Keresés

Részletes keresés

dress500 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9284

1994.februárba vonultam

Előzmény: 109cb402 (9283)
109cb402 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 9283

Én 1-osztály T-alegység.

Mikor voltál?

Előzmény: dress500 (9282)
dress500 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 9282

örömmel látom ezt a forumot én is ott voltam katona a sorozatvető tüzérezredben L-alegység kiképző rajparancsnok Biczó Attila százados, Farkas József főhadnagy de szép volt istenem és meg szakad a szivem hogy mi lett az alakulat hején

 

hatos kezel Creative Commons License 2012.01.09 0 0 9281

Kedves Gyula!

Nagyon örültem, hogy jelentkeztél. Így utólag még sajnálom is, hogy nem találkozhattunk. Mindenkit ismertem, akiket felsoroltál.

Bevonulásomkor, 1963. november 27-én, Szegedi Gyula fhgy. volt a századpk. A tűzszakaszpk. ahol én szolgáltam, Simon Sándor fhgy. volt és később ő váltotta Szegedit. A Te elődöd Farkas fhgy. volt a parancsnoki szakasznál.

Eddig mindössze egyetlen személyes ismerősre akadtam, akivel nagy utanajárással sikerült felvenni a kapcsolatot. Ő a "kidolgozó 01", vagyis Dr. Tömör Péter. 

Köszönöm, hogy vetted a fáradtságot és írtál nekem. Jó lenne, ha a régiek közül többen így tennének.        

Minden jót kívánok Neked!

Üdv: Rajki Sándor

 

Előzmény: kovacsgyula44 (9279)
Szabolcsi Katona Creative Commons License 2012.01.04 0 0 9280

Üdvözlet minden volt rakétásnak! 73-75 között a 2. o-nál szolgáltam. Sem itt, sem a sajnos eltünt honlapon nem találtam a 2. o.ra vonatkozó emlékezéseket. Mintha a dandár "mostohagyermeke" lett volna! Nagyon szomorú, hogy az MN legütőképesebb dandárja úgy végezte, ahogyan!!! Mintha szégyellni kellene bennünket, akik "csak" a kötelességünket teljesítettük.( Pl.: terror alakulat, csapás a csapásmérőkre, stb. Forrás: a Duna Tv filmje)

Ha van a fórumon volt 2. osztálybeli bajtárs, vagy van aki tud bővebbet róluk, kérem, írjon.  

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 9279

Sándor!

Én 66 okt 3-án kerültem a második üteghez  parancsnoki szakasz parancsnoknak, de valamilyen okból mégis találkoztam a neveddel, meséltek rólad, vagy valamilyen névsorban szerepeltél. Lippai, Burján, Nagy Pista, Foricsek, Német Karcsi, Horváth, stb fogadtak. Szerettem ott lenni, aztán 73-ban elüldöztek.

 

Minden volt rakettásnak kívánok túlélhető 2012-t.

Előzmény: hatos kezel (9278)
hatos kezel Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9278

Rajki Sándor vagyok. 1963-65 között szolgáltam az MN1480/Ü alegységnél (I. zászlóalj, 2. század). Szeretnék a velem egy időben, ennél az egységnél szolgált katona társaimmal kapcsolatba lépni, vagy ezen a fórumon vagy a rajkisandorne@t-online.hu e-mail címen.

Ricky Hawk Creative Commons License 2011.12.25 0 0 9277

Békés karácsonyt kívánok!

Lerner A. - nak! Kokastollas M. I. őrm. a hírműhelyből, ami néhány bejegzéssel előbb ki is derül.

 

LernerA Creative Commons License 2011.12.25 0 0 9276

Sziasztok!

 

Az irnokot akit Kakastollas emleget Lerner Attillának hívják.

Kakastollas te ki vagy? Kukoda Józsi Borzavárról?

 

Üdv,

Lerner Attila

Előzmény: kokastollas (9268)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.23 0 0 9275

Azokra gondoltam, akiknek ebben az őrtoronyban (vagy egy másikban, esetleg az őrszobán, üti-szobán) telt a karácsony este. Lehet, hogy akkor ez rossz volt, de sok minden azóta még rosszabb lett.

 

Más idők voltak azok, amikor még lehetett bízni a jövőben. Egy dallal kívánok boldog karácsonyt mindenkinek, aki valaha surranóban dagasztotta a

 

laktanya sarát:

 

 

Kicsit elnyűtt, kicsit nyálas, de nagyon erről szól...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: tuzer (9274)
tuzer Creative Commons License 2011.12.23 0 0 9274

Békés, boldog karácsonyt minden volt, és aktív katonatársamnak!

charlie21 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 9272

 

Most kinálják eladásra.Ez valóban egy SCUD girója lenne???

Ricky Hawk Creative Commons License 2011.11.30 0 0 9271

Már ez is maga a történelem... ( '75-ben októberben volt bevonulás)

Előzmény: jatekkatona (9270)
jatekkatona Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9270

Ma 36 éve, hogy ezen a napon bevonultam. Hárman indultunk a megyéből. 1 ember volt közöttünk nős, Ő lett a parancsnok. Pestig ittunk- még utoljára. Gondoltam a Déli-pu.-tól már nem fogyasztok alkoholt, hogy tudjam hova kerülök. Felszálltunk a vonatra, és letettük a borítékot a papírokkal kibélelve. A tetejére csak annyi volt írva: MN 1480. Ezt 3 katona kiszúrta valami fondorlatos módón. Felkiáltottak, hogy itt a váltás. Szabadságról tartottak vissza a Dobó laktanyába. Barátságosan üdvözöltek és egyesével mindenki fontosnak tartotta, hogy egy-egy üveg sörre meghívjon. Később tapasztaltam, hogy a laktanyában is megismertek és barátságosan üdvözöltek amikor megláttak. Segítettek a laktanyába induló busz azonosításához. Nem kellett gyalogolni.  Beérkezve papírmunka. Mindhármunkat küldtek a fodrászokhoz. Orvosi vizsgálat, ahol vizeletmintát kellett adni. Korsót adtak. Én prezentáltam majdnem 1 korsóval. Sose lehet tudni, mi az elég! Nem is értem miért háborgott az illetékes. Nem hiába ittuk a sört! Utána szétváltunk és éjjel 1 után vagy 2 felé már a századnál voltam. A többi történelem.

Ricky Hawk Creative Commons License 2011.11.18 0 0 9269

Örülök, Imre! Az én szolg. idfőm alatt (1976 jún. - 1978 jún.) Előbb Gaarmvölgyi Pityu (8 hónapig), majd Hargittai Peti volt az írnok, tőle Rákóczi honvéd tanulta be leszerelésünkkor a teendőket. G. Pityu is jól van, Bp-en él, H. Peti pedig Londonban. E. J. hdgy-vel is beszéltem pár éve telefonon, Kárpáti Béla bácsival pedig Tapolcán futottam össze egy- egy alkalommal. Harcjárművezetők közül csak Fatalin Tibort ismertem.

Hallottam, hogy sajnos Kruci és Tóth János ftőrm (Lóbi) már meghalt... Máth J. őrgy fiával is váltottam pár e-mailt, M. J. Debrecenben él. A "szomszédoknál" Horovitz F. szds "Ö" alegys. szdpk-val is sikerült üzenetet váltani az azóta megszűnt mn 1480 honlapon. Hallottam Hrabovszki Pali és Kotroba Dénes felől is, sajnos másokról nincs hírem. Egyébként tizennyolc hivatásosra emlékszem a műhelytől.

Hát én úgy 160 km-re lakom Tapolcától, a neten ismertem meg Árpapát, akivel baráti viszonyt ápolunk.

Előzmény: kokastollas (9268)
kokastollas Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9268

Kedves  Ricky Hawk,

 

ezt nem mertem remélni , hogy rámhibázol  az utolsó megjelölt vagyok az említett szds. volt a főnököm. Orosz Feri veztő volt a kilövőn mindenki csak grisának hívta. Kerékgyártó Elemér sajnos meghalt ő volt a szd.pk.

Remélem majd személyesen is összefutunk , ugyan nem Tapolcán élek de csak tíz km. a távolság. Endrődi Józsival találkoztam sajnos Mikulás feleségének a temetésén , E.J. szinte semmit nem változott. Kárpáti Béla három éve összehívta a műhely találkozót szerencsére még sokan ott voltunk. Nem emlékszel , hogy ki volt az írnok , lehetett Lenner Attila ?

Üdv.

Előzmény: Ricky Hawk (9267)
Ricky Hawk Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9267

Kedves Kokastollas, megtisztelő, hogy emlékszel rám. Sajnos én nem tudom, ki vagy, de majd egyszer azon is túl leszünk. Németh Károly Kruci főtörzset egyszerűen nem lehetett nem szeretni, annyira emberi és segítőkész volt. Mikulás főtörzs jött értünk, bevonulókért a székesfehérvári MÁV kultúrházba, vele vonatozutk végig (június végén) a Balaton északi partját... hát sejtheted, a vonatban szinte csak nyaraló volta... meg néhány újoncjelölt :)

Ő lett a közvetlen főnököm, majd nem sokkal később a szolgálatát frissen megkezdő Endrődi J. hdgy. Mintha Orosz (őrm?) is rémlene (technikai szd?), Bánhidi Gy. pedig az a Bánhidi, aki szds rendfokozatban a hírműhely főnöke volt? Hrabovszki P. tőrm-t és Mondok I. őrm-t ismertem még onnan.

Örülök, hogy itt vagy!

Előzmény: kokastollas (9266)
kokastollas Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9266

Tiszteletem a topic lakóinak,

 

köszönet tüzérnek a topic létrehozásért,  és arpapa sok bemutató anyagáért.

 

1974-1982 íg szolgáltam az alakulatnál. Nick nevemet a néhai Németh Karcsi (Kruci) ragasztotta rám , hogy miért a későbbiekben majd kiderül.

A megjelent könyv olvasása után , mivel sok kérdőjel maradt  gondoltam , hogy kutakodom a neten , és így találtam rátok. 29 év távlatából megrendültem olvastam , és képeken láttam a valós multat. Legnagyobb hiányossága  hogy azt az embert aki megalkotta , és vezette kihagyták a könyvből , itt kérdőjel van tudatosan vagy véletlen ezt mindenki képzeletére bízom.

A volt töf. nyilatkozata nagyon felbosszantott mert a kijelentése azt sugalja , hogy akiknek köze volt a technikához azt óvta kezelte vagy egyéb mellérendelt alegységekben szolgált az terrorista. Ha a volt töf. ilyet kijelent saját magát minősíti sajnos a karrier kevés kivételtől eltekint mindenkit tévútra visz , nagyon megfeleni akarás a politika szinterének.  A hozzászólásokat olvasva ami számomra kiemelkedő   az , hogy ott szolgált sorállományuak büszkén gondolnak vissza az itt eltöltött időre. Valószínű szolgálati idejük alatt  is volt bennük büszkeség csak hát az ESKÜ mindenkit kötött , így kénytelenek voltak voltunk elviselni a sok esetben bosszantó megjegyzéseket.

Nyakinak , és Fügének üzenem nagy fekete pont terheli a lelküket mert nem hívták fel figyelmem a topic létezésére pedig több esetben is találkoztunk.

Ricky Hawk csak te vagy itt műhelyes vagy van más is , azonnal felismertelek csak pár kilót levettem rólad , és láttalak az ügyeletes asztalnál. Érdekes módon az utóbbi egy hétben több volt kollegával is találkoztam tüzér , és arpapa biztos ismeri az alábbi neveket , Karai Sanyi , Bánhidi Gyuszi , Mikulás Lali , Orosz Feri , Kun Feri ,  és hát apósom Tóth István (VV raktár).

arpapa kerestelek kedden a munkahelyen de vagy nem voltál vagy későn mentem pénteken kereslek.

 

Volt tüzér Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9265

Itt szét fog rohadni minden, ha így marad. Márpedig így marad.

 

Előzmény: BLacza (9264)
BLacza Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9264
Előzmény: Ricky Hawk (9257)
Svejk52 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9263

Sajnos ez van. Egyébként a társaság nagy része a facebook-on a Rakétadandár Tapolca  csoportban megtalálható. A csoportban jelenleg 225 tag van jelen. Az igaz, hogy a facebook az itteni fórumhoz képest kissé nehézkes, és túlságosan is kiváncsi, de jobb híján megteszi.

 

Üdv: Svejk.

Előzmény: Ricky Hawk (9262)
Ricky Hawk Creative Commons License 2011.11.12 0 0 9262

Ez van, srácok... ami a 1480 technikáját és az egész keceli rozsdatemetőt illeti...

Több törődést kapna az állvány a tapolcai haditechnikai parkban! Miért nem lehetett egy állványt és néhány kiszolgáló járművet, eszközt kiállítani ott, ahol szolgáltak, nem értem...

A honlap fizetőssé vált volna, amiértis sietve el lett költöztetve egy másik szolgáltatóhoz, ami eleve fizetős volt (nagy ötlet...) és ott pedig, miután többen leperkálták a maguk hozzájárulását a honlap üzemeltetéshez, egyszercsak köddé vált az egész...

Azóta se híre, se hamva...

 

meteo93 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 9261

Üdvözlet!

Én is újra megnéztem és most sem sikerült megértenem a pusztítást, a lerombolást felháborító.

A fórum még él igaz én inkább csak olvasom mint írok.A honlap viszont nagyon hiányzik.

 

Princ of Carpatia Creative Commons License 2011.11.12 0 0 9260

Üdv Topiklakók!

Végignéztem én is a rekviemet!

Végig borzongtam! Én is a Honi Légvédelem kötelékében, mint (légvédelmi felderítő, "Vozduh" lokátoros....)

Szomszédban a tűzvezető lokátorosok...

A (Nép)hadsereg krémje! A kor haditechnikákának a csúcsa! Ezt lefejezni? ÖNGYILKOSSÁG!

A MH. így semmisült meg! Visszavonhatatlanúl nagy elb@szás volt!

Öreg Csóka

 

Előzmény: Nán (9258)
Nán Creative Commons License 2011.11.12 0 0 9259

Válasz a "költői kérdére":    HAZAÁRULÁS ! ! !

Előzmény: Nán (9258)
Nán Creative Commons License 2011.11.11 0 0 9258

Üdv a sorstársaknak !

 

Ma este láttam a Duna-2 TV-n az alakulat életéről és végzetéről szóló 2009-ben készített dokumentumfilmet.

 

Fogadjátok együttérzésemet, még ennyi év után is megdöbbentőek a történtek....

Mi történt itt, ebben az országban, mit műveltek a politikusok ? ?

 

Nán  (én is megéltem a HFF felszámolását)

 

 

Előzmény: Ricky Hawk (9257)
Ricky Hawk Creative Commons License 2011.10.09 0 0 9257

Az imént nem lehetett képet feltölteni. Búcsúképem a technikával:

 

Ricky Hawk Creative Commons License 2011.10.09 0 0 9256

Csak megfogadtam a tanácsodat, miszerint addig kell megnézni, míg szét nem esik... valahogyan tartoztam is vele magamnak, és hát a kíváncsiság is motivált.

A telepen jó ideig egyedül voltam látogató, aztán egy-egy ember beszállingózott. Már a kerítésen áttekintve láttam az állványt. Persze előjönnek mindenféle gondolatok, emlékek... igazából a két év alatt minthacsak egyszer láttam volna a MAZ-t, a javítóműhelyben, amikor is egy szovjet (nem biztos, hogy orosz volt, ezért írom a szovjet jelzőt) százados (azaz tovaris kapitány) és két szintén szovjet sorkatona bütykölte rajta az egyik kerék fékberendezését. Úgy két napig lehetett bent a jármű.

Aztán végigjártam a parkot oda- majd vissza. Sok ismerős járművet láttam, Csepelek, UAZok, ZiLek, Uralok, KrAZok, FUGok, egy- egy BAT és MDK. Aztán ott vannak az egyéb volt fegyvernemek, tüzérségi, légvédelmi, páncélos és repülő eszközök.

Kivétel nélkül mind siralmas állapotban. A rozsda csak egy dolog, de ezek a gépek  karbantartást legcsekélyebb formában sem kapnak, emellett valószínűleg nincs egy ép, komplett eszköz sem a telepen. Szinte minden kibelezve, szétrabolva, hiányosan, rozsdásan látható. És még voltak, akik aggódtak, mi is lenne, ha Tapolcára kerülne VISSZA az állvány, azt őrizni kellene és karbantartani. Állítom, hogy egy- egy elkötelezett embertől Tapolcán több törődést kapna, mint Kecelen valaha is.

Előzmény: Törölt nick (9255)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.09 0 0 9255

Szia Hawk!

 

Szép volt tőled, hogy elmentél és lefotóztad a technikát, illetve a maradékát! Sajnos nekem nem volt lehetőségem csatlakozni, épp másfelé jártam. Az állapota az tényleg elkeserítő, de amíg egy vasdarab is van belőle meglátogatja majd valaki, mint a romos laktanyát is, mert nem felejtünk! Én 2009-ben jártam Kecelen, nekem is a temető jutott az eszembe róla. Nyár volt, nagyon meleg és ketten voltunk az egész telepen. Csend volt és néha fémes nyögéseket lehetett hallani, talán a hőtágulás miatt, mint  panaszt a haldoklóktól. Furcsa érzés volt.

 

 

Kábeles

 

 

Előzmény: Ricky Hawk (9246)
Ricky Hawk Creative Commons License 2011.10.06 0 0 9253

 

A műszakiaknak ez is ismerős lehet... BAT bulldózer

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!