Keresés

Részletes keresés

Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5833
Sajnálom őt...

...de feltehetőleg nem annak a srácnak van kirúgva a foga, aki ezt csinálta.
Előzmény: Törölt nick (5830)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5832
Meglátjuk, mi lesz.
Előzmény: Törölt nick (5829)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5828

Ez nagyon fontos, nem keverheti bele az "átlagemberi" érzelmeket a munkájába.

 

Ja, és ha leköpik, akkor törölje le. Ha a rendőr anyázik, akkor feljelentik, megpanaszolják, elmeszelik. Ha őt sértik a személyes jogaiban, akkor mehet polgári perre sok pénzért......

Előzmény: Barátocska :) (5825)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5827
Ez igaz.
Előzmény: fairytale (5826)
fairytale Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5826
De gondolni, gondalhat rá, ha meglát egy embert....
Előzmény: Barátocska :) (5825)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5825
A rendőr egy egyenruhás ember, akinek az a dolga, hogy vigyázzon a biztonságra. Nem veheti személyes sértésnek a beszólást és a "qrvaanyázást", mert nem neki szól, és ennek tudatában kell, hogy legyen. Hatalom van a kezében, amit jól kell használnia. Ez nagyon fontos, nem keverheti bele az "átlagemberi" érzelmeket a munkájába.
Előzmény: fairytale (5821)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5824
Akik viszont a gyakorlatlanságból eredő hibákkal találkoztak, azok talán nem tudják figyelembe venni az érveidet. Még most is fogorvoshoz járnak, valószínüleg.
Előzmény: Törölt nick (5819)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5823
Nem voltam ott. Ennek ellenére mondom, hogy ami történt, az nem megengedhető. És még annak ellenére is mondom, hogy tökéletesen apolitikus vagyok :))) Szóval semmilyen oldallal nem szimpatizálok, ami talán ritka errefelé, mégis így van.

De nem tartom megengedhetőnek fogak kirúgását és egyéb durva verést, éppen a rendőrség részéről, és olyanokkal szemben, akik még csak követ sem dobáltak, csak ott voltak. Márpedig rakás ilyen eset volt, videók bizonyítják.
Előzmény: Törölt nick (5820)
Bolhás Ödön Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5822

"Ilyesmi szerintem egyszerüen nem fordulhat elő többször"

 

Pedig fog. Alapvető átrendeződés figyelhető meg az államhatalom és a rendőrség viszonyában, mivel egyre inkább előtérbe kerül a rendőrség szerepe a rezsim fenntartásában a legitimációt képező egyéb tényezők háttérbe szorításával (hanyatlásával).

Előzmény: Barátocska :) (5818)
fairytale Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5821
A rendőr meg arra gondol, mikor meglát egy embert... vajon ő ott volt? Felszedte a macskakövet, felfeszítette a korlátokat? Dobott téglát felém? Üvöltötte artikulátlanul az arcomba, hogy kurva anyám?  És ha nem, megtenné? Elég hülye érzés lehet! :-(((
Előzmény: Barátocska :) (5818)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5818
Tehát valójában azt mondod, hogy el kell néznünk ezt a néhány esetet? A "rendőr is ember" alapon? Fene tudja... Nem így látom, még akkor sem, ha lehet enyhítő körülményeket felhozni... Ilyesmi szerintem egyszerüen nem fordulhat elő többször :((

És azt azért tudnod kell, hogy azóta, ha rendőrt látok, egyből az jut az eszembe, hogy vajon ő képes lenne-e rá? Vajon ott is volt? Vajon megtette? És ha nem, megtenné?

Elég hülye érzés. :(((
Előzmény: prérikutya (5817)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5817

Jó, én ezt értem, de erről már beszéltünk, hogy egy rendőr miért nem vesztheti el a fejét, szerintem.

Én meg rengeteg (többségében valós eseményen alapuló) filmet láttam már, ahol egy profi katona, vagy kém is elveszti a fejét. Pedig őket valószínűleg szakemberek hada vizsgálta meg bevetés előtt.

Előzmény: Barátocska :) (5815)
Bolhás Ödön Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5816

"Hányszor vettél részt tömegoszlatásban?"

 

Olyan gyakorlata biztos nincs, mint neked. Ahol megjelensz a fórumon, mindenki menekül, amerre lát.

Előzmény: Törölt nick (5810)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5815
Jó, én ezt értem, de erről már beszéltünk, hogy egy rendőr miért nem vesztheti el a fejét, szerintem.

Egyszerüen nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy amikor pipa lesz, akkor agyba-főbe rugdosson mindenkit. Egyenruha van rajta, és ez felelősséggel jár. Akkor nincs túl nagy baj, ha csak lökdös, vagy esetleg mérgében gumibottal rásóz valakire. Azt el tudom fogadni, hogy szükséges lehet.

Akkor van baj, ha fölöslegesen erőszakoskodik, elszabadulnak az indulatai, és a társainak rá kell szólni, hogy hagyja abba... :((
Előzmény: prérikutya (5811)
Bolhás Ödön Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5814
Meg a civil(külföldi?) "segítők".
Előzmény: Bolhás Ödön (5813)
Bolhás Ödön Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5813

"Pipa volt, és le akarta vezetni valahol."

 

Bíztatást kaptak, komám, ott van példának az azonosító hiánya.

Előzmény: Barátocska :) (5806)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5812
Még soha. Mire szeretnél kilyukadni?
Előzmény: Törölt nick (5810)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5811

Talán nem a hergelés, de az indokolatlan harag mindenképpen....

 

Valószínű, de tudod a birka emberek nagyon hamar kihoznának a sodrodból téged is. Van amikor le kell zárni egy bűncselekmény, vagy baleset helyszínét. Kihúzzuk a kordonszalagot, és a sok birka átbújik alatta. Amikor meg rászólok, hogy hová megy, akkor még Ő háborodik fel, hogy haza akar menni. Volt már erre példa gázömlésnél is a 13. kerületben. Egy cigi elég lett volna, hogy elszálljon a környék, a gáz vagy 20-30 méter magasan ömlött a vezetékből, a hülye meg a lottózóba akart menni.....

 

Pedig a szalagon fehér alapon kékkel nagy betűkkel van rajta, hogy RENDŐRSÉG-POLICE, meg áll ott vagy 4-6 rendőr.

 

Ugyanez volt 23-án is. Hiába mondtuk, hogy menjenek onnan, csak azért sem. Hát akkor ne csodálkozzon, hogy valakinek a hatodik felszólításra elpattannak az idegei, kap egy fülest, arrébb lökik, vagy fejbe találja egy gránát. Van olyan video is, amin mondja a rendőr a csajnak, hogy melyik irányba ne menjen, az meg elkezd magyarázni, hogy de neki arra van a buszmegálló. Közben tőlük 200 méterre építik a barikádot a randalírozók....

Előzmény: Barátocska :) (5809)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5809
Szerettél volna látni?? ;)))

Egyébként pont erről beszéltem: ez már az összeesküvés-elmélet része, amit hanyagolnék. De valahol lásd be, hogy logikus... Talán nem a hergelés, de az indokolatlan harag mindenképpen....
Előzmény: prérikutya (5808)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5808

De az persze lehet, hogy előtte még fel is hergelték :(((

 

Ja, meg olyat is hallottam, hogy előtte olyan Red Bullt adtak nekik, amiben valami kábítószer volt.:-))) Kár, hogy ilyet nem is láttam.....

Előzmény: Barátocska :) (5807)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5807
De az persze lehet, hogy előtte még fel is hergelték :((( De az már összeesküvés-elmélet, amitől próbálnék távol maradni :((
Előzmény: Barátocska :) (5806)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5806
Pipa volt, és le akarta vezetni valahol. Csak erre tudok gondolni.
Előzmény: Bolhás Ödön (5805)
Bolhás Ödön Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5805

"aki ütött, az miért tette, főleg, amikor semmi szükség nem volt rá."

 

Mert az eligazítás során bíztatást/utasítást kapott rá. Különben hogy a fenébe merte volna megcsinálni?

Előzmény: Barátocska :) (5804)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5804
Na jó, ezek csak pletykák. Ezekre nem is figyelek. Hogy ki és mire utasította a rendőröket, szerintem puszta feltételezés. Semmit nem lehet tudni, és nem hiszem, hogy ez érdekes lenne. Sokkal érdekesebb, hogy aki ütött, az miért tette, főleg, amikor semmi szükség nem volt rá.
Előzmény: prérikutya (5802)
nyomo2007 Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5803

Én nyitottam a topikot, ki lettem tiltva, igy ezzel folytatom

Nem tudom a tiltás okát.

Fekete minden vagyok.

prérikutya Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5802
Ne viccelj már, valaki itt 500 rendőrt említett az Astóriánál. Meg hogy a rendőröket arra utasították, hogy támadják meg a tüntetőket. 500 rendőr 200 ezer emberrel szemben??? Normális???
Előzmény: Barátocska :) (5801)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5801
Rájuk már nem jutott rendőr :))))))))))
Előzmény: prérikutya (5800)
prérikutya Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5800

De az ténynek látszik, hogy valójában miattuk (a rendőrök felháborodása miatt) kaptak olyanok is, akiknek nem kellett volna.

El kellett volna menni onnan, már akkor, amikor a Bajcsyn balhé volt..... Bár állítólag 200 sérült is volt. És hová tűnt a többi ember a 200 ezerből??? Ők hogyan mentek el onnan, vagy őket nem bántották a rendőrök???

Előzmény: Barátocska :) (5799)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5799
Nincsenek "lesz*va", ez nem ilyen. De az ténynek látszik, hogy valójában miattuk (a rendőrök felháborodása miatt) kaptak olyanok is, akiknek nem kellett volna. Úgy néz ki, "leverték a mérgüket" másokon.
Előzmény: prérikutya (5797)
Bolhás Ödön Creative Commons License 2007.01.01 0 0 5798

Tegnap város- és országszerte engedély nélkül robbantgattak, vagyis garázdálkodtak különféle elkövetők. Sok esetben csoportokba verődve, zavarva a köznyugalmat, sokakban félelmet keltve randalíroztak az utcákon.

Ezúton kérdezném, hogy történt-e rendőri fellépés, műveleti területté nyilvánítás például a Nyugati tér környékén? Netán előállítás?

Leszögezném, hogy engem egyáltalán nem zavart a robbantgatás, tehát nem panaszként fogalmaztam meg a kérdést, csak úgy érdekelne a dolog szakmailag. Hadd tanuljak egy kis eljárásjogot, vagy mi a szöszt.

 

Még egy kérdés: az engedély nélküli pirotechnikai eszköz közterületen történő használatát hogyan minősíti a büntetőjog? Ha a csoportos kukaborítgatás tételével is össze lehetne hasonlítani, akkor kifejezetten hálás lennék.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!