Keresés

Részletes keresés

Lolamoon Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1438
Egy pl Charming Blue-tól kölcsönözve:

SZERZŐDÉS - minta

Fent nevezett macskát a Vevő az alábbi feltételekkel vásárolja meg a Tenyésztőtől:

1. A vevő büntetőjogi felelőssége tudatában kijelenti, hogy nem állatkereskedő, és vállalja, hogy a fent nevezett macskát semmi körülmények között nem adhatja tovább állatkereskedőnek, állatforgalmazónak, kísérleti laboratóriumnak.

2. A vevő vállalja, hogy az állatról megfelelően fog gondoskodni és nem engedi elkóborolni.

3. Tenyésztő az állatot bármikor meglátogathatja.

4. Amennyiben a fenti macskát a Vevő nem megfelelően tartja, elhanyagolja, rosszul bánik vele, a Tenyésztőnek joga van a macskát visszavenni feltétel és ellenszolgáltatás nélkül.

5. A fenti macskát a Vevő - kiállítási kedvencnek - vásárolja meg.

6. Vevő vállalja, hogy a fent nevezett macskát 6-9 hónapos kora között ivartalaníttatja. (Felnőtt állat esetén a macska ivartalanításáról Tenyésztő már gondoskodott.)

7. Tenyésztő azzal a feltétellel adja át a Vevőnek a törzskönyvi bejegyzést igazoló papírokat, hogy a törzskönyvi kivonatot a Vevő csak a fenti macska ivartalanítását igazoló állatorvosi bizonyítvány felmutatása után válthatja ki. A Tenyésztő erről a feltételről értesíti a törzskönyvvezetőt.

8. Fenti macska nem minősíthető át tenyészállattá. Ha a Vevő az ivartalanítást elmulasztja és a fenti macskától utódok származnak, az azokért befolyt összeget a Vevő a Tenyésztőnek köteles átadni.

9. Fenti macska a Tenyésztő tudta és hozzájárulása nélkül harmadik személy tulajdonába nem adható át. Amennyiben a Vevő a macskát valamely oknál fogva nem tudja tovább tartani, erről a Tenyésztőt értesítenie kell, hogy a macska sorsát és jövőjét együtt oldják meg. A Vevő a vételárat ebben az esetben sem követelheti vissza.

10. A fent nevezett macska kiálllításokra csak kölyökként, ill. ivartalanított macskaként nevezhető be.

11. Tenyésztő kijelenti, hogy állománya Felv, FIV, FIP, valamint PKD és HCM-negatív. Tenyészállatai rendelkeznek negatív PKD-, HCM-, Felv-, FIV-, és FIP-teszttel és/vagy védőoltással a Felv, FIP, veszettség, bőrgombásodás, fertőző gyomor- és bélgyulladás, valamint a macskanátha és chlamydia ellen. Tenyésztő garantálja, hogy a fenti macskát betegségtől mentesen adja át a Vevőnek, és kijelenti, hogy nincs tudatában olyan genetikai hibának, amely az állat egészségét károsítaná vagy normális életvitelében zavarná.

12. A fenti macska a mellékletben szereplő védőoltásokat kapta meg. A Vevő vállalja, hogy az összes oltást minden évben rendszeresen megismételteti.

13. A fenti macska a mellékletben szereplő étrendhez van szokva.

Amennyiben a macska, valamely oknál fogva, nem alkalmas kiállításra, fenti szerződés 5. pontja az alábbiak szerint módosul, és az okok a szerződésben rögzítésre kerülnek:

"A fenti macskát a Vevő - kedvencnek - vásárolja meg."
Előzmény: dojcus (1436)
CyberCat Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1437
A tenyésztő és a vevő szerződést köt, ami tartalmazza az adásvétel részletes feltételeit. Például azt, hogy hobbicélra vagy tenyésztésre adják a cicát, milyen betegségekre van garantáltan szűrve, garantáltan egészségesen adja oda, van-e ivartalanítási kötelezettség, szokott lenni olyan, hogy a tenyésztő értesítése nélkül nem adható tovább akár ajándékként, akár eladásra, milyen feltételek esetén lehet a cicát visszaadni és a vételárat visszatéríteni stb. Szerződéstől függ, hogy pontosan miket tartalmaz, de ezek benne szoktak lenni.
Előzmény: dojcus (1436)
dojcus Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1436

mondjuk ha a tenyésztők egy kicsit mindenki számára elérhetőbb áron adnák, akkor lehet nem venne csak azért vki teszkósat, mert másra nincs pénze, viszont olyan cicát szeretne...

nekem legalábbis ez a véleményem.. de nem csak a macskákkal kapcsolatban...

és mit jelent az, hogy "szerződéssel"?

Lolamoon Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1435
Sajnos a cicák jelleme zsákbamacska. Amikor Ramszeszért mentünk, nem volt emberhez szokva, menekült előlünk. Most meg "le sem tudom vakarni" magamról! :-))))
Előzmény: dojcus (1429)
CyberCat Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1434

Először is: nincs törzskönyvük, így ismeretlen a származás, lehet, hogy a szülők rokonok, vagy akár testvérek voltak, így a beltenyésztés miatti gondokra sokkal nagyobb az esély. Másrészt nincsenek FIP, FIV és FELV betegségekre szűrve, így nem tudni, hogy bármelyikre is vírushordozók-e. És általában odaadják a kölyköket kb. 6-8 hetesen a 12 hetes kor helyett, oltások és féreghajtás, valamint chip nélkül.

Vagyis azok a Tesco gazdaságos verzió.

Előzmény: dojcus (1433)
dojcus Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1433
már csak azt nem értem, milyen (thai) cicákat hirdetnek 10-20ezerért...
CyberCat Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1432

A thai cicák ára kb. 60-80 ezer Ft, illetve 400 euró (Lengyelország).

A sziámik ára tudtommal olyan 100-120 ezer Ft.

Előzmény: dojcus (1431)
dojcus Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1431

gyönyörűek ezek a thai cicák...:)

gondolom az áraik is szépek:)

 

Előzmény: CyberCat (1430)
CyberCat Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1430

Akiket ajánlottam, ott a túltenyésztés nem áll fenn, gondosan megválogatják a párosításokat.

Szerintem brit cicából se mindegyik ilyen, ott is vannak kedvesebb példányok. Lehet, hogy neki is jobb lenne, ha lenne mellette egy másik cica, akkor talán hajnali kettőkor ordítás helyett játszanának.

A fiú vagy lány kérdés gyakorlatilag mindegy, a fiúk nagyobb termetűek.

Előzmény: dojcus (1429)
dojcus Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1429

azért kérdeztem, mert ugye első blikkre nem lehet eldönteni, hogy milyen a jelleme....

a brit cicával ha fogalmazhatok ilyen csúnyán, "ráfáztunk"... ő a házicicám halála után jött, azt hittük, hasonló, imádnivaló kis házikedvenccel bővül a család, de csalódnunk kellett...

az ivartalanítás után majdnem belehalt az altatásba, hetekig élet-halál között volt, pedig egy nagyon jó orvos ivartalanította, aki tuti nem hibázott pl. az altató adagolása során sem...

aztán kikupálódott, de a személyisége... hajnal 2kor ordít (szó szerint), és onnantól kezdve nem hagy békén senkit... se a kaja, se a játék, se a szidás, semmi nem használ... nem tudjuk miért csinálja...

nem engedi a simogatást, max fél évben 1szer, ha alszik, és mellékuporodik vki, hogy legalább akkor simogassa a puha kis bundáját, hamar feléled, és odébb ál...

hiába ilyen, akkor is szeretjük, csakhát... viszonzatlan a szeretetünk, és ez nagyon rossz...

attól is félek, hogy nehogy belefussak ilyen agyontenyésztett cicusba, aki ha kettőt köhög valaki mellette, egyből halálos fertőzést kap...

a brit cica is olyan érzékeny mindenre...

lehet csak én vagyok a házicicához szokva, aki elég strapabíró fajta: )

és lány v. fiú cicát ajánlanál? nem célom a tenyésztés, mert annyi a kidobott, megunt cica, nem lenne szivem bővíteni azok sorát... és ki tudja, jó kezekbe kerülnének-e...

Előzmény: CyberCat (1428)
CyberCat Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1428

Szia! Üdv a körünkben. Nekem thai cicám van, nagyon kedves és társaságkedvelő, idegenekkel is hamar megbarátkozik. Tudomásom szerint a sziámi és a keleti rövidszőrű is nagyon hasonló jellem.

Sokat számít az is, hogy milyen helyről származik. Ha kicsinek is sokat van már emberek között, akkor később is könnyebben szocializálódik. Így a legjobb olyan helyről beszerezni, ahol a cicák legalább a nap egy részében együtt élnek az emberekkel és nem külön ketrecekben, kennelekben élik az egész életüket.

Azt tudnotok kell, hogy egy jó helyről származó cica nem olcsó mulatság, és ez nem a törzskönyv miatt van. Magyarországon thai cicából most egy igazán jó, interneten is megtalálható kennel van, a Charming Blue. Sziámiból pedig az Imladris Cattery és a Pharao's Heart kennel. Mindhárman szoktak írni a Sziámisok topikba időnként.

Előzmény: dojcus (1426)
dojcus Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1427

ja, és ami lemaradt: már van egy izgő mozgó göri lánykánk...:)

ez némiképp bonyolítja a helyzetet......

dojcus Creative Commons License 2009.01.27 0 0 1426

sziasztok!

segítségeteket szeretném kérni...

megszületett a döntés: jöhet egy cica a családba... :)

a páromnak korábban sziámi cicája volt, így ő ahhoz ragaszkodna, és én se lennék ellene... de! és ebbe kérném a segítségeteket: nekem/nekünk fontos, hogy ragaszkodó, szeretetéhes, dögönyözhető, okos jellem legyen...

olvastam, hogy a sziámiknak hasonló a beállítottságuk, de ez konkrétan melyik fajtára igaz, és melyik nemre?? ránézésre a kerekfejű, fókaszínű áll hozzám a legközelebb...

lehet furcsa a kérdésem, de Anyukám nemrég vett egy brit fehér-szürke cicát, és semmit, de az ég világon semmit nem lehet vele csinálni... se simogatni, se felvenni, de dögönyözni... annyira magának való...

és én ezt nem szeretném... nem vagyok önző, hanem egy igazi társat szeretnék/szeretnénk. nekem is volt korábban egy házimacskám, aki legtöbbször velem aludt, rengeteget dorombolt, és még 14éves korában is hagyta, hogy úgy nyúzzam, ahogy csak akarom...

várom válaszotokat! 

Lolamoon Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1425
Ramszesz is már 3 kg körül van (dekára pontosan sajnos nem tudom), de nem látszik rajta, mert olyan kis nyurga.

Zafyrnak jobbulást kívánok!!!!
Előzmény: CyberCat (1423)
ziko3 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1424

Sziasztok!

 

Nézesd meg a dokiddal a könnycsatornáját,lehet csak elzáródott.Átfulyták,azóta nemigen jön elő.

 

Igy jártam a kiskandúrommal..(((  Volt virus és baktérium tenyésztés,ahol semmit se találtak,mégse mútl a könnyezés,csipásodás.

 

 

Előzmény: CyberCat (1423)
CyberCat Creative Commons License 2009.01.26 0 0 1423

Mi megvagyunk, csak nagyon sokat dolgozom.

Zafyr növöget, már 2,5 kg, tüzelni szerencsére még nem tüzel, anyukájához képest még pici, így szerintem nálunk ez még várat magára. Sajnos a szemcsipásodása elég krónikus, így most vár ránk egy genetikai vizsgálat, amit Németországban végeznek majd el. Egyébként pedig a hölgy nagyon sokat rosszcsontkodik.

Lolamoon Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1422
Mi is megvagyunk, növögetünk, csak kissé átszoktunk a sziámis topikba. Amúgy nálunk kezdettől fogva velem aludt Ramszesz, a párnán az arcomhoz-nyakamhoz bújva. Mára már odáig "fajult" a ragaszkodása, hogy meg sem mozdulhatok nélküle. Van egy macskaformájú árnyékom! :-) De babusgatom is rendesen! :-))))
sky86 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 1421

Sziasztok!

Hűűűű, de el van anyátlanodva a fórum. :(

Velünk minden rendben, csak már nem bánnám ha jönne a tavasz, mert mostanában a Drágaságom rászokott, hogy üvölt, ha unatkozik és épp egyik alattvalója sem tud vele foglalkozni. Jó lenne egy kicsit jobb idő és akkor legalább az udvarra le tudnám vinni ilyenkor...

 

Rita, kérünk ám képet a babáról! Már biztosan nagyott nőtt mióta nem láttuk! :)

 

Többiek, veletek mi újság?

dulirita Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1420
Sziasztok!
Nálunk minden rendben van, Mézike szépen nő és sötétedik és nagyon kedves, aranyos cicus. Éjszaka odajött hozzám (gondolom előtte kutyival aludt) a kis mancsával nagyon óvatosan szinte megsimogatta az arcomat, utána hozzám nyomta a pici nóziját és mellém kucorodott jó hangosan dorombolva. Nagyon édes volt és már többször is a paplan alá bújt aludni.
shine_adonis Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1419
Én is figyeltem Adonis fogait, tudom is, mikor estek ki a szemfogai, de mi sem találtunk egyet sem.
Előzmény: CyberCat (1418)
CyberCat Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1418
Magát a fogváltást csak azért vettem észre, mert direkt figyeltem. Nem tudtam cicáknál hogy van, a kutyám már 4 hónaposan váltotta a fogait, Zafyr pedig gyakorlatilag karácsony előtt egy héttel kezdte és mostanra teljesen befejezte.
Fogakat sehol sem találtam, pedig ez az utolsó szemfog konkrétan tudom, hogy mikor esett ki, de semmit nem találtam. Vagy nagyon pici, vagy lenyelte, vagy nem tudom.
Előzmény: sky86 (1415)
Lolamoon Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1417
Mi sem vettük volna észre a foghiányt, ha nem maradt volna a tokban.
shine_adonis Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1416
Ha nem figyeled direktbe, akkor nem feltűnő jelenség.
Előzmény: sky86 (1415)
sky86 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1415

Sziasztok!

Ha már a fogacskáknál tartunk: az én husikám 14 hónapos, tehát biztosan túl vagyunk rajta, de én semmit nem vettem észre. Sehol egy kihullott fogacska vagy ilyesmi... Létezik ez?

Lolamoon Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1414
Az én kis Ramszeszem első kiesett tej-szemfoga a párom szemüvegtartó tokjába "törött" bele. :)
Előzmény: CyberCat (1413)
CyberCat Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1413
Hát igen, kezdünk apatikusak lenni. Túl sok az ilyen eset, belefárad az ember.

A kis gézengúzomnak végre jókedve van, megszabadult az utolsó tej szemfogtól, ami már eléggé nyomta. Igaz ez egy sminkeléshez használt púder pufni feláldozásával sikerült - imádja ellopni sminkeléshez használt szivacsokat, pufnikat, ecseteket, kupakokat - de megérte.
Előzmény: teca1258 (1412)
teca1258 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1412

Sziasztok.

Most aztán nagyon visszafogottak voltatok.Mikor reggel olvastam a párkereső hsz-t, arra készültem, hogy jól ki lesz osztva a gazdi.Látom belefáradtatok a szélmalomharcba.Sajnos a helyzet nem mutat javulást.Szerintem még sok ilyen alkalmi cicapartner-kereső fog idetévedni.  :((

Előzmény: CyberCat (1410)
Bulsara1 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1411
Alkalmi kapcsi? Sziámi cica? Szerintem egyikkel sem jársz jó helyen...
Előzmény: zsuzsanna27 (1409)
CyberCat Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1410
Itt biztosan nem, mert az alkalmi kapcsolatokról mindenkit lebeszélünk.
Előzmény: zsuzsanna27 (1409)
zsuzsanna27 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1409

Sziasztok!

Hol találok a lány sziámi cicámnak kandúrt alkalmi kapcsira?:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!