Keresés

Részletes keresés

atrego Creative Commons License 2017.06.02 0 0 22348

Meglámpáztam őket,mind él.Ez szerencsés gebasz volt

Előzmény: Ladybee (22347)
Ladybee Creative Commons License 2017.06.01 0 0 22347

Én ezért használok egy időzítőt, ami hangosan csipog, amikor letelt az idő ! :-) Tényleg nem lesz bajuk, ugye az önhő is játszik.

Előzmény: atrego (22344)
atrego Creative Commons License 2017.06.01 0 0 22346

köszi

Előzmény: Chik Fan (22345)
Chik Fan Creative Commons License 2017.06.01 0 0 22345

Szia!

Ha nem hűlt le a tojásbelső 24 fok alá, semmi bajuk nem lesz.
Tedd vissza a tetőt minél hamarabb.

Előzmény: atrego (22344)
atrego Creative Commons License 2017.06.01 0 0 22344

szerintetek kuka az az  50 tojás,amire  forgatásnál elfelejtettem  visszatenni   3   órán  keresztül a keltető  tetejét?

a  helyiségben 24 fok van.még 5 nap lett  volna  a   kelésig....

Bakter1234 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 22343

Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszod.

 

Jövőhéten majd jelentkezem, és beszámolok az eredményekről.

Előzmény: Chik Fan (22341)
Chik Fan Creative Commons License 2017.05.30 0 0 22342

Víziszárnyasok esetében lehet, sőt kell is a tojásokat permetezni.
Csak a tyúkfélék kelésekor ellenzem, - de akkor nagyon - a "locsolkodást"!

Előzmény: Chik Fan (22341)
Chik Fan Creative Commons License 2017.05.30 0 0 22341

Szia!

Általános "ökölszabály", hogy a tömeges pattogzás megindulásáig kell hűteni.
Tehát ha az aktuális hűtés idejéig csak 1-2 csibe vágott még ki, hűteni kell, de rendkívül óvatosan, ügyelve a túlhűtésre! A túlhűtést ilyenkor már rosszul tolerálják.
A továbbiakban nagyon oda kell figyelni a kelésben lévő csibék túlmelegedésére. Ugyanis ilyenkor a felfokozott izommunkával nagy hő is keletkezik. Vissza kell venni a termosztátot 37.0 0, vagy ha szükséges picit még az alá. Ki kell nyitni az összes szellőzőnyílást, viszont meg kell emelni a páraszintet (a tyúkfélék esetén) 70-75%-ra.  Ilyenkor a szellőzőnyílás növelése miatt még nehezebb elérni a kellő páraszintet. Segíthet a pára visszapótlásában a párologtató felület növelése, illetve az ajtónyitás után, a visszazárás előtti permetezés.
Itt is sokat olvasom, hogy ilyenkor bőszen permetezik, sőt locsolják a tojásokat.
A véleményem szerint ez teljesen fölösleges, természetellenes, és emiatt akár káros is lehet!

A kotlók sem locsolgatják keléskor a tojásokat!
Én csak a keltető felületét permetezem, de azt is csak annyira, hogy a kellő páraszint gyorsan vissza tudjon állni a megfelelő szintre. A varázsszó tehát a MEGFELELŐ! Ne legyen se több, se kevesebb az előírttól.
A kelésben lévő csibék hűtésén javíthat esetleg a légkeverés fokozása. Ha mód van rá, mert pl. eddig csökkentett fordulaton járt(ak) a ventilátor(ok) , most mehet(nek) teljes "gőzzel".
Az egész keltető túlmelegedését jelezheti, ha leáll a fűtés, ám ennek ellenére magasabb az aktuális hőmérséklet, mint a beállított.
Speciális tapintóhőmérő nélkül nehéz egy-egy csibe túlmelegedését észrevenni. Esetleg csak utólag tudhatjuk meg abból, hogy a csibe, (már ha nem pusztul el a kelés során) egy fekete, cérnaszerű függeléket "visel" a kloákájából kilógva. Ez biztos jele a túlmelegedésnek.
Tehát legközelebb még nagyobb (több) szellőzőnyílás, vagy (és) fokozottabb légkeverés szükséges.
Hirtelen ennyi.
Sok sikert az első keltetésedhez!

Előzmény: Bakter1234 (22340)
Bakter1234 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 22340

Sziasztok!

 

Életem első keltetése zajlik éppen(tyúk tojás), és nem szeretném elrontani a végét(most szombaton kellene kibújniuk) ezért inkább kérdeznék:

Az utolsó három napon (bújtatási szakasz) kell vagy nem kell hűteni?

Nagyon sok egymásnak ellentmondó leírást találtam, ezért kérdezném tőletek, hogy ti hogy szoktátok csinálni a hűtést a végén?

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

Ladybee Creative Commons License 2017.05.25 0 0 22339

Kuka ? Főzve vissza kell etetni a baromfival !

Előzmény: sunoir (22338)
sunoir Creative Commons License 2017.05.24 0 0 22338

Köszi a választ, akkor kuka, majd legközelebb...

Előzmény: Chik Fan (22337)
Chik Fan Creative Commons License 2017.05.24 0 1 22337

Szia!

Ha beindult a kelés folyamata, majd leállt immár több mint 8 napja, abból nem fog kikelni semmi.
Ha a tyúkocskád csak rövid időre fel-fel melegítette a tojásokat, akkor talán...
De nagyon pici az esély, mert az elmondottakon kívül szerintem már amúgy is túl régiek, a keltetéshez túl "öregek"  a tojások.

Előzmény: sunoir (22336)
sunoir Creative Commons License 2017.05.23 0 0 22336

Sziasztok!

 

Van 20 darab vadfácán, 15 db törpetyúk tojásom. 8 napja egy vödörben vannak, előtte egy kis törpetyúk üldögélt rajtuk, kisebb, nagyobb intenzitással. Ma sikerült szerzenem egy keltetőgépet. Van értelme még berakni őket a gépbe vagy hagyjam?

 

Köszi!

drazse11 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 22335

Köszönöm!

 

Előzmény: Chik Fan (22334)
Chik Fan Creative Commons License 2017.05.17 0 0 22334

Szia!

 

Ha 5 darabot sorba kötsz, ez elviseli a rákapcsolt 230 voltot. Az ötös csoport 48W teljesítménnyel fog fűteni. Ha nagyobb teljesítmény kell, köss össze újabb ötös csoportokat, majd azokat párhuzamosan csatlakoztasd a hálózatra.
Segítségül egy rajz:

 

Előzmény: drazse11 (22333)
drazse11 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 22333

SZia Chik Fan! Légyszives segíts.220ohm 10W-os ellenállásbol mennyit kell sorba kötni keltető géphez? köszi ha válaszolsz!

 

atrego Creative Commons License 2017.05.14 0 0 22332

Csak azért írtam le,mert úgy  látom,még mindig sokmindenkinek van  Ovolux-ja.

Így    ventilátorral szerintem   semmivel  sem   rosszabb,mint  a  többi,a   fogyasztása   pedig   kifejezetten kicsi(35W)

Elkpesztő,milyen   nüansznyi  dolgok  számítanak  a  sikerben...

Egyébként köszönök minden itteni  tanácsot.

Előzmény: Chik Fan (22331)
Chik Fan Creative Commons License 2017.05.13 0 0 22331

Szia!

Köszönöm! Talán mások nevében is mondhatom, köszönjük, hogy megosztottad a tapasztalataidat!


Amelyik Ovolux gépet én átalakítottam, az meglehetősen ütött-kopott volt. Ott nem jelentkezett ilyen probléma.

Valószínűleg valamilyen résen, "partizán módon" be tudott szökni annyi fals levegő, hogy

(az eredeti furatokon cserélődő levegőt mintegy kiegészítve), elég volt a csibéknek.

Előzmény: atrego (22330)
atrego Creative Commons License 2017.05.13 0 1 22330

Tanácsok  Ovolux  tulajdonosoknak és  átépítőknek.

Tapasztalat:Nem   a   keltető/egyébként meglehetősen  primitív/höszabályzójával,nem is  a  páratartalommal  van  a  gond.A   gond   sokkal   banálisabb és  sajnos  elég hosszas  kísérltezéssel,mérgelődéssel    jöttem  rá  a  dolog  nyitjára....

Akármilyen  hőszabályzót,ventilátort tettem  bele,akármilyen  precízen    beállítottam  a   páratartalmat,a  keltető"limitálta"  a  kelő  csirkék  számát......A  pulykák   maradéktalanul  kikeltek  szinte,de  minden  más  madárnál és   főleg a   tyúknál     a  kelés  siralmas   volt.Lassan  rájöttem,hogy  akármennyi   tojást  teszek  bele/hacsak  nem   kevesebbet:)))/mindig   25-30   csibe   kel   ki...Ez  a  keltető  egyszerűen   gyárilag  nem  szellőzik  megfelelően.

A 4  sarkára  4 mm-es  lukakat   fúrtam és   lám......,78   tojásból   78   kikelt......

Valszeg  a  pulykának nincs olyan  oxigénigénye,mint a  csirkének,ezért    keltek  jól   a  kispulykák   és  ugyanezért  a  kacsa.

  Pont az  lett  furcsa,hogy   mindig  szinte   ugyanannyi    kicsirke  kelt  ki,konrollhőmérőzés,páramérés,napi   3  forgatás,miegyebek  ellenére.A   tojások  megindultak,aztán  elhaltak,illetve  nem  tudtak   kikelni,kifejlődtek és   meghaltak

Lady fantasy Creative Commons License 2017.05.09 0 0 22329

Sajna ehhez a sima időrelé nem jó, mert az csak egy adott időben meghúz, vagy elenged, de itt bizonyos beállított időközönként kell egy meghatározható időre bekapcsolni. Ide un. aszimmetrikus ütemjeladó kell, pl. SAIA KOP170J7MWVPN00

Előzmény: efraim77 (22328)
efraim77 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 22328

talán elég időkapcsoló rendeltem egyet meglátjuk.

efraim77 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 22327

ehhez szerintem kell vezérlés, engem is érdekelne. Találtam egy ilyen univerzális változatot:

 

Link

szasza2013 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 22326
Api46 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 22325

Kedves "vidékipupák" ! 

Korábban igérted, hogy küldesz rajzot/fotót a hevederes tojásforgatódról. Ha már elkészült, kérlek oszd meg velünk a részleteket!

Köszönettel :)

Előzmény: vidékipupák (1870)
efraim77 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 22324

Hát igen már ez az utolsó izzós fűtésem de már megvan a ebbe is a fűtő kábel.

Előzmény: Chik Fan (22323)
Chik Fan Creative Commons License 2017.05.05 0 1 22323

...izzós fűtés van es amikor kiég egy izzó átég a relé..

Igen, az izzós fűtési módnak ez is az egyik hátránya.

Talán valamilyen elektronikus, félvezetős technikával ki lehetne ezt védeni, de tartok tőle többe kerülne a lé, mint a hús!
Fűtőkábel, vagy a kerámia ellenállásos fűtés biztosan nem csinál zárlatot, még ha esetleg meg is szakad.

Előzmény: efraim77 (22322)
efraim77 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 22322

Szia, a 230 v os reszre gondoltam. Sajnos ebben meg izzós fűtés van es amikor kiég egy izzó átég a relé 230 v része sajnos...ezt szeretnem vedeni. Ezekszerint ebben is cserelnem kell a futest ami mar uton van...

Előzmény: Chik Fan (22320)
Chik Fan Creative Commons License 2017.05.04 0 0 22321

A kérdésed második felére elfelejtettem válaszolni.
Mindegy melyik ágba kötöd, a lényeg, hogy sorosan iktasd be.

Előzmény: efraim77 (22319)
Chik Fan Creative Commons License 2017.05.04 0 0 22320

Szia!

Nem értem pontosan mit is akarsz.
A szilárdtest relék kisfeszültségű részén 10 mA nagyságrendű áramok folynak. Ide nemigen tudsz kismegszakítót beiktatni, mivel nem létezik ilyen áramerősségre kismegszakító.

A hálózati oldalon lehetne alkalmazni, de szerintem kismegszakítóval, vagy olvadó biztosítékkal nem tudod megvédeni a szilárdtestrelét a zárlattól.

Elvileg a fogyasztó korlátozza az áramkörben folyó áramot. Tehát üzemszerűen nem tud annál nagyobb áram kialakulni, mint amennyit a fogyaszt igényel. Ha a fogyasztó helyett rövidzár kapcsolódik a szilárdtestrelé kimenetére, mire a kismegszakító működésbe lép, a szilárdtestrelé félvezetői rég halottak!
Ettől függetlenül szükség van valamilyen túláram védelemre, és ez lehet akár kismegszakító is, de ez nem fogja zárlati áram esetén üzembiztosan megvédeni a szilárdtestrelét a tönkremeneteltől.
Legjobb módszer, ha gondosan ügyelsz a rövidzárlat veszélyére és nem hagyod hogy előforduljon!

Előzmény: efraim77 (22319)
efraim77 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 22319

Sziasztok, örülök hogy a régi jó baraátok itt vannak még. Régen írtam de olvasgatlak benneteket. :)

Egy olyan triviális kérdésem lenne hogy szilárd testt relé kisfeszültségű részét kismegszakítóval védem a túláram ellen. Kopnak a szakmai emlékeim már de melyik ágba célszerű bekötni? Ahol bejön rá a 240 v vagy a kapcsolt ágára? A lényeg hogy zárlat esetén ne égjen össze mert ez nekem már közvetlen védelem nélkül már volt hogy összeégett.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!