Keresés

Részletes keresés

Doni Braszkó Creative Commons License 2020.05.08 -1 0 5572

Mindenkinek köszi aki rám szánt az idejéből bármennyit is! 

A beavatkozás sikerült, a beteg életfunkciói tökéletesek! 

szuri kata Creative Commons License 2020.05.08 -2 2 5571

Sok esetben a belső rész szétbontása is szükséges, hogy a tisztítást maradéktalanul

ellehessen végezni.

Pld. ennél biztosan!

 

Előzmény: Doni Braszkó (5564)
btamas70 Creative Commons License 2020.05.08 -1 0 5570

Először is le kellene csavarozni a legalább tetejét. Elektronikus készülékből a port kifújni szokás, és ehhez általában a porszívók is használhatók. A "HEPA" szűrőt pucold ki előtte, illetve ha porzsákos, akkor porzsák nélkül...  ha tökéletes munkát szeretnél végezni, folytathatod ecsettel, csak ne műszálas legyen.

Előzmény: Doni Braszkó (5564)
XNC Creative Commons License 2020.05.08 -3 0 5569

Nem szokott.

Előzmény: tibtiborkaba_new (5567)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2020.05.08 -2 2 5568

Ha a tetején húzogatod a porszívót, azzal max összekarcolod, a meleg miatt rásült port nem fogod tudni kiszívatni.

 

Szét kell szedni, és finom ecsettel (megleped az asszonyt egy új sminkecsettel, a régit meg lenyúlod) és sürített levegővel szépen ki lehet takarítani.

 

El ne felejtsd előtte kihúzni a hálózati dugót...

Előzmény: Doni Braszkó (5564)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2020.05.08 -3 0 5567

A műanyag az jó, feltöltődik sztatikusan, aztán akkora szikrát vet, hogy öröm lesz nézni.

Előzmény: XNC (5566)
XNC Creative Commons License 2020.05.08 -3 0 5566

Belül szerintem ecsettel csináld; olyannal, amelyiknek tiszta műanyag a nyele; és nem tartalmaz fémet.

Előzmény: Doni Braszkó (5564)
XNC Creative Commons License 2020.05.08 -1 0 5565

Mindenképp óvatosan csináld.

Előzmény: Doni Braszkó (5564)
Doni Braszkó Creative Commons License 2020.05.08 0 0 5564

Üdv Mindenkinek!

 

Remélem, jó helyen járok a kérdésemmel, ami ha egy csöppet is buta, azért elnézést kérek!
Van egy Yamaha erősítőm, amit szeretnék portalanítani/takarítani belülről is. Elegendő/szabad-e a tetején lévő hűtőnyílásokon húzgált porszívóval próbálkozni, vagy muszáj lesz szétszednem? Ez utóbbitól tartok egy kicsit mivel csak felhasználói szinten értek valamennyire az hozzá és nem szeretném az elektronikát tönkretenni. Mi a legjobb módja a belső rész portalanításának? Porszívó fújás/szívás? Sűrített levegős flakon?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Devidian Creative Commons License 2020.05.03 0 0 5563

Köszi még az is simán belefér :)

Előzmény: exhighand (5555)
quad Creative Commons License 2020.05.03 -4 0 5562

Félre értettél.

 

Számomra a "kipróbáltan veszed át" azt jelenti, hogy a készülék megfelel a leírásoknak, vagyis nem két tégla van a csomagban, de nem is egy gagyi hamisítvány.

 

Ezek után jön a működőképesség ellenőrzése, de az csak arra terjed ki, hogy az alapvető követelményeknek megfelel e, n.b. Ad-e ki hangot.

 

A minőség ellenőrzése az csak is otthon, a megszokott környezetben történik. Itt azt kell eldönteni, hogy a "jövevény" jobb-e mint a már otthon meglévő hasonló funkciójú készülék. Azaz melyik marad.

Előzmény: szuri kata (5561)
szuri kata Creative Commons License 2020.05.03 -1 2 5561

ki próbálva veszed át

Ez sem garancia semmire!

Az ami az üzletben még tetszett, hangilag, a felhasználási helyén már nem biztos.

Épület sajátosságok, bútorzat, elhelyezés, stb. miatt.

Példa: régebben vásároltam egy nagyobbacska , hordozható bluetooth hangszórót.

Az üzletben amikor rácsatlakoztam a telefonnal , néhány kedvenc zenét meghallgattam rajta , megtetszett

a testes hangzása.

Elhoztam, de azt a hangzást mintha elvesztette volna, nem igen lehet előcsalni belőle.

Ebben lehet az is közrejátszik , hogy hallgattam ennél sokkal erősebb berendezéseket.

 

 

Előzmény: quad (5532)
Mono SE Creative Commons License 2020.05.03 -3 1 5560

egy fazonról beszélünk, keress rá: csárlisín-sos11-Stereo MC-pokaimoon-groove armada-teisfiamblutusz-szuri kata - egykutya, ugyanaz a tuc-tuc dübörög minden nikjének az üres fejében  - bár a felét már kibaxták innen

Előzmény: exhighand (5559)
exhighand Creative Commons License 2020.05.03 -2 0 5559

Mono, lassan megkövetlek. Tényleg döbbenet. 

exhighand Creative Commons License 2020.05.03 -2 0 5558

Te ne vegyél. Ezekben van csavar, merevítés és anyag. Nulla árréssel árulják, mert a Thomann saját reklám márkája.

Előzmény: szuri kata (5557)
szuri kata Creative Commons License 2020.05.03 -1 2 5557

Ezek gyanúsan olcsók, Malone kategória.

Előzmény: exhighand (5555)
R_George Creative Commons License 2020.05.03 -2 0 5556

Üdvözletem mindenkinek ! nem találtam jobb topikot, megpróbálkozom itt, hátha van valakinek ötlete. Olyan mikrofont keresek aminek karakterisztikája, erőssége az emberi fülhöz hasonlít. Vagyis hangrögzítés után azt adja vissza amit egy átlagos ember hallana mondjuk egy teremben, szobában. Példa ha a szobában hallom az ablakon át beszürődő zajt, a televízió hangját, a billentyűzet pötyögését, akkor ezek hallhatók majd a felvételen és megkülönböztethetők.  Megköszönöm, ha valakinek van valamilyen ötlete, esetleg tipus infója.

exhighand Creative Commons License 2020.05.03 -2 0 5555

Toldd meg még 6.000Ft-al és akkor belefér a T.BOX PA15 ECO-ból két darab.

Előzmény: Devidian (5552)
szuri kata Creative Commons License 2020.05.03 -1 1 5554

Olcsó cucctól ne is!

Az viszont bosszantó, ha márkásabb gyártó drágább termékei is feladják a küzdelmet.

Előzmény: XNC (5553)
XNC Creative Commons License 2020.05.03 -1 0 5553

Csodát ne várj.........

Előzmény: Devidian (5552)
Devidian Creative Commons License 2020.05.03 -2 0 5552

Köszi mindenkinek a segítséget,szuperek vagytok,rengeteg trollra számítottam és nagyon kellemeset csalódtam :) a 30 volt szentírás természetessen még a 60 is belefér 2 jobb hangfalért,kis terembe 2 vokál kiküldésére természetessen nem nagyok az elvárásaink,csak viszonylag normálisat szeretnénk.

szuri kata Creative Commons License 2020.05.02 -2 2 5551

Ezt lehet , hogy félreértetted!

Arra vonatkozott, hogy a legolcsóbb Malone, Szkájnet hangfalak műszaki adatait felesleges a sokkal

többe kerülő , mondjuk Elektro Voice -éhoz hasonlítani. 

Előzmény: exhighand (5549)
Mono SE Creative Commons License 2020.05.02 -4 1 5550

"ez a hely lenne az utolsó , hogy tanácsot kérnék itt valakitől is."

 

ez teljesen érthető, hiszen annyi nikknéven osztottad már itt az észt, hogy elég volt a modiknak kilapátolni a sok nívós posztot - veled együtt...

nem is értem, ha ennyire bölcs vagy, mit is szeretnél még itt elérni? esetleg az igekötők helyesírását még tudod itt gyakorolni, pl: "be tudnék vásárolni" ;)

Előzmény: szuri kata (5547)
exhighand Creative Commons License 2020.05.02 -1 0 5549

"Érdemes megfigyelni az árakat, sokkal jobban mint a műszaki adatokat , mert azok szinte mindent 

elmondanak a kiszemelt termékről."

Ez a tipikus magyar szemlélet. Röviden.

Előzmény: szuri kata (5547)
szuri kata Creative Commons License 2020.05.02 -1 1 5548

Ma már te vagy a második itt, aki szerint igazam van, hát persze hogy!

30-at szán rá a fószer, ez meg ötvenbe fáj, de ezek nagyobbak is , mint amit ő nézett ki 25-ért.

Van választék, de tudomásul kell venni, hogy amit 30-ért árulnak az nem lesz olyan , mint 3,4,5-őr vagy 

még többért.

 

Előzmény: XNC (5546)
szuri kata Creative Commons License 2020.05.02 0 1 5547

szeretnéd itt megkapni

Egyáltalán nem szeretném!

Nem is azért kérdeztem, csak mivel te lekicsinyelted a JBL-t, hát akkor mutass alkalmasabbat!

Ha már ilyesmiben gondolkodnék, ez a hely lenne az utolsó , hogy tanácsot kérnék itt valakitől is.

Az előbbiekben belinkelt áruházakból saját kútfőből is betudnék vásárolni.

Amint látható van náluk a legolcsóbb Malonéktól a több százezres cuccokig minden.

Érdemes megfigyelni az árakat, sokkal jobban mint a műszaki adatokat , mert azok szinte mindent 

elmondanak a kiszemelt termékről.

Szóval , az olcsóbbaktól, akárcsak a törpétől óvakodni kell.

Előzmény: exhighand (5544)
XNC Creative Commons License 2020.05.02 -3 0 5546

Igazad van, ezt benéztem.

De csak szét kell néznie, van választék.

Előzmény: szuri kata (5525)
Mono SE Creative Commons License 2020.05.02 -3 1 5545

"azokban csak 30 centis a mély hangszóró."

 

Tomika, hát majd belecsavarozol a hangszórókészletedből valami combosabb buffogót, ahogy szoktad;))):

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=154463572&t=9092138

Előzmény: szuri kata (5543)
exhighand Creative Commons License 2020.05.02 -4 0 5544

Őszinte leszek. MonoSe-nek, nekem és még sok más embernek 30év tapasztalat, kurva sok átvirrasztott éjszaka, egymillió kábel átdugás és számtalan nem kívánt "szakmai" beszélgetés után van megfogható véleménye. Természetesen különbözőek ezek a vélemények.

Te ennek az eredményét szeretnéd itt megkapni. Ez nem fog menni. De mondd azt Mono-nak: figyu, itt van ennyi forint, ennyi a keret. Légyszíves vegyél nekem ezért cuccot. Rád bízom és kérlek érvényesítsd az árban, a tudásod értékét.

Biztos vagyok benne, hogy ha jól tudod megfogalmazni mit szeretnél  -- akkor a pénzedért a legjobbat fogod kapni.

Lényegében én most ugyanazt fejtettem ki, mint az itteni régi gárda szokott, csak finomabban.

Előzmény: szuri kata (5543)
szuri kata Creative Commons License 2020.05.02 -2 1 5543

diszkó

Te mit ajánlanál diszkó felhasználásra?

 

Azt hiszem házi környezetbe teljesen megfelelő lenne ez a JBL ,+ kiegészítve 2db https://www.muziker.hu/jbl-eon618s + combos végfok = 1 millió Ft.

Két darab Jbl partybox 1000 az is 600 ezer Ft, de azokban csak 30 centis a mély hangszóró.

  

Előzmény: exhighand (5541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!