Keresés

Részletes keresés

agicza Creative Commons License 2011.11.01 0 0 4173

...pár lépéssel arrébb... (pff...most már tényleg meg kellene tanulnom tiszteségesen gépelni)

agicza Creative Commons License 2011.11.01 0 0 4172

"volt olyan, hogy a fönt +1 volt, lent meg már keményre voltak fagyva a fátyolfóliák."

 

Ugyanez pepitában: kis tó a terasznál még fodrozódó vízzel, ápr lépéssal arréb megmintegy 70 cm-rel lejjebb a nagyon már jég - és nem hártya, hanem összeállva, patakparton persze dér vastagon... És mindez 80 méteren belül.

Előzmény: CBNora (4171)
CBNora Creative Commons License 2011.11.01 0 0 4171

Nem érdemes, nem fagyérzékenyek. Nem is szivesen piszkálom most a komoszthalmot, irdatlan kupccá nőtt, tele a teteje laza növénymaradványokkal, csak szétdőlne. És a kert leghidegebb részén van.

Nincs a pataknál hőmérőnk, de volt olyan, hogy a fönt +1 volt, lent meg már keményre voltak fagyva a fátyolfóliák. Az meg nem egy pillanat alatt meg végbe, fagyhatott már egy ideje ott lent.

Előzmény: agicza (4168)
Kiskertész Creative Commons License 2011.11.01 0 0 4170

Majd az időjárás eldönti, hogy meddig marad. Ha megfagynak a tökök, és utána meg felengednek, lehet, hogy kifolynak a cserépből :)

Előzmény: agicza (4145)
Kiskertész Creative Commons License 2011.11.01 0 0 4169

Akkor tudod, miről beszélek. Az építkezéskor, amikor a férjem ásta a szikkasztó gödröt, váltott réselővel csináltam mert a termőréteg alatt homokkő van. A veteményes-gyümölcsös kertnek van olyan része, ahol a sokéves körtefa bonsait maradt, mert a gyökere nem tudott a kőréteg miatt lemenni. Az első kutyánk, amikor elpusztult, a Jancsi a kert legvégében akarta eltemetni, de nem bírt 2 ásónyom mélyre leásni. Lent kő, fent meg agyag. Igazán semmi gond nincs a megművelésével ;)

Előzmény: agicza (4149)
agicza Creative Commons License 2011.11.01 0 0 4168

"besüllyesztem a dáliák helyére. Lehet, hogy a többi cserepeset is, legalább nem lomolnak télen a betonon."

 

Vagy a komposztba, az talán még melegebben is tartja (Iditől lestem el még évekkel ezelőtt, lenne benne ráció...:-))

 

(Mondjuk, az tanulságos lenne nálatok is, kipakolni egy hőmérőt a patak felőli végébe is, igen kíváncsi lennék a telek két vége közötti eltérésre... )

Előzmény: CBNora (4165)
sameria25 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4167

Háát, dehogynem.  :-)))

Előzmény: Kiskertész (4166)
Kiskertész Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4166

Hát Ti aztán nem tököltök. Vetettetek bőven :))

Előzmény: CBNora (4136)
CBNora Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4165

Nem, nekem helyben jobban megy a tervezés. Bent filózok, nyomaszt a kérdés, aztán kint körülnézek, odapróbálom a növényt és meg is van. Ha olyan napom van, megvan hamar, ha nem, hozzá se kezdek.

A Berberisekért nem is aggódom, csak távlatilag nem fognak cserépben elférni. Van két cserepes Black Lace is, még várják méltó gazdájukat, azokat se féltem. És ott van még a Tradescant dugvány, azt besüllyesztem a dáliák helyére. Lehet, hogy a többi cserepeset is, legalább nem lomolnak télen a betonon.

Előzmény: agicza (4163)
CBNora Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4164

Tényleg pepók, az én tarkáim is. Azt hiszem, a dísztökök között van olyan is, ami keserű. A turbántök viszont maxima és ehető, néha azt is árulják dísztöknek.

Előzmény: agicza (4162)
agicza Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4163

A Berberisekért valóban felelsleges lenne aggódni, nem hinném, hogy akár a cserépben, teljesen átfagyott gyökérzettel ne bírnák ki a telet... 

 

" gyakorlatilag az úton van a diófa mögött.

Nem nagy meló, csak gondolkodni kell előtte, az nehéz."

 

Először odabent eldönti az ember, aztán kimegy a kertbe kiásni, különben ott helyben nekikezdeni filózni azon, hogy hova is kerüljön, annak mindig az a vége, hogy marad ott, ahol volt... ;-))

Előzmény: CBNora (4155)
agicza Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4162

"Félbevágni viszont nehéz, nagyon kemény a héja."

 

Pont most olvastam témába vágót: http://index.hu/tudomany/2011/10/31/halloweeni_tokok/

"Az apró, tarka virágbolti dísztökök is C. pepók: ezek teljesen érett darabok, és étkezési helyett maximum önvédelmi célra alkalmasak, a dekorációs mellett."

 

Szerinted?

Előzmény: CBNora (4158)
CBNora Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4161

Gyere!

Előzmény: ZsuR (4160)
ZsuR Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4160

Johetek hozzad csaladtagnak?  Szeretek fozni! :))

 

Szseretem a rizottot is veluk... 

 

Hat nem konnyu felbevagni, az biztos... de ha megvan, onnan mar egyszeru oket fozni.

Szeretem parolni, es kikaparni a belsejet.

A sonkat aranylag konnyu hamozni, igy azt szoktam leginkabb venni.

 

http://stacienaczelnik.hubpages.com/hub/How-to-Cook-Fresh-Pumpkin

Előzmény: CBNora (4159)
CBNora Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4159

Egyébként jó ötletet adtál, így valószínűleg a férjem is szívesen megenné. Még rétesen gondolkodom, a tökhúst keverni túróval, kis tejszínnel, mazsolával és úgy tölteléknek. Ezt is ki kellene próbálni, csak sajnos szívesebben termelek, mint főzök. Kellene még egy családtag, aki mindent megfőz. Enni már megint szeretek.

Előzmény: ZsuR (4156)
CBNora Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4158

Pont ilyen nincs, de a kis tarkák között van hasonló bordás, csak hosszúkás, sárgás és csíkos. Annak is ilyen sárga húsa van. Elég rostos, de jóízű. Azt el lehetne hasonlóan készíteni, csak hosszában kell félbevágni. Én a mikróban szoktam puhítani, ha keveset készítek, hamarabb megvan és kevesebb áram fogy (villanysütőnk van).

Félbevágni viszont nehéz, nagyon kemény a héja.

Előzmény: ZsuR (4156)
ZsuR Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4157
Előzmény: ZsuR (4156)
ZsuR Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4156

Van acorn-od?  Szoktam sutni a kicsiket, mert nekunk boven eleg...

Halaadaskor meg kulonosen kedvelem :)).  Lehet iden sonkat fogok sutni a toltelekkel... Kicsit elosutom a tokot es bele a tolteleket.  Mutatos is, finom is.

 

Előzmény: CBNora (4141)
CBNora Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4155

Ott van még a 25 Heuchera magonc, + egy Heucherellát vettem, a Rodgersia, egy magas termetű Pennisetum (megvan a helye), egy Clematis heracleifolia magonc (abból jó lenne több is, de csak egy lett, magom meg nincs több), egy kis Asarum europeum, más talán nincs. A borbolya magoncok maradnak még cserépben, azokkal nem tudok mit kezdeni. Van még egy szép Amelanchier alnifolia magonc helyben, rossz helyen, azzal még nem tudom, mi legyen. Szép, egészséges, csak gyakorlatilag az úton van a diófa mögött.

Nem nagy meló, csak gondolkodni kell előtte, az nehéz.

Előzmény: agicza (4153)
CBNora Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4154

Hát nem halunk éhen, az biztos. Talán ha mást nem ennénk akkor sem. De szencsére azért termett még ez-az.

Előzmény: agicza (4152)
agicza Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4153

Ezen kívül lesz még valamilyen ki- és/vagy átültetés idén?

Előzmény: CBNora (4151)
agicza Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4152

"most az 5-6 talicskányi pluszban jött hozzá."

 

Huh, azt hittem, én naív, hogy a fotón az összes látható... ~8-D Enniyvel az egész utcát fel lehetne lampionozni! :-))

 

Kis falunkban legalábbis évente megrendezik a Tökvilág Fesztivált egy-egy őszi hétvégén, olyankor a főtértől a Duna-partig minden ki van dekorálva: a helyi hobbiboltos csinálja, ütős szokott lenni a látvány, különösen turistacsalogatónak... :-D

Előzmény: CBNora (4146)
CBNora Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4151

A Chasmanthiumokat nem oda szánom, úgy tudom, az vízigényesebb. Most a fólia mellé, talán elé és a diófa mögé a Hosták közé gondoltam, aztán majd kirakosgatom őket és meglátom.

Előzmény: agicza (4150)
agicza Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4150

Sztem a Chasmanthiumok után már nem fog hiányozni, bár egy próbát végülis megérne, valami tányéros színes mellé, mondjuk az Achilleák vagy egy-egy Sedum-folt közé...

Előzmény: CBNora (4147)
agicza Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4149

"A férjem szokta is mondani, hogy náluk Debrecenben lapáttal is lehetett ásni, itt meg réselő kell hozzá."

 

Khmmm... Az előkert több pontján csákánnyal ástuk az ültetőgödröket... ~8-D

Előzmény: Kiskertész (4133)
agicza Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4148

"amikor mar a tavaszi viragzas elmulik a fakon, akkor elkezdi. Tavasszal a legkesobben eled fel..."

 

Itt meg a Lagerstroemia tipikus augusztus végi virágzó, ha nem későbbi, de az őszi színei azok már csak a plusz ráadás...

 

"Nem tortuk le, Papus betekerte duct tape-el"

 

Szigszalag valóban jó szolgálatot tesz néhanap (próbáltam már), úgyhogy Papus megint nagyot alkotott... :-P

Előzmény: ZsuR (4132)
CBNora Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4147

Gondoltam már rá, hogy kellene Brizát is szerezni, az jó lenne a diófa előtti ágyásba helykitöltőnek. Csak mediát, az nem olyan látványos, mint a maxima, de évelő.

Előzmény: agicza (4144)
CBNora Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4146

Hát ezt nehéz lesz megenni, kell majd segítség hozzá. Máskor is több szokott teremni, mint amennyit megeszünk, most az 5-6 talicskányi pluszban jött hozzá.

A garázsban tárolom, ott áll el legjobban. A melléképület túl hideg és párás, a patkányok már csak hab a tortán.

Nem tudom, dekor lesz-e, nem hiszem, a lopótökök még mindig ott lógnak a lépcsőn. Az óltető alá aggattam fel néhányat a színesekből.

Előzmény: agicza (4143)
agicza Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4145

Csinos kis dísz lett belőle, jól eljátszadozhattál vele. :-))) Karácsony előttig, gondolom, ez marad is?

Előzmény: Kiskertész (4134)
agicza Creative Commons License 2011.10.31 0 0 4144

Földben viszont a Chasmanthium tökéletesen áttelel, valami olyan helyet javasolnék, ahol hátulról kapja a fényt, de mindenképpen átlátható marad, mert a kalászai úgy érvényesülnek a legjobban. A Brizánál annyival jobb, hogy ez stabilan minden évben visszajön, nem kell a vetésével évente bajlódni újra meg újra.

Előzmény: CBNora (4139)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!