Keresés

Részletes keresés

Mad árka Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3552

"Kaptunk felszólítást, hogy vegyünk tamponmintát. Hát nézzenek már körbe, hogyan?"

(...)

"Tudják, mikor fogunk mi ezzel foglalkozni!"

 

 

(Idézet egy nemzeti parkban dolgozó madarásztól 2004. szeptember végéről)

 

 

Azért remélem, ez a hozzáállás változott azóta.

Előzmény: sylabell (3550)
Szalkó Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3551
A szakembereknek muszáj odafigyelni, mert a valamikori spanyol nátha is madárinfluenza volt.
Előzmény: sylabell (3550)
sylabell Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3550

"január végéig Magyarországon 2000 vadmadárból fognak
kloákatamponos mintát venni a H5N1 vírustörzs kimutatása okán.
A természetvédelemben dolgozó munkatársak 600 mintát fognak (elsősorban -
lehetőség szerint - vízi- és partimadarakból, de énekesekből is)
szállítani, természetesen (Magyar Gábor szavaival élve) "véráldozat"
nélkül." TvH

 

Szóval nyugodtak lehetünk, a háttérben azért folyik a controlling. Csak a + tájékoztatást ne feledjék.

nozomi99 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3549

kb 3 éve állandóan visszatérnek, itt is költenek, az idén volt 6 kicsi, a végére sajnos csak 4 maradt meg. Viszont a vadkacsa 9-ből 9-et felnevelt. Ilyen még nem volt, hogy teljes fészekalj felnevelődjön.

Előzmény: -guess.who- (3548)
-guess.who- Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3548
Ha esetleg tudsz távcsövet szerezni, azzal leolvashatod ideális esetben a gyűrűt... :) Egy próbát megér, pláne hogy a pár írásod szerint állandó lakó. :)
Előzmény: nozomi99 (3547)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3547
A gyűrüzéssel nem csak nyilvántartjátok őket, ugye jól értem, hanem a befogottakból tudjátok meg, hogy honnan - hova mennek. Itt a tavon él egy gyűrűs hattyúpár. Ez az egy gyűrűzött párunk van a többi nem. Eléggé szelídek, de nem merném megfogni őket.. Az egyiknek sárga a másiknak sötétszürke a gyűrűje.
Előzmény: pirine (3546)
pirine Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3546

 

Köszönöm,  hogy   velem   örültök !     Jóleső   érzés,   amikor   bárhonnan   jeleznek,   amikor   általunk   gyűrűzött   madarat   látnak,   vagy     Krúg T.  által   gyűrűzött   költöző   madarakat    találunk   a  hálóban    visszajövetelük   után.

Előzmény: ZsuR (3541)
sylabell Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3545

Ha megbántottalak, ne haragudj. Véleménye mindenkinek lehet, de a többször hangoztatott kategorikus kijelentésektől mindig óvakodtam, mert mint korábban is írtam, az ember ennyire ne legyen önhitt.

 

Én nem szoktam a nickek után nézni, mert azt hittem, arra valók, hogy fedjenek valamit, különben akkor miért nem a saját nevedet használod. Szívesen megismernélek, ha erre igényt tartasz. Biztos tudnék tőled egy s mást tanulni. Örülök, hogy szereted a madarakat, főként a nagy fakopáncsot, mert én is. Sőt a csuszkát is, meg a fakuszt és még sorolhatnám.

 

Nincs semmi baj.

nozomi99 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3544
Pirine ez nagy szó, hogy pár hónap alatt ennyit repül ez a kis madár. Gratulálok ez tényleg nagy öröm.
Előzmény: pirine (3537)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3543

Pár nappal ezelőtt én is ezt írtam, hogy csak felfújt dolog, és ne pánikoljon senki. Ehhez képest igencsak le lettem hurrogva. Emlékezzetek tavaly Hollandiában volt madárinfluenza és alig hallottunk róla.

 

Ma is elnézegettem amint a sirályok békésen halásztak ebben a gyönyörű időben.

Előzmény: nemethrizsa (3534)
nemethrizsa Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3542
Gratula a Tápió-vidéki mcs nevében. Ha esetleg fogtok farmosi madarat azt feltétlenül írjátok meg!! De szó se róla ez tényleg szép táv egy nádi sárkánynak.
Előzmény: pirine (3537)
ZsuR Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3541
Gratulalok Pirike! Jol ertem? 674 km-rel arrabb talaltak meg harom honap mulva???
Azt is lehet tudni, ki gyuruzte?
Előzmény: pirine (3537)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3540

 

Jó ez a link, és szinte szóról szóra ua. mint a 3495-ös hsz.-ban. :-))))

Nem baj, ismétlés a tudás anyja - mint tudjuk.

 

(Lehet, hoy sylabellnek mégis volt egy kis igazsága?...:-)))

Előzmény: ribizli (3532)
ZsuR Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3539
:)) Hogy te milyen vagy. . .:))

En meg vizualis, de nagyon - ez meg aztan egy kep elkepzelni :))

Ribizli, ez a forras az a forras aminek lehet hinni. Ugyanazt mondtad, amit ott lehet olvasni.
Előzmény: nemethrizsa (3534)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3538

 

Ez a helyes hozzáállás! Közérthető, gyakorlatias, könnyen kivitelezhető...

 

Csatlakozom én is :-)))

Előzmény: nemethrizsa (3534)
pirine Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3537

 

Hadd   büszkélkedjek    el   nektek    csapatunk    örömével!

 

 

Megkerült -----------------------------------------------------------------
Jelölés Fémgyuru: Minsk KA26091
Faj Nádi sármány (Emberiza schoeniclus) [18770]
Ivar Tojó [F]
Kor 1. évében [3]
Állapot Egészséges, gyuruzo ellenorizte és engedte el [8]
Körülmények befogva, csapdázva szándékosan [20]
Dátum 2005-10-11 12
Hely Naszály (Ferencmajor), Komárom-Esztergom, Magyarország (HG33
47°41'N 18°18'E)
Megtaláló Krúg Tibor (162)
Távolság 674 km 223 fok (DNy)
Eltelt ido 0 év 2 hónap 28 nap [87]
Hivatkozás 2005/321

 

Sokszor    ér   az   az   öröm,   hogy   résztvehetek   madárgyűrűzésen.   Valahányszor    visszajelzés   történik,   örülünk,   hogy   megismerjük   madaraink   útját,   közelebb   kerülünk   megismerésükhöz.

tryxus Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3536
hát ja... mit is lehetne ehhez hozzáfűzni???...


Más:
Képzeljétek, amikor fotózni akartam a madárkákat odakint, és kivittem egy kis szotyit csalogatónak, maradt valamennyi a kis bögrében... Akkor még úgy gondoltam, hogy másnap is kimegyek, de valami oknál fogva nem tettem. És ma mit látok?? Az egyik cinke majdnem belepottyan a bögrébe, mert már csak az alján van egy kevés...(fenék magasban, csőr a bögre alján..) Látnotok kellett volna. Persze nem nevettem ki... csak kedvesen elmosolyodtam.. (aham... persze). :D
Szóval kicsit én is etettem őket, még ha nem is tudtam róla... vagyis elfelejtettem... Még jó, hogy csak kevés volt benne... Mostanra legalább már elfogyott. :)
Előzmény: stiglinc (3529)
Thor Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3535

Ez a legtutibb vélemény, csatlakozom 1 db aláírással! :)))))))

Előzmény: nemethrizsa (3534)
nemethrizsa Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3534
Emberek. Nyugodjunk meg, gondolkozzunk józan paraszti ésszel. (((ha valaki szokott döglött vizimadarat kloákatájékon nyalogatni akkor haggyon fel ezzel a szokásával))) De egyébként szerintem senki nincs veszélyben (mármint madárinflú miatt, de mindenki vigyázon az etető környékén mert télen a csúszós időban ki lehet törni a nyakunkat)!!!!
tbabi Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3533
Köszi!
Előzmény: tücsökmadár (3531)
ribizli Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3532
Tessék, ma reggel küldte valaki a madaras levlistára az alábbi linket.

sylabell, mielőtt elkezdesz kioktatni, tedd meg légyszíves, hogy picit utánanézel a dolgoknak, nickeknek. Köszönöm.

ZsuR, ugye azért nem baj, ha az amerikai írásokban olvashatókat se veszem 100%-ig biztosnak? :)

Az embereket _általában_ nem lehet megtanítani arra, hogy mielőtt komolyan vesznek egy információt, a forrás hitelességéről bizonyosodjanak meg. Már bocsánat, de aki nem gondolkodik, azt nem lehet rászorítani erre!

A madárinfluenzával kapcsolatban 2 számot érdemes emlegetni szerintem, az egyik, hogy mióta Ázsiában a '90-es évek közepén felbukkant ez a fajta vírus, 100+ ember fertőződött meg, és 62-en haltak bele. Mennyi is Ázsia népessége? Úgy 8 milliárd.

A hétvégén leesett nigériai repülőgépen többen haltak meg.

Miről beszélünk???

Ennél sokkal fontosabb és örömtelibb, hogy immáron kapható faggyúgolyóhoz való etető is a Madártani Egyesület boltjában (postai utánvéttel is)!

És hogy hetek óta rendszeresen látogatja egy nagy fakopáncs az itatót. :) Ha szerencsém van, egészen közelről is figyelhetem, mert roppant óvatos, és a mozgásra elhussan.
ribizli
tücsökmadár Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3531

 

Nem tudom, hogy a galagonya dugványról szaporítható-e, de ahhoz már, szerintem, amúgy is késő van! Szerintem gyűjts magot, vagy áss!

 

Kökényt Szfváron vettem, a Cédruskert faiskolában még tavasz végén.

Előzmény: tbabi (3530)
tbabi Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3530
Hol van az a faiskola? Meg tudnád adni a címét? Én már nagyon sokat végigtelefonáltam Pesten és környékén, sőt a neten is végignéztem a kínálatot, de sehol nem találtam. Galagonya bokor van a környékünkön, termést tudok szedni.  Szerinted a vesszőt lehet gyökereztetni?
Előzmény: tücsökmadár (3526)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.24 0 0 3529

 

A gond akkor fog elkezdődni, ha NEKÜNK már elegünk lesz a kevésbé tájékozott embereket állandóan felvilágosítani.

 

Meg akkor, amikor először izolálják hazánkban is a "rettegett", vírust, na akkor aztán lesz na ugye, megmondtam...

 

Ez valószínűleg meg fog történni, de az még mindig nem azt fogja jelenteni, hogy az ország egész területét beborítja egy vastag vírusfelhő és nem lehet a boltban csirkét venni, meg hogy nem lehet etetni a madarakat, vagy ki kell irtani a kedvenc papagájt...

Előzmény: tryxus (3528)
tryxus Creative Commons License 2005.10.23 0 0 3528
hát igen... erről beszéltem... sajnos úgy néz ki, hogy egyre többen bolondultak meg! De MI még tartjuk magunkat!!! ;)
Csak ne add fel!! Nekem ez a legnehezebb.. Kitartóan magyarázni az ismerősöknek, hogy nem kell pánikolni! A gond akkor fog elkezdődni, ha NEKÜNK már elegünk lesz a kevésbé tájékozott embereket állandóan felvilágosítani.

"Alig tudtam (ha egyáltalán...) elhitetni vele, hogy makkegészségesek,"

Hát ezaz! Azt mondják, hogy "Tudod is te, hogy mifán terem a madárinfluenza!"

Szomorú és tragikus egyszerre...

A legszörnyűbb, hogy a média tehet róla(szerintem...)
Előzmény: stiglinc (3525)
sylabell Creative Commons License 2005.10.23 0 0 3527

Tudod Stiglinc, az emberekben még él az optimizmus, hogy a média tényeket közöl. Ha biztosan tudná, hogy minden szavuk túlzás vagy hazugság, hogy tölthetnének órákat a TV és újságok előtt. Most mi alapján szelektáljon az ember. A neki szimpatikus hírt elhiggye, a kevésbé tetszőt ne. Ez sajnos így nem várható el. És valóban kevesen értenek a járványügyhöz, meg annyi minden máshoz. Az ember ismertgyűjtésből és tájékozódásból hallgatja a híreket. Ha hazugság, valóban mi értelme van. PÉNZ. Dobjuk ki a TV-t és hallgassunk a szívünkre, paraszti eszünkre, szerintem is. Nyugodtabbak lehetnénk.

 

Egyébként, egy zoológus sem vállal felelősséget olyan kijelentésért, amely minket megnyugtatna. Utánajártam. Mivel nem volt még precedens és nem voltak erre vonatkozó megfigyelések, annak ellenére mindenki óvatos, hogy valóban egy gerjesztett dolognak minősítik. Volt egy jópofa vélemény: Azért a befogott madarakat ne puszilgassuk.

 

Én most pillanatnyilag teljesem megnyugodtam és etetni fogom a madarakat. Viszont újabb kellemetlen dolgot hallottam és az a kérdésem, tud-e valaki olyan helyet, ahol a napraforgómagot be lehetne vizsgáltani vegyszermaradvány gyanújával?

tücsökmadár Creative Commons License 2005.10.23 0 0 3526

Nekem kökényt sikerült faiskolában vennem, galagonyát pedig magról is szaporíthatsz, s akkor nem kell kiásnod (még van rajtuk termés!!!)!!!! Csak egy kis türelem kell hozzá!!!! :)

Előzmény: tbabi (3501)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.23 0 0 3525

Teljesen igazad van!

 

Nem a madárinfuenza fertőzéstől, hanem a mai magyar médiától kell félnünk.

 

Ma adtunk a két szomszédunknak néhány tojótyúkot. Egyikük megkérdezte, szóval elkezdtek dögleni? Valójában pedig csak arról volt szó, hogy kiöregedtek (3. tojószezonukat kezdték volna) és felnőtt az új generáció, egyszerűen nem fértek el. Alig tudtam (ha egyáltalán...) elhitetni vele, hogy makkegészségesek, csak éppen helyhiány miatt ajándékozzuk őket el.  Ez tragikus!!! 

 

Mindenki megbolondult????

Előzmény: tryxus (3517)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.23 0 0 3524

Hát igen, ez az, amit a magyar sajtó valami elképesztő felelőtlenséggel, pánnikkeltően, szenzációhajhász módon  interpretál.

 

Korábban már volt szó róla, hogy az ázsiai esetek semmilyen módon nem húzhatók rá az európai helyzetre. Sajnos, kénytelen vagyok megérteni azokat is, akik aggódnak, mert nem lehet mindenki epidemiológus (járványtani szakértő), és a TV, rádió, nyomtatott média másból sem áll, mint a hülyítésből (szakképzettség híján)...

 

Ezért kérek minden idelátogatót, hogy legalább mi,  akik az átlagnál azért több szakszerű információhoz jutunk, nyugtassuk a körülöttünk élőket!

Előzmény: ZsuR (3519)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.23 0 0 3523

Kedves Szalko, nem szívesen mondok ellent neked, mert eddig szinte mindenben igazad volt, de

 

jelen pillanatban Magyarországon nem izoláltak madárinfluenza vírust, ezért, gyakorlatilag, jelenleg, mindent csináljunk úgy, mint tavaly ilyenkor.

 

Amikor majd az első izolálás megtörténik, lehet elgondolkozni azon, milyen óvintézkedés lehet a helyes.

Többek között, amit te is javasolsz: fevédő, szájmaszk, lábbelivédő (műanyag gumis cipővédő, amit a szemétbe /veszélyes hulladék?/ lehet dobni egy használat után), stb.

 

de most: semmi veszély nem fenyegeti a madarakat etetőket!!!

de most: semmi veszély nem fenyegeti a madarakat etetőket!!!

de most: semmi veszély nem fenyegeti a madarakat etetőket!!!

 

Könyörgöm, higgyétek már el, hogy még nem történt semmi olyan, ami ránk, emberekre, vagy a kertünkbe tévedő cinegékre nagyobb veszély jelentene, mint ami az elmúlt években bármikor fenyegette őket!!!

 

 

Előzmény: Szalkó (3521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!