Szia!!Remélem hogy megoldódott a problémád és még követed itt a dolgodat mert nekem ugyan ilyen problémám van a kocsimmal!Nem találtam választ a forumba!!Kérdezném hogy mi volt a probléma?hogy tudták megoldani?Köszönöm előre is!!!
Sziasztok!!!Hozzá jutottam egy 2007-es 2,2 T30-as Nissan X-trail-hez!!Olyan gondom lenne hogy hidegen amíg nem éri el az üzemi hőmérsékletet úgy csattog 1500 felett mind egy traktor!!!De hogy elérte elcsendesül mint egy normál diesel,hangja sincs!!!Erő is van nem is füstöl!!!Mi lehet a baj,ha tudna valaki segíteni akkor azt nagyon megköszönném!!!!Olaj pumpa nem visz fel elég olajat,szar az olaj(azt úgy is lecserélem,híg és nagyon fekete),csapágyas vagy mit kellene kicserélni,megcsináltatni?? Előre is köszönöm......
t30 még nem ment 9 fölé soha.4 ÉVESEN 40E környékén 8,5 volt. (most 250e). gps szerint 140 az auópályám (óra 150), város a szokásos. sokkal több város mint pálya. napi 7 km melóba plusz a mászkálás, azaz nem ideális. asszem sose ado el, max benzinesre cserélem
Nekem 10 éves t31-em van 2.0d motorral (150le), és 8,8 - 9,4 szokott lenni. ebben 75%város és 25% autópálya, légkondival jellemzően. Nyugis (90 körüli) tempónál ennél azért alacsonyabb.
mennyire éri meg, hát uyge azt hiszem egyikünk sem az új árán vette. Én féláron 40e-rel. A teljes árát nem érte volna meg, mint közlekedési eszköz, ennyit nagyon is.
Az én hibáim trehány szervizre visszavezethetőek.
A dci részecskeszűrős hibák meg városi rövid használatra, de ezt nem ismerem közelről
Eltekintve a klímás problémámtól nem igazán kell erre költeni. Megy jár zúúúz :D Kötelező szervizeknél esetleg kér olajat néha 1-2 kopó alkatrész, de semmi több. Az 1ik legkevesebbet kellett költeni erre az autóra. Ne tévesszen meg téged ez a sok hiba amit itt olvasol, mert ez mind csak negatívum, akinek nincs baja a kocsival (biztos ők vannak többen) azok nem járnak erre a fórumra :D
Nem sértődtem meg, csak egy veterántól konstruktívabb választ vártam volna :D Direkt leíram,h ogy X-trail témában nem vagyok jártas ezért gondoltam, hogy ha valamit nem is jól tudok max kijavítotok és nem cinizmusra hajazó válasz(okat) kapok. Felszereltség: azt nem tudom ki mire használja, mennyire viszi terepre, tekinti igáslónak de szerintem egy nagyon jól összerakott kocsi, és nem épp a szántásba való :P (utalnék itt a teherautó hasonlatra). Minden esetre nekünk ilyen van: https://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/x-trail/nissan_x-trail_2.2_dci_elegance_plus_mod.2005-10285404 Sajnos szervizest nem ismerek a környékünkön ezért próbálkozok itt fórumon hátha valakinek van valami 5lete a klíma működésével kapcsolatban, de ha sikerül megoldanom mindenképp leírom!
Sziasztok! Akkor most mennyire éri meg ilyen autót venni? Vontatásra használnám, horror öszeg a fentartása?? Visszaolvasva eléggé elbizonytalanodom, hogy ez e a megfelelő autó..
Nem akar itt senki megsérteni,csak egy kis önirónia volt az xtrail miatt.Hiszen valóban egy fapados majdnem teherautóról van szó,és még én sem találkoztam az általad leírt szuper felszereltségű példánnyal!Én azt hittem a csúcs felszereltség a columbia/ami nekem is van/ de ez meg sem közelíti az általad leírtakat!
A hibádra én sem tudok konkrétan válaszolni mert ilyen hibáról még nem is olvastam! Szerintem nem bonyolították túl a vezérlést hiszen az egész autó nem egy túlelektronikázott gép! /Szerencsére!!!!/ Sok sikert a megoldáshoz! Várjuk a megoldást!
Nem a bőrülés és rossz kapcsoló függ össze, hanem az, és ez volt az alap kérdésem is, hogy az X-trailben van-e olyan központi elektronika/feldolgozó modul, ami a komfort funkciókat 1ben dolgozza fel (klímavezérlés ülések kapcsolók belső világíts stb... azaz komfortmodul) vagy X-trail esetében ezek teljesen elkülönülnek, esetleg van valami külön klíma vezérlő elektronika ami feldolgozza a kapott beállításokat és azok alapján működteti a lamellákat, szabályozza a hőfokot, ventilátort VAAAGY minden kapcsoló saját maga működteti a hozzá tartozó funkciót (bár ezt annyiból kétlem, hogy szerintem a hőfokszabályzó csak egy sima potméternek tűnik)...
Mivel fenntartásokkal kezelek sok mindent amit a neten találok és gondoltam itt vannak hozzáértőbb személyek azért írtam ide, hogy itt választ kapjak a kérdésemre. (pl lehet, hogy a fenti linken található egység megnevezése nem teljesen fedi a valóságot és ez PL egy ECU vagy egy központi zár vezérlő stb)
Bár nem ismerlek és ezért nagyon nem is akarok véleményt alkotni rólad, de feltételezem azt, hogy ha segíteni szerettél volna nem ilyen "kötekedő" válaszokat kaptam volna... Látom veterán tag vagy így biztos értesz is ahhoz amit írsz és biztos sok embernek segítettél már, de egy ilyen "rangú" és "segítő szándékú" felhasználótól ha van benne jó indulat kb ilyet vártam volna:
"Nem, ebben a kocsiban nincs komfort modul, a fűtés elektronikát maga a kapcsolóba épített elektronika szabályozza így a te problémád valószínű megoldódik ha kicseréled a kapcsolót.... VAGY, igen van egy külön vezérlő modul amit XY helyen találsz a kocsiban érdemes megnézni, hogy nem halt-e be... EZEK példa mondatok, remélem most nem ebbe kötsz bele....
Azért KÖSZÖNÖM, hogy "válaszoltál", bár sajnos a problémámon ez nem segít, és közelebb sem jutottam a kérdésem/problémám megoldásához.
Bőr ülés, ülésfűtés elektromosan állítható ülések, multikormány stb egy 2004es "autónál" sztem már komfortos! :) De ha neked máshol kezdődik szóljál... Van egy passatom is 2001es abba is van komfort modul pedig annak nem állítható elektrmosan az ülése de az is félbőr + ülésfűtés, multikormány stb... Nissant egyáltalán nem ismerem és abban a megoldásokat ezért kérdezősködök itt :)
2004es 2.2es X-trailben a klíma hőfokszabályzó csak 2 állásban kapcsol. 18 fokos álláson teljesen nyitva van (ahogy kell) de 1 forgatásra már teljesen elzárja a külső levegőt és csak a radiátor meleget áramoltatja be... Többi kapcsolásra már semmi mert végállásban van a lamella. Ez kapcsoló hiba vagy ezekben az autókban is van komfort modul...? Ha van komfort modul és ez okozza merre keressem a kocsiban?