Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2020.04.21 0 1 151

 

Igen, vehetsz kártyát anonim módon is - úgy, hogy te maradsz névtelen.

De a kártya nem, mert az mindenképp "valakié".

Na most hogy a nyomozás eljut-e a jogos kártyatulajdonostól - annak a valós használójáig... na az valóban kérdéses :-)))

.

Előzmény: Apádfüle (149)
Ilhilla Creative Commons License 2020.04.21 -3 0 150

Nekem van egy ismerősöm, a lánya kiment dolgozni Németországba (pár vagy 6-8 éve), ott megismerkedett egy lengyel férfival és összeházasodtak. Mostanra már mindketten megkapták a német állampolgárságot. 

 

Anna kislánya elég nagy már, nem lehet, hogy a férje kint maradt és már német állampolgár és havonta egyszer hozta a gyereket láthatásra? 

Apádfüle Creative Commons License 2020.04.21 -1 0 149

A szolgáltató ügyfélszolgálatán nem vehetsz anonim telefont, az tény. De kismillió "telefonos" bódé, használt holmit áruló üzletecske akad aluljárókban, piacon, itt-ott. Azokért nem tenném tűzbe a kezem, az előttük csoportosuló kuncsaftokért meg pláne nem.

De mindegy, tapasztalatom nincs e téren, csak előítéleteim. :DD  Így még az is lehet, hogy igazad van, megoldhatatlan a dolog.

Előzmény: GPS (145)
GPS Creative Commons License 2020.04.21 -1 0 148

 

Barmikor szerzek neked anonim kartyat.

 

Nem anonim az, hidd el. Legfeljebb nem tudsz róla, hogy kinek a nevén van.

 

Jómagam 2007-ben (amikor még nem laktam Mo.-n csak sokat időztem itt) gyanútlanul vettem egy ilyen kártyát egy telefon-szervizben.

Kérdeztem kártyájuk van-e, mert már unom a roamingot - megkérdezték milyen kell?

Hát én ugyanazt a társaságot választottam, amelyiknél a barátnőm is volt.

 

Egy szűz, bontatlan, lepecsételt, hollogrammos, feltöltőkártyát (vagyis borítékot) kaptam - aminek hívószáma már volt.

 

Kerek 10 év telte el, hogy egyszer valamilyen ügyködés során, a telótársaság üzletében a csaj rákeresett a számra, hogy én vagyok-e Kovács Béla, Karcagról?
Dehogy vagyok Kovács Béla, Karcagról meg pláne nem - de akkor jöttem rá, hogy nem is volt olyan "szűz" az a kártya - pontosabban azt valakinek a nevére vehették korábban, csak nem bontották ki, a vevőre várva.

Vagyis rám.

 

Szóval még az adat-egyeztetés előtt jóval is MINDEN kártyának volt tulajdonosa - max. nem ellenőrizték az adatai valódiságát.

Még mindig ugyanaz a kártyám és számom van - persze teljesen legalizálva, a nevemre.

.

Előzmény: Betty.Ford (147)
Betty.Ford Creative Commons License 2020.04.21 0 0 147

Barmikor szerzek neked anonim kartyat.

Előzmény: GPS (145)
CérnaSzáll Creative Commons License 2020.04.21 0 0 146

Feltételezve hogy NEM német állampolgárok (még a gyerek sem) - ebben az esetben a magyar hatóságnak ebbe semmi beleszólása nincs?

 

Nincs, ez ilyen EU-s megállapodás. Ott zajlik a per, ahol a gyerek lakik - és annak döntését elfogadja a többi EU-s ország is (persze nagyon leegyszerűsítve, de ez a lényeg).

A magyar hatóság akkor jön képbe, ha a gyereket mondjuk hazacibálja anyuka (miközben apukánál helyezték el), és nem viszi vissza időben - német zsaru felhívja magyar zsarut, aki begyűjti a jószágot és leszállítja a megfelelő helyre.

Előzmény: GPS (143)
GPS Creative Commons License 2020.04.21 -1 0 145

 

hogy nem vett egy erre az alkalomra használatos telefont. :)

 

Mert a telefonnal nem lehet telefonálni - ha nincs benne kártya is.

És immár vagy második éve Mo.-n már nemigen létezik olyan, hogy "eldobható telefon".

 

Pontosabban telefont lehet dobálni - csak a SIM-kártyájával vannak némi gondok - ugyanis az már nem lehet anonim - mert valakinek a nevéhez-címéhez-személyazonosságához mindenképp kötődik és 1 perc alatt kinyomozható, hogy ki az illető.

.

Előzmény: Apádfüle (144)
Apádfüle Creative Commons License 2020.04.21 -2 0 144

Mindez nagyon érdekes, de én csak azt furcsállottam, hogy nem vett egy erre az alkalomra használatos telefont. :)

Pont azért, mert nagy a tét, sürget az idő. Kockáztatja a lebukást azzal, hogy megadja a telefonszámát.

Előzmény: Alpári Gnác (139)
GPS Creative Commons License 2020.04.21 0 0 143

 

Igen, ha a gyerek lakhelye/tartózkodási helye Németország (és a sztori alapján ott született, ott éltek akkor mindannyian).

 

Feltételezve hogy NEM német állampolgárok (még a gyerek sem) - ebben az esetben a magyar hatóságnak ebbe semmi beleszólása nincs?

Pl. a magyar gyámügynek - elvégre egy magyar gyerekről van szó, aki ideiglenesen külföldön tartózkodik.

 

Külföldi állampolgárok ott született gyereke nem lesz automatikusan német állampolgár - csak a születési helye okán.

Viszont jogi kompetencia ügyekben (hacsak nem ott elkövetett bűncselekményről van szó) - igen csak erős tényező az állampolgárság, nem?

.

Előzmény: CérnaSzáll (142)
CérnaSzáll Creative Commons License 2020.04.21 0 0 142

Létezik olyan, hogy egy magyar gyerekelhelyezési ügyben - német bíróság döntsön?

 

Igen, ha a gyerek lakhelye/tartózkodási helye Németország (és a sztori alapján ott született, ott éltek akkor mindannyian).

 

Előzmény: GPS (130)
CérnaSzáll Creative Commons License 2020.04.20 0 0 141

Mert azt nehezen hiszem, hogy a férj havonta ingázik egy 6 éves kislánnyal Stuttgart és Ózd között.

 

Pedig de, egy német rendszámos autóba ült be az 1. részben.

Előzmény: Dávidking (138)
Alpári Gnác Creative Commons License 2020.04.20 0 0 140

A kislány nyilván Németországban született, valószínűleg legalább ő német állampolgár is.

Nem tudom, ilyenkor mi van, de ez lehet magyarázat arra, hogy miért német bíróság döntött.

Előzmény: Dávidking (138)
Alpári Gnác Creative Commons License 2020.04.20 0 0 139

Én már azon megrökönyödtem, hogy a doki a neten jelentkezőknek megadta a telefonszámát.

 

Ha lenne 3 éve megfelelő béranyát találni, nyilván körültekintőbben járna el, de hát szorongatják a tökét.

 

Azt se felejtsük el, hogy egy profi szélhámos ellen a legtöbben eszköztelenek vagyunk, mert neki ez a szakmája, a normális ember pedig ösztönösen is bízni szeretne a másikban. És hát a való világ az nem a Tékozló Homár, ahol senkit soha át még nem vertek, de ettől függetlenül mindenki Batz-papuccsal töri be a kirakatot...

Feltételezem, hogy Pálmai Anna karaktere nem túl sok pénzre húzta le, hanem csak annyira, hogy ne fájjon annyira, hogy feljelentse, magát is bemártva.

Ennek megfelelően szerintem nem a pénz bosszantotta, hanem hogy még sincs béranya.

 

Az a baj, hogy ezeknek a kötelező köröknek nincs semmiféle tétje és ettől volt ez a rész vatta.

Tudjuk, hogy Anna lesz a béranya, úgyhogy egy percig sem vehetjük komolyan a doki próbálkozásait.

Ugyanezért tét nélküli Anna boldogulásának a kérdése, mert megint csak tudjuk, hogy ő lesz a béranya.

Értem, hogy látnunk kell, ahogy haladnak a karakterek, de ezt sokkal jobban kellett volna megírni.

 

Ami Bertát illeti és hogy mitől pozitív az ő karaktere, szerintem ez is jósolható.

 

Ő ugyebár egyelőre semmit sem tud, csak egy bosszantó hülyepicsa rokont lát, meg egy egyre jobban széteső férjet.

De feltételezem, hogy ha majd képbe kerül, akkor fog kiállni az unokahúga mellett és ettől lesz végül pozitív a karaktere.

Előzmény: Apádfüle (110)
Dávidking Creative Commons License 2020.04.20 0 0 138

Visszanéztem, annyit mesél, hogy nagyon fiatalon összeházasodtak, Anna anyja nem is örült neki. Kiköltöztek Stuttgartba ahol saját házat házat és kocsit vettek (tehát elég jó életszínvonaluk lehetett az ózdi telephez képest) majd megszületett a lányuk. Aztán állítólag a férj féltékenységből szobafogságban tartotta őket. Ezért Anna lelépett a kislánnyal másfél év után. Jött a válás. A férj felbérelt szakértőket akik bebizonyították a német bírónak, hogy Anna egy "trehány kurva." Anna havi egy láthatást kapott. 

Ebből az nem világos számomra, hogy ha németországban hoztak egy ilyen döntést, az ugyanúgy életben maradt így is, hogy visszaköltöztek Ózdra? Mert azt nehezen hiszem, hogy a férj havonta ingázik egy 6 éves kislánnyal Stuttgart és Ózd között. Mikor költözhettek vissza? 

Előzmény: Ilhilla (131)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.20 0 0 137

megállapítható, hogy kiválóak ezek a sorozatok :) 

Előzmény: Kód 001 (136)
Kód 001 Creative Commons License 2020.04.20 0 0 136

HBO Go?

 

-jobb mint az alvilág...:)

Előzmény: Betty.Ford (135)
Betty.Ford Creative Commons License 2020.04.20 0 0 135

Sajnos az Aranyeletet nem lattam. Mindosszesen az elso 3 reszt tudtam megnezni videan😒

Előzmény: Kód 001 (133)
Kód 001 Creative Commons License 2020.04.20 0 1 134

"Szerintem zsenial volt a szerepben. Mig a Valotarsakban ki nem allhattam."

lehet ez is a zseniális alakítás, hogy egy alapvetően szerethető , normál nő miként tud utálatos büdös banya lenni....Le a kalappal előtte, mint színész...

 

:))

Előzmény: Betty.Ford (106)
Kód 001 Creative Commons License 2020.04.20 0 0 133

Ha szabad különvéleményt fogalmazni:

 

Szvsz az aranyélet jobb volt.

 

Ami az alvilág karaktereit illeti, pl

 

Hevér Gábor

 

 

nem hitelesített nekem egy kemény gazember szerepében

 

Előzmény: Betty.Ford (105)
GPS Creative Commons License 2020.04.20 0 0 132

 

a sajátom "kampec" lett és a vírushelyzet miatt most nem tudok újat intézni. 

 

Dehogynem. Megrendeled és másnapra ott van az ajtódnál :-)))

 

Visszatérve a sorira, szóval mindegy mennyi időt hédereltek kint - az alapja a bíráskodásnak (családjogi ügyekben) szerintem mégis az állampolgárság.

Azt nehezen hiszem el, hogy bármelyiküknek is német állampolgársága lenne -

 

De ha nincs, akkor elképzelni nem tudom, hogyan lehetséges jogilag - amit a sorozatban mutatnak.

Még az se releváns, ha történetesen a gyerek Németországban jött világra - az EU nem Amerika, a születési hellyel nem jár állampolgárság is.

 

Pl. mindehhez mit szól a magyar Gyámügy - lévén magyar emberek, magyar gyerekének a sorsáról van szó.?

 

Halkan megjegyezve: remek gépeket lehet kapni akár a Jófogáson is 60-70 ezerért - de ezek már kimondottan jó gépek, amik sok évig szolgálhatnak még.

Gondolom, ha erre "új" (másik) gépre adod a fejed - sokan innen ellátnának jótanáccsal, hogy mit vegyél, melyiket válaszd.

Pl. hogy i5 -ös processzor és 8 Giga RAM memória alatt semmit se vegyél, hiába van tele ilyenekkel (is) a piac.

.

Előzmény: Ilhilla (131)
Ilhilla Creative Commons License 2020.04.20 -3 0 131

Vissza kellene nézi azt a részt, amelyikben Anna a kinti életükről és a volt párjáról beszélt, mert annyira motyogott, hogy nem lehetett érteni, csak a német bíróságot hangsúlyozta ki. Én ezt nem tudom megtenni, mert kölcsön gépről pötyögök (egy őskőkori), a sajátom "kampec" lett és a vírushelyzet miatt most nem tudok újat intézni. 

Előzmény: GPS (130)
GPS Creative Commons License 2020.04.20 0 0 130

 

Az nekem is feltűnt, hogy miért a német bíróság döntött az ügyben főleg úgy, hogy már itthon vannak.

 

Ezért még egyszer megkérdem, hát ha tudja valaki:

 

Létezik olyan, hogy egy magyar gyerekelhelyezési ügyben - német bíróság döntsön? - még akkor is, ha az apa épp ott vendégmunkáskodik?

 

Milyen alapon dönthet egy bíróság idegen állampolgárok gyerekelhelyezési ügyében?

.

 

Beavis Butt-Head Creative Commons License 2020.04.20 0 1 129

Lehet, hogy akkor még nem voltak itthon, csak a válás után jöttek haza, külön-külön.

Előzmény: Kr.Kr. (128)
Kr.Kr. Creative Commons License 2020.04.20 -1 0 128

Ez nekem is feltűnt, hogy miért a német bíróság döntött az ügyben főleg úgy, hogy már itthon vannak. 

 

Másrészt miért akar vki teljes felügyeleti jogot a gyereke mellett, amikor csak kocsmákban/vendéglátóipari egységekben dolgozik? Ezekről azért tudvalevő, hogy nem családbarát munkahelyek. 

Előzmény: GPS (125)
GPS Creative Commons License 2020.04.20 0 0 127

 

Nem berel o semmit. “Egy baratnojenel kecozik”

 

Nem is mondtam, hogy bérel - hol olvastad?
Kegyelemből lakik egy másik csajnál - ami szintén nem lesz hosszú életű dolog, amilyen agresszív modora van.

 

Bérelni a gazdagék bérelhetnének neki valami lukat (jó messze tőlük) - már amennyiben a "rokoni lelkiismeretfurdalás" ezt indokolná.

.

Előzmény: Betty.Ford (126)
Betty.Ford Creative Commons License 2020.04.20 0 0 126

Nem berel o semmit. “Egy baratnojenel kecozik”

Előzmény: GPS (114)
GPS Creative Commons License 2020.04.20 0 1 125

 

Csak kérdem, úgy mellékesen:

 

Német bíróság hozhat gyerekelhelyezési döntést egy magyar szülők, magyar gyereke elhelyezési ügyében ???

.

Előzmény: Ilhilla (124)
Ilhilla Creative Commons License 2020.04.20 -3 0 124

Mivel az elhangzott, hogy az ítéletet a német bíróság hozta, feltételezem, hogy az apa még mindig kint dolgozik. Érdekes, hogy ennek ellenére simán meg tudta oldani a legutóbbi láthatást, csak a HP Annácska elszúrta!

 

Lehet, hogy nem lenne ott különösebb probléma, csak az életmódjával, a mentalitásával ez a nő elszúr mindent? 

Előzmény: Apádfüle (123)
Apádfüle Creative Commons License 2020.04.20 -1 0 123

Igen, az lenne a reális célkitűzés. És Anna jobban is járna vele, mert bárhol lakik és dolgozik, heti/kétheti egy alkalommal meg tudná oldani, hogy a gyerek jól érezze magát vele. Elmehetnek kirándulni, játszótérre, nem feltétlenül az albérletben kellene ücsörögni a négy fal között. A felelősség és a napi rutin meló pedig az apáé. (Róla nem sokat tudunk egyelőre, pl. hogy az anyjánál lakik-e, aki ellátja  őket.  Mert bizony a pasiból se nézem ki a gondoskodó apát.)

Előzmény: Ilhilla (122)
Ilhilla Creative Commons License 2020.04.20 -2 0 122

Szerintem a német bíróság előtt Annának akkor sem lenne esélye, ha lenne bejelentett munkahelye és megfelelő otthona. Lehet, hogy inkább a "láthatás betartatását" kellene erőltetnie.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!