Keresés

Részletes keresés

motoni Creative Commons License 2019.05.28 0 0 89

Igazából nekem is az lenne a megnyugtató, hogy bármikor, bárhonnan le tudjam csekkolni, mit csinál éppen a gép.

A Gardena smart City 500 lenne a maximum, ami nekem árban elfogadható, de kertész ismerősöm szerint meg célszerűbb lenne egy köztudottan megbízható Husqvarna, de annál csak a legkisebb 105-ös típus is 300 ezer, telo applikáció nélkül .

.....úgyhogy dilemma....

Előzmény: tothjozsef11 (88)
tothjozsef11 Creative Commons License 2019.05.28 0 1 88

Nekem egy Landroid wr105si van, jelez az appja ha elakad bármi miatt. Nekem van hogy napokig rá se nézek, teszi a dolgát, ezért jól jön ha bármi gond esetén az appon keresztül rá tudok nézni  (látom mit csinál éppen, mennyit ment, mennyit töltött) - szerintem jó dolog a távoli hozzáférés, nekem hiányozna ha nem lenne.

Előzmény: Bal (87)
Bal Creative Commons License 2019.05.28 -1 0 87

Egyrészt nem minden típus appja szól elakadásnál, a Landroidé például nem. Másrészt ha elakad, akkor se valószínű, hogy hazarohansz megigazítani csak azért, hogy ma nyírhasson. Ha meg hazaértél, akkor úgyis látod, hogy elakadt.

 

Harmadszor, jól beállított telepítés mellett nem szabadna elakadnia. Akkor akadhat el, ha belemegy valami váratlanba, de épp ezért írtam, hogy indítás előtt amúgy is át kell nézni a füvet.

 

Ha nekem el kéne mnnem dolgozni otthonról, én abban gondolkodnék, hogy vagy reggeli indulás előtt nézem át és utána egyből indítom, vagy hazaérkezés után este, és akkor indítom. Ez simán beépülhet a napi rutinba.

 

De ehhez megint nem kell wifi, akár manuálisan is megtehető. Kicsit hülyén is nézne ki, hogy amúgy is ott állnék a robot mellett, és a telefonnal szerencsétlenkednék.

 

Nyilván családtagoktól is függ, mikor használnák a kertet.

 

 

Előzmény: motoni (86)
motoni Creative Commons License 2019.05.28 0 0 86

Abból a szempontból gondolkodtam a smart típuson, hogy ha netán elakad, vagy egyéb meghibásodás történne, akkor is tudok róla, ha nem vagyok otthon.

A munkaidőm kiszámíthatatlan,  nemegyszer előre nem láthatóan estig tartott. Hetek óta vagy esik, vagy későn érek haza.

Marad a hétvégi nyírás, feltéve , ha olyan az időjárás. ( persze akkorra már néha 15 cm a fű )

Bosch Indegot nézegettem, de a 350 m2 -es kapacitás nekem kicsi.

 

Előzmény: Bal (85)
Bal Creative Commons License 2019.05.28 0 0 85

Én azért döntöttem úgy, hogy a wifi nem fontos, mert az indítás előtt úgyis át kell nézni a gyepet, hagytak-e a gyerekek ott labdát, kavicsot, odatojt-e a szomszéd macska, van-e süni, van-e csiga. Különben ezeket bedarálja vagy szétkeni magán.

 

Tehát az csak a reklámban működik, hogy a kanapéról nyírsz füvet. Ha kétméteres fallal zárt kerted van, ahol váratlan akadályok garantáltan nem fordulhatnak elő, ott talán.

 

Ha pedig ki kell menni amúgy is, majdnem tök mindegy, hogy a telefonról indítod-e, vagy a szemle után megnyomod a gombot a gépen. Persze ütemezett indításnak lehet így is értelme, de ezt a manuális típusok is tudhatják.

 

Na meg a funkció felára egyszerűen röhej. Az OBI-ban a manuálist megkapod 120 ezerért, a hasonló wifis 210 ezer. Abszurd, hogy közel dupla árat kérnek ezért a nem túl hasznos funkcióért.

 

Szerintem minél olcsóbb, annál jobb, mert úgyis kint kell hagyni a szabadban. A lopásgátló funkciókat majdnem biztos, hogy meg lehet kerülni, de valami idióta már csak az aksiért is elviheti. És a százezresnél nem tud ötször többet az ötszázezres. 

Előzmény: motoni (83)
motoni Creative Commons License 2019.05.28 0 0 84

Tapasztalatok, vélemények érdekelnének.

Előzmény: motoni (83)
motoni Creative Commons License 2019.05.28 0 0 83

Sziasztok !

A héten szeretnék robotfűnyírót vásárolni, de a családban egyelőre sok a vita, hogy kell-e egyáltalán telóval kezelhető " okos " rendszer, vagy elég a kézi programozású.

 

Pl. Nem " okos" , de Husquarna, vagy a Gardena Smart sorozat ?

500 m2 fűvel van.

tlasse001 Creative Commons License 2019.05.26 0 0 82

Nem volt semmi gond csak a fórumban javasolták a frissítést. És ott olvastam a megoldást a frissítésre. Nekem 11.30 kor indul a fűnyírás. A start és a stop gombot együtt kell nyomni ameddig nem kezd el csipogni. Abban az időpontban mikor akarod hogy induljon. Nekem most 45 mm re van állítva a vágási magasság.

Előzmény: Bal (81)
Bal Creative Commons License 2019.05.25 0 0 81

Volt valami gondod a régivel?

 

Közben elengedtem ma először kétszer, szépen vágja a füvet. Persze az elején elfelejtettem 60mm-re váltani, szóval most van egy szép nagy V a gyepünk közepén :) Majd kinő.

 

A kezdési időpont átállítása neked működik? Én még nem próbáltam, de a fórumon volt, aki panaszkodott. Ha máshogy nem, úgy sejtem az óra átállításával be lehet csapni, hogy a default 9 órás kezdés annyi legyen, amikor akarod.

Előzmény: tlasse001 (80)
tlasse001 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 80

Közben sikerült a frissítés. De semmi változás.

Előzmény: tlasse001 (78)
zoli7888 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 79

Sziasztok!

 

Akinek Worx Landroid OBIS-s fűnyírója van: hogyan kezeli a zónákat?

 

tlasse001 Creative Commons License 2019.05.20 0 0 78
Sajna nekem 2.5 -fw van fent. Eöbb én is azt hittem felment de nem. Ha kikapcsolod a gépet és nyomva tartod az ok gombot és úgy kapcsolod be kiírja melyik van fent.
Előzmény: Bal (77)
Bal Creative Commons License 2019.05.19 0 0 77

És igen, megdöbbentően halk, de nincs tapasztalatom más modellel, szóval lehet, hogy mind ilyen. Azt hittem, nem is forognak a kések a home-ok után, de aztán láttam, hogy hagy maga után füvet. Szerintem simán el lehet akár éjszaka is engedni, nincs az a szomszéd, akit ez zavarhatna.

Előzmény: tlasse001 (75)
Bal Creative Commons License 2019.05.19 0 0 76

A szoftvert nekem sikerült frissíteni minden komplikáció nélkül. Sima 4 gigás gagyi pendrive volt, FAT32-re formázva. A .zip file-t ki kell csomagolni. Az is lehet, hogy a tiédre már eleve a legújabb verzió van rakva, ezért nem frissíti.

 

Telepítés megvolt, de eddig csak egy szegélykört futtattam vele az eső miatt. Kicsit igazgatja magát a közel 90 fokos kanyarokban, ez gondolom normális. Egy hétre elutazom, addig nem merem elengedni, mert a család nem fogja figyelni, és hátha elakad valahol.

Előzmény: tlasse001 (75)
tlasse001 Creative Commons License 2019.05.19 0 0 75

Szia. Na erről írtam én is. Ezt használom 2 hete. Amit írtál minden helyt áll. Azt még hozzá kell tennem hogy nagyon halk. Én az osztrák obi-ban vettem 350€. De az istennek nem bírom a szoftvert lefrissíteni. A log fájt kiírja azt elértem. Azt írják a fórumban régi kicsi pendrive kell hozzá. Próbáltam vagy 5-tel de nem megy. Te próbáltad már frissíteni?

Előzmény: Bal (74)
Bal Creative Commons License 2019.05.18 0 0 74

Én vettem ma egy ilyet, holnap lesz telepítve. Itt viszonylag sok infó van róla:

 

https://www.roboter-forum.com/index.php?board/169-landxcape/

 

Összefoglalnám, amit kiderítettem róla vétel előtt:

 

A viszonylag ismert WORX Landroid sorozat budget modelljéről van szó, szóval lehet benne bízni, hogy nem kukázhatóra van összerakva. Ugyanaz a Positec kínai gyártó az anyavállalat.

 

Fő hátrányok a mainstream Landroidokhoz képest:

 

1. nincs wifi,

2. csak 16 cm vágásszélesség (láttam olyat, aki barkácsolással bővítette),

3. nem a WORX elemeket használja (de lítium, így gyorsan tölt), ha az aksi tönkremegy, nem feltétlen lesz könnyű beszerezni a pótlást. De valószínű, hogy amíg WORX Landroid lesz, hivatalosan megoldható marad. Cserébe viszont legalább nehezebb kiszedni a gépből,

4. gyengébb programozhatóság: automatán a beállított kertmérettől függő fix időtartamokra megy, csak naponta egyszer lemerülésig, max két órát, csak hétköznap. Manuálisan persze bármikor indítható.

 

Fenntartási költsége alacsony. Késfejek csereszabatosak a Landroiddal, ebay-en pár ezer forint hatvan darab. A budget Robomow ehhez képest például csillagászati összegeket kér a késekért.

 

A fórumon levő visszajelzések alapján 200-300 m2-rel simán megbirkózik, de a dobozon levő 600m2 egy vicc, mert a rendelkezésre álló legmunkásabb beállítás ennyihez nem elég. Talán akinek ideális kör alakú füve van, akadály nélkül, vagy hajlandó naponta többször odamenni a robothoz, és megnyomni az indítást.

 

A legnagyobb pozitívum természetesen az ára. A legolcsóbb WORX S300 (WR130E) jelenleg 210 körül kapható, és az csak 5cm magas vágást tud, míg az LX790 tud 6-ot. A Landroid WR141E 230-240k Ft Amazonról, ez már tudja a 6cm-t, és szegélyvágós is.

 

Nekem a hátrányok elfogadhatóak a félárért cserébe. 200m2 füvem van, és okésnak látszik az alapprogram, szóval kipróbálom - ha nem jön be, nem bukom sokat. Szerintem nagyjából az összes robot ugyanazt tudja, és kilencvenezer forintot nem ér a wifi, nyilván két hét után már nem nézegeti az ember. Gyakorlati haszna az lenne, ha szólna, hogy elakadt a robot, de ezt állítólag az alap Landroid se teszi meg. Valaki javasolta, hogy egy dokkolóra állított okos mozgásérzékelővel ez megoldható bármelyik modellnél.

 

Előzmény: tlasse001 (73)
tlasse001 Creative Commons License 2019.05.18 0 0 73

Szia. Én 2 hete használok Landscape LX790. Gondolom erre gondolsz az Obi-ból?

Előzmény: h.zoli450 (71)
tixarka Creative Commons License 2019.05.16 0 0 72

Nekem a Bosch Indego nagyon bejött, és nem random mód üzemel. igaz kicsivel több mint 200.

Előzmény: h.zoli450 (71)
h.zoli450 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 71

Köszi Majdmegse!

 Úgy gondolod, hogy használaható? 4-800 000 Ft-ot nem tudok kiadni egy robotfűnyíróra,  de ha 200 alatt kapok, annyiért még megéri. De ha csak a szívás van, akkor ez is kidobott pénz. Vajon mit lehet várni tőle? Esetleg valaki használ ilyet? 

Előzmény: majdmegse (70)
majdmegse Creative Commons License 2019.05.03 0 0 70

Most voltam az OBI ban.

Nagyon jónak tűnik a gép!!!

1 éve még gagyi volt. De ez most sok elönyős újítást tartalmaz!

Én venném ha megfelelő a random nyirású gép számodra!

 

Előzmény: h.zoli450 (68)
Csiszq75 Creative Commons License 2019.05.02 0 0 69
Sziasztok! Tudja e valaki mi a különbség Yard Force Amiro 350i és a 400 i között. Esetleg vélemény? Válaszokat előre is köszönöm!
h.zoli450 Creative Commons License 2019.04.29 0 0 68

 Köszönöm.

Lehet hogy közhelyes a kérdés, de melyik az a gép, ami még értelmes áron van, de már jól teszi a dolgát? Most nagyon sokan akcióznak, pl. az Obiban 120 000 Ft-ért  már lehet venni robotfűnyírót.  Kb. háromszor ennyiért lehet venni hasonlót, márkásban.

Megköszönöm a javaslatokat! 

majdmegse Creative Commons License 2019.04.28 0 0 67

Mivel sűrűn jár a gép ezért én megpróbálnám.

Ha 2 napi mennyiség esik le azzal lehet nem lesz gond.

Eldarálgatja + trágya.Nagyon apróra vágja a füvet is.

A tobozzal gond van!

Ha sok a levél gereblyézd fel (ősszel pl) és arra mehet a gép.

Előzmény: h.zoli450 (66)
h.zoli450 Creative Commons License 2019.04.27 0 0 66

 Sziasztok! 

 Gondolkozom én is robotfűnyíró vásárlásán, de az a probléma az én kertemmel, hogy a fű fölé sok és sokféle fa lóg be, aminek következtében szinte egész évben valahol van lepotyogott falevél.  Nem sok, de azért mégiscsak van

Kérdésem: ha ezeket a leveleket ledarálja, az ugye csúnya a fűben, és valószínű a gépnek sem tesz jót, tehát inkább felejtsem el ebben az esetben a robotfűnyírót? 

pH03N1xM Creative Commons License 2019.04.22 0 0 65

En a gardenahoz par helyen KPE-be raktam a hatarolo kabelt es ugy astam le kb. 20 centi melyre (nem terkovezett helyen, ahol neha jarok autoval - evente parszor csak, a leiras max 20cm melyseget enged egyebkent), tokeletesen erzekeli ugy is.

Előzmény: Törölt nick (62)
hozo76 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 64

Szia!

 

Köszönöm a válaszod.

 

Végül is egy GARDENA Smart Sileno City 750 mellett esett a választásom, csak még nem tudják szállítani. Állítólag még legalább két hét.

 

Nagy reményeket fűzök hozzá, hiszen ezzel mentesülnék a heti 2x -i fűnyírástól.

 

Köszi

Előzmény: mmiata (63)
mmiata Creative Commons License 2019.04.09 0 0 63

Szia, konkret osszehasonlitasrol nem szamolhatok be, hiszen en csak magamnak otthonra vettem tavaly egy silenot. Azonban az eredeti tervem az volt, hogy mindket modell ismereteben a Husqvarnat akartam venni, de a gyariak szinte lebeszeltek rola es rabeszeltek a Silenora, hogy az legnagyobbreszt ugyanaz. Ezutan letoltottem robbantott abrakat, elemeztem, es rajottem h. tenyleg 95%ban ugyanaz 80%os aron. A sileno hibatlanul mukodik egy eve, es a teli takaritashoz szetszereleskor szamtalan alkatreszen lattam a Husquarna logot.

Előzmény: hozo76 (61)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.09 0 0 62

Sziasztok, két kérdésem lenne telepítés előtt.. 1 a nyírandó terület 2 részből áll amit, egy térkövezett rész fog elválasztani ami faltól falig megy.. A kábelt berakhatom a térkő alá?  6cm a térkő ágyazóréteg 2_3 cm.. Itt beletegyem a kábelt valami csatornába? Térkő labvibrátorozásnál félek hogy elszakadt a kábel.. Ti hogyan oldanátok ezt meg?  2. Kérdés a gyep szélére műanyag térkőszegélyt raknék.. Okozhat ez problémát?  Szépen le tudná vágni mellette? Alko 500e terület 180nm

hozo76 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 61

Sziasztok!

 

Robotfűnyíró vásárláson gondolkodom. Két típust néztem ki, szerintetek melyik a jobb és megbízhatóbb:?

 

- GARDENA Smart Sileno City 500
- Husqvarna Automower 105

 

Illetve ha a kertem füves területe kb. 450 m2, akkor az 500 m2-t bíró gép valóban bírni fogja a terület vágását?

 

 

Köszi előre is a választ.

 

Zoli.

zlota Creative Commons License 2018.12.04 0 0 60

Az aksikat ti hogyan tároljátok?

Kint lehet hagyni a gépbe, vagy beviszitek? Esetleg a gyári töltőt hagyjam rajta egész télen a garázsba?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!