Keresés

Részletes keresés

fecske+ Creative Commons License 2016.02.11 0 0 3909

Önsétáltató tesók. :) Érdekes a hófehér kecskén az a fekete nyakkendő, fordítottján kevésbé csodálkozik az ember.

 

khirke Creative Commons License 2016.02.11 0 0 3908

Veszettség nem terjed vektor (pl. bolha) által.

Előzmény: tilták3 (3902)
fecske+ Creative Commons License 2016.02.11 0 0 3907

Szaporodjanak csak, úgy lesz aztán sok-sok tej. :)

Úgy látszik, fehéren indul az év... de majd feljönnek a színesek is, legalábbis nálunk tuti! Egyrészt, mert azt akarom, másrészt mert a fekete Borsa és a fekete-fehér tarka Ipoly utódaitól ez igazán elvárható. Persze ne csak feketék jöjjenek, mert az is unalmas... :)

Előzmény: zebra-bara (3897)
fecske+ Creative Commons License 2016.02.11 0 0 3906

Tiszta jó, hogy elástad és nem elégetted. Így ha kell, mintát szerválhatnak belőle és nem szurkálnak potyára - állítólag nem kellemes... Remélem, csak egyszerűen rühös volt és egyéb nyavalyás, mert az országos vakcinázás nyomán igencsak visszaszorult a veszettség.

Előzmény: tilták3 (3905)
tilták3 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 3905

Beszéltem több dokival most az előbb 1mondta azt hogy hívjam fel a nébih-et és szóljak be mert a bolha is fertőzhet ugyan úgy és akkor gáz van.

Előzmény: ez-Ben (3904)
ez-Ben Creative Commons License 2016.02.11 0 0 3904

 

 Irány >>>>>>>>>>>> a körzeti orvos !!! ( gyorsan, mint, ahogy a káposzta repült...:)

 

Előzmény: tilták3 (3902)
ez-Ben Creative Commons License 2016.02.11 0 0 3903

 

 :))) Egy fecske nem csinál sarat ! tartja a mondás

 

 ...persze két vödör vízzel már igen...ez a fecske csok ! A tavasz közeledésének egyik biztos jeleként, kezdődhet a fészekrakási program.

 Nem tévesztendő össze a fecske csókkal, mert, mint tudhatjuk, ahhoz már- általában- két fecske szükségeltetik...

                      Az elkészült fészekre viszont nyugodtan kiírható : CSÓKOL-LAK !

 

                                    ( Leltárhiány : két vödör nógrádi tincses víz - jóváírva !:)

 

Előzmény: fecske+ (3899)
tilták3 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 3902

Sziasztok! Lenne egy kérdésem lehet hülyén fog hangzani na de mind1 :) Tegnap találtam hátul a szénásomban 1 elhullott rókát és ki volt hullva a szőre meg vérzett a hátsója. Vellával levittem a berkesbe és elástam. Amikor feljöttem éreztem hogy viszketek lehúztam a ruhákat és találtam magamon bolhát gondolom a rókáról való mivel alap esetben nem szoktam bolhás lenni. Nem tudom hogy most féljek e vagy hagyjam a fenébe de utána olvastam erről sehol nem írnak csak magáról a veszettségről és hát nagyon nem szeretném elkapni. Köszönöm a válaszokat!

booerang Creative Commons License 2016.02.10 0 0 3901

Nálunk ma kezdett esni,majd kiderül meddig.

Még mindig jobban jártál,mintha a két vödör vizet is magadra öntöd:-))))

Itt is hamarosan ellik egy-két anya,reméljük idén a csajok lesznek többségben!

Viszont úgy néz ki,kettő nem fog elleni,egy előhasi úgy döntött elkezd váladékozni,majd pár nap múlva véresen jött belőle.

Étvágya,hangulata változatlan,viszont a hasa eltűnt,de nem találtunk tetemet sehol.

Ráadásul úgy néz ki Bori,aki nagy reménységünk volt még tincses gödölyékre,nem vemhesült.

Már ősszel is furcsa volt a többszöri légyott Gusztival,ráadásul nem is 3 hetente,néha 10 napra is,aztán a múlt héten megint szerelembe estek....

Előzmény: fecske+ (3899)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.02.10 0 0 3900

Rugóláb származásáról semmilyen hivatalos adat nem áll rendelkezésünkre. Úgy vélem ezt a titkot megtartja magának. Ez a fenotípus egyre elterjedtebb a nyugati végeken is, így bármi lehetséges. :))

Előzmény: euonymus (3896)
fecske+ Creative Commons License 2016.02.10 0 0 3899

:) Tincses szellő vizet áraszt, virágom, virágom... :)

Beragadtunk a sárba. Meg persze csúszkálunk is benne. Két vödör vízzel a kezembe remek kürt adtam elő, melynek végén sajna két üres vödör maradt a kezembe és az eredetinél több anyaföld a nadrágomon. :)

Előzmény: ez-Ben (3893)
fecske+ Creative Commons License 2016.02.10 0 0 3898

Nálunk későn lesz kiskecske-szezon. Az elején a daliás fehér Hunor utódai várhatók, tartunk is tőle, hogy mennyi unalmas, összekeverhető fehér gidánk lesz... :)

Mi minden található a határban! :) Előfordult velünk is, hogy több jószág jött be, mint ment ki. Volt, hogy anyuci nem bírta ki hazáig és a legelőről bajmolódhattunk visszafelé a picikkel, de csatlakozott a nyájhoz máshonnan elbitangolt birka is. Sőt, úgy is jártunk, mint ezzel a kiskecskével történhetett. A fránya birka a nyájat választotta, az újszülött kicsijét otthagyta a bokor alatt, mehettem vissza keresni. Feketepontos is lett rögtön, ilyet rendes anya nem csinál, inkább kint marad éjjelre is. Ja, kiskecskét is hagytunk el, én is, a párom is. Drágaságok lefekszenek valahol egy zugban, aztán rá se rántanak, hogy a nyáj mit csinál. Kisbárányok dettó. Szerencsére minden delikvens meglett eddig. Megtanultuk, hogy meresszük a szemünk, merre heverednek le vagy hol találnak egy remek játszóhelyet. 

Előzmény: krisztina.mexico (3895)
zebra-bara Creative Commons License 2016.02.10 0 0 3897

Nálunk is megindult a potyogtatás. Elsőa tincseske, Picur, alias MotyMoty volt. A fehér kislány (őt szerintem megtartom), a barna pöcsös.

 

Ma reggelre az ezüst-fehér, Emese két kis fehér bakot pottyantott. Úgy látszik, a fehér szín tényleg átüt mindenen...

Még kettő anya kellene hogy elljen most a napokban, a Picuros képen látható zsemleszínű pedig március 15 körül.

 

euonymus Creative Commons License 2016.02.09 0 0 3896

Rugóláb núbi mix? Aranyosak. Na de az az alpesi?

Előzmény: krisztina.mexico (3895)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.02.09 0 0 3895

Hogy egy kicsit  felpezsdüljön a fórum. :))

 

Életképek az elmúlt 4 napból... Cibaknak köszönhetően taroltak a fehérek, bár az idei kakukktojás már az első képen kitűnik. Egyelőre ez a gödölye viszi a "Meglepetés!"- kategória fődíját. 

 

A szombati testvérpár:

 

 

A hétfői jövevények:

 

És a "ma délutáni postával" érkezett ikrek, gumilábakon:

 

 

És végül de reméljük nem listazáróként, íme egy másik kakukktojás, a "Rugólábú Jövevény". Három hete él nálunk. Harkáról hozták el egy keddi éjszakán, ahol is a határban bringázva talált rá egy kisfiú... Nem, nem a jószág bringázott, meg is mutatom miért nem tudott volna: teljesen ki volt ütve szegény, még enni sem maradt ereje.

 

Azután kezdett rendbe jönni (...ámbár három alkalommal is epilepsziás tüneteket produkált az azt követő másfél héten)

 

és jókedvének azóta sem szab semmi sem határt:

 

 

 

:) :) :)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.08 0 0 3894

Nekem egyszer cumisüvegből kellett felnevelnem egy ilyen kis állatkát kecsketejjel. Három helyről hordtam neki a tejet naponta frissen. Az egyik helyről hozottat legtöbbször nem fogadta el. Megszagolta és nem kellett neki. Aztán rohanhattam tovább, hogy szerezzek helyette másikat.

Előzmény: khirke (3889)
ez-Ben Creative Commons License 2016.02.08 0 0 3893

 

 :)  Hallgatni arany ! szólt a mondás és...elhallgatott.

 

                                             LELTÁROZÁS MIATT ZÁRVA

 

                                                      ( Tincses szellő fújdogálja a feliratot :)

 

ez-Ben Creative Commons License 2016.02.02 0 0 3892

 

 :))                                             Időjós !

 

                                  Kijött a mackó a tincses fórumra

                                  Közben elégedetten brummogta

                                  A tincsesét! itt van aztán jó világ

                                  És visszatért, mint a boomeráng...

                                 

                                       ( Vendégmarasztaló sáros időszak várható + gumicsizma !:)

                     

euonymus Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3891

És tincses lett?

Előzmény: khirke (3889)
euonymus Creative Commons License 2016.02.01 0 0 3890

Ma beszélgettünk bakjaink sorsáról. Kököjszit biztosan tartjuk még, micsoda nagyszerű bak.

A nagyszerű bak közben fiacskájával legyúrta a kerítést a tesztoszteron ami tombolt bennük pedig a gazdi kedvenc borókáját és nyáriorgonáját. Miért pont ne kecske?

De kibírtam nem bántottam őket, szó nélkül javítottuk a kerítést és megfogadtam, hogy fejlesztem a rendszert. 

khirke Creative Commons License 2016.01.31 0 0 3889

Még több generáció óta nem nevelünk mesterségesen. Csak 2012 óta. Így nincs ilyen negatív tapasztalatom. Az anyák normál esetben 2-3 napig nevelik gidájukat, után vesszük ki alóla. Néha előhasúak között előfordul, hogy nem tudja mit kezdjen gidájával. De ez mindenhol előfordul. Nálam inkább az szokott gondot okozni az anyai elfogadás terén, hogy sokan ellenek egy időben, egy térben. Így a rengeteg friss, pár órás, gida közül nem mindig tudják kiválasztani a sajátjukat, és így vagy etetnek mindenkit, vagy senkit.

De ez nem a mesterséges nevelés, hanem az elletési technológia hibája.

 

Ő pl egy mesterségesen nevelt anya :)

Előzmény: Pap Pali (3888)
Pap Pali Creative Commons License 2016.01.30 0 0 3888

Tehàt ha jól èrtelmezem, ha gödölye, ha bak, jön ki mindenkitől.

Tapasztalatod (ès nem èrzelmeid) szerint ez mennyire befolyàsolja a kecske anyasàgàt a jövőre nèzve? Gondolok itt az ollót "elveszitett" anyàra ha a kèsőbbiekben szeretnèl gödölyèt meghagyni tőle, illetve az ember àltal felnevelt gödölyère, hogy ha elleni fog, mennyire lesz tisztàban az anyai szerepèvel?

 

Màsok  vèlemènye/tapasztalata is èrdekel.

Előzmény: khirke (3887)
khirke Creative Commons License 2016.01.30 0 0 3887

Mindegyik alól kivesszük a gidát. A gödölyéket már 2-3 naposan, a bakokat meg próbálom elajándékozni az anyák alól. 

Előzmény: Pap Pali (3885)
khirke Creative Commons License 2016.01.30 0 0 3886

Ahol fajtaátalakító keresztezéssel "csináltak" núbit, ott talán még csak mostanában születnek az első R3-asok. Szerintem. A "magyar tenyésztésű" alatt inkább ezt értem. Nem azt, mikor a "készen" vásárolt fajtatiszta importoktól anyáktól születik tisztavérű. Úgy könnyű :)))) Meg szerintem az előző módszer többet is ér. Pár generáció alatt talán alkalmazkodott már valamit. Bár, nem az én asztalom, rá hagyom a tenyésztőire! :)))

Nekem bőven sok az a néhány propellerfülü mix is, aki itt szaladgál nálam. :)))

Előzmény: booerang (3883)
Pap Pali Creative Commons License 2016.01.29 0 0 3885

A napos ollot az előhasitól is kicsapod vagy csak a tapasztalt anyáktól?

Előzmény: khirke (3863)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.29 0 0 3884

Szerintem az ő tartási/takarmányozási körülményei mellett az alpesi nem tudta nála hozni a fajtától elvárható teljesítményt. Ez miatt következhetett be nála javulás a termelésben. A súlygyarapodás pedig természetes velejárója kell legyen egy húsfajtával történő keresztezésnek.

,,Az első kereszteződésből származó F1-es genotípusú generáció mind megy vágóra,, No igen, innen kezdve kezd érdekes lenni a történet. :))

Előzmény: khirke (3879)
booerang Creative Commons License 2016.01.29 0 0 3883

Én az anya füléből hiányolom a krotáliát,ezért kérdeztem,van-e egyáltalán törzskönyve?

Azért van pár nubi tenyésztő,csak van már valakinek!

Előzmény: khirke (3882)
khirke Creative Commons License 2016.01.29 0 0 3882

Napos korban nem szokás törzskönyvet osztogatni. Anyakönyvi kivonat meg még nem szokás :))

Törzskönyves magyar tenyésztésű núbi bak (tisztavérű, minimum R3) ára? (Nem is tudom, van-e már ilyen.) De abból a pénzből tuti simán veszel 5-6 parlagit  :))))

Persze kérdés a núbi a drága vagy a parlagi a túl olcsó...?

Na majd felnyomjuk az árát!!! :))))) Tuti :))

 

 

Előzmény: booerang (3873)
khirke Creative Commons License 2016.01.29 0 0 3881

Őszintén sajnálom, hogy ilyen váratlan rossz hírt közöltem :))))

Nekem is volt egy búr keresztezett gödölyém, de elég gyorsan leselejteztük. Nem volt egy tejcsárda a lelkem. :)))

Aztán lehet csak az alpesin és szánenen javít a búr, a parlagin csak rontani tud :))))))

Előzmény: booerang (3880)
booerang Creative Commons License 2016.01.29 0 0 3880

Már kezdtem örülni,hogy az én első kecskéim búr baktól született gödölyéi lesznek az idei csúcsanyáim!:-)))

Erre jössz,és elrontasz mindent:-)))))))))))))))

Előzmény: khirke (3879)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!