Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.09.10 0 0 695
Szia MetaCode!

Köszi...:-)) Vártam bizony, és még mindig várok..:-))

Előzmény: MetaCode (693)
kenguru Creative Commons License 2001.09.09 0 0 694
Sziasztok!

Remélem nem ilyen idő lesz a jövő hónap közepén! Nagyon hamar beszürkül a kocsim, ha esik az eső :)

MIóta ki kellett cserélni a vezetőoldali balakomat, zörög az ajtóborításom. Nme tudjátok véletlelnül, hogy hol lehet csavarokat meghúzgálni, vagy ilyemi?

Kösz, Kenguru

MetaCode Creative Commons License 2001.09.07 0 0 693
Sziasztok skacok!

Nahát, elmegyek egy kicsit Csehországba meg Romániába (kell egy kis egzotikum, ráadásul a magyar-román meccs napján mentem) azt jó fél óra, mire behozom a hetet olvasásban...:-)

Európai: GRATULAAAAAAAA!!! Végre! vártál már rá, nem?:-)

Szkennelés topic: a szkenner csütörtökre lesz kész, pont addigra jövök haza egy újabb túráról (nyugis EU-kör), alszom egyet és máris szkennelem a legutóbbi topic sabian által készített képeit. GRX scuba divingját a Balcsin tényleg nem kéne a Pug-oldalra feltenni, talán kicsit off. Mit szólnátok, ha belinkelnénk ide?:-))))))))))))))

Ahogy olvasom, lyó nagy tím lesz 13-án.

GRX: mire sabian a következőt veszi, esküszöm kicsábítjuk a rötölöklubot:-) Meg megkenjük az átadókat, hogy tényleg kérjék a mutatványt:-)

Jelentem: túl a 34 ezren hét hónap alatt hiba nélkül!

Üdv

M.

Strasszer Creative Commons License 2001.09.07 0 0 692
Sziasztok!
Tegnap délután - fényes nappal - betörték a kocsim hátsó ablakát, és elvitték belőle a Phillips 406 típusú rádiós-magnó levehető előlapját (megjegyzem nem volt rajta a rádión). Elvittem szervízbe, kb 30-40 KHUF. És nagyon-nagyon fel voltam háborodva. El sem tudom képzelni, hogy lehetnek olyan barmok, akiknek az a heppjük, hogy egy autót feltörnek kb 500 forint haszonért, és sokkal nagyobb kárt okoznak vele a tulajnak. Tegnap, amikor megtudtam, elég cifrákat mondtam (a feleségem is). Mindez történt a házunk előtt.
Megnéztem a 407-es fényképét. Nekem nem tetszenek a lekerekített autók, jobban néz ki a kissé szögletesebb (pl.: 306, 406). Már a 607-es sem tetszett külsőleg. (de azért elfogadnék egyet :-) ). Márpedig a 407 nagyon hasonlít a 607-re.
Az okt. 13-i talira én is jelentkeznék, ha lehet.
Str.
405GRX Creative Commons License 2001.09.07 0 0 691
sabian
Mindent visszaszivok az xxx site fényében:-)))
Szólj már legközelebb ha új autót veszel át...addigra tuti megjavittatom a digikamerát:-)))
Annyira sajnállak Benneteket egyébként...ahhoz képest hogy én mennyit vártam a GRX-re (potom 7 évet) egy szót ne szóljatok:-)
Előzmény: sabian (690)
sabian Creative Commons License 2001.09.07 0 0 690
A birtokbavétel előtti két-három nap az igazán idegörlő... Két hónapot bekkeltem ki Luciferig. Az első egy hét az órák és percek számolásával teltek. Azután lecsillapodott egy kicsit az izgalom, mert zajlott az élet. De az utsó héten rádöbbentem, hogy mindjárt tütütüüüü az autóval, és ekkor egyre türelmetlenebbé váltam.
Mikor megérkeztem a kereskedésbe (péntek 4 óra) és láttam az autóm már kész voltam idegileg. Akkor ugye még papírmunka, rendszámfeltétel. 1/2 6-kor ültem bele és indultam útra vele először. De az a másfél óra a kereskedésben borzasztó volt... Valószínűleg mindent megtettem volna, csak mehessünk már. Lehet, hogyha akkor azt mondják, hogy megkapom félórával előbb, csak szaladgáljak a Szentendrei úton pucéron, akkor megtettem volna....
De mindenki - főleg az akkor éppen "arrajárók" - legnagyobb szerencséjére ezt nem kérték tőlem... (pedig nem lett volna mindennapi látvány, ahogy a szottyadt testem dobálom fel-alá a Süba előtt... :)))
sabian
Előzmény: Az Utolsó Európai (689)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.09.07 0 0 689
Sabian és 405GRX,

Köszönet a szíves fogadtatásért! :-) Ha tudok, ott leszek.

"Már nem is kell addig olyan sokat aludni.... :))) "

Dehogynem...
Nem is értem, mióta megrendeltem az oroszlánt, csak vánszorognak a napok. :-(( Jelenleg, ha valaki határozottan kijelentené, hogy sosem lesz október, hajlamos volnák hinni neki. :-)

Előzmény: sabian (688)
sabian Creative Commons License 2001.09.07 0 0 688
Cs! MaT?!

GRX
Te csak ne jelentgessél ki mindenféle dolgok csak úgy a topic nevében jó?! Mert különben a habtested ott fog figyelni az összes xxx.com site-on! :))))))

No jó, félre a tréfával. Ahogy a 307 topicban itt is kifejezem gratulációmat Utsó Európainak az oroszlánhoz és természetesen nagyon szívesen látunk/várunk a talira.

Már nem is kell addig olyan sokat aludni.... :)))
üdv:
sabian

Előzmény: 405GRX (687)
405GRX Creative Commons License 2001.09.07 0 0 687
Kedves Európai!

Azt, hiszem, hogy a Topik nevében is bátran kijelenthetem, hogy egyáltalán nem elképzelhetetlen az általad vázolt scenario:-)...sot, mondhatnám úgy is, hogy sok szeretettel várnánk Téged is októberben!
Mint az már korábban is elhangzott néhányszor, a lényeg hogy olyan autósok cserélnek jó hangulatban eszmét, tapasztalatot, akiknek (lehetöség szerint:-)...) oroszlán figyel a hütön. Szóval gyere október 13.-án, szivesen látunk, már csak azért is, mert a múltkori közös 307-es vizslatás elég rövidkére sikeredett, pl. én menetben nem is jutottam hozzá még a legújabb családtag élményéhez:-)))

Előzmény: Az Utolsó Európai (685)
capa Creative Commons License 2001.09.07 0 0 686
Pugfan, 405GRX és P307!

Kösz a felhomályosítást zene ügyben. Tudtok esetleg mp3 linket is hozzá?
Most egyelőre nincs lambda-szonda csere, mert 'szívócső-nyomás-érzékelő' hibakódot adott ki a motor egy brand name Peugeot márkakereskedőnél (direkt nem írok nevet). Ennek ellenére jobban hiszek a lambda-szonda hibában, mert ezt nem az a szervíz, hanem egy Peugeot-szakértő állapította meg a többi hibalehetőség kizárása és a sejtés leellenőrzése után (pl. nem adott ki változó jelet a szonda, vagy teljesen kifeküdt a CO, majd egy próba szonda behelyezése után visszaállt normál értékre). Neki nem érdeke az, mint a brand szervíznek, hogy eladjon olyan alkatrészt, ami esetleg nem is (olyan) hibás, aztán, ha még mindig előfordul a hiba (leáll, rángat a motor, nincs alapjárat, kegyetelen CO értékek), azt mondja: sorry, de a lamda-szondát is cserélni kell. Persze lehet, hogy ez utóbbi volt csak a bűnös, de elúszott még 30e Ft...
Ennek ellenére természetesen ha mindkét alkatrész rossz, akkor ki lesznek cserélve, de fölöslegesen nem szeretnék 30-40e Ft-ot kidobni. Most folynak a további próbák a szondával.
Ha kiderül, mi a probléma, a beszerzési forrás valószínűleg CXmaniac lesz, akinek köszönhetően kb. 10-15%-al olcsóbban lehet új, gyári alkatrészt venni. Egyébként meglepő módon még a nagy Peugeot szervíznél sem olyan elvadult az ára a lambda-szondának (40e Ft).

off
SZerb Antal Gimnázium :-)))
on

capa

Előzmény: 405GRX (682)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.09.07 0 0 685
Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy elképzelhetetlen lenne-e az, hogy valaki - mondjuk én :-) - 406-os talira 307-essel menjen? Ez nagyon nem lenne helyénvaló?
Szeretnék ugyanis Pugos kollégákkal véleményt cserélni, ám két szék között ültem le a 307-tel, mert ilyesmije még alig van valakinek. 206 és 406 viszont eléggé sok van, mint a topicok mérete is mutatja...
Tehát mit szólnátok?

405GRX Creative Commons License 2001.09.07 0 0 684
Magyarország, nem, Európa, nem, a VILÁG elsö és egyetlen valódi multimédiás telepátián alapuló fóruma! :-)))
Előzmény: P307 (683)
P307 Creative Commons License 2001.09.07 0 0 683
Hello!

Miközben olvasom GRX hozzászólását: "A zene egyébként tényleg a Pulp Fiction nyitózenéje volt, ami mp3-ban..." akkor az egyik kollegám teljesen véletlenül melyik mp3-mat kezdi el lejátszani??? Na persze hogy a PF nyitózenéjét.
Sirály!

405GRX Creative Commons License 2001.09.07 0 0 682
Háj Evribodi!
Mi a rák volt tegnap a fórummal? Két szellemes hozzászólásom közül egyik sem jutott el a nagyközönséghez...:-(((
Welcome capa! Eddig azt hittem csak a hidropneumatikus tesók hive vagy, de örömmel hallom hogy tipustársat tisztelhetek Benned:-) (Lehet hogy nem vagyok teljesen up to date, de én még leragadtam a CX-nél és nagyon régóta nem jártam a PSA topikon...)
Esetleg az októberi talin is várhatjuk látogatásodat?
Lambda-szondát honnan fox szerezni, tudod már?
A zene egyébként tényleg a Pulp Fiction nyitózenéje volt, ami mp3-ban talán meg is van nekem valahol, majd utánanézek.
Ja és hadd kérdezzek már egy OFF-ot: mi az a "szag"? Gondolom valami képzési müintézmény, de melyik?
SumQuiSum Creative Commons License 2001.09.06 0 0 681
Ja, capa! Szept 15 öregdiáktalálkozó! (SZAN-day) Hogy hánytól, azt még nem tudom, de valszeg kora-késő délutántól.
Előzmény: SumQuiSum (680)
SumQuiSum Creative Commons License 2001.09.06 0 0 680
Sziasztok!

Off:capa

Ja:) Én nem is olyan rég végeztem:) és Szilvi néni volt az oszfőm. Ha az a Kati néni, aki tesitanár volt, akkor tudtad, hogy a tavalyi volt az utolsó éve a gimiben? Idén már nincs ott...

On

Most nem jut eszembe semmi:) Még ki kellene találni a nyitóoldalt:)
Na csősztök! Holnap megyek az új telefonomért:)

SumQuiSum

Előzmény: capa (678)
Pugfan Creative Commons License 2001.09.06 0 0 679
Pulp Fiction
Előzmény: capa (678)
capa Creative Commons License 2001.09.06 0 0 678
SumQuiSum!

Kellemesen eloffozgatunk itt, ugye? :-)
Még a hazai Net-korszak beköszönte előtt ;-) végeztem, 'Kati néni' volt az ofőnk. És Neked?

T. Topik!

Hogy miért pofátlankodok :-) ide mostanában? Nos:
Jelenleg (2 hónapja) egy - éppen 40e Ft-os lambda-szonda cserére váró - 405 SRI-t (2.0i 121 LE) hajtok, előtte volt három évig egy 405 GRI-nk (1,9i 109LE), közben pedig rendelkeztem egy Citroën CX GTi-felett. Úgyhogy elég elkötelezettnek érzem magam a PSA (ezen belül is a középkategóriás Peugeot és a hidropneumatikás Citroën) gyártmányok mellett. Nálam a szerelem nagybátyám akkoriban még fiatal P504-ével kezdődött, majd szintén az ő gyönyörű P505 GTI-jén keresztül folytatódott a P405-kig, P406-kig. Bár ez utóbbit még nem vezettem, de szép és jó autónak tartom (mert hasonlít a 405-re ;-).
A TAXI c. filmet én is nagyon bírom, mint itt mindenki, és nemcsak a hófehér P406, hanem a hihetetlenül jó feeling miatt is. A soundtrack természetesen megvan, nálam bejött, bár a francia rappelést egy kicsit szokni és értelmezni kell.
Erről jut eszembe! Nincs meg valakinek az indító zenéje? Tudjátok, amikor az elején a robogóval rodeózik a fickó. Vagy legalább a címét, szerzőjét meg tudná mondani valaki, mert már máshol is hallottam ezt a számot. Vagy SQS lenne olyan szíves... :-)))

üdv,
capa

Előzmény: SumQuiSum (676)
12qper Creative Commons License 2001.09.06 0 0 677
azt jól érzékelem, hogy itt valamiféle gáz vanb a hozzászólásokkal,

azt látom, hogy ki az uccsó és növekszik is a hozzászólások száma, de, ha a topicba jövök, még mindig SumQuiSum 2001-09-06 09:04:09 (676), az uccsó

qper

SumQuiSum Creative Commons License 2001.09.06 0 0 676
Ja, tényleg:)))))) Mikor végeztél és ki volt az osztályfőd, ha lehetek indixrét?
Előzmény: capa (674)
padre666 Creative Commons License 2001.09.06 0 0 675
lemaradtam a 666 rol:((((((((((
capa Creative Commons License 2001.09.06 0 0 674
A referenciaként megjelölt honlapból. Rosszul gondoltam talán?
Előzmény: SumQuiSum (673)
SumQuiSum Creative Commons License 2001.09.06 0 0 673
Most jut csak eszembe: honnan vetted, hogy szagos voltam?
Előzmény: capa (671)
SumQuiSum Creative Commons License 2001.09.06 0 0 672
Cs!MaT?

off

Neb+! Tényleg? :))) Aha, ő tanított, 4 évig boldogítottuk egymást:) Lehet, hogy személyesen is ismerlek? Mily kicsi a világ:') Ismerős az idézet? "Le langue, c'est moi!"

on

Na, még kell egy kicsit dolgozni a lapon, de már felraktam,itt megtekinthető. Egyenőre még lassú, meg minden, de ha jó felé tartok, akkor folytatom. Véleményezzétek, legyetek oly kedvesek! Ami még hátravan, hogy nem ez lenne a nyitóoldal, hanem egy frame-nélküli oldal, ahol lehetne választani még a régebbi verziót is, akinek nem bírja a gépe/sávszélessége/böngészője. Én IE 5.5ön teszteltem, azon jó.

Jóéjt!

SumQuiSum

Előzmény: capa (671)
capa Creative Commons License 2001.09.05 0 0 671
SQS!

off
Én is a SZAG-ba jártam! Kántor tanít, hogy így nyomod a franciát? ;-)
on

üdv,
capa

Előzmény: SumQuiSum (670)
SumQuiSum Creative Commons License 2001.09.05 0 0 670
Csövi pour Tous!

Hogy vagytok? :) Jön valaki közületek a jövő szombati Mirigy-koncertre? Lehetne csinálni egy kis szub-talit:)

A honlaptervem készülget, már csak a thumbokat kell megcsinálni, meg nem ártana egy nyitógrafika:) De az is meglesz!

Na jó éjt és jó mindent mindenkinek! :)

SumQuiSum

Zoldalma Creative Commons License 2001.09.05 0 0 669
Ugyan már, meg lehet magyarázni:
667=666+ördögi egy :-)))
Előzmény: sabian (668)
sabian Creative Commons License 2001.09.05 0 0 668
hát ezt csúnyán bebuktam
nem vagyok valami ördögi wá wááá
sabian
Előzmény: sabian (667)
sabian Creative Commons License 2001.09.05 0 0 667
666
ördigi egy szám
Lucifer
Zoldalma Creative Commons License 2001.09.05 0 0 666
Színek tekintetében nekem is ez a véleményem... Pl. a lilában szerintem "esztétikai kihívásokkal küszködik", hogy korrekten fogalmazzak, a zöld sem az igazi, de a fekete, na az igen :-)

Ja, és korábban írtam, hogy nem lehet összekeverni a 206-tal. Hát azt nem is, de azért néha másodszor is odanézek, hogy "olyan fura ez a 206-os, mi a fene van ezzel?" :-) szóval bizonyos szögekből elég nagy a hasonlóság. Szerintem nem baj, legalább van egy határozott márka-arculat.

Z.

Előzmény: Hawaii (664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!