Keresés

Részletes keresés

Pilisvad (X) 2018.02.21 0 0 156

Uraim!

Értékesíteni szeretnék egy Ausztrál Omark M 44-es típusú golyós lőfegyvert 380Win.kaliberben!

Vadászati és sport célokra is tökéletes,bár megítélésem - és a fölszereltsége miatt is - inkább az utóbbi!

A fegyver eredeti,gyári,szinte makulátlan állapotban van,tartozékai:bipod kiképzés/talp,diopteres irányzék,szíjkengyelek!

Fantasztikus sütéssel is rendelkezik,az is eredeti!

Oldalt biztosítással rendelkezik.

Pompás esztétikai és műszaki állapotban 10 év műszakival ELADÓ!

A képeket érdemes tüzetesen megnézni.

További - akár sportos - ötleteket itt találhatóak:http://pilisvadaszbolt.hu/fegyverek/hasznalt-fegyverek

Elérhetőségeink:pilisvadaszbolt01@gmail.com és a 06-20-8216042

picurgyu Creative Commons License 2018.02.19 0 0 155

Sabatti 75 000, Voere 75 000 Ft.

Előzmény: gekkoka (153)
Garmin111 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 154

Akkor valószínűleg ő lehet a nemzeti csúcstartó, Dancsó Tibor (Viharsarki SE). Bár az MDLSz honlapon csak 178 kör szerepel a neve mellett (kkpu, nyílt irányzék) vagy 185 kör (kkpu optikai irányzék). Akkor hogy-hogy nem 195? Ha ennyire egy lukba tud lőni 15x? (15 x 13 =195) ( http://www.mdlsz.sport.hu/download/2017/nemzeticsucsok171006.pdf )

Előzmény: gekkoka (153)
gekkoka Creative Commons License 2018.02.15 0 0 153

Ez a szórás gyorsponthoz éppen csak elég. Ha letámasztva ezt tudta produkálni. Az olcsó Remington 597 25 méteren szó szerint egy lyukat csinal. RWS narancssárga lőszerrel! Most keresek gyorsponthoz öntöltő .22 puskát. Az egyik barátom Remington 597 puskája hatalmas pozitív meglepetés!

 

 

Előzmény: Garmin111 (149)
picurgyu Creative Commons License 2018.02.15 0 0 152

Ok.

 

Előzmény: Garmin111 (151)
Garmin111 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 151

Nem kell mondanod semmit. Csak összehasonlításnak tettem föl. Az irányzéka a szokásos amerikai, lépcsős állítású, számomra kényelmes rés-tüske aránnyal.

Nincs sok sportlövő múltam, én ezt tudom, egy nem repedt tusájú fegyverrel.

Előzmény: picurgyu (150)
picurgyu Creative Commons License 2018.02.15 0 0 150

Nem tudom mit mondjak. 25 mm-es szórás 25 méter. Nem láttam még ezt a puskát,hogy mennyire használható az irányzéka 25-re. A múltkor követtem el hasonló dolgot. 25 m térdelve támasztva cél a 8-a lőlap 8-a feliratának a 8-asa. Fegyver Browning öntöltő 9 mm Luger nyílt irányzék. A soklyukú látásjavító szemüveg mert csak azzal látom az irányzékokat. Eredmény egy két centis lyuk. Csodálkoztam is rajta mert egy eléggé viseletes puska volt repedt tusával.

Előzmény: Garmin111 (149)
Garmin111 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 149

Picurgyu, az Éles/Eladó topikban említetted, hogy a neten található, az ERMA EG 712 puskát bemutató három videoból az egyikben, a lövésztársnak nincs valami meggyőző szórása ezzel a típussal. 

Nekem ma azt sikerült lőnöm gyorspont lőlapra, nyílt irányzékkal, feltámasztásból. Az első lövés után visszavettem egy lépcsőfokkal az irányzékot. Így legalább tudom, mennyit módosít egy lépcső:

Valóban nem egy sportpuska, de nekem meggyőző a szórásképe. 

gunnepper Creative Commons License 2018.02.14 0 0 148

Eladó lenne a képen látható Knobloch pisztolyos lövészszemüveg állítható iriszblendével. 
Ára 25.000 Ft
A munkámból kifolyólag telefonon nem igazán vagyok elérhető így kérek mindenkit, hogy a következő email címen érdeklődjön: gunnepper@gmail.com

picurgyu Creative Commons License 2018.01.25 0 0 147

Nagyjából meg beszéltük telón. Ha gond lesz még akkor hívj.

 

Előzmény: Garmin111 (146)
Garmin111 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 146

Megtaláltam a fotót a tokbelsőről, amiben az előbbi hozzászólásban írt rugó látható.

Előzmény: picurgyu (144)
Garmin111 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 145

Szia!

Igazából annyi volt a gond, hogy a tokban lévő rugó, ami a lőszereket visszafogja az adogató perselybe, volt alkalmatlan a feladatára. A hegyesebb lövedékű lőszereket (ztoth barátom remélem prcízebben megnevezi majd őket :-) )(pl: CCI Blaser) kiejtette, míg a szélesebb, de gömbölyűbb fejűeket (RWS, ELEY) nem engedte betöleteni, beleakadt. Ugyanis ez a gugó rövid volt, no de annál élesebb peremű. Ki lett cserélve egy kellő hosszúságú és legömbölyített végű rugóra és ettől kezdve hibátlanul működik.

A szórása is egyre barátságosabb, ahogy megszokom. Igaz a nagyon alacson irányzó vonal a szemüvegek miatt változatlanul akadályoz a lövé precíz végrehajtásában. Valami más megoldást kell kitalálnom!

Távcsövet is tennék rá, de a rettenetesen ronda bemarás miatt a marás talpa, és a tok teteje között közel 7 mm a magasságkülönbség. Az általam próbált két szereléket emiatt nem lehet rögzíteni rá.

Előzmény: picurgyu (144)
picurgyu Creative Commons License 2018.01.25 0 0 144

Már nem emlékszem melyik részét kellett "fazoníroznom" jó pár éve volt.

Előzmény: Garmin111 (142)
picurgyu Creative Commons License 2018.01.25 0 0 143

Úgy látom szereted a kihívásokat. Már a második puskát veszed ami tényleg az. Egy akadozó kínaihoz volt szerencsém.Örült a gazdija amikor újra rendesen működött.Voltak benne kopott alkatrészek ami miatt vacakolt.  Egyik spori most vett újonnan egy Rem. 597 szintetikus tusás csodát 80 000-ért. Na az sem piskóta. Van vagy 4 kilós sütése. Mikor lőttem vele először azt hittem be van biztosítva. Ettől függetlenül 50-re CCI bogyóval tudtam vele egy 2,5 centist lőni miután tudtam , hogy mikor sül . Ezzel az a szerencse , hogy csak a kalapács rugót kell cserélni és a két vacak műanyag vezető perselyét fémre és le lehet vinni a sütési erőt 1,5 kilóra. Ha kakast is cserélsz könnyebbre akkor még lejjebb.

 

Előzmény: Garmin111 (142)
Garmin111 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 142

Semmiképpen nem mentegetődzés! Szerdán vettem, csüt este volt pár percem 2 x 10-es sorozatot lőni, igazából kipróbálni. Sajnos volt 1-2 elakadás, illetve egy esetben felhúzáskor kiesett a lőszer. Nem tudom mi van.

Majd kiderül.

Előzmény: olasz4 (141)
olasz4 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 141

Akkor ott valami nem jó , ha 25 méteren 2centi szórása van !   három barátomnak is van jW20-asa   , már mindegyiket próbáltam   és  25 -30 méteren  , gyakorlatilag lyukba -lyukat lő mindegyik  , RWS subsonic lőszerrel .  CCI standard lőszerrel  , s Federal  lőszerrel  próbálva ! 

 

Két puskán a csövön van a távcső (gyárilag ott a szerelék helye) , a harmadiknál a tokba lett belemarva a sin !  

Előzmény: Garmin111 (140)
Garmin111 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 140

Szia! Köszönöm a tapasztalat megosztást! Gondolkodtam azon a típuson is, de most egy kipróbálok egy Norinco JW20-t. Nagyon kedvező árban jutottam hozzá. Igaz letörném annak a marósnak a kezét aki a távcsősínt ilyen ordenáré, durván mélyen marta bele. Egy ponton még át is lyukasztotta a tokot. Nem volt fegyvermester az biztos!

Cserébe 25 méteren - feltámasztásból biztosan hozza a 2 cm körüli szórást, első kísérletre. Igaz, nekem nagyon közel van a célzóvonal a csőtengelyhez, így a szemüveg csak nagyon kényelmetlenül fér el. Majd megszokom, vagy készíttetek hozzá egy 1 cm átmérőjű dioptert. Vagy rendelek tőlük, ha van ehhez való: http://www.skinnersights.com/index.html

A karbantartáshoz remek videók vannak a neten. A két részes változatban, emberünk teljesen minden apró részlere felhívja a figyelmet. Jó a kamera mozgás is, mert láthatóan mutat bemutatja, hogyan kell szét- és összerakni hibátlanul.

Előzmény: Dzsi74 (139)
Dzsi74 Creative Commons License 2018.01.19 0 0 139

22LR-ben meg ajánlom a Magtech 7022-t, olcsó és baromi jó, simán hozza ugyan azt mint a CZ512 féláron.

Előzmény: Garmin111 (133)
Garmin111 Creative Commons License 2018.01.18 0 0 138

Remélem a fegyvermester javítása után a Chiappa-t új tulajdonosa örömmel fogja használni!

Én meg gazdagabb lettem egy tapasztalattal, hol érdemes és hol nem vásárolni. Lehet az "Éles" topikon belülis érdemes lenne boltokkal kapcsolatos tapasztalatokat megosztani, hasonlóan a légfegyvereshez?

Előzmény: Garmin111 (136)
robertó69 Creative Commons License 2018.01.08 -1 0 137

Honvédségi tulajdonú lőterek épülnek, és garantáltan a választások előtt el kell kezdeniük, hogy lehessen utalni rá a pénzt. Viszont egy szó se szól arról, civil sportoló beteheti-e majd oda a lábát, és ha igen, milyen feltételekkel...

Nem kell ide 180 új lőtér, csak körzetenként kellene 300 m- es, de leggalább 150 m.

Nagyon sok 50 m-es lőtér van bezárva, de megmenthető állapotban, viszonylag aprópénzekből. Azokat sincs, aki működtesse. A régi szép sportélet már a múlté, régiókban csoportosul nagyobb lövész élet, és azok is főleg az MSSZ 10-25-50 m-hez köthetőek. De főleg a 10 m-hez. Nem vagyok optimista...

Honvédelmi oktatásra rengeteg lőtér alkalmas már most is. A seregben is kispuskával kezdődött a kiképzés, csak utána jött az AK-AMD. Ha nagy távolságra kell Kalassal lőni, arra is sok, rendőrségi és honvédségi objektum van országszerte, elérhető távolságban....

Előzmény: Camo_BDU (135)
Garmin111 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 136

Köszi, igen jobb választás lett volna a Cz.

A Chiappa tokja és belső szerkezete sajnos spiáter és az összeszerelése is kicsit gondatlan. Az adogató szerkezetet összefogó, rögzítő 1 (!) db csavar meglazulása miatt az ellőtt lőszer hüvelye vissza tud fordulni az adogató szerkezetbe. Versenyen ez nem szerencsés. Remélem holnap visszaveszik a boltban!

 

 

Előzmény: robertó69 (134)
Camo_BDU Creative Commons License 2018.01.06 0 0 135

2-3 napja volt egy cikk, hogy 16 fog épülni idén. De akkor meg ha kiszámolom 13 év kell ahhoz hogy mind a 198 megépüljön? Persze azt látva hogy milyen rég ígérték és eddig 1 se épült, az azért elgondolkodtató. :-I

Előzmény: robertó69 (132)
robertó69 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 134

Anschütz 520-525. CZ 511-512 Használtba mind belefér. De tromfolok rá: Cz 452 Lux ismétlővel 170 fölött lőttek az ifjaink a Junior programban. Pedig az egy durung az előzőekhez képest...

Előzmény: Garmin111 (129)
Garmin111 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 133

Köszönöm!

Gyors pont érdekelne inkább. Ehhez megvettem egy Chiappa-t.

Előzmény: gencsydani (131)
robertó69 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 132

Bocsi, ritkán bóklászom ide! Léges offolóban pont most szépen le van írva a titok:-(

Előzmény: Camo_BDU (128)
gencsydani Creative Commons License 2018.01.02 0 0 131

Kollégám Remington 597 VTR-rel nyomja a steel-t, eddig egész megbízhatónak tűnik és elég jól átalakítható/testre szabható AR-15 cuccokkal.

Előzmény: Garmin111 (129)
gencsydani Creative Commons License 2018.01.02 0 1 130

Fene tudja...nekem pont hiányozna a "sípolás", hogy összemérhessem magam a többiekkel, elleshessek új megoldásokat, taktikákat a nálam gyorsabbaktól/ügyesebbektől, hogy lássam merre, hogyan kellene/lehetne fejlődni, meg kicsit persze a társaság is (errefelé ebben a sportban kb. mindenki ismer mindenkit, olyan kevesen vagyunk).

 

Amúgy ha nem balf@szkodsz akkor IPSC-n sem kiabál veled senki (a vezényszavakat nyilván nem suttogva mondják, hiszen azt fülvédőben nem hallanád).

https://www.youtube.com/watch?v=swA_V1aD0Z0

Előzmény: Camo_BDU (126)
Garmin111 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 129

Erősen gondolkodom, hogy a gyorspont szakágban is versenyeznék idén. Tudom a revolver nem feltétlenül idális eszköz ehhez, de megpróbálom vele.

Puskám viszont nincs. Olyan 100-125e ft nagyságrendig, milyen kiskaliberű öntöltőt, esetleg ismétlőt használtok/javasoltok?

Köszönöm a segítséget!

Camo_BDU Creative Commons License 2017.12.31 0 0 128

Erről jut eszembe, mi van a 198 új lőtérrel, amivel egy éve teljesen tele volt a sajtó? Azok nem épülnek? Elvileg az volt hogy a sok milliárd forint el lett téve és abból lesznek a lőterek, de gyanúsan nagy a csend róla.

 

A videókat visszanézve szoktam levonni a következtetéseket hogy mikor-miben hibáztam, nézem a kéztartást, meg mindent. Az első videónál még rettenet béna voltam, ezeken a mostaniakon már látszik a fejlődés. :) 

 

2 éve karácsonyra kaptam fém-lőlapokat, 22-eshez. Gondolom tavasszal letesztelem őket, de eddig még nem tettem, mert össze kell rakni az állványát meg ilyenek. Lusta voltam rá. :-P

 

 

Előzmény: robertó69 (127)
robertó69 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 127

Nyilván poénból írtam! ;-)... no meg a látens, tudatalattiból feltörő irigység hatására, amikor arra gondolok, nálunk a működő lőtereket is sorban kezdik levadászni, az újaknak esélyt sem adnak épülni, nemhogy a saját birtokom biztonságos szegletében  lövöldözzek akár egy hétfél zsúlos légpuskával ...:_(((

A szituációs meg amúgy sem kert végébe való: gyakorolni lehet, de egyedül nem kapsz visszajelzést, nem látod a hibáidat, stb. Az egy másik állatfaj...

Próbáltad már papír helyett steel-ekre lőni? Biztonságos, szép a találatok hangja, és a feeling is más, mint a papírcéloké....bár itt már kell az önuralom, hogy itt húzd meg a határt!

Mert ha nem, a birtokod előbb vagy utóbb de tele lesz szétlőtt mikrókkal, hűtőgépekkel, furgonokkal..:-DDD

Előzmény: Camo_BDU (126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!