Keresés

Részletes keresés

NLILDIKO Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2134

BANDIMACS: Mi lenne ha barna szilikonos papirral belelned ki a formadat? Nem tapadna annyira a cukorvirag es tulajdonkeppen az alufolianal ha kiakarod szedni a viragokat nemcsak tapad hanem tulsok ellenerot kell kifejtened amikor a cukorviragot akarod kiszedni./Anyam! micsoda fogalmazasom van de nemtudom maskent mondani. Bocsi!/  ....es ez az ellenero pont ez tori el a viragot. A "kihamozasnal a formabol.

Sajnos ezek a szilikonos papirok nemjol idomulnak a viragszogforma lagy formajahoz.Ezert azt ajanlom probald meg hogy bevajazod a format belulrol es rasimitod a szilikonos papirt. Ha igy sem lenne jo akkor probald ugyanigy DE a papirt 2 vagy 3 kis darabban felvagva ratenni. Igy sztem sikerulnie kell.

Ha volt kedved igy kiserletezni esetleg vele , irjad meg hogy sikerult e. Jo?  SOK szerencset!!!!!

Szia!

NLILDIKO Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2133

Sziasztok Lanyok!

 

Micsoda szepseges finomsagokat keszitettetek!! Le a kalappal!

Nalam honap vege fele egy futbalemblema torta van betervezve . Valami gyumolcs toltelekre gondoltam es vagy fondanttal diszitem vagy elsokent lenne keszitve nalam: tejszinnel es kinyomocsovel. Majd meglatjuk meg....Addig meg gondolkodom. Mindenkinek szerencses tortazast!

Sziasztok!

Bandimacs Creative Commons License 2011.05.02 0 0 2132

 

Az alsó sorban levőt kell az alufóliával kibélelni ( a felsővel lehet betetuszkolni)  így egy mélyedés - kehely alakul ki az alufóliából.

A mélyedésbe lehet a kinyomócsővel a virágot belenyomni.

 

 

http://www.wilton.com/technique/Lily

 

itt van a képes segítség is

Előzmény: petitkata (2130)
petitkata Creative Commons License 2011.05.02 0 0 2131

Köszi, de ő speciális eset, a vérében van, hogy imád megsértődni, szóval azért még nem száz százalékos a dolog :) :). Sebaj, az élet hosszú ;), van időnk.

Előzmény: Bandimacs (2124)
petitkata Creative Commons License 2011.05.02 0 0 2130

Bandimacs, ez nagyon szép! Megmondanád nekem, mi az a liliomszög? Anyukám kedvenc virága a tűzliliom, augusztusig még van egy kis időm, hogy megtanuljam.  A szülinapi tortájára szeretném.

Előzmény: Bandimacs (2126)
ZsuR Creative Commons License 2011.05.02 0 0 2129

tortabirodalom Creative Commons License 2011.05.01 0 0 2128

Sziasztok!

 

Fedeles kosár:

Egy kartonlapot bevontam folpackkal. Lekentem krémmel, majd megcsináltam rá a kosárfonást. Saslikpálcát szúrtam a tortába 4 helyen, ezek tartották. A pálcikákra is nyomtam krémet. Szép nagyon. Ha valaki ehető dolgot szeretne, akkor fondant kiszáríthat, de szerintem felesleges, mert ki eszi meg a száraz fondant???

 

Szerintem ha keményítőződ az alufóliát, akkor ki kellene jönnie a virágnak.

 

Tegnapi tortám:

biii Creative Commons License 2011.05.01 0 0 2127

sziasztok

anyák napjára készitettem ezt a tortát, trüffelkrémel

l

 

 

Bandimacs Creative Commons License 2011.04.30 0 0 2126

liliom és rózsa

 

 

szorgalmasan gyakorlok, lassan egy porcukorgyárat lehetne telepíteni mellénk  :) 

Liliomszöggel csináltam, de az alufóliából alig lehetett kiszedni - a háromnegyede eltört.

Valami mással kellene kibélelni a mélyedést, mert az alufóliába beleragadt - csak még nem tudom mivel 

manci28 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 2125

Sziasztok!

 

Ez a húsvéti tortám.

 

Csokis krémmel. A bevonat: tejpor, porcukor, víz, méz, olaj. Jól nyújtható massza, és nagyon finom!!

Bandimacs Creative Commons License 2011.04.27 0 0 2124

Szép a torta, gondolom kiengesztelted az anyósod  :)

Előzmény: petitkata (2122)
Bandimacs Creative Commons License 2011.04.27 0 0 2123

Ez volt a második húsvéti torta

 

 

csokikrémmel töltött piskóta, kívül sárgára festett  Esterházy folyékony fondant bevonat, royal icing díszítés. A máz kicsit megfolyt- megroggyant az oldalán - picit sűrűre sikerült, még gyakorolni kell.

A sarkokon levő liliomokba még porzószálak is vannak  :)

petitkata Creative Commons License 2011.04.26 0 0 2122

Sziasztok!

Nagyon megihlettetek, ezért úgy döntöttem, hogy ebbe nekem is bele kell vágnom :)

 

Életem második tortája keresztlányunknak készült húsvétra:

 

Ezt pedig anyósomnak csináltam, akinek a kedvence a sárga rózsa, és akinél épp "szorultam" ;), ő a harmadik:

 

ZsuR Creative Commons License 2011.04.25 0 0 2121

NAgyon tetszik a kosarad!  Ugyes felig nyitott teto! Hogy csinaltad?

Előzmény: tortabirodalom (2120)
tortabirodalom Creative Commons License 2011.04.25 0 0 2120

Sziasztok!

Régen jártam erre...

Ballagási tortára én vennék porcelán ballagó figurát. Nagyon szépeket lehet kapni már. Vagy kis batyut, pogácsát lehet rá tenni. Tavaly egy tarisznyát csináltam, rajta a végzés éve és a monogramm. De könyvet is lehet rátenni, tollat, ilyesmit.

 

Utóbbi pár munkám:

Bandimacs Creative Commons License 2011.04.25 0 0 2119

Húsvéti- szülinapos tortám

Szívalakú tejszínes málnakrémmel töltött torta, a torta tésztája kakaós piskóta volt.

 

A rózsák a Wilton Chocolate decorator icing-ből készültek.  Nagyon könnyű dolgozni vele, és az íze is jó.  Nagyon praktikus, ha nincs idő a díszítéssel az időt tölteni

 

ILDIKONL Creative Commons License 2011.04.24 0 0 2118

Sziasztok!

 

Lanyok, mindenkinek kellemes Husveti unnepeket kivanok!

Elkeszult eletem elso cicitortaja. KOSZONOM a jo tanacsokat!! Szepen sikerult festenem a fondantot./Szerintem/  Sajnos a fondattal valo dolgozas LETT a nehezemm mint gondoltam. Nagyon hamar szaradt es ezert toredezo lett es a rancok eldolgozasa is gondos volt igy. Ezert elolrol nem is keszitettem fotot mert nem tetszett ez vegett. Keszen es minosegi fondantot vettem es "megis "igy jartam. Mi lehet az oka?-vagy valamit en benazok el??

     Itt meg a fazisfotokat talaljatok a kesziteserol. Lenke oldalan keszitette mar valaki ezt a tortat es igy ez egyszerubbnek tetszett elkesziteni ezzel a szivformaval mint az eddig latott mas tortaknal. Koszonom is az illetonek erte. http://www.mijnalbum.nl/Album=IWG4GRNS

Kellemes hetveget mindenkinek! Sziasztok!

ZsuR Creative Commons License 2011.04.23 0 0 2117

...ugye ezt nem mondtad... otletet kertel...

Előzmény: manci28 (2116)
manci28 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 2116

Köszi, nagyon jó pofa ez a süni torta, de nem igazán ilyenre gondoltam. Ezt inkább a gyerekeim szülinapjára sütném. :)

Előzmény: ZsuR (2115)
ZsuR Creative Commons License 2011.04.22 0 0 2115

Oh... ezen nincs recept, csak egy otlet, hogyan lehet osszeallitani egy sundiszto tortat - a kepek magukert beszelnek...azt mutatjak, hogy hogyan is nezzen ki.

Előzmény: manci28 (2113)
manci28 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 2114

Középiskolás ballagás.

manci28 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 2113

Köszi ZsuR, de sajna nem tudok angolul. Ha esetleg konkrétabban leírnád?

Igazából nem receptet kérek, hanem képeket, hogy hogyan is nézzen ki.

Előzmény: ZsuR (2111)
ZsuR Creative Commons License 2011.04.22 0 0 2112

Talaltam:

ZsuR Creative Commons License 2011.04.22 0 0 2111
Előzmény: manci28 (2110)
manci28 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 2110

Sziasztok!

 

Még nem írtam ide, de sok jó ötletet kaptam már Tőletek.

Most konkrét segítséget szeretnék kérni, ballagásra szertnék tortát sütni, de nincs ötletem, hogy hogyan nézzen ki. Esetleg pár képet tudnátok ide feltenni?

 

Köszönöm.

ILDIKONL Creative Commons License 2011.04.21 0 0 2109

Sziasztok!

Lanyok, sok-sok puszika a segitsegert!!! Megirom majd hogy sikerult es fotot is keszitek majd a tortarol.  Ha nem sikerul, a szin, nem baj. Majd negerre festem! hahahaha! hihihi Vegul is a cici a lenyeg hogy elpirulva lassuk az illetot. hihi Kellemes hetveget! -es Husveti unnepeket mindenkinek itt a forumon!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.21 0 0 2108

Vagy amit Zsur írt, vagy a wilton creamy peach árnyalata is nagyon hasonló tud lenni, vagy kevés rózsaszín, kevés sárga, és sok fehér. Tényleg kevéssel kezdd, és utána lehet adagolni még, nekem ez eddig mindig bejött.

Előzmény: NLILDIKO (2106)
ZsuR Creative Commons License 2011.04.21 0 0 2107

Barnahoz kellene adni kis pirosat - es mind a kettobol nagyon keveset - ha nem kapsz keszen.

 

 

http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=3e30b2d9-475a-bac0-5d5c3db846dfd354

Előzmény: NLILDIKO (2106)
NLILDIKO Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2106

Sziasztok Lanyok!

 

Ritkabban tudok jonni mert dolgozok, priviben meg probalom behozni a haztartast. Gratula mindenkinek a szep munkakert! Az a kameleonka meg kulonosen megtetszett nekem. Ritkan latni ilyet.  Tudnatok tanacsot adni fondant szinezessel kapcsolatban?Hetvegere egy meglepi tortat kell keszitenem pikansat /cicitorta/ ehhez kene a feher fondantot sajat magamnak szinezni  "bor "szinre. Sajnos csak rozsaszint lehet kapni ami kozelebb esik hozza szin szerint de ebbol inkabb ujevi malackat tudnek inkabb krealni a szine szerint. Wilton zseles szinezom van. Ha pici pirosat, sargat es barnat varialnek nagyon ovatosan...Mit gondoltok??? Meg eletemben nem keszitettem emberi borszinu tortat. NAGYON koszonom elore is ujra a segitsegeteket!

Egyben : Kellemes husveti nyuszikazast kivanok mindenkinek!

Sziasztok!

Bandimacs Creative Commons License 2011.04.18 0 0 2105

félreértettél  :)

a "nálunk"  alatt Magyarországot értettem.  ( mivel Zsur az USÁ-ból levelezik velünk)

 

Időközben megvettem a tanfolyamon használt   "decorator icing" -ból a csokis változatot, jön a húsvét - most majd kipróbálom.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!