Keresés

Részletes keresés

Kiskertész Creative Commons License 2007.08.19 0 0 84
Ügyes a papusod:))
Előzmény: ZsuR (83)
ZsuR Creative Commons License 2007.08.19 0 0 83
Papus szorgoskodott nekem tegnap. . .csinalt egy masodik . . .mit is. Ilyen magasitott agyast. Majd telehordjuk folddel, es ebbe is gyogynovenyek jonnek.

Ezt a reszt csak fuszernovenynek hasznalom - iden a levendulat is ide hoztam, meg fogok ultetni jovore, magrol, hatha. . .

Aztan vegre csinalt egy komposztalot - az epitmeny jo, es ha a komposzt is szeretni fogja, akkor minden rendben lesz. A hatso oldalahoz ultetek borostyant, hogy a szomszedot ne zavarja a latvany :))!

agicza Creative Commons License 2007.07.16 0 0 82
És egy oldal, lépőkövekkel, bár itthon még nem divatosak: stepping stones
agicza Creative Commons License 2007.07.16 0 0 81
Kerti ösvények innen-onnan, ötletadónak: :-)









agicza Creative Commons License 2007.07.04 0 0 80
Szia, saccperkábé négy topikot találtam, ahol jobb eséllyel fognak tudni neked válaszolni. A Kertészet alatt érdemes máskor 50-re állítani a topiccím-listázást, és azonnal megtalálod a neked szükségeset:
Darázsinvázió:nincs remény?
Milyen rovar ez itt?
Kerti állatok
Kertünk lakói
Előzmény: 40oz (79)
40oz Creative Commons License 2007.07.04 0 0 79

Mivel uj topikot nem nyithatok, a "kerti epitmenyek"-be irok, de FONTOS!!!

 

Egy LODARAZSfeszek epul az udvaomon, es nagyon surgosen ki akarom irtani oket. Barkinek barmilyen tippjet, otletet szivesen veszem, lehetoleg minel konkretabb megfogalmazasban. Pl. milyen irtoszert hasznaljak, hajnalban a legjobb irtani stb?

 

A feszek eleg szerencsetlen helyen van, egy fejmagassagban levo fal mogott, ahol szalmabalak vannak evek ota beraktarozva, tehat nem tudom pl. milyen melyen lehet maga a feszek a fal mogott a szalma kozt...

 

Koszi!!!!!! Eletet mentesz!!!

agicza Creative Commons License 2007.07.04 0 0 78
Addig is, neten talált példák, kerti világításra:







agicza Creative Commons License 2007.07.04 0 0 77
'szívesen kísérleteznék különlegességekkel, a szerény kis adottságaimmal nem merem bevállalni.'
Talán több sikerélményt nyújt, ha az első évben csak biztosra mégy, aztán ha már valamenniyre belejöttél, akkor jöhet egy-egy különlegesség is, úgyhogy én a helyedben kihagynék nekik helyet, méghozzá jól látható, feltűnő helyet, mert ha megmaradnak és sikerrel jársz, akkor nagyon örülni fogsz neki, hogy nem a kert legeldugottabb részébe sikerült telepítened, mondjuk, a csavart vörösfenyőt vagy a galambfát... ;-P

' Éreztem én, hogy nagyobb telket kellett volna venni. :-) mosmá mindeggy...:-)'
Halkan súgom, a tóval ugyanez lesz: a lehetőségekhez képest a legnagyobbat építsd, ha jót akarsz és még látni szeretnél szabad vízfelületet is... ;-)

'Nálatok ez az "összemosódott" rész a pergolás terület?'
Az bizony, és bár nem kifejezetten kültéri burkolat, meglepően jól bírja a strapát.

'Ha kész leszek, felteszek pár képet. Az nem annyira OFF topik, végülis nevezhetjük kiegészítőnek :-)'
Várjuk szeretettel, addig is megpróbálom életben tartani a topicot, van még egy-két izgalmas, kerthez kapcsolódó téma. :-) Éppen a minap fordult meg a fejemben, hogy a kerti pergolához milyen jó lenne hozzátoldani még egy sétálós részt is, ahova lehetne tovább futtatni a lilaakácot, ez kimenne a nagy tó túlpartjáig, és a szomorúfűz zárná a túlsó oldalon... Hmm, lehet, hogy a következő ötéves tervbe beillesztjük. :-D
Előzmény: atomgond (76)
atomgond Creative Commons License 2007.07.03 0 0 76

Az a baj, hogy engem már rég elkapott a gépszíj, és minél többfélét ismerek, annál jobban vágyom a szemnek szokatlan formákra, úgyhogy most pl. a kert faállománya kb. a Salix babilonica 'Crispa'-tól a Cedrus deodara 'Eisregen'-ig terjed, és ezen az igen széles skálán belül minden, amit egy jobbféle parkban fel lehet lelni. :-D
 

Irigyellek érte -persze nem komolyan-. :-) Én sajnos ha akarnék sem tudnék ilyet, mert nincs elég hely. Ezért, bár én is szívesen kísérleteznék különlegességekkel, a szerény kis adottságaimmal nem merem bevállalni. Ha ezen a kis telken valami kihullik a sorból -most főként fákra gondolok-, akkor az nagyon feltűnően hiányozni fog. De ahol van elég hely, ott nem probléma, ha a "privát parkból" ne adj isten elmegy 1-2 darab. Éreztem én, hogy nagyobb telket kellett volna venni. :-) mosmá mindeggy...:-)

   

aztán az egyik terasz megkapta a nappaliban is használt járólapot, így belülről szemlélve olyan, mintha a kint és a bent összemosódna

 

Nekem tetszik ez a megoldás is. Csak most elkapott a famánia.

Nálatok ez az "összemosódott" rész a pergolás terület?

 

Csak nem barkácsvénával vagy megáldva?

 

Ez most inkább kényszerből indult. Hívtam egy un. szakembert, hogy csinálja meg. 2nap után megköszöntem a munkáját -pontosabban a gányolását-. Úgy döntöttem, megoldom én. Bár még életemben nem csináltam ilyet. :-) Ha kész leszek, felteszek pár képet. Az nem annyira OFF topik, végülis nevezhetjük kiegészítőnek :-)

  

aztán majd lehet szabadtéri függőágyban is altatni, ha már elég nagyok lesznek a fák

 

Függőágyat régóta szeretnénk, de az a pár nagy fa, ami van, sajnos nincs elég közel egymáshoz. Az a tartóváz meg nem tetszik, úgyhogy még erre is várnunk kell pár évet.

 

Grandiózus terv, legalább 30-40 m2-nyi teraszhoz tudom elképzelni, meg lejtős telekhez, hogy legyen hová kapcsolódnia, mert valami rézsűszerű dolog lebeg így a szemem előtt, ahogy olvasom az elgondolásodat...

 

Ezek még csak kósza ötletek, lehet, hogy nem lesz belőle semmi. A terasz 30nm, a telek pedig lejtős, ezek tehát nagyjából adottak. De nem biztos, hogy illene a házhoz. Ezt még jól át kell gondolni.   

Előzmény: agicza (75)
agicza Creative Commons License 2007.07.02 0 0 75
'Szétnéztem a környéken, és amiből sok van, és láthatóan jól érzi magát, azokból választok.'
Bölcs döntés, ha nem vagy különlegesség-gyűjtő, és megelégszel a környéken honos fajokkal, és/vagy nem akarsz mini-arborétumot telepíteni, vagy nem vagy már megfertőzve a 'minél extrémebb, annál jobb' nevű kórral.. :-PPP Az a baj, hogy engem már rég elkapott a gépszíj, és minél többfélét ismerek, annál jobban vágyom a szemnek szokatlan formákra, úgyhogy most pl. a kert faállománya kb. a Salix babilonica 'Crispa'-tól a Cedrus deodara 'Eisregen'-ig terjed, és ezen az igen széles skálán belül minden, amit egy jobbféle parkban fel lehet lelni. :-D

'nem szeretnék itt OFF topikoskodni, úgyhogy majd a tavasba teszem fel.'
Szerintem itt sem lenne off, de szíved joga, bár egyikben sem fogok rá reagálni, nem látogatom őket egy jó ideje... ;-P

'Szerencsére még burkolva sincs. Azért szerencsére, mert eredetileg terméskövezni szerettem volna, de újabban nagyon tetszenek az igényes kültéri faburkolatok.'
Hmm, teraszburkolatok: nagyon sok fejtörést okozott anno, hogy végül is mivel burkoljunk, aztán az egyik terasz megkapta a nappaliban is használt járólapot, így belülről szemlélve olyan, mintha a kint és a bent összemosódna, ha kinyitjuk a nagy tolóajtókat. A nyugatira nagyon szerettem volna egy homogénebb burkolatot, bár az sosem fordult meg a fejemben, hogy terméskövezni is lehetett volna, inkább a kavicsok felé kacsingattam. De az aljzatbeton miatt jobb volt valami szilárddal leburkolni, így a zúzott kő maradt a behajtóra, a kavicsok meg a tópartra. ;-P

'Még a pergola sincs készen -én fogom csinálni-. Most kicsit más projectben vagyok egyébként, mert a gyereknek csinálok egy kis "játszóteret". Saját kezűleg. '
Csak nem barkácsvénával vagy megáldva? ;-))) Az tök jó, hogy ha sk. tudsz egy csomó dolgot elkövetni a ház körül, marha jó érzés ránézni erre-arra (mondjuk nálam csak a növényekre ;-P) hogy ezt te ültetted/ástad/nyukasztottad/szerelted össze... Az apróság meg szerintem nagyon fog örülni a saját játszótérnek, aztán majd lehet szabadtéri függőágyban is altatni, ha már elég nagyok lesznek a fák. Bár akkorra már a kölyök is... ;-)))

'a víz nem csak egy ponton csorogna le, hanem egy hosszú falon végig. Ezt úgy képzeltem el, hogy kicsit félköríves terméskőfalat építek, mely finoman körbe venné a tartózkodásra szánt részt (asztal+székek stb.). Ezen a falon végig, fátyolszerűen csorogna le a víz, melyet este rejtett lámpákkal világítanék meg. '
Grandiózus terv, legalább 30-40 m2-nyi teraszhoz tudom elképzelni, meg lejtős telekhez, hogy legyen hová kapcsolódnia, mert valami rézsűszerű dolog lebeg így a szemem előtt, ahogy olvasom az elgondolásodat... A lámpás volágítás viszont nagyon jó, a falat/vizet surlófénnyel megkínálni, hmmm, nem semmi látványosság lesz napszállta után. :-D
Előzmény: atomgond (73)
atomgond Creative Commons License 2007.07.02 0 0 74
Köszönöm, köszönöm! :-) Nagyon jó kis képek!
Előzmény: Kiskertész (70)
atomgond Creative Commons License 2007.07.02 0 0 73

Szia,

 

Csak most kerültem gépközelbe. Hol is kezdjem, ismét sok jó tanácsot kaptam. :-)

 

Van, ami nem úgy és nem olyan ütemben fejlődik, ahogy számítottam, nem hozta a papírformát, tehát nem elég, hogy kezdő az ember, még a helyi adottságokkal is meg kell ismerkedni

 

Ettől én is tartok egy kicsit. Mivel viszonylag kicsi a kertem, nagyon ki kell találnom mit hova teszek. Például a fák esetében ha nem fejlődne valamelyik kellően, az eléggé érzéknyen érintene, minthogy ezeknek a "pótlása" vagy kiváltása, nem olyan egyszerű feladat mint egy bokoré, vagy virágé. A fáknak így is sok-sok év kell ahhoz, hogy nagyobb méreteket érjenek el. Ezért nem is gondolkodom már semmi különlegesebb fajtában. Szétnéztem a környéken, és amiből sok van, és láthatóan jól érzi magát, azokból választok. Így talán kevésbé érhet meglepetés.  

Ezért döntöttem pl. a tóhoz is a Betula Pendula Youngii mellett, mert itt a nyírek nagyszerűen érzik magukat, tele vannak velük a kertek. Csak ne szemetelne annyira.:-)

 

Raknál fel majd képet a tavadról? Nagyon kíváncsi vagyok, milyet csináltatok... :-))

 

Csinálok majd pár képet, és felteszem. De nem szeretnék itt OFF topikoskodni, úgyhogy majd a tavasba teszem fel. Egyébként sajnos kicsike a tó, kb. 3*4méteres, és semmi extra. Nincs nagyobb hely számára. :-( Ezért is gondolkodom már egy nagyobb telek vásárlásán, itt semmi nem fér el rendesen. Legjobb lenne a szomszéd telkét megvenni, mert akkor maradhatnánk itt, de egyelőre nem áll kötélnek.

 

Szvsz 'tűrj meg' néhány ilyen bokrot a kertben, hogy gyorsan adjanak tömeget, aztán már ráér a többi kényes-fényes is növekedni. ;-P

 

Mindenképp sok cserjét szeretnék.:-) Már telepítettem pár som bokrot -az ehető termésű, sima cornus mas-, örököltem pár veresgyűrűs som bokrot is, néhány tő babérmeggy is új vendég, és vagy egy fagyal sorom is, ami nem nyírott, hanem már fás bokorrá fejlődött, kb. 5méter magas. Beültettem azt a 4db Kínai jegenyét is, átmentileg jó lesz, aímg a melléjük tervezett, lassabban növő, de hosszabb életű fák kifejlődnek. Ezek a kis jegenyék már most 3méter feletti magasságúak.

 

mutatom, nálunk hogy néz ez ki, bár nem 'girbegurba, természetes' ;-P, hanem az a bizonyos masszív-rusztikus, tizenöthat négyzetméter egyébként ;-) (

 

Ez nagyon szép! Egyébként nekünk sem girbe-gurba lesz a fedés, mert nem illene a házhoz. De ha rönkházam lenne -távoli álom/terv egyébként-, akkor már girbe-gurbáznék. :-)

A tiétekhez hasonló adottságú a teraszunk, csak kicsit nagyobb, kb. 30nm. Ezért ide bőven férne mindenféle növény és kiegészítő. De ez külön tervezést igényel majd. Szerencsére még burkolva sincs. Azért szerencsére, mert eredetileg terméskövezni szerettem volna, de újabban nagyon tetszenek az igényes kültéri faburkolatok. Nagyon szépek vannak kemény fából, és sokkal melegebb érzést kelt, mint a kő. Cserébe macerásabb.

  

most az egyik sarkára stéget ácsoltattunk

 

Ez nekem nagyon tetszik! Sajnos nálunk ez nem megvalósítható, mint ahogy a nagyobb tó sem. :-(

  

Pergolára visszatérve, ha még van szabad választási lehetőséged, jól gondold meg, mit futtatsz rá

 

Bár már ott tartanék. :-) Még a pergola sincs készen -én fogom csinálni-. Most kicsit más projectben vagyok egyébként, mert a gyereknek csinálok egy kis "játszóteret". Saját kezűleg. Nem girbe-gurba lesz, hanem rendes gerendás, nád tetővel. :-) Ezt is nevezhetjük kerti kiegészítőnek. :-) Kell valami a srácoknak is, ahol kiélhetik magukat anélkül, hogy a növények vagy a tó védelmében állandóan rájuk kelljen szólni. :-)

 

A vízfalas ötleted nagyon-nagyon tetszik, egy köves mini-növényes medencébe bele is lehetne csorgatni ,csak szűrő és ízlés kérdése,

 

Jelen állás szerint, a terasz egyik sarkában lenne, körülötte pedig, a felső részén rengeteg növény. Az alsó részen, ahová a víz csorog, ahogy te is írod, valami kis aprócska növényes rész lenne kialakítva.

De már gondolkodtam olyan megoldásban is, hogy a víz nem csak egy ponton csorogna le, hanem egy hosszú falon végig. Ezt úgy képzeltem el, hogy kicsit félköríves terméskőfalat építek, mely finoman körbe venné a tartózkodásra szánt részt (asztal+székek stb.). Ezen a falon végig, fátyolszerűen csorogna le a víz, melyet este rejtett lámpákkal világítanék meg. De lehet, hogy ez hülyeség. Tervek vannak, csak kérdés, mi lesz belőle. :-)

 

És még mindíg csak azt tudom mondani, gyönyörű helyen laktok, és nagyon szépen alakul a kertetek. 

 

Előzmény: agicza (68)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 72

Jajjj !

Majd válaszolok, ha egy kicsit több lesz az idő.....

Látom, mások is megjárták a maguk kálváriáját !

Előzmény: agicza (69)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 71

Ezek nagyon szépek !!!!!!!!

PEdig nem vagyok "tócsapárti" :DDD

Előzmény: Kiskertész (70)
Kiskertész Creative Commons License 2007.06.29 0 0 70

A vízfalad kigondolásához mutatok néhány letöltött, meg katalógus képet. Talán ad valami ötletet, pozitív, vagy akár negatív tanulságot.

 

Előzmény: atomgond (57)
agicza Creative Commons License 2007.06.29 0 0 69
nagyon rossz adottságokkal küzdök / agyagos talaj, hőguta, az Alföld közepén / , és mindaz ,amit esetleg szeretnék, vagy szerettem volna, sorra megfekszik ..:(

Nem vagy egyedül, a helyzet pepitában a következő: színagyag, erősen kötött talaj, amit sok-sok köbméter érett marhatrágyával és folyami homok beledolgozásával tettünk használhatóvá a növényeknek, és ahol kézzel kellett utánaturbózni, ott elég nagy macera volt újra felásni, feldúsítani, majd hagyni összeállni az egészet. A hőguta helyett itt nyáron vannak gyapjúpulóveres esték, amint eltűnik a nap a dombok mögött, rögtön vacogsz, mert ömlik le a hegyekből a hideg, meg a Duna felől a nedvesség, a teraszra kiülni sem igen kellemes ilyenkor. A mostani kánikulás napok voltak, mikor kellemes idő volt este tízkor is, és hosszú ujjúban lehetett kint ücsörögni és bámulni a ház vízben visszatürköződő fényeit...

Úgyhogy minden, ami napfény, és melegkedvelő, itt nagyon nehezen indul meg, ha egyáltalán, vagyis problémám van azzal is, ami mindenhol másutt kiválóan fejlődik. Ami viszont szereti a klímát, az másfélszer nagyobbra nő, tehát nem életveszélyes a helyzet, csak ki kell tapasztalni, milyen növéyneket kell tartani. Úgyhogy most a kísérleti időszkot éli a kert, van, ahol minden kedvelt növényfejtából egy-egy példány van, mert kénytelen vagyok tesztelni őket, És az sem szokott mindegy lenni, hogy valamit az elülső traktusra telepítek, vagy a hátsókertet célzom meg, mert jártam már úgy, hogy ami hátul nem ment semmire, elöl marha jól érezte magát, sőt, néha 5-6 méternyi különbség elég a növényeknek ahhoz, hogy megmaradjanak vagy kipusztuljanak...

Idővel megtanulja az ember, hogy le kell mondania bizonyos dolgokról, vagy nem tud megmenteni bizonyos növényeket. Fáj, de a kezdő kertész ezt nem hiszi el, vagy nem képes tudomásul venni :)

Pontosan így. Nagyon fájdalmas volt tudomásul venni, hogy a dél-magyarországi klíma nem= a hegyvidékivel, és ami az Alföldön burjánzik, az itt meg sem marad... :-( De ebből kell előnyt kovácsolni, nálam az árnyliliomok és a japán juharok a napon vannak és nem égnek meg, és minden, ami félárnyékot kíván, nagyon szeret itt, teljesen mindegy, hogy hova kerül, tehát szép lassan, de kénytelen vagyok elhinni, hogy ez a völgy klímában jobban hasonlít egy dél-skóciaihoz, mint a normális, kontonentálishoz az összes előnyével és hátulütőjével együtt. Ez van, ez az időszak a tapasztalatszerzés és a tanulás évei, aztán úgy alakul a kert is közben, hogy a hibákat is korrigálni kell közben, át- és átültetni, mert még mindig van, ami keresi a helyét és még mindig van szabad hely, ami ötletre és beültetésre vár.
Előzmény: krampuszka1 (58)
agicza Creative Commons License 2007.06.29 0 0 68
Hajjajajj, egy ilyen témát előhozni, évekig regélhetnék róla, pedig éppen füvet nyírni indultam...! ~:-O A ti lelketeken fog száradni, ha nem leszek kész vele naplementéig. ;-P

'A fű még csak pár hónapos, a tavam mondjuk már készen van. Fákat is csak most választok -ami nem is olyan egyszerű feladat :-)'

Mondhatni idilli állapotban vagy, éppen tegnap este lapozgattam át a kertünk alakulásáról a fotókat, döbbenetes, hogy egy év alatt is mennyit képes fejlődni, alakulni, és mivel a szemed láttára, napról-napra teszi, így nem olyan feltűnő és az ember hajlamos elégedetlenkedni. A növények kiválogatásása a leghálásabb és egyben legnagyobb felelősséggel járó dolog: van, amit már másképpp csinálnék, van, amit máshova telepítenék - pl. az ámbrafát már meséltem, milyen tempóban fejlődik, nos, nem a legideálisabb a pergola kisegítő árnyékolására, és ha a következő 5 évben megint fog egy métert nőni, akkor optimista voltam.

Van, ami nem úgy és nem olyan ütemben fejlődik, ahogy számítottam, nem hozta a papírformát, tehát nem elég, hogy kezdő az ember, még a helyi adottságokkal is meg kell ismerkedni, ami néha iszonyú nagy megelepetéseket tud okozni, de erre még kitérek később...

A tóval mi úgy csináltuk, hogy a földszinti falak álltak, és akkor lett készen, és azóta sem bánom, hogy ilyen hamar ki lett alakítva. Amit megbántam, az a formája, a házhoz képest a helye, úgyhogy mostani eszemmel sokkal kanyargósabb partot csinálnék a 90 m2 vízfelületnek, kis szigetecskével, félszigettel, sokkal több sekély zónával, mert azóta rengeteget tanultam, okosodtam, meg talán ízlésileg is változtam, de most már úgy vagyok vele, hogy bölcsebb a meglevőből gazdálkodni.

Raknál fel majd képet a tavadról? Nagyon kíváncsi vagyok, milyet csináltatok... :-))

'nagyon szeretem a dzsungel-szerű kerteket, ahol burjánzik az élet -persze rendezetten-, ezért sok-sok nözényt szeretnék még.'

Szívemből szóltál. Az a néhány nagyobb fa rengeteget segít, hogy már most megállapodottabb legyen a képe a kertnek, egy teljesen nulláról indított zöld, amiből dzsungelt akarsz majdanán varázsolni, igencsak kedvét tudja szegni az embernek, ha néha-néha belegondol, hogy mikorra fog kialakulni az a hőn áhított zöld paradicsom... Azt látom, hogy érdemes kevés macerával járó, hazai klímán honos, gyors növekedésű bokrokat telepíteni, hogy már zárja a teret, tömeget adjon, egy mogyoró vagy bodzabokor, vagy hólyagvessző, esetleg mezei juhar két-három év alatt emberes magasságot ér el és máris nagyságrendekkel jobb a helyzet. Szvsz 'tűrj meg' néhány ilyen bokrot a kertben, hogy gyorsan adjanak tömeget, aztán már ráér a többi kényes-fényes is növekedni. ;-P

Van egy "hatalmas" teraszom... több mint a felén, terméskővel kialakított ültetőpadkákat alakítok ki, és fából készült pergolákat emelnék fölé, hogy arra is növények kerülhessenek.
Ízlés kérdésében egyetértünk, úgyhogy mutatom, nálunk hogy néz ez ki, bár nem 'girbegurba, természetes' ;-P, hanem az a bizonyos masszív-rusztikus, tizenöthat négyzetméter egyébként ;-) (A hülye tördelési rendszer miatt a képeket utoljára szúrom be, az első kettőről van szó egyébként.) Aztán a másik terasz, amit a legalsó képen látsz, az valóban túl nagy lett, mentségünkre legyen mondva, későbbi beépítési célzattal terveztük a méretét, ami télikert, lakótér, miegymásként is funkcionálhat a távoli, ám még ködös jövőben, most az egyik sarkára stéget ácsoltattunk, ami csökkent a nem használt négyzetmétereken, és a kisebbik tó közelsége miatt nem éppen idegen elemként hat. Pergolára visszatérve, ha még van szabad választási lehetőséged, jól gondold meg, mit futtatsz rá: pipavirág, Actinidia (háromszínű), Schizophragma, Wisteria, vagy akár komló, ami kiirthatatlan, Lonicera japonica, szóval bármi, ami kevéssé szemetel, viszont gyorsan takar...

A vízfalas ötleted nagyon-nagyon tetszik, egy köves mini-növényes medencébe bele is lehetne csorgatni ,csak szűrő és ízlés kérdése, egyébként van cég, amelyik ilyen hátfalakkal foglalkozik, bár az egész olyan, mint egy gigantikus akvárium hátterének kialakítása... ;-)))





Előzmény: atomgond (57)
ZsuR Creative Commons License 2007.06.29 0 0 67
No ezt nem hiszem. . .oreg vagyok mint az orszagut - mar a hamut is mamunak mondom :))

Kerteszkedesben meg. . .volt egy par eleg sikertelen kiserletem otthon is, itt is.

Aztan egy sikeres "ujrakezdes" 2000-ben. Azota kezd "osszeallni" a kep.
Előzmény: krampuszka1 (66)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 66

Kertészeti életkorban biztosan "öregebb" és tapasztaltabb vagy nálam !

Mondjuk, nem nehéz ! :D

Amúgy életkorban jóval überellek :D

 

Előzmény: ZsuR (64)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 65

Dehogy !!!!!!!!!!!

 

Csak kinek mennyi kertészeti múltja van ?

Ez nem életkor függő feltétlenül !

Előzmény: ZsuR (64)
ZsuR Creative Commons License 2007.06.29 0 0 64
Hm. Ezzel azt mondod oreg vagyok?!?!?! :))
Előzmény: krampuszka1 (62)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 63

Akkor hozok még majd egy "kényszerű " sort..............

Helyi adottság, kényszerpadkák, kényszermegoldások............

krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 62
Mennyi idődbe telt ez a bölcsesség ? :)
Előzmény: ZsuR (59)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 61

Bocsi ! :DDDDDDDDDDDDDDDD

Ebben a topikban vagyunk ! :)))))))))))))))))

Előzmény: krampuszka1 (60)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 60

Szégyelleni, nem szégyellem :)

Én csináltam, kétkezileg mindent, talán Zsur tudja, mit jelent ez :)

Kertész ???????????? :))))))))))))))))))))

 

 

De olyan dolgokat látok itt, amitől szemem, szám tátva marad.

Sajnos nagyon rossz adottságokkal küzdök / agyagos talaj, hőguta, az Alföld közepén / , és mindaz ,amit esetleg szeretnék, vagy szerettem volna, sorra megfekszik ..:(

Idővel megtanulja az ember, hogy le kell mondania bizonyos dolgokról, vagy nem tud megmenteni bizonyos növényeket. Fáj, de a kezdő kertész ezt nem hiszi el, vagy nem képes tudomásul venni :)

Aztán idővel rájön, hogy ami nem birja, az sosem fogja bírni !

Ha megkapott mindent, ami csak lehetséges, és mégsem ?

És csak egy un, ligetes kertet terveztem..............

Fák, cserjék, bokrok, évelők, aljnövényzet.

ami idővel nem kiván túl nagy odafigyelést..............

Nem is tettem fel ilyen kertrészletet :DDDDDDDDDDDD

 

Egy nagyobb füves terület, mert a szemnek jól esik a zöld............

és egyébként is, használjk, naponta mászkálunk rajta, szóval nem angol pázsit :D

 

Ülőpadkák ? PErgolák ? Terméskőfal ? :DDDDDDDDDDdd

Akkor hol vagy a kerti épitményes topikból ? :)

 

Nekem egyetlen merev célom volt ! Semmi műanyag, csak természetes anyagok....

Legyen szó akármiről !

Bármilyen szedett-vedett, de nem kell műag.-ből semmi ! / néhány dézsabetétet leszámitva :D /

 

Az ezer terv meg arra is jó, hogy mindig van koncepció, és mit csinálni ! :)

Amig tervez az ember, addig van miért hajtania, küzdenie :)

 

Előzmény: atomgond (57)
ZsuR Creative Commons License 2007.06.29 0 0 59
Tokeletesseg. . .azt te latod. Ami az en kertemet illeti, en latom a hibat is, latom-tudom, mit kellett volna maskepp.

Az ido. . .igaz, a kertem sokaig csod volt. A talajban semmi nem volt amit a novenyek kerestek, igy egy rovid latogatas utan kimultak. Sok-sok ev kellett ahhoz, hogy megtanuljam, mit lehet csinalni a kertemmel.
Azt meg feladtam, hogy olyanokat hozzak haza a kertesztol, amik nagyon kulonleges banasmodot igenyelnek, mert arra keptelen vagyok. Minel kevesebb karbantartas. Minel jobban honos egy noveny ezen a reszen, annal konnyebb vele banni - es ez az alapszabaly nalam.

No akkor most megyek es festem tovabb a hazat. . .jo kertelest!
Előzmény: krampuszka1 (58)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 58

:)))

Hát ?

Rógtön elolvadok..................:DDDDDDDDDDD

Pedig nincs is igazi meleg :)

 

AZ ember igyekszik, meg semmi sem örök, csak a változás.............a kertben is !

De mikor itt olyan tökéletes kerteket látok, mindig elgondolkozom a saját átgondolatlan megoldásaimon.

Ami nem is igaz, mert egy csomó kényszerpályával kellett megküzdeni, amiből illett volna valami egységeset kihozni...

Elsőre nem biztos, hogy sikerült............

De én még csak kb. 3-4 éve kertelek :DDD

Van még mit tanulni !

 

Leginkább az adottságokkal való megbarátkozást / talaj, éghajlat, akármi /, és a legszebb ideát is elvetni, ha ebbe nem fér bele.

Teljes csőd, már megtanultam !

Előzmény: ZsuR (56)
atomgond Creative Commons License 2007.06.29 0 0 57

De miért vagy ilyen negatív? :-)

Igazán nincs mit szégyellni a kerteden, sőt!! Nyilván mindíg lehet még mit pofozgatni rajta, változtatni stb., de a képek alapján egy szép, rendezett, gondozott kert benyomását kelti. Nekem tetszik!

Mit szóljak én, nekem még jóformán kertem sincs.:-) Még csak most alakítgatom. A fű még csak pár hónapos, a tavam mondjuk már készen van. Fákat is csak most választok -ami nem is olyan egyszerű feladat :-)-. Egyetlen szerencsém, hogy eredendően volt néhány nagy fa a telken, így mégsem teljesen csupasz.

Ezer tervem van, nagyon szeretem a dzsungel-szerű kerteket, ahol burjánzik az élet -persze rendezetten-, ezért sok-sok nözényt szeretnék még. Van egy "hatalmas" teraszom, amit már megbántam, hogy megépítettem, mert semmi értelme. Ezt most szeretném megreformálni úgy, hogy több mint a felén, terméskővel kialakított ültetőpadkákat alakítok ki, és fából készült pergolákat emelnék fölé, hogy arra is növények kerülhessenek. Szeretnék ide egy kis "vízfalat" is, ahol egy fuga nélkül  rakott terméskőfalon csordogálna a víz. De ezzel az egésszel még sehol sem tartok.

Neked viszont már szép rendezett a kerted, látszik, hogy sokat foglalkoztál vele.

Villogj csak! :-)

Egyébként te csináltad, vagy esetleg  kertészed van? :-)

Előzmény: krampuszka1 (55)
ZsuR Creative Commons License 2007.06.29 0 0 56
Jajj, krampuszka. . .nem tudom mit rejtegetsz a kertedben - de arra buszke lehet amit itt megmutattal! Nem tudom elkepzelni, hogy a tobbi resze mas lenne.
Ha vannak kialakitatlan reszek - orulj neki, van meg lehetoseged, jatszani :))! Mert. . . nem a vegeredmeny a fontos, hanem az orom, amit az oda vezeto ut jelent.

Szoval. . .legyen vege a kishitusegednek! A kerted szep, lelke van, hangulata, orom ranezni!!! Izlessel, hozzaertessel van epitve, kezelve. Mutogasd csak orommel, legyel ra buszke!!!

Irgumburgum :))!
Előzmény: krampuszka1 (55)
krampuszka1 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 55

Köszönöm :)

Bár nem nagyon villognék vele, azok alapján, amiket látok ! :D

 

Előzmény: atomgond (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!