Keresés

Részletes keresés

Draco Domesticus Creative Commons License 2019.10.04 -1 6 215155

Az tetszett, hogy ő már az előző életében megtanulta, hogy minden beszélgetés nyilvánosságra kerülhet.

Ami a gáztranzitot illeti: az ukránok rendezték már a tartozásukat? Mert az előző szerződés szerinti (ideiglenes) szállításhoz az iskellene.

Előzmény: gitana19 (215134)
szaruespata Creative Commons License 2019.10.04 -1 1 215154

Ebben a témában a lónak azonos oldalán tartózkodunk.

Kedves Sárkány, az ember a lónak az oldalán nem tartózkodik, hanem áll, megfelelő és itt nem részletezendő tapasztalatok birtokában pedig menekül onnan. Lásd a klasszikust:

- Monsieur Laboux bizonyára sajnálja majd, hogy nem tartózkodik itthon. 

- Kedves André bátyuska - felelte Gorcsev -, az ember saját otthonában nem tartózkodik, 

hanem lakik. 

Előzmény: Draco Domesticus (215152)
Draco Domesticus Creative Commons License 2019.10.04 -1 4 215153

Ebben a kérdésben meg nem.

A "Gaia" elmélet James Ephraim Lovelock brit tudós nevéhez fűződik, aki a nevet a görög mitológiából kölcsönözte, de a földi környezet élővilág számára fontos egyensúlyának fenntartásában a legfontosabb tényezőnek a mikroorganizmusokat tartja - nem holmi istennőt, vagy az embert.

Az Asimov-féle Gaia ennek a fantasy változata. 

Az evolúció dolgot úgy értettem, hogy a homo sapiens nem alkalmazkodott ahhoz a sok bolygóhoz, ahova széttelepült. Mind egyforma lett volna?

Előzmény: A ló túloldala (215133)
Draco Domesticus Creative Commons License 2019.10.04 -1 4 215152

Ebben a témában a lónak azonos oldalán tartózkodunk.

Előzmény: A ló túloldala (215132)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.10.04 -2 1 215151

Koszi, igy mar hozzaferek.

Előzmény: gitana19 (215150)
gitana19 Creative Commons License 2019.10.04 -1 3 215150
Előzmény: Zsebihal18 (215147)
pert2 Creative Commons License 2019.10.04 -1 9 215149

Az ukranok harakirire keszulnek.  Ha egy elmebeteg orszag betiltja a tizmillios kissebsegnek hogy a sajat nyelven beszeljen, akkor ok eltavoznak Ukrajnabol, persze az altaluk lakott teruletekkel egyutt.

Előzmény: szaruespata (215145)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.10.04 -2 1 215148

backends

Előzmény: Zsebihal18 (215147)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.10.04 -2 1 215147

"All backend failed or unhealthy" :(

Előzmény: gitana19 (215146)
gitana19 Creative Commons License 2019.10.04 -1 2 215146

A helyzet fokozódik, lehet olvasgatni Kurt Volker és tsai sms-eit:

https://www.scribd.com/document/428684500/Ukraine-Texts

szaruespata Creative Commons License 2019.10.03 -2 9 215145

Addig örülj, amíg ezekről van szó, mert ha Misivel elkezdünk Lembergről, Ogyesszáról, Poróról és Zeliről istenigazából beszélni, annak jó vége nem lesz :-))))).

Előzmény: pert2 (215142)
Dr.Ugol Creative Commons License 2019.10.03 -1 3 215144

Mindkettő, mert gyanítom azt se tudták, hol van :))

Előzmény: pert2 (215142)
SULEICA5 Creative Commons License 2019.10.03 -2 11 215143

Nem szokványos Trump -szózat, a szokásos helikopter hajtóműzajjal

https://youtu.be/rLdqhpsrbUE

Közben tegnap és ma Kijevben Porosenko utcára hívta az övéit. A C14 radikálisok is csatlakoztak hozzájuk. Azt harsogják , hogy soha Steinmeier-terv , mert az igazából Putyin -terv, csak Lavrov lediktálta a Majdan -fiaskó után megszeppent Steinmeiernek.

Porosenko szerint, a Donbasszban megfertőzött emberek élnek és ha  visszacsatolják Ukrajnához , akkor Ukrajna többi része is elfertőződik .

Ukrán Online  függetlenség:

Ma a RADA  Költségvetési bizottságát vezető hölgy -"A Nép szolgája "párt tagja - a költségvetés tárgyalásának szünete után visszatérve a terembe azt mondta bánatosan a bizottságban jelenlévő képviselőknek, hogy most beszélt telefonon az IMF-el és azt mondták neki , hogy amit  ma tárgyalnak az úgy nem elfogadható az IMF-nek, ezért módosítsák az álláspontjaikat az IMF ajánlásának megfelelően, különben nem hagyják jóvá az ukrán költségvetést. A  "Nép szolgája" pártot egyből el is nevezték " Az IMF szolgája" pártnak.

( A napokban kezdődik a termőföldek eladását lehetővé tevő törvénytervezetek tárgyalása. Kell a figyelemelterelő cirkusz a népnek. )

pert2 Creative Commons License 2019.10.03 -1 11 215142

Akkor mar csak azt dontsuk el hogy Lem vagy Asimov jarult e tobbel a kijevi helyzet fokozodasahoz? Egyebkent kb ok a ket legjobb scifiiro szvsz.

szaruespata Creative Commons License 2019.10.03 -1 1 215141

Misi, ne beszélj félre. Egy embernél a legmagasabb iskolai végzettség rovatba mit írunk be? Amit elvégzett. Ha nem érettségizett le, akkor a középiskola 4 évét, ha nem diplomázott le, az abszolutóriumot, függetlenül attól, hogy egy percet is dolgozott-e a szakmájában vagy az adott szakterületen. Ugyanígy nem tudományos kutató sem lehetett Lem (hiába írja a Wiki), mert nem volt hozzá meg a tudományos végzettsége - csak kutatóintézeti munkatárs. Felesleges ezen lovagolnod, mert Lemet az írásai minősítik. Ahogy Asimovot is. 

Előzmény: A ló túloldala (215140)
A ló túloldala Creative Commons License 2019.10.03 -2 5 215140

lol, nem volt orvosi diplomája és nem dolgozott orvosként. Ne tágítsd itt hirtelen felindulásból az "orvos" fogalmát, mert büszke népség és legközelebb rád se néznek ha megint megpróbálsz kilovagolni a périn. :)

De ha már ennyire megengedő vagy az orvosokkal igazán elfogadhatnád, hogy nem attól filozófus valaki, hogy papírja van róla. Lemet filozófiai tankönyvekben hivatkozzák vagy filozófiával foglalkozó rádió műsorokban elemzik.

Rávezető találós kérdés, a lenti dalban felsorolt személyekből kiket tartunk filozófusnak és melyiknek volt papírja róla?

A helyes megfejtő egy jóízű röhögést nyer.

https://www.youtube.com/watch?v=L4d-HSP0wEc

Előzmény: szaruespata (215137)
A ló túloldala Creative Commons License 2019.10.03 -2 2 215139

off

5 ezer év az evolúciónak gyakorlatilag semmi. Ha valamelyik első fáraóra ie 3000 környékérő ráadnál egy armani öltönyt és beküldenéd gén tesztre a kairói egyetemre a kutya nem mondaná meg honnan jött. 

Másrészt 5000 év technológiai ugrás a jövőbe egy olyan korban, amely 150 év alatt eljutott a lótól a maglevig és a holdra beláthatatlan távolság.

on

Előzmény: Draco Domesticus (215131)
gitana19 Creative Commons License 2019.10.03 -1 6 215138

Soha. Bár a muki angol, de amcsi társaságnak dolgozik. Amúgy nem is értem, az oroszok miért próbálkoznak még mindig. Felkérhetnének moderátornak valaki függetlent (már, tv-társaságoktól függetlent, pl Dave Rubin). Vagy bárkit, akinek több az agysejtje, mint a foga. Sophie Shevardnadze klasszisokkal jobb kérdező volt.

Meg az amcsi közönségnek úgyis mindegy, az MSNBC videója alatt felteszi a kérdést az egyik magasan képzett választópolgár, h a Putyinnak mégis honnét van meg a Trump - Zeli telefonbeszélgetés leirata. Na, erre mit lehet mondani?

A Fehér Házban mikor tart valaki 4órás sajtótájékoztatót?

Előzmény: A ló túloldala (215135)
szaruespata Creative Commons License 2019.10.03 -1 1 215137

Hogyne lett volna orvos? Abszolutóriumot szerzett, azért nem diplomázott le, hogy ne vigyék el a seregbe. A diplomamunka meg az államvizsga a végén már csak jutalomjáték, elvégezte az orvosi kart, erről szól az abszolutórium. Az, hogy filozófiai mélységűek-e a meglátásai, azt nem vitattam sem pro, sem contra - csak éppen nem volt filozófus, ami meg tény. Ez nem konfrontáció, csak helyesbítés, nem von le semmit Lem érdemeiből, sem a tieidből. A művészet olyan, mint a politika meg az élet, nincsenek fekete meg fehér hősök, legjobbak meg legrosszabbak, csak köztes árnyalatok.

Előzmény: A ló túloldala (215132)
A ló túloldala Creative Commons License 2019.10.03 -1 2 215136

Ez is jó, az orosz amerikai viszonyról.. 2017-ből, egy amerikai újságírónő kérdésére válaszolt. vesd össze Trump bármely random megnyilvánulásával.

https://www.youtube.com/watch?v=E7KHa8aBpdk

A ló túloldala Creative Commons License 2019.10.03 -2 3 215135

Bakker, a fehér házban bármelyik elnök mikor üld oda orosz újságírók elé bármilyen kérdést megválaszolni?

gitana19 Creative Commons License 2019.10.03 -2 3 215134

https://www.youtube.com/watch?v=CPWtOy0zsz0

Már csak mert szó van a gáztranzitról is.

A ló túloldala Creative Commons License 2019.10.03 -1 2 215133

Ezt az evolúció dolgot Asimovra értetted? Ő azért éppen hogy kitalált egyfajta evolúciót a gaiát.. 

Előzmény: Draco Domesticus (215131)
A ló túloldala Creative Commons License 2019.10.03 -1 4 215132

Nem tudom mitől vagy ennyire konfrontatív, de tárgyszerűen is tévedsz. Asimovék még gyerekkorában leléptek az USA-ba, tán volt vagy 5 éves, és ott nőtt fel, ott szívta magába a kultúrát és a tudományt. Teljesen és autentikusan amerikai, szemben Lem-el aki teljesen és autentikusan kelet európai. 

Lem könyveiben komoly filozófiai mélységek vannak, lehet, hogy nem volt beleírva a személyi igazolványába hogy "filozófus" de valahol mindig oda lyukadt ki, hogy kik is vagyunk, és hogyan tudnánk vagy (nem tudnánk) kommunikálni más életformákkal. Gyerekként jobban izgatott Asimov, ma már sokkal izgalmasabbnak tartom Lem-et.

Ja és nem, nem volt orvos. Nem diplomázott le, kutatóként dolgozott és nagyon megvolt a véleménye az amerikai "ponyva" sci-firól, ami miatt visszavonták a SFWA tagságát, amire látványosan és magasról tett  :D

Előzmény: szaruespata (215122)
Draco Domesticus Creative Commons License 2019.10.03 -1 4 215131

Tudod, amíg Asimov volt a fő kedvenc, kissé megsértődtem, hogy Lem azt írta róla "ügyes tollforgató, de aligha jó író" - és lám-lem, az idő őt igazolta. Engem a biológiai része zavart - hogy az embereket Galaxis-szerte és évezredeken keresztül változatlannak képzelte.

A többivel többnyire egyetértek.

Na de ennyi OFF bőven elég egyszerre. (-:)

Előzmény: szaruespata (215129)
Draco Domesticus Creative Commons License 2019.10.03 -1 4 215130

Úgy látszik, az elkerülte a figyelmedet, hogy én nem Misi állítására reagáltam Lengyelország történelmével kapcsolatban, hanem SZP-ére néhány íróval kapcsolatban. Akikről megvan a kialakult véleményem - ezt nevezhetjük ítélkezésnek is.

Az emberekről is meg van, és ha végképp szükségét érzem, közlöm velük, és nem mószerolom őket a hátuk mögött, topicokon keresztül keverve a szart.

Ami az Oroszország témát illeti, tényleg egyedülálló, hogy engem a kultúra, meg a néznivaló tájak érdekelnek és nem a rosszindulatú fake hírek, meg a hosszú lére eresztett süket tartalmak.

De szerencsére ignorálsz, ezért nem zavar amit írok. :P

Ennyi.

Előzmény: Bromhold (215125)
szaruespata Creative Commons License 2019.10.03 -1 2 215129

Természetesen elovastam őket és csak azért nem reagáltam, mert nem kívántam, hogy a fórum idejekorán darabokra szaggasson - ahogy a hóhér mondta XVI. Lajosnak a vérpadon, amikor az le akart térdelni a nyaktilóhoz: mindent a maga idején, Capet polgártárs, először vegyük le az inget! Az Alapítvány-könyvek formailag nagyon jók, mondhatni elsőosztályúak, tartalmilag viszont tehetséges giccsek. Azért azok, mert Asimovnak fogalma sincs arról, hogy az emberek hogyan viselkednek egymás között: nagyjából ez a rövid lényege az irodalmi giccsnek, amely kategóriába a megjelent irodalmi szándékú könyvek minimum 90%-a beletartozik. Ez nem minősítés, csak besorolás a megfelelő kategóriába, ráadásul szubjektív besorolás, tehát csupán vélemény az adott könyvekről. Nem az olvasóikról, nem a műfajról, csak erről a hat darab könyvről, amit elolvastam.

Amivel egyébként semmi gond nincs: ez nem tudományos és nem szépirodalmi, hanem szórakoztató kategória - nem kell másnak tekinteni. Ahogy a detektívregények is, a szerelmesregények is, az áltudományos könyvek és sok-sok más. Én is olvasok giccseket is (Doncovát pl.), detektívregényeket (Marinyina, Leonov, stb) - egyszerűen nem vagyunk egyformák, ki ezt szereti, ki azt. Mindazonáltal pár megjegyzés gyorsan:

1. Attól, hogy valaki filozofál, még nem lesz filozófus. Az egy szakma és bár sokan filozofálgatunk a fórumon is, de egyikünk sem filozófus, én aztán biztosan nem.

2. Bár ez az orosz topicban folytatott vitát illeti, de itt is leírom: az írót az minősíti, amit papírra vetett, nem az, hogy milyen a politikai nézete, jó ember szerintünk vagy rossz ember, és végképp nem az, hogy milyen rendszerben írt. Az egyik rendszer tele volt és van szarral, ami a bulvárlapok színvonalát sem éri el, mert pénzért kell írniuk, a másik tele volt elvont vagy politikai szarral, amit a kutya sem olvasott el. Az utóbbinak annyi előnye volt, hogy adott időt az íróknak írni, az meg kell az alkotáshoz, hogy ne járjon senki úgy, mint Kemény Zsigmond: ma keveset írtam, rosszat és pénzért.

3. Az irodalmat nem lehet kilóra, dollárra, súlyra és eladott példányszámra mérni. Esztétikai eszközökkel minősíthetjük, de ettől az egyéni értékelések megmaradnak - isten ments attól, hogy még egyszer felülről, politikai eszközökkel mondják meg, kit, miért kell szeretnünk vagy éppen nem szeretnünk. Az én egyéni értékelésemet Asimov regényeiről sem kell többnek és különösen nem szakmai véleménynek tekinteni - én nem vagyok esztéta, csak egy egyszerű olvasó.

A magyar - és az orosz - gyermekirodalom politikai okokból produkált nemzetközileg is kiemelkedő szintű alkotásokat. A szovjeteknél a gyermekirodalomba a helyi Cenzék erőszakos volta miatt menekültek a legtehetségesebbek közül sokan, a magyarba meg 56 után (a szintén kiugróan nagy volumenű magyar műfordítások és ennek köszönhetők). Az emberek közötti kapcsolatokat egy gyermekkönyvben vagy állatregényekben nemhogy nem lehetetlen allegorikus eszközökkel leírni, hanem épp' attól lesz egy mű valóban elsőosztályú, aminek nagyon szép hagyományai vannak a magyar irodalomban, az oroszról nem is szólva. Nekem nem tetszenek az egyszerű kérdések és válaszok, mert a világ sem ezekből áll, hanem mélységesen összetettekből, ezért olvasok Asimovot - csak nem a sci-fi műveit, hanem a tudományos ismeretterjesztő könyveit. 

Előzmény: Draco Domesticus (215124)
Bromhold Creative Commons License 2019.10.03 -3 1 215128

Valoszinuleg fejbol irta, es akinek nagyon sok minden van a fejeben, ott neha osszebogozodnak a fiokok tartalmai.

Misinek   szerinted  a fejeben összezavarodnak a tartalmak?

Na ne nevettess Te  mar engem meg ... :-)

Misi   .hm... dobol, ha a fejeben ilyen kaosz lenne mint amit Te alitasz, akkor  sosem fogta volna fel pl  Ganassi iskolajat, Ortiz  eseteben - vagy hogy Diruta-  miröl is irt volna.

PS.: mar irtam Neked hogy olyanba amiröl Neked halvany fogalmad sincs- ne pofazzal bele, mert ha Misi valoban tudja hogy pl Padovano vagy Cavazzono mit csinalt, - akkor maga Misi fog Tegesd itt helyre tenni.

PPS.: maradj legyszives a topik temanal, meg ha Neked ez nehezedre is esik  (de ehhez ugye Neked  tudnok kellene hogy Ukrajnahoz hogy es miert  kapcsolodnak az emlitett nevek).

Előzmény: Zsebihal18 (215127)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.10.03 -2 2 215127

Valoszinuleg fejbol irta, es akinek nagyon sok minden van a fejeben, ott neha osszebogozodnak a fiokok tartalmai. Nem egy tragedia. Mar megbocsass, de SZP olvtars szavaival, a kepzomuveszetet "nem kilóra mérjük". Mas szereti meg a felkesz darabokat is nezegetni, ne riaszd el azokat, akik batrak felrakni a dolgaikat.

Előzmény: Bromhold (215125)
gitana19 Creative Commons License 2019.10.03 -2 2 215126

https://karpathir.com/2019/10/02/a-fougyeszseg-buntetoeljarast-inditott-a-karpataljai-magyar-utlevelek-ugyeben/

A főügyészség büntetőeljárást indított az ukrajnai állampolgárok számára tömegesen kiadott magyar, román, lengyel és orosz útlevelek kapcsán, írja az Ukrajinszki Novini-re hivatkozva a zakarpattya.net.ua.

A főügyészség katonai ügyészsége a belbiztonsági szolgálat még június 3-án indított nyomozása alapján, az ukrán btk. 110. cikke 1. része alapján –

támadás előkészítése Ukrajna területi integritása ellen, egy csoport előzetes összeesküvésével, a nemzeti ellenségeskedésre való felbujtással kombinálva

– indított eljárást.

Kiemelések tőlem.

Kiemelés a cikkben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!