Keresés

Részletes keresés

Peter_Cs Creative Commons License 2021.12.10 -1 1 5843

Ez a katasztrófaturista üzemmód.

Előzmény: Apádfüle (5842)
Apádfüle Creative Commons License 2021.12.10 -5 2 5842

Miért néznek az emberek egy olyan főzőműsort, amiből az ég világon semmit sem tanulhatnak? Ahol botkezű vagy/és hisztis amatőrök szerencsétlenkednek a konyhában. Tök mindegy, hogy tökfőzelék vagy krokodilpecsenye a feladat, többségük képtelen megbirkózni vele. Nézzük, mert titkon reménykedünk, hogy két Michelin-csillagos séftől talán kapunk valami jó ötletet.

 

De hogy miért nézi valaki egy általa nem kedvelt celeb videóját, aki egy mocskos konyhában gusztustalan izéket "főz", azt fel nem foghatom.
(Egy közismert, ide illő mondással fejeztem be, aztán kitöröltem, győzött a jó neveltetésem.)

Előzmény: Ilhilla (5839)
Ilhilla Creative Commons License 2021.12.10 -5 1 5841

Adtam egy nagy +-t, mert szívemből szóltál!

 

A Farm-ot még nézem, bár nagyon unom, idegesít Demcsák modorossága (és "ez a nő" tanít műsorvezetést és beszédtechnikát?), utálom Noémi luxi-buxit és nem kedvelem Gergőt sem.

 

Jó, hogy Gee megírta, hogy Norbi finalista lesz, mert mától nem nézem a Konyhafőnököt sem! Eddig is csak azért néztem félig-meddig, hátha végre kiesik és megszabadulunk tőle, de nem! Akkor inkább én "megyek" - másik csatornára!

 

Most értem meg, mekkora barátság alakult ki a két ember (Norbi és Jenő) között, függetlenül attól, hogy Norbi majdnem 20 évvel idősebb a séfnél! Ugyanolyan "újgazdag", sznob mindkettő! Értem már az esküvői képeket, értem már, miért éppen Jenőéket vitték el egy külföldi autóbemutatóra és a legutóbbi alakreform bálra, értem már miért törzsvendégek Jenő éttermében!

Norbi főzni tanul Jenőtől, Jenő pedig azt, hogyan kell "szponzor cuccokat tarhálni", azokkal "villogni" és mellesleg gazdagodni-gazdagodni...

Előzmény: Tulipántoss (5840)
Tulipántoss Creative Commons License 2021.12.10 -4 6 5840

Írtam az elején, hogy fél szemmel nézem a műsort (a másik felével a Farm-ot.) De már nem nézem egyik műsort sem. Csupán a fórumokba olvasok bele. De úgy látom nem vesztettem semmit! 

Amikor Szandi  előtt megláttam  a KF-ben, hogy mit művelt a nagy darab drága májjal, jobb ha nem mondom mit gondoltam. A végén pedig gyűszűnyi máj volt a tálon, az asztalon pedig csimbókokban ott díszelgett a többi, mintha gyurmázott volna a túlmozgásos készítője.

Szandi egész lénye  zavar, sok! A nézése akárcsak Norbi cékla vörös feje és szintén a nézése! Mintha nem is konyhában lennének, olyan "messze" néznek mindig?!

(A Farm -ot sem nézem és nemcsak a búzatáblában szélfútta "estélyi ruhában" álló  Zsuzsi, meg a lompos, bozontos, csimbókos  párja miatt!), hanem a földön lévő mosatlanok, bogarak miatt. 

Kosz, piszok és igénytelenség. Mindkét műsorról  ez  jut eszembe. Mert ez jellemzi mindkét társaságot! Szerintem.
És beszélhetnék még hosszan - a koszon kívül  - arról is, hogy mennyire nem értenek semmihez. Szégyen.  Tehetségtelen banda! (Ez is igaz mindkét műsorra!)

Rájöttek erre már a szerkesztők is?! De már késő! Hiába próbálják kalapokkal a fejükön még jobban "összenyomni" az amúgy is  apró termetű séfeket, meg kémény lyukból kibújó  mikulásnak öltöztetni, már elcseszték! Önbizalom azonban van! Olimpiai bajnokok elé  tenni ezeket a kajákat?

Csak remélni merem, hogy azt az ételt profik hozták a vendégek elé!?! :)

Hűséges néző voltam mindig, nem zavart sokszor még a polgárpukkasztás sem, hiszen a szerkik egyik legfőbb célja, hogy beszéljünk a semmiről. De most már zavar, hogy nem lehet műsorból egy kicsit sem tanulni, ellesni valamit is a fűszerekről blablabla. Mert olyan dolgok lógnak a szereken, amit még a hentes sem ismer, nem még egy halandó misler csillagos. A konyhában lévőkről ne is beszéljünk. :)))

Minden esetre úgy látom jól döntöttem, hogy nem nézem már ezt a két show műsort. De azért továbbra is "izgatottan" fogom figyelni, ki lesz a győztes?! :)))))

Ilhilla Creative Commons License 2021.12.10 -5 1 5839

Én ebben a kérdésben "vakon vagyok", nem néztem meg a spoilert! ...de most megnyugtattál!

 

Direkt nézni szoktam a Norbi update facebook oldalon a videókat, amikor "főz" a guru. Hááát....tuti nem enném meg! ...és az a mocskos (maszatos kézzel összefogdosott) konyhaszekrény, ami mögötte van! Pfuj!

 

Azt utálom a legjobban, hogy olyan magabiztosan adja elő a dolgokat -legyen bármiről is szó, hogy elképesztő!

 

Még soha nem volt ennyire nyilvánvaló, hogy az egyik séf tolja előre a versenyzőjét! Bárki jobban megérdemelné, hogy finalista legyen, de ez az ember nem! ...és a szomorú, hogy a csatorna asszisztál az egészhez: leállítja miatta a forgatást, hogy utána "sztárolják"? Még jó, hogy a nézőket nem lehet átverni és soha ennyi negatív kritikát nem kapott a Norbi-Réka páros, mit ebben az évben!

Előzmény: Mlle. Grenelle (5837)
szévike Creative Commons License 2021.12.10 -5 1 5838

Nem értem én a műsor szerkesztőit. Gondolom ebben a csapatban Zé vastagon benne van.

De látszik, hogy ebben az évadban a versenyzők nagy része még a legalapvetőbb konyhai

elméleti ismeretekkel. alapreceptekkel sincs tisztában, s a gyakorlatban még sosem próbálta

ki a technológiák nagy részét.

Nem tudja a legegyszerűbb alap gyúrt tészta receptjét, de ha tudja is, akkor képtelen megcsinálni.

Nokedlit még sosem készitett, de egy csirkepörkölt is tartogat számára kihivást. 

 

S erre a tudásra alapozva eléjük pakolnak krokodilt, kuzut, bivalyt, osztrigát, polipot, meg a fene

tudja milyen állatokat, hogy akkor most ezekből csináljatok egy fine dining ételt. Akkor, amikor

még a két mislencsillagos is be-be vallja, hogy ilyet még ő sem főzött. 

 

Mit akarnak ezzel a szerkesztők? Bebizonyitani, hogy milyen tehetségtelen bandát castingoltak

elénk. De hát ezt láthatnánk egy sima tescós csirke feldolgozásakor is.

Ezekkel a húzásokkal még azokat az eddig kitartó nézőket is elveszitgetik, akik még kitartanak

egy-két jó ötlet ellesésének reményében.

Mlle. Grenelle Creative Commons License 2021.12.10 -2 3 5837

Az lesz, de nem ő nyeri - mint az közismert...

 

Amúgy én már abban kezdek kételkedni, hogy Norbi ekkora antitalentum lenne a konyhában, hogy kvázi kézenfogva kell vezetni... ez a műsor egy rossz paródia.

Előzmény: Ilhilla (5836)
Ilhilla Creative Commons License 2021.12.10 -4 1 5836

Tegnap ismét tanúi lehettünk, milyen "fair játékot játszik" Jenci séf az ő Norbikájával!

Nem elég, hogy ötletet adott, mit csináljon a májjal, hogy jobb legyen, még az ezüst leplet is elkészítette helyette!

Még a végén tényleg finalista lesz ez a "guru"!

Ilhilla Creative Commons License 2021.12.09 -3 0 5835

Nem tévedtél, nekem is feltűnt, de a rossz "vágásra" fogtam.

Előzmény: Dio48. (5833)
Dio48. Creative Commons License 2021.12.09 -2 2 5834

Visszanéztem 1óra 31 perctől!Utolsó feladatnál Norbiék kiviszik a tányért a séfek elé elmondja a (narrátor,kommentátor)hogy Norbiék milyen ételt készitettek..és utána mondja,hogy Zita Leila és Szandi mit készített!!!!!A vágó biztosan ivott miközbe az adás kockát vágta össze!!

Dio48. Creative Commons License 2021.12.09 -2 2 5833

Mindegy,hogy Norbi evett vagy ivott!!(egézségére)itt az a probléma,hogy az egész műsor egy vicc!!/lejebb irtam már/Mikor a Norbiék az utolsó feladatnál a séfek elé tették a tányérokat mit mond a kommentátor!!Zitáék főzéséről mesél nem azt mondja Norbiék mit készitettek!!Azért erre se figyelnek oda pedig egy felvett műsor!Ok lemegy a tv-be de a moston vissza lehet nézni!!Ma este visszanézem azt a részt,hogy nem e én tévedtem!!Egyébként meg az egész műsor egy vicc kategoria lett!!

Előzmény: Ilhilla (5832)
Ilhilla Creative Commons License 2021.12.09 -4 1 5832

Azt mondta Jenci séf: "ők hárman a legerősebb piros versenyzői", tehát Norbika benne lesz a döntőben is!

 

Gondolom, nem az olajos üveget húzta meg, hanem a flambírozáshoz használt szeszből hagyott magának!

Előzmény: Magdi60 (5831)
Magdi60 Creative Commons License 2021.12.09 -3 1 5831

Norbi lazára veszi, de azért sokat vállal is, a sztékeket, köreteket, dolgozott, csak az utolsó egy percben mikor mindenki lázasan tálalt és segített a tálalónak, akkor ő hátul falatozott, ivott :-)

Előzmény: Mazsola0070 (5829)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2021.12.09 -3 3 5830

Nem Norbi itt a leggyengébb láncszem, hanem azok, akik kitalálták és engedik az önmaga paródiájába fordult műsort...

 

...és már tervezik/készítik a következőt, de mégis minek...?

Előzmény: Mazsola0070 (5829)
Mazsola0070 Creative Commons License 2021.12.09 -6 1 5829

Egy pillanatra belenéztem tegnap, Sárközi cowboy ruhában parádézik, Sóbertnorbert a hátsó sorban két pofára zabál valami steaket....

 

Korábban volt egyszer, hogy egy versenyző nekiállt zabálni, úgy lebaxták, mint a pengős malacot, hogy ő nem enni van ott, az a vendég......elkapcsoltam, így azt már nem láttam, hogy Csipesz Jenő országos cimboráját, Sóbertnorbertet lecseszte-e, de van egy tippem....

Dio48. Creative Commons License 2021.12.09 -1 1 5828

Norbi csapata """COMMENTATOR ""szerint!Az előételt teljes egészében Zita készitette' a  főtelt pedig Szandi Leilával álitotta őssze!!WTF

szévike Creative Commons License 2021.12.08 -1 1 5827

Most néztem meg a tegnapit. Nem biztos, hogy kellett volna. Ez az évad már az előzőek karikatúrája.

Nem értem miért cipelnek még a középdöntőben is olyan versenyzőket, akiknek halvány segédfogalmuk

sincs a legalapvetőbb konyhai dolgokról sem.

Sanyit egyébként kedvelem, de azért annyi önkritikája lehetne, hogy nem fogad el meghivást egy

főzőműsorba akkor, ha még egy alap gyúrt tészta receptjét sem ismeri. Sőt, annyira nem érdekli

a dolog, hogy előzőleg nem is próbál pár dolgot megtanulni, memorizálni.

Bandi meg a másik kérdőjel számomra. Őt meg megdicsérik? Azért mert azt és odatette a tányéron,

amit a társai jól-rosszul elkészitettek?

 

Vicc ez az egész.

Mazsola0070 Creative Commons License 2021.12.08 -4 3 5826

A cikk szerint Szandált utálják legjobban a sorozat nézői:

 

https://promotions.hu/orszagos/szines/2021/12/07/konyhafonok-vip-szandi-komment-gorog-zita-kek-csapat-racz-jeno-rajongok-utaljak/

 

Mondjuk nekem már az Álarcos énekes zsűrijében is rohadt "sok" volt a nő (ilyet korábban Esztergályos esetében éreztem), mindig arra vártam, hogy Nagy Ervin leönti egy pohár hideg vízzel, hátha attól lenyugszik....:) 

Ilhilla Creative Commons License 2021.12.08 -4 0 5825

Nem értem, egyesek mit keresnek a középdöntőben? Például Csonka Bandi rettenetes volt! Én nem adtam volna egyik csapatnak sem pontot a második főzésre!

 

...de majd ma! Felüdülés lesz látni, hogy a "mesterek mestere" ismét felgyújtja a hátsó pultot! Rossz nyelvek szerint azért "flambíroz" mindent, mert így feltűnés nélkül vihet fel piás is magának! :D

Magdi60 Creative Commons License 2021.12.08 -4 0 5824

Nem értem Nagy Sanyit, ha nem mondta volna Enikő neki, hogy a tésztába egész tojás kell, akkor is tudnia kellett volna, hogy nem csak a sárgája.

De most Jenő nagyon hátráltatta őket azzal, hogy lefikázta a sütőtökös tésztájukat és félretetette, aztán mégis azt mondta, hogy használják galuskának inkább - ha rögtön ezt mondja nem veszítenek időt.

Előzmény: Törölt nick (5822)
Dio48. Creative Commons License 2021.12.07 0 0 5823

Pffff ...ez nagyon guszta :))))

Előzmény: Ilhilla (5820)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.07 -4 2 5822

Itt az Indexen néztem meg a torta-gate "botrányt."

 

Maximális respekt mind Muri Enikőnek (Őt egyébként is nagyon komálom), és természetesen Görög Zitának.

Rába Tímea viselkedésén nem akadtam fenn, azon a szétbotoxolt lárva arcon amúgy sem látszik semmilyen érzelem. 

Viszont jól láthatóan ez a műsor (is) nagyon elfáradt. Nem ártana egy pár éves (adás) szünet...

Apádfüle Creative Commons License 2021.12.07 -2 2 5821

Ó, jaj! Szemüveg nélkül csak a cseresznyepaprikát tudtam beazonosítani. :DD  De elhiszem, hogy meggy.

Meleg szendvicsnek se lenne túl guszta, de bejglinek vállalhatatlan. Se az alakja, se a vágásfelülete nem úgy néz ki, ahogy annak kell. Bár Jenő talán elfogadná, hogy ez egy újragondolt, átértelmezett, kanállal fogyasztandó bejgli á la dadus.

Előzmény: Ilhilla (5820)
Ilhilla Creative Commons License 2021.12.07 -5 0 5820

Norbi egyik este ezt tálalta fel vacsorára a családnak, állítása szerint ő készítette! :D

Tuti nem enném meg!

Egyébként gesztenyés-meggyes bejglinek készült! :D

 

Nem tud jobban főzni mint Kristóf, csak nagy a dumája!

Előzmény: Dio48. (5819)
Dio48. Creative Commons License 2021.12.07 0 0 5819

Én Anitát,Andit,Leilát,és Norbit gondolom esélyesnek!!Szerintem Norbi jobban főz mint Kristof!!(amugy tegnap mire a séf odaért addigra Zita már teljesen szétcincálta a halat)kizárt,hogy 40 perc alatt nem tudott egy normális szeletet kiszálkázni!!

Előzmény: Ilhilla (5814)
Ilhilla Creative Commons License 2021.12.07 -6 1 5818

Off.

Valaki szólhatna már Jenő séfnek, hogy napok óta mondják a Retro rádió Bochkor show-jában, hogy már csak ő nem jelzett vissza! Megkeresték ugyanis, mert egy kislánynak minden vágya, hogy tőle kapjon egy kötényt!

Érdekes ez a dolog, mert Michelisz Norbert és Kabát Péter személyesen vitte be a saját ajándékát, hogy juttassák el a gyerekeknek és Szoboszlai Dominik menedzsere is nagyon segítőkész volt, ahogy a többi sztár is!

Ilhilla Creative Commons License 2021.12.07 -4 2 5817

Annak azért örültem, amikor Zita nem engedte, hogy Szandi egy csokoládé golyóra szemet és szájat csináljon, nagyon furcsán nézett volna ki egy piros torta tetején! :D

Előzmény: r.tonyo4 (5816)
r.tonyo4 Creative Commons License 2021.12.07 0 1 5816

A kékek csapatmunkája igazán szórakoztató volt. Görög Zitának tényleg van egy lekezelő stílusa Szandival szemben, de Szandi is többet hisz magáról, mint amennyit tud, izléseben, tudásban. Görög Zitán pedig rajta maradt az Underworld vámpírkirálynőjének nézése (lehet, hogy nem is tud máshogy nézni).

A piros csapat pedig - ebben a formában, összetételben szót sem érdemel. Nagy Sanyi katasztrófa volt, nem gondoltam volna, hogy ennyire tesze-tosza férfi. Rába Tímea pedig szintén nem egy bonyolult figura, nulla problémamegoldó képességgel. 

Előzmény: Ilhilla (5814)
Apádfüle Creative Commons License 2021.12.07 -3 3 5815

Lehet azon vitatkozni, hogy Zita vagy Szandi idegesítőbb-e, de nem érdemes. És az is mindegy, ki hogy tud főzni, az ő konfliktusuk nem erről szól. Egy csendes, visszahúzódó embernek Szandi túl sok, a folyamatos nyüzsgése, vehemenciája fárasztó, idegesítő és elviselhetetlen. Míg egy Szandihoz hasonló temperamentumú a falra mászik attól, ha valaki csöndesebb, nyugisabb nála, nem pörög ezerrel.

Nekem volt egy Szandihoz hasonló kolléganőm, szerencsére csak rövid ideig. Többször kerültem infarktus-közeli állapotba a puszta jelenlététől. (Nem azért, mert belezúgtam! :) ) A munkájában nem volt hiba, nem is volt rosszindulatú vagy intrikus. Csak egész nap be nem állt a szája. Az energiám nagy részét lekötötte, hogy "viselkedjek", türtőztessem magam, és ne küldjem el ordítva melegebb éghajlatra.

Ilhilla Creative Commons License 2021.12.07 -5 1 5814

Az első főzést nem, csak a tálalást láttam. Végül nem azért lettek kis kockák, mert a séf javasolta, hogy úgy tegyék fel, mivel nem lehetett kiszálkázni?

Szandi konyhafőnökségét kritizáltam, érdekes, hogy Sárközi séf is "energiavámpírnak" nevezte. Hát, van benne valami. Rögtön a piskótát akarta megcsinálni, de inkább a többieket "csesztette". Ha Joci séf nem segített volna nekik, kb. ugyanolyan "tortát" tálalnak ki, mint a másik csapat.

Tegnapi munkájuk alapján Nagy Sanyi és Timi egyáltalán nem való ide, rezeg a léc Enikő, Szandi, Zita esetében és egyedül Leilának van olyan tudása, ami a döntő hetére való.

 

Hasonlókat feltételezek Csonkáról, Norbiról és Tóth Veráról is, akik séf kabátot érdemelnek: Anita, Kristóf, Andrea.

Előzmény: Dio48. (5813)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!