Keresés

Részletes keresés

tkacsa Creative Commons License 2006.09.27 0 0 562
namégegyszer...

Hawaii:Lakossága:1 211 537 fő--------Kanari-szigetek Lakossága:1 843 755 fő

Hawaii Népsűrűség:42,75 fő/km²------Kanari-szigetek Népsűrűség:248 fő/km²


Hawaii népsürüségi helytzete 10x jobb,Kanari-szigetekhez képest.



Előzmény: tkacsa (561)
tkacsa Creative Commons License 2006.09.27 0 0 561
2-kontinesns (usa-europa) "örök-tavasz" szigetvilaga összehasonlitva (nagyjabol).




Hawaii: Kanári-szigetek:
- összesen:28 337 km²
- szárazföld:16 649 km² területe:7 447 km²
- víz :11 672 km²
- víz %:41,2 %

Lakossága:1 211 537 fő Lakossága:1 843 755 fő

Népsűrűség:42,75 fő/km² Népsűrűség:248 fő/km²

Hawaii Népsürüségi helytzete 10x jobb,Kanarihozképest.



Honolulurol:
talaltam,külön népsürüségi adatokat is Teneriféröl viszont nem:
Város (2004):377 260 fő
Agglomeráció:900 000 (Oahu sziget) fő
Népsűrűség :1 699 fő/km²


tkacsa Creative Commons License 2006.09.25 0 0 560



Hónapok: Jan Feb Már Ápr Máj Jún Júl Aug Sze Okt Nov Dec
Napsütéses órák száma: 7 8 8 9 9 9 9 9 9 8 8 6
Az átlagos napsütéses órák száma naponta az adott hónapban.
Viszonyítási alap: Budapesten télen havi átlagban napi 2 órát süt a nap, nyáron pedig 9-et. Bezárás
Nappali hőmérséklet ˚C: 25 25 25 25 26 27 28 28 28 28 27 25
Az átlagos nappali hőmérséklet Celsius fokban az adott hónapban.
Viszonyítási alap: Budapesten télen 2˚C a nappali átlaghőmérséklet, a nyári kánikula alatt pedig 27-28˚C.
Bezárás
Éjszakai hőmérséklet ˚C: 19 19 20 20 21 22 23 23 23 23 21 20
Az átlagos éjszakai hőmérséklet Celsius fokban az adott hónapban.
Viszonyítási alap: Budapesten télen -3˚C a éjszakai átlaghőmérséklet, nyáron pedig 14-16˚C. Amennyiben a nappali forróság ellenére az éjszakai hőmérséklet 10˚C könyékére esik, javasoljuk, vigyen magával egy könnyű kabátot, pulóvert még nyáron is! Bezárás
Csapadékos napok száma: 8 5 6 5 3 3 3 3 4 6 6 8
A csapadékos napok átlagos száma az adott hónapban.
Viszonyítási alap: Budapesten télen 8-9, nyáron 6-7 a csapadékos napok száma egy hónapban. A legcsapadékosabb májusi és novemberi időszakban sem esik átlagosan 9 napnál többször egy hónapban. Bezárás
Vízhőmérséklet ˚C: 24 24 24 25 26 26 27 27 27 27 26 25


tkacsa Creative Commons License 2006.09.05 0 0 559
100milliard usa dollar = 21 000 000 000 000 forint



ha jol szàmoltam,de ennyi nullànàl,màr ön is hanyatt verem magam.
Előzmény: tkacsa (558)
tkacsa Creative Commons License 2006.09.05 0 0 558
Bizonyított az USA rakétavédelme

http://www.sg.hu/cikkek/46971/bizonyitott_az_usa_raketavedelme


Az eseményt Észak-Korea fenyegetésként értékelte és ellenlépésként bejelentette nemzetvédelmi rendszerének megerősítését.

A washingtoni GlobalSecurity.org szerint a kísérlet csupán egy kis előrelépés volt, a rendszer azonban még messze nem alkalmas arra, hogy megvédje az amerikaiakat a nagy hatótávolságú rakéták támadásaitól. Szerintük legfeljebb arra jó, hogy a lakosságot némileg megnyugtassák, hogy van ellenszer a koreai rakéták ellen, bár még közel sem százszázalékos. A legutóbbi kilenc tesztből ötször sikerült eltalálni a célpontot.

Az USA rakétavédelmi rendszere az elmúlt 23 év alatt több mint 100 milliárd dollárt emésztett fel.
Előzmény: tkacsa (442)
BOLOND Creative Commons License 2006.09.01 0 0 557
Akkor a gep az elavultsag miatt kerult gubancba? Gondolom meg nincs vege a kivizsgalasnak;)
Előzmény: tkacsa (556)
tkacsa Creative Commons License 2006.09.01 0 0 556
friss maihir:


Kigyulladt egy irani repulogep leszallaskor.
Az orosz gyartmanyu tu-154-es tipusu utasszallitorepulogep 148-utasbol kozel szazutas haltmeg...
Az irani geppark elavult...az orszagot sujtto amerikai gazdasagi szankciok miatt,a helyi legitarsasagok nehezen tudnak Nyugatrol beszerezni repulogepeket,ezert fokent eloregedett Boeingeket es Airbusokat,illetve meg a szovjet idokben gyartott legijarmuveket uzemeltetnek.

http://nol.hu/cikk/415857/
BOLOND Creative Commons License 2006.09.01 0 0 555
Ha arra gondolsz hogy kis szigetrol kis szigetre, akkor csak kis gepek johetnek szamitasba mert nagyon kozel vannak egymashoz es a kifutok sem nagy gepekre vannak tervezve.
De azok a "kis" gepek is eleg meretesek neha. A legkisebb amivel repultem az Air Rarotonga az kb 12 uleses volt.

(Talan nem is a terroristaktol kell felni annyira hanem azoktol akik okot adnak nekik hogy terroristaskodjanak)
Előzmény: lembi (549)
BOLOND Creative Commons License 2006.09.01 0 0 554
Azok nekem is tetszenek. Foleg a kis tavakon leszallni a hegyekben, vagy tengeren a fokak kozott. Van benne valami "kozelebb a termeszethez" erzes.
Előzmény: OSZIBARACK (552)
BOLOND Creative Commons License 2006.09.01 0 0 553
Van egy mondas: "Hazugsag, nagy hazugsag, statisztika."
Attol fugg hogy nezed. A tulajdodkeppeni tragediak szamat nezed, vagy az utaskilometer nagysagrendjet, vagy a tulajdonkeppeni le-es-felszallasokat mindig mas szamot kapsz.
De osszessegeben a repules messze a legjobb es legbiztonsagosabb utazasi forma. (Kiveve az oszvert az olajpalma ligetben)
Előzmény: No.9 (550)
OSZIBARACK Creative Commons License 2006.09.01 0 0 552

Nekem is volt hasonló élményem..:)))

 

csak én eddig mindig kelet felé utaztam...de eddig veri minden utazásomat a hidroplános élmény!!!

Nekem az a prím!!!igaz ezt Indiai óceánon élvezhettem!!!

Előzmény: BOLOND (548)
OSZIBARACK Creative Commons License 2006.09.01 0 0 551

Köszi, megnyugtattál...ezek már tényleg emberibb légitársaságok..mármint nekem szimpibbek...

:))

 

Előzmény: BOLOND (545)
No.9 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 550
9. 11-óta csak az A.A.-nak volt még szintén 2001-ben halálos áldozatot követelő balesete. Continental:1987, Northwest:1990, U.S. :1994 ...
A statisztikák nem hazudnak, egy afrikai társaság gépén utazva kb. 7-8-szor nagyobb az esély a lezuhanásra mint mondjuk egy amcsi társaság esetében. (leszámitva mondjuk a South African-t)
Előzmény: BOLOND (548)
lembi Creative Commons License 2006.09.01 0 0 549
A terroristás szöveg jó volt. :P
De elkeserítő amúgy, hogy egyes emberek azt csinálják, hogy robbangatnak gépeket, meg nem csak azt. Nem is magától a repüléstől fél már az ember, meg hogy lezuhan, mert tönkre megy a gép, hanem a r***dt terroristátkól. :(

Hátha megoldódik egyszer a helyzet.
Nem is tudtam, hogy kisrepülővel is lehet repülni a szigetek között. Olyan áron van, mint egy nagyobb utasszállítóval?
BOLOND Creative Commons License 2006.08.31 0 0 548
A vilag legtavolabbi sarkaiban is nemzetkozileg elismert ATP jogsival rendelkeznek a pilotak. Feltetelezve hogy ok is egy darabban akarnak hazaerni, ezert adok nekik annyi hitelt hogy nem szallnak fel olyan geppel amiben nem erzik magukat biztonsagban.
A nagy amerikai tarsasagokat figyelemmel kiserve mostanaban nem tulzottan megalapozott a biztonsagerzet. Hawaiiba lehet menni Kanadan keresztul is, kanadai tarsasaggal.

En egy kis Cessna-n vagy ultralight-on jobban erzem magam mint akarmelyik utasszalliton. Tapasztalatbol mondom.

Nekem a leglazabb bekoszones az volt mikor a pilota beszallt a gepbe, alig fert be az ajton, rankmosolygott, aztan megkerdezte: "Mindenki jol erzi magat? Ok, nem tart sokaig az ut, addig is elvezzek a kilatast" Ennyi volt a hivatalos. Aztan vegigdumaltuk vele a 45 perces utat amig a masik pilota a sportujsagot olvasta eltakarva a szelvedot ezust panellal a nap ellen.

Ha a terroristak is felnek veluk repulni akkor biztonsagos lehet!
Előzmény: No.9 (546)
No.9 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 547
Már hogy a Qantas-nak sem esünk éppen útba, csak ők legalább LAX-ról repülik Honolulut.
Előzmény: No.9 (546)
No.9 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 546
Na jó, de ezek a Qantas kivételével nem arról járkálnak, mint az nekünk jó lenne itt Közép-Európában. :)

Nem olyan gáz amúgy amcsi társasággal utazni. Én pl százszor inkább felülök bármely nagy amerikai légitársaság gépére, semmint mondjuk valami Burkina-Faso-i rozsdás 40 éves vasra. Na ott tényleg valami hasonló lehet a kapitány üdvözlő szövege:
Our airlines has an excellent safety-record. In fact, our safety standards are so high, that even terrorists are afraid to fly with us!
Előzmény: BOLOND (545)
BOLOND Creative Commons License 2006.08.31 0 0 545
A szigetek kozti repulgetes magasan veri a nagygepes utazast. Izgalmasabb, erdekesebb, bratyizol a pilotaval... Legalabbis nekem.
Honoluluban lattam mar JAL, Quantas, Singapur Airlines stb. gepeket, en pl. voltam ott Air New Zealand-al is, szoval van amerika-mentes lehetoseg is.
Jo elmenyeket!
Előzmény: OSZIBARACK (544)
OSZIBARACK Creative Commons License 2006.08.31 0 0 544

Kedves No.9 és Bolond,

 

nagyon köszönöm a válaszokat...hát egyelőre ismerkedem a gondolattal..több nagy út van a fejemben..és nem tudok választani...lehet hogy 1-1-hónap különbséggel mindegyiket megvalósítom..még nem tudom...;-)

 

hát igen , úgy látom a legtöbbnél Amerikai légitársaság is bejátszik az út második szakaszán..:(

ezt bevallom inkább kihagynám...

már látom..nehéz lesz , ár-érték-minőség arányt megfelelő szinten megtalálnom...

 

eléggé repülőmániás vagyok..és bevallom..az a résdze viszont nagyon csábít, hogy kisrepülőkkel island-hopopingolni...:))

 

 

No.9 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 543
Az időjárásról minden: http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=Hawaii
Katt a városra, amelyik érdekel, aztán meg az utazás tervezésre. Az elmúlt 30 év napi!! adatai: hőm, csapadék, szél, páratartalom stb. tekintetében, + ezekből néhány jó kis statisztika.
Repjegy-nél a Budapest-Honolulu érdekel? Csinálj pár próbafoglalást valamelyik utazási iroda honlapján (szinte mind ugyanazt a rendszert használja) Változó hogy melyik társaság a legolcsóbb. United-Lufthansa, KLM-Nothwest, British-American, Air France-Delta...
Előzmény: OSZIBARACK (541)
BOLOND Creative Commons License 2006.08.31 0 0 542
Altalaban kellemes meleg-tavaszias az ido, mersekelt esokkel, de nem esik minden nap es ha esik is akkor sem egesz nap. Nem art estere valami konnyu pullover.
Hawaiiban csak az Aloha vagy a Hawaiian Airlines a legrendszeresebb, de vannak kis tarsasagok egy-ket geppel vagy turbo helikopterekkel akik jonnek mennek a szigetek kozott. Az arak nem sokat kulomboznek, foleg szezonban.
Nem kell elore megszervezni a szigetek kozti utazast mert sokszor jobb ajanlat van helyben.
Előzmény: OSZIBARACK (541)
OSZIBARACK Creative Commons License 2006.08.30 0 0 541

Sziasztok!

 

Új vagyok itt ezen a fórumon, kérdezni szeretném a tapasztaltabbaktól, hogy milyen idő van decemberben és januárban arrafelé?

Volt már valaki közületek Fly and Drive úton? esetleg így 4 szigettúrán???

 

Honoluluba melyik légitársaságnak szokott a legkedvezőbb ára lenni?

 

 

Köszi előre is.

 

Őszibarack

No.9 Creative Commons License 2006.08.29 0 0 540
szörfözéstanulás: Hawaii-n van minden, csak pénz legyen. Beírod a keresőbe hogy surf lessons Honolulu, vagy Waikiki, és kidob jópárat.
vulkán hegymászás: Nem annyira hegymászás jellegű a dolog. Gyaloglás felfelé, némi lépcsőzés, de feltétlenül megéri. Egyrészt költségben is, mert valami 1-2 dolcsi a belépő, másrészt meg a kilátás, az élmény... Kötelező program Oahu-n!
Pearl Harbor: Szintén kötelező program! 3 fő látványosság van: USS Arizona emlékmű, USS Missouri (e hajó fedélzetén írták alá a japánok a feltétlen megadást 1945 szept. 2.-án.), USS Bowfin (tengeralattjáró, amit végig lehet mászni a szűk kis ajtókon, kabinokon). Jegyet aszerint kell váltani, hogy melyeket akarod megnézni. Az Arizona-hoz rengetegen várnak, célszerű azzal kezdeni a programot. Ja, és oda nem lehet vinni semmiféle táskát, beleértve a fényképező tokját is! Ha mindhármat meg akarod nézni, akkor majd egy nap rámegy. Mondjuk reggel 9-től délután 2-3 óráig biztos.

A buszközlekedés elég jó, csak kell némi idő mire átlátja az ember. De már itthonról is lehet tájékozódni a járatok útvonaláról, és menetrendjéről, ami nagyon hasznos: www.thebus.org
Javasolnék még pár dolgot, ha belefér az időbe: Hanauma Bay (ez is kihagyhatatlan, csak egy baj van vele hogy min. fél nap kell rá) Manoa Falls (Szinte a városban van, könnyen megközelíthető + kicsit lehet ismerkedni Hawaii növényvilágával) És én mondjuk rááldoznék egy napot egy északi-parti túrára. Erre lehetne bérelni egy autót, és útba ejteni a Pali lookout-ot, végig a a sziget keleti oldalán (gyönyörű), majd az északi parton közben helyenként megállva strandolni, nézelődni, aztán este meg vissza Honolulu-ba.
Előzmény: Dr.W.Gy. (539)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2006.08.29 0 0 539
Kedves segítőkész topictársak,

körvonalazódik az utazásom, legalábbis lefoglalt repjegyem már van. Vízum, meg fizetés meg ilyen "apróságok" vannak hátra, de egy barátommal kettesben nov.30-tól dec.7-ig leszünk Honoluluban. Nekem konferenciám van, de persze egy hétig szeretnénk adni az élvezeteknek is.
Egyelőre úgy néz ki, szállásunk lesz tűrhető áron (majd hiszem, ha le van foglalva éski van fizetve). Érdekelne, hogy van-e tapasztalatotok az alábbi programokkal kapcsolatban:
- szörfözéstanulás, csoportos ha lehet, nem kell egyéni, de amely során adnak deszkát meg cuccot és lehet tanulni meg kipróbálni a hullámlovaglást (némi vizisíelős rutinom van waveboard-al)
- vulkán hegymászás (Diamond Head?), hogyan lehet feljutni és érdemes-e
- Pearl Harbor + USS Arizona
Mivel érdemes közlekedni? Egy hétre érdemes autót bérelni? Vagy inkább galog + busz? Milyen a tömegközlekedés? Tényleg van Big Kahuna burger, mint a Pulp Fictionben? :-)
No.9 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 538
Kb. egészen pontosan 14.95$ a felnőtt beugró. Merthogy honlapjuk is van ám.
Nem épp olcsó, de fél napot simán el lehet nézelődni. Az egész Csendes-óceáni térség különböző kultúráiból megtalálható itt mindeféle használati tárgy, ékszerek, fegyverek, ruhák stb. Szamoa-tól kezdve Tonga-n és Fiji-n át a Cook-szigetekig. Ráadásul ezek mellett sok állandó program is van, mint pl. a hula bemutató.
Előzmény: lembi (537)
lembi Creative Commons License 2006.08.28 0 0 537
Hát elég érdekes. Én is szivesen megnéznék majd egy ilyet.
Amúgy mennyibe került abba a múzeumba kb a belépő?
Előzmény: No.9 (536)
No.9 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 536
Pont ugyanezt az előadást láttam A Bishop múzeumban. És amennyire a rossz minőség miatt látszik: ugyanezen szereplőkkel. :)
Előzmény: lembi (530)
lembi Creative Commons License 2006.08.28 0 0 535
Nem igazán értelek?! /en szinte barmivel kapcsolatban van valami./
Azóta nézegettem még ilyen video megosztó oldalakat, és szerencsére elég sok videot felrakta ebben a témában is, szóval van miből válogatni. :D
Előzmény: tkacsa (534)
tkacsa Creative Commons License 2006.08.27 0 0 534

PL irdbe (search) keresobe:;cook island,bounty,bora bora,tahiti,fiji.......

 

de ha lehangoltvagy,vidamsagravagysz..pl: benny hill,chaplin...vagy mittudom en szinte barmivel kapcsolatban van valami.

Előzmény: lembi (533)
lembi Creative Commons License 2006.08.27 0 0 533
Hát az biztos, hogy az emberi test, és egyéb természeti dolgok a legjobb, és legjobban megtervezett "találmányok". Kész csodák.
De ez tényleg érdekes. 2400Km, nem semmi.
Előzmény: BOLOND (532)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!