Keresés

Részletes keresés

BigBlue84 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 41

Üdv!

 

Rengeteg fegyveres topikot olvastam már és enyhén szólva is felháborít a dolog, hogy a saját honfitársaim annyira lenézik a magyar embert, hogy a magyar csak azért mert magyar nem alkalmas a lőfegyvertartásra!

 

MIÉRT MI ALSÓBB RENDŰEK VAGYUNK??? Mint a szlovákok, bulgárok, olaszok illetve a többi EU országok lakói.

Ezekben az országokban a polgárok tarthatnak lőfegyvert önvédelemre, sportból hobbiból! NINCS SEMMI PROBLÉMA VELE! Miért pont itt lenne?

Ráadásul ahol engedéllyezve van ott vissza is esett a bűnözés, ennek ellenére és minden józan észt félredobva ebben a témában az emberek többsége csak egyetlen szót ismer NEM!

Miért?

mastersergeant Creative Commons License 2009.06.03 0 0 40

Egyáltalán nem "sírtam"! Nekem ott volt a szolgálati fegyverem, amivel meg voltam max. elégedve! Nem kellett szoli után leadnom, azt elvihettem haza! A pók egészen beszőtte a fakkomat a fegyverszobában! :-)

Most az alapkérdés teljesen más! Miért nem tarthatunk fegyvert otthon, mindenféle egyesületi tagság nélkül? Megválaszolom: Mert az a xarfaxu politikai elitnek még mindíg "hasmenése van" a fegyverek hallatán!!! Pártállástól függetlenül! Egyszerűbb azt mondani, hogy azért mert csak, NEM!  

Igaz nálunk megvehetem az elöltöltős csúzlit, de csak nézegethetem díszként mint magánember. Csappantyút, lőport már nem birtokolhatok. (Tán azt hiszik, hogy a "megélhetési bodzaszedőt" ezzel puffantom le? Inkább gumissal jól mellbepattintom! Úgy még élvezetesebb is! :-) Átmegyek Szlovákiába és egycsapásra minden megváltozik! Még sincs vendetta nap mint nap!

Előzmény: Kavics78 (38)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 39

En + 25m +  .44cal R&S revolver! Lesz ez meg jobb is!! :-D

5.31.2009 Pecs V.L.k.

 

Celtabla
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 38

Szia!

"Nálunk egy szaros 0.22-es fegyver megszerzését is olyan procedúra előzi meg, hogy azt nem is tudod elképzelni!" - Ez azert nem teljesen igaz!

Aki akar az tud maganak szerezni legalisan! De aki turelmetlen az inkabb ne tartson fegyvert!

Ja, hogy ehhez loterre kell jarni es nem lehet vele utcan paradezni? Hat igen! De a normalis embernel a fegyver az nem fallikus kompenzacio!

Nem beszelve pl. az eloltoltos fegyverekrol, azok teljesen szabadon tarthatoak!

Ezekkel aztan tenyleg meg lehet tanulni a loveszet csinjat-binjat!

"Én a foglalkozásom folytán tarthattam volna önvédelmi fegyvert, de nem éltem vele." - Akkor meg nem ertem miert sirsz! Kivetelezett helyzetben voltal megse tudtad kihasznalni!

Előzmény: mastersergeant (37)
mastersergeant Creative Commons License 2009.06.03 0 0 37

Hello!

Milyen fegyvereim vanak? Csak légfegyverek, semmi más. Nálunk egy szaros 0.22-es fegyver megszerzését is olyan procedúra előzi meg, hogy azt nem is tudod elképzelni! Az önvédelmi célból tartott pisztolyról, revolverről nem is álmodhat a mezei Magyar állampolgár! Elméletben lehetséges, de gyakorlatban sajnos lehetetlen.

Én a foglalkozásom folytán tarthattam volna önvédelmi fegyvert, de nem éltem vele. Elég volt nekem a szolgálati fegyverem is, melyet haza is vihettem.

A képek jöhetnek! Kiváncsi vagyok.

Üdv: MS

Előzmény: BolondKartyas (36)
BolondKartyas Creative Commons License 2009.06.03 0 0 36

Sajnos én nem jól beszélni angol

Ahogyan beszelsz, az nem szamit, amit ertessz az szamit.

 

Nem kell ez sergeant, meg az Orosznyelv ismerete sem tessz teged kissebe, sot!

En banom hogy nem tanultam meg tobbet belole.

Ha NY-ban jarsz (Brooklyn NYC) kifelyezetten jol jon! (Mar 2 evek ota nem elek arrafele)

Na de ne ez legyen a tema.

Mindha a fegyverekrol kezdtunk volna beszelgetni.

Fojtassuk ott.

Milyen puskaid, pisztojaid vannak, mivel szeretsz loni a legjobban?

Az en kedvencem egy 1886-os .22short pump gun

De ha akarod, kepeket is fel tudok tenni?!

 

 

Előzmény: mastersergeant (34)
mastersergeant Creative Commons License 2009.06.02 0 0 35
Na ezt is olvastam valahol és valamikor...! Most a média akart akkor nagyot mondani vagy tényleg igaz a történet. Úgy emlékszem az egyik állam kisvárosának polgármestere adta ki ezt a helyi rendeletet. Utalva az általad felvetett, esetleges "birka" magatartásra a helyi polgárok vonatkozásában.
Előzmény: Kavics78 (25)
mastersergeant Creative Commons License 2009.06.02 0 0 34
"Sajnos én nem jól beszélni angol"! :-( Pár szót ismerek, de engem még az orosz nyelv nem ismerete (szeretete) miatt osztályoztak igencsak negatívan... De azért jöhetnek az infók! Megköszönöm! (Van haverom aki majd pontosan fordít nekem.) Vermont? Valami dereng az emlékeim szerint. De géppuskát is??? Úgy tudom az USA-ban csak félautomatára (semi automat) butítva lehet csak sorozatlövőt vásárolni. Vagy változott azóta valami?
Előzmény: BolondKartyas (24)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 33

Par eve olvastam valahol ezt a sztorit, allitolag valami 5 dollaros tetelt (vagy valami hasonlo) kellet becsengetni annak akinek a haztartasaban nem figyelt fegyver!

"

Te csak maskepen ertelmezel szavakat mint en." -En ertettem, hogy mire akarsz kilyukadni csak arra szerettem volna felhivni a szives figyelmedet, hogy magyarorszagon az adott szot nem abban az ertelemben hasznaljuk!

 

"En 1972 ota elek itt" -Jo neked! :-D

Előzmény: BolondKartyas (32)
BolondKartyas Creative Commons License 2009.06.02 0 0 32

Nem sertodtem meg!

Te csak maskepen ertelmezel szavakat mint en.

De tenyleg? Hol halottad azt az adozast a fegyvertelen emberek elen.

En 1972 ota elek itt, es meg csak egy hintest sem halottam rola, de ha igazad van... en leszek az elso aki tuntetni megy ellene.

 

 

Előzmény: Kavics78 (30)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 31

Nem roszbol irtam csak hat ez igy van!

En ertem, hogy mit akartal irni!

Előzmény: BolondKartyas (27)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 30
Nyugi van! Nem kell besertodni! :-)
Előzmény: BolondKartyas (28)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 29
Na, ebbe bele se gondoltam! Meg evekkel ezelott olvastam valami ilyesmit!
Előzmény: BolondKartyas (28)
BolondKartyas Creative Commons License 2009.06.02 0 0 28

Tudtommal van olyan varos ahol adot vetnek ki azokra akiknek nincs fegyveruk (onvedelmi)!

 

Oh Istenem! Honnan szeded a (Tudtommal) dolgaidat?

Szerintem hallomasbol irsz, fogalmad sincs a USA alkotmanyarol!

Ha lenne ilyen varos (varom, hogy megnevezd azokat) mar tobb szaz millio$-ra lenne perelve diszkriminacio miatt!

 

 

Előzmény: Kavics78 (25)
BolondKartyas Creative Commons License 2009.06.02 0 0 27

honoralja = Tiszteletben tartja! Elismeri!

1 a: good name or public esteem : reputation b: a showing of usually merited respect : recognition

 

http://www.merriam-webster.com/dictionary/honor

 

Persze ez nem jelenti azt hogy magyarul nem maskepen ertelmezik...

 

 

 

 

Előzmény: Kavics78 (26)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 26

"A masik, 40 allam honoralja a fegyvertartasi engedejed" - Ez magyarul egesz mast jelent am mint amit ki akartal fejezni!

Nalunk a honoralas valamifele jutalmazast, anyagi ellentetelezest jelent!

Te pedig azt akartad mondani, hogy a masik X-allam tiszteletben tartja az YN-allamban kiallitott fegyvertartasit/fegyverviselesi engedelyt!

 

Előzmény: BolondKartyas (24)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 25

Vermont! Ez az!

De mintha meg lenne mas is!

Tudtommal van olyan varos ahol adot vetnek ki azokra akiknek nincs fegyveruk (onvedelmi)!

Mivel vedtelensegukkel veszelyeztetik a testi epseguket, es a kozossegnek kell oket megvedeni! Asszem az utolso 15 evben 1 gyilkossag volt ott, az is konyhakessel!

Előzmény: BolondKartyas (24)
BolondKartyas Creative Commons License 2009.06.02 0 0 24

Sergeant!

Nekem van egy peldam, (persze igazad van Texas Nagyon liberalis) es az Vermont!

Az egyetlen allam ahol csak azt kell bizonyitanod, hogy allampolgar vagy aztan olyan fegyvert veszel (engedejek nelkul) amilyet akarsz beleerve geppuskat is. MINDEN PAPIR KITOLTESE NELKUL!

A masik, 40 allam honoralja a fegyvertartasi engedejed, akarhol is kaptad, de az allamonkent valtozik, hogy mikor, es hol viselheted.

Pl; Florida nem engedi a barokban a fegyverviselest, (egyetertek) Texsas-ban engedik, DE lathatoan kell viselni

Erdekes dolgok ezek.

Ha nem sertelek meg? Beszelsz angolul?

Mert ha igen tudok kuldeni erdekes infokat.

 

 

Előzmény: mastersergeant (22)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 23

Passz! De biztos hogy van, nem jaratom a kalibert mert ami erdekel az mashonnan osszeszedem.

Ha majd erdekelni fog akkor utannajarok!

mastersergeant Creative Commons License 2009.06.02 0 0 22
Akkor olvass bele az ehavi Kaliberbe! Szerintem nem lehet ennél egyszerübben fegyvert vásárolni. Felvetésedre példa?
Előzmény: Kavics78 (21)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 21

Fura, hogy fegyvertartas ugyben mindenki texas-al jon elo!

Egy rakas allamban sokkal liberalisabbak a fegyvertorvenyek (tudtommal)!

Előzmény: mastersergeant (18)
mastersergeant Creative Commons License 2009.06.02 0 0 20
Ha már nálatok az Alkotmányban is rögzítették a fegyverhez való alanyi jogot, akkor szerencsétek van! A hozzákapcsolódó törvények, jogszabályok lehetővé teszik, hogy ha kell alkalmazhatsz fegyvert az életed és az otthonod (home defence) védelmében! Ez a nem mindegy!!!
Előzmény: BolondKartyas (19)
BolondKartyas Creative Commons License 2009.06.02 0 0 19

Sergeant!

Nem elek Texsas-ban, Floridaban elek, ahol minden puskam, pistolyom, bezarva tartok egy safe-ben (bar nincs gyerek a kornyeken) kiveve a Beretta pistojt amit onvedelembol alandoan magamnal hordok.

Igen igazad van, a fegyver feleloseggel jar, en sem adnak fegyvert meg a "nehany buntetlen ember" kezeben sem, mert nem alkamasak ra!

Dehat itt van egy olyan, hogy az alkotmany masodik paragrafusa, es az lehetove teszi.

 

 

Előzmény: mastersergeant (18)
mastersergeant Creative Commons License 2009.06.01 0 0 18
Sajnos Magyarország nem Texas állam, példának okáért! Ahol bemégy a boltba és ha nem vagy büntetlen előéletű, bevásárolsz igényeid szerint. Az amerikai polgárok jó része így vehet fegyvert, akár ön akár a lakásának védelmére. A kezdetektől fogva ez így működött és frankón működik is! Amikor gyerekkoromban suttyomban lövöldöztünk légpuskával, addig a Joe gyerek 22-es automata Remingtonnal plinkelgetett. Ott már gyerekként megtanulja kezelni a fegyvert és főleg tisztelni! (Ha valamit elzárok a gyerek elöl, addig hajtja a dolgot és megszerzi. Na abból nem sok minden jó szokott kisülni!) A világháború elött liberálisak voltak a fegyvertörvényeink. A keleti tömbhöz való önkéntes??? csatlakozással eluralkodott a paranoia. Féltették hatalmukat a hatalom birtokosai. Fegyvert csak a pártállamhoz hű, elkötelezett elvtársak tarthattak. Ebbe a kategóriába nem fért bele az egyszerű állampolgár. A rendszerváltozás ezügyben máig nem történt. A mindenkori hatalom birtokosainak így a legegyszerűbb. Hülyének, balfaxnak nézni minket!!! :-(   
Előzmény: BolondKartyas (17)
BolondKartyas Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17

Na most, hogy tulvagyunk a helyesirasi kioktatason, az egy vagy ket uveg sor elfogyasztason.

Talan beszelhetnenk az IGAZI fegyverek rol is.

Az en velemenyem szerint, egy felfegyverzett lakossag nagyon udvarias, es tisztelettudo!

Ahol en elek minden buntetlen ember legyen az barmilyen szinu viselhet fegyvert, es erdekes modon a bunozes a legalacsonyabb szinten van. LA, NYC ahol a legszigorubb a fegyvertiltas, na ott a legmagasabb a fegyverrel elkovetett bunozes.

En meg nemhalottam olyan bunozorol akit a fegyvertartasi torvenyek megakadajoztak volna abban, hogy fegyvert szerezzen!
Tehat miert ne legyen meg nekem is az esejem, hogy megvedjem magam?

 

 

BolondKartyas Creative Commons License 2009.05.29 0 0 16

A szonda kimutatja (kb2-3ezrelek)

Ne erts felre, en nem partolom az ittas vezetoket, de had nelegyen man bun egy uveg sor elfogyasztasa az ebedem utan.

 

 

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 15
Szerintem tudod, hogy nem erről van szó.
(Egyébként még sosem hallottam olyanról, akit alkoholos szájvíz miatt megbírságoltak volna.)
Előzmény: BolondKartyas (10)
mcpie Creative Commons License 2009.05.28 0 0 14
Inkább kisérjen két rendőr, mint egy pap ballagjon utánam! ;)
Előzmény: BolondKartyas (13)
BolondKartyas Creative Commons License 2009.05.27 0 0 13

Nehany kivetellel!

Nem ertik azt, a fegyver feleloseggel jar!

Mint ahogyan irtam, ketszer hasznaltam a fegyvert az eletem, felesegem, vedelmere, mind a ket eset 6 honapos birosagi idobe telett.

 

 

mastersergeant Creative Commons License 2009.05.27 0 0 12

Az utolsó mondatom végén volt egy ilyen jel: :-) Én csak eljátszadoztam a gondolattal, mi lenne ha... :-DDD Mert a fegyverhasználathoz igencsak erős lelkierő kell! Mégis csak kiolthatok egy életet, mégha az egy X5-el gyüjtögető "bodzaszedőé" is. Inkább nagy bátran gumival mellbepattintani vagy egy tele forgónyi peppert a pofájába! :-) 

Bár a Magyar ember inkább csülökre megy. Ha megakad késsel folytatja, vagy kisbaltával. Tutibb az élvezet, mint egyszerűen csak fejbehúzni.

 

Előzmény: mcpie (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!