Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3676
A másodikkal díjat nyernél, ha elküldenéd egy versenyre!
Előzmény: jbtoth (3674)
mézontófű Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3675

Jajjjjj, de jóóóóók!

Miért vártál?

:)))

Előzmény: jbtoth (3674)
jbtoth Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3674

Sziasztok!

Egy hete szerettem volna nektek ezeket a képeket feltenni, na most:

 

 

 

ZsuR Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3673
Jo lenne ha emlekeznenek ra akkor, amikor ok lesznek idosebbek - es a gyerekeik fognak gondolkozni helyettuk. . .

Pedig en is igy szeretnek megoregedni es eldegelni - allatok kozott (nem feltetlenul ketlabuakra gondoltam most).
Előzmény: stiglinc (3672)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3672

...gondolhatod...

 

(megbeszéltük, hogy mi hordjuk neki a takarmányt, amikor a mieinknek is, mert a családja nem ér rá... azért ez olyan szomorú...)

Előzmény: ZsuR (3671)
ZsuR Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3671
. . .es szerintuk mi lenne az a "mas". . . .


Megertelek, nem is igazibol gondoltam amit irtam. En meg a halakert is aggodtam egy darabig, amiket a kolleganomnek adtam az uj tavaba. Meg latogattam is oket - jobban mondva a baratosnemet - es jo volt latni, hogy nonek rendesen es vidamak!
Előzmény: stiglinc (3670)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3670
Tényleg szörnyű bűntudatom volt miattuk, de nem fértek el az ülőrúdon a kis óljukban (őket is a fiatal, feltörekvő generáció túrta ki...). A szomszédnéni meg (az utóbbi) szintén szereti a tyúkokat, csak a családja vette a fejébe, hogy 84 éves korában már máson járhatna az esze, mint újabb állatok befogadásán...
Előzmény: ZsuR (3669)
ZsuR Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3669
Ugy kell neked: jotett helyebe. . .mit varj???

Minek kell neked azokat a szerencsetlen szarnyasokat megkavarni es masik udvarba koltoztetni??? Legyenek csak aggok a te portadon. . .:))
Előzmény: stiglinc (3663)
ZsuR Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3668
De sajnalom az ilyen embereket. . .nekem is van egy kolleganom, aki a falra is felmaszna felelmeben ha meglat egy macskat (nem nagyot, csak hazit) kozeledni :(( - mindenre ez a reakcioja, ha szoros :)).

Birding Gyila - mi is lenne velunk nelkuled! Ropke 30 ev miket tud tenni az emlekekkel!!! Persze, hogy Festektusszento!!! Kisustit neked - sokat!!! Egeszsegedre!
Előzmény: stiglinc (3660)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3667
Isten őrizz, nem ártott ő nekem, hogy ilyen súlyos büntetéssel sújtsam...:-))
Előzmény: Szultán. (3665)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3666
Persze! És nagyon elégedettnek tűnik, valószínűleg nem örült a környezetváltozásnak...
Előzmény: Szultán. (3664)
Szultán. Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3665
És énekelted neki: hej két tyúkom tavaji, három harmad évi... :)))
Előzmény: stiglinc (3663)
Szultán. Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3664
Isten útjai kifürkészhetetlenek...tehát akkor élni fog? :)
Előzmény: stiglinc (3663)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3663

 

Ma adtunk a két szomszédunknak néhány tojótyúkot. Egyikük megkérdezte, szóval elkezdtek dögleni? Valójában pedig csak arról volt szó, hogy kiöregedtek (3. tojószezonukat kezdték volna) és felnőtt az új generáció, egyszerűen nem fértek el. Alig tudtam (ha egyáltalán...) elhitetni vele, hogy makkegészségesek, csak éppen helyhiány miatt ajándékozzuk őket el.  Ez tragikus!!! 

 

Nemrégen írtam le ezt a kis történetet, azóta újabb kacagtató fordulatot vett az ügy. Két nappal az ajándékozás után a mi kertünkben megjelent az egyik fehér tyúk. Gondoltuk, ha már ennyire szeret nálunk, ezt a hűséget meg kell becsülni: élni fog, amíg csak akar... Tegnap jelentettem a (másik) szomszédnéninek, hogy visszajött ez a tyúkocska, de most már nálunk marad, csak tudjon róla. Kiderült, hogy az unokája úgy ítélte meg, hogy "gubbaszt" és valószínűleg egyszerűen visszarakta hozzánk.

 

Természetesen, a kis tyúk továbbra is makkegészséges... :-)) 

stiglinc Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3662

 

 

Ha a madarak nem költöznének, az olasz vadászok jönnének ide utánuk...:-( Mint ahogy már teszik is.

Előzmény: Szultán. (3661)
Szultán. Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3661
No, meseileg Pom-pomostul helyén vagyunk!!!

Azért télleg furák az olaszok, elképzelni nem tudom, pl. otthon, az eresz alatt a rozsdafarkúakat kieszegetném a fészekből??? Náluk nem költenek madarak???
Szerintem sokkal nagyobb élmény nézni (meg beszélgetni is: no kis dörzsi – a hangja miatt – mit rugózol? megyek már, megyek ne idegeskedj), hallani őket, meg amikor felnőnek a fiókák, látni az első próbálkozásaikat, drukkolni, mert rájuk fér... azt a családi nyüzsit (mármint a rozsdafarkú familiában :) ).

Meg szép májuskor, langyos este, amikor a völgyben csak egy madár szól – talán a többi is őt hallgatja –, no az gyönyörű..., vagy meghallgatják és csak utána eszik meg őket?
A baj az, hogy költöző madarak, mer' ha csak nálunk laknának, nem lenne gond, akkor az olaszok madárének nélkülmaradnának...
Talán így alkotta meg a Teremtő, hogyha mi is megennénk őket, bizony kipusztultak volna.
Előzmény: Birding GyiLa (3659)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3660

Jól van, na, akkor, tizenyolcacskán...

 

(Van egy baráti házaspárunk (vagy hogy is kell ezt írni), akikkel rendszeresen összejárunk úgy, hogy nő irtózik a kutyáktól... Neki is, nekem is nagy megpróbáltatás az a néhány óra...)

Előzmény: ZsuR (3658)
Birding GyiLa Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3659

Kicsit utánakerestem meseileg:

 

Aki Benő, az a Festéktüsszentő Hapci Benő. A keresett és emlegetett figura viszont a Madárvédő Golyókapkodó nevet kapta a keresztségben, bár az anyakönyvi kivonatát nem láttam. :-)

 

Ja és Pom-Pom meséi volt a cím. (Papucs orrán pamutbojt.)

 

Az olaszoknak meg és is levetíteném és nem csak a gyerekeknek. Mellesleg megnézhetnék a "Vili a veréb" c. filmet is.

Előzmény: Szultán. (3642)
ZsuR Creative Commons License 2005.10.28 0 0 3658
Jo lenne :)) Remeljuk, sikerulni fog. Elobb meg eskuvo. . .:))

Azert a negyesben uldogelest nem tudom elkepzelni - hoza teszed a kutyakat, macskakat???
Előzmény: stiglinc (3653)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 3657
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 3656

Ne is mond a vedlést, ép azt művelik 3-an. Már azon gondolkodtam, hogy a szomszédoktól szigetelési díjat fogok szedni, mivel a verebek a tető alá hordják a kutyaszőrt, kibélelik a tetőteret.

Kösz a kutyáim nevében a dicséretet.

 

Van az ismerősömnek nagyon szép kacagó gerléje, kanári, meg vmi nagyobb papagáj is. A kacagó gerle folyamatosan költ, és van macsekja is. Nem bántja a madarakat.

 

Nekünk még saját vadgerle páraink vannak, akik már annyira szelidek, hogy odajönnek és várják a kaját. Nem megy el mikor viszem ki a magot.

Előzmény: Szultán. (3655)
Szultán. Creative Commons License 2005.10.27 0 0 3655
Szomorú (mármint az olasz étkezési szokások) :(

Gratula a kutymorgókhoz, a macskákokat – madarasak lévén (nem bogarasak :) ) – annyira nem szeressük a kertben (meg a mi két kutyánk sem).

És egy kenderikés történet: történt nyár derekán, a szőlősorok között (kordonos művelés, szálvesszőre hajtva), az egyik tőkénél. Épp itt a zöldmunka ideje (másodhajtás, tetejezés, miegymás), az egyik tőkénél megállok... (nem, nem pálinka, nem bor, nem sör :) ) a vesszők között a fészekben ott költött a kicsinyke madár.
Egyébként pár lépésre biztosan nem várt volna be. Piszok meleg volt, a szája is nyitva... mondanom sem kell, az a tőke furcsán bogjas maradt. :)
A fészek kibéleléséről pedíg a kutyánk gondoskodott, ki a környék összes (szerénytelenség nélkül állítom, egy párat eltettünk metszéskor) „lakását” látta el puha béléssel. Amikor tavaszon szedték össze a madarak, úgy néztek ki, mint valami bajszos vitézek. :)
Előzmény: nozomi99 (3654)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 3654

Nem oly rég volt az egyik napilapban.

 

Unicum jöhet, húst csak módjával.

Előzmény: Szultán. (3643)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.27 0 0 3653

ZsuR, MUSZÁJ hazajönnötök jövőre, a zénuram pont olyan, mint te vagy... jól elennénk mi négyen, nézegetnénk közben a madarakat, kertet  is, ha akarod...

(az urad vékony, magas, szőke volt 67 körül?)

Előzmény: ZsuR (3649)
Szultán. Creative Commons License 2005.10.27 0 0 3652
Igen! és nem inflús... meg ha az is, a gyógyszer mellé jár! :)
Előzmény: ZsuR (3650)
Szultán. Creative Commons License 2005.10.27 0 0 3651
Jó itt lenni a „jómadarak” között!!! :)))
Előzmény: stiglinc (3648)
ZsuR Creative Commons License 2005.10.27 0 0 3650
Na latod, pulyka is van, Unicum is - szoval unnepelunk!!! :))
Előzmény: Szultán. (3647)
ZsuR Creative Commons License 2005.10.27 0 0 3649
Hatranyos helyzetuek vagyunk, erosen. . .a szivetek szakadhat meg ertunk :((

Ha en nem is, a ferjem nagyon hianyolja a "tavolsagi" palinkat - merthogy mar tavolrol lehet erezni :)) ha ivott belole. . .
Előzmény: stiglinc (3646)
stiglinc Creative Commons License 2005.10.27 0 0 3648
Te vagy az én emberem!
Előzmény: Szultán. (3647)
Szultán. Creative Commons License 2005.10.27 0 0 3647
No akkor igyunk együtt! (igaz, ez unikumos, meg pulykás, de tán jó lesz... :) )

Hogyan készítsünk pulykát?


1. Vegyünk egy pulykát!
2. Egy pohár unicum!
3. Tegyük a pulykát a sütőbe!
4. Még két unicum!
5. Állítsuk a hőfokot 190 sütőre!
6. Három unicum tovább!
7. Süssük a kapcsot be!
8. Most még tovum néégy univum!
9. Pulykázzuk meg a zsírt!
10. Unicumot a másik palackot még!
11. Dugjunk pulykákat a homérumba!
12. Poharazzunk még egy unikumot az öntbe!
13. Süssük az unit még egy óráig!
13+1. ˝Gyöngyvirágos kék ibolya-a-a-a...!˝
14. Pulykáljuk meg a puha unicumját!
15. Vegyük ki a pulykákot az unicumbol!
16. ˝Édes anyám a sirhalomra-a-a-a...!˝
17. ˝Kiskút, kerekes út...!
18. Szeletum a pulykák darabbal többe!
19. Pusztuljunk tásztátum!
20. Palackoljunk még egy unicumvevétet!
21. Állítsuk meg a teritumot és pulykoljunk még egy terítéket!
22. Leterít az unipulyák és fogyjunk el!
Előzmény: ZsuR (3645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!