkálni. Szerintem a szülők pontosan tudják, mi a teendőjük.

Csimpolya Creative Commons License 2015.06.28 0 0 13328

Úgy veszem észre, helyesli, hogy pont ezeket szedtétek le. Esetleg fel.

Tegnap a szomszéd leszedte a meggyfám termésének egy részét, főleg a felső ágakról. A többi rám vár, ma este vagy holnap reggel meglesz. Ez ún, cigánymeggy, kevés gyümölcshús, és ahhoz képest nagy a magja. Még gondolkodom, mit csináljak belőle, egy része megy a mélyhűtőbe, más részéből alighanem befőtt lesz, de alighanem a lekvárra is sort kell kerítenem. Néhányukat viszont nemes egyszerűséggel megeszem. Viszont a meggymagozás után olyan a konyhám, hogy a Helyszínelők bármely tagjának repesne a szíve az örömtől, ha meglátja. Van magozóm, de az meg sokat kihagy.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13327)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 13327

Ő FŐ  kíváncsisága szemügyre veszi a betakarított terményeket. :-))))))))

 

pajaci Creative Commons License 2015.06.26 0 0 13326

Ivartalaníttatnám azonnal, amíg gyógyulgat úgyis jobb helye van a lakásban. Utána meg majd kiderül mit is szeretne ő igazán.

Előzmény: Chillis chips (13325)
Chillis chips Creative Commons License 2015.06.26 0 0 13325

Sziasztok!

Örökbefogadtam egy kb. 1 éves kandúr cicát. Kinti cica volt. 4 napja van velünk és máris nagyon szeretjük :) A kérdésem az lenne, hogy mikor engedhetem ki a kertbe szerintetek? Úgy tűnik ő is szeret itt lenni...nagyon bújós, este velünk alszik az ágyban tehát a benti élettel gyorsan megbarátkozott. Viszont teljesen érthető indokok miatt ki szeretne menni... Még ivaros ráadásul. A másik cicánk kinti benti macsek és én ennek a híve vagyok. Csak rettentően féltem az új cicust, hogy vajon mikor érzi úgy, hogy ő ide tartozik és vissza is jön ha kiengedem. Köszi a segítséget.

Csimpolya Creative Commons License 2015.06.26 0 0 13324

Tényleg bátrak! És ráadásul nagyon szépek.

Az én madárkáim jól legorombítottak ma reggel, a saját szempontjukból igazuk is volt, na de mégiscsak kell virágot öntözni, no meg nekik friss vizet adni. Tényleg, azóta nem látok más madarakat inni járni, lehet, hogy elzavarják őket?

Előzmény: p21-feri-tb2 (13322)
Csimpolya Creative Commons License 2015.06.26 0 0 13323

Ezt igazán csak helyeselni tudom!

Előzmény: p21-feri-tb2 (13321)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 13322

És ha már madarak.  Nekünk a bejárati ajtó fülé akarnak fészket rakni a Fecskék. Ő FŐ vadászsága már tiszta ideg. :-)))))))))))))  Helyből ugrál vagy 1,5 métert de hálisten eddig hoppon maradt. Nagyon bátor madarak ezek. Nem igen zavarja őket a rájuk leselkedő veszély.

Előzmény: Csimpolya (13320)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 13321

Nálunk meg valószínű Patiszon lesz a menü hétvégén. :-)))))))))

Csimpolya Creative Commons License 2015.06.25 0 0 13320

Holnap esedékes lesz a zöldbabfőzelék, alig várom!

Ma reggel távol jártak a szülők, ezért sikerült egy pillantást vetnem a légykapó pár fészkére. A négy tojásból három már kikelt, a negyedik lehet, hogy nem is fog. Ne mondjátok el a kedves mamának, de a fiókák pillanatnyilag jobban hasonlítanak a cserebogárpajorra, mint bármilyen gerinces állatra. Sebaj, majd kitollasodnak, méghozzá szó szerint. Aztán gyorsan visszatettem a cserepet a helyére, a kicsik fel sem ébredtek. Köszöntöm a Föld bolygó három új polgárát!

Csimpolya Creative Commons License 2015.06.21 0 0 13319

A borsóval a többszörös kudarc után idén nem is kísérleteztem, viszont a babom csodásan virágzik, és már egy két terméskezdemény is látható rajta. Alig várom az első zöldbabfőzeléket. 

Előzmény: p21-feri-tb2 (13318)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 13318

Borsó ki-bab be.-)))))))

 

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2015.06.17 0 0 13316

További kellemes meglepetés volt, hogy az a kaktuszom, ami már két virágot nyitott, most harmadszor is megtette, mi több, egy negyedik bimbó is van rajta. Általában egy délelőtt tart a virágzás, de ma még most is virít, éppen csak kezd összecsukódni. Lehet, hogy a napsütés hiánya miatt van így. Akárhogy is, tovább gyönyörködhettem benne.

Csimpolya Creative Commons License 2015.06.17 0 0 13315

Örömmel közlöm, hogy a szürke légykapó pár szorgosan dolgozik, az egyikük a fészken ül, a másik élelelemszerző körútra megy, aztán váltják egymást. Sajnos vagy sem, de nem tudom megkülönböztetni, melyik a fiú, melyik a lány, viszont elég az, ha ők tudják. Ma reggel az egyiküket rajtakaptam, amint egy virágtartó környékéről repült fel. Ez a cserép tele volt kiszáradt földdel, amit már egy ideje már ki akartam önteni. Lehet, hogy nem csak ivóvizet, de porfürdőt is nyújtok neki?

Csimpolya Creative Commons License 2015.06.17 0 0 13314

Szerintem a kígyóuborka hagyja meggyőzni magát. Előbb-utóbb.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13313)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 13313

Hajnalban meg kapálództam néhány ágyást.

 

 

 

 

 

 

próbáltam jobb belátásra bírni a kígyóuborkát, hogy arra fusson amerre én szeretném.

 

majd elválik, hogy szót fogad vagy sem. :-))))))))))))

Csimpolya Creative Commons License 2015.06.14 0 0 13312

Azért van jó hírem is: egy újabb kaktuszom virágzik, remélem, ez a virág több napig tart.

Csimpolya Creative Commons License 2015.06.14 0 0 13311

A cukkinit nézve elfog a sárga irigység! Tavaly alig-alig termett nálam, igaz, tavalyelőtt cukkinit ettem patisszonnal, minden elképzelhető módon. Idén még nem túl nagy, mert az első ültetés jó része nem bújt ki a földből, a másik részét meg lerágták a csigák. A következő ültetést már csigaellenes porral hintettem körül, de az eredményre még sokat kell várnom.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13310)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 13310

Hajnalban lekalapáltam a karókat.

 

 

közben szimatoltam a virágokat. :-)))))))))

 

 

 

ha semmi nem jön közbe, Cukkini nagyhatalom leszek. :-)))))))))))

Csimpolya Creative Commons License 2015.06.14 0 0 13309

Röstellem is magam, talán enyhítő körülmény, hogy a betörésnek nem maradt nyoma, és nem vittem el semmit. Tíz perc múlva az egyik szülő már a fészken ült, én pedig óvakodtam az ablak közelébe menni.

Előzmény: pajaci (13308)
pajaci Creative Commons License 2015.06.13 0 0 13308

Ez már szinte magánlak sértés :-)

Előzmény: Csimpolya (13307)
Csimpolya Creative Commons License 2015.06.13 0 0 13307

Sikerült egy óvatlan pillanatban megnéznem a fészket. Takarosan megfont alkotás, és négy darab csinos, szeplős kis tojás van benne. Lefényképeztem, de most már békén hagyom mind a szülőket, mind a jövendő fiókákat. Remélem, mind a négy kikel, bár az egyik tojás kisebb, mint a többi három.

Csimpolya Creative Commons License 2015.06.13 0 0 13306

Érzésem szerint a szürke légykapó pár fészkében már lehet egy-két tojás. Szeretném megnézni, de a szülők határozottan ellenzik a dolgot. Ha kimegyek az erkélyre, elrepülnek, és egy közeli faágról szidnak. Viszont néha-néha muszáj kimennem, virágot locsolni, meg egy újabb, virágzásra készülő kaktuszomban gyönyörködni. Megvárom, amíg a derék védők mindegyik távol jár valami ügyes-bajos dolgában, és akkor megpróbálom megnézni, mi a helyzet. Addig is várok, és igyekszem minél kevesebbet zavarogni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!