trizs77
2018.08.14
0 0
86967
Ő az ura három-négy kertnek.
Van vagy 3-4 pince, faház, szerszámos ahová ki-be járkál.
Ha meleg van, az egyik pincébe megy (a ház 1929-ben épült) ahol igen hűvös van.
Több csap is van a kertekben, víze mindíg van.
Sajnos nagy madár pusztító.
Mivel igen csendes, kertes a környék, a madarak sűrűn leszállnak a földre.
Varjú kivételével mindent megfog.
Még szarkát is.
Előzmény: szepi (86966)
trizs77
2018.08.14
0 0
86963
Lukréciát 5 napra magára hagytuk.
Szomszéddal megbeszélve, hogy minden nap, 15,30-15,45 között (szigorú az időbeosztás !) a kikészített macskakajákból megeteti.
Ok.
Nem szóltunk neki, hogy elmegyünk.
Gondoltuk ezért, ha hazajövünk, kapunk egy macska fegyelmit....................:-((
Jogosan.
Hazajöttünk.
Semmi.
Se duzzogás, se semmi.
A macska kajákból 1 db hiányzott, mert első nap elfogadta a szomszédtól, a többi napon elő se került.
Ami nem csoda hisz egész héten +36-37 fok volt a kertben, a műszer szerint.
Valószínűleg vadászott.
Sajnos nagyon jó vadász.
Soxor látjuk eredményes tevékenysége nyomait..................:-(((
Úgy fogadott mintha tegnap találkoztunk volna.
Síma vissza illeszkedés.
trizs77
2018.08.01
0 0
86956
Mondtam már neki, árulja el honnan tudja előre, hogy esni fog ?
De azt válaszolta, egy nőnek mindíg legyenek titkai.
Úgy marad érdekes.
Előzmény: Csimpolya (86955)
trizs77
2018.07.31
0 0
86954
Ma délután úgy fél négy felé Lukrécia önként bejött.
A +33 fokból.
????????????
Rá 10 percre zuhogott az eső.
Igaz, hogy csak 5 percig + utána 5 perc csendes eső, de esett.
Őfőbundasága a 10 perc esőt átaludta a hűvös szobában.
Az ablakba ülve várta meg amíg az eső utáni pára el/fel húzódik, majd közölte :
Ő most kimenne.
S távozott mint egy úri nő.
trizs77
2018.07.29
0 0
86947
Jaaaa.
Ma reggel előkerült.
De csak finnyogott a macska kajára.
Mindeféle csúnya dolgot mondtam neki, mit teszek a bundájával és köszönje meg, hogy...........................de ahogy láttam semmi fajta lelki törést nem okoztam neki.
trizs77
2018.07.29
0 0
86946
Lukrécia hűtlenkedett......................:-(((
Tegnap a kertben grill partit rendeztünk, 12 fővel.
40 szelet sült hús + 1 kiló gomba + 1 kiló grill sajt + kb. 50 db alkoholmentes citromos sör, 10 fő vak embernek.
Ok.
Jól sikerült.
az illatok miatt három kerttel arrébb is lehetett érezni, hogy mi folyik nálunk.
Őfőbundasága egész délután + este nem került elő.
Nem hozta oda az orra.
?????????
Sőőőőt.
A délutáni - menetrendszerinti - étkezésére, 15,40-kor se jött elő.
.....................:-((((
Ma kiderült.
A környéken, egy kb. 200 méteres körben még másik négy grill parti is volt.
Mindenhol a ......Jajdeédescicuska felkiálltással fogadják, ölbe kapják, símogatják és etetik.......
Ha tudna beszélni és tűzdeltfácánt kérne mittudomén milyen mártással, még azt is megcsinálnák neki, ott, izibe.
Hiába no, el kell ismerni. Nehéz a macska élet nyáron, grillező, söröző kertekben.
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!