Keresés

Részletes keresés

norby Creative Commons License 2009.01.27 0 0 500
Sziasztok!

Jó 10 éve vettem egy sodronyos halogén lámpát. Két sodrony megy fent 12 V-al, és erre van rátéve a lámpatest.
Új helyre kerül, ahova hosszabb sodrony kell. Hol lehet ilyet kapni? Eddig mindenhonnan elhajtottak, hogy ilyen (már) nincs.
Szén N Creative Commons License 2009.01.20 0 0 499
Igen.
Előzmény: fisherhu (498)
fisherhu Creative Commons License 2009.01.19 0 0 498
Szerintem a naplampa.hu-ra gondolt.
Előzmény: Szén N (497)
Szén N Creative Commons License 2009.01.13 0 0 497
Köszönöm.
Előzmény: lukit (496)
lukit Creative Commons License 2009.01.13 0 0 496
Napfeny. Nem is kellett volna sokat visszaolvasnod.
Előzmény: Szén N (495)
Szén N Creative Commons License 2009.01.12 0 0 495
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban:

Szeretnék venni egy E14 és egy E27 foglalatú kompakt fénycsövet (energiatakarékos égőt) amelyek egyrészt teljes fényspektrumúak min. CRI 90 illetve ionizálók.

Egyrészt nem tudom hogy hol lehetne megvásárolni őket.
Másrészt közvetlen otthoni használatra alkalmazhatóak-e ezek az égők? Mondjuk mennyezeti világításnak vagy fali világításnak?

Minden hozzászólást szívesen veszek.

Köszönöm előre is: Üdv: SZN
Csavarhúzós Creative Commons License 2009.01.10 0 0 494
Ez is igaz, de én nem veszek össze az asszonnyal, mert van sárgább fény is :-) Lehet kapcsolni 3*20W 6500K-es ötsávos fénycsövet, illetve 1*20W 3000K-es ötsávos fénycsövet, amit egyelőre háromsávos 2700K-es T5-ös fénycsövek egészítenek ki a konyhaszekrény alján (2*11W+9W), lehetővé téve a hangulatos mosogatást. A fogyasztása nem sokkal kisebb (60W vs. 51W), de a hangulatvilágítás mégis sokkal kevésbé tűnik világosnak.
Előzmény: legirepa (490)
PETYUS Creative Commons License 2009.01.10 0 0 493
> Ezért veszek össze én állandóan itthon az asszonnyal. Én értek hozzá ...

Az összeveszéshez én is értek. ;O)
Előzmény: legirepa (490)
h.moni Creative Commons License 2009.01.09 0 0 492
Én is "errefelé" gondolkodtam, csak a fényerejére értettem, hogy nincs különbség.Persze,hogy kakibb a Realm, hiszen ugyanazt a fényt, mégegyszer annyi energia felhasználásával adja, mint a Philips.Arra sem vennék mérget, hogy az 5000 óra az 5000 óra.Persze ezt egyiknél sem számolgatjuk, de úgy hallottam, hogy a beléjük épített "cuccok " minősége nagyban befolyásolja ,hogy mennyire érzékeny a kapcsolgatásra pl.(persze egyik sem szereti)Meg ,hogy melyik, mennyi idő után kezd látványosan sárgulni.Szóval nem úgy akartam érteni, hogy a Realm ugyanaz a minőség, mint a Philips.Bocs, hogy rosszul fogalmaztam.:(
Előzmény: NeomatiK (489)
legirepa Creative Commons License 2009.01.09 0 0 491
A T5-ös fénycsöveknél létezik 14W ill. 24W-os. A T8 esetében csak a 18W-os ilyen hosszú.
Előzmény: NeomatiK (488)
legirepa Creative Commons License 2009.01.09 0 0 490
A napfény színhőmérsékletének ismerete önmagában kevés. Ugyanis ez a fránya bolygó levegővel van burkolva, ami szereti kiszűrni a kék komponenst. Ettől kék az ég.
Így a színhőmérséklet folyamatosan változik reggeltől estig, téltől nyárig. Az oviban megtanulják a gyerekek, hogy a napot sárgával színezzék, de valójában kék. Akkor sárga, amikor bele tudnak nézni, naplemente vagy napfelkelte idején.
A legjobban a xenonlámpás autók lámpáinak színéhez hasonlít. De ez nyáron délben a legkékebb, és minél vastagabb a levegőréteg amin átszűrődik, annál több kék esik ki belőle. Emiatt az ember is más és más fényszínt lát szívesen a megvilágítás fügvényében. Egy sötét szobában a 2000-2500Kes meleg gyertyafény ugyanolyan természetes, mint a strandon a tűző 6000-10000K-es napfény. Ezért kell a világítási szintekhez méretezni a fényszínt is.

néhány példa:

Tanterem: 300-500lx, 3000K
Kisterű iroda: 500lx, 3000K
Nagyterű iroda: 800-1500lx, 4000K
Nyomda: 1000lx felett, 6000K

A lakásvilágítás megint más, ott inkább az otthonosság a fontos. Teljesen más megvilágítást igényel a nő, a férfi, a fiatal, az öreg.
Ezért veszek össze én állandóan itthon az asszonnyal. Én értek hozzá, de őt ez nem zavarja. :-)
Mindig az a rendszer a legjobb, amiben a felhsználó jól érzi magát. De néha egy-egy munkahelyen, iskolában egy jól megválasztott fényforráscserével csodákat lehet művelni.

A fényhasznosítás meg létező fogalom, de a mértékegysége lm/W. Az elméleti maximum 683 lenne, az izzólámpa 10-20 között változik, a fénycső 50-100. A legjobb fényforrás a kisnyomású Na, 220-240lm/W, de a fénye katasztrofálisan sárga. Magyarországon nemigen alkalmazzák.





NeomatiK Creative Commons License 2009.01.09 0 0 489
Szia. Pont azt írtam, hogy a Realm egy kupac kakit nem ér :)
Előzmény: h.moni (485)
NeomatiK Creative Commons License 2009.01.09 0 0 488
Köszi. Adott hosszméretű neoncsőben (60cm) létezik különböző teljesítményű?
Előzmény: legirepa (484)
h.moni Creative Commons License 2009.01.09 0 0 487
Igaz, mea culpa.Az 5-6ezer Kelvines a legjobb.A www.naplampa.hu oldalon be is lehet szerezni a legtutibbakat.Asszem én is beállok náluk a sorba.Azért olvastam a témát, mert az új házban szeretnék energiát spórolni.Azt hittem, hogy a led-technika már fejlettebb, ott olvastam ezekről a dolgokról.Nem akartam beruházni tudatlanul többezret "villanykörtékbe".Jól is tettem, mert a ledes izzók még korántsem igazán jó fényerejűek viszont nem annyira olcsók. Ez a naplámpa dolog felizgatott.Köszi, hogy előhoztad az utalásoddal :)
Előzmény: Csavarhúzós (486)
Csavarhúzós Creative Commons License 2009.01.09 0 0 486
Nem eléggé ástad bele magad... Például elolvashatnád ezt a topicot is.
A napfényhez a 6500K-es hasonlít a legjobban, merthogy ilyen forró a Nap.
Ezt tapasztalatból mondhatom, mert a konyhában ilyen fénycsöveim vannak. Nappal felkapcsolva semmilyen különbséget nem érzékelni, csak deríti az árnyékokat.
Előzmény: h.moni (485)
h.moni Creative Commons License 2009.01.09 0 0 485

Sziasztok ! Igazán nem akarok okostojásnak tűnni, de nemrég rágtam bele magam az energiatakarékolás világába izzóilag.Szóval a 2700K az átlagos, mert ez hasonlít legjobban a napfényhez.kb 3000 K-ig.Ez felett 'hidegedik' a fény:Egyébként a színhőmérsékletet jelenti.

A Philips és a Realm között azért nem látsz fénykülönbséget, mert nincs is különösebb köztük.Ugyanis, ha kiszámolod a Watt/ lumen értéküket, rájössz, hogy kb ugyanaz a szám jön ki.Philips: 600/11=54,54, Realm: 1080/20= 54.A Ground velük szemben 530/15=35,3.Ez tulképp azt mutatja meg, hogy adott fénymennyiség előállítása mellett mennyivel fogyaszt kevesebbet az izzó.Minél nagyobb ez a szám, annál több a fény.Az Osramot merem ajánlani, aminek van már u.nevezett LED DULED változata.Ez tulképp energiatakarékos izzó + led, egyben van, de külön is használható ami pl gyerekszobába, irányfénynek tök jó, nem az izzót égeted ,hanem az alig fogyasztó ledet .

Előzmény: NeomatiK (461)
legirepa Creative Commons License 2009.01.08 0 0 484
A gyújtót meg a fénycsövet. Mindkettő elöregedett, a fénycső égésfeszültsége lecsökkent annyira, a gyújtóé meg megnőtt, így a gyújtó folyamatosan visszagyújt. Ilyenkor ha nem cserélik le, akkor össszeéghet a gyújtó érintkezője, és ekkor zárlatos lesz a lámpatest. Az előtét túlmelegszik, és kigyullad. Ha fára van szerelve a lámpatest, akkor az is meggyulladhat. Volt már rá példa, érdemes cserélni.
Előzmény: NeomatiK (483)
NeomatiK Creative Commons License 2009.01.06 0 0 483
Ki-be kapcsol a neonfénycső (jól mondom? :) ) és amikor világít, akkor is vibrálva. Mit kell kicserélnem?
legirepa Creative Commons License 2009.01.05 0 0 482
Hagyományos izzót, halogént, autólámpákat, fénycsövet, kompakt fénycsövet (az összes nem előtéttel szerelt típust), kerámia fémhalogént, higanylámpát, Na lámpát. Azért dolgoznak a fiúk. Még.
Előzmény: NeomatiK (481)
NeomatiK Creative Commons License 2009.01.05 0 0 481
Vettem 700-ért 6000 órás 20W-os GE-t. Ez is kínai. Itthon csak a hagyományos izzót gyártják GE-nél?
Előzmény: legirepa (480)
legirepa Creative Commons License 2009.01.02 0 0 480
A 26W-ot a neves gyártók nem használják E27 fejeléssel. Ez távolkeleti cuccra utal. A daniella honlapján találtam meg a skylight lámpákat, és erős a gyanúm, hogy ez távolkeleti gyártmány. Sok jót nem várnék tőle.
Előzmény: NeomatiK (478)
legirepa Creative Commons License 2009.01.02 0 0 479
Minden fényforrás szabványos neve: lámpa
Az izzó is lámpa ill. fényforrás, wolfrám izzítása által kelt fényt. Az "energiatakarékos izzó" kifejezés általában a működtető egységgel egybeépített kompakt fénycsövet jelöli, de nagyon rossz és helytelen elnevezés. Helyette alkalmazható röviden a "kompakt fénycső".

A kérdésre visszatérve: én nem ismerem azt a típust.
NeomatiK Creative Commons License 2009.01.02 0 0 478
Helló! Plus üzletekben lesz 699Ft-ért Skylight 26W-os energiatakarékos izzó. Van ezzel a márkával, típussal valakinek tapasztalata?
legirepa Creative Commons License 2008.12.28 0 0 477
L-típusú kivitelben igen, 18, 24, 36, 40, 55W-os sorozatban, ha jól emléxem. Ilyen E27-es "betekerős" kivitelben nem tudok róla. De nem hinném, hogy lakásvilágítási körülmények között szükség lenne rá.
Előzmény: lukit (476)
lukit Creative Commons License 2008.12.28 0 0 476
Létezik már 5 sávos kompakt fenycső?
legirepa Creative Commons License 2008.12.28 0 0 475
A fényforrás élettartama 50% kiégésre vonatkozik. De nem csak az számít, ami nem világít, henam az is, ami nem tudja leadni a betervezett fényáramot. (általában 80%)
SZEGECS Creative Commons License 2008.12.28 0 0 474
3 óránként 20 percre le kell kapcsolni, hogy hüljön)

Ez tipikus jereváni rádió... :)
A fényforrásokra ráírt üzemóra adat (pl. hagyományos izzónál 1000 óra) van olyan módszerrel mérve, hogy 3 óráig működtetik, majd 20 perc szünetet tartanak, utána újabb 3 órás üzem, 20 perc szünet.
Ezzel modellezik azt, hogy a felhasználó átlag napi 3 órát működteti egyfolytában az izzót/fénycsövet.
Ezt addig folytatják, amíg a vizsgált darabszámnak egy bizonyos százaléka még üzemképes marad. Az az érték lesz a termékre ráírt "üzemóra".

Előzmény: janijani (473)
janijani Creative Commons License 2008.12.28 0 0 473
Ez a méreg, én meg ugyanezt 1800 Ft-ért vettem nemakciósan egy izzóboltban (ahol azt mondták,hogy nem szabad gyakran kapcsolgatni, de 3 óránként 20 percre le kell kapcsolni, hogy hüljön)
Előzmény: Teaway (471)
Teaway Creative Commons License 2008.12.27 0 0 472
" És érdekes fehér trutyi van a cső tövén, mintha a műanyag házból kifolyt volna a mész :)"

Az ragasztó lesz; azzal rögzítik a csövet a házhoz.
Előzmény: NeomatiK (461)
Teaway Creative Commons License 2008.12.27 0 0 471
"Tornado
23 W 2700 K, 1550 lumen 8000 óra élettartam ~1200 Ft"


Akcióban 799 HUF-ért szokták nyomni. Vettem is belőle egy csomót.
Előzmény: vadmotoros (460)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!