Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.06 0 0 20791

Kedves fórumozók!

Valaki tudna segíteni ezen vezetéknév kiolvasásában? Milyen nemzetiségű név lehet ez? 

Sami99 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 20790

Köszi szépen. :)

Előzmény: Prelleg (20752)
Thomas Creative Commons License 2020.05.04 0 0 20789

Köszi, igen, ezeket néztem és hasonlítottam össze Szlatinánál, hogy ugyan annyi név van mindkét dokumentumban. 

Annak ellenére, hogy a Szedlák szláv ( a Cseh felmenőt keresem) név és parasztot jelent, vannak a listában hasonló jellemzően nem magyar v német nevek.

Viszont az, hogy a megyében, pl. Rahón találtak anyakönyvi bejegyzést Szedlákra 1826 körül, az jelzi, hogy valószínűleg nem teljes a felmérés. Csak a hogyan tovább most kérdéses :(

Előzmény: JPmiaou (20788)
JPmiaou Creative Commons License 2020.05.04 0 0 20788

1828-as vagyonösszeírás: https://www.familysearch.org/search/catalog/231564

 

Ugocsa megye mind egy filmen van, de Máramarosra négy filmet sorol.

 

A "Germans & Hungarians" monográf nem tudom, hogy teljes feldolgozása-e a filmeknek; a címe ("németek és magyarok") felveti a gondolatot, hogy nem. (A Szedlák szláv név, nem német.)

Előzmény: Thomas (20787)
Thomas Creative Commons License 2020.05.03 0 0 20787

Azt szeretném tudni, hogy ez a 1828-as Land Census Máramaros és Ugocsa megyékre mit tartalmaz_

 

Mivel egy hasonló cipőben levő "rokon" egy éve azt irta, hogy
"A legkorábbi Szedlák-felmenőnk Rahón egy Szedlák Bertalan nevű ember, aki az 1820-as években javában nemzett ott gyerekeket." Márpedig én ebben az adatbázisban egy darab Szedlákot sem találtam. Lehet, hogy ez normális és én értelmezem félre ezt a dokumentumot. 

Előzmény: b_lajos (20786)
b_lajos Creative Commons License 2020.05.03 0 0 20786

Erre a választ megmondani nem tudom. A további kutásaid majd igazolják vagy cáfolják 

Nekem több olyan ősöm volt, aki két-három évente új helyre/megyébe költözött.

Pl a mostani kutatásom Torontál megyében, az őrületbe kerget. El és feltűnnek családok.. pl a keresett ős testvére Temes megyében tűnt fel az összeírásban, de a testvére még mindig nincs meg.

A nevek könnyen elírás, rövidítések áldozatai lettek, úgy vettem észre.

 

Előzmény: Thomas (20785)
Thomas Creative Commons License 2020.05.03 0 0 20785

Nagyon köszönöm, azt látom, hogy valamiért Aknaszlatina csak Szlatinaként szerepel, meg összehasonlítottam az képeket illetve a pdf-ben letöltött adatbázist. Ennek segitségével legalább kijavitottam ay 1864-ben született Szedlák Antal anyja nevét ami ha igaz akkor Hotyima Anna, az apja, akit keresek Szedlák József. De sajnos Szedlák még nem szerepel az egész Máramaros megye 1828-as jegyzékében.

Ha ez igaz, akkor feltételezhetem, hogy 1828 után kerültek a megyébe? 

Előzmény: b_lajos (20784)
b_lajos Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20784

Az FsTool 5.0.2 csak win10 alatt fut, a 4-s verzió meg alatta. Biztos meg lehet találni.

Az általad linkelt oldalon az 1828-s népszámlálás van feldolgozva. Alul van egy letöltés ikon, pdf-ben le tudod tölteni. Kereshető!

Viszont a népszámlálást képek formájában is meg tudod nézni!

https://www.familysearch.org/search/catalog/231564?availability=Family%20History%20Library

Itt több település van, mint amit a leírásban látsz

Előzmény: Thomas (20776)
b_lajos Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20783

Igen, én is őrá gondoltam. Anno benne is voltam a fb csoportjában.. BL, mint én.

Igazából nem az esett rosszul, hogy neki más elképzelései vannak, hanem a hangnem és a személyeskedés!

Ha ő az, akkor az Excel nem ördögtől származó való ötlet, hisz a FS-ről leszedett xls importokat alakította és szerkesztette gedcom kompatibilissá alakítja és berántja az Ahnenblatt-ba.  

Viszont úgy gondolom nem egy kezdő szint. Viszont tanácsolhatta volna, hogy érdemes lenne megfelelő oszlopokba tárolni a találatokat, hogy könnyű legyen importálni.

Mindegy már

Előzmény: lilabogyó (20780)
Thomas Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20782

Köszi, igen itt vannak a helyszinek amelyek érintettek.

Előzmény: Matirko1 (20781)
Matirko1 Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20781

Esetleg meg ez lehet hasznos:

https://digitalia.lib.pte.hu/hu/dvorzsak-janos-magyarorszag-helysegnevtara-budapest-verlad-1882-1426#page/375/mode/1up

376. oldal, 25-26. tetelek.

Remelem megtalalod, amit keresel.

Előzmény: Thomas (20779)
lilabogyó Creative Commons License 2020.05.02 0 1 20780

Maximálisan egyetértek.Bár Prelleg már leírta, de a hangnem,stílus alapján én sem tudtam másra gondolni,mint Kőgolyó reinkarnálódására...egyedi,nem elfogadható, itt szerencsére ritka.

Előzmény: rferi (20775)
Thomas Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20779

http://levlista.theka.hu/pipermail/csaladtortenet/2018-August/027788.html

Gondolom, hogy majd ezt a programot kell telepitenem.

 

Most kaptam az infot Szlatináról, hogy a Máramarosról az archivumot átvitték Nagybányára. Lehet, hogy ez hasznos lehet valaki számra.

Meg, hogy majd Kerekhegyen is kell keressek Szedlákot.

Matirko1 Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20778

Tudom, sajnos. A kulcsos problemara nezve nem volt otletem, ne haragudj, de biztam benne, hogy valaki lesz olyan kedves, es segit. Es lett :)

Előzmény: Thomas (20770)
Matirko1 Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20777

Nagyon koszonom, mert ilyen kulcsos anyakonyvekbe mar tobbszor belefutottam, es sajnos nem tudtam megnyitni. 

Koszonom a tippet. Megprobalom letolteni ezt a programot, bar lehet h kerek majd hozza egy kus segitseget...

 

 

Előzmény: b_lajos (20769)
Thomas Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20776

Közben visszaemlékeztem, hogy több "Szlatina" is van. Ami Ivanofrankovsknal van az nem a mienk.

Azt is látom, hogy majd telepiteni kell ay FS-tools programot is az öreg laptopomra.

De egyelőre nem értem, hogy miért nem dob ki hasonló találatokat a Search menü Catalog  "Aknaszlatina" vagy Máramaros v. Máramaros-Sziget  keresésekre. 

Mert egy ilyet találtam, de ezzel semmire nem mentem :(

https://www.familysearch.org/library/books/records/item/230669-germans-hungarians-1828-land-census-bk-16?viewer=1&offset=0#page=1&viewer=picture&o=info&n=0&q=

Előzmény: b_lajos (20771)
rferi Creative Commons License 2020.05.02 0 1 20775

Mivel az összes hozzászólásod együttes információtartalma nulla volt, könnyű szívvel válunk el

Előzmény: 12Tél57z (20773)
Prelleg Creative Commons License 2020.05.02 0 1 20774

pert2: Az elmúlt száz, de még csak ötven év anyagait is digitalizálni, nagyon sokba kerülne. Ráadásul ne feledd, sokan a katonák közül még élhetnek. A személyes adataikat nyilvánosságra hozni, nem lenne túl szerencsés döntés. Megnéztem a Hadtörténelmi Levéltár oldalán: a tisztekről maradtak fenn iratok:

http://m.militaria.hu/adatb/leveltariuj/node/276

http://m.militaria.hu/adatb/leveltariuj/f/tiszti_szemelyugyi_anyagok

http://m.militaria.hu/adatb/leveltariuj/node/273

Az altisztek és legénység iratainak (Horthy-korszak) döntő többsége tudtommal le lett selejtezve. Talán valamennyivel jobb a helyzet az Osztrák-Magyar Monarchiával kapcsolatban. Viszonylag sok helyen fennmaradtak a katonaállítási lajstromok, és a ’Grundbuchblatter’-ek a cs. és kir. ezredektől. Ezek mind online elérhetőek.

A levéltár fondjegyzéke: https://mek.oszk.hu/01300/01340/html/

A témától kissé eltérve, azt sajnálom, hogy az 1848/49-es forradalom és szabadságharc, valamint a Tanácsköztársaság, és a burgenlandi harcok idején elesettekről nem készült adatbázis, pedig ezek közül kettőnek is mostanában volt a 100. évfordulója. 1848/49. szabadságharcról tudom, hogy a JNSZ megyei anyakönyvekből Örsi Julianna összeírta a katonákat, de nincs országos adatbázis. A Familysearch-ön elérhető katonai anyakönyvekbe valamiért nem jegyezték fel a szabadságharcban elesett honvédeket, kivétel a katonakórházak anyakönyveit. Hogy ekkoriban külön anyakönyveket vezettek a felkelő seregtestek, és azok elvesztek, vagy nem is vezettek, nem tudom.

12Tél57z: Kedves kőgolyó, hogyan is írtad az egyik hozzászólásodban? „VALÓDI segítség helyett, csak szívatni akarod a delikvenst.” Nos, én úgy látom, hogy b_lajos Bestkingken/Vikinghun jó néhány ősét segített megkeresni, és ajánlott egy lehetőséget a kutatásból kinyert adatok rögzítésére. Ezzel szemben te közölted b_lajossal, hogy az ajánlott mód rossz és elkezdted piszkálni, több hozzászóláson keresztül. Hét hozzászólásod volt az ügyben, de egyetlen egy alkalommal sem ajánlottál Bestkingkennek egy másik opciót. Te nem akartál neki segíteni, csak „szívatni” akartad b_lajost. Vagy részedről ez lenne a valódi segítség?

4904: pert2 hozzászólására reagáltam, sajnos nem tudom, hogy lehetne elérni online ezeket az anyakönyveket. Az Erdélygen adatforrását meg, gondolom, már ismered.

drRamaty: Igen, ezt ismerem, de szerintem nem szabadott volna minden dokumentumot feltenni az oldalra, személyiségi jogok miatt. 

12Tél57z Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20773

Reggelre az a véleményem alakult ki így kezdőként(hihihi) hogy a franc fog veletek birkózni értelmetlenül. A mai  "beírásokat" olvasva ez csak megerősödött bennem.
Csak egy dolog zavar, hogy a szerencsétlen kezdőket vastagon átbaszva viszitek be az erdőbe.....olyan MACSE-s hagyományokkal.
Sajnálom őket, benneteket viszont felejtelek......

Előzmény: rferi (20766)
Thomas Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20772

Nagyon köszi. Igyekszem :)

Előzmény: b_lajos (20771)
b_lajos Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20771

Ezt: https://www.familysearch.org/search/catalog/671192?availability=Family%20History%20Library

 

FS oldalon a Search menü Catalog. Itt beírod a települést. Keresés után megjelennek a településhez kapcsolódó anyagok....

Church records az egyházi anyakönyvek

A kulcsos filmeket nem tudod megnézni a FamilySeach oldalán, csak megfelelő helyről.

Erre segítség a FS-Tools nevű program, aminek segítségével meg tudod nézni. Korábban linkeltem

Előzmény: Thomas (20770)
Thomas Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20770

Ezer bocs, de hogy keressek erre rá. Még nem jöttem rá a logikájára a kereséesnek. Illetve mit olvassak el, hogy ne yavarkolodjak itt :(

 

"A Familysearch kidob anyakonyvi talalatot aknaszlatinara, de sajnos kulcsos. 

Ukraine, Ivano-Frankivs′k, Bohorodchany, Solotvyn - Church records. "

Előzmény: Matirko1 (20767)
b_lajos Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20769

Kulcsos filmeket a FSTools-szal meg lehet nézni

Előzmény: Matirko1 (20767)
Thomas Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20768

Köszi! Minden info, tipp hasznos!

Matirko1 Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20767

Aknaszlatina 1828-ig a maramarossszigeti plebaniahoz tartozott. Ott is probalkoznek.

 

Masreszt lehet h ezt mar lattad is: 

A Familysearch kidob anyakonyvi talalatot aknaszlatinara, de sajnos kulcsos. 

Ukraine, Ivano-Frankivs′k, Bohorodchany, Solotvyn - Church records. 

 

De elsosorban az aknaszlatinai anyakonyvet neznem lapoznam at jobban, ha lehet, mert a Szedlak Antal elott szuletett baba(k)nal lehet, h megtalalod apa vagy anya szarmazasi helyet is megjegyzesben. Es kiirnek minden oldalagi szintet is. Es tennek egy probat arra is, hogy a hazassagkotesre nem-e ott kerult sor. 

Igy, hirtelen otletkent... remelem sikerul...

 

 

Előzmény: Thomas (20758)
rferi Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20766

Szimplán paraszt módra viselkedsz, és már ott tartunk, hogy mi vagyunk a hibásak, amiért ez nem tetszik.

Menj a poltopikokba, ott találsz erre megfelelő alanyokat, és kiélheted magadat.

Előzmény: 12Tél57z (20763)
Matirko1 Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20765

Nem szukseges, ne faradj vele. 

Tudod, ez a forum arrol szol, hogy azok a kutatasban kezdo es halado emberek, akik elakadnak, vagy megtorpannak, vagy egyszeruen csak kikerik a tobbiek velemenyet, mindezt disztingvaltan, kedvesen teszik. Tisztelettel a masik fele. Mert tudod mi a legfobb kozos ezekben az emberekben? Hogy munkajukkal nem hagyjak feledesbe merulni az Ősök, a Hozzatartozok, a regen elt emberek emleket, nevet. Es ezt tisztelni kell.

Azok, akik regen eltek, akik neveit orommel irjuk fel barhova is, nem csak nevek. Ők egykor ugyanolyan hus-ver emberek voltak, mint most mi, es a letuknek, a donteseiknek koszonhetjuk mi is az eletunket. Te is. 

Es ezert mi, akik itt segitjuk egymast, es segitve vagyunk, nem kritizaljuk egymast, nem viselkedunk csunyan, nem okoskodunk, ellenben nagyon orulunk egymas eredmenyeinek. Legyen az kezdo a 3. ősével, vagy halado a 10+ ősével, mindegy, mert a cel kozos. Itt nincs helye szo-karatenak. Ha valamit megtanul az ember a kutatas soran az az elfogadas, a tisztelet, es az alazat. Ha maradsz, akkor legy szives ne bantsd meg az itt levoket, Ok sem teszik Veled. 

Koszonom.

Előzmény: 12Tél57z (20764)
12Tél57z Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20764

Elkezdtem a hosszabb levelet ami elszállt....holnap nappal majd leírom miért más a helyzet....

Előzmény: Matirko1 (20760)
12Tél57z Creative Commons License 2020.05.02 0 0 20763

Látom sikerült megragadni a legfontosabb paramétert :-) :-)

Előzmény: rferi (20761)
dzsaffar1 Creative Commons License 2020.05.01 0 0 20762

Gratulálok :) A Torma névről most hirtelen Torma Zsófia régésznő jut eszembe. A gróf Károlyi családról van szó ? Károlyi Sándor a szatmári béke összehozója is rokon ? 

--------------

 

A Torma névvel egészen messze el lehet jutni, egy helyen vagyok megakadva,a Károlyi család pedig apám anyja néven ott is haladok és a Sáfár név is messzevezet,

 

Majd meglátom. 

A Sáfár névvel családi papirjaim szerint, amelyeket örököltem és anyám haláláig nem is láttam, nem tudtam, 1753- ig jelen pillanatban, ezek hiteles dokuk.

 

Ennyi.

Közben találtam a Sáfárokkal kapcsolatos 1749- ben készült dokumentumot egy igazolási eljárásról.

 

:-)) 

 

Safi

Előzmény: vörösvári (20737)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!