Keresés

Részletes keresés

brutuska Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1077

"minősített" Magyar Antidopping Csoport...

Igen minősítették magukat...

A kicsi ellenőrkéknek dagad a mellkaskájuk. Jól megszívattuk az Ágit.

(A szerencsétlen ellenőrke, lehet, hogy maga sem tudta, hogy mivel jár a papír aláírása.) Mert piszokul harcolunk a dopping ellen és piszkosul eltökéltek vagyunk és rohadt fontos személyiségek vagyunk... Még, hogy magyarok?! Ezek???

Na, mindegy. Ez a magyar valóság...

Előzmény: -balazs- (1076)
-balazs- Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1076
A Nemzeti Doppingellenes Koordinációs Testület kiáll az ellenőrök mellett

Budapest, 2007. november 12., hétfő (MTI) - A Nemzeti Doppingellenes Koordinációs Testület (NDKT) közleményében kiállt az ellenőrök mellett azután, hogy több kritika érte őket Kovács Ágnes olimpiai bajnok úszó esetét követően.

"A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) által akkreditált, elismert és a világ nemzeti doppingellenes szervezeteinek élvonalába tartozónak minősített Magyar Antidopping Csoport (MACS) és annak ellenőrei minden esetben - így a kifogásolt ellenőrzés során is - a doppingellenes tevékenység szabályairól szóló kormányrendeletben, valamint a WADA szabályzataiban foglaltaknak megfelelően járnak el" - olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben, amely egyúttal leszögezi, eddig a MACS által lefolytatott ellenőrzésekkel kapcsolatban sem a WADA, sem az ellenőrzött sportolók, illetve szövetségeik, nem jeleztek semmilyen kifogást, szabályszegést.
"A MACS, illetve a képviseletében eljáró doppingellenőrök az ellenőrzések során pártatlanul, a szakmai, etikai és nemzetközi követelményeknek megfelelően járnak el, személyhez fűződő, törvény által védett jogaikat, adataikat, becsületüket, emberi méltóságukat, jó hírnevüket mindenki köteles tiszteletben tartani, és tartózkodni az azt sértő, valótlan tény állításától, híresztelésétől, valamint velük kapcsolatban való tény hamis színben való feltüntetésétől" - zárul a közlemény.
Az NDKT azt követően hozta nyilvánosságra állásfoglalását, hogy október 30-án napvilágra került Kovács Ágnes olimpiai bajnok doppingvétsége, amelyet követően a sportoló és edzője, Turi György azt állították, az ellenőrök félrevezették a Kőbánya SC klasszisát.

u.i.: (Az NDKT tagjai jelenleg a Rendelet alapján: a Nemzeti Sporthivatal (mint a GyISM jogutódja), a MOB, az MPB, az NSSz, a FONESZ, a SOSZ és az OSEI egy-egy képviselője.)
szaltósGera Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1075
na a gyárfás már támadja tiszekert... ezt nem gondoltam volna.
Ági pedig lehet a kórházban köt ki... ennyit arról, hogy megjátszotta a sírást
amatőr Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1074

egy dicsőséget szerzett sportoló pályafutásának jövője és ami a legfontosabb a becsülete a tét...Sajnos...

 

A tét valóban ez.

De az első lépést Ági tette meg, illetve hogy nem tett eleget a doppingellenőrzés előírásainak. Sajnos.

Ha a doppingellenes gépezet működését-előírásait vesszük alapul, vagy külföldi, egyszerű sportrajongóként értesülünk az ügyről, mindkét esetben az a konklúzió: újabb sportoló akadt fenn a rostán.

Csak hát nehéz ily' szenvtelenül (elfogulatlanul?) tekinteni Ágira itt Magyarországon. Ez egyszerre természetes és érthető, viszont így minden további magyarázat~védekezés~támadás érzelemvezérelt akció lesz részünkről. Hogy ezt ki milyen színvonalon teszi, az megkülönbözteti őt a többiektől.

A Bumeráng ma reggeli adása például nagyon hozta az alsó -alpári- hangot... :(

Előzmény: zsolt1973 (1070)
luxusaszketa Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1073
Akinek ezek után is kell a csaj, az megérdemli a sorsát. megérdemli ha fertőzött húst kap a boltban, megérdemli a guárgumit, megérdemli az olcsó fizetését, a szar munkáját, koszos környezetét, a gyermeke szinvonal alatti oktatását, stb. stb. Miért kell nektek egy csaló, miért ragaszkodtok a hibáshoz?
Előzmény: luxusaszketa (1072)
luxusaszketa Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1072
ne hidje senki, hogy a csaj lesz az egyetlen aki belebukik a csalásba. már megvan a következő páciens. Kész van a stáb.  A tv.ben fogjátok látni, amikor elmegy a vizsgálat elöl. javaslom a csaló kasztnak, hogy gyakoroljon egy ilyen esetre egy frappáns nyilatkozatot. Ott fogtok dadogni, edző sprtoló, orvos vezető.
Előzmény: luxusaszketa (1071)
luxusaszketa Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1071
Vagyonosodási vizsgálatot a sportmaffia ellen. Előszor ezt a csajt, az edzőét és aki érmet kapott az utóbbi 5 évben.
Előzmény: luxusaszketa (1067)
zsolt1973 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1070
Egész jól beindult a topic. Van itt minden(ki), jogászok hada (jelentkezem tisztelettel) politikai- és összeesküvéselméleket gyártók, sőt, olyan is, aki szerintem már több hónapja nem látogatja a pszichiátriai rendelést, pedig szüksége lenne rá...Jól elszórakozunk, csa hát egy dicsőséget szerzett sportoló pályafutásának jövője és ami a legfontosabb a becsülete a tét...Sajnos...  
nemmondod Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1069

Skizofrénia. A beteg nem tudja elkülöníteni a valóságost az irreálistól. Nem képes "normális" érzelmi reakciókat mutatni, megfelelően gondolkodni, beszélni, viselkedni. callurl("http://www.euuzlet.hu/szines/zavar.html");StartAdv2();
Teljes cikk >>>

http://www.mimi.hu/pszichologia/skizofrenia.html

Előzmény: luxusaszketa (1067)
Degeczi Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1068
ez "sikerrel lejárathatnak minket minden téren (ld. török-magyar focimeccs, Annusék az olimpián)" azt jelenti, h "Annusék járattak le minket" - ami nem épp arra utal, h ártatlannak vélné
Előzmény: Lebenstod (1066)
luxusaszketa Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1067
Megfenyegettétek azt a szerencsétlen nőt aki csak a munkáját végezte? Jó maffiáskodni? Mit képzeltek magatokról. Sprtbűnözők, egytől egyik mind....
Lebenstod Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1066
Ja ugy! Beleszőtted, hogy szted Annus sem doppingolt. Értem.
Előzmény: gregorius56 (1051)
korieander Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1065

Beteszek 1 cikket, elsőre eléggé offtopicnak tűnhet de elgondolkoztató az "írástudók felelőssége" és a román soviniszták érvrendszere...akinek van szeme a látáshoz tudja miért hoztam ide...

 

 

 

 

Gajdári gáncs a magyaróráknak 2007-09-19

Hatósági nyomásra nem lesz iskolai magyartanítás a csángó faluban.

A település polgármestere, valamint a helyi iskola koordinálásával megbízott
pedagógus aknamunkája miatt nem indulhat be a hivatalos magyar nyelvű oktatás a
Bákó megyei Gajdáron. Hegyeli Attila, a Moldvai Csángómagyarok Szövetségének
(MCSMSZ) oktatási felelőse lapunknak elmondta, az elöljáró és a pedagógus a
napokban felkereste az iskolai magyaroktatást igénylő 42 családot, és
fenyegetőzésekkel fűszerezett csúsztatásokkal elérték, hogy 39 szülő visszavonja
korábban benyújtott kérvényét.

Emiatt magyarórák nélkül kezdődött a tanév a gajdári általános iskolában, noha a
Bákó megyei tanfelügyelőség nemrég hagyta jóvá Farkas-Ferencz Gabriella
magyartanárnő kinevezését, ugyanakkor heti hat órában állapították meg a
kötelező óraszámot. Arról nem beszélve, hogy Pásztor Gabriella, az oktatásügyi
minisztérium államtitkára szeptember elején tett csángóföldi látogatása nyomán
Ovidiu Cojocaru főtanfelügyelő az eddig meghirdetett 130 óra helyett 207
magyaróra kiírását engedélyezte a csángó falvakban. "A gajdári polgármester és a
pedagógus személyes befolyására a zavarodott és megfélemlített szülők szinte
kivétel nélkül írásba adták, hogy nem akarnak iskolai magyarórákat. Ana Petrea
tanítónő azt állította, hogy az államtitkár asszony a faluban tett látogatásakor
azt mondta: nem törvényes a magyarórák bevezetése, holott Pásztor Gabriella
ennek éppen ellenkezőjéről beszélt" - nyilatkozta a Krónikának Hegyeli Attila,
aki annak idején maga kísérte el Gajdárba az államtitkárt. Elmondta, a hivatalos
"vendégek" megfenyegették a szülőket, hogy nem kaphatják meg a gyerekeknek járó
állami segélyt, sőt a magyar állam által nyújtott oktatási-nevelési támogatást
is elveszíthetik, ha igénylik a magyaroktatást. A magyarórák elleni offenzíva a
hétfői tanévnyitón teljesedett ki. Ekkor Vasile Dumitru polgármester a tanári
kar, a szülők és a diákság előtt leszögezte: Gajdáron nem lesznek magyarórák,
majd felszólította az embereket, ne merjenek többé hasonló kérvényt aláírni.

Vasile Dumitru, a közigazgatásilag Gajdárt (Coman) is magában foglaló Sănduleni
elöljárója tegnap lapunk kérdésére tagadta, hogy személyesen felkereste a csángó
szülőket. Azzal magyarázta a családok meghátrálását, hogy tudomása szerint idén
nem kapták meg az MCSMSZ által folyósított magyar állami támogatást (az
oktatási-nevelési hozzájárulást csak ezután juttatja el a jogosultaknak az ezzel
megbízott Iskola Alapítvány - szerk. megj.) "A tanévnyitón személyes
véleményemet fejtettem ki arról, hogy nem támogatom az iskolai magyarórákat.
Erre a nép választottjaként jogom van. Ha a szervezet magyar nyelvre kívánja
oktatni a gyerekeket, vásároljon ingatlant erre a célra, nekünk erre nincs
szabad helyiségünk" - magyarázta a polgármester. Ana Petrea tanítónőt nem
sikerült elérnünk, Petrea Clopotaru sănduleni-i iskolaigazgató pedig csak
anynyit volt hajlandó elárulni: Farkas-Ferencz Gabriellát minisztériumi
rendeletre beiktatja a személyzeti keretbe, bár a szülők visszakozása miatt nem
lesz kit tanítania. Csángóföldön jelenleg 15 településen hivatalosan, három
faluban pedig iskolán kívül folyik a magyaroktatás közel 1600 diák számára, 32
tanár felügyeletével. Hegyeli Attilától megtudtuk, a hatósági gáncsoskodások
dacára Gajdáron nyolcvan csángó elemista jár az MCSMSZ magánóráira.


Szerzo: Rostás Szabolcs

kicsisyl Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1064
ahm.... így másként értem valóban....
Előzmény: gregorius56 (1063)
gregorius56 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1063
Azt hiszem, félreértettél...
én elég cinikus hangvétellel próbáltam az itteni állapotokat lefesteni, mert nekem is okádhatnékom van attól, ami itt folyik. csak azt mondom, hogy az itteni tények, amivel dobálóztok, ugyanolyan koholt tények, amilyenek anno malina hedvig ügyében előkerültek. azon a fórumon is mindenki kiolvasta a sajtóból vett okosságokat, és eszébe se jutott senkinek, hogy amit egy titkosszolgálat a sajtón keresztül elénk tár, az pont annyi információt tartalmaz, amennyi nekünk jár belőle, azaz nagy sz...rt.
amíg itt nagyban harcolnak egyesek (én is, bár ez nem az én hivatásom) a dopping ellen, addig felültetik egy büszkeségünket, és kapunk egy újabb döfést a saját fajtánktól.
Előzmény: kicsisyl (1060)
szirl v2.0 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1062

Egyetértek.

Egyébként ha kiderül, hogy az eljárás során hibáztak (például fel kell olvasni a jogaidat és kötelezettségeidet, de nem tették meg, vagy hasonló) akkor ez a vizsgálat akár érvénytelen is lehetne.

Előzmény: szaltósGera (1059)
gregorius56 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1061
ez egy elég alattomos kérdés volt, mert ilyet én nem is álmodtam, nem hogy leírtam volna.
csak olyan érdekes véletlenek történnek itt manapság, hogy inkább átfogalmaznám erre:
"magyar sport elleni harc"
kíváncsi vagyok, Talmácsit mikor veszik elő. még a végén hírnevet szerez az országának.
Nagyon jól tudták, hogy mikor kell megkeresni Ágit, nekem senki ne próbálja bemesélni, hogy nem tudták, hova készül. Aki elhiszi ezt, azt sajnálni tudom csak.
kicsisyl Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1060

??????

 

Ági mellett állunk ez bűn? Nem tetszik nekünk, hogy egy olyan eljárással tették őt tönkre, amely eljárásnak a szábálysuerűsége erősen kétségezhető?

 

Politikus sem vagyok, mégis okádhatnékom van a kormánytól.........

 

Szerinted ne legyen véleményünk?

Előzmény: gregorius56 (1051)
szaltósGera Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1059
itt szerintem mindenki elismeri, hogy Ági is hibázott szóval felesleges mégegyszer lefutni ezeket a köröket...
csak van aki nem szereti, mint az előttem szóló is, hogy valaki idejön, nem szereti a sportot és egyből lehülyézi az Ágit, meg hogy ő bizos hazavitte volna a papírt elolvasni és ő még soha az életbe nem hibázott stb. de az is szomorú, hogy egyesek tiszekernek hisznek nem pedig egy olyan embernek akinek csak köszönettel tartozik ez az ország, az ilyen emberekkel nem kiszúrni kellene mindenáron, hanem a szabály keretei között megtenni értük mindent (pl. adott esetben elkísérni moorehoz)
szóval engem is inkább az érdekel, hogy ha hibáztak a macs tagjai (szerintem igen) akkor igenis legyenek ők is felelősségre vonva és ne tehessenek meg bármit a sportolóinkkal...
Előzmény: szirl v2.0 (1056)
szirl v2.0 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1058
Úgy gondolod, nincs szükség dopping elleni harcra?
Előzmény: gregorius56 (1057)
gregorius56 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1057
kis országunkban ilyenre nincs szükség, mert akkor lehetetlen lenne megfúrni és lejáratni bárkit is. ez olyan mint a foci és a videóbíró. ugyan, hogy lehetne akkor bundázni??
szirl v2.0 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1056

Én is sajnálom Ágit és szomorú vagyok.

De a szabály az szabály és a jog az jog sajnos...

Az ellenőrök buták voltak vagy gonoszak, vagy buták és gonoszak, Ági pedig hibázott és az edzője is hibázott

 

tudjátok, az olimpián az egyik sportoló (talán birkózó) megbukott a súlycsoport mérésen valami pár grammal. Ha előtte pisil egyett, vagy izzad 3 percet, vagy levágja a haját - átmegy. De így nem át át. És hiába a felkészülés, meg a szponzor, meg minden. Ha nem tartod be a szabályt, nem mész olimpiára. Komolyabb versenyző vagy club vagy edző lennék, alkalmaznék profi doppingszakembert és anélkül semmit nem tennék (mint a filmekben az ügyvéd nélkül nem mondok semmit) mert látjátok, ez ennyire fontos és ennyi múlhat rajta. Mondjuk volt ellenőrök kiválóak lennének ilyen feladatra.

Előzmény: szaltósGera (1054)
kicsisyl Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1055

......szerintem a Magyar Himnuszt is papírról olvassa.........

 

 

gáz gáz...

Előzmény: szaltósGera (1054)
szaltósGera Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1054
ő bezzeg komoly hivatkozások után minősít... lol ez ám a forrás.
szerintem azt se tudja ki az a Kovács Ági és milyen ember...
de szerintem még az olimpiai döntőjét se látta:))
mondjuk nem tudom mit akar nekik itt bizonygatni ezzel a jogászkodással meg rágalmazásal...
Előzmény: kicsisyl (1052)
szirl v2.0 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1053
Előzmény: -balazs- (1047)
kicsisyl Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1052

Pl.: ha van bejelentés nélküli doppingvizsgálat, akkor az csak azért van, mert vannak olyan szerek, amelyek ezt indokolják. 12 éves tapasztalattal ezt az Ági is tudja. Ezután arról győzködni a közvéleményt, hogy igyekszik jókislány lenni, lám-lám 8 nappal később már adott is mintát: ez azt jelenti, hogy teljesen hülyének nézi az embert. Ugyanez a kategória, amikor arról siránkozik, megprúbálván szánalmat kelteni maga iránt, hogy őt becsapták, meg még alá is írattak vele mindenféle dokumentumokat (rajtuk egyértelműen azonosíthatóan: aki nem szolgáltat mintát, az doppingvétséget követ el) s ő csupa-csupa jószándékból tette mindezt. Nna itt már némileg el tudom dönteni, hogy kit tartok hitelesnek.

 

Miért nem írodle gerincesen, hogy élvezed a nyomorát??????

Előzmény: zorglub (1042)
gregorius56 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1051
Látom, itt mindenki nagy úszószakértő lett hirtelen. Persze senkit nem érdekel, mi ennek a következménye, ami egy olyan országban, ahol egy öttusa világbajnok és olimpiai bajnokkal lószart akarnak pucoltatni a tatai istállóban, teljesen természetes dolog. természetesen Kovács Áginak semmi esélye, hogy ebből kimásszon, mert nagyobb dolgokról van itt szó, mint az ő pekingi olimpiája. a két ellenőr persze hazudhat akármit, mert ketten voltak... úgyis nekik lesz igazuk.
látom amíg mindenki nagy Columbo meg sportjogász itt, addig sikerrel lejárathatnak minket minden téren (ld. török-magyar focimeccs, Annusék az olimpián)
úgy látszik magyarországon hazudik mindenki, csak az nem, akinek érdekében állna...
szaltósGera Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1050
lám-lám 8 nappal később már adott is mintát: ez azt jelenti, hogy teljesen hülyének nézi az embert.

miért is?
Előzmény: zorglub (1042)
-balazs- Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1049

Számomra azt jelenti, hogy versenyen figyelembe kell venniük a versennyel kapcsolatos teendőidet és nem akadályozhatnak abban, hogy végezd a rutinodat, még a szokványos levezetést sem szakíthatják meg. (Pl. ha még versenyzel, nem akadályozhatnak abban, hogy szabadon végezd a szükséges feladatod csak mert még nem adtál mintát.)

Ilyen elfoglaltságaid nincsenek egy versenyen kívüli vizsgálat során.

Előzmény: zorglub (1046)
szirl v2.0 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1048
nem az van odaírva, hanem az, hogy ez szinte minden létező szabályozásban (nemzeti vagy szövetségi gondolom) tilos.
Előzmény: -balazs- (1047)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!