Keresés

Részletes keresés

Johann Wind Creative Commons License 2015.03.12 0 0 5815

Nekem a fiatal barna tojóm már néhány napja kotlik, míg a többiek még csak tojnak.

juhosttt Creative Commons License 2015.03.12 0 0 5814

Függ a tartástól, a tojó korától, az időtől, meg hogy mennyire hajlamos a kotlásra, mennyire talál olyan helyet ami ösztönzi a kotlásra.

Tág értelemben januártól májusig az első kotlás meg szokott történni. Ezen belül hogy mikor, azt csak a kacsa tudja :)

Előzmény: Bodor Csongor (5813)
Bodor Csongor Creative Commons License 2015.03.12 0 0 5813

Általában mikor szoktak kotlani a tojók áprilisban lehet?

 

juhosttt Creative Commons License 2015.03.12 0 0 5812

Elméletben lehet. Nekem volt már tarka feketétől is teljesen fekete kacsám. Sőt idén lettek teljesen kék tojóim olyan kék kacsától, akibe volt elvétve fehér toll. Nagyban függ a nagyszülőktől is a mintázat/tarkaság. (Itt most nem a színek öröklődési génjeire gondolok!)

Előzmény: Lilatigris (5811)
Lilatigris Creative Commons License 2015.03.12 0 0 5811

Sziasztok!

Biztos volt már róla szó, de nem találom. Teljesen fekete tojótól és kék-fehér gácsértól lehet teljesen kék kiskacsa? 

Bodor Csongor Creative Commons License 2015.03.12 0 0 5810

Általában mikor szoktak költeni a tojók.Vettem egy kacsatojót egyik ismerősömtől ott is kotlott de nem volt gácsér.

juhosttt Creative Commons License 2015.03.12 0 0 5809

Mi az a fakasztás?

 

32. napon kell a bujtato talcara tenni es a forgatast befejezni. Ekkor erdemes lampazni is es az embrio elhalasos tojasokat kivenni.itt mar latod ki mozog. Aki nem mozog abbol 90% nem lesz kikelt kacsa.

Előzmény: Dansby (5808)
Dansby Creative Commons License 2015.03.11 0 0 5808

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a keltetéssel kapcsolatban.

Néma kacsát keltetek géppel és az utolsó időszak nekem nem túl világos. A keltetőgéppel adtak egy kis könyvet amiben az áll hogy a keltetés utolsó 3 napjában már ne forgassuk a tojásokat mert ekkor mozognak a kacsák. Ez egye a 32-35-ik napot jelenti.Ugyanennél a könyvnél egy táblázatban meg az áll hogy a kacsák a fakasztást a 30-ik napnál kezdik el. E szerint már a 27 naptól kezdve nem kell forgatni. Akkor most melyik a helyes?

2kacsapacsa Creative Commons License 2015.03.11 0 0 5807

Sziasztok! Van egy öreg és egy fiatal gácsérom négy tojóra. Azt láttam, hogy az egyik tojó rátapos a másik tojó hátára, mímelve a párzási mozdulatokat. Lehet, hogy a két gácsér nem teljesít?

kiszmi1 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 5806

Nem szabad nekik, mert kikapnak a pácával.

Így csak méregetik egymást.

Nem türök verekedést az udvarban, mert többféle szárnyasnak kell megférnie.

Előzmény: Johann Wind (5805)
Johann Wind Creative Commons License 2015.03.10 0 0 5805

Húha, van pár szép ezüst gácsérod!:) Nem veszekednek sokat?

kiszmi1 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 5804

 

Esetleg csere is lehetséges: Bütykös liba tojó vagy pulyka tojó kifejlett példányokra, értékegyeztetéssel.

kiszmi1 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 5803

Eladó gácsérok.

5500/db.

Szabolcs Megye, Kótaj.

30/397 81 81

eloper Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5802

És a magyar kacsák is úgyan így "működnek"? Most vettem először.

Lilatigris Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5801

Szia! 

Nálam egy hete kezdték, és tavaly nyár közepén keltek. De van amelyik csak áprilisban kezd tojni, szerintem még nincs elkésve. :) 

Előzmény: eloper (5800)
eloper Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5800

sziasztok!

a néma kacsák már kellene, hogy tojjanak?

2kacsapacsa Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5799

Nem tennék alá egyet sem. Jelentősen más a kelési idő. A legjobb anyák a néma tojók, tapasztalatom szerint, pontosan tudja a néma tojó, mikor akar elülni a saját tojásaira. Semmiképp nem keverném össze őket. Az esetleges betegségektől is félteném a kicsiket, aztán a kotlós biztosan nem vinné a kicsiket fürdeni a medencéjükbe.

Előzmény: gyurika.1968 (5798)
gyurika.1968 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 5798

Sziasztok!

Egy tyúk alá hány kacsatojást érdemes alá tenni kb ??

István Lucza Creative Commons License 2015.02.28 0 0 5797

És ha ezek télleg mulardok akkor igaz rájuk hogy nem képesek szaporodni vagy ha esetleg igen akkor a gacsert hogy lehet felismerni? Ha meg nem akkor esetleg van valakinek egy néma kacsa gacsera és tojoja baranyában és esetleg cserelne akkor szentlorinc közelébe akkor ezen a számon el tud érni 06202956556 ezek 2-3 között vanak és tarka vagy feketekre cserelnem őket köszönettel Lucza István 

Lilatigris Creative Commons License 2015.02.28 0 0 5796

Végül is lecseréltem a magyar gácsérokat. Azóta már 8 tojás van a fészekben, szépen érintetlenül. :) Néma kacsa gácsérok, egy kék és egy fekete-fehér. A két néma tojót egyből el is kapták. :D De a magyar kacsa tojókat is cicerézik majd vajon? A néma tojót esküszöm nekifutásból elkapta, alighogy kiengedtem a dobozból. :) 

Előzmény: Lilatigris (5792)
Lilatigris Creative Commons License 2015.02.28 0 0 5795

Szerintem mulard. 

Előzmény: István Lucza (5794)
István Lucza Creative Commons License 2015.02.27 0 0 5794

Azelőbbi képen lévő kacsak milyen fajták mert nem tudom megállapítani néma kacsa vagy mulard? Köszönöm a  válaszokat

István Lucza Creative Commons License 2015.02.27 0 0 5793

Lilatigris Creative Commons License 2015.02.26 0 0 5792

Sziasztok!

Mit lehet azzal csinálni ha a magyar kacsa gácsérok megeszik a tojást? Kifigyeltem őket. Biztos hogy ők a bűnösök, mert próbaképp raktam egy tojást az udvar közepére és elbújtam hogy ne lássanak, a néma kacsa tojók csak megnézték, a magyar kacsa tojók begurították maguk alá, a magyar kacsa gácsérok pedig a csőrük közé fogták és mintha feltörni próbálták volna. És a gácsérok bejárnak a fészekbe, ma is kettőt zavartam ki amikor néztem hogy van-e tojás. A fészkek teljesen külön vannak az udvar különböző részein, egyik egy volt kutyaház, a másik egy régi nyúlól és van egy ami elletőláda volt, mind zárt, csak ha bemegy a kacsa akkor látja a tojást. 

Van erre valami megoldás? Vagy gácsér csere? Lassan raknám a tojásokat a keltetőbe, mert már napi 2-3 db van. Néma kacsa gácsérom nincs, nincs versengés a két faj között. Közel 200 m2-es területen vannak, és 3 fészek van 5 magyar kacsa tojóra és 2 néma tojóra. Szemes kukoricát és tritikálét kapnak, minden nap kapnak zöldet is és kis tavuk is van. 

dany12 Creative Commons License 2015.02.25 0 1 5791

A farsangi kacsa Szegeden!

 

Maxim Vengerov Creative Commons License 2015.02.20 0 0 5790

Sziasztok 

 

Ha együtt van tartva magyar és néma kacsa esetleg néhány tőkés réce akkor az erősebb kutya b....k elven előfordulhat,  hogy pl. csak a néma gàcsér petél és nem marad fent tisztán egyik sem? 

juhosttt Creative Commons License 2015.02.17 0 0 5789

A réce (récefélék) egy gyűjtő név. A magyar is kacsa, a néma is kacsa. A magyar is réce a néma is réce. Meg a fütyülő réce is kacsa, és réce. De akár lehet ruca is.

 

A hattyú és a liba is récefélék családjába tartozik.

 

A néma húsa alap esetben valóban száraz, a magyaré pedig zsírosabb, de ez nagyon függ a tartás módtól és takarmányozástól is. Nekem volt már meglepően zsíros némám, és mégmeglepőbb száraz húsú sovány (zsír mentes, nem pedig kiéheztetett gezemice) magyar kacsám. Mind2 szabadon járkált, csak a néma jobban megette amit a természet adott neki. A magyarok nem voltak ennyire leleményesek.

 

 

Előzmény: 2kacsapacsa (5787)
juhosttt Creative Commons License 2015.02.17 0 0 5788

Ha nem vagy tisztában milyen van neked, tegyél fel róla képet!

 

A lába magyar kacsáé, a feje néma kacsáé, a csőr alakja magyar kacsás, de a színe nem sárga, hanem halvány rózsaszínes.

Az hogy mi van a fején az nem mérvadó, mivel a fehér némák fején is szokott lenni fekete folt, de nem minden mulard fején van fekete folt. Továbbá a színes mulardok feje alapból fekete mintás.

 

Előzmény: István Lucza (5782)
2kacsapacsa Creative Commons License 2015.02.16 0 0 5787

Elsősorban abban, hogy a magyar kacsa valóban kacsa, a néma kacsa pedig réce. A magyar kacsa őshonos, többféle színű a tolla, hófehértől a zöldesig, húsa zsírosodásra hajlamos, a néma kacsa húsa pedig inkább sötét színű, vadas jellegű, úgy tudom, Peruból származó állat és egyáltalán vagy alig zsíros. Néma kacsa képet itt a fórumon elég sokat lehet találni, ha visszanézel. Ha a küllemük közötti különbözőség érdekel, magyar kacsáról is van kép a Google-on a keresőben kérd le a képeket.

Előzmény: szekely001 (5785)
István Lucza Creative Commons License 2015.02.15 0 0 5786

Oké rendben hát igazából csak az egyik fekete foltos a másik hó fehér csoruknel se olyan piros hát nem tudom ép azért írtam ide mert a neten alig van róla fent valami ami a kulemet jellemezne és nem vagyok bene biztos hogy ezek azok ! De köszöom üdv Lucza István

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!