Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

harpi3 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 1897

A Bárdinál találsz :)!

Előzmény: kustora (1896)
kustora Creative Commons License 2017.11.14 0 0 1896

Sziasztok, diesel T30 EGR szelepét hol találom?

Köszi

stify Creative Commons License 2017.11.12 0 0 1895

ELF 5W30..

Előzmény: Pi!B (1894)
Pi!B Creative Commons License 2017.11.11 0 0 1894

Köszönöm az olaj javaslatokat! 😊

csabex09 Creative Commons License 2017.11.10 0 0 1893

Sziasztok. Nem tudjátok véletlenül, hogy egy 2015-ös gyártású X-trail Acenta-hoz honnan tudnék letölteni magyar nyelvű kézikönyvet? Előre is köszönöm.

ent2 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 1892

Nekem már nincs meg, de Total-t használtam végig, ez a gyári ajánlású is.

Előzmény: Pi!B (1890)
harpi3 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 1891

Eneos Premium Hyper 5w-40

Évek óta ezt használom!

Előzmény: Pi!B (1890)
Pi!B Creative Commons License 2017.11.08 0 0 1890

Sziasztok!

 

T30, 2.2-es dieselhez ki milyen olajat használ?

Az 5W30 az oké, de egy egy márkának is több típusa van ami 5W30

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

MaxiTrail Creative Commons License 2017.11.08 0 0 1889

Szia!!Remélem hogy megoldódott a problémád és még követed itt a dolgodat mert nekem ugyan ilyen problémám van a kocsimmal!Nem találtam választ a forumba!!Kérdezném hogy mi volt a probléma?hogy tudták megoldani?Köszönöm előre is!!!

Előzmény: TryckForest (1309)
MaxiTrail Creative Commons License 2017.11.08 0 0 1888

Sziasztok!!!Hozzá jutottam egy 2007-es 2,2 T30-as Nissan X-trail-hez!!Olyan gondom lenne hogy hidegen amíg nem éri el az üzemi hőmérsékletet úgy csattog 1500 felett mind egy traktor!!!De hogy elérte elcsendesül mint egy normál diesel,hangja sincs!!!Erő is van nem is füstöl!!!Mi lehet a baj,ha tudna valaki segíteni akkor azt nagyon megköszönném!!!!Olaj pumpa nem visz fel elég olajat,szar az olaj(azt úgy is lecserélem,híg és nagyon fekete),csapágyas vagy mit kellene kicserélni,megcsináltatni?? Előre is köszönöm......

Dolby67 Creative Commons License 2017.11.08 0 0 1887

Köszönöm a válaszaitokat!

 

Van két napom eldönteni, hogy belevágjak-e? 

Nagyon szép az autó. Természetesen át is lesz vizsgáltatva.

Ha még lenne néhány tanácsotok, hogy mire figyeljek oda, nagyon örülnék.

 

Sziasztok!

Abrash Creative Commons License 2017.11.07 0 0 1886

t30 még nem ment 9 fölé soha.4 ÉVESEN 40E környékén 8,5 volt. (most 250e). gps szerint 140 az auópályám (óra 150), város a szokásos. sokkal több város mint pálya. napi 7 km melóba plusz a mászkálás, azaz nem ideális. asszem sose ado el, max benzinesre cserélem

Előzmény: kdavidajk (1884)
sz Creative Commons License 2017.11.07 0 0 1885
Előzmény: Dolby67 (1882)
kdavidajk Creative Commons License 2017.11.07 0 0 1884

Szia!

 

Nekem 10 éves t31-em van 2.0d motorral (150le), és 8,8 - 9,4 szokott lenni. ebben 75%város és 25% autópálya, légkondival jellemzően. Nyugis (90 körüli) tempónál ennél azért alacsonyabb.

Előzmény: Dolby67 (1882)
Dolby67 Creative Commons License 2017.11.07 0 0 1882

Kedves X-trail-esek!

 

Milyen fogyasztásra számíthatok egy 8-éves t31-es 150 le, 2.0 dci-vel szerelt autótól?

Tudom, hogy ez függ néhány dologtól. Csak egy átlag érték érdekel.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Abrash Creative Commons License 2017.11.06 0 0 1881

mennyire éri meg, hát uyge azt hiszem egyikünk sem az új árán vette. Én féláron 40e-rel. A teljes árát nem érte volna meg, mint közlekedési eszköz, ennyit nagyon is. 

Az én hibáim trehány szervizre visszavezethetőek.

A dci részecskeszűrős hibák meg városi rövid használatra, de ezt nem ismerem közelről

Előzmény: Motoregér62 (1878)
senderdc Creative Commons License 2017.11.06 0 0 1880

Eltekintve a klímás problémámtól nem igazán kell erre költeni. Megy jár zúúúz :D Kötelező szervizeknél esetleg kér olajat néha 1-2 kopó alkatrész, de semmi több. Az 1ik legkevesebbet kellett költeni erre az autóra. Ne tévesszen meg téged ez a sok hiba amit itt olvasol, mert ez mind csak negatívum, akinek nincs baja a kocsival (biztos ők vannak többen) azok nem járnak erre a fórumra :D

Előzmény: Motoregér62 (1878)
senderdc Creative Commons License 2017.11.06 0 0 1879

Nem sértődtem meg, csak egy veterántól konstruktívabb választ vártam volna :D Direkt leíram,h ogy X-trail témában nem vagyok jártas ezért gondoltam, hogy ha valamit nem is jól tudok max kijavítotok és nem cinizmusra hajazó válasz(okat) kapok. Felszereltség: azt nem tudom ki mire használja, mennyire viszi terepre, tekinti igáslónak de szerintem egy nagyon jól összerakott kocsi, és nem épp a szántásba való :P (utalnék itt a teherautó hasonlatra). Minden esetre nekünk ilyen van: https://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/x-trail/nissan_x-trail_2.2_dci_elegance_plus_mod.2005-10285404  Sajnos szervizest nem ismerek a környékünkön ezért próbálkozok itt fórumon hátha valakinek van valami 5lete a klíma működésével kapcsolatban, de ha sikerül megoldanom mindenképp leírom!

 

Üdvvvvvvv

Előzmény: harpi3 (1876)
Motoregér62 Creative Commons License 2017.11.05 0 0 1878

Sziasztok! Akkor most mennyire éri meg ilyen autót venni? Vontatásra használnám, horror öszeg a fentartása?? Visszaolvasva eléggé elbizonytalanodom, hogy ez e a megfelelő autó..

Abrash Creative Commons License 2017.11.05 0 0 1877

"De ha neked máshol kezdődik szóljál" - szerintem TE kötekedtél, a többi tldr

Előzmény: senderdc (1875)
harpi3 Creative Commons License 2017.11.05 0 0 1876

Nem akar itt senki megsérteni,csak egy kis önirónia volt az xtrail miatt.Hiszen valóban egy fapados majdnem teherautóról van szó,és még én sem találkoztam az általad leírt szuper felszereltségű példánnyal!Én azt hittem a csúcs felszereltség a columbia/ami nekem is van/ de ez meg sem közelíti az általad leírtakat!

A hibádra én sem tudok konkrétan válaszolni mert ilyen hibáról még nem is olvastam! Szerintem nem bonyolították túl a vezérlést hiszen az egész autó nem egy túlelektronikázott gép! /Szerencsére!!!!/ Sok sikert a megoldáshoz! Várjuk a megoldást!

Előzmény: senderdc (1875)
senderdc Creative Commons License 2017.11.05 -1 0 1875

Nem a bőrülés és rossz kapcsoló függ össze, hanem az, és ez volt az alap kérdésem is, hogy az X-trailben van-e olyan központi elektronika/feldolgozó modul, ami a komfort funkciókat 1ben dolgozza fel (klímavezérlés ülések kapcsolók belső világíts stb... azaz komfortmodul) vagy X-trail esetében ezek teljesen elkülönülnek, esetleg van valami külön klíma vezérlő elektronika ami feldolgozza a kapott beállításokat és azok alapján működteti a lamellákat, szabályozza a hőfokot, ventilátort VAAAGY minden kapcsoló saját maga működteti a hozzá tartozó funkciót (bár ezt annyiból kétlem, hogy szerintem a hőfokszabályzó csak egy sima potméternek tűnik)...

 

Neten (miután feltettem a kérdésem pl ezt találtam) https://www.proxyparts.com/car-parts-stock/information/make/nissan/model/x-trail/part/comfort-module/partid/5186582/

Mivel fenntartásokkal kezelek sok mindent amit a neten találok és gondoltam itt vannak hozzáértőbb személyek azért írtam ide, hogy itt választ kapjak a kérdésemre. (pl lehet, hogy a fenti linken található egység megnevezése nem teljesen fedi a valóságot és ez PL egy ECU vagy egy központi zár vezérlő stb)

 

Bár nem ismerlek és ezért nagyon nem is akarok véleményt alkotni rólad, de feltételezem azt, hogy ha segíteni szerettél volna nem ilyen "kötekedő" válaszokat kaptam volna... Látom veterán tag vagy így biztos értesz is ahhoz amit írsz és biztos sok embernek segítettél már, de egy ilyen "rangú" és "segítő szándékú" felhasználótól ha van benne jó indulat kb ilyet vártam volna:

"Nem, ebben a kocsiban nincs komfort modul, a fűtés elektronikát maga a kapcsolóba épített elektronika szabályozza így a te problémád valószínű megoldódik ha kicseréled a kapcsolót.... VAGY, igen van egy külön vezérlő modul amit XY helyen találsz a kocsiban érdemes megnézni, hogy nem halt-e be... EZEK példa mondatok, remélem most nem ebbe kötsz bele....

 

Azért KÖSZÖNÖM, hogy "válaszoltál", bár sajnos a problémámon ez nem segít, és közelebb sem jutottam a kérdésem/problémám megoldásához.

Előzmény: Abrash (1874)
Abrash Creative Commons License 2017.11.05 0 0 1874

bőrkomfort és rossz kapcsoló, értem. Hát lehet a passatban ezek összefüggenek :) a ziksztrél esetében ezek független fogalmak

Előzmény: senderdc (1873)
senderdc Creative Commons License 2017.11.05 0 0 1873

Bőr ülés, ülésfűtés elektromosan állítható ülések, multikormány stb egy 2004es "autónál" sztem már komfortos! :) De ha neked máshol kezdődik szóljál... Van egy passatom is 2001es abba is van komfort modul pedig annak nem állítható elektrmosan az ülése de az is félbőr + ülésfűtés, multikormány stb... Nissant egyáltalán nem ismerem és abban a megoldásokat ezért kérdezősködök itt :)

Előzmény: Abrash (1872)
Abrash Creative Commons License 2017.11.05 0 0 1872

mi az a komfort modul? ez nem egy komfortos kocsi!

 

:)

Előzmény: senderdc (1871)
senderdc Creative Commons License 2017.11.04 0 0 1871

Sziasztok!

 

2004es 2.2es X-trailben a klíma hőfokszabályzó csak 2 állásban kapcsol. 18 fokos álláson teljesen nyitva van (ahogy kell) de 1 forgatásra már teljesen elzárja a külső levegőt és csak a radiátor meleget áramoltatja be... Többi kapcsolásra már semmi mert végállásban van a lamella. Ez kapcsoló hiba vagy ezekben az autókban is van komfort modul...? Ha van komfort modul és ez okozza merre keressem a kocsiban?

 

Köszönöm a válaszolat!!!

stify Creative Commons License 2017.11.03 0 0 1870

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy utólag lehet-e tempomatot szerelni az autóba? Vagy csak amibe gyárilag is volt már?

Köszönöm! (T30 2005 2,2 dCi)

harpi3 Creative Commons License 2017.11.03 0 0 1869

O.K. de a lánc hiba miatt nem füstöl!

Előzmény: Pi!B (1868)
Pi!B Creative Commons License 2017.11.02 0 0 1868

Szia!

 

A teljes vezérlés alatt a "kis láncot" is érted?

Nekem az jelentkezett először. (egy hónapra rá a másik is :() Bemelegedett motornál kb 1800-tól 2000-ig.

Kocsival szemben állva az a motor jobb oldalán található. Szerencsére annak a cseréjéhez nem kell a motort kivenni :)

 

Csak egy tipp

Előzmény: harpi3 (1867)
harpi3 Creative Commons License 2017.11.02 0 0 1867

 Ez szívás!!!!! Én a Turbó körül keresgélnék! Alacsony fordulaton már nem működik!?

Előzmény: facskojozsef (1866)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!