Keresés

Részletes keresés

foveon Creative Commons License 2014.01.16 0 0 425

persze feldolgozzak az nem is kerdeses. csak hat az eredmenye mar az...

 

Előzmény: badmad (424)
badmad Creative Commons License 2014.01.16 0 0 424

Az is lehetséges, hogy a fizetős ügyfelek jobb minőséget kapnak a pénzükért. Ami nem a felbontásban, hanem a tömörítés mértékében érezhető leginkább.

Mondjuk amióta 1080-as videókat töltök fel, rendszeres, hogy felér a youtubera a cucc, majd ugye van egy kis várakozás, mire látható lesz, de kb 1 napig csak 720-as felbontásban látom. Majd egyszercsak megjön hozzá a 1080 is. Tehát a háttérben kemény processzálás zajlik, mégha nem is látjuk ami történik.

Előzmény: foveon (423)
foveon Creative Commons License 2014.01.16 0 0 423

hat nem tom, en is szivok ezzel. hiaba tolom fel barmilyen formaban, felbontasban, savszelesseggel, ami kikerul az egy fos lesz. ha hd, ha nem, nem lesz jo. a gepen ugyanaz a kep meret popecul nez ki pedig ugyanaz az anyag amit feltolok. aztan amint felmegy azt ugy szetcseszi hogy orom nezni.

sztem az van hogy ezek kemenyen fizetnek meg nagy a reklamertekuk, igy nekik a savszel es a beallitasok is jobbak mint egy mezei halandoe (a mellett hogy egy profi stab is van mogottuk, foleg ha nem is azzal a kamereval csinaljak mint amit el akarnak adni, ld pl a nokia reklamja;).

 

Előzmény: Sonya91 (420)
Sonya91 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 422

Az lehet, hogy sokat segítene! Megköszönném!

Előzmény: badmad (421)
badmad Creative Commons License 2014.01.15 0 0 421

A wakeboardos videóm (az első, amit linkeltem) az nekem is 1.7GB lett.

Majd holnap megpróbálom betenni ide a win-es AVID export beállításokat, hátha segíthet más proginál is.

Előzmény: Sonya91 (420)
Sonya91 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 420

Nagyon sokat, sokféleképpen megpróbáltam...volt, hogy több GB méretű lett a végére a 4 perces anyag. Viszont a minősége így sem lett jobb....A sávszélességen mit értünk?


A GoPro-s "gyári" videóknál nekem is az az érzésem, amit leírtál....viszont én inkább a teljesen mezei emberek által feltöltött anyagokra gondolok. Azok között is néha olyanokat lehet látni, hogy hihetetlen. 

A Vimeo meg nagyon jó lenne, csak ingyenes reg. mellett elég kis méretű videókat lehet feltölteni sajnos! :(

Előzmény: badmad (419)
badmad Creative Commons License 2014.01.15 0 0 419

Milyen fájlba exportálod ki a vágott mozit? Mert nagyon nem mindegy.

Én az AVID-ból H264-es kodekkel egy .mov-ot exportálok, a lehető legmagasabb sávszélességgel.

Amiket meg a gopro demo anyagként tesz fel, azok egy része szerintem nem is konzumer kamerákkal készül. 

Illetve olyan fényviszonyok mellett, nagyon tudatosan készítik a felvételeket, amik halandó ember számár elérhetetlenek és elképzelhetetlen. Valamint nagyon gondosan fényelik utómunkában a felvett anyagokat, attól van az az érzésed, hogy neked ilyen kamera kell azonnal. Persze, soha sem sikerül olyat csinálni, emiatt aztán elmegy az ember kedve.

Másrészt meg a youtube eléggé lerontja a minőséget, hiába lesz 1080-as feltöltésed. A vimeo jobb minőséget enged, nem véletlen, hogy egyre több film eleve oda kerül fel csak.

Előzmény: Sonya91 (418)
Sonya91 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 418

Én csak azt nem tudom, hogy a youtube-on lévő, rengeteg hihetetlenül jó minőségű videókat/kisfilmeket hogyan, milyen beállítással töltik fel? Nekem sehogy sem sikerült elérnem azt a szintet! Holott vágás után, a gépen tökéletes a minősége a videóimnak, youtube-ra való feltöltés után meg kritikán aluli. Akárhogy próbáltam, nem tudtam igazán élvezhető minőséget produkálni....az akkor nagyon elvette az egésztől a kedvem:(!

Előzmény: badmad (415)
Sonya91 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 417

Köszi! Én is gondoltam rá, de majd csak tavasz, nyár elejére tervezem a dolgot. Addig ráér. (amúgy tényleg nagyon jók az árak!)

Előzmény: Mendoza (410)
Mendoza Creative Commons License 2014.01.15 0 0 416

Igen, a fokozatos lassitas a kulcsszo. :)

alapbol azt hiszem 50fps-ben vesz fel, es a gopro studio-s youtube videokon azt a lassitashoz at kellett allitani 23.9-re azt hiszem.

Az a baj, hogy igazan odafigyelosen meg nem volt idom leulni hozza...

 

Bencsik Petit ismered a kecskemeti palyarol?

Előzmény: badmad (411)
badmad Creative Commons License 2014.01.15 0 0 415

Ebben meg egyáltalán nincs lassítás és még így is elég jó lett:

badmad Creative Commons License 2014.01.15 0 0 414

Pedig van benne, elég sok helyen. És ezek a lassítások is a gopro studio-val készültek, majd az így lassított klippek lettek az AVID-be behúzva és megvágva.

 

Ebben is találsz jópárat:

Előzmény: Mendoza (413)
Mendoza Creative Commons License 2014.01.15 0 0 413

ok, ebben a videoban pl 0:15 korul van rogton egy lassitas, de finomnak latszik. Legalabbis mindenkeppen finomabbnak, mint a gopro studios.. 

na majd hetvegen jatszadozom meg vele kicsit... addig gyujtom az anyagot :)

Előzmény: badmad (411)
Mendoza Creative Commons License 2014.01.15 0 0 412

Petit lehagytad a videorol, vagy csak en nem szurtam ki? :)

Előzmény: badmad (411)
badmad Creative Commons License 2014.01.15 0 0 411

Az ebay olcsóbb az amazonnál, igaz, sok esetben lassabb is. Nálam az szokott lenni, ha azonnal (1-2 héten belül kell valami, akkor bemegyek egy itthoni boltba (myactioncam többnyire) és megveszem. Ha csak nézelődök az ebay-en és vmi megtetszik, akkor általában ráér, mire onnan megjön. Viszont cserébe olcsó.

 

 

A gopro felvétele nagy fps-nél eleve egy adott sebességű lassítást tesz lehetővé, ha a gopro alkalmazással kibontod a slowmo klippeket. Vagyis az 50fps az pont fele sebességet jelent. A progi is pont dupla hosszú klippet készít neked, persze ezt is tudod állítani a konvertálás során, de ugye mindig az adja a legjobb képet, amit felvételnél beállítasz, minden más esetben interpolál, vagy kihagy képeket belőle.

Ezt tudod belevágni a normál sebességű klippedbe. Optimális esetben (Premier és FinalCutPro használata esetén biztosan, a Vegasban nem vagyok 100%ig biztos) maga a vágóprogi is meg tudja csinálni neked ezt a lassítást. Viszont szinte minden programban van lehetőség arra, hogy egy klippen belül trackpontok/markerek felhasználásával a 100%-ról fokozatosan lassítson/gyorsítson a kívánt értékre és vissza. A jobb programok ezt az magas fps-es felvételek segítségével szépen meg is oldják (sajnos az AVID még mindig nem tudja), de működik nem nagy fps-es felvételek esetén is, csak ilyenkor interpolál, vagyis a 2 egymást követő kockából kiszámol egy/több köztes, de valóságban nem rögzített kockát. Az egyszerűbb lassításoknál csupán megismétli az adott képkockát, ezzel érve el lassítás érzést. Ha lesz egy kis időm, majd csinálok nektek egy demo-t, az AVID-ben van pár method a lassítások kiszámolására, eléggé látható a különbség, pláne a nagy fps-es lassításhoz képest.

 

De igazából nekem nem nagyon hiányzik ez a funkció, én magam is csak belevágom az eleve lelassított részletet a normál mögé és így is működik, legalábbis engem nem zavar az ugrás.

 

Ebben van bőven ilyen vágás:

Előzmény: Mendoza (410)
Mendoza Creative Commons License 2014.01.15 0 0 410

Ok. akkor nem elegedettlenkedek annyira. :D

Csak kicsit sokallom az arat a programnak...

torrentkedni meg nem akarok :)

 

Amennyiben tole vennem meg a cuccokat, akkor feltetlen visszajelzek.

Ha gondolod nezz korul ebben a temaban az amazon.de-n es ha mondjuk gyor es pest kozott laksz, akkor rendelhetunk egyutt. egy postakoltseg...

 

Izelitokent:

Suction Cup

Bringas konzol - ebben van egy ajanlat az oldal kozepen (fejpant, mellkas pant, bringas konzol egyutt 32.52 EUR) az kb 10000 HUF. A sracnal csak a mellkas pant 10000 HUF...

 

 

Előzmény: Sonya91 (409)
Sonya91 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 409

Ez nem feltétlenül rossz. Pl Vegas-ban detto ugyanilyen módszerrel alkalmazhatsz lassítást (persze sokkal több, illetve finomabb beállítás érhető el) a felvételeidre.


Az árakat meg te tudod...csak azért írtam, hogyha esetleg tőle vennéd, érdekelnének a tapasztalataid, mert én is gondolkodom néhány dologban! :)

Előzmény: Mendoza (408)
Mendoza Creative Commons License 2014.01.15 0 0 408

igen, az alapokra jo.

De peldaul finoman belelassitani egyszeruen nem lehet...

ha mondjuk van egy 60mp-es videom, amit 20 es 40 mp kozott lassitanek, akkor meg kell vagni. Lesz 3 darab 20 mp-es filmem. a kozepsot belassitom, utana ismet "egybeolvasztom" a 3 kisfilmet. 

De ez igy nem tul "elegans" a vegeredmenyben... Vagy valamit en csinalok benan :)

 

A sracra visszaterve, nala a mellkaspant, a bringakonzol, valamint a vakum talp kb. 24E HUF + posta.

Lehet maradok az amazonnal, mert valahogy most az tunik olcsobbnak. Ott ha jol szamolom, akkor kb 15E HUF-bol megallna mindennel egyutt.

Előzmény: Sonya91 (407)
Sonya91 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 407

Amúgy a GoPro Studio tényleg nem nagy szám...egyszerű, alap szerkesztésekre jó csak. Azokra viszont kiválóan alkalmas, mert rettentő gyors és egyszerű használni.

Előzmény: Mendoza (405)
Sonya91 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 406

Ha majd nyélbe ütnétek az üzletet a csávóva, légyszi írd majd meg, hogy mik a tapasztalataid vele kapcsolatban (illetve az utángyártott kiegészítők minőségét illetően)! Köszönöm!

Előzmény: Mendoza (405)
Mendoza Creative Commons License 2014.01.15 0 0 405

Igen, akit eddig megkerdeztem, mindenki kulon kibiztositja.

Ami tappancsok (kicsi es nagy) a lentebbi magyar oldalon van, ahhoz mindhez jar tripod talp.

Elso korben egy nagy tappancsot, gyorskioldos bringa konzolt es mellkas pantot veszek.

aztan kell egy normalis video szerkeszto, mert ez a gopro-s nem egy nagy szam... :((

Előzmény: badmad (404)
badmad Creative Commons License 2014.01.14 0 0 404

Az eredeti gopro lehet. Mondjuk én azzal sem tenném fel, csak kibiztosítva.

Nekem ebay-es van, aminek 1/4"-os fotómenet a vége, vagyis a goprohoz kell egy fotóadapter is még. De a 2 együtt sem volt a gyári árának kb csak a fele.

 

Én miután hagytam már el goprot, inkább biztosra megyek.

Előzmény: Mendoza (403)
Mendoza Creative Commons License 2014.01.14 0 0 403

A lentebb linkelt magyar oldal gazdaja 250-ig tesztelte. Ott meg fentmaradt :)

 

Előzmény: badmad (402)
badmad Creative Commons License 2014.01.13 0 0 402

Azt nem próbáltam, mert nem volt rá szükségem. Száguldó autóra amúgy is csak zsinórral biztosítva szerelnék fel kamerát. Motoron meg van más megoldásom, főleg, hogy az enyémen nincs akkora sík felület, amire rá lehetne tapasztani a vákumos baszt.

Előzmény: Mendoza (401)
Mendoza Creative Commons License 2014.01.13 0 0 401

az oké, belülre rakni a tappancsot. 

De kívül hogy bírja?

Mondjuk a karosszérián. Hátsó szélvédőn, stb

Előzmény: badmad (397)
badmad Creative Commons License 2014.01.13 0 0 400

Kamerát csak számlával (akár külföldről is) és garipapírral.

Előzmény: kocsi (398)
Sonya91 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 399

Ha rendesen elolvastad volna, feltűnt volna, hogy nem magáról a kameráról volt szó, hanem az ahhoz tartozó kiegészítőkről!

Előzmény: kocsi (398)
kocsi Creative Commons License 2014.01.13 0 0 398

Ha azt nézem, hogy magánszemélyként, adásvételivel ad 130-ért olyat,  ami boltban, számlával garanciával 135eFt - Hero3+ black - , akkor nem vagyok biztos abban, hogy tőle venném.

 

Előzmény: Sonya91 (394)
badmad Creative Commons License 2014.01.13 0 0 397

Nekem egy csomó minden van utángyártott, azaz nem gyári. Még akku is. Meg szélvédőtappancs is. Belül, üvegre ragasztva kibírt több, mint 8 órás utat is. Kívül még nem próbáltam.

Sokmindent rendeltem az ebayről, amikor még itthon nem lehetett kapni olyan kiegészítőket. És a mai napig néha végigböngészem, hátha látok vmi újabb ötletes dolgot.

Előzmény: Mendoza (393)
Sonya91 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 396

Szerintem is nagyon korrekt! Mindenesetre előtte mindenképp egyeztess vele telefonon, vagy e-mailban...esetleg FB-on!

Előzmény: Mendoza (395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!