Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2008.11.21 0 0 2920
Kedves M.Szandi, attól tartok, már levevődött az AFP. Egyébiránt azok a nőgyógyász kollégák, akikkel én szorosabban dolgozom együtt (egyetértésben a szakirodalommal) nem tartják valami nagyon fontos dolognak az AFP-t, pont az igen nagy fokú bizonytalansága miatt.
Előzmény: M.Szandi (2910)
kheiron Creative Commons License 2008.11.21 0 0 2919
Kedves rabbitbaby, nem vagyok nőgyógyász, a cikluskövetésnek csak az ultrahangos részéhez tudok érdemben hozzászólni.

Egyetértek az orvosoddal abban, hogy előzetesen látható, érőfélben levő tüsző nélkül nem lehet ovuláció - de ahogy te magad is írtad, nem lehetett teljes biztonsággal megítélni a dolgot.

A belek gázossága ellen egyébként érdemes lehet mondjuk Espumisant bevenni.
Előzmény: rabbitbaby (2909)
kheiron Creative Commons License 2008.11.21 0 0 2918
Elnézést mindenkitől, el voltam havazva.
beleba Creative Commons License 2008.11.21 0 0 2917
Köszönöm, már megoldódott...Beleba
Előzmény: beleba (2916)
beleba Creative Commons License 2008.11.16 0 0 2916
Az adatok lemaradtak:
Egy élő magzat medencevégű fekvésben. Placenta a hátsó falon, kissé mélyen tapad.
Átlagos mennyiségű magzatvíz. 4 üregű szív, jó szívműködés. Telt gyomor és hólyag. Vesék ábrázolódnak. Ép koponya, ép gerinccsatorna.
Normál tágasságú (5,2 mm-es) oldalkamrák.
A jobb oldalkamrában egy 6 mm-es felritkulás látható. Zárt hasfal és mellkasfal.
Ép rekesz.Végtagok ábrázolódnak. Köldökzsinórban 3 ér.
BPD: 42 mm
HC: 168 mm
AC:138mm
FL: 29mm
grav: 19+1
becs.súly: 274 gr

Azt mondták, hogy nem küldenek tovább genetikai tanácsadásra, de egy kontrollra 1 hét múlva térjek vissza..
Persze nagyon megijedtem, elmentem a nőgyógyászomhoz, aki azt mondta, h szerinte vissza fog húzódni, ne aggódjak, stb...

Most 1 hetet várhatok, hogy elkezd-e visszahúzódni és mi van ha nem?
Köszönöm:
Beleba
Előzmény: beleba (2915)
beleba Creative Commons License 2008.11.16 0 0 2915
Kedves Kheiron!

Most voltam afp utáni uh-n (19+1hetesen)és a baba fején jobb oldalon látható egy 6mm-es felritkulás!
Azt mondták, hogy ez általában visszahúzódik...
A mom és minden más értékem jó, mindene korának megfelelő..
Mi van akkor ha ez nem húzódik vissza? S egyáltalán mi ez, mitől alakulhat ki?
Köszönöm válaszod!
Beleba
kuglicica Creative Commons License 2008.11.13 0 0 2914

Tisztelt Kheiron!                                                                                                                                                          Az lenne a problémám,hogy 5 éve szeretnénk már babát.Az eddigi kivizsgálások negatívak de az átjárhatósági vizsgálatra azt mondta az orvos,hogy csak akkor tud megnézni ha lefogytam 90 kg.-ra{178 cm és 128 kg vagyok jelenleg}több netes fórumon olvastam,hogy a túlsúly a vizsgálatnál nem,csak a hormonkezelésnél terhességnél,teherbeesésnél fontos.Persze azóta fogyózok.Kérdésem,hogy forszírozhatom e az orvosomnál a vizsgálatot vagy várjak míg el nem érem az álomsúlyt?{megvolt a belgyógy. és az endokr.vizsg is,neg}

 

Választ előre is köszönöm!

Catherine8 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 2913

kedves Kheiron!

 

Ma voltam genetikai UH-on.

Az eredményim jók, de van egy rész, ami aggodalomra ad okot számomra.

 

Azt szeretném megtudni, mennyire valós az aggodalmam.

 

A mai adatok:

 

Placenta hátsó falon tapad.
Átlagos mennyiségű magzatvíz.
Négy üregű szív, jó szívműködés.
Telt gyomor és hólyag.
Vesék ábrázolódnak.
Ép koponya, ép gerinccsatorna.
Normál tágasságú oldalkamrák.
Zárt hasfal és mellkasfal.
Ép rekesz.
Végtagok ábrázolódnak.
Köldökzsinórban 3 ér.

BPD: 42 mm
HC: 161 mm
AC: 134 mm
FL: 28 mm
becsült súly: 260 g

grav.s:18+5


Ami gond, és ami miatt gentikai tanácsadást javasolnak:
Mindkét plexusban 5 mm-es felritkulások láthatók.

 

A korrigált MOM értékem az AFP-nél 1,17 lett.

Voltam a 12. héten integrált teszten, és az ottani eredmény:

Down kockázat: 1 : 13 777
13+18 triszómia kockázat: 1 : 113 033

 

Mindezek ismeretében, mit jelenthet az, ami miatt a genetikai tanácsadást javasolták?

Katbir Creative Commons License 2008.11.13 0 0 2912
Kedves Kheiron!

Ma voltam genetikai UH-on, 21 w 2 d a terhességem.

Kóros elváltozást a babánál nem találtak, viszont a lepényben van egy luk (15 mm-es vacoula), emiatt 2 hét múlva vissza kell mennem kontrollra.

Semmit nem mondott a doki, de persze én elkezdtem aggódni. Tudnál segíteni, hogy ez mi lehet, mitől lehet, veszélyes-e a babára?

Válaszod előre is köszönöm,

Kata
M.Szandi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 2911

Bocsánat, a megszólitás az előbblemaradt, természetesen Kheironnak címezetm a kérdést!

 

Szóval: Kedves Kheiron! Így akart kezdődni a lenti levelem. Bocsi!

 

 

M.Szandi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 2910
Kismama vagyok, a második gyermekemmel terhes.  A következő hetekben kellene mennem AFP vizsgálatra,mivel tudom, hogy ennek időpontja meghatározott, ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Július 22-én volt az utolsó menstruációm. Szeptember 2-án mentem el először orvoshoz. Az uh szerint akkor 5hetes és 4 napos voltam. Bár az is rá volt írva a felvételre, hogy +-11 d (ami gondolom az eltérést jelenti).A naptár szerint ekkor 6 hetes lehettem.

Október 7-én a következő ultrahang  szerint 11 hét 5napos lehettem. (CRL:5, 2 cm)A naptár szerint pont akkor voltam a 11. hét végén.

A következő uh, már a 12 hetes genetikai volt, ami 13. hétre sikerült. BPD:23mm, CRL:68mm. Az uh szerint és a naptár szerint is 13 hetes lehettem.Bár pontos időt nem tudok, mert csak a hetet  írta rá az orvos a papíromra, a napot nem, amit az uh kiírt.

Pont ma (november  4-én) érek a 15. hét végére. A védőnő azt mondta, hogy bár jövő héten szerdán töltöm a 16. hetet, de két nappal előbb (mivel csak hétfőn veszik le a vért) menjek el az AFP-re, azaz 10-én. Már akkor gondolkodtam azon, hogy szerencsésebb lenne inkább a következő héten mennem, nehogy túl kicsi legyen az eredmény. Ön szerint?

Ma (november 4-én) voltam az orvosomnál. Ő is kiszámolta (azon a kerek naptáron, amin a szülés várható időpontját szokták az orvosok),hogy mikor leszek 16 hetes. Azt mondta, hogy november 20-án!! Ami nekem sehogy nem jön ki naptár szerint.Szerinte elég lenne 24-én menni afp-re.  Szóval most nem tudom, hogy mikor menjek! A védőnő és az orvos számolása között 1 hét különbség miatt, illetve azért mert csak hétfőnként veszik le a vért, a két vérvizsgálati időpont között 2 hét van! Ami nagyon sok!

Igazából azt sem tudom, hogy a terhesség heteit mikortól számolják. Mert ha az utolsó menstruáció időpontjától, akkor  elvileg a magzat fiatalabb mint a terhességi hét. Az AFP-t a menstruációtól számított 16. héten kell levenni , ugye?  A 16. hét elején, vagy végén?Az sem tiszta előttem, hogy,  ha a menstruációtól számolják a heteket, akkor az uh szerinti hétmeghatározás  hogy egyezhet a naptár szerintivel, hiszen az uh „nem tudja”, hogy mikor volt az utolsó menstruáció.

Kérem adjon tanácsot, hogy Ön szerint, az adatok alapján, hány hetes lehetek, mikor menjek afp-re 10-én, 17-én vagy 24-én?  Ezt nagyon fontos lenne tudnom, nehogy téves eredményt kapjak!

Válaszát előre is köszönöm! M. Szandi

rabbitbaby Creative Commons License 2008.11.03 0 0 2909

Kedves kheiron,

 

a kérdésem lényege az, hogy lehetséges-e tüszőrepedés oly módon, hogy (gyógyszermentes) cikluskövető uh-on a 10., 15. és 21. napon nem látott az orvosom gyakorlatilag semmit?

 

A max. tüsző, amit befogott, 7 mm-es volt a 21. napon, a méhnyálkahártyára 15. nap 8,5mm-t mért. Hozzátenném, hogy mind3 alkalommal nagyon kellett küzdenie ahhoz, hogy befogja a pf-eket, az igencsak aktív bélrendszerem miatt, ami eléggé uralta a monitort. A 15. napi uh a kórházban volt, egy nagyfelbontású gépen, az 1. és a 3. uh a magánrendelőben, tehát 2 különböző géppel lettem megnézve.

 

És az előzmények: 31 éves vagyok, idén január óta élesben próbálkozunk a babával, eddig sikertelenül (férjem eredménye rendben van). Ezalatt az idő alatt 7 teljesen rendbenlévőnek tűnő ciklust produkáltam, jó együttlét-időzítéssel, a jelenlegi a 8. Azaz február óta mérem a hőmérsékletemet, figyelem a hüvelyváladék változását és a testem egyéb tüneteit. A görbéim rendre határozottan kétfázisosak, a hosszabb ciklusaimmal (30-36 nap, de a legtöbbször 33-35 nap) ált. a 19-23. napok között megy fel a hőm, ezzel egybevágnak a + LH-tesztjeim és a nyálka minőségi változása. Elég intenzíven érzem a tüszőérést is (mint folyamatot, azaz ciklus elején nagyon hamar megérzem ált. a bal petefészkemet). Azt, hogy van peteérésem, az orvosom is valószínűsítette az eddigi görbéim és az lh-tesztek alapján.

 

Tehát az a problémám, hogy most is minden egyéb jel arra mutat, hogy igenis volt tüszőérés, egyedül a 3 uh szerint nem. A 15. és 21. napok között kimaradt időben (a 4napos hosszúhétvégére esett épp) az orvosom szerint szinte képtelenség, hogy egy kis tüsző akkorára nőtt volna, hogy úgy megrepedjen, hogy a 21. nap ne lássuk  a nyomát. 

Ezt abszolút értem én is, mint azt is, hogy az uh a döntő a tüszőérés folyamatának meghatározásában, mégis nem hagy nyugodni ez az ellentmondás.

 

Ha nem volt ovuláció, akkor mitől lehetnek kétfázisosak a görbéim (a luteális fázisom is mindig OK, 11-14 napig mérek magas hőket és menstruáció előtt már látom, hogy hanyatlik le, nagyon precízen mérek, semmi olyan tényező nem áll fenn, és az előzőekben sem, ami indokolná a magasabb második szakaszt)?

 

Elnézést kérek, hogy ilyen részletesen írtam és köszönöm előre is a véleményt.

kheiron Creative Commons License 2008.11.02 0 0 2908
Jónak tűnnek az értékek. Ha az áramlás is jó, akkor nem hiszem, hogy aggódnod kellene.
Előzmény: GPKL (2907)
GPKL Creative Commons License 2008.10.31 0 0 2907

Kedves Kheiron!

Ma voltam uh-on, 34 hét 0 nap. A méretek a következők:

BPD: 87mm

Thorax: 91x95mm

Femur 64mm

Szerinted ezek az adatok megfelelnek a terhességi kornak? Azért érdekel ez különösen, mert ha minden mérés jó volt eddig, akkor a 32 hetes óta nem nőtt semmit, sőt a Femur csökkent, ami gondolom elég valószínűtlen. Igaz az is, hogy eddig mindig nagynak mondták, így lehet hogy csak belassult. Mindenesetre még tényleg nem volt 1 olyan mérésem sem, ami igazolta volna az előzőt. /csak zárójelben: végeztek lepény áramlás vizsgálatot is kérésemre, annak értékére azt mondták, hogy teljesen jó/.

 

Köszönöm a segítségedet.

GPKL

kheiron Creative Commons License 2008.10.30 0 0 2906
Azért az se felejtsétek el, hogy néhány mm méréskülönbség is számít.
Előzmény: GPKL (2905)
GPKL Creative Commons License 2008.10.30 0 0 2905

Régebbi hozzászólásból láthatod, hogy nekem pont ezt mérték a 26 hetes ultrahangon (2,5-3 hettel nagyobbnak mérték). Azóta már volt 32 hetes uh is, ahol már a normál tartományban volt. Hogy a fejlődési ütem -e, ami ilyen furcsa eredményt produkál, azt nem tudom, de sztem sokkal valószínűbb hogy a mérést rontják el, ahogy arra Kheiron is utalt. Ezt erősíti az is, hogy miközben a 32 hetes uh-on nekem szép nagy, de normális méretű babát mértek, 1 héttel később másik szakember jóval kissebbet mért. Már csak mosolygok rajta.

Előzmény: kabuka (2903)
kheiron Creative Commons License 2008.10.30 0 0 2904
A terhességi cukorbetegségen kívül tudtommal nincs nagyon betegség, ami nagyobb babát eredményezne.
Előzmény: kabuka (2903)
kabuka Creative Commons License 2008.10.30 0 0 2903
Hát a pontos dátumát nem tudom, hogy mikor fogant:)  Igazából az érdekelne, hogy ezt okozhatja-e valamilyen rendellenesség, vagy csak egyszerűen nagy baba, vagy tényleg csak korábban fogant? Bár az uh-on azt mondták minden rendben.
kheiron Creative Commons License 2008.10.30 0 0 2902
Ja, egészen biztos a fogantatás időpontja?
Előzmény: kabuka (2900)
kheiron Creative Commons License 2008.10.30 0 0 2901
Nem.
Előzmény: kabuka (2900)
kabuka Creative Commons License 2008.10.30 0 0 2900
Köszönöm  válaszod. Átlagosak vagyunk midt ketten. Van már két gyerekem 3,30 és 3.35-tel születtek.  Eleitől kezdve nagyobb, de eddig csak 1 hét volt a különbség. Elképzelhető, hogy a 4 D uh. nagyobb méreteket ad?
kheiron Creative Commons License 2008.10.30 0 0 2899
Ha a vércukrod jó, akkor alapvetően két dolog lehet: az egyik, hogy az átlagnál magasabbak a szülők, a másik meg a mérési hiba.
Előzmény: kabuka (2896)
kabuka Creative Commons License 2008.10.30 0 0 2898

Az előző hozzászolásomhoz még annyit kiegészítenék, hogy a terheléses vércukrom jó lett, mert olvastam, hogy attól is lehet nagy baba, ha valaki cukros.

kabuka Creative Commons License 2008.10.30 0 0 2897

 

kabuka Creative Commons License 2008.10.29 0 0 2896
Kedves Kheiron! Szeretném megkérdezni, hogy mitől lehet, hogy 26,4 hetes magzat méretei 29 hetesnek felelnek meg?
kheiron Creative Commons License 2008.10.26 0 0 2895
Akkor passz, a "situs ad natus" kb. annyit tesz, hogy születési helyzet, ami ugye az eserek nagy részében a fejvég.
Előzmény: gizella82 (2894)
gizella82 Creative Commons License 2008.10.26 0 0 2894
Kedves Kheiron.A papíromon az volt hogy medence végü fekvés....akkor most nem értem hogy mi van de azért köszönöm a válaszod.Gizella
kheiron Creative Commons License 2008.10.25 0 0 2893
Kedves gizella, összességében stimmelnek az értékek. Súlyt most nem tudok becsülni, messze van az a gép.  A "situs ad natus" a fejvégű fekvés.
Előzmény: gizella82 (2889)
kheiron Creative Commons License 2008.10.25 0 0 2892

"alapvetően csak babamozi volt, orvosi lelet nem készült az eredményekről"

 

Idézet tőled. A továbbiakban zárjuk le a témát.

Előzmény: 4tissimo (2888)
4tissimo Creative Commons License 2008.10.25 0 0 2891
A bírálat - néha - nem tényeken alapul.
Előzmény: Törölt nick (2890)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!